مدیریت مطب و مرکز درمانیامکانات پذیرش 24

همه چیز درباره نسخه الکترونیکی

نسخه الکترونیک پزشک چیست؟

بر اساس بخشنامه های اعلام شده، اجباری شدن نسخه الکترونیکی در تمام مراکز تشخیصی و درمانی کشور تا آبان ماه همین امسال اجباری خواهد شد و از این تاریخ به بعد هیچ نسخه غیرالکترونیکی در کشور پذیرش نخواهد شد و اگر نسخه الکترونیکی نباشد هزینه درمان نیز به مطب ها داده نخواهد شد.

همچنین گفته شده است، تغییر قیمت و افزایش تعرفه های پزشکی در کلیه مراکز درمانی نیازمند نسخه نویسی الکترونیکی می‌باشد از این رو می بایست پزشکان نسبت به فعال سازی نسخه آنلاین خود اقدامات لازم را انجام دهند.

بر همین اساس حذف دفترچه های درمانی کاغذی تامین اجتماعی از ابتدای اسفند ۹۹ کلید خورد و دیگر دفترچه های بیمه جدید برای کسانی که برگه دفترچه آنها و یا اعتبار آن تمام شده است، صادر نمی‌شود. همچنین حذف دفترچه های کاغذی بیمه سلامت نیز از ابتدای اردیبهشت سال جاری شروع شده استو بعد از آن به ترتیب بیمه های دیگر نیز شرایط لازم را برای نسخه الکترونیک فراهم می‌کنند.

این طرح با هدف هوشمند سازی و نظام‌مند کردن شیوه درمان، صرفه‌جویی در هزینه‌ها، کاهش اشتباهات نسخه خوانی، کاهش تداخلات دارویی، کاهش مراجعات حضوری و افزایش فرهنگ مشاوره آنلاین پزشکی اجرایی شده است.

پزشکان عضو شده در پلتفرم پذیرش۲۴ می‌توانند از این به بعد به جای نسخه نویسی های سنتی با دفترچه بیمه، بیماران مطب خود را با کد ملی آنها ویزیت کنند و برای آنها نسخه الکترونیک ثبت نمایند. همچنین قابلیت مشاوره آنلاین پزشکی نیز در این سامانه فعال می باشد که می‌تواند مراجعات حضوری بیماران را کاهش داده و موجب تسریع درمان آنها و افزایش نوبت های پزشک شود.

عضویت در سامانه نسخه الکترونیک

فرآیند نوشتن نسخه الکترونیک توسط پزشک چگونه است؟

در این طرح, پزشک می بایست ابتدا در سامانه ثبت نام نسخه الکترونیک بیمه سلامت و بیمه تامین اجتماعی ، ثبت نام خود را انجام دهد و بعد از ثبت نام برای نوشتن نسخه آنلاین، از سامانه نسخه نویسی پذیرش۲۴ استفاده نماید. پزشک کد ملی بیمار را در سیستم ثبت می‌کند، سیستم اطلاعات بیمه ای که آیا فرد تحت پوشش بیمه می باشد و چه بیمه ای دارد را نشان می دهد، همچنین پرونده سلامت الکترونیک بیمار نیز به پزشک نشان داده خواهد شد.

بعد از ثبت نسخه الکترونیکی، حق الزحمه پزشک نیز تا آخر همان روز یا نهایتا تا صبح روز بعد به حساب پزشک واریز خواهد شد و این دقیقا مانند دریافت پول نقد از بیمار می باشد. که این امر برای افراد بیمه شده و همچنین پزشک خوشایند است و ظرف ۲۴ ساعت پزشک پول خودش را به راحتی دریافت می کند.

 

پس از اجباری شدن نسخه الکترونیکی، پزشک غیرطرف قرارداد چگونه نسخه می‌نویسد؟

از ابتدای اسفند به بعد که دفترچه های کاغذی دیگر صادر نمی شود، پزشکان غیرطرف قرارداد با بیمه های تامین اجتماعی و بیمه سلامت، می‌توانند دارو را در سربرگ خودشان بنویسند و نام و نام خانوادگی و کدملی بیمار را نیز روی سر نسخه خودشان می نویسند. بیمار نیز برگه را به داروخانه می برد و داروخانه با همان کد ملی می تواند به راحتی در سیستم بیمه بودن یا نبودن شما را متوجه شود و دارو را پس از نسخه خوانی الکترونیکی به شما تحویل دهد.

