دارو

بهترین زمان برای مصرف دیمن هیدرینات، قرص تادالافیل، بیزوپرولول و فاموتیدین را کی بخوریم بهتر است؟

با توجه به این نکته که هر دارویی دارای عوارض جانبی متفاوت، تداخل دارویی و نحوه مصرف متفاوت است، هرکدام از دارو‌های تجویز شده توسط پزشک باید در زمان مشخصی مصرف شود. از این رو در ادامه شما را با بهترین زمان مصرف دیمن هیدرینات، قرص تادالافیل، بیزوپرولول آشنا خواهیم کرد. همچنین در ادامه اطلاعات بهتری در خصوص آن که فاموتیدین را کی بخوریم کسب خواهید نمود.

دیمن هیدرینات

دیمن هیدرینات از جمله دارو  های قدیمی برای درمان تهوع، استفراغ و سرگیجه به وجود آمده در اثر حرکت است. این دارو در اصطلاح به قرص ماشین شهرت دارد. این دارو با اثرگذاری برروی گیرنده ‌های هیستامین حالات ذکر شده را از بین خواهد برد.

بهترین زمان مصرف دیمن هیدرینات

دیمن هیدرینات به شکل وریدی، عضلانی و خوراکی مصرف می‌ شود. این داروی معمولا برای جلوگیری از به وجود آمدن حالت استفراغ در اثر حرکت مصرف می‌ شود از این رو قبل از سفر شروع سفر باید از دیمن هیدرینات استفاده کرد.

اگر از نوع وریدی استفاده می ‌کنید، هر زمانی که تمایل داشتید از آن استفاده کنید و به سفر خود بپردازید. حالت عضلانی این دارو ۱۵-۳۰ دقیقه زمان می ‌برد تا اثر گذاری کامل خود را انجام دهد. برای اطمینان از اثر گذاری دیمن هیدرینات عضلانی ۳۰ دقیقه قبل از شروع سفر از آن استفاده کنید. نوع خوراکی دیمن هیدرینات را نیز ۳۰ دقیقه قبل از سفر استفاده کنید.

Advertisement

اگر شما سفر طولانی در پیش رو دارید می ‌توانید، در صورت نیاز از دیمن هیدرینات چندین مرتبه استفاده کنید. در ادامه با ما همراه باشید، تا بهترین زمان مصرف مجدد دیمن هیدرینات را بدانید.

  • افراد بالای ۱۲ سال در صورت نیاز می ‌توانند هر ۴ الی ۶ ساعت این دارو را استفاده کنند.
  • کودکان ۲ تا ۱۲ سال می‌ توانند هر ۶ الی ۸ ساعت از دیمن هیدرینات استفاده کنند.
  • برای کودکان زیر دوسال مصرف این داروی بدون تجویز پزشک توصیه نمی ‌شود.

فاموتیدین را کی بخوریم؟

فاموتیدین یکی از پر مصرف ترین قرص‌ برای درمان مشکلات عادی تا شدید گوارشی است. فاموتیدین به صورت قرص ‌های ۴۰ و ۲۰ میلی گرم در داروخانه ‌ها موجود است. تجویز این دارو بدون نسخه پزشک نیز مجاز است.

قرص

اسید معده در حالت عادی باعث هضم غذا می ‌شود. ترشح زیاد اسید معده باعث به وجود آمدن زخم معده، التهاب و رفلاکس می ‌شود. این قرص با اثر بر روی سلول‌ های ترشح اسید معده، میزان اسید تولیدی را کاهش می‌ دهد و از به وجود آمدن مشکلات گوارشی جلوگیری می  کند.

بهترین زمان مصرف فاموتیدین برای افراد

برای بزرگسالان (۱۸ سال به بالا) بهترین زمان مصرف فاموتیدین قبل از خواب است. در زمان کوتاه مدت، دوز ۴۰ میلی گرم این دارو را روزی ۱ عدد و دوز ۲۰ میلی گرم را روزی ۲ عدد مصرف کنید.

مصرف این دارو برای کودکان و نوجوانان ۴۰ کیلوگرم به بالا توصیه می‌ شود. بهترین زمان مصرف فاموتیدین برای این دسته از افراد، شب قبل از خواب است. اگر در هنگام مصرف این دارو دچار عوارض شدید، حتما به پزشک اطلاع دهید.

توجه : فاموتیدین تداخل غذایی ندارد. شما می ‌توانید فاموتیدین را قبل یا بعد از غذا نیز مصرف کنید. به علت داشتن برخی از عوارض از جمله گیجی، سردرد، کمبود انرژی، تشنج و … بهتر است این دارو را قبل از خواب مصرف کنید. بهترین حالت مصرف این دارو، استفاده تحت نظر پزشک است.

