مدیریت مطب و مرکز درمانیامکانات پذیرش 24

همه چیز درباره نسخه الکترونیکی

نسخه الکترونیک پزشک چیست؟

بر اساس بخشنامه های اعلام شده، اجباری شدن نسخه الکترونیکی در تمام مراکز تشخیصی و درمانی کشور تا آبان ماه همین امسال اجباری خواهد شد و از این تاریخ به بعد هیچ نسخه غیرالکترونیکی در کشور پذیرش نخواهد شد و اگر نسخه الکترونیکی نباشد هزینه درمان نیز به مطب ها داده نخواهد شد.

همچنین گفته شده است، تغییر قیمت و افزایش تعرفه های پزشکی در کلیه مراکز درمانی نیازمند نسخه نویسی الکترونیکی می‌باشد از این رو می بایست پزشکان نسبت به فعال سازی نسخه آنلاین خود اقدامات لازم را انجام دهند.

بر همین اساس حذف دفترچه های درمانی کاغذی تامین اجتماعی از ابتدای اسفند ۹۹ کلید خورد و دیگر دفترچه های بیمه جدید برای کسانی که برگه دفترچه آنها و یا اعتبار آن تمام شده است، صادر نمی‌شود. همچنین حذف دفترچه های کاغذی بیمه سلامت نیز از ابتدای اردیبهشت سال جاری شروع شده استو بعد از آن به ترتیب بیمه های دیگر نیز شرایط لازم را برای نسخه الکترونیک فراهم می‌کنند.

این طرح با هدف هوشمند سازی و نظام‌مند کردن شیوه درمان، صرفه‌جویی در هزینه‌ها، کاهش اشتباهات نسخه خوانی، کاهش تداخلات دارویی، کاهش مراجعات حضوری و افزایش فرهنگ مشاوره آنلاین پزشکی اجرایی شده است.

پزشکان عضو شده در پلتفرم پذیرش۲۴ می‌توانند از این به بعد به جای نسخه نویسی های سنتی با دفترچه بیمه، بیماران مطب خود را با کد ملی آنها ویزیت کنند و برای آنها نسخه الکترونیک ثبت نمایند. همچنین قابلیت مشاوره آنلاین پزشکی نیز در این سامانه فعال می باشد که می‌تواند مراجعات حضوری بیماران را کاهش داده و موجب تسریع درمان آنها و افزایش نوبت های پزشک شود.

عضویت در سامانه نسخه الکترونیک

فرآیند نوشتن نسخه الکترونیک توسط پزشک چگونه است؟

در این طرح, پزشک می بایست ابتدا در سامانه ثبت نام نسخه الکترونیک بیمه سلامت و بیمه تامین اجتماعی ، ثبت نام خود را انجام دهد و بعد از ثبت نام برای نوشتن نسخه آنلاین، از سامانه نسخه نویسی پذیرش۲۴ استفاده نماید. پزشک کد ملی بیمار را در سیستم ثبت می‌کند، سیستم اطلاعات بیمه ای که آیا فرد تحت پوشش بیمه می باشد و چه بیمه ای دارد را نشان می دهد، همچنین پرونده سلامت الکترونیک بیمار نیز به پزشک نشان داده خواهد شد.

بعد از ثبت نسخه الکترونیکی، حق الزحمه پزشک نیز تا آخر همان روز یا نهایتا تا صبح روز بعد به حساب پزشک واریز خواهد شد و این دقیقا مانند دریافت پول نقد از بیمار می باشد. که این امر برای افراد بیمه شده و همچنین پزشک خوشایند است و ظرف ۲۴ ساعت پزشک پول خودش را به راحتی دریافت می کند.

