گرفتگی صدا علائم کرونا است؟

سوالات بیماران درباره “گرفتگی صدا علائم کرونا است؟”

  1. سلام من صدام گرفته وعلائم دیگه ای ندارم تنها گرفتگی صدا میتونه کرونا باشه ؟؟نه بدنم درد میکنه نه خسته ام نه تب دارم نه گلو درد دارم نه سرفه دارم فقط صدام گرفته میشه راهنماییم کنید ممنون.
  2. سلام من هم کلا از خارش ته گلو شک کردم و تست دادم مثبت بود و بعد یک هفته کمی گرفتگی صدا داشتم بدون سایر علایم. اگر به اینصورت بود کروناست.
  3. سلام منم با درد گلو شروع شد و در ادامه با گرفتگی صدا و درد کمر و عضلات و تب ولرز ادامه پیدا کرد .الان هم که روز پنجم کرونا هست ضعف شدید و تنگی نفس سراغم اومده.

پاسخ دکتر صادق اندیشه پزشک عمومی

باسلام گرفتگی صدا به تنهایی علامت کرونا نیست (اگر چه نمیتوان با قطعیت نظر داد) اما اگر سایر علائم شبیه به کرونا را ندارید، میتواند مربوط به علل دیگر مثل ریفلاکس معده ، آلرژی ، دود سیگار ، اختلال تیروئید و … باشد.

مصرف مایعات فراوان واستفاده از بخور گرم میتواند در بهبود علائم موثر باشد که در صورت ادامه دار بودن به مدت ٧-١٠ روز نیاز به مراجعه حضوری و بررسی بیشتر خواهد بود.
۳.۳/۵ (۳ نظر)

منبع: https://www.paziresh24.com/blog/

تیم تولید محتوای پزشکی و سلامتی پذیرش۲۴

تیم تحریریه پذیرش۲۴ متشکل از پزشکان متخصص و پرستاران دارای مجوز، مترجمان و نویسندگان با تجربه در حوزه تولید محتوای پزشکی و سلامتی تمام تلاش خود را در جهت اطلاع رسانی و آگاهی سازی کامل و جامع در خصوص داروها، بیماری‌ها و سایر اطلاعات سلامتی برای استفاده عمومی کاربران پذیرش۲۴ از منابع معتبر علمی به کار می‌بندد.
guest
1 دیدگاه
بیشترین امتیاز
جدیدترین قدیمی ترین
Inline Feedbacks
نمایش همه نظرات
عباسی
عباسی
6 روز قبل

سلام
من کرونا گرفتم
از شروع علائمم سه روز گذشته
گرفتگی صدا داشتم که امروز که روز چهارم هست کلا دیگه صدایی ندارم گلو درد شدید دارم طوری که آب دهنم را نمیتونم قورت بدم.خلط سبز دارم بدن دردم یک روز بود دو روز تب داشتم چند باریم لرز.دیروز دکتر آزیترو و دیفن هیدارمین و ناپروکسن و روی داد امروز رفتم بیمارستان یدونه دگزا زدن بهم.میخواستم ببینم کی صدام درست میشه اصلا صدا ندارم

دکمه بازگشت به بالا