خبرها

“PRM” و نقش آن در ارتباط بهتر با بیمار

مدیریت ارتباط با بیمار به تمام فرایندهایی اطلاق می شود که در مراکز درمانی نهایتا منجر به ارائه خدمت بهتر به بیمار شود. این فرایند شامل انواع شیوه های مدیریتی است که بیمار از آن جهت ارتباط با مرکز درمانی بهره گیری می کند.

سیستم های مدیریت ارتباط با بیمار (PRM)، با هدف جمع آوری اطلاعات در مورد بیماران از طریق کانال ها و یا گروه های مختلف مانند: وبسایت های درمانی، ارسال ایمیل، تلفن، کانال های تلگرامی و شبکه های بازاریابی طراحی می شوند. همچنین سیستم هایPRM می توانند اطلاعاتی از بیمار نظیر اطلاعات فردی، علایق و نگرانی ها و سابقه پزشکی بیمار را در اختیار کادر درمانی قرار دهد.

ضرورت استفاده از سیستم های ارتباط با بیمار

افزایش تعداد بیمارستان ها و مراکز درمانی رقابت بر سر ارائه خدمات بهتر به بیمار را تشدید کرده است. در این بین مراکز درمانی به دنبال افزایش کیفیت خدمات خود هستند. مراکز با درک این موضوع به دنبال برقراری ارتباط بیشتر و نزدیک تر با بیماران هستند. سیستم های مدیریت ارتباط با بیمار توانسته به این نیاز پاسخ مثبت دهد.

نرم افزار PRMچیست؟

این نرم افزار اطلاعات و مدارک پزشکی بیمار را جهت دسترسی و استفاده پزشک گردآوری و بایگانی می کند. پزشکان با رجوع به این داده ها به اطلاعات بیمار دسترسی پیدا کرده و بر اساس یافته های موجود و سوابق پزشکی بیمار، اقدام به تصمیم گیری می کنند. از دیگر قابلیت های نرم افزار می توان به تهیه بانک اطلاعاتی ارتباطی با بیمار (ایمل، تلفن، آدرس رسانه های اجتماعی و ..) اشاره کرد.

حتما بخوانید:  افتخار همراهی با بیمارستان تخصصی و فوق تخصصی تریتا

مولفه های کلیدی سازمان برای دستیابی رضایت بیشتر بیماران

طبق مطالعات انجام شده در یک تحقیق علمی که در یکی از مراکز درمانی واقع در استان یزد انجام شد، شش مولفه از بین ۴۰ مولفه اصلی به عنوان عوامل کلیدی سازمان برای دستیابی رضایت بیشتر بیماران مشخص شد. در ادامه به این شش مورد اشاره شده است.

  • درک صحیح نیازهای کلیدی بیماران از طریق فرآیند یادگیری مستمر
  • شناخت دقیق اطلاعات بیماران برای ارتباط تنگاتنگ با آنها
  • تغییر در خدمات بیمارستان در جهت نفع بیشتر بیماران
  • به کارگیری نظرات بیماران در طراحی خدمات
  • انعطاف پذیری مدیریت و کارکنان بیمارستان برای ارائه خدمات جدید
  • وجود سیستم بازخورد دقیق از مشتری و عمل به آن

سامانه پذیرش۲۴ به عنوان نرم‌افزار پذیرش و نوبت‌دهی ملی تجربه‌ای خوب همراه با آسودگی خاطر از روند درمان را برای مراجعین به ارمغان آورده است. با این سامانه مراکز درمانی و پزشکان می توانند با راحت ترین شیوه های ممکن نسبت به نوبت دهی به بیماران خود اقدام کنند. این ظرفیت سبب شده تا پزشکان ارتباط بیشتر و بهتری با بیماران خود برقرار کنند.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.