 

پس از اجباری شدن نسخه الکترونیکی، پزشک غیرطرف قرارداد چگونه نسخه می‌نویسد؟

از ابتدای اسفند به بعد که دفترچه های کاغذی دیگر صادر نمی شود، پزشکان غیرطرف قرارداد با بیمه های تامین اجتماعی و بیمه سلامت، می‌توانند دارو را در سربرگ خودشان بنویسند و نام و نام خانوادگی و کدملی بیمار را نیز روی سر نسخه خودشان می نویسند. بیمار نیز برگه را به داروخانه می برد و داروخانه با همان کد ملی می تواند به راحتی در سیستم بیمه بودن یا نبودن شما را متوجه شود و دارو را پس از نسخه خوانی الکترونیکی به شما تحویل دهد.

بر این اساس اگر پزشکی درخواست قرارداد برای بیمه ای را داشته باشد، بلافاصله قراردادش مورد پذیرش قرار می گیرد و دیگر نیازی به مراجعه حضوری برای ثبت قرارداد و یا تمدید کردن آن را ندارد و همانطور که گفته شد پرداخت و تسویه حساب پزشک نیز به موقع برایش انجام می گیرد.

 

ثبت نام پزشکان برای نسخه نویسی الکترونیکی چگونه است؟

تمامی پزشکان مراکز درمانی و مطب ها می‌توانند برای نسخه نویسی از اپلیکیشن پذیرش۲۴ که این امکان را علاوه بر امکانات دیگر در خود جای داده استفاده نمایند.

پلتفرم یکپارچه و هوشمند پذیرش۲۴ قابلیت نسخه نویسی تمامی بیمه ها را به صورت یکجا در خود جای داده که این از مزیت های نرم افزار پذیرش۲۴ نسبت به پلتفرم های مشابه می باشد. پزشکان به راحتی علاوه بر نسخه نویسی الکترونیک برای همه بیمه ها، می‌توانند نوبت دهی مطب خود، مشاوره آنلاین پزشکی، و دسترسی به پرونده سلامت بیماران را به صورت متمرکز در این اپلیکیشن سلامتی داشته باشند.

برای ثبت نام و فعال سازی پنل خود در این پلتفرم می‌توانید از طریق دکمه زیر اقدام نمایید:

عضویت در سامانه نسخه الکترونیک

همه پزشکان و مراکز درمانی ایران

متخصص زنان و زایمان تهران

تیم تولید محتوای پزشکی و سلامتی پذیرش24

تیم تحریریه پذیرش24 متشکل از پزشکان متخصص و پرستاران دارای مجوز، مترجمان و نویسندگان با تجربه در حوزه تولید محتوای پزشکی و سلامتی تمام تلاش خود را در جهت اطلاع رسانی و آگاهی سازی کامل و جامع در خصوص داروها، بیماری‌ها و سایر اطلاعات سلامتی برای استفاده عمومی کاربران پذیرش24 از منابع معتبر علمی به کار می‌بندد.

نوشته های مشابه

guest
29 پرسش و پاسخ
بیشترین امتیاز
جدیدترین قدیمی ترین
Inline Feedbacks
نمایش همه نظرات
فرهاد

امیدوارم این طرح تمامی محاسن و معایبش را بررسی کرده باشد ودر آینده به مشگل نخورد.

حلما

آیا همه ی داروخانه ها به این سیستم مجهز شده اند؟؟؟؟؟؟؟؟؟

پشتیبانی پذیرش24

دوست عزیز عموما اکثر داروخانه ها به این سیستم مجهز شدند البته ممکن هست که داروخانه هایی هم باشند که به این سیستم مجهز نباشند .

ماهرخ صفری پور

من بیماری دیابت دارم وپیش پزشکم رفتم هر سه ما ازمایشم باید تکرار شود سه ماه پیش دکتر برام ازمایش نوشته هر ازمایشگاه میرم میکن پزشکت باید وارد سیستم شود ونسخه الکتو نیکی برایت بنویسد از پزشکم پرسیدم مگن من سیستم ندارم واز هر پزشکی سوال میکنم الکترونیکی نیسن لطفا بفر ماید من چی کار باید بکنم

پشتیبانی پذیرش24

دوست عزیز ابتدا باید جویای پزشکی باشید با تخصص مد نظرتون که به سامانه تامین اجتماعی دسترسی داشته باشد که بتواند نسخه الکترونیک رو ثبت کند اگر نه میتونید از نسخه های دست نویس پزشک داروهاتون رو دریافت کنید .