بر این اساس اگر پزشکی درخواست قرارداد برای بیمه ای را داشته باشد، بلافاصله قراردادش مورد پذیرش قرار می گیرد و دیگر نیازی به مراجعه حضوری برای ثبت قرارداد و یا تمدید کردن آن را ندارد و همانطور که گفته شد پرداخت و تسویه حساب پزشک نیز به موقع برایش انجام می گیرد.

 

ثبت نام پزشکان برای نسخه نویسی الکترونیکی چگونه است؟

تمامی پزشکان مراکز درمانی و مطب ها می‌توانند برای نسخه نویسی از اپلیکیشن پذیرش۲۴ که این امکان را علاوه بر امکانات دیگر در خود جای داده استفاده نمایند.

پلتفرم یکپارچه و هوشمند پذیرش۲۴ قابلیت نسخه نویسی تمامی بیمه ها را به صورت یکجا در خود جای داده که این از مزیت های نرم افزار پذیرش۲۴ نسبت به پلتفرم های مشابه می باشد. پزشکان به راحتی علاوه بر نسخه نویسی الکترونیک برای همه بیمه ها، می‌توانند نوبت دهی مطب خود، مشاوره آنلاین پزشکی، و دسترسی به پرونده سلامت بیماران را به صورت متمرکز در این اپلیکیشن سلامتی داشته باشند.

برای ثبت نام و فعال سازی پنل خود در این پلتفرم می‌توانید از طریق دکمه زیر اقدام نمایید:

عضویت در سامانه نسخه الکترونیک

همه پزشکان و مراکز درمانی ایران

منبع: https://www.paziresh24.com/blog/

تیم تولید محتوای پزشکی و سلامتی پذیرش24

تیم تحریریه پذیرش24 متشکل از پزشکان متخصص و پرستاران دارای مجوز، مترجمان و نویسندگان با تجربه در حوزه تولید محتوای پزشکی و سلامتی تمام تلاش خود را در جهت اطلاع رسانی و آگاهی سازی کامل و جامع در خصوص داروها، بیماری‌ها و سایر اطلاعات سلامتی برای استفاده عمومی کاربران پذیرش24 از منابع معتبر علمی به کار می‌بندد.

نوشته های مشابه

guest
100 پرسش و پاسخ
بیشترین امتیاز
جدیدترین قدیمی ترین
Inline Feedbacks
نمایش همه نظرات
اله

یک سوال دیگر ! در مواردی که پزشکان و منشی آنها از ثبت الکترونیک نسخه ها در همان روزی که بیمار را ویزیت کردند و برایش فاکتور صادر کردند به بهانه شلوغ بودن مطب و وقت نداشتن طفره می روند و چند روز بعد یافته بعد اقدام به صدور کد رهگیری می کنند چرا بیمه آتیه سازان فاکتورهای مهر زده پزشک را پرداخت نمی کند به بهانه اینکه کد رهگیری در تاریخ چند روز بعدتر صادر شده است؟ما چکار باید بکنیم؟ منشی پزشک هم که به خود زحمت نمی دهد که تاریخ فاکتور ویزیت راعوض کند و در همان تاریخی که کد رهگیری صادر کرده است اصلاح نماید. چرا همیشه ما بیمه شوندگان باید متضرر شویم؟

اله

سلام. وقتی برای چکاپ سالیانه به دکترها مراجعه می کنیم و معاینه می کنندوخداروشکر نیازی به دریافت دارو نمی بینند و فقط پول ویزیت را دریافت می کنند چطور باید پول آن ویزیت را از بیمه دریافت کنیم؟چون من دیدم که پزشکان می گویند ویزیت را در سامانه ثبت نمی کنند چون فقط ویزیت است و دارو نیست و یا ویتامین تجویز شده که مشمول بیمه نیست. بعد بیمه آتیه سازان هم می گوید فاکتور ویزیت پزشک که دست‌نوشته و مهر و موم شده را پرداخت نمی کند چون منحصرا هرچه الکترونیک نباشد از جمله فاکتور ویزیت را پرداخت نمی کنند

