عمومی

یک سامانه نوبت دهی چه ویژگی هایی باید داشته باشد؟ (قسمت اول)

در مطلبی تحت عنوان ” چگونه یک سامانه نوبت دهی خوب انتخاب کنیم؟ ” به ویژگی های کلی یک سامانه نوبت دهی پرداختیم. برای آشنایی و انتخاب یک نرم افزار نوبت دهی مناسب حتما این مقاله را مطالعه کنید.

یک نرم افزار نوبت دهی خوب هم نیاز های بیماران و هم نیاز های مراکز درمانی را در نظر می گیرد. مراکز درمانی می تواند شامل بیمارستان ها، کلینیک ها، درمانگاه ها، مطب ها و … باشد. در این مقاله ویژگی های یک نرم افزار نوبت دهی مناسب برای رفع نیاز های بیماران را شرح خواهیم داد. در مطلبی جداگانه به ویژگی های یک سامانه نوبت دهی خوب برای رفع نیاز های مراکز درمانی نیز، خواهیم پرداخت.

ویژگی های یک سامانه نوبت دهی خوب برای رفع نیاز های بیماران

فرایند های وقت گیر و بی نظم در نوبت دهی در مراکز درمانی یکی از مشکلات اساسی بیماران است. امروزه سامانه های نوبت دهی با فراهم کردن زیر ساخت های پیچیده، گرفتن نوبت پزشکان را برای بیماران آسان کرده اند. بیماران می توانند با یک تماس تلفنی یا اتصال به اینترنت و از طریق سایت و روش های دیگر اقدام به گرفتن نوبت از مرکز درمانی مورد نظر خود کنند. همچنین بیمارانی که اطلاعی از وضعیت بهترین پزشکان کشور ندارند با مراجعه با سایت و پایگاه اطلاعات این سامانه ها می توانند با بهترین پزشکان کشور در زمینه بیماری خود آشنا شوند.

سامانه های نوبت دهی باید ویژگی ها و جزئیات مورد نیاز بیماران را به طور کامل فراهم کنند. بیماران بدون نیاز به مراجعه به چند سامانه و سایت باید بتوانند پزشک مورد نیاز خود را بیابند و هر امکاناتی را که برای گرفتن نوبت لازم است در اختیار داشته باشند.

سامانه نوبت دهی پذیرش ۲۴ با بررسی رفتار و نیاز های بیماران به اطلاعات کاملی در این زمینه دست یافته است. با بررسی این اطلاعات ویژگی های لازم برای یک سامانه نوبت دهی مناسب بدست آمده است. در ذیل به ویژگی های یک سامانه نوبت دهی مناسب برای رفع نیاز های بیماران می پردازیم.

سامانه نوبت دهی برای بیماران

محیط کاربری ساده

بیماران برای دسترسی به پزشک و مراکز درمانی مورد نظر خود به سامانه های نوبت دهی مراجعه میکنند. در صورتی که بیماران نتوانند به راحتی پزشک یا مرکز درمانی مورد نظر خود را بیابند از گرفتن نوبت صرف نظر می کنند. لازم است مراکز درمانی سیستمی را برای نوبت دهی خود انتخاب کنند که محیط ساده ای را برای بیماران در نظر بگیرد. بیماران باید بتوانند تمام نیاز های خود را به سرعت رفع کنند و به خواسته خود برسند.

چه در سیستم های تلفنی که بیمار، پزشک خود را می شناسد و چه در سیستم های اینترنتی که بیمار به دنبال یک پزشک خوب می گردد، روند کار نباید بیمار را سردرگم کند. بنابراین یکی از ویژگی های مهم هر نرم افزار نوبت دهی محیط کاربری ساده است.

اطلاعات کامل از تمام مراکز درمانی

بیمارانی که از طریق سیستم های نوبت دهی اقدام به اخذ نوبت می کنند نیاز دارند تا اطلاعات کاملی از مراکز درمانی و پزشکان مورد نیاز خود داشته باشند. سیستم های نوبت دهی باید پوشش کاملی از پزشکان و مراکز درمانی داشته باشند. در صورت عدم پوشش سراسری و کامل مراکز درمانی، بیماران از طرق دیگر اقدام به یافتن پزشک مورد نظر خود خواهند کرد. لازم است مراکز درمانی سامانه هایی را انتخاب کنند که بانک اطلاعاتی قوی داشته باشند.

