خبرها

چرا باید از سلامت مردان سخن بگوییم

با توجه به نیاز روز افزون توجه به موضوع سلامت مردان هر ساله در این هفته تلاش میشود تا حوزه های سلامت بستری را برای آگاهی بیشتر مردان از بیماری های مربوط به خود فراهم کنند.

سلامت مردان به دلیل سبک متفاوت زندگی آن ها بیشتر از زنان در معرض خطر قرار میگیرد. مردها بیشتر در فضای کاری خارج از خانه مشغول به کار هستند و طبیعتا بیشتر در معرض حوادث ناشی از کار قرار خواهند گرفت. عادات غذایی ناسالم ، مصرف مواد مخدر ، سیگار و الکل در آنها بیشتر است و بیشتر از زنان استرس های شغلی را گزارش میکنند.

سلامت مردها قربانی بافت سنتی جامعه ای میشود که محدودیت هایی را با عنوان جنس “برتر” یا قویتر” برای آنها تعریف میکند. همین مسئله باعث میشود میزان چشم پوشی آنها بر بیماری های خود کمتر شود ، تمایل کمتری برای مراجعه به پزشک داشته باشند و به میزان کمتری متوجه علائم هشدار دهنده در بدن خود شوند.

مردها ۳۰درصد بیشتر از زنان به سرطان مبتلا میشوند و بیماری های آمیزشی و اختلالات جنسی در آنها بیشتر است.

شایع ترین سرطان ها در مردان :

سرطان پروستات

سرطان معده

سرطان ریه

سرطان مری

سرطان روده بزرگ

 

سرطان پروستات شایع ترین نوع سرطان مردان در ایران است. در موارد کمی مشکلات ادراری و یا دیده شدن خون در ادرار و منی از علائم بروز این بیماری است اما در اکثر مواقع مشخصه ی آشکاری ندارد و تنها با معاینه ی بالینی توسط پزشک قابل شناسایی است.

هفته جهانی سلامت مردان فرصت مناسبی برای تفکر و تامل درباره ی سلامت جسمی و روحی مردان است. تغذیه ی سالم ، سبک زندگی درست و قرارگیری ورزش در برنامه ی روزانه آنها میتواند در بهبود سلامت آنها موثر باشد. این هفته فرصت مناسبی برای از بین بردن حساسیت های بیجا در برخورد با بیماری های مردان و اطلاع رسانی به عموم مردم است.

 

 

 

تیم تولید محتوای پزشکی و سلامتی پذیرش24

تیم تحریریه پذیرش24 متشکل از پزشکان متخصص و پرستاران دارای مجوز، مترجمان و نویسندگان با تجربه در حوزه تولید محتوای پزشکی و سلامتی تمام تلاش خود را در جهت اطلاع رسانی و آگاهی سازی کامل و جامع در خصوص داروها، بیماری‌ها و سایر اطلاعات سلامتی برای استفاده عمومی کاربران پذیرش24 از منابع معتبر علمی به کار می‌بندد.

نوشته های مشابه

guest
0 پرسش و پاسخ
Inline Feedbacks
نمایش همه نظرات
دکمه بازگشت به بالا