خبرها

کلینیک خود را اورژانسی درمان کنید

عدم داشتن گزارشی جامع و شفاف از اتفاقاتی که در کلینیک یا مرکز درمانی رخ میدهد، مدیریت را سردرگم می کند، چرا که در این صورت دیگر اطلاعاتی در خصوص تعداد قرارها، حضور و غیاب پرسنل، پیشرفت کار و صدها مورد دیگر به دست نمی آورد و به طبع آن از هرکوششی در نظارت و کنترل سازمان خود باز می­ماند.

چگونه کلینیک خود را بهتر مدیریت کنیم

در کلینک های درمانی نیز امر مشابه می باشد و مدیریت کلینیک نیاز دارد تا اطلاعاتی در خصوص تعداد مراجعات، ویزیت های انجام شده، حجم ویزیت ها در بازه­های زمانی مختلف، تعداد کنسلی ها و آگاهی از نظرسنجی های انجام شده به دست آورد.

یک مدیر کلینیک با استفاده از چنین گزارشاتی است که می تواند مدیریت بهتری را بر مجموعه درمانی خود اعمال کند و بر اساس خروجی های به دست آمده تصمیمات مناسب­تری را اتخاذ نماید.

گزارش گیری سنتی و دردسرهای آن

مسئله دیگر در گزارش گیری قابل فهم بودن آن است. اینکه نتوان از گزارشی خروجی های مورد نیاز را به دست آورد به معنای غیرقابل استفاده بودن آن است. گزارش باید ساده قابل فهم و روان باشند. گزارش باید دربردارنده آنچه مدیریت به آن نیاز دارد، باشد.

در قدیم گزارش نویسی به شیوه سنتی انجام می شد به این صورت که به عنوان مثال پرستاری با در دست داشتن یک برگه و خودکار اقدام به ثبت واقع روزانه می­نمود و یا تعداد ویزیت های ثبت شده در روز را از صندوق پذیرش کلینیک به صورت دستی دریافت می­کردند. خطاهای انسانی در درج گزارشات، مفقود شدن برخی اسناد و ناخوانا بودن آن­ها ازجمله مشکلاتی بود که محصول گزارش گیری به شیوه سنتی است.

هیچ موردی را از دست ندهید

سامانه گزارش دهی پذیرش۲۴ با در اختیار قرار دادن اطلاعاتی نظیر تعداد ویزیت های انجام شده، آمار کنسلی ها، حجم ویزیت ها در زمان های مختلف، نتایج نظرسنجی های انجام شده به صورت تلفنی و پیامکی و چندین خدمت دیگر توانسته تا ضمن بهبود مشکلات سیستم گزارش دهی سنتی، فضای مناسبی را برای اخذ تصمیمات مدیریتی فراهم کند تا مدیر مرکز درمانی بتواند در هر زمانی کلینیک خود را اورژانسی درمان کند.

اولین اطلاعات برای بازخورد، تجزیه و تحلیل، نظارت، کنترل و بهینه سازی در هر سازمانی داشتن گزارش هایی صحیح، روشن و سازماندهی شده است. کلینک های درمانی از این امر مسثنی نیستند. هرگونه اخبار، علل، حقایق و مواردی که به رده های بالاتر سازمانی ارسال شود نقش گزارش را دارا می باشد. در تمام کشورهای پیشرفته دنیا بر گزارش گیری و گزارش دهی تاکید شده و امروزه هیج موسسه و شرکتی نیست که از این مهم استفاده نکند.

 

برچسب ها

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.

بستن
بستن