سوالات متداول (FAQ)

سوالات زیر در طی مدت فعالیت پذیرش24 برای کاربران و استفاده کننده‌ها از خدمات ما پیش اومده که ما در دسته‌های مختلف مرتب و منتشر کردیم که در صورت تکراری بودن سوال شما وقتی ازتون گرفته نشه و بلافاصله به جوابتون برسید و یک تجربه فوق العاده نسبت به استفاده از خدمات پذیرش24 داشته باشید.

در صورتی جواب سوال خود رو بین مطالب زیر پیدا نکردین کافیه از طریق فرم تماس که در ادامه سوالات قرار داده شده است مشکل خود را با تیم پشتیبانی پذیرش24 مطرح کنید

همیشه تیم پشتیبانی بهترین مسیر برای رفع مشکلتون رو در اختیارتون میزاره :)

راهنمای دریافت نوبت حضوری

 • با مطالعه این راهنما شما میتوانید براحتی نوبت دلخواه خود را در وبسایت ثبت کنید
 • بله در صورتی که شما پس از طی کردن روند نوبت دهی کد پیگیری را دریافت کنید می‌توانید از ثبت شدن نوبت خود اطمینان حاصل کنید.
 • سامانه پذیرش24 در قبال فرآیند نوبت هیچگونه هزینه ای دریافت نمی‌کند و اگر بعد از ثبت نوبت به درگاه پرداخت متصل شدید، این درگاه متعلق به پزشک و یا مرکز درمانی مربوطه می‌باشد و پذیرش24 هیچ دخل و تصرفی در این هزینه ها ندارد.
 • شما از طریق قسمت “نوبت‌های من” هم از طریق اپلیکیشن و هم از طریق وبسایت میتونید نوبت ثبت شده خودتون رو لغو کنید.
 • اگر شما پزشک و یا منشی هستید و یا پزشکی می شناسید که نیاز به سامانه نوبت دهی آنلاین دارند، از این صفحه می توانید درخواست خود را ثبت کنید تا کارشناسان ما بالافاصله پیگیری کنند.
 • با توجه به مناطق تحت پوشش پذیرش24 شما میتونید در 20 استان با جستجو تخصص پزشک مورد نظرتون و یا منطقه محل سکونت خود، از پزشکان و بیمارستان‌هایی که تمایل همکاری با پذیرش24 راداشته‌اند، نوبت بگیرین.
 • اگر از طریق محیط جستجو وبسایت پذیرش24 موفق به پیدا کردن پزشک یا مرکز درمانی مورد نظرتون نشدید، حتما از گوگل کمک بگیرید و در آخر اگر پزشک یا مرکز درمانی مورد نظرتون داخل سامانه پذیرش24 نبود حتما به ما اطلاع دهید

با مطالعه این راهنما شما میتوانید براحتی نوبت دلخواه خود را در اپلیکیشن پذیرش24 ثبت کنید

 • شما هم از طریق پنل کاربری وبسایت به نوبت‌های ثبت شده خود دسترسی دارین و هم از طریق صفحه پروفایل خود داخل اپلیکیشن پذیرش24
 • خیر، این اطلاعات فقط در اختیار خود کاربر قرار میگیرد و در صورت رضایت در اختیار پزشک قرار میگیرد
 • بله، شما می‌توانید با استفاده از قابلیت کاربر زیرمجموعه، برای خانواده یا دوستان خود نیز نوبت ثبت کنید.
 • با توجه به تنظیمات مرکز درمانی، ممکن است که دریافت نوبت فقط در یک بازه زمانی مشخص مانند “فقط از ساعت 8 الی 10 صبح” و یا فقط “روزهای شنبه” مقدور باشد. در این حالت، در پیغام خطا، برای شما نوشته می شود که چه ساعتی باید برای دریافت نوبت به وبسایت مراجعه نمایید.
 • همچنین از طریق اپلیکیشن نوبت دهی دکتر، می توانید از باز شدن نوبت دهی پزشک، آگاه گردید

