مدیریت مطب و مرکز درمانیامکانات پذیرش 24

همه چیز درباره نسخه الکترونیکی

نسخه الکترونیک پزشک چیست؟

بر اساس بخشنامه های اعلام شده، اجباری شدن نسخه الکترونیکی در تمام مراکز تشخیصی و درمانی کشور تا آبان ماه همین امسال اجباری خواهد شد و از این تاریخ به بعد هیچ نسخه غیرالکترونیکی در کشور پذیرش نخواهد شد و اگر نسخه الکترونیکی نباشد هزینه درمان نیز به مطب ها داده نخواهد شد.

همچنین گفته شده است، تغییر قیمت و افزایش تعرفه های پزشکی در کلیه مراکز درمانی نیازمند نسخه نویسی الکترونیکی می‌باشد از این رو می بایست پزشکان نسبت به فعال سازی نسخه آنلاین خود اقدامات لازم را انجام دهند.

بر همین اساس حذف دفترچه های درمانی کاغذی تامین اجتماعی از ابتدای اسفند ۹۹ کلید خورد و دیگر دفترچه های بیمه جدید برای کسانی که برگه دفترچه آنها و یا اعتبار آن تمام شده است، صادر نمی‌شود. همچنین حذف دفترچه های کاغذی بیمه سلامت نیز از ابتدای اردیبهشت سال جاری شروع شده استو بعد از آن به ترتیب بیمه های دیگر نیز شرایط لازم را برای نسخه الکترونیک فراهم می‌کنند.

این طرح با هدف هوشمند سازی و نظام‌مند کردن شیوه درمان، صرفه‌جویی در هزینه‌ها، کاهش اشتباهات نسخه خوانی، کاهش تداخلات دارویی، کاهش مراجعات حضوری و افزایش فرهنگ مشاوره آنلاین پزشکی اجرایی شده است.

پزشکان عضو شده در پلتفرم پذیرش۲۴ می‌توانند از این به بعد به جای نسخه نویسی های سنتی با دفترچه بیمه، بیماران مطب خود را با کد ملی آنها ویزیت کنند و برای آنها نسخه الکترونیک ثبت نمایند. همچنین قابلیت مشاوره آنلاین پزشکی نیز در این سامانه فعال می باشد که می‌تواند مراجعات حضوری بیماران را کاهش داده و موجب تسریع درمان آنها و افزایش نوبت های پزشک شود.

عضویت در سامانه نسخه الکترونیک

فرآیند نوشتن نسخه الکترونیک توسط پزشک چگونه است؟

در این طرح, پزشک می بایست ابتدا در سامانه ثبت نام نسخه الکترونیک بیمه سلامت و بیمه تامین اجتماعی ، ثبت نام خود را انجام دهد و بعد از ثبت نام برای نوشتن نسخه آنلاین، از سامانه نسخه نویسی پذیرش۲۴ استفاده نماید. پزشک کد ملی بیمار را در سیستم ثبت می‌کند، سیستم اطلاعات بیمه ای که آیا فرد تحت پوشش بیمه می باشد و چه بیمه ای دارد را نشان می دهد، همچنین پرونده سلامت الکترونیک بیمار نیز به پزشک نشان داده خواهد شد.

بعد از ثبت نسخه الکترونیکی، حق الزحمه پزشک نیز تا آخر همان روز یا نهایتا تا صبح روز بعد به حساب پزشک واریز خواهد شد و این دقیقا مانند دریافت پول نقد از بیمار می باشد. که این امر برای افراد بیمه شده و همچنین پزشک خوشایند است و ظرف ۲۴ ساعت پزشک پول خودش را به راحتی دریافت می کند.

 

پس از اجباری شدن نسخه الکترونیکی، پزشک غیرطرف قرارداد چگونه نسخه می‌نویسد؟

از ابتدای اسفند به بعد که دفترچه های کاغذی دیگر صادر نمی شود، پزشکان غیرطرف قرارداد با بیمه های تامین اجتماعی و بیمه سلامت، می‌توانند دارو را در سربرگ خودشان بنویسند و نام و نام خانوادگی و کدملی بیمار را نیز روی سر نسخه خودشان می نویسند. بیمار نیز برگه را به داروخانه می برد و داروخانه با همان کد ملی می تواند به راحتی در سیستم بیمه بودن یا نبودن شما را متوجه شود و دارو را پس از نسخه خوانی الکترونیکی به شما تحویل دهد.

بر این اساس اگر پزشکی درخواست قرارداد برای بیمه ای را داشته باشد، بلافاصله قراردادش مورد پذیرش قرار می گیرد و دیگر نیازی به مراجعه حضوری برای ثبت قرارداد و یا تمدید کردن آن را ندارد و همانطور که گفته شد پرداخت و تسویه حساب پزشک نیز به موقع برایش انجام می گیرد.

 

ثبت نام پزشکان برای نسخه نویسی الکترونیکی چگونه است؟

تمامی پزشکان مراکز درمانی و مطب ها می‌توانند برای نسخه نویسی از اپلیکیشن پذیرش۲۴ که این امکان را علاوه بر امکانات دیگر در خود جای داده استفاده نمایند.

پلتفرم یکپارچه و هوشمند پذیرش۲۴ قابلیت نسخه نویسی تمامی بیمه ها را به صورت یکجا در خود جای داده که این از مزیت های نرم افزار پذیرش۲۴ نسبت به پلتفرم های مشابه می باشد. پزشکان به راحتی علاوه بر نسخه نویسی الکترونیک برای همه بیمه ها، می‌توانند نوبت دهی مطب خود، مشاوره آنلاین پزشکی، و دسترسی به پرونده سلامت بیماران را به صورت متمرکز در این اپلیکیشن سلامتی داشته باشند.

برای ثبت نام و فعال سازی پنل خود در این پلتفرم می‌توانید از طریق دکمه زیر اقدام نمایید:

عضویت در سامانه نسخه الکترونیک

تیم تولید محتوای پزشکی و سلامتی پذیرش24

تیم تحریریه پذیرش24 متشکل از پزشکان متخصص و پرستاران دارای مجوز، مترجمان و نویسندگان با تجربه در حوزه تولید محتوای پزشکی و سلامتی تمام تلاش خود را در جهت اطلاع رسانی و آگاهی سازی کامل و جامع در خصوص داروها، بیماری‌ها و سایر اطلاعات سلامتی برای استفاده عمومی کاربران پذیرش24 از منابع معتبر علمی به کار می‌بندد.

نوشته های مشابه

guest
2 پرسش و پاسخ
بیشترین امتیاز
جدیدترین قدیمی ترین
Inline Feedbacks
نمایش همه نظرات
فاطمه محمدي

سلام. ایا امکان شبکه ای شدن هم در این نرم افزار وجود دارد؟

موبایل
9151132029
دکمه بازگشت به بالا