خبرها

رابطه کیفیت خدمات درمانی پزشک و وفاداری بیمار

رابطه معناداری بین کیفیت خدمات و وفاداری بیماران وجود دارد. هرچه خدماتی که پزشک به بیمار ارائه می دهد از کیفیت و استانداردهای بیشتری برخوردار باشد حس وفاداری در بیمار بیشتر تقویت خواهد شد. اگر شما متخصص پوست و زیبایی هستید، برای بیمار بسیار اهمیت دارد که از چه درجه ای از کیفیت مواد در تزریق بوتاکس استفاده می کنید. بیماران شما را با سایر همکارانتان مقایسه می کنند و به بهترین کیفیت وفادار خواهند ماند.

به کیفیت خدمتی که ارائه می دهید بها دهید

بیمار به دنبال رفع مشکل خود به بهترین وجه ممکن است. مطمئن باشید قبل از اینکه بیمار شما را برای درمان انتخاب کند، جست و جوهای فراوانی را در اینترنت و بین دوست و آشنا انجام داده است. سابقه درمانی شما بر تصمیم گیری بیمار در انتخاب پزشک تاثیرگذار است.سعی کنید کامل ترین خدمت را به بیمار ارائه کنید، از دکوراسیون و فضای مطب شما گرفته تا ویزیت درجه یکی که از طرف شما انجام می شود. حتی پیگیری احوال بیمار از طریق منشی نیز می تواند به عنوان خدمات پس از درمان در افزایش کیفیت خدمات شما موثر باشد.

بگذارید بیماران شما را توصیه کنند

وقتی کیفیت درمانی خوبی ارائه دهید، بیماران، شما را به دیگران توصیه می کنند. همه به دنبال بهترین ها هستند، پس باید دقت کنید که بیماران مراجعه کننده می توانند نفرات بعدی را به سمت شما فراخوانده و یا دفع کنند. اولین مراجعه کننده به شما می تواند حکم جذب چند بیمار دیگر را داشته باشه باشد به شرط اینکه بهترین خدمت پزشکی را از شما دریافت کرده باشد.

بیمار خود را منحصر به فرد تلقی کنید

بیمار باید منحصربه فرد تلقی شود و جایگزین کردن آن بسیار هزینه بر است. وفادار نگهداشتن بیمار با ارایه خدمات خوب بسیار سـودآورتر اسـت تا اینکه در اندیشه بیماران موردی باشیم. بیماران کیفیت خدمات شما را مورد سنجش قرار داده و در تصمیم گیری های بعدی مراجعه، از نتایج سنجش خود استفاده خواهند کرد. این نوع تلقی سبب دادن جایگاه ویژه به بیمار و دادن خدمات بیشتر به وی می شود.

سه بعد تاثیرگذار در وفاداری بیماران

بیمار بنا به خدمتی که دریافت می کند وفادار می ماند نه به علت تبلیغات و برنامه های فروش. کیفیت خدمات پزشکی سه بعد فیزیکی، موقعیتی و رفتاری را در برمیگیرد. به عبارت دیگر کیفیت خدمات عبارت است از تمرکزبر چیزی کـه بـه بیماران تحویـل داده می شود، موقعیتی که خدمات در آن موقعیت ارایه می شـود و ایـنکـه آن خـدمات چگونـه  ارایه می شود.

مطلب مرتبط
گزارش بویرنیوز از وضعیت نوبت دهی کلینیک شهید مفتح یاسوج

 

مدیریت مطب ، بهترین نرم افزار مدیریت مطب

تیم تولید محتوای پزشکی و سلامتی پذیرش24

تیم تحریریه پذیرش24 متشکل از پزشکان متخصص و پرستاران دارای مجوز، مترجمان و نویسندگان با تجربه در حوزه تولید محتوای پزشکی و سلامتی تمام تلاش خود را در جهت اطلاع رسانی و آگاهی سازی کامل و جامع در خصوص داروها، بیماری‌ها و سایر اطلاعات سلامتی برای استفاده عمومی کاربران پذیرش24 از منابع معتبر علمی به کار می‌بندد.

نوشته های مشابه

یک دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.

دکمه بازگشت به بالا