با توجه به تنظیمات مرکز درمانی، ممکن است که دریافت نوبت فقط در یک بازه زمانی مشخص مانند “فقط از ساعت 8 الی 10 صبح” و یا فقط “روزهای شنبه” مقدور باشد. در این حالت، در پیغام خطا، برای شما نوشته می شود که چه ساعتی باید برای دریافت نوبت به وبسایت مراجعه نمایید. همچنین از طریق #اپلیکیشن نوبت دکتر، می توانید از باز شدن نوبت دهی پزشک، آگاه گردید.

 • برای جستجو داخل وبسایت و اپلیکیشن پذیرش24 شما میتونید با فیلتر کردن خدمات و تخصص پزشکان و مراکز درمانی، بهترین انتخاب رو داشته باشین
 • در صورت ثبت نام پزشک در پذیرش24 شما با جستجوی اسم پزشک (بدون غلط املایی و بصورت کامل) در وبسایت و اپلیکیشن میتوانید به پزشک مورد نظرتون دسترسی داشته باشین
 • شما با جستجو تخصص مورد نظرتون و مشخص کردن محل زندگیتون، سامانه پذیرش24 نزدیک ترین مرکز درمانی رو بهتون پیشنهاد میده

راهنمای دریافت ویزیت آنلاین

 • پس از ورود به پذیرش 24، با مراجعه به قسمت ویزیت آنلاین پزشک در سایت و اپ می‌توانید با انتخاب تخصص مد نظر خود پزشکان ویزیت آنلاین را بر حسب ساعت ویزیت و آنلاین بودن در لحظه انتخاب کرده و پس از طی کردن روند نوبت دهی و ثبت اطلاعات خود، نوبت خود را برای پزشک مد نظر ثبت کنید.

پس از دریافت نوبت و پرداخت هزینه ویزیت آنلاین، کد پیگیری از طریق پیامک برای شما ارسال خواهد شد و پس از دریافت این پیامک شما می‌توانید از ثبت شدن نوبت خود اطمینان حاصل کنید.

در پیامک ثبت نوبت خود روی لینک واتساپ پزشک کلیک کرده و بعد از مشاهده قبض نوبت روی گزینه شروع گفتگو با پزشک در واتساپ کلیک کرده وارد صفحه پزشک در واتساپ شوید قبض نوبت شما به صورت پیش فرض در قسمت چت نوشته شده است لطفا گزینه ارسال را بزنید و منتظر باشید پزشک با شما ارتباط برقرار کند. ارتباط شما با پزشک در واتساپ متنی خواهد بود…به هیچ عنوان بدون هماهنگی با پزشک تماس نگیرید.
توجه داشته باشید برای ارتباط با پزشک از طریق لینک واتساپ حتما از مرورگر کروم استفاده شود و  درصورت روشن بودنvpn آن را خاموش کنید.

طبق راهنمایی که در قبض نوبت درج شده شماره پزشک را ذخیره کنید و لینک قبض نوبت خود را کپی و در واتساپ برای پزشک ارسال کنید و با ایشان ارتباط بگیرید. توجه داشته باشید به هیچ عنوان بدون هماهنگی با پزشک تماس نگیرید و فقط از طریق واتساپ با ایشان در ارتباط باشید.

بله، در صفحه گفتگو خود با پزشک می‌توانید مستندات پزشکی خود نظیر عکس و فایل pdf ارسال نمایید.

شما میتوانید برای برقراری تماس با پزشک خود در صفحه گفتگو با ایشان هماهنگی های لازم را بعمل آورید و در ساعت توافق شده به شکل صوتی یا تصویری از طریق واتساپ تماس حاصل فرمائید.

