دارو

داروی لوومتادیل استات | لواستیل متادول | کاربرد ، مقدار و روش مصرف ، عوارض جانبی و میزان مصرف | Levacetylmethadol | Levomethadyl Acetate

نام تجاری

Orlaam

کاربرد

درمان ترک اعتیاد به مواد مخدر


Advertisement

اشکال دارویی
شربت

اطلاعات دارویی اپیوم | تریاک

تریاک برای درمان اسهال استفاده می‌شود. این دارو با کند کردن حرکت روده‌ها موجب می‌شود که تعداد دفعات اجابت مزاج کاهش یابد. تریاک متعلق به طبقه‌ای از داروها است که به عنوان داروهای مخدر تسکین دهنده شناخته می‌شوند ، اما این دارو عمدتاً برای کند کردن روده عمل می‌کند.

مقدار و روش درست مصرف Opium

قبل از شروع درمان با این دارو، بروشور دارویی داخل بسته را به دقت مطالعه کنید. این بروشور به شما کمک می‌کند تا اطلاعات جامع دارویی را راجع به دارو به دست آورده و از عوارض جانبی احتمالی آن مطلع شوید.
دوز و مقدار Opium ، از فردی به فرد دیگر متفاوت است؛ دارو را دقیقاً همانطور که پزشک گوارش برایتان تجویز کرده است، استفاده نمایید.
مقدار دوز اپیوم بستگی به تشخیص پزشک دارد؛ معمولا این را قبل از مصرف باید با آب رقیق کنید و به طور منظم ۴ بار در روز مصرف کنید.
اپیوم را همراه با غذا مصرف کنید تا ناراحتی معده ناشی از مصرف این دارو کاهش یابد.
اگر فراموش کردید که دوز داروی خود را در زمان مشخص مصرف کنید، نباید به خاطر دوز از یاد برده شده، دو دوز از دارو را باهم مصرف کنید. دوز از یاد رفته را بعد از دفع اسهال بعدی مصرف کنید.

موارد منع مصرف اپیوم | تریاک

به تاریخ انقضای اپیوم توجه کنید و اگر دارویی که در دستتان است تاریخ انقضای آن تمام‌شده است،از آن مصرف نکنید.
هرگز Opium را به فرد دیگری حتی با علائم مشابه خودتان تجویز نکنید.
تداخل دارویی تریاک را چک کنید و اگر در حال استفاده از دارویی هستید که با این دارو تداخل دارد، با پزشک خود راجع به استفاده از داروهایتان مشورت نمایید.

مصرف اپیوم در دوران بارداری و شیردهی
در دوران بارداری و شیردهی، نباید دارویی را خودسرانه و بدون مشورت با پزشک استفاده کنید. مصرف اپیوم در دوران بارداری ممکن است برای جنین خطرناک باشد.
تاثیر مصرف Opium بر رانندگی
تریاک می‌تواند باعث سرگیجه و خواب آلودگی در شما شود، تازمانی که این علائم بر طرف نشدند، از رانندگی کردن بپرهیزید.
 تداخل دارویی اپیوم | تریاک
تداخل دارویی ممکن است عملکرد داروها را تغییر و خطر ابتلا به عوارض جانبی جدی را افزایش دهد. یک لیست از تمام داروهایی (ازجمله داروهای با نسخه / بدون نسخه و داروهای گیاهی) که استفاده می‌کنید تهیه کرده و آن را با دکتر و داروساز خود به اشتراک بگذارید. دوز داروی مصرفی خود را بدون مشورت با دکتر خود تغییر نداده و یا مصرف دارو را ترک نکنید.
داروهایی که ممکن است با این دارو تداخل دارویی برقرار کنند عبارتند از: نالترکسون، داروهای مخدر و مسکن دیگر مانند نالبوفین.
اگر داروهایی مصرف می‌کنید که باعث سرگیجه و خواب‌ آلودگی می‌شوند، به دکتر یا داروساز خود بگویید، از جمله: الکل، آنتی‌هیستامین‌ها (از قبیل ستیریزین (cetirizine)، دیفن هیدرامین (diphenhydramine))، داروهای خواب و یا اضطراب (مانند آلپرازولام (alprazolam)، دیازپام (diazepam)، زولپیدم (zolpidem))، شل کننده‌های عضلانی، داروهای بیهوشی، داروهای ضد تشنج و داروهای ضد درد و مسکن (مانند کدئین).
برچسب روی تمام داروهای خود را (مانند داروهای آلرژی یا سرماخوردگی و سرفه) بررسی کنید زیرا مواد تشکیل‌دهنده اکثر آن‌ها باعث خواب‌آلودگی می‌شود. از دکتر یا داروساز خود راجع به مصرف این داروها سؤال کنید.
 هشدار درباره مصرف اپیوم | تریاک
بعضی دارو‌ها را نمی‌توان در بعضی از شرایط تجویز نمود و بعضی دارو‌ها نیز در صورتی که نیاز به درمان تکمیلی باشد تجویز می‌گردد؛ بنابراین بهتر است که قبل از مصرف تریاک ، پزشکتان از موارد زیر مطلع باشد:

