آموزش پذیرش24

بیماران به جای خواندن به شنیدن علاقه مندند

معروف است که (( شنیدن کی بود مانند دیدن )) ، ولی از قضا این بار (( شنیدن بهتر بود از هرچه دیدن )) . در این چند سال که پذیرش۲۴ به لطف حمایت پزشکان و مدیران مراکز درمانی ، موفق به حضور در بخش اعظم مراکز درمانی خصوصی و دولتی شده ، قابلیت ها و زیر سیستم های سامانه اصلی هر روز بیشتر از روز قبل گسترش پیدا می کنند.
یکی از زیر سیستم های اصلی پذیرش۲۴ امکان یاداوری و اطلاع رسانی نوبت هاست. این قابلیت از طرق درگاه های مختلفی مثل پیامک ، ایمیل و پیامک صوتی در دسترس بوده و بنا به سیاست هر مجموعه قابل فعال سازی خواهد بود. نرم افزار پذیرش۲۴ به شش روش تلفن گویای اتوماتیک، ربات تلگرام نوبت‌دهی، اپلیکیشن موبایل، وب‌سایت، کیوسک (سامانه فراخوان) میتواند نوبت دهی کرده و آن توسط بیمار لغو یا جابجا شود.

ویژگی های زیر در بحث انتخاب ابزار اطلاع رسانی به بیمار فوق العاده اهمیت دارد.

۱- ضریب نفوذ بالا در بین مخاطبان
۲- علاقه بیمار به تعامل و استفاده از ابزار
۳- پایداری و اطمینان به دریافت توسط پیام

سالیان سال پیامک متنی ویژگی اول و تا حدودی ویژگی های دوم و سوم را به درستی تامین کرده است ولی متاسفانه به واسطه افزایش کمی تعداد پیام های دریافتی و مشکلات زیرساختی ، اخیرا نقش ویژگی دوم و سوم کاهش پیدا کرده است .
راهکاری که در پذیرش۲۴ برای این موضوع در نظر گرفته شده است تا هم از صحبت دریافت پیام اطمینان حاصل شود و هم اینکه مخاطبان (هر چند بی سواد) امکان دریافت پیام ها را داشته باشند ، پیامک و پیام صوتی می باشد .
لیکن پیشنهاد می شود تا با استفاده ترکیبی از قابلیت پیامک صوتی ، علاوه بر اطمینان از اثر بخش بودن فرایند اطلاع رسانی ، جلوه بیرونی مرکز درمانی را نیز به روز و تکنیکال نشان دهید .
اینجاست که می گوییم شنیدن بهتر بود از هرچه دیدن !

برچسب ها

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.

بستن
بستن