خبرها

بیمار هوشمند فرصت یا بحران

جریان آشنای متخصصین رشته های علوم پزشکی پس از فارغ التحصیلی نگرانی برای قرار گرفتن در مسیر درست ارایه‌ی خدمات و پیدا کرد مراجع است. هرچند متخصصین بلافاصله وارد محیط کاری و گذراندن طرح درمانی در بیمارستان‌های دولتی می‌شوند و مسیر تخصصی خود را آغاز می‌کنند اما طبیعتا پس از سال‌ها تحصیل در رشته‌ی پر پیچ و خم پزشکی درست در زمانی که انتظار دارند زحمات سال‌های گذشته به ثمر بنشیند پزشک با پیچیدگی‌های بازار کار و به عبارت روشن تر با عدم توانایی در قرارگیری در جایگاه مناسب میان جامعه‌ی پزشکی و مردم روبه‌رو می‌شود ! مواجهه‌ا‌ی ترسناک و پیش‌بینی نشده برای تمام فارغ‌التحصیلان و دست و پا زدن در مسیری گمراه کننده…

این موضوع به گستردگی حتی در بین پزشکان قدیمی تر هم دیده می‌شودراهکار فراگیر گروه دوم کار موقت در درمانگاه‌ها و کلینیک‌های دولتی استتا زمانی که تخصص و مهارت پزشک به عرصه ی ظهور گذاشته شود و دوران به اصطلاح “آزمون و خطا” و فرآیند اطمینان بیمار به پزشک که نیازمند دوره ای نسبتا طولانی است را طی شود

حال این دو دسته پزشک با چند بحران مواجه می‌شوند :

مهم‌ترین آن ” بیمار هوشمند” و یا “مخاطب هوشیار”  است موضوعی که شناخت و درک نیازهای مراجع امروزی را دربر میگیرد و با بررسی دقیق می‌توان آن را به یک فرصت استثنایی تبدیل کرد بگذارید با مثال آن را روشن کنیم :

در گذشته فرآیند درمان شرایط متفاوتی داشت. ممکن است مطب‌های شلوغی را به خاطر داشته باشید که چندین بیمار در حالی که در اتاق پزشک کنارهم نشسته بودند و یک به یک مشکل و بیماری خود را برای پزشک شرح می‌دادند یا مطب هایی را که بیماران می‌بایست روزهای خاصی از هفته را برنامه‌ریزی می‌کردند تا شاید در ماراتن چالش‌برانگیز نوبت‌گیری موفق به دریافت نوبت شوند…

اما آیا امروزه با پیشرفت علم و رشد چشمگیر آگاهی بیمار هوشمند و گسترش فضای جست‌وجو و تحلیل اینترنتی و اهمیت غیرقابل انکاری که این روزها به “زمان” داده می‌شود و بیشتر از هر زمان دیگری اهمیت جمله‌ی “وقت طلاست” بین عموم مردم آشکار است را درک کرد. قطعا در این چندسال اخیر نیازهای مردم به طور محسوسی تغییر کرده است. آیا امروزه با توجه به پررنگ شدن اهمیت احترام به حریم خصوصی و اصطلاحاتی مثل “پزشک محرم بیمار است” می‌توان از هوشیاری و حساسیت بیمار هوشمند نسبت به میزان توجهی که در این موضوع از پزشک دریافت میکنند غافل شد ؟ طبیعتا خیر !

مطلب مرتبط:  پشتیبانی از سامانه نوبت دهی: دقت، تخصص، تعهد

تا به اینجا متوجه شدیم که دقیقا دوگروه با نیازهای شدیدا متقابل و وابسته به‌هم چگونه در مسیر ملاقات با یکدیگر دچار مشکل می‌شوند

اما راهکار چیست ؟

چگونه بیمار با یک نیاز ویژه پزشک قابل اطمینان خود را پیدا کند ؟ و پزشک با چه ترفندی حداقل نام خود را در بین متخصصین یک گرایش خاص قرار دهد ؟

بیمار هوشمند خیالش از بابت امنیت و سهولت فرآیند درمانش آسوده باشد

امنیت و سهولت قرآیند درمان شامل : نوبت‌دهی آسان و حتی ترجیحا بدون مراجعه‌ی حضور ، اطمینان بابت حفظ نوبت شخص و امکان یادآوری و حتی لغو و جابه‌جایی نوبت ، رضایت از حفظ حریم شخصی ، پذیرش صمیمانه‌ی پزشک وکادر درمان و کیفیت روند درمان می‌باشد.

 

پزشک به عنوان ارایه دهنده‌ی خدمات درمانی بهینه و تخصصی شناخته شود

این راهکار شامل معرفی پزشک، حضور نام او در بین جست‌وجوی آنلاین که تاثیر بسزایی در معرفی ” دهان به دهان” دارد و همچنین مدیریت بر مطب مثل آگاهی از تعداد ویزیت‌ها و هزینه‌ها و آسودگی از اطمینان و رضایت بیماران از نظم برقرار در محیط درمانی و کیفیت درمانی برای ایجاد انگیزه‌ی مراجعه مجدد می‌باشد.

نرم افزار نوبت دهی آنلاین پذیرش۲۴ با آگاهی و در نظر گرفتن راهکارهای بهینه برای ایجاد بستری امن و آسان برای مدیریت زمان بیماران و پزشکان ، همچنین امکان یادآوری زمان نوبت و یا لغو و جابجایی آن همچنین بستری امن برای نگهداری اطلاعات آماده‌ی ارایه خدمات با روش‌های جدید و متنوع به بیمار هوشمند و پزشکان می‌باشد.

 

 

تیم تولید محتوا پزشکی و سلامتی پذیرش24

تحریریه پذیرش24 متشکل از پزشکان متخصص و پرستاران دارای مجوز، مترجمان و نویسندگان با تجربه در حوزه تولید محتوای پزشکی و سلامتی تمام تلاش خود را در جهت اطلاع رسانی و آگاهی سازی کامل و جامع در خصوص داروها، بیماری‌ها و سایر اطلاعات سلامتی برای استفاده عمومی کاربران پذیرش24 از منابع معتبر علمی به کار می‌بندد.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.

دکمه بازگشت به بالا