خبرها

چگونه بهترین متخصص را برای بیماریمان پیدا کنیم؟

همه مردم روزی بیمار می شوند که در آن لحظه پیدا کردن و انتخاب یک پزشک متخصص خوب و مفید یکی از مواری است که با آن درگیر هستند. اما چه چیزی در این راستا می تواند به بیمار کمک کند؟ این مقاله می تواند به شما در پیدا کردن پزشک متخصص خود کمک کند.

آیا جنسیت مهم است؟

این موضوع برای خیلی از مراجعه کنندگان مهم و معمولی است. این شما هستید که با توجه به ماهیت شخصیتی خود تصمیم می گیرید که به پزشک زن روید یا مرد.

آیا درک پزشک از بیماری و سلامتی برای شما مهم است؟

بسیاری از پزشکان اعتقادات شخصی خود را در ارتباط با بیماری و سلامتی در درمان  بیماری دخیل می دانند و درک تخصصی خود را نادیده می گیرند. مثلا در ارتباط با موضوع سقط جنین بعضی از پزشکان با وجه به اعتقادات خود به این موضوع می پردازند.

آیا پزشک و کارکنان مطب او، روابط دوستانه و محترمی با بیمار دارند؟

قطعا پزشکی که احترام به هویت و شخصیت بیمار جز مهارت های او به شمار می رود، زد بیمار نیز دارای ارزش است. بیماران دوست دارند که از پزشک از آنها حمایت کند و در هر شرایطی پشتیبان آنها باشد، فضای خوشایندی را برای آنها به وجود آورد، صمیمی، خونسرد و قابل اعتماد باشد، صبور و شنوا باشد، با منطق و عاقل باشد.

آیا با پزشک مورد نظر احساس آرامش می کنید؟

به پزشکی مراجعه کنید تا اطلاعات پزشکی مربوطه، از قبیل وضعیت سلامت، تشخیص و درمان شما، به روشی ساده پاسخ داده شود. به راحتی سوالاتتان را از پزشک بپرسید اما اگر بعد از چند وقت تفاوت هایی در تشخیص بیماری توسط پزشک مشاهده کردید، فرد دیگری را انتخاب کنید.

آیا پزشک مورد نظر به شما آموزش تخصصی در زمینه بیماری تان می دهد؟

اگر شما نیاز به اطلاعات در ارتباط با بیماری خود دارید و یا می خواهید توصیه ها و مواردی گه در بهبود بیماری تان مفید است را بدانید، باید به پزشکی مراجعه کنید که همه این موارد را در نظر بگیرد و با دید باز همه اطلاعات و توصیه ها را در اختیار شما بگذارد.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.

بستن
بستن