درمان گرفتگی عروق قلب با طب سنتی و بدون جراحی

درمان گرفتگی رگ های مغز و عروق با طب سنتی، جدیدترین راه های درمان گرفتگی عروق قلب

فهرست مطالب

درمان گرفتگی عروق با طب سنتی و گیاهان دارویی

قلب (Heart) عضو مهمی از بدن است که انسان برای ادامه حیات خود به آن نیاز اساسی دارد. در این مطلب در مورد گرفتگی رگ‌های قلبی و درمان گرفتگی عروق با طب سنتی توضیح می‌دهیم. شریان‌های کرونر که رگ‌های خون‌رسان به قلب هستند و وظیفه خون‌رسانی، رساندن اکسیژن و مواد مغذی به سلول‌های قلبی را بر عهده دارند، در صورت گرفتگی می‌توانند پیامدهای بسیار خطرناکی در پی داشته باشند.

آنژین قلبی چیست و چگونه درمان می‌شود؟

اگر قلب در خون‌رسانی دچار مشکل شود و فرد علائم گرفتگی رگ قلب را در بدن خود احساس کند، اصطلاح آنژین (Angina) را در مورد او به کار می‌بریم. آنژین ممکن است با استراحت کردن شخص مبتلا برطرف شود. اگر فرد با احساس علائمی مانند درد قفسه سینه، دشواری تنفس و احساس خفگی استراحت لازم را نداشته باشد ممکن است دچار سکته قلبی شود.

طبیعتاً برای درمان همه بیماری‌ها روش‌های مختلفی ارائه می‌شود. در این بیماری نیز درمان گرفتگی عروق با طب سنتی امکان‌پذیر است. در ادامه این مقاله درمان گرفتگی عروق با طب سنتی و تحت‌نظر پزشک مورد بررسی قرار گرفته است. آنژین قلبی با درد در قفسه سینه همراه است.

مشاوره آنلاین طب سنتی

درد قفسه سینه و گرفتگی عروق

روش‌های مختلف درمان گرفتگی عروق

در صورت انسداد عروق، پزشک متخصص بسته به میزان درصد گرفتگی، روش درمان را انتخاب می‌کند. روش‌های درمان انسداد عروق قلبی، درمان‌های متفاوت دارویی، آنژیوپلاستی (Angioplasty) و جراحی‌های مختلف قلبی را شامل می‌شود.

درمان گرفتگی عروق با طب سنتی

اگر میزان گرفتگی عروق فرد کم باشد، با دارو ممکن است معالجه شود؛ این روش را درمان دارویی می‌گوییم. در این مورد گاهی درمان گرفتگی رگ قلب با طب سنتی و داروهای گیاهی نیز امکان‌پذیر است. نسخه معمول برای درمان گرفتگی عروق با طب سنتی، معجون سیر و لیمو ترش است.

نحوه تهیه معجون برای درمان گرفتگی عروق با طب سنتی

یکی از متداول‌ترین داروهایی که برای درمان سنتی گرفتگی رگ قلب توصیه می‌شود، معجون سیر و لیمو ترش است. برای تهیه این معجون، ۳۰ حبه سیر را پوست بگیرید و با ۵ عدد لیمو ترش در همزن میکس کنید. بعد از این‌که تمام مواد در داخل همزن با هم مخلوط شدند، مخلوط را در یک لیتر آب بجوشانید. بعد از خنک شدن مخلوط سیر و لیمو ترش، آن را در داخل شیشه‌ای در یخچال قرار دهید.

روش مصرف معجون سیر و لیمو ترش

هر روز نصف استکان از این محلول را مصرف کنید. زمان مصرف آن تقریباً به اختیار بیمار است. می‌توانید آن را قبل یا بعد از غذا مصرف کنید. به طور مداوم باید به مدت سه هفته این معجون را استفاده کنید تا نتیجه آن را ببینید. بعد از مصرف این معجون احساس شادابی خواهید کرد و انسداد رگ‌های شما نیز از بین خواهد رفت.

البته بهتر است بدانید که درمان قطعی گرفتگی عروق قلب با طب سنتی همیشه و برای همه نتیجه‌بخش نیست. برای درمان اصلی شما، باید پزشک متخصص تصمیم‌گیری کند. بعد از انجام آزمایش‌های لازم، پزشک با توجه به درصد گرفتگی عروق نوع درمان را انتخاب می‌کند. برای انتخاب روش‌های درمانی، مشورت با پزشک آنلاین متخصص قلب و عروق یکی از بهترین راه‌هایی است که توصیه می‌شود.

گفتگوی آنلاین با متخصص قلب و عروق

آنژیوپلاستی برای درمان گرفتگی عروق قلب

یکی دیگر از روش‌های درمان انسداد عروق قلبی، آنژیوپلاستی است. اگر فرد دچار آنژین شدید قلبی باشد به این معنی است که یک یا چند شریان کرونری او کاملاً بسته شده است. در این صورت دارودرمانی مؤثر نیست و باید آنژیوپلاستی بر روی فرد انجام پذیرد.

در این روش، پزشک با فشار دادن پلاک به دیواره سرخرگ، رگ بسته شده را باز می‌کند. زمانی که رگ قلبی به وسیله آنژیوپلاستی باز می‌شود، درد آنژین در فرد بیمار تسکین می‌یابد. همچنین میزان آسیبی که ممکن است توسط انسداد عروق به قلب وارد شود، با این روش کاهش پیدا می‌کند. درمان گرفتگی عروق با طب سنتی در مواجهه با آنژین شدید پاسخگو نیست و فرد باید تحت نظر پزشک متخصص معالجه شود.

