خبرها

پزشکان فراتر از آنچه که هستید بیندیشید

فراتر اندیشیدن یک راه برای نشان دادن این است که ما طبق کلیشه های معمول فکر نمیکنیم و میتوانیم یک تفکر خلاقانه داشته باشیم. ما به دلیل اینکه اغلب اوقات زندگی خود را گرفتار دیوارهای ثابت زندگی خودمان بوده ایم برایمان بیرون آمدن از این یکنواختی سخت و دردسرساز به نظر میرسد.

پزشکان به شخصه برای درمان هر بیمار جداگانه تلاش میکنند اما زمانی که در حال رشد هستند ازینکه توسط سازمان های بزرگ مراقبت پزشکی که مدیران غیر پزشک دارند مورد ارزیابی قرار میگیرند احساس ضعف میکنند و فکر میکنند کمتر این فرصت را پیدا میکنند تا خودشان نوآوری های کارامد و مقرون به صرفه داشته باشند زیرا این نوآوری ها توسط سازمان های بزرگ تر طراحی و اجرا میشوند همچنین رشد فناوری اطلاعات به مدیران پزشکی کمک میکند تا امکانات درمانی خود را افزایش دهند تا زمانی که پزشکان تصمیم نگیرند مهارت های خود را تجهیز کنند گرفتار محدودیت های سازمان های بزرگتر خواهند بود. حتی اگر بخواهند مستقل کار کنند یا تحت نظر سازمان های بزرگتر باشند کسب مهارت های اساسی به آنها در مسیر موفقیت کمک خواهد کرد.

 

مهارت های مورد نیاز دانشجویان پزشکی و پزشکان جوان و پزشکانی که میخواهند کاری نوآورانه و خلاقانه را تجربه کنند :

 

۱-باور به قدرت تغییر و تکامل

برای ایجاد یک تفاوت مهم از منطقه ی امن خود بیرون بیایید ترس و ناراحتی خود را از انجام کارهایی که تابه‌حال نکرده اید کنار بگذارید زمانی که این تجربه را کسب کنید خواهید دید چقدر متفاوت و جذاب خواهد بود

 

۲-به خدمتی که ارائه میدهید باور داشته باشید :

خدماتی را ارائه دهید که به آن باور دارید. برای ایجاد تغییرات مثبت در زندگی مردم در خدمات خود صداقت داشته باشید و به آن اعتماد کنید.

 

۳-یاد بگیرید چگونه تیم های مختلف را رهبری کنید

نتایج بهینه همیشه با مشارکت تیم های بزرگ یا کوچک رقم میخورد. در آینده، پزشکی جهان در هر دو حالت سرپایی یا بستری به اعضای تیم از زمینه های مختلف مراقبتی برای مدیریت سلامت بیماران نیاز دارد.

 

۴-به شکایات و گله مندی های خود پایان دهید

پزشکان و دانشجویان پزشکی مدام از اتفاقانی که اطرافشان می‌افتد شکایت میکنند زیرا احساس میکنند مقدار زیادی از وقت و هزینه خود را سرمایه گذاری کرده اند

 

۵-نحوه ی کار خود را درک کنید

چگونه کار خود را به عنوان یک پزشک شروع کنیم؟ درک مفهوم طرح کسب و کار، مدلسازی مالی، چگونگی به دست آوردن تخصص مالی و حقوقی، درک قوانین، درک مفهوم حقوق و دستمزد، بیمه های پزشکی و در نهایت بازاریابی و شبکه سازی به شما کمک خواهد کرد.

 

۶-مفاهیم داده های خود را تحلیل کنید

یاد بگیرید چگونه میتوانید از داده ها استفاده کنید تا به بهبود فرایند ها، تجربه بیمار، نتایج کیفی، تشخیص و مدیریت بیماران و سلامت جامعه کمک کنید.

 

۷-از نقش تکنولوژی در مراقب های سلامتی آگاه باشید

در مورد هوش مصنوعی، ابزار های متعدد فناوری و ابزار های موجود برای ارائه مراقبت های بهداشتی حتی از راه دور آگاه باشید. به نظر شما کدام ابزار ارزشمند است ؟

 

۸-تسهیل کننده های هزینه های مراقبت های بهداشتی را مرور کنید

همانطور که میدانیم سیستم ها پیچیده هستند. حداقل دانش در مورد قرارداد های بیمه درمانی، مدل مراقبت مستقیم اولیه و دیگر مدل های مراقبت های بهداشتی و همچنین صنایع آزمایشگاهی و دارویی مفید است، آیا راهی برای صرفه جویی در هزینه و بهبود تجربه خود دارید ؟

 

۹-تشخیص خطرات تجاری و چگونگی کاهش آنها

پزشکان همیشه در معرض خطر هستند، شکست را بشناسید و دوباره آن را تجربه نکنید. در واقع هر شکست یک فرصت یادگیری است.

 

۱۰-همیشه به دنبال یک مربی باشید

پزشکان تمایل دارند مربیانی با دانش پزشکی داشته باشند. به هرحال هک اکنون زمان پیدا کردن مربیان از دنیای کسب و کارهای موفق است. کارشناسان فناوری اطلاعات، کارآفرینان، مشاوران توسعه کسب و کار، بازاریابان و متخصصین شبکه و بانکدار ها از موفقیت ها و شکست های خود یاد میگیرند و این مفاهیم را در کسب و کار پزشکی پیاده میکنند تا نتایج خود را بهبود بخشند.

با پیروی از این ۱۰اصل شروع به فکر کردن خارج از چهارچوب های خود کرده و تفاوت ایجاد کنید. این میتواند یک تمرین عالی باشد، اجازه ندهید برای یک ماشین بزرگ شرکتی کار کنید، از فکر کردم فراتر از خود ترس نداشته باشید. اگر شما در مورد ایده خود متعهد به موفقیت هستید برای هر مشکل راه حلی پیدا خواهید کرد.

 

 

 

برچسب ها

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.

بستن
بستن