خبرهاامکانات پذیرش 24عمومی

نظام ارجاع الکترونیک سلامت

نظام ارجاع خدمات پزشکی نوعی شیوه ارائه خدمات درمانی و بهداشتی است که در آن بیماران باید طبق یک سلسله ‌مراتب به مراکز درمانی مراجعه کنند. در این شیوه سطوح ارائه خدمات از عمومی به تخصصی و از پیشگیری اولیه تا درمان های پیچیده و پرهزینه با در نظر گرفتن نقش پزشک خانواده و پرونده الکترونیک بیمار تعریف می‌شود.

 

در سال های اخیر نقش پزشک خانواده برای تشخیص و درمان بیماری و درستی ارجاع به متخصص برای کاهش احساس ناراحتی بیماران اهمیت زیادی پیدا کرده است. در نظام ارجاع، پزشک خانواده نقش نگهبانی از نظام ارائه خدمات سلامت و مدیریت این خدمات را در سطح عمومی و تخصصی بر عهده دارد. همچنین نظام ارجاع می‌تواند عاملی برای کنترل هزینه های درمان و استفاده موثر از خدمات سلامت در سطوح تخصصی باشد. با توجه به سیاستهای کلان دولتی در حوزه سلامت و با توجه به درخواست ارتباط ما بین مراکز درمانی، نظام ارجاع به قابلیت های سامانه پذیرش۲۴ اضافه شده است. در این قابلیت پزشک در صورتی که نیاز به ارجاع بیمار به مرکز دیگر یا به پزشکی دیگر و یا خدمات دیگری داشته باشد از طریق نظام ارجاع، این فرایند به صورت اتوماتیک صورت می پذیرد. ناگفته نماند که در صورت وجود تراکنش های مالی بین مراکز، می‌توان هزینه های لازم مانند هزینه معرفی بیمار و یا … در این سامانه به صورت اتوماتیک محاسبه نمود که طبیعتا موجب افزایش درآمد مرکز می‌شود.

تیم تولید محتوای پزشکی و سلامتی پذیرش24

تیم تحریریه پذیرش24 متشکل از پزشکان متخصص و پرستاران دارای مجوز، مترجمان و نویسندگان با تجربه در حوزه تولید محتوای پزشکی و سلامتی تمام تلاش خود را در جهت اطلاع رسانی و آگاهی سازی کامل و جامع در خصوص داروها، بیماری‌ها و سایر اطلاعات سلامتی برای استفاده عمومی کاربران پذیرش24 از منابع معتبر علمی به کار می‌بندد.

نوشته های مشابه

guest
2 پرسش و پاسخ
بیشترین امتیاز
جدیدترین قدیمی ترین
Inline Feedbacks
نمایش همه نظرات
موهبت

سلام
آیا گواهینامه از دفتر آمار و فناوری اطلاعات وزارت بهداشت دریافت کردین؟

سارا محمدی

سلام بله دوست عزیز ما گواهی سازمان فناوری اطلاعات وزارت بهداشت رو دریافت کردیم.

دکمه بازگشت به بالا