در نظر داشته باشید تمام تلاش تیم پذیرش24 بر این است که کاربر محترم بتواند با پزشک در لحظه ارتباط بگیرید اما گاهی امکان دارد به علت شرایط شغلی پزشکان حالت اورژانسی وجود داشته باشد و پزشک در لحظه نتواند پاسخگو باشد بنابراین جهت دریافت پاسخ از پزشکان حداقل 2 ساعت صبوری داشته باشید.

در صورت صلاحدید پزشکان میتوانند به صورت الکترونیک و با استفاده از کد ملی شما نسخه مربوطه را ثبت کنند .
کد نسخه از طریق پیامک برای شما ارسال می گردد.

جهت لغو نوبت درصورتی که هنوز زمان تقریبی نوبت شما فرا نرسیده است میتوانید با ورود به پنل کاربری خود از طریق سایت یا اپلیکیشن نوبت را حذف کنید. هزینه به صورت خودکار بین 1 الی 72 ساعت کاری به حساب شما برگشت داده میشود.
در صورتی که از زمان نوبت گذشته و به هر دلیلی قصد حذف آن را دارید با پشتیبانی پذیرش۲۴ تماس حاصل فرمایید.

مدت زمان  اعتبار هر قبض نوبت برای شما باتوجه به تخصص پزشک بین 1 تا 3 روز می باشد. شما می توانید در این بازه با پزشک در ارتباط باشید تا پاسخ سوالات خود را دریافت کنید
لطفا برای اطلاع دقیق این موضوع قبض نوبت دریافتی خود را چک کنید.
در صورتی که قبض نوبت شما منقضی شده باشد لازم است مجددا از پزشک نوبت دریافت کنید.

از طرف سامانه پذیش24 فاکتوری صادر نخواهد شد. درصورت لزوم شما میتوانید از قبض نوبت خود برای مراجعه به بیمه استفاده نمایید.

گاهی دریافت یک مشاوره پزشکی تخصصی و به‌موقع، می‌تواند ضمن ارائه بینش درست در مواجهه با یک مسئله، از صرف هزینه‌های غیرضروری برای آن جلوگیری کند. در بسیاری مواقع، نگرانی درباره‌ی یک عارضه یا بیماری و عدم دسترسی به یک مشاور مطمئن، باعث می‌شود که فرد، ضمن پرداخت حق ویزیت‌های بعضاً سرسام‌آور برای مراجعه حضوری به پزشک، وارد فرایند دشوار و خسته‌کننده‌ اخذ نوبت شود. فرایندی که گاهی ممکن است تا چند ماه هم به درازا بکشد. اما حالا می‌توانید از طریق رزرو اینترنتی نوبت و پرداخت هزینه مشاوره آنلاین، خیلی ساده به پاسخ این پرسش برسید که پیگیریِ مسئله‌ای که فکرتان را درگیر کرده، چقدر مهم است؟ آیا واقعاً نکته‌ی نگران‌کننده‌ای وجود دارد که پیگیری ماجرا و مراجعه‌ حضوری به پزشک را ضروری کند؟ مشاوره آنلاین پزشکی به بهترین شکل به سؤالاتی ازاین‌دست پاسخ می‌دهد.

برای ارتباط با پشتیبانی پذیرش 24 کلیک کنید.

راهنمای دریافت رژیم غذایی

ابتدا نوع رژیم مورد نظر خود را (افزایش وزن، کاهش وزن، بارداری و ویژه هر بیماری) انتخاب کنید.

سپس با وارد کردن اطلاعات جسمانی خود و ثبت نام، وارد صفحه فاکتور پرداخت می‌شوید.

در این صفحه، اطلاعات نوبت شامل روز، ساعت و مدت زمان رژیم به شما نمایش داده خواهد شد.

پس از انجام مراحل پرداخت، سیستم به‌صورت خودکار با شما تماس می‌گیرد تا با متخصص صحبت کنید.

علاوه ‌بر تماس، شما در صفحه چت نیز با متخصص در ارتباط هستید تا مستندات پزشکی خود را برای او ارسال کنید.