کمال حیدری

سلام یه پیام برام اومده که نسخه داروئی برای شما از فلان دکتر صادر گردید.
که من نه نزد پزشک رفتم و نه اون دکتر رو میشناسم. این اشتباه رو به کجا باید اعلام کنم؟

پشتیبانی پذیرش24

دوست عزیز لطف کنید متن دقیق سوال رو برامون ارسال کنید تا راهنمایی تان کنیم. با تشکر (:

[…] توسط شخص دیگر مشکلی نخواهد بود. با استفاده از سیستم نسخه های الکترونیکی، به محض وارد کردن نسخه توسط پزشک مربوطه، می توان به این […]

سعید

زمان ماندگاری برای نسخ الکترونیک بعد از دریافت دارو در سیستم چقدر است مثلا اگر برای دارویی سهمیه باشد و بیش از ۱۰ عدد بیمه ندهد برای سه ماه و نسخه ۲۰ عدد باشد مابقی ده عدد تا کی فعال باقی میماند

پشتیبانی پذیرش24

دوست عزیز برای کسب اطلاعات این چنینی باید با مرکز بیمه مربوطه ارتباط بگیرید . باتشکر

نازیلا

چگونه بیمار میتواند به نسخه الکترونیکی خود دسترسی داشته باشد؟(بیمه سلامت)

پشتیبانی پذیرش24

سلام
به زودی با فعال سازی احراز هوبت و رعایت حریم خصوصی بیمار این امکان برای بیماران پذیرش ۲۴ فعال خواهد شد .

کامران

سلام. آیا بیمار میتواند نسخه الکترونیک خود (بیمه سلامت) را مشاهده کند؟ بعد از گرفتن داروهایم برای من پیامک آمد که تعداد ۲ قلم از ۵ قلم داروی شما ارایه گردید؟ یعنی بقیه رو مشابه داده؟

پشتیبانی پذیرش24

سلام
با توجه به پیامک ارسالی برای شما یعنی ۲ تا از ۵ داروتونو دریافت کردید .

شهاب

سلام، چقد زمان میبره تا نسخه الکترونیک در سیستم ثبت بشه؟ منظورم اینه که بعد از نوشتن، بلافاصله میشه از داروخونه تهیه کرد؟

مینا

سلام ، نسخه الکترونیک تاریخ داره؟ یعنی باید تا اون تاریخ انجام بشه؟

ترانه

ببخشید این مهلتش چند روزس؟؟

پشتیبانی پذیرش24

مدت زمان اعتباز توسط پزشک مد نظرتان در نسخه تعریف میشود

فلاح

سلام ، من امروز رفتم دکتر کلی ویزیت دادم ، ولی نسخه ام رو همه جا میگن آزاد حساب میشه چون الکترونیکی نیس، دکتر هم میگه من الکترونیکی نمینویسم ، ببری همون آزمایشگاه خودشون برات مینویسن. (بنده تحت پوشش بیمه سلامت هستم). وقتی دکتر به راحتی میتونه ثبت نام کنه چرا انجام نمیدن واقعا

پذیرش 24

دوست عزیز لطفا توجه داشته باید که ما این مورد رو تحت عنوان قوانین سایت قرار داده ایم و پزشک چون بیمار رو به صورت حضوری معاینه نکردن و تمام مسئولیت عوارض دارو با پزشک است و میتوانند نسخه ای ارسال نکنند. باتشکر

مجاهد

سلام. بیمه سلامت فعلا تحت پوشش این طرح نیست. فقط تامین اجتماعی و خدمات درمانی

نوذری

آیا امکان دارد داروخانه تعداد دارو را کم بدهد اگر کم داده باشد چه کار باید کرد

نوذری

آیا داروخانه نسخه الکترونیکی را باید نگه دارد یا به بیمار تحویل بدهد

فاطمه محمدي

سلام. ایا امکان شبکه ای شدن هم در این نرم افزار وجود دارد؟

دکمه بازگشت به بالا