یادآوری نوبت به بیمار

با توجه به مشغله های فروان ممکن است بیماران نوبت های اخذ شده خود را فراموش کنند. در این صورت بیماران نیاز دارند تا نوبت خود را در جایی ثبت کنند تا فراموش نشود. سامانه های نوبت دهی باید سیستم یادآوری نوبت به بیمار را داشته باشند. یاد آوری نوبت به بیمار می تواند در بازه های زمانی مختلفی صورت پذیرد. با این سیستم خیال بیمار از بابت به یاد آوردن نوبت اخذ شده اش راحت است. همچنین از دست رفتن نوبت های زیادی که به دلیل فراموشی بیمار صورت می گرفت به حداقل خود خواهد رسید.

امکان پرداخت آنلاین

یکی از مهم ترین ویژگی های مورد نیاز برای سامانه های نوبت دهی، امکان پرداخت آنلاین می باشد. پس از برقراری ارتباط توسط بیمار وانتخاب پزشک مناسب لازم است تا بیمار بتواند هزینه ویزیت خود را به صورت آنلاین پرداخت کند. این پرداخت ها باید در نوبت دهی از طریق تلفن همراه نیز قابل دسترسی باشد.

پرداخت آنلاین در سیستم نوبت دهی

روش های مختلف برای نوبت دهی

با پیشرفت تکنولوژی و ظهور فناوری های ارتباطی، انسان ها از تکنولوژی ها و فناوری های مختلف برای برقراری ارتباط استفاده می کنند. کامپیوتر، اینترنت، موبایل، شبکه های اجتماعی و … از جمله این فناوری ها هستند. با توجه به اینکه سامانه های نوبت دهی یک سامانه ارتباطی و واسط هستند لازم است تا فرایند های خود را در قالب روش های ذکر شده ارائه دهند.

یک سامانه نوبت دهی خوب باید روش های مختلفی را برای نوبت دهی ارائه دهد. این روش ها بر اساس نیاز بیماران و وسایل ارتباطی است که آن ها استفاده می کنند. نوبت دهی از طریق تلفن، سایت، شبکه های اجتماعی، اپلیکیشن و … از جمله این روش ها است.

امکان گرفتن مشاوره قبل از مراجعه حضوری

حجم زیادی از مراجعه بیماران به مراکز درمانی به دلیل مشورت و کسب اطلاعات می باشد. بیماران برای اخذ مشاوره باید به صورت حضوری به مراکز درمانی مراجعه کنند. این کار باعث صرف وقت و هزینه زیادی برای بیماران می شود. یک سیستم نوبت دهی خوب باید بتواند امکان اخذ مشاوره غیر حضوری را برای بیماران فراهم کند. مشاوره غیر حضوری زمانی مهم تر می شود که بیمار در فاصله زمانی زیادی با پزشک مورد نظر خود قرار داشته باشد. این امر در شهر های بزرگ و همچنین در مواردی که پزشک و بیمار در شهر های متفاوتی حضور دارند بیشتر به چشم می خورد.

مشاوره غیر حضوری هم برای بیماران و هم برای مراکز درمانی منافعی را در بر خواهد داشت.

مشاوره پزشکی در سامانه نوبت دهی

وجود حریم خصوصی برای بیماران

هیچ بیماری نمی خواهد اطلاعات خصوصی در مورد بیماری او در اختیار همگان قرار گیرد. سامانه نوبت دهی باید با ایجاد یک پرونده الکترونیکی برای بیمار، اطلاعات شخصی او را فقط در دسترس افراد ذی صلاح از جمله پزشک قرار دهد. همچنین نرم افزار نوبت دهی باید محدودیت هایی را برای دسترسی کاربران به اطلاعات خصوصی بیماران ایجاد کند.

در این مطلب برخی از ویژگی های یک سامانه نوبت دهی مناسب را ارائه کردیم. این ویژگی ها برای رفع نیاز های بیماران است. لازم است تا نرم افزار نوبت دهی به رفع نیاز های مراکز درمانی نیز بپردازد. در مطلب دیگری به بررسی ویژگی های یک سامانه نوبت دهی مناسب با توجه به نیاز های مراکز درمانی خواهیم پرداخت. به هر حال این سامانه ها باید به صورت همزمان به رفع نیاز های بیماران و مراکز درمانی بپردازند.

منبع: https://www.paziresh24.com/blog/

تیم تولید محتوای پزشکی و سلامتی پذیرش24

تیم تحریریه پذیرش24 متشکل از پزشکان متخصص و پرستاران دارای مجوز، مترجمان و نویسندگان با تجربه در حوزه تولید محتوای پزشکی و سلامتی تمام تلاش خود را در جهت اطلاع رسانی و آگاهی سازی کامل و جامع در خصوص داروها، بیماری‌ها و سایر اطلاعات سلامتی برای استفاده عمومی کاربران پذیرش24 از منابع معتبر علمی به کار می‌بندد.

نوشته های مشابه

guest
0 پرسش و پاسخ
Inline Feedbacks
نمایش همه نظرات
دکمه بازگشت به بالا