در صورتی‌ که باردارید و یا به نوزاد خود شیر می‌دهید.
در صورتی‌ که هرگونه بیماری کلیوی و یا کبدی دارید.
اگر شما هرگونه مشکلات تنفسی مثل آسم یا بیماری مزمن انسدادی ریه (COPD) دارید.
اگر سابقه تشنج یا مشکل مغزی مانند تومور و یا ضربه به سر دارید.
اگر به برخی از بیماری‎های صفراوی مبتلا هستید.
اگر بیماری گوارشی دارید.
اگر مشکل در دفع ادرار (مثلاً به دلیل بزرگ شدن پروستات یا تنگی مجرای ادرار) دارید.
اگر شما مشکل روحی و روانی مانند روانپریشی یا افسردگی دارید.
اگر خودتان یا فردی از خانواده‌تان سابقه مصرف مواد مخدر و الکل دارد.
اگر در حال مصرف داروی خاصی هستید. این داروها شامل تمامی داروهای در دسترس است، چه برایتان تجویز شده است و چه بدون تجویز پزشک آن را مصرف می‌کنید نظیر داروهای گیاهی و داروهای مکمل.
اگر سابقه واکنش آلرژیک به دارویی را دارید.

عوارض مصرف اپیوم | تریاک
همه داروها ممکن است عوارض جانبی ایجاد کنند. اما بسیاری از مصرف‌ کنندگان نیز هیچ نوع عارضه‌ای بروز نمی‌دهند. یکسری از عوارض بعد از گذشت مدت کوتاهی از مصرف دارو، از بین می‌روند. در‌ صورت بروز مستمر هریک از عوارض می‌بایست به پزشک اطلاع داده شود:

احساس خستگی، خواب آلودگی یا سرگیجه: از رانندگی و کار با ابزار و ماشین آلات دوری کنید.
شکم درد، احساس تهوع (استفراغ): سعی کنید قرص‌ها را بعد از غذا بخورید.
یبوست: مصرف دارو را قطع کنید.
علائم آلرژیک مانند تنگی نفس و کهیر، احساس بی قراری، تغییرات خلقی، دل درد، تشنج: اگر این عوارض شدید شدند، مصرف دارو را ادامه ندهید و سریعا به پزشک مراجعه نمایید.

اگر شما هر علائم دیگری دارید که احساس می‌کنید به خاطر استفاده از Opium می‌باشد، با پزشک خود مشورت کنید.
عوارض مصرف بیش از حد Opium ( مسمومیت با اپیوم | تریاک )

این دارو را بیش از دوز تجویز شده توسط پزشک ، مصرف نکنید.
اگر احساس کردید که فردی دچار مسمومیت شده است و علائمی مانند تنفس آهسته ، ضربان قلب آهسته ، سرگیجه، خواب آلودگی ، ضعف ، ضعف عضلانی، تنگی نفس ، غش و ضعف (از حال رفتن) در او دیدید، سریعاً با اورژانس تماس بگیرید.

 هشدار درباره مصرف اپیوم | تریاک

دارو را از دسترس کودکان دور نگه دارید.
دارو را در جایی خشک و خنک و به دور از گرما و تابش نور مستقیم نگه‌ دارید.


Advertisement

تیم تولید محتوای پزشکی و سلامتی پذیرش24

تیم تحریریه پذیرش24 متشکل از پزشکان متخصص و پرستاران دارای مجوز، مترجمان و نویسندگان با تجربه در حوزه تولید محتوای پزشکی و سلامتی تمام تلاش خود را در جهت اطلاع رسانی و آگاهی سازی کامل و جامع در خصوص داروها، بیماری‌ها و سایر اطلاعات سلامتی برای استفاده عمومی کاربران پذیرش24 از منابع معتبر علمی به کار می‌بندد.

نوشته های مشابه

guest
0 پرسش و پاسخ
Inline Feedbacks
نمایش همه نظرات
دکمه بازگشت به بالا