جراحی قلب باز چگونه انجام می‌شود؟

در این نوع از درمان آنژین شدید، جریان یافتن خون به قلب بیشتر می‌شود. در جراحی قلب باز، جراح از رگ‌های قسمت‌های دیگر بدن استفاده می‌کند و به عروق کرونر پیوند می‌زند، مثلاً از رگ‌های دست، پا و یا سینه کمک می‌گیرد و راه جدیدی را برای خون‌رسانی به قلب باز می‌کند. طبیعی است در مراحلی که تفسیر آزمایش و عکس‌برداری‌های مختلف، گرفتگی بسیار شدید رگ قلبی را تشخیص دهد، استفاده از روش‌های درمان گرفتگی عروق با طب سنتی به شکل کامل مؤثر نبوده و جراحی لازم است.

درمان گیاهی گرفتگی عروق

درمان گرفتگی عروق کرونر قلب با طب سنتی

مردم از گذشته برای درمان بیماری‌های خود از شیوه‌های سنتی استفاده بسیار می‌کنند. برای درمان گرفتگی عروق با طب سنتی نیز روش‌هایی با این متد ذکر شده است. البته این روش‌ها همیشه کارساز نیستند ولی در صورتی که رگ‌های قلب به طور کامل دچار گرفتگی نشده باشند و فرد مشکل حادی نداشته باشد، می‌توان درمان گرفتگی عروق با طب سنتی را انتخاب کرد.

گیاهانی که در منابع مختلف برای درمان گرفتگی عروق قلبی معرفی شده‌اند، عبارت‌اند از سیر، لیمو، زنجبیل، زردچوبه، عسل، گل گاوزبان، چای سبز، دارچین، فلفل قرمز، تخم شنبلیله و…

زردچوبه برای درمان گرفتگی عروق با طب سنتی

زردچوبه گیاهی مقوی و مؤثر برای درمان برخی بیماری‌ها است که در طب سنتی مصرف آن بسیار توصیه شده است. برای درمان گرفتگی عروق با طب سنتی نیز استفاده از زردچوبه بسیار مؤثر دانسته شده است. در گیاه زردچوبه ماده‌ای به نام کورکومین وجود دارد که خاصیت آنتی اکسیدان و ضد التهابی دارد. وجود این خاصیت در زردچوبه از لخته شدن خون در رگ‌های قلبی به میزان قابل‌توجهی کم می‌کند. همچنین گفته شده ‌است که زردچوبه کلسترول موجود در بدن را نیز کاهش می‌دهد. برای افرادی که هنوز به بیماری قلبی و گرفتگی عروق دچار نشده‌اند، توصیه می‌شود از زردچوبه برای پیشگیری از این نوع بیماری‌ها استفاده کنند.

زنجبیل برای درمان گرفتگی رگ‌های قلبی

یکی دیگر از روش‌های درمان گرفتگی عروق با طب سنتی استفاده از زنجبیل است. معمولاً افرادی که کلسترول بالایی دارند دچار گرفتگی عروق قلبی می‌شوند. این افراد می‌توانند با مصرف زنجبیل، کلسترول بدن خود را کاهش دهند و از بیماری قلبی به دور باشند.

می‌توانید یک قاشق چای‌خوری زنجبیل را در داخل یک لیوان آب جوش بریزید تا دم بکشد. بعد از ده دقیقه می‌توانید دمنوش را مصرف کنید. با تکرار این کار در یک محدوده زمانی مشخص، به خواص زنجبیل در جلوگیری از انسداد عروق قلبی پی خواهید برد.

زنجبیبل و رفع گرفتگی عروق قلب

برای درمان گرفتگی عروق با طب سنتی از شربت لیمو استفاده کنید

اشخاصی که فشارخون بالایی دارند، در معرض بیماری‌های قلبی هستند. همان‌طور که می‌دانید لیمو باعث پایین رفتن فشارخون می‌شود. همچنین لیمو ویتامین سی بدنتان را نیز تا حد زیادی می‌تواند تأمین کند. با مصرف شربت لیمو، جریان خون به‌خوبی در رگ‌های بدن جاری می‌شود و التهاب و گرفتگی عروق کاهش پیدا می‌کند.

مصرف سیر برای درمان گرفتگی رگ‌های قلبی مفید است

سیر نیز یکی از بهترین گیاهان برای درمان گرفتگی عروق با طب سنتی است. خوردن این گیاه باعث می‌شود گرفتگی و انسداد عروق در بدن کم شود و یا به طور کلی از بین برود. برای باز شدن عروق قلبی ۳ حبه سیر را در داخل یک لیوان آب بجوشانید و قبل از خواب شربت خنک شده را میل کنید. این شربت را هر روز استفاده کنید تا گرفتی رگ‌های شما درمان شود.

فلفل قرمز قاتل گرفتگی رگ‌های قلبی

همانطور که گفته شد، کلسترول زیاد در بدن باعث گرفتگی رگ‌ها می‌شود. فلفل قرمز برای از بین بردن کلسترول اضافی در بدن به خوبی عمل می‌کند. کپسایسین (Capsaicin) موجود در فلفل قرمز از گرفتگی رگ‌ها و حمله قلبی جلوگیری می‌کند و میزان ابتلا به آن‌ها را تا درصد قابل‌توجهی کاهش می‌دهد.

