امکانات پذیرش 24عمومی

پذیرش۲۴ حلقه گمشده گردشگری سلامت

صنعت گردشگری و گردشگری سلامت در روزهایی که بسیاری از صنایع با رکود و چالش های متفاوتی روبرو هستند، همچنان به رشد و رونق خود در کشورمان ادامه می دهد. این صنعت بعد از صنایع نفت و خودروسازی سومین صنعت بزرگ جهان است  که پیش بینی می شود در سال های آینده به صنعت اول دنیا تبدیل شود.  

گردشگری سلامت

گردشگری سلامت و مبحث توریسم درمانی یکی از حوزه های مهم در صنعت گردشگری هر کشور می باشد که ارتباط مستقیمی با سطح سلامت جامعه دارد. طبق تعریف سازمان گردشگری جهانی (WOT) گردشگری سلامت شامل سفرهایی می شود که با هدف درمان و استفاده از امکانات پزشکی بهتر انجام شده و مدت آن بیش از ۲۴ ساعت و کمتر از یکسال باشد. گردشگری سلامت دارای پتانسیل های عظیم اقتصادی در صنعت گردشگری دنیاست  و سرمایه گذاری های بزرگی در کشور های پیشرفته در این حوزه در حال انجام است و در منطقه خاورمیانه نیز کشورهای همسایه ایران مانند اردن و امارات در این عرصه در حال فعالیت هستند. کشور اردن سالانه ۵۰۰ میلیون دلار درآمد ارزی از توریسم درمانی دارد. دوبی نیز از چند سال پیش شهرهای سلامت خود را راه‌اندازی کرده و با برخی از دانشگاه‌های معتبر دنیا برای توسعه این مراکز قرارداد بسته است. کشورهایی نظیر اسپانیا ، لهستان و بلژیک نیز هرساله با ارتقای تکنولوژی های پزشکی و اکوسیستم سلامت خود، درآمدهای کلانی را از ارائه خدمات درمانی و پزشکی بدست می آورند .  

پتانسیل گردشگری سلامت در ایران

ایران از نظر جاذبه های گردشگری در رتبه ۱۰ دنیا قرار دارد ، اما از نظر میزان جذب توریست و گردشگر سهم چندانی نبرده است. اما در حوزه پزشکی و سلامت موضوع کمی متفاوت است. در زمینه جذب تورسیم درمانی و گردشگر سلامت چهار آیتم موثر وجود دارد که شامل : سطح توانایی پزشکان و شاغلین حوزه سلامت ، استاندارد های سلامت و تکنولوژی های درمانی کشور و هزینه های درمانی و مقررات داخلی کشور است که ایران در همه موارد توانمندی و پتانسیل های بالایی دارد. وجود پزشکان حاذق و حرفه ای و تنوع خدمات درمانی در کشور و همچنین هزینه های درمانی کمتر از جمله مزیت های اکوسیستم سلامت کشور نسبت به سایر کشور ها محسوب می شود.  

ضعف زیرساختی در حوزه گردشگری سلامت

با وجود پتانسیل های درآمدزایی گسترده در زمینه توریسم سلامت ، وجود یک مدیریت یکپارچه و زیرساخت های مناسب در ارائه خدمات جامع و سریع سلامت در کشور چاره اندیشی نشده است. بیماران در کنار نیاز به امکانات درمانی بهتر به سرعت در استفاده از خدمات نیز توجه می کنند. گردشگری سلامت و توریسم درمانی در ایران

نقش پذیرش۲۴ در اکوسیستم گردشگری سلامت کشور

ما در شرکت سپهرسلامت و تیم پذیرش۲۴ در تلاش هستیم تا با ارائه زیرساخت های لازم و رفع نواقص موجود در حوزه توریسم درمانی حلقه گمشده این زنجیره را کامل نماییم. با ایجاد ارتباطات بین گروه مسئولین و دست اندرکاران مراکز درمانی، گروه بیماران و همچنین گروه بازاریابان حوزه گردشگری کشور بستری را با استفاده از نرم افزار پذیرش۲۴ فراهم کرده ایم که بتوانیم با توجه به نیاز هر دسته از مخاطبین این حوزه، پاسخ های مناسبی به نیازهای موجود بدهیم.

برای این منظور با فراگیرشدن استفاده از سامانه جامع پذیرش۲۴ ، پزشکان می توانند به مخاطبان بیمار خود و همچنین بازاریابان گردشگری سلامت بیش از پیش دسترسی داشته باشند. همچنین با مکانیزه شدن این بستر و تسهیل فرآیند پذیرش بیماران بازاریابان بسیار راحت تر می توانند با مراکز درمانی در ارتباط داشته باشند.

ماحصل پیاده سازی و اجرای این سیستم ایجاد رفاه در خدمت رسانی به بیماران و توریست های درمانی کشور است که میتوانند تمامی خدمات سفر خود از جمله ترانسفر وانتقال تا مرکز درمانی ، استفاده از خدمات پزشکی با کیفیت مطلوب ، دریافت ویزا و … را توسط نرم افزار جامع پذیرش۲۴  دریافت نمایند.

نوشته های مشابه

‫۲ نظرها

  1. توریسم درمانی ایده عالی برای رقابتی کردن کیفیت خدمات درمانی و همچنین سیستم گردشگری است. ممنون که به این موضوع اشاره شد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.

بستن
بستن