خبرهامدیریت مطب و مرکز درمانی

کار تیمی موفقیت پزشکان را تضمین میکند

موفقیت میتواند اجزای کوچک و جدا از همی داشته باشد. اجزایی که شاید در تنها کار کردن و بسته بودن فضای فعالیتی هیچگاه توان آن را نداشته باشد که به دور از کار تیمی رشد کند و تا انتها تک بعدی باقی میماند. اما ایجاد یک کار تیمی با روابطی شفاف و امن که هر کدام از اعضا به رفتار منصفانه نسبت به یکدیگر متعهد شوند مسیری نو را به روی هر شخص باز میکند. این مسیر میتواند باعث شود که ابعاد و توانایی هایی خود را شاخ و برگ بدهد و از تک بعدی بودن نجات پیدا کند. پزشکان به واسطه ساعت های طولانی که کار میکنند مجبورند با آدم ها و بخش های متنوعی در ارتباط فعال باشند. آنها برای ترتیب بخشیدن به سیستم کاری خود میتوانند با تشکیل یک تیم متشکل از اعضایی متخصص و فعال در کار خود به موفقیت برسند.

لازمه ی هر تیم موفق تعیین اهداف مشخصیست تا اعضا بر طبق آن به صورت هدفمند کار خود را انجام بدهند.

برای کار تیمی ماموریت تعریف کنید

تعیین یک هدف یا ماموریت مشخص این امکان را به اعضا میدهد که هرکس با توجه به تجربه، سوابق و مهارتی که دارد هدف را آنالیز کرده. و برای خود یک شرح وظایف مشخص برای کار تیمی داشته باشد.

 

اصول و قوائد خود را حفظ کنید

هر هدف مشخص شده اصول و قوائد خاصی را برای خود میسازد. پیروی از اصول به موفقیت و رضایت کاری اعضا منجر خواهد شد. اصول کاری مسائلی تحت عنوان : نحوه ی تقسیم کار ، ساعات کاری و شیفت ها ، آگاهی از گزارش روزانه و مدیریت آن را شامل میشود.

 

مهارت های یکدیگر را بشناسید

اینکه در یک تیم اعضا به توانایی ها و نقاط ضعف و قوت یکدیگر آگاه باشند به آنها کمک میکند. در نتیجه اعضا در بحث تقسیم وظایف تمام تلاش خود را میکنند تا وظایف به بهترین شکل به اعضا محول شده باشد. در کنار رعایت اصول ذکر شده انجام کرهای کوچکی مثل ، جلسات کوتاه روزانه و جلسات بارش فکر به ایجاد یک پیوند قوی میان اعضا، افزایش همدلی میان آنها و موفقیت هرچه بیشتر تاثیر گذار خواهد بود.

مطلب مرتبط
فین تک تجارت جدید در سپهر سلامت

نرم افزار پذیرش۲۴ میتواند یک عضو عالی برای هر تیم پزشکی باشد. این نرم افزار اطلاعات را به بهترین شکل طبقه بندی و ذخیره میکند. پزشک میتواند در وقت و زمان خود صرفه جویی کرده و به روش های مختلف خودش را به بیمار معرفی کند.

 

 

تیم تولید محتوای پزشکی و سلامتی پذیرش24

تیم تحریریه پذیرش24 متشکل از پزشکان متخصص و پرستاران دارای مجوز، مترجمان و نویسندگان با تجربه در حوزه تولید محتوای پزشکی و سلامتی تمام تلاش خود را در جهت اطلاع رسانی و آگاهی سازی کامل و جامع در خصوص داروها، بیماری‌ها و سایر اطلاعات سلامتی برای استفاده عمومی کاربران پذیرش24 از منابع معتبر علمی به کار می‌بندد.

نوشته های مشابه

guest
0 پرسش و پاسخ
Inline Feedbacks
نمایش همه نظرات
دکمه بازگشت به بالا