فلفل قرمز برای از بین بردن کلسترول اضافی در بدن به خوبی عمل می‌کند.

فلفل قرمز و رفع گرفتگی عروق

درمان گرفتگی عروق با طب سنتی و تخم شنبلیله

برای درمان گرفتگی عروق با طب سنتی، تخم شنبلیله نیز معرفی شده است. این گیاه دارای ساپونین (Saponin) است که می‌تواند میزان کلسترول بدن شما را کم کرده و از انسداد رگ‌های کرونری شما جلوگیری کند. همچنین به میزان زیادی فیبر در این گیاه وجود دارد که در پایین آوردن میزان LDL مؤثر است.

برای مصرف این گیاه بهتر است به مدت ۲۴ ساعت تخم شنبلیله را در آب خیس کنید، بعد از گذشت ۲۴ ساعت، دانه‌های خیس شده را با آب مخلوط کرده و میل کنید. بهتر است برای خوردن این دارو، ناشتا باشید.

گل گاوزبان مؤثر برای درمان گرفتگی عروق

برای تهیه این داروی گیاهی ۱۵ گرم گل گاوزبان و ۱۵ گرم بادرنجبویه را در حدود یک لیتر آب بجوشانید. بعد از به جوش آمدن، آن را از صافی رد کنید تا فقط آب آن باقی بماند و گیاه از صافی رد نشود. بعد از درست کردن این محلول، به اندازه یک لیوان عرق بیدمشک و گلاب به آن اضافه کنید و با ۲۵۰ گرم عسل مخلوط کنید. می‌توانید از مقداری زعفران نیز استفاده کنید. روزی سه استکان از این محلول گیاهی مصرف کنید. این محلول نیز برای درمان گرفتگی عروق با طب سنتی بسیار مؤثر است و بعد از مصرف می‌توانید نتیجه آن را مشاهده کنید.

عسل درمانی برای گرفتگی عروق قلبی با روش‌های سنتی

برای درمان گرفتگی عروق با طب سنتی می‌توانید مصرف عسل را نیز امتحان کنید. عسل خاصیت‌های درمانی فراوانی دارد که یکی از مهم‌ترین آن، تقویت قلب و رفع انسداد عروق قلبی است. ۳۰ گرم عسل را به مدت سه ماه به طور مداوم مصرف کنید.

مصرف اسفناج برای درمان گرفتگی عروق با طب سنتی

برای جلوگیری از گرفتگی رگ‌های قلب خود می‌توانید از این گیاه با خواص فوق‌العاده استفاده کنید. اسفناج دارای فیبر، آهن و پتاسیم است. پتاسیم موجود در این گیاه عاملی است که به واسطه آن در مراجع طب گیاهی برای درمان گرفتگی عروق با طب سنتی، استفاده از اسفناج را توصیه کرده‌اند.

درمان گرفتگی عروق با طب سنتی، چای سبز بنوشید

کاتچین (Catechin) موجود در چای سبز به طور معجزه‌آسایی کلسترول بدن را کم کرده و سبب تقویت قلب و باز شدن عروق منسدد می‌شود.

دارچین و درمان گرفتگی عروق

 درمان گرفتگی عروق با طب سنتی بارها مشاهده شده است. دارچین خواص درمانی فراوانی دارد و برای درمان گرفتگی عروق نیز مصرف آن توصیه شده است. می‌توانید برای سلامت قلبی و جلوگیری از گرفتگی رگ‌ها به طور روزانه از این گیاه استفاده کنید.

گیاهان مؤثر در پیشگیری از گرفتگی عروق قلب

داروهای گیاهی که در درمان گرفتگی عروق با طب سنتی معرفی شدند، برای درمان این بیماری مؤثر هستند. اما گیاهانی نیز وجود دارند که درمان گرفتگی عروق نیستند ولی برای پیشگیری از این بیماری بسیار مؤثر هستند. در ادامه با این گیاهان آشنا می‌شویم. برای آگاهی از گیاهان مؤثر در درمان انواع بیماری‌ها، مشاوره آنلاین پزشکی یکی از بهترین و مورد‌اعتمادترین روش‌ها است.

پیشگیری از گرفتگی عروق با مصرف هندوانه

سیترولین (Citrulline) موجود در هندوانه فشارخون بدن را کاهش می‌دهد و برای جلوگیری از التهاب و انسداد عروق مفید است. هندوانه به شکل مستقیم در باز کردن رگ‌های مسدود مؤثر نیست، اما با کاهش فشارخون روشی برای پیشگیری از این امر محسوب می‌شود.

قهوه مؤثر در درمان گرفتگی عروق با طب سنتی

برای درمان گرفتگی عروق با طب سنتی می‌توانید روزانه یک فنجان قهوه مصرف کنید. مصرف قهوه میزان ابتلا به بیماری‌های قلبی را کاهش داده و سبب ایجاد آرامش در بدن می‌شود.

درمان سنتی گرفتگی رگ قلب

کلم بروکلی برای جلوگیری از گرفتگی عروق قلبی

در این گیاه ویتامین K وجود دارد. کلم بروکلی برای جلوگیری از سفت شدن رگ‌های قلب و التهاب عروق مفید است. مصرف بروکلی یکی از مؤثرترین راه‌های درمان گرفتگی عروق با طب سنتی است.

