promote
پاسخ های ارسالی توسط دکتر رضا شاه حسین دستجردی
سلام من بدن درد دارم تو ناحیه پا و دست بیشتر و همچنین حالت خستگی و خمودگی و بی حالی و ضعف و بعضی وقتا تو جای خنک احساس گرما میکنم ،لاغر و صعیفم و با تغذیه این مشکل درست نمیشه ،چند سال پیش پزشک طب سنتی گفتن عفونت داره بدنت ولی برای دار اقدامی نکردم ،خواستم بدونم چه دارویی مصرف کنم یا به چه پزشکی مراجعه کنم و چه ازمایشی بدم ؟همدان هستم به پزشک داخلی هم میشه مراجعه کنم؟
جواب :
سلام عبارت فوق بصورت کلی و عمومی صحیح نیست و بهتر است حتما جهت بررسی و ویزیت دقیق یه همکاران متخصص داخلی مراجعه داشته باشید .
کاربر 2027
13 اردیبهشت 1399 پرسیده شده
305.6k
سلام من یک پسر چهارده ساله هستم من در این چند روز اخیر به خودم مشکوک هستم من از خودم نمی ترسم چون بدنی قوی دارم ولی از مادرم می ترسم چون که آن دیابت و آلرژی دارد من می خواستم ببینم که خلط داشتن در اوایل فردی که مبتلا به کرونا است یکی از نشانه ها است ممنون می شوم که مرا راهنمایی کنید
جواب :
سلام معمولا سرفه خلط دار از علائم ناشایع بیماری کروناست و در این بیماری سرفه ها بیشتر بصورت خشک بروز میکند.
زهرا
23 فروردین 1399 پرسیده شده
513.7k

سلام من یک روزه که گلودرد و گوش درد دارم! توی گلوم احساس چرک میکنم و گوشمم درد میکنه! تنگی نفس و تب و سرفه ندارم! ایا این نگران کنندست؟!

جواب :
سلام علایم فوق ارتباط زیادی با بیماری کووید19 و کرونا ندارد . بهتر است جهت بررسی تکمیلی و معاینات کامل تر به پزشک مراجعه نمایید .
کاربر 2283
18 اردیبهشت 1399 پرسیده شده
319.6k
بخور جوش شیرین رو شما تایید میکنید در درمان کرونا و یا بیماری های تنفسی
جواب :
سلام بخور جوش شیرین روش علمی و اثبات شدهای نمی باشد لذا توصیه نمیشود
فاطمه
21 خرداد 1399 پرسیده شده
461.2k

سلام مدتی هست که درد قفس سینه و احساس سنگینی دارم مثل اینکه چیزی در گلویم گیر کرده که پشت شانه هم این درد دارم و احساس کوفتگی هم دارم. هفته گذشته آزمایش خون کرونا دادم که منفی بود و نوار قلب که چیزی نشون نداد آیا این علائم می‌تونه کرونا باشه و چکار باید انجام بدم؟

جواب :
سلام علائم فوق ممکن است علائم خفیف این بیماری باشد که در حال حاضر جای نگرانی نیست ولی بهتر است از مسائل گوارش و اختلالات روحی همچون افسردگی و کم کاری تیروئید نیز غافل نشید .
شادی
14 فروردین 1399 پرسیده شده
313.3k

سلام ببخشید من و مادرم تقریبا ودو هفته ی پیش مریض شدیم و علائمش هم شبیه سرماخوردگی بود ما دو ماه در خانه بودیم و هستیم بعد از سرماخوردگیمون الان نزدیک یک هفته است گه حس بویایی و چشایی خود را از دست داده ایم نه طعمی میفهمیم نه بویی نه تب داریم نه سرفه و گلو درد ما الان چیکار کنم؟

جواب :
سلام این علائم میتواند در بیماری کووید دیده شود اما معمولا خود محدود شونده و خوش خیم است و در سیر بیماری بهبود پیدا خواهد کرد .
ثنا افشار
04 اردیبهشت 1399 پرسیده شده
293.5k
سلام . پدرم ۱ ماه پیش تا الان علائم کرونا مثل تب ۳۹ درجه ، به سختی حرف زدن با دلیل نفس کم آوردن ، کاهش وزن ۸ کیلویی ، ضعف و بی حالی زیاد رو داره . ولی هر چی دکتر میریم میگند که چون عکس ریش سالمه ممکنه کرونا نباشه و شاید یه بیماری دیگه است. تروخدا راهنمایی کنید از یکطرف بابام حالش خوب نیس از طرف دیگه میگند سی تی اسکن سالمه پس کرونا نیست ....ما باید چیکار کنیم ؟
جواب :
سلام صرف عکس نرمال رد کننده نیست و علائم فوق در کنار هم میتواند مطرح کننده کووید باشد . در صورت تداوم تب بیش از سه روز یا علائم تنفسی و تنگی نفس مراجعه داشته باشید . در غیر اینقورت نیازی به مراجعه نیست و به استراحت در منزل و تداوم قرنطینه خانگی ادامه بدید
محمد
23 تیر 1399 پرسیده شده
1.9k

حدود یک ماهه که احساس درد بخصوص در ابتدای صبح از سمت شکم و قفسه سینه دارم. خستگی هم در طول روز دارم. دکتر قلب ویزیت کرده و نوار قلب و تست ورزش و اکو گرفتن و اعلام شد مشکلی نیست. آزمایش کامل خون هم دادم . تصویر آزمایشه رو اینجا فرستادم. 

آزمایش

اسید اوریک و ALT به نظر بالاست. پزشک احتمال استرس یا مشکل گوارش داد و بیشتر گیج شدم تا اینکه مشکلم حل بشه. لطفا راهنمایی بفرمایید .

جواب :
سلام با توجه به بررسی مسائل قلبی که طبیعی بوده ، درمان مسائل گوارشی باید مد نظر باشد . همچنین با توجه به آنزیم های کبدی مختصر بالا بهتر است مجددا به همکاران داخلی جهت بررسی تکمیلی مراجعه داشته باشید .
سهیلا
22 تیر 1399 پرسیده شده
1.7k
سلام . انتهای زبان کوچک قرمز شده و حالت سفید و تاول شده . علتش چیه ؟
جواب :
سلام متاسفانه شرح حال شما کامل نیست و در صورت تمایل میتوانید جهت مشاوره تماس بکیرید .
من از ۳ تیر بویایی چشایی از دست دادم ۱۰ تیر کرونام مثبت شد کی باید ازمایش بدم دوباره
جواب :
در صورتی که حداقل ده روز از زمان شروع گذشته باشد و حداقل در سه روز اخیر تب و علایم تنفسی نداشته باشید میتوانید جهت انجام تست pcr اقدام کنید .