وحید قائد

مدت زمان اعتبار نسخه الکترونیکی در سامانه در صورتی که تاریخ فعال سازی اقلام نسخه مربوط به آینده باشد.
مثلا از یک دارو با دو تاریخ ، یکی آنروز و دیگری در آینده ثبت شده است؟

بدری غلامی

من آزمایش تیرویید دارم بدون تاریخ در دفترچه الان میخوام اونو ثبت سیستم کنم بنده کرمانشاه هستم دکترم تهران چطوری باید ثبت کنم

محمد یادگاری

نسخه الکترونیک من ثبت نمیشود

سهیلا فرجی دورباش

سلام بیمارستان تامین اجتماعی شهریار عمل سزارین انجام دادم زیرنظر دکتر جراح مشعوف رودسری آمپول ضد انعقاد خون برام نوشتن گفتن برین از بیرون تهیه کنین رفتیم داروخونه بیرون گفتن. ثبت نشده برگشتیم پیش دکتر گفتیم ثبتش کن گفتن من ثبت نمیکنم آدرس به داروخونه رو داد گفت برین از اینجا آزاد بگیرین به من ربطی ندارد من ثبت نمیکنم کنه کارگر از کجا بیارم هشتصد تومان پول آمپول بدم به. کجا باید شکایت کنم این انصافه هیچ داروخونه ای هم بدون نسخه الکترونیکی نمی‌دن

بهرام

درود ما برای بیماری گوارشی مادرم به پزشک متخصص مراجعه کردیم بعداز نسخه نویسی توسط پزشک چون بیمار به پرفشاری خون نیز مبتلا هستند (سابقه را حتما پزشک دارد ) ما ازوی خواستیم که قرص فشار هم برایش تجویز نماید که پزشک از این کار امتناع کرد و گفت من کد این قبیل داروها را ندارم شما باید برای تهیه نسخه این دارو به پزشکان دیگری رجوع کنید میخواستم بدونم آیا استدلال پزشک صحیح هست یا نخواسته به خودش زحمت زیاد بدهد ممنون.

پری سا

اگر برای پزشک محرز شود که بیمار شما فشار داشته می‌توانست بنویسد باید نسخه قبلی چیزی برا اثبات میبردید.

علی

سلام. من پیش متخصصی رفتم که میگه با سامانه کار نمیکنه و فقط رو سربرگ آزمایش و نسخه مینویسه. ازمایشگاه هم با سربرگ هزینه رو آزاد حساب میکنه. چیکار باید بکنم؟؟!!

صادق

سلام من رفتم سونوگرافی تاکستان منشی کد بیمه منو استفاده کرد ولی من سونوگرافی نگ فتم بخاطر اینکه سونوگرافی ۱۶۰۰۰۰ تومانی آزاد رو ۲۸۰۰۰۰ میخواست بگیره من اونجا انجام ندادم اما کد بیمه منو استفاده کرد بنظر شما این دزدی بیت المال نیست ؟

مریم

من ام آر ای و دارو باید بگیرم با نسخه الکترونیک. ولی چند هفته گذشته نگرفتم. آیا تاریخ داره ؟باطل میشه نسخه یا نه؟

نعيمه فرهيدنيا

سلام من برای یک بیمار دارو نوشتم به مرحله ثبت که میرم مینویسه چک کد ارسالی تکراری هست راهنمایی میفرماید

شهربانو اژدری

سلام متاسفانه همسر من آلزایمر داره ،یادش نمیاد از کدوم داروخانه داروخانه را گرفته ،مدارک را توی داروخانه جا گذاشته چگونه از طریق سامانه می توانم داروخانه را پیدا کنم

یلدا

آیا هر کسی با دونستن شماره ملی ما میتونه نسخ دارویی و آزمایشگاه ما رو ببینه؟واینکه بعد از گذشت چند ماه نسخه از سیستم پاک میشه؟

فریدون شهباز ۰۹۰۲

دکتر متخصص مغز واعصاب سورنا نظرباغی برای مریض ما داروی میگرن نوشته کد نسخه ۷۶۰۴۱ ونام بیمار سعید. جهانبخشیان چگونه می تونیم قرص رو بخونیم

بهروز

نرم افزار
Besina
روی گوشی بگیرید.

