خبرها

صندوقچه اسرار پزشکی بیمار

پرونده­های پزشکی به مثابه صندوقچه اسرار برای بیمار می باشد. پرونده پزشکی باید با توجه به فرایند مراقبتی بیمار و به صورت کامل مستند شود. پرونده های پزشکی به منزله یک سیستم مادام العمر از (قبل از تولد تا پس از مرگ) فرد است ازین رو سودمندی آن در گرو ثبت صحیح داده ها می باشد.

مخاطرات بایگانی پرونده های پزشکی به روش سنتی

اطلاعات پزشکی یا همان صندوقچه اسرار هر بیمار از اهمیت خاصی برخوردار است چراکه تصمیمات پزشک بر مبنای همین اطلاعات شکل می گیرد. ازین رو شیوه ثبت اطلاعات بایگانی و دسترسی به آن ها مورد توجه پزشکان است. امنیت اطلاعات پزشکی بیمار نیز مقوله دیگری است که در شیوه نگهداری پرونده های پزشکی باید به آن توجه کرد. عدم دسترسی افراد به صورت آزادانه به پرونده­ها و یا امکان سرقت آن­ها مواردی است که در مواردی بسیار حساسیت آفرین می شود.

خطاهای انسانی در گزارش های ثبت شده، مفوقد شدن برخی اسناد پزشکی و ناخوانا بودن اطلاعات در پرونده بیمار، خود یکی از شایع ترین مشکلاتی است که پزشکان را با خود درگیر کرده است.

دسترسی سریع به اطلاعات پزشکی بیمار به خصوص در مواقع اورژانسی از دیگر مخاطراتی است که پزشکان را به خود مشغول کرده است.

پرونده الکترونیک سامانه پذیرش۲۴ به عنوان یک سیستم جامع، آنلاین و دردسترس توانسته تا پاسخگوی این نیاز جامعه پزشکان باشد. ازجمله قابلیت های سامانه پرونده الکترونیک بیمار با قابلیت فرم ساز می باشد. در این سرویس مرکز می تواند پرونده بیمار مورد نظر خود را بر اساس طراحی بومی خود و با استفاده از ابزار فرم ساز تهیه و از آن بهره برداری نماید. امکان پیوست تصویر و قابلیت ایجاد انواع فیلد ها از ویژگی های بارز سامانه می باشد.

با استفاده از این سامانه دیگر نیازی به استفاده از سیستم سنتی در بایگانی پرونده های پزشکی نیست، پرونده های تنها با چند کلیک در دسترس پزشک قرار می­گیرد، مقوله مفقود شدن اسناد به فراموشی سپرده شده و شرایط برای دسترسی آزاد به اطلاعات پزشکی بیمار میسر می شود.

برچسب ها

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.

بستن
بستن