قرص تادالافیل

تادالافیل از جمله دارو ‌هایی است که برای مشکلات نعوظ، پر فشاری خون شریان ریوی و هیپوتروفی خوش خیم پروستات استفاده می ‌شود. استفاده از تادالافیل بیشتر برای درمان مشکلات نعوظ استفاده می‌ شود.

قرص تادالافیل از جمله دارو هایی است که حتما باید تحت نظر پزشک مصرف شود. میزان مصرف این دارو بر اساس وضعیت جسمانی و میزان جدی بودن مشکل هر شخص تعیین می ‌شود.

بهترین زمان مصرف قرص تادالافیل چه زمانی است؟

برای رفع مشکلات نعوظ بهترین زمان مصرف تادالافیل ۳۰ دقیقه قبل از رابطه جنسی است اما اگر مشکل نعوظ شما جدی است، می ‌توانید ۱ ساعت قبل از داشتن رابطه این دارو را مصرف کنید. این دارو را می‌ توان با غذا یا بدون غذا استفاده کرد. تاثیر تادالافیل تا ۳۶ ساعت در بدن باقی می‌ ماند.

اگر طبق توصیه پزشک از تادالافیل برای رفع مشکلات هایپرپلازی خوش خیم پروستات استفاده می‌ کنید، می‌ توانید تادالافیل را به صورت خوراکی یک یا دو بار در روز بدون توجه به زمان فعالیت جنسی استفاده کنید. برای استفاده از تادالافیل برای درمان این بیماری، حتما ساعات خاصی را در طول روز اختصاص دهید و حتما دارو را در زمان مقرر مصرف کنید.

توصیه ‌های مصرف تادالافیل

  • استفاده از تادالافیل به هیچ عنوان برای افراد زیر ۱۸ سال توصیه نمی ‌شود.
  • در صورت بروز هرگونه حالت غیر طبیعی سریعا به پزشک مراجعه کنید.
  • در صورت تداوم نعوظ بیش از ۴ ساعت سریعا به پزشک یا اورژانس مراجعه کنید.

بیزوپرولول

بیزوپرولول از جمله دارو های بلاکر بتا است. این دارو برای رفع مشکلات قلبی و عروقی مصرف می‌ شود. بیزوپرولول با مهار گیرنده ‌های بتا خون، ضربان قلب را تنظیم می‌ کند. همانطور که متوجه شده‌اید، بیزوپرولول برای افرادی تجویز می ‌شود که، دچار مشکلات قلبی به خصوص مشکلات فشار خون بالا و نارسایی قلبی هستند.

خانمی که قصد خوردن یک قرص دارد

مصرف بیزوپرولول در چه زمان‌هایی توصیه شده است؟

قبل از صحبت در رابطه با زمان مصرف بیزوپرولول باید گفت؛ میزان مصرف بیزوپرولول بستگی به شرایط، شدت بیماری و پاسخ گویی بدن بیمار دارد. به  ‌طور معمول مصرف این دارو از دوزهای بسیار کم آغاز و با توجه به شرایط بیمار افزایش یا کاهش می‌یابد. مصرف این دارو یک بار در روز توصیه شده است اما با توجه به شرایط بیمار می‌ تواند تا دو بار در روز نیز افزایش یابد.

برای مصرف بیزوپرولول زمان مشخصی تعیین نشده است. نکته بسیار مهم برای زمان مصرف بیزوپرولول، استفاده از این دارو در زمان‌ های مشخصی از روز است. شما این دارو را می ‌‌توانید با معده خالی یا با غذا استفاده کنید. اگر مشکل معده دارید، زمان خوردن غذا از این دارو استفاده کنید.

توجه: بیزوپرولول را بدون دستور پزشک استفاده نکنید. در صورت بروز هرگونه مشکل سریعا به پزشک معالج یا اورژانس مراجعه کنید. این دارو ممکن است عوارضی از جمله سردرد، سرگیجه، اسهال، التهاب بینی، خستگی و ضعف، دهان خشکی، کابوس دیدن در خواب و اختلال در عملکرد جنسی را برای شما به همراه داشته باشد.

Advertisement

متخصص زنان و زایمان تهران

تیم تولید محتوای پزشکی و سلامتی پذیرش24

تیم تحریریه پذیرش24 متشکل از پزشکان متخصص و پرستاران دارای مجوز، مترجمان و نویسندگان با تجربه در حوزه تولید محتوای پزشکی و سلامتی تمام تلاش خود را در جهت اطلاع رسانی و آگاهی سازی کامل و جامع در خصوص داروها، بیماری‌ها و سایر اطلاعات سلامتی برای استفاده عمومی کاربران پذیرش24 از منابع معتبر علمی به کار می‌بندد.

نوشته های مشابه

guest
0 پرسش و پاسخ
Inline Feedbacks
نمایش همه نظرات
دکمه بازگشت به بالا