خبرها

یک قدم تا برندسازی پزشکان

برندسازی شخصی یا پرسنال برندینگ از موضوعاتی است که امروزه ذهن هر پزشکی را به خود درگیر کرده است. رشد و توسعه فضای مجازی روز به روز به پررنگ تر شدن این بحث افزوده، به طوری که این روزها شاهد حضور برندهای شخصی کثیری از پزشکان و متخصصان هستیم. پزشکانی که بطور پیوسته در حال انتشار جزئیات درمان روزانه خود هستند. این امر در متخصصین زیبایی بیشتر دیده می شود.

پذیرش24

شهرت همان برند، نیست!

ذکر این نکته مهم است که تفاوتی بین آنچه شهرت خوانده می شود و پرسنال برندینگ وجود دارد. کشور ما پر از مشاهیری است که در قرون گذشته و حتی معاصر در این خاک زیسته اند. ابوعلی سینا، سهراب سپهری، باباطاهر، فردوسی و .. همگی مشاهیر ما هستند. در پرسنال برندیگ اما اندکی از شدت کاسته می شود. تفاوت شهرت از برندسازی را می توان به دختر قد بلند و کوتاه قد تشبیه کرد. این مثالی است که در متون علمی برندینگ با آن مواجه خواهیم شد.

رو هوا نمیشه برند شد

نکته مهم آن است که در بحث برندینگ شخصی، برنامه از صفر شروع نمیشود. یعنی شخص باید گذشته ای در کارنامه خود داشته باشد تا با استفاده از ابزار های موجود آن را به نمایش گذاشته و برای خود مخاطب جذب کند. اگر کار مهمی در گذشته انجام نشده نمی توان با عضویت در چند شبکه اجتماعی و حضور در فیسبوک به برندسازی پرداخت. در واقع باید میزی باشد که روی آن بشقاب چید.

یه خورده زمان می طلبه

مقوله دیگری که پزشکان باید به آن توجه داشته باشند، صرف زمان است. مردم کاری ندارند که ما در مورد خودمان چه اظهار نظری داریم، مردم به حرف دیگران در مورد ما نگاه می کنند. من نمیتوانم اینجا ادعا کنم بهترین مشاور کسب و کار هستم، این حرف را وقتی باور می کنید که دیگران من را به شما معرفی کرده باشند. هرچه تعداد این رجوع دادن ها بیشتر باشد، برندسازی موفق تر شده است.

از کم شروع کنید

پیشنهاد این است که به جامعه کوچکی توجه کنید. وقتی شما کار باکیفیت انجام دهید، دیگران شما را تایید می کنند. همیشه برای بسیاری از کسانی که می شناسم پیش آمده که در مواقع نیاز به پزشک، با توجه به تجربه قبلی که داشتند نسبت به معرفی پزشک خود اقدام کردند. این موضوع مهمی است.

مطلب مرتبط
بیماران به جای خواندن به شنیدن علاقه مندند

 

پذیرش24

این شش نکته فراموش نشود

 

صدا

صدای شما در برند شما موثر است، طبابت شما همان صدای شماست، صدایی که از بیماران شنیده می شود. هرچه این صدا رسا تر، واضح تر و شفاف تر باشد برند شخصی بهتری از شما به نمایش می گذارد.

استایل شما

لباسی که شما می پوشید معرف شما است. استیوجابز لباسش به سبک گربه سیاه بود، هرکجا بود به همان شکل حضور داشت. این که شما به عنوان یک پزشک استایل خاصی داشته باشید حائز اهمیت است. البته دقت داشته باشید که گران پوش بودن صرفا به شما کمکی نخواهد بلکه با یک پاپیون ساده که به رنگ خاص و همیشه بر گردن شماست می توانید برند خودتان را داشته باشید.

با اخلاق باشید

اینکه چطور دست میدهید، چطور نگاه می کنید و در جلسات چگونه نشسته اید، تمام این جزئیات روی برند شما موثر خواهد بود.

شبکه روابط شما

برای اینکه بتوان کسی را شناخت باید دوستان او را مورد بررسی قرار داد. رفتار افراد جمع بندی رفتار دوستانی است که زمان خود را با آنان صرف می کند. اگر می خواهید برند خوبی داشته باشید در خصوص افرادی که زمانتان را با آنان می گذرانید بررسی مجددی انجام دهید.

به چیزهای خوب عادت کنید

عادات فرد، فرد را می سازد، اینکه صبح را چطور آغاز می کنید، در محل کار چگونه اید؟ چطور با مشکلات کنار می آیید؟ این ها مواردی است روی شما اثرگذار بوده و به تناسب بر روی برندیگ شما اثر گذار خواهد بود.

کلام شما

ششمین عامل موثر بر برندینگ شما یکی بودن گفته ها و رفتار شما است. اینکه به آنچه می گویید و توصیه می کنید خود انجام دهید، فوق العاده بر جنبه برندینگ اثر گذار است.

یه راه ساده برای ساخت برند شما

پذیرش ۲۴ به عنوان یک سامانه نوبت دهی به پزشکان این امکان را داده تا همیشه در دسترس باشند. کسانی که به شما نیاز دارند، با دسترسی به تلفن و یا شبکه اینترنت به راحتی میتوانند آدرس و تلفن شما را پیدا کنند. کافی است به جمع ما بپیوندید تا فرایند برندینگ شما کامل شود.

 

همه پزشکان و مراکز درمانی ایران

متخصص زنان و زایمان تهران

تیم تولید محتوای پزشکی و سلامتی پذیرش24

تیم تحریریه پذیرش24 متشکل از پزشکان متخصص و پرستاران دارای مجوز، مترجمان و نویسندگان با تجربه در حوزه تولید محتوای پزشکی و سلامتی تمام تلاش خود را در جهت اطلاع رسانی و آگاهی سازی کامل و جامع در خصوص داروها، بیماری‌ها و سایر اطلاعات سلامتی برای استفاده عمومی کاربران پذیرش24 از منابع معتبر علمی به کار می‌بندد.

نوشته های مشابه

guest
0 پرسش و پاسخ
Inline Feedbacks
نمایش همه نظرات
دکمه بازگشت به بالا