خبرها

بازگشت بیمار به مطب

بازگشت بیمار به مطب برای یک پزشک موفقیت است !

آنقدر که بیمار فعال باشد و با حس اعتماد و اطمینان به مطب بازگردد خیلی بیشتر از اینکه مراجعان جدیدی برای پزشک بیایند در رونق کسب و کار پزشک موثر خواهد بود. در زمانی که شلوغی مطب ها و بازار سیاه نوبت دهی یک امتیاز محاسبه میشد کمتر پزشکی به فرآیند بازگشت بیمار به مطب فکر میکرد. اما حالا که تخصص و مهارت ، پیگیری و توجه بیش از هر چیز دیگری برای بیماران مهم است یک پزشک زمانی درست عمل کرده است که بتواند بیماران خود را نگه دارد.

 

چگونه بیماران را به مطب بازگردانیم ؟

نتایج بررسی ها نشان داده اند که ۷۵درصد بیماران از طریق توضیحات شفاهی و یا به اصطلاح تبلیغات دهان به دهان به پزشکان مراجعه میکنند. اما این اتفاق به اسانی نمی افتد ! اصولا بیماران از پزشکی تعریف و تمجید میکنند و آن را به دیگران معرفی میکنند که اولا بیمار فعال آن پزشک باشند ثانیا بازخورد مثبتی از آن پزشک دریافت کرده باشند و الان به سبب ابراز رضایتمندی از پزشک برای او تبلیغ کنند. بازگشت بیمار یک تبلیغ بی هزینه و موثر برای پزشک است.

اما یک پزشک باید بتواند بیماران خود را به خود متعهد کند تا مراجعه ی همیشگی داشته باشند. تعهد بیمار به پزشک به مقدار زیادی  با پیگیری ، دقت و وجدان کاری پزشک قابل شکل گیری است.

اما ممکن است زمانی که پزشک پرونده های خود را بازبینی میکند با بیمارانی مواجه شود که علیرغم اینکه نیاز به مراجعه ی مجدد داشته اند تنها یکبار به پزشک مراجعه کرده اند و یا بیمارانی که در طی فرآیند درمان دیگر به پزشک مراجعه نکرده اند.

پیگیری این امور به چندین دلیل مختلف بسیار حائز اهمیت است. شاید پزشک در تشخیص یا درمان اشتباه داشته است. شاید برخورد مناسبی با بیمار نکرده است و حتی شاید شرایط بیمار وخیم شده باشد. در هر صورت پیگیری و توجه از جانب یک پزشک برای بیماری که زمانی بیمار فعال بوده است میتواند این احساس مثبت و انگیزه را در بیمار ایجاد کند که پزشکش به او اهمیت داده است و همانطور که در ابتدا گفتیم این برای پزشک یک موفقیت است !

مطلب مرتبط
سیب زمینی های  گندیده خواب و بیدار یک روز طولانی

نرم افزار نوبت دهی پذیرش۲۴ با سامانه پیامکی ارتباط با بیمار به پزشکان کمک میکند که با بیمار خود در ارتباط باشند. شما با استفاده ی یک ماهه از دموی رایگان این نرم افزار میتوانید با مزایای این سیستم آشنا شوید.

 

 

 

 

تیم تولید محتوای پزشکی و سلامتی پذیرش24

تیم تحریریه پذیرش24 متشکل از پزشکان متخصص و پرستاران دارای مجوز، مترجمان و نویسندگان با تجربه در حوزه تولید محتوای پزشکی و سلامتی تمام تلاش خود را در جهت اطلاع رسانی و آگاهی سازی کامل و جامع در خصوص داروها، بیماری‌ها و سایر اطلاعات سلامتی برای استفاده عمومی کاربران پذیرش24 از منابع معتبر علمی به کار می‌بندد.

نوشته های مشابه

guest
0 پرسش و پاسخ
Inline Feedbacks
نمایش همه نظرات
دکمه بازگشت به بالا