حسین حشمتی

چگونه کددستتورپزشک راپیدا کنیم

فاطمه ترابی زیارتگاهی

نسخه الکترونیکی دارو چندروز مهلت داره؟

اتحادنژاد

سلام ؛ نسخه ی الکترونیکی دارو چند روز مهلت دریافت دارد ؟؟؟

حسن گل محمد پور

نسخه دارویی چند روز مهلت دارد

مسعود

سلام و خسته نباشید تو نسخه الکترونیک من سهم بیمار بیست‌وسه هزار تومانه ولی تو داروخانه هشتاد هزارتومان از من پول دارو گرفتن میشه بگید این اختلاف برای چیه ممنونم

پری سا

آزاد حساب شده.

سعید

سلام و خسته نباشید تو نسخه الکترونیک من سهم بیمار هشت هزار تومانه ولی تو داروخانه صد و بیست هزار تومان از من پول دارو گرفتن میشه بگید این اختلاف برای چیه ممنونم

حکیمی

سلام و روز شما خوش، مدت اعتبار نسخه الکترونیکی سونوگرافی چند روزه؟ تاریخ نسخه من ۱ اسفنده ولی برای ۶ فروردین وقت سونو دارم، امکانش هست یا نسخه مجدد باید نوشته بشه؟ ممنون

سارا رضایی

سلام وقتتون بخیر دکتر روماتولوژی کد دارو متاسفانه اشتباه نوشته،و دسترسی به دکتر در حال حاضر نیست میخواستم بدونم اگه متخصص دیگه داروی سل سپت بنویسه داروخانه دارو میده یا نه فقط باید متخصص روماتولوژی باشه؟

طاهره رضایی

من روز قبل سنگ حلب راست را سنگ شکن کردم وارد فراوان دارم چه کار کنم

آیدا

من روز چهارشنبه ۱۳ بهمن ماه ب دکتر نبی اله اصغری مراجعه کردم تا دیشب ایشان اظهار میکنن ک نمیتوانند کد دارو و نسخه الکترونیک بگیرند سیستم میگوید فرد نامبرده فاقد بیمه میباشد درصورتی ک اعتبار دفترچه تا خرداد سال ۱۴۰۱ میباشد متاسفانه موفق ب گرفتن نسخه الکترونیک نشدم باید چ کاری انجام بدهم

رادین قلندری

سلام ۲۱ دی دکتر واسم نسخه الکترونیکی سونو نوشته،مهلت این نسخ الکترونیکی چقدر هست؟

علی

این مشکل فراگیر است
من هر ۳ ماه یک بار به پزشک مراحعه می کردم و دکتر برای ۳ ماه بعد آزمایش خون تاریخ می زد الان مجبورم به جای یک بار ۲ بار به پزشک مراجعه کنم

زینب

سلام دکتر برای من درتاریخ ۱۸دی ۱۴۰۰نسخه سونوگرافی و ماموگرافی نوشتن تاچه تاریخی زمان دارم برای انجام آنها.

پری سا

یک ماه

زینب

سلام دکتر زنان برای من درتاریخ ۱۸دی ماه ۱۴۰۰ سونوی سینه و ماموگرافی نوشته تاچه زمانی مهلت انجام آنرادارم

A.f

با سلام ،من دوماه پیش دکتر سونوی شکم و لگن الکترونیکی نوشت،فرصت نشد انجام بدم آیا هنوز داخل سیستم هست یا مجدد باید ویزیت بشم،چون تو اپلیکیشن بیمه سلامت که نگاه میکنم هست با کد پیگیریش

امیر

سلام خسته نباشید

اگه دکترتون از ی استان دیگه باشه و بیمار از استان دیگه بخوان نسخه الکترونیکی بنویسن میشه بریم آزمایش بگیریم

اخلاق پور

سلام وقت بخیر‌ من دکتر غدد برا م نمونه برداری نوشته به اسم یکی از بیمارستانهای دولتی که نسخه الکترونیک به نام ان مرکز درمانی از طریق سایت مرکزی. معاونت درمان سازمان موردتایید واقع شده است که نوبت دهی آن مرکز طولانی است آیا میتوانم از دکتر خود درخواست نمایم که نسخه را به نام یکی از بیمارستانهای دولتی دیکر تغییر بدهم

