عمومی

ابزارهای اثربخش سنتی در بازاریابی پزشکی

معرفی مطب و مرکز درمانی به کمک بازاریابی سنتی

در حال حاضر پزشکان و مراکز درمانی با چالش های گوناگونی مواجه هستند که اصلی ترین آن رقابت در حوزه خدمات درمانی است. از این رو بازاریابی و تبلیغات آنلاین و آفلاین برای ثبت شدن نام و تخصص در ذهن ها امری کاملا ضروری است.

در عصر دیجیتال امروز بازاریابی آنلاین یک انتخاب قطعی برای اکثر محصولات و خدمات محسوب می شود. اما اگر بتوانیم به خوبی از بازاریابی آفلاین بهره بگیریم، این استراتژی هنوز هم به نحو احسنت تاثیر گذار است.

با توجه به خاص بودن حوزه خدمات درمانی و قوانینی که به تازگی برای این صنف در نظر گرفته شده تصمیم گرفتم در این مطلب تنها ۴ منبع بازاریابی آفلاین برای پزشکان و مراکز درمانی را معرفی کنم. با پذیرش ۲۴ همراه باشید.

 

  • کارت ویزیت

یکی از مهمترین و بهترین منابع آفلاین در بازاریابی پزشکی استفاده از کارت ویزیت می باشد. برای اینکه بتوانید اطلاعات نوبت دهی و تماس تان را به بیماران بدهید نیاز است که کارت ویزیت داشته باشید.

پزشکان به عنوان افراد حرفه ای باید کارت ویزیت مخصوص به خود را داشته باشند. در طراحی کارت ویزیت پزشکان باید از رنگ ها و نماد هایی استفاده شود که حس اعتماد و شفابخشی را به بیمار منتقل کند. تا آنجا که می توانید کارت ویزیت تان را خلاقانه و متفاوت انتخاب کنید تا در ذهن ها ماندگاری بیشتری داشته باشد.

اگر با بیماران کودک سر و کار دارید می توانید از رنگ های روشن و شاد و یا آیکون های جالب استفاده کنید تا ترس آنها برای مواجهه با شما کم شود. (در مورد سازگار کردن امکانات درمانی با روحیه کودکان به طور مفصل توضیح داده شده.)

 

ابزارهای اثربخش سنتی در بازاریابی پزشکی

 

  • بروشور و کاتالوگ

پزشکان و مراکز درمانی نمی توانند شخصا یا تلفنی با بیماران در تماس باشند و آنها را از رزومه و اطلاعات پیچیده خدماتشان آگاه کنند. در این میان بروشورها به کمک پزشکان و مدیران مراکز درمانی می آیند و راه را برای ارائه دقیق و کامل خدمات باز می کنند و برای آنها زمان را می خرند.

در طراحی بروشورهای پزشکی باید در انتخاب اطلاعات و تصاویر دقت زیادی به کار برید. برای مثال تیترها باید واضح باشند، سایز بروشور باید استاندارد باشد، از مثال های واقعی و مناسب استفاده شود، از فضای کاتالوگ حداکثر استفاده به عمل آید، پیام واضح و مختصر بیان شود و.. .

باید بدانید حجم اطلاعات زیاد و غیر ضروری باعث سردرگرمی مخاطب می شود و تصاویر غیرمرتبط زود خسته اش می کند.

یک کانال موثر برای پخش بروشور و کاتالوگ پزشکی داروخانه ها هستند. شما می توانید بروشورهای خود را به داروخانه ها عرضه کنید و از متصدی بخواهید که آنها را در دید مراجعین قرار دهد.

 

ابزارهای اثربخش سنتی در بازاریابی پزشکی

 

  • هدیه های تبلیغاتی

در دنیای امروز استفاده از هدایای تبلیغاتی یک استراتژی بسیار موثر در بحث برندینگ می باشد. هدایای تبلیغاتی باعث می شود که بیماران شما را به خاطر بسپارند.

۸۹ درصد افرادی که هدیه تبلیغاتی خاص دریافت می کنند، تا ۲۴ ماه نام سازمان مورد نظر را به یاد می آورند.

بیش از ۵۰ درصد مصرف کنندگان جدیدترین محصولات تبلیغاتی را از ۱ الی ۴ سال نگهداری می کنند.

پس از دریافت محصولات تبلیغاتی، ۸۵ درصد از مصرف کنندگان، به سازمان مورد نظر دوباره مراجعه می کنند.

هدایای تبلیغاتی حتما نباید گران قیمت باشند. شما می توانید با یک هدیه خوشامد گویی مانند شکلات روز بیمارانتان را بسازید و در ذهن ها ثبت شوید و حتی آنها را به سفیرانی برای تبلیغاتتان بدل کنید.

انواع هدایای مخصوص پزشکان عبارت اند از: تب سنج های دیجیتال، ست حوله، کیف های کمک های اولیه، ماسک سه لایه بتادین، گاز استریل، پد الکلی، دستکش طبی، چسب زخم، محافظ قرص، چراغ قوه پزشکی، خمیر دندان و لوازم بهداشت دهان و دندان  و…

 

  • سخنرانی در رویدادها

رویدادی را پیدا کنید که در حوزه سلامت و خدمات درمانی باشد. و برای آن یک سخنرانی فرهیخته آماده کنید. حتی جلسات پرسش و پاسخ در برنامه های تلویزیون یک کانال بسیار موثر است. این کار باعث تاثیر ماندگار در بین همکاران و مخلطبانتان می شود.

خود و خدماتتان را به دیگران معرفی کنید. روابطی که می سازید به شما کمک می کند که استراتژی بازاریابی تان را تا هر کجا که می خواهید پیش ببرید.

 

این سه روش در هزینه و تلاشی که نیاز دارند متفاوت اند.  اما هریک میتوانند خط اصولی شما را تحت تاثیر قرار داده و تلاشهایتان را در بحث بازاریابی پزشکی تنوع ببخشند. البته استراتژی ها و تکنولوژی جدید جای خوشامد گویی دارند، اما جنبه ی آفلاین آنها را فراموش نکنید.

 

منبع: https://www.paziresh24.com/blog/

تیم تولید محتوای پزشکی و سلامتی پذیرش24

تیم تحریریه پذیرش24 متشکل از پزشکان متخصص و پرستاران دارای مجوز، مترجمان و نویسندگان با تجربه در حوزه تولید محتوای پزشکی و سلامتی تمام تلاش خود را در جهت اطلاع رسانی و آگاهی سازی کامل و جامع در خصوص داروها، بیماری‌ها و سایر اطلاعات سلامتی برای استفاده عمومی کاربران پذیرش24 از منابع معتبر علمی به کار می‌بندد.

نوشته های مشابه

guest
0 پرسش و پاسخ
Inline Feedbacks
نمایش همه نظرات
دکمه بازگشت به بالا