خبرها

سه نکته بسیار مهم برای انتخاب و خرید تجهیزات پزشکی

میخواهیم از اهمیت کیفیت تجهیزات پزشکی صحبت کنیم. از اینکه این لوازم و تجهیزات چقدر در امر تشخیص و تسهیل فرآیند درمان موثرند
شما چه فکری میکنید ؟ آیا حوزه تخصصی درمان شما نیاز به تجهیزات پزشکی خاصی دارد ؟ چالش های شما برای خرید و استفاده از این تجهیزات چیست ؟

بنا بر تحقیقات انجام شده در ایران یک سوم هزینه ی راه اندازی بیمارستان ها صرف خرید تجهیزات میشود و در بودجه سالیانه بیمارستان ها درصد قابل توجهی به تعمیر و نگهداری این تجهیزات اختصاص داده میشود. همین اعداد و ارقام میزان اهمیت صحبت در مورد این موضوع را روشن میسازد.

 

سه ویژگی بسیار مهم در انتخاب و خرید این تجهیزات وجود دارد :

 

کارایی دستگاه

با توجه به هزینه های نسبتا گزافی که هر دستگاه برای مراکز درمان دارد ، باید دید اولویت با خرید کدام دستگاه است ؟ طبعا خرید دستگاه دیالیز برای یک مرکز تخصصی کلیه کارایی و اهمیت بیشتری نسبت به دستگاه سونوگرافی دارد.

 

دستور العمل آسان برای استفاده از تجهیزات پزشکی

پیگیری ها و روابط در محیط درمانی بسیار زیاد است. پزشک ، پرستار و کادر درمان نباید زمان زیادی را صرف یادگیری دستگاه جدید بکند. انعطاف پذیر بودن دستگاه و داشتن راهنمای دقیق همچنین ارائه ی خدمات آموزشی و گارانتی از جانب فروشنده بسیار باید مورد توجه قرار بگیرد.

 

رضایتمندی و بهره وری در زمان ، هزینه و کیفیت درمان

سومین موضوع برآیندی از دو مرحله ی قبلی میباشد. کارایی دستگاه و روش استفاده ی آسان اگر به درستی در انتخب دستگاه مد نظر قرار بگیرد میتواند موجب رضایتمندی شود.

رضایتمندی پزشک تمایل او را به انجام هرچه بیشتر و بهتر کار درمانی افزایش میدهد ، فضای درمانی را برای او جذاب تر ، ارتباط با کادر درمان را دلنشین تر و به پزشک حس اطمینان و آرامش میدهد و از دغدغه های بی مورد او میکاهد. بالطبع در کادر درمانی احساس خوشایند متقابلی ایجاد شده و در نهایت یک تعامل مثبتی شکل میگیرد که راندمان کلی مرکز را بالا میبرد.

اهمیت کیفیت و کمیت تجهیزات پزشکی در فرایند درمان و تشخیص در جهان غرق شده در تکنولوژی بر کسی پوشیده نیست ، باید به آمار میزان خطای انسانی ، مرگ و میر انسان ها به خاطر کمبود تجهیزات لازم و کیفیت پایین تجهیزات وارداتی توجه کرد. باید در مسیر حفظ جان انسان ها سنجیده تر عمل کرد.

 

 

 

برچسب ها

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.

بستن
بستن