اخلاق پور

سلام وقت بخیر من دکتر غدد برام نمونه برداری نوشته به اسم یکی از بیمارستانهای دولتی اما نوبت دهی ان بیمارستان طولانی مدت است که بیمه تامین اجتماعی نسخه مرا تایید کرده است ایامیشود دکتر نسخه را به نام یکی از بیمارسنان دولتی دیگر نوشتاخلاق پور

علی مرادشاهی

منظورم ارسال کد به موبایل است تا بتونم نسخه الکترونیک را مشاهده کنم

علی مرادشاهی

سلام. سرپرست هستم و کد برای من می آید ولی کد همسرم نمی اید. چکار کنم؟

الهی

خسته نباشید، الان برای نوزادان یا کودکان از کجا باید نسخه های الکترونیکی‌شون رو ببینیم؟!
حتما باید ثبت نام کرد و برای ثبت نام هم سیم کارت به نام فرد رو میخواد… چه وضعیه آخه!
یکم فکر نکردن که نسخه های افراد تبعی یک فرد رو تو پنل همون شخص اصلی هم نشون بدن؟!

سمیه عزیززاده

من دیروزرفتم داروخانه طبق نسخه الکترونیکی بهم دارودادن ولی بجای قرص سوپراکل به من پودرشودادن ودکترم تاکیدداره که بایدقرصشوبگیرم ومن به اشتباه یک ساشه استفاده کردم آیاامکان تعویض پودربادارورودارم لطفا راهنمایی بفرمایید

حسینی

نسخه الکتریکی که در مورد آزمایش کامل می نویسن در سیستم تا چند روز در سیستم هست

پشتیبانی پذیرش24

سلام تا۱ ماه در سیستم هست و اعتیار دارد

حسینی

آزمایش که در سیستم ثبت میشه تا چه زمانی اعتبار دارد که آزمایش انجام شود

مهسا

سلام وقت بخیر.من پزشک هستم دیشب کشیک بودم داخل ی کلینیک که تعدادزیادی پزشک داره.متاسفانه فراموش کردم خروج از بیمه سلامت و تامین اجتماعی رو بزنم بعدازاتمام شیفت که پزشک بعدی با سیستم من وارد نکنه.میخاستم بدونم تاچه زمانی سیستم من فعال میمونه(اینم بگم ک سیو نکردم پسوردو یوزر رو) و نفربعدی میتونه بدون داشتن پسورد یوزر من ازطریق سیستم من مریضهارو واردکنه؟

پشتیبانی پذیرش24

اگر یک بار با یک سیستم دیگر و هرجا که هستید به پنل خودتون لاگین و لوگ اوت کنید به هر سیستمی که هنوز پنلتون باز باشه خروج زده میشه

محمد

باسلام میخوام نسخه قبلی که تو سیستم دادم ببینم چطور میشه

رقیه شکیبا

من بیمار تحت کنترل پزشک انکولوژی هستم وایشان حین ویزیت برای چهار یا شش ماه بعد ازمایش تومور مینوشتند ایا حالا با نسخه نویسی وازمایش نویسی الکترونیک ای امر امکانپذیر می باشد ممنون از پاسخگوییتان.

نعیم

سلام وقت بخیر. طرح نسخه الکتریکی برای مراجعه کنندگان فاقد بیمه به چه صورت میباشد. ایا این طرح نسخه الکتریکی فقط برای مراجعه کنندگان بیمه میباشد.

سمیه

نسخه الکترونیک من مهر پزشک نداره ،ایا ازمایشگاه قبول میکنن

پشتیبانی پذیرش24

نسخه الکترونیک نیاز به کاغذ و مهر پزشک نداره
با مراجعه به ازمایشگاه و ارائه کد ملی خود نسخه و ازمایش وارد شده رو ازمایشگاه داخل سیستم دیده و انجام خواهد شد

علیرضا معاذالهی

سلام مهلت دریافت دارو بیمار خاص (ام اس) از تاریخی دکتر نوشته چند روز است ؟ متشکرم

مفید

سلام،ببخشید من بیماری خاص دارم و دکترم سامانه نسخه الکترونیکی نداره تو سر نسخه نوشته برام،امکانش هست که پزشک خانوادم تو نسخه الکترونیکی بزنه داروخونه بهم میده اگه پزشک خانواده نسخه الکترونیکی کنه؟