شاهی مفید برای درمان گرفتگی عروق به روش سنتی

شاهی یا تره تیزک جزو سبزیجات خام خوردنی است. این گیاه را می‌توانید در کنار سبزی‌های دیگر یا در انواع سالاد‌ها استفاده کنید.

روش‌هایی که در بالا ذکر شد، برای درمان گرفتگی عروق با طب سنتی مؤثر هستند و می‌توانید برای جلوگیری از بیماری قلبی و گرفتگی عروق کرونری از آن‌ها استفاده کنید. همیشه به یاد داشته باشید که پیشگیری بهتر از درمان است. در مورد گرفتگی رگ کرونر نیز، بهتر است رویه پیشگیری را قبل از ابتلا به این بیماری در پیش بگیرید.

تشخیص گرفتگی عروق

چگونه متوجه گرفتگی عروق قلب شویم؟

در برخی از مواقع، درمان گرفتگی عروق با طب سنتی امکان‌پذیر است و شما می‌توانید از روش‌های گفته شده استفاده کنید، اما بهتر است قبل از مبتلا شدن به این بیماری، راه‌های پیشگیری را در پی بگیرید. امروزه بیماری قلبی و گرفتگی عروق یکی از شایع‌ترین بیماری‌ها در بین ایرانیان است. علائم این بیماری در بالا ذکر شد. اگر هر یک از این علائم را در بدن خود حس کردید، بهتر است به دکتر درد قلب مراجعه کنید تا آزمایش‌های لازم در این زمینه انجام پذیرد.

یکی از مهم‌ترین راه‌های تشخیص انسداد عروق قلبی، آنژیوگرافی است. در این آزمایش، محل و میزان تنگی رگ‌های قلب با تصاویر نشان داده شده به وضوح دیده می‌شود. اگر پزشک تشخیص دهد که رگ یا رگ‌هایی از قلب شما گرفته است، می‌تواند برای باز کردن آن‌ها اقدام کند.

تشخیص به موقع گرفتگی عروق قلب

چه زمانی به پزشک مراجعه کنیم؟

امروزه مراجعه مکرر به پزشک و منتظر ماندن در صف‌های طولانی بیمارستان‌ها و محیط‌های آلوده یکی از بزرگترین دغدغه‌های هر بیماری است. اما خوشبختانه پذیرش۲۴ این مشکل را برطرف کرده است. شما می‌توانید به سادگی، تمام سوالات پزشکی خود را از  طریق مشاوره آنلاین پزشکی در این سامانه مطرح کنید. همچنین تفسیر آزمایش‌ها و ارائه نتایج دقیق یکی دیگر از مزیت‌های مراجعه به پزشک آنلاین متخصص قلب و عروق پذیرش۲۴ است. به سادگی و در سریع‌ترین زمان ممکن، از خدمات درمانی برخوردار شوید.

مشاوره آنلاین متخصص قلب و عروق

۳.۷/۵ (۱۵ نظر)

منبع
i.pinimg.comcdn5.vectorstock.comwww.dedo-tech.comhealthjade.netnhsssmhealth

تیم تولید محتوای پزشکی و سلامتی پذیرش۲۴

تیم تحریریه پذیرش۲۴ متشکل از پزشکان متخصص و پرستاران دارای مجوز، مترجمان و نویسندگان با تجربه در حوزه تولید محتوای پزشکی و سلامتی تمام تلاش خود را در جهت اطلاع رسانی و آگاهی سازی کامل و جامع در خصوص داروها، بیماری‌ها و سایر اطلاعات سلامتی برای استفاده عمومی کاربران پذیرش۲۴ از منابع معتبر علمی به کار می‌بندد.
guest
97 پرسش و پاسخ
بیشترین امتیاز
جدیدترین قدیمی ترین
Inline Feedbacks
نمایش همه نظرات
اسکندری
اسکندری
7 ماه قبل

سلام ۳سال متوجه شدم رگهای ریز قلبم گرفتگی دارد ولی چتدروزی است که درد عجیبی قفسه سینه وکتف سمت چپ درد میکند دکتر قلب مراجعه کردم دارو داده ولی فرقی نکردم متشکرم

علیرضا
علیرضا
در پاسخ به  اسکندری
7 ماه قبل

احتمالا هنوز مجاری خونرسان پاکسازی نشده از معجون سیر و ابلیمو استفاده کن و به پزشک متخصص سریعا رجوع کنید

محمد
محمد
در پاسخ به  اسکندری
21 روز قبل

سلام من سی سال دارم حدود ده ساله که ازقلبم درد میگیره باچهار وپنج ماه فاصله درد شروع میشه بعداز یک ساعت خودبخود برطرف میشه لطفا راهنمایی کنید

ولی ترابی
ولی ترابی
7 ماه قبل

سلام وقت بخیر ترابی هستم سه تا از رگهای قلب پدرم گرفته شده اوردیمش پیش متخصص قلب انژیو کردیم که دکترش فرمودن با انژیو حل نمیشه باید عمل قلب باز انجام بشه میخواستم بدونم پدر چون بیماری قندی دارن وروزانه دوبار انسولین تزریق میکنن ایا به صلاح هست که عمل انجام بشه یا نباید انجام بدیم در ضمن فشار خون بالا هم دارن سنشون هم ۶۸ ساله
ممنون میشم از راهنماییتون

