دارو

داروی قطره گوش فلومتازون و کلیوکوینول | کاربرد ، مقدار و روش مصرف ، عوارض جانبی و میزان مصرف | Flumetasone and clioquinol ear drops

نام تجاری

Locorten-Vioform

کاربرد

اوتیت خارجی در کودکان و بزرگسالان بیش از ۲ سال

اطلاعات دارویی : قطره گوش فلومتازون و کلیوکوینول برای درمان التهاب گوش، عفونت گوش و تورم استفاده می‌شود. به این بیماری مرتبط با گوش، اوتیت خارجی می‌گویند. فلومتازون موجب کاهش التهاب و کلیوکوینول عفونت را درمان می‌کند.
موارد منع مصرف قطره گوش فلومتازون و کلیوکوینول

به تاریخ انقضای قطره گوش فلومتازون و کلیوکوینول توجه کنید و اگر دارویی که در دستتان است تاریخ انقضای آن تمام‌شده است، از آن مصرف نکنید.
هرگز قطره گوش فلومتازون و کلیوکوینول را به کس دیگری حتی با علائم مشابه خودتان تجویز نکنید.
دارو را بیش از دوز تجویز شده توسط پزشک، مصرف نکنید.
تداخل دارویی این قطره گوش را چک کنید و حتماً به پزشکتان، اطلاع دهید که در حال مصرف چه داروی دیگری هستید.

تداخل دارویی قطره گوش فلومتازون و کلیوکوینول

تداخل دارویی ممکن است عملکرد داروها را تغییر و خطر ابتلا به عوارض جانبی جدی را افزایش دهد. یک لیست از تمام داروهایی (ازجمله داروهای با نسخه / بدون نسخه و محصولات گیاهی) که استفاده می‌کنید تهیه کرده و آن را با دکتر و داروساز خود به اشتراک بگذارید. دوز دارو مصرفی خود را بدون مشورت با دکتر خود تغییر نداده و یا مصرف دارو را ترک نکنید.
نکاتی که قبل از مصرف قطره گوش فلومتازون و کلیوکوینول باید در نظر گرفته شود
برخی از داروها برای افرادی با شرایط خاص مناسب نیست و بعضی داروها نیز درصورتی‌که نیاز به درمان تکمیلی باشد تجویز می‌گردد. بنابراین بهتر است قبل از مصرف قطره گوش فلومتازون و کلیوکوینول ، پزشکتان از موارد زیر مطلع باشد:

اگر باردارید یا شیر می‌دهید.
اگر پرده گوش سوراخ‌دار دارید.
اگر سابقه واکنش آلرژیک به دارو و یا قطره گوش دیگری دارید.
اگر در حال مصرف داروی خاصی هستید. این داروها شامل تمامی داروهای در دسترس است، چه برایتان تجویزشده است و چه بدون تجویز پزشک آن را مصرف می‌کنید نظیر داروهای گیاهی و داروهای مکمل.

عوارض جانبی احتمالی قطره گوش فلومتازون و کلیوکوینول

همه داروها ممکن است عوارض جانبی ایجاد کنند. اما بسیاری از مصرف‌ کنندگان نیز هیچ نوع عارضه‌ای بروز نمی‌دهند. یکسری از عوارض بعد از گذشت مدت کوتاهی از مصرف دارو، از بین می‌روند. در صورت بروز مستمر هریک از عوارض می‌بایست به پزشک اطلاع داده شود:

سوزش خفیف ، سوزش و گزش

اگر علائمی در شما پدید آمد که احساس می‌کنید به‌واسطه مصرف قطره گوش فلومتازون و کلیوکوینول می‌باشد با پزشک خود صحبت کنید.
نحوه نگهداری قطره گوش فلومتازون و کلیوکوینول

تمامی داروها را دور از دسترس کودکان نگه‌ دارید.
دارو را در جای خنک، خشک و دور از گرما و تابش نور مستقیم نگه‌ دارید.
به‌ منظور جلوگیری از خطر عفونت، بعد از به اتمام رسیدن دوره درمان، بطری قطره گوش فلومتازون و کلیوکوینول را دور بی اندازید و برای استفاده در زمان دیگری، آن را نگه ندارید.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.

بستن
بستن