نازی

سلام کد ارجاعی که پزشک سلامت به ما میده اگر اون موقع ازش نتونست استفاده کنیم و بعد بریم پیش متخصص دقیقا تا کی اعتبار داره من کدی دارم که مال ۳۲روز پیشه استفاده نکردم ازش اوت موقع چون نوبتم کنسل شد الان برای همون متخصص اعتبار داره یا نع؟

نوریان

سلام ، من الان یه پیامی از دوستان دیدم که برام سوال شد ، ایشون رفتن دارو بگیرن بهشون گفتن چون بیمه آذر رد نشده براتون ، دارو بهتون نمیدیم.
خب با توجه به اینکه برای رد کردن لیست بیمه آذر تا پایان دی فرصت هست ، چرا باید اینجوری باشه ؟ بیمار کم اذیته اینطوری که بیشتر استرس میگیریم

رباب سرابی

سلام من پزشک باز نشسته شدم واسه خودم یا دوستان چطوری نسخه الکترونیک بنویسم

Last edited 4 ماه قبل by رباب سرابی
محسن

سلام.من بیمار ام اس هستم.امروز برای داروی تبازیو مراجعه کردم .گفتند باید الکترونیک باشه.یعنی تا دو روز اینده قطعا و تا ۳ شنبه که دکتر مطب هستند احتمال زیاد دارو ندارم.در اینده هم باید یک روز مرخصی بگیرم (بدون حقوق)،ویزیت پرداخت کنم تا بتونم برا یک ماه دارو بگیرم .الان چکار باید کرد.

یگانه

سلام وقت بخیر من اوایل آدر ماه رفتم دگتر گوارشم برام نسخه الکترونیکی نوشت گفتن برام پیامک میاد ولی نیومد الان اخرای ماهه هرچی پیگیری میکنم میگن که ارسال میکنن ولی برای من چیزی نمیاد من باید الان چیکار کنم ؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟

داریوش

سلام ممکنه لینک یا راهنمایی برای انجام دادن نسخه های الکترونیکی برای راهنمای متصدیان داروخانه هم بفرستید که چگونه خدمات نسخه الکترونیک استفاده کنند ممنون

افتخار

بدای من کد رهگیری نمیاد چکار باید بکنم

پشتیبانی پذیرش24

سلام بعد از تجویز نسخه یک کد پیگیری و فایل نسخه به شماره موبایلی که در بیمه رد شده و سرپرست بیمه هست ارسال می شود اگر تحت پوشش بیمه کسی هستید برای اون فرد ارسال میشود

آیدا حجنی

سلام وقت بخیر…من میخواستم برم دکتر ولی نمیخوام کسی بفهمه ولی پیامکی روی گوشی یکی از اعضای خانواده میادکه به این دکتر مراجعه کردید باید چکار کنم

پشتیبانی پذیرش24

در صورتی که فرد تحت پوشش بیمه همسر یا پدر باشد و خودش سرپرست بیمه نباشد پیامک برای سرپرست بیمه ارسال می شود

کاظمی

سلام.پزشک آزمایش نوشته داخل نسخه ولی ثبت نکرده به دلیل اینکه اون ساعت مشکلی در سایت وجود داشت.دی ماه باید آزمایش انجام شود.آیا با دردست داشتن نسخه آزمایش قابل قبول هست؟

پشتیبانی پذیرش24

خیر . به دلیل اینکه ملاک آزمایشگاه برای تایید ازمایش سیستمی و از طریق کد ملی بیمار میباشد

اسکندر

باسلام . طریقه پرینت گرفتن از نسخه الکترونیکی پزشک توسط بیمار مشترک بیمه سلامت جهت ارایه به بیمه ایران جهت پرداخت بیمه تکمیلی چگونه است؟

پشتیبانی پذیرش24

سلام
پزشک می تواند همان لحظه در قسمت نسخه های ثبت شده پنل خود و قسمت مشاهده فایل پی دی اف نسخه بیمار را پرینت بگیرد و مهر و امضا جهت ارائه به مرکز بیمه انجام دهد

دکمه بازگشت به بالا