معصومه
معصومه
در پاسخ به  ولی ترابی
6 ماه قبل

سلام ضمن تشکر از عوامل سایت خدمت شما بزرگوار نکته ای را عرض کنم که قلب بسیار مهم است چنانچه حرف یک پزشک را قبول ندارین که پدر را عمل نمی کنید و پزشک دیگر هم مراجعه کنید والبته بهر حال دیگر به حرف دو پزشک گوش کنید و برای عمل قلب ایشان اقدام کنید …. ممنونم

صادق
صادق
8 ماه قبل

سلام.شب خوش.من ۵۴ساله هستم.ودیابتی هستم .انسولین میزنم.میشه علایم گرفتگی عروق را بفرمایی؟

Benhosensjak
Benhosensjak
در پاسخ به  صادق
7 ماه قبل

سلام ،، علائم این طور خودشان را نشان میدهند ،، احساس سنگینی زیر بازوی چپ و تیر کشیدن رگ آئورت گردن سمت چپ از زیر گوش تا شانه و تیر کشیدن زیر کتف در پشت قلب .اگر این علائم احساس شد حتما به پزشک متخصص مراجعه کنید .سیگار و روغنهای امروزی و مواد نشاسته ای و فست فود مصرف نکنید. این معجون سیر و آب لیمو هم مفید است..برای دیابت هم از عطاری هندوانه ابوجهل بگیرید و هسته آن را دور بریزید و بقیه را میکس و در کپسولهای خالی بریزید و بعد از غذا روزانه یک کپسول مصرف کنید.البته بشرطی که زخم معده نداشته باشید..سالم باشید…

سعیده
سعیده
در پاسخ به  Benhosensjak
28 روز قبل

سلام ببخشید میشه کپسول خالی از عطاری گرفت و داخلش زردچوبه ریخت و روزی یک عدد مصرف کرد؟این روش برای گرفتگی عروق راه حل هست؟ البته گرفتگی فقط واسه یه رگ هست و خیلی کم.
ممنون

زهرا
زهرا
18 روز قبل

سلام من ۳۸ سال دارم وقتی میخوابم با احساس خفگی و تپش قلب از خواب میپرم واحساس بی حسی در دست چپ دارم و رنگ پریدگی شدید به دکتر قلب مراجعه کردم قرص پرانول تجویز کردن روزی یک بار حدود یک ماهی هست که قرص مصرف میکنم و بدتر شدم چه کار کنم .

محمد علی
محمد علی
26 روز قبل

باسلام وعرض ادب بنده بخاطر اسحال شدید بعلت شیمیایی جنگ چشربت اپیوم مصرف می کنم وگاهگاهی قلبم درد لحضه ای می گیرد دکتر هم بعلت چربی خون آتروستادین وآسپرین داده لطفا راهنمایی بفرمایید باتشکر

سعیده
سعیده
28 روز قبل

سلام ببخشید میشه کپسول خالی از عطاری گرفت و داخلش زردچوبه ریخت و روزی یک عدد مصرف کرد؟این روش برای گرفتگی عروق راه حل هست؟ البته گرفتگی فقط واسه یه رگ هست و خیلی کم.

داریوش
داریوش
1 ماه قبل

سلام بنده۶۵سالمه دوسال قبل گرفتگی عروق کرونر داشتم در۳رگ ۴ عدداستنت گذاری شده
اخیرا درد درناحیه قفسه سینه داشتم
به پزشک مراجعه وسی تی انژیو انجام ودر۳ رگ گرفتگیه خفیف ویا رگ گرفتگیه متوسط وجود دارد
رگ های کرونر مشکلی نداشته اند
لطفا بفرمائید که با داروی گیاهی میشه درمانش یا خیر
با سپاس فراوان

ايران صلاحي
ايران صلاحي
1 ماه قبل

سلام من ۵۵ سالمه رفتم دکتر و اسکن قلب انجام دادم و به من در جواب گفتن که باید انژیو بشی و من نمیتونم خودم رو راضی کنم که برم برای انژیو حالا من میتونم با سیر و ابلیمو خوردن خوب بشم

فاطمه کاظمی
فاطمه کاظمی
در پاسخ به  ايران صلاحي
14 روز قبل

سلام من طپش قلب زیاده‌خواه بااسترس دارم میشه بگین مشکلم چیه؟؟

حمزه
حمزه
در پاسخ به  فاطمه کاظمی
12 روز قبل

براتپش پرانول بسیار خوبه امامقدارمصرفشه باید از پزشک بپرسی

حمزه
حمزه
در پاسخ به  ايران صلاحي
12 روز قبل

سلام بافلفل قرمزتقریبامیشه بنده۵۵سالمه و۷۵کیلووزنمه دوسوم قاشق غذاخوری فلفل رادرنصف استکان آب ریختم نوشیدن دوساله که در قفسه سینه رفته

موسوی
موسوی
در پاسخ به  ايران صلاحي
8 روز قبل

سلام..من ۴۱سالمه یک بیماری قلبی دارم که بعضی مواقع به حالت غش می افتم…آنژیو دادم دکتر گفت رگ ها قلبت باز هستش…حالا هم بیماری من بدست نیامده نمیدونم چکار کنم..اکو گرفتم وتست ورزش چیزی مشخص نشده فشار خون هم نرمال دیگه چیزی به ذهنم نمیرسه …یه چندتا قرص هم برام نوشته..متورال…ونیتروگلیسیرین..واسویکس قرص ها هم یه حالت مسکن..‌خودم احساس میکنم ماهیچه ها قلبم ضعیف خونرسانی به خوبی انجام نمیشه..اما دکترها درمانی برام پیدا نکردن..چکار کنم دکترجان؟

فرج الله چاکری
فرج الله چاکری
1 ماه قبل

سلام من ۳۷سال سن دارم یک موقعه ای رگ گردنم دردمیکنه رگدستم پشتم کتف چفم توپستون چم دردمیگره دلیلش چیه

مارال قیاسی
مارال قیاسی
1 ماه قبل

با سلام وقت بخیر من چربی خونم بالاست و مدت یک هفته است تپش قلب دارم واز مدتها پیش احساس سنگینی روی قفسه سینه ونفخ بعد از غذا دارم و گاه گاهی تنگی دارم که با سرفه همراه است .میشه علتش توصیح بدین ممنون میشم

حمید
حمید
1 ماه قبل

باسلام مرد ۵٧ساله هستم حدود٢٠سال دیابت نوع٢دارم قرص مصرف میکنم اگر رژیم غذائی رعایت کنم قندم کنترل هست ولی بیشتر رعایت نمیکنم به٣٠٠میرسد دفع پروتین کلیه ۶٠٠رسیده ایا انسولین را جایگزین قرص کنم؟
ادامه درمان با قرصها ی زیپمنت و سینوریپا ورپاگلیناید درمدت طولانی صحیح است؟ یا انسولین جایگزین کنم؟
با تشکر

محمد محمدی از مشهد
محمد محمدی از مشهد
1 ماه قبل

سلام محمدی هستم ۵۶ ساله من موقعی که را میرم یا تحرک زیاد انجام میدم نه قلبم تیر میکشه ونه دستم وهیچ علائیمی که به قلب مربوط بشه ندارم ولی عرق زیادی میکنم آیا رگ قلب گرفتگی داره یا نه لطفأ راهنمایی بفرماید ممنون

محمد محمدی از مشهد
محمد محمدی از مشهد
1 ماه قبل

سلام محمدی هستم ۵۶ ساله من موقعی که را میرم یا تحرک زیاد انجام میدم نه قلبم تیر میکشه ونه دستم وهیچ علائیمی که به قلب مربوط بشه ندارم ولی عرق زیادی میکنم آیا رگ قلب گرفتگی داره یا نه لطفأ راهنمایی بفرماید ممنون

سید یعقوب تقیان از ساری
سید یعقوب تقیان از ساری
1 ماه قبل

سلام ده سال پیش عمل قلب باز انجام دادم واین مدت بطور مستمر داروی اترواستاتین واسپرین را مصرف کردم جدیدا تست ورزش واکو وسی تی آنژیو واکسن هسته ای انجام دادم متاسفانه اغلب رگهای قلب طبق نظر پزشک مسدود از نوع کلسیم میباشد در وضعیت بد قرار دارم اما از نظر آزمایش چربی قند وبقیه چیز ها سالم است نمیدانم چکار کنم سن من ۶۳ سال است لطفا راهنمایی فرمایید ممنون میشوم

ماهرخ قربانی هستم
ماهرخ قربانی هستم
2 ماه قبل

سلام من۵۶ ساله هستم برای چکاب قلب دکتر رفتم تست ورزش خوب نبود دکتر آنژیوگرافی تجویز کردن حالا به نظر شما محلول سیر بخورم یا آنژیوگرافی کنم؟

اکبر خونساریان سن ۶۹ ساله
اکبر خونساریان سن ۶۹ ساله
2 ماه قبل

باسلام موقع ورزش کردن وسط جناق سینه ام احساس سوزش می کنم لطفا راهنمایی کنید

مریم منفرد
مریم منفرد
2 ماه قبل

سلام باید لیمو هارو پوست بگیر با سیر میکس کنیم؟

جاسم سامری
جاسم سامری
2 ماه قبل

سلام انسداد رگ دارم باداروگیاهی میخوام انجام بدم

حوا مودی
حوا مودی
2 ماه قبل

با سلام وسط قفسه ی سینه م درد شدیدی میگیره و درد میکشه به فک و لثه و دندونام همگی همزمان با درد بی حس میشن

مجید
مجید
در پاسخ به  حوا مودی
1 ماه قبل

سلام من هم درد فک پایین داشتم راه میرفتم شدید میشد .رفتم متخصص گفت سریعا انژو باید بشی .رفتم آنژیوگرافی دوتا رگ های اصلی ۹۹درصدگرفته بود بادوتا فنرحل شد دیروز مرخص شدم .هرکی این علایم رو داره حتما حتما حتما بره متخصص

منیره
منیره
2 ماه قبل

برای باز کردند یک رگ چه کارهای انجام میشود آیا آمپول میزند برای چی هست در زیاد دارد

ناهید میلانی
ناهید میلانی
2 ماه قبل

سلام لیموهارو پوست کنده یا باپوست باسیر میکس کنیم ؟

معصومه
معصومه
3 ماه قبل

سلام شبتون بخیرخانم ۵۶ساله هستم خواب رفتگی دستهام باعث شدبرم دکترقلب اکوونوارقلب گرفتم گفت اسکن بگیربعدگفت رگ اصلی قلبت گرفته بایدآنژیوکنی حالامیخواستم بدونم بادارودرمان میشه

خوشنود
خوشنود
در پاسخ به  معصومه
1 ماه قبل

سلام انسداد رگ پا دارم چی خوبه بخورم رفع بشه؟

عسل
عسل
3 ماه قبل

سلام دکتر مامانم چند روز دست وپاش و قلب درد میکنه رفت دکتر میگه شما رگهای بسته شدن الان شما چیه میگه داروش چیه

یاس
یاس
3 ماه قبل

سلام و وقت‌تون بخیر
خرداد ۹۸ بعلت گرفتگی یکی از رگهای اصلی و دو رگ فرعی جراحی قلب باز شدم . بعدا از یک سال پزشکم قرصهای پلاویکس و بیزوپرولول و فشار خون را برام قطع کرد ( چون فشار خونم ۹ و ضربان قلبم موقع استراحت ۴۸ می شد.)
ایشون قرص‌های زیر را برای من تجویز کرد:
آ اس آ ۸۰
نصف نیتروگلیسرین ۲/۶
آتروواستاتین ۴۰
نصف قرص بیزوپرولول ۲/۵ ( در صورت ضربان بالای ۶۵ )
یک عدد قرص والسارتان( در صورت فشار بالای ۱۳/۵ )
گاهی دچار درد در ناحیه پشت کتف می شدم ولی پزشک من می گفتند مهم نیست.
ولی اخیرا این درد بیشتر شده و ادامه داره . پزشک جدیدم گفتند باید که قرصهای پلاویکس و بیزوپرولول و لوزارتان ۲۵ ( بجای والسا تان) را همیشه مصرف کنم . چون درست نیست که مصرف قرص فشار و تپش قطع و وصل بشه . هر چند که فشار خون و ضربان قلبم نرماله.
لطفا بفرمائین:
آیا بعد از عمل جراحی قلب باز آیا مصرف پلاویکس برای همیشه لازمه؟
مصرف بیزوپرولول و لوزارتان برای من چطور؟

توحید
توحید
در پاسخ به  یاس
2 ماه قبل

سلام منم عمل باز کردم همیشه باید قرصهارومصرف کنی از جمله پلاویکس ولوزارتان باید مصرف شود تا موقع پیاده روی اذیت یا تنگ نفس شدی بقلبت فشار نیاد

اکبر اصغرزاده
اکبر اصغرزاده
3 ماه قبل

سلام ممنون میشم منم در این ضمینه راهنمایی کنین چند وقته نفس تنگ‌درد قفسه اذیتم میکرد رفتم دکتر معرفی کرد بیمارستان برا انژیو ولی بعد انژیو بیست روز بهتر بودم ولی باز همون دردها تکرار شده اینبار طب سنتی رو پیشنهاد دادن لطفا راهنمایی کنین بدونم چیکار باید بکنم از عمل هم واقعا ترس دارم

سوزنی هستم
سوزنی هستم
3 ماه قبل

سلام خسته نباشید من حدود بیست روز یک ماهی میشه که یهو ایست قلبی کردم با کمک همسرم با شوک دستی بعد از دو دقیقه به هوش اومدم سریع به بیمارستان مراجعه کردم ساعت سه شب بود بیدار شدم به بچم شیر خشک بدم دیگه نفهمیدم چیشد اکو قلب نوار قلب گرفتن میگن دیواره قلبت ضعیف میزنه گفتن باید آنژین کنم الانم نمیتونم زیاد راه برم چون قفسه سینم بدجوری درد میکنه دست چپم کتفم تموما درد میکنه بدبختی هم مستاجرم هم همسرم کارگر ساده است آنژین هم میگن خیلی گرون لطف میکنین منو راهنمایی کنین چکار کنم ممنون از محبت شما

منیجه
منیجه
3 ماه قبل

سلام ضمن خسته نباشین یک سوالی دارم اگه امکان داره جوابم را لطف کنید همسر بنده دقیقا بیست سه ساله عمل قلببازکرده و من همیشه نگران گرفتن عروق های پیوندی هستم ایا امکان داره که دو باره رگها مسدودشون البته رگها را از شریان برداشتن ممنون

عبدالعلی ملانژاد
عبدالعلی ملانژاد
3 ماه قبل

سلام سه تا از رگهای قلب بسته شده آنژیوگرافی انجام شده و لی جواب نداده چکار کنیم

عبدالمطلب رجبی
عبدالمطلب رجبی
4 ماه قبل

سلام آقای دکتر من رجبی سن ۶۰سالوزن ۹۵ کیلو دارو ورپامیل۴۰وکنکور۲.۵ ا.س.امصرف میکنم وتاکیکاردی دارم هروقت کوه میرم نفس کم میارم چه کار بکنم ممنونم

بتول گرر فتگی ۶۰ در صد با چی رفعتی شود
بتول گرر فتگی ۶۰ در صد با چی رفعتی شود
در پاسخ به  عبدالمطلب رجبی
2 روز قبل

گر

کاوه کیانی
کاوه کیانی
4 ماه قبل

سلام سن من ۶۶ سال است به دکتر متخصص مراجعه کردم ایشان بعد از گرفتن اکو گفتن سه رگ شما به ترتیب ۲۵،۳۵و۵۰ درصد گرفتگی دارید بای انژی بشید بع از یک هفته انژیو دادم دکتر گفتن دو رگ باز ولی رگ ۵۰ درصدی باید فنر زده شود یا اینکه قرض مصرف کنید من هم گفتم قرض مصرف کنم حال خواستم نظر حضرتعالی را بدانم چه کار کنم

فاطمه
فاطمه
4 ماه قبل

سلام قلبم ازدیشب تیرمیکشه ازجلو انگاریه میخ فرومیکنن نفسم تنگ شده بودالبته آسپرین ویه پوکسایدخوردم دیشب خوابیدم اماامرو مجدداینجورشدم بعدازباشگاه درمنزل توحرکات وتمرین مشکل نداشتم الان منزل

سید رسول حسینی عاشق ابادی
سید رسول حسینی عاشق ابادی
در پاسخ به  فاطمه
4 ماه قبل

سلام وقت بخیر من بعضی وقتا طرف چپ سینم یکم تیر میکشه یا مواقعی نمیتونم نفس عمیق بکشم ولی وقتی ماساژ میدم بهتر میشه البته تاندومای دست چپم اسیب ویده به نظر شما چکار کنم

sara
sara
در پاسخ به  فاطمه
1 ماه قبل

منم همینجوری شدم خوب شدی؟

منوچهر
منوچهر
در پاسخ به  sara
4 روز قبل

سلام‌دکتر۲۵سال‌پیش‌عمل‌باز‌انجام‌دادم‌چندسالی‌هست دیگه‌دارو‌مصرف‌نمکنم‌فقط‌اس‌ا‌‌چند‌وقتی‌تنگی‌نفس‌درد‌شدید‌روی‌قلب‌دارم‌زالودرمانی‌جواب‌میده‌لطفا راهنمایی کنید

ایوبی
ایوبی
5 ماه قبل

سلام‌دوتاازرگهای‌پدرم‌گرفته‌آنژیو‌کردیم‌بازنشد‌آیا‌با‌دارو‌میشه‌مشکل‌برطرف‌کرد‌یاخیر‌ممنون‌میشم‌جواب‌بدید

جمال خرم
جمال خرم
در پاسخ به  ایوبی
2 ماه قبل

سلام همسرم هفادوسه سالشه سه تا از رگهای قلبش گرفته انژیو کردیم باز نشده دکتر به عمل قلب باز اشاره کرد لطفا مرا راهنمایی کنید داروهای قلب هم داده ایا با دارو رفع میشه ممنون

فوزیه محمدخو
فوزیه محمدخو
5 ماه قبل

سلام وقت بخیر،من۴۱سالمه،چندروزه که درقسمت بالای
سینه چپ احساس درد دارم،احساس گرفتگی ودرد،انگار کسی داره قلبمو فشار میده،تاحالا پیش دوتا دکتر قلب رفتم میگن نوار قلب خوبه،اکو نرماله ولی تنگی دریچه ی میترال دارم ولی فعلا وضعیتش نرماله،نمیدونم پیش چه دکتری برم،وقتی دراز میکشم حالت درد وگرفتگی شدید دارم تابتونم زاویه ی مناسب وبرای خوابیدن پیدا کنم،لطفا راهنماییم کنید،ازلطف شما بسیار ممنونم

کشاورز
کشاورز
5 ماه قبل

سلام من دوسه روزه قفسه سینه ام درد می‌کنه سابقه لخته خون در عروق پا دارم قرص آسپرین هم می خورم کم خونی دارم آیا می تونه علایم گرفتگی عروق قلبی باشه

ریحانه کشاورز
ریحانه کشاورز
5 ماه قبل

پنجاه سالمه سابقه لخته شدن خون در پای چپ هم دارم قرص آسپرین هم می خورم

ریحانه کشاورز
ریحانه کشاورز
5 ماه قبل

سلام ببخشید من به مدت دو سه روزه که قفسه سینه ام درد می کنه آیا علایم گرفتگی عروق قلبه

ناهید نامور
ناهید نامور
5 ماه قبل

سلام
من وقتی کار زیاد انجام میدم کمی باعجله وراه میرم دچار تپش قلب شدید ریزش عرق و بی حس وحالی میشم میخواستم بپرسم دلیلش چیه ؟

زهرا
زهرا
در پاسخ به  ناهید نامور
4 ماه قبل

سلام ۴۹سالمه وقتی راه میرم نفس کم میارم تپش قلب هم میگیرم مشکلم چیه؟داروچی مصرف کنم؟

حسین
حسین
5 ماه قبل

سلام دیابت دارم وازانسولین استفاده می کنم جندسال پیش هم بالن زدم جکارکنم براانسدادعروق

محمد
محمد
5 ماه قبل

سلام سمت چپم درد میکنه وگاگاه نمی تونم نفس عمیق بکشم بعد بامقدار زیادی ورزش ومالش بدن بهتر می شم بایدچکار کنم ممنونم

علی از شیراز
علی از شیراز
6 ماه قبل

باسلام خدمت استاد دکتر۲۴.
من براثر سکته به بیمارستان مراجعه کردم آنژیو شدم بعد از چندین روز بستری برام بالن زدن و دیروز که به دکتر قلب مراجعه کردم ….
میگه هنوز بعضی از رگها گرفتگی دارد وبرام دارو مجدد نوشت ومصرف میکنم . دوست دارم هم پیاده روی کنم وهم از طریق طب سنتی جوری عمل کنم که کلا این بیماری گرفتگی عروق برطرف شود …
لطفا راهنمایی فرمائید چطور این کار برام امکان پذیرایی وچهار باید انجام دهم …

