promote
دسته بندی های پرطرفدار
سوالات اخیر در پوست و مو و زیبایی

من 40 سالمه به متخصص پوست و مو مراجعه کردم تشخیص آکنه روزاسه دادند و دو داروی ازیترومایسین و کوتریموکسازول را تجویز کردند. دچار اسهال و حرکات و صدای شدید در روده ها شدم آیا از عوارض این داروهاست 

اگر هست چه جایگزینی داره؟ 

سلام، یکی از عوارض آنتی بیوتیک ها اسهال و علائم گوارشی ست نگران نباشید مگر اینکه خیلی شدید باشه 

یک پاسخ داده شده است
1
پاسخ
فضل الله 8
محمد
image 13 بهمن 1399 پرسیده شده
1.3k

سلام 

من از پدرم کچلی ب ارث بردم 

به من گفتن پزشکی دارو برای در آمدن مو دارن

اگر میشه راهنمایی کنین ک حقیقت داره یا ن 

سلام ریزش مو و کچلی های عصبی و هورمونی برگشت پذیرن اما طاسی ناشی از ژن و ارثی برگشت پذیر نیست مگر با کاشت مو 

یک پاسخ داده شده است
1
پاسخ
محمد 1708
محمد
image 15 بهمن 1399 پرسیده شده
1.1k

سلام من ۲۲ سالمه کنار بیضم دوتا لکه افتاده که خارش زیادی داره بعضی وقتازخمم میشه علتش چیه؟

سلام احتمالا عفونت قارچی دارین پماد هیدروکورتیزون و کلوتریمازول استفاده کنید اگر بهتر نشدین اطلاع بدین 

یک پاسخ داده شده است
1
پاسخ
کاربر عضو 29477
کاربر عضو 29477
image 16 بهمن 1399 پرسیده شده
1.1k

برای شل شدگی و چروک پوست زیر چشم چیکار باید کنم؟

سلام، جدیدترین روش پلکسر با پلاسماس 

یک پاسخ داده شده است
p24-diet-promote-banner
1
پاسخ
کاربر عضو 4594
کاربر عضو 4594
image 21 بهمن 1399 پرسیده شده
1.3k

سلام

خانومی ۳۲ساله هستم که پوست صورت خشکی دارم وبه همین خاطر زیاد دچارجوش صورت نمیشوم مگر موقع پریودی که درحد کم وکوتاه مدت میباشد.

چندماه پیش مجبور به استفاده ازقرص اورژانسی شدم وبعد آن صورتم دچار جوش های چرکی متورم ودردناک در ناحیه چانه وگونه وپشت گردن شد.

میخواستم بدونم آیا این جوشها ممکنه بخاطر مصرف همان قرص اورژانسی باشه یا ممکنه دلایل دیگه داشته باشه.ممنون میشم بگین باید چیکار کنم؟

سلام، معمولا این قرص ها باعث جوش نمیشن اما اگر شما به این دز هورمونها حساس بودین و جوش زدین طبیعتا بعد از مدتی باید جوش‌ها تون برطرف میشد، بهتره بررسی های بیشتر برای درمان جوش صورت بگیره از جمله بررسی هورمونی و علل تخمدانی 

یک پاسخ داده شده است
1
پاسخ
آیدا 64
آیدا
image 21 بهمن 1399 پرسیده شده
1.3k

سلام وقت بخیر من بخاطر مصرف قرص استروژن ریزش موی شدید گرفتم الان دوروزه که این قرصا رو قطع کردم و دکتر ی آمپول تقویتی با قرص زینک و امگا واسه موهام نوشت میخواستم ببینم چقد طول میکشه که ریزش موهام قطع بشه؟

سلام، علت مصرف قرص استروژن چی بوده شاید همون باعث ریزش، مو شده چون استروژن باعث ریزش مو نمیشه، پروژسترون رشد موها رو متوقف میکنه اما ریزش نمیده ولی تستوسترون میتونه باعث ریزش مو بشه 

یک پاسخ داده شده است
1
پاسخ
مقبوله
مقبوله
image 25 بهمن 1399 پرسیده شده
1.4k

سلام و درود

بنده 18 سالمه و پسر هستم .هرچندماه یبار صورتم خال جدیدی رشد میکنه بصورت مسطح و ریز قهوه ای کمرنگ هم هست . به چه علت هست؟زیر افتابم اصلا نمیرم

مشکل چیه و درمانش چیه تشکر

سلام، از خالها نمونه بیوپسی بگیر برای پاتولوژی 

یک پاسخ داده شده است
1
پاسخ
فاطمه 5383
فاطمه
image 28 بهمن 1399 پرسیده شده
1.2k

باسلام دختر۲۵ ساله هستم ۱ سالی هست ریزش مو دارم باخارش سر فراوان

همینطور ناحیه سرشان ،کتف،پشت و قسمتی از صورتم هم جوش میزنم 

میخواستم ببینم مشکلم چی هستش؟

سلام، ممکنه پوست سرتون چرب باشه و یا قارچ داشته باشه  که هم باعث ریزش و هم خارش شده یه مدت از شامپوی کتوکونازول استفاده کنید ببینید بهتر میشین 

یک پاسخ داده شده است
1
پاسخ
علی 934
علی
image 6 روز قبل پرسیده شده
1.5k

سلام ریزش مو شدید دارم کف سر خیلی سریع چرب میشه و قرمز هست چند جلسه مزوتراپی،انجام دادم .فاید نداشت باید چیکار کنم؟دیگه هردارو و امپولی بود استفاده کردم فایده نداشته.

سلام، چربی پوست سر میتونه باعت ریزش مو بشه که افزایش چربی نیز میتونه علت هورمونی باشه، با انتخاب شامپوی مناسب و استفاده از امپول های بیوتین و دکسپانتنول از ریزش مو جلوگیری کنید

یک پاسخ داده شده است
1
پاسخ
کاربر عضو 30139
کاربر عضو 30139
image 5 روز قبل پرسیده شده
1.4k

سلام وقت بخير ، با توجه به اينكه چند دوره تحت نظر پزشك براي پوست بودم به دليل موهاي زائد قرص سيپروترون كامپاند رو تجويز كردن اما تنها مشكلم اين هست كه نميدونم الان چطور اين قرص رو مصرف كنم چون نزديك يكهفته هست كه قائدگيم تموم شده ايا الان بايد مصرف كنم اين قرص رو يا بايد بذارم در قائدگي اين ماه شروع كنم مصرف رو؟؟.ممنون ميشم پاسخ بديد

سلام، قرص رو هرچه زودتر شروع کنید چون از روز سوم تا پنجم قاعدگی باید شروع بشه ولی الانم که هفتم هستین اشکال نداره شروع کنید شبی یک عدد بعد از اتمام 21 قرص یک هفته استراحت و بعد بسته بعدی 

یک پاسخ داده شده است