خبرها

“۳ درصد” کل اقدامات درمانی دنیا منجر به شکایت می‌شود

علی فتاحی در نشست خبری رئیس سازمان نظام پزشکی با بیان اینکه ۳ درصد کل اقدامات درمانی دنیا منجر به شکایت می‌شود، افزود: در ایران ۱۹۸ دادسرای انتظامی داریم که نقطه شروع طرح شکایت است همچنین ۲۰۳ هیأت بدوی که نقش دادگاه را دارد و شامل ۱۳ نفر اعم از قاضی، نماینده پزشکی قانونی و پزشکان رشته‌های مختلف است، داریم.

معاون انتظامی سازمان نظام پزشکی افزود: همچنین در کشور ۳۵ هیأت تجدید نظر وجود دارد و در صورتیکه پرونده به نتیجه نرسد هیأت عالی انتظامی تصمیم نهایی را می‌گیرد که در تهران این هیأت را فقط داریم.

فتاحی بیان داشت: در سال ۹۶ هر ایرانی ۱۰.۶ بار به مراکز درمانی مراجعه داشته که شامل اقدامات سرپایی و بستری بوده است که ۹۰۰ میلیون بار کار درمانی در سال ۹۶ انجام گرفته که ۰.۱ بار آن (۹ میلیون بار) مربوط به بستری و ۸۹۰ میلیون بار مربوط به مراجعه سرپایی بوده است.

فتاحی خاطرنشان کرد: از ۸۹۰ میلیون بار مراجعه سرپایی ۱۶۰۰ شکایت در دادسراهای انتظامی مطرح شده که ۶۷۰ مورد منجر به محکومیت شده است همچنین از ۹ میلیون بار بستری ۳۹۷۰ مورد شکایت مطرح شده و از این آمار ۱۶۷۰ مورد منجر به محکومیت شد.

معاون انتظامی سازمان نظام پزشکی گفت: سال گذشته به طور کلی ۵ هزار و ۶۰۰ شکایت در دادسراها ثبت شد که ۴۲ درصد منجر به صدور کیفرخواست و ۵۸ درصد منجر به برائت کادر درمان شد.

فتاحی اظهارداشت: در بخش خدمات سرپایی پزشکان عمومی و دندان‌پزشکان و در بخش خدمات بستری متخصص زنان، جراحان و بخش ارتوپدی بیشترین شکایت را داشتند البته باید توجه داشت که فراوانی پزشک اورژانس بودن اقدامات و سایر نکات را در این مسئله باید در نظر گرفت.

خبرگزاری فارس

اینستاگرام پذیرش24

تیم تولید محتوای پزشکی و سلامتی پذیرش24

تیم تحریریه پذیرش24 متشکل از پزشکان متخصص و پرستاران دارای مجوز، مترجمان و نویسندگان با تجربه در حوزه تولید محتوای پزشکی و سلامتی تمام تلاش خود را در جهت اطلاع رسانی و آگاهی سازی کامل و جامع در خصوص داروها، بیماری‌ها و سایر اطلاعات سلامتی برای استفاده عمومی کاربران پذیرش24 از منابع معتبر علمی به کار می‌بندد.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.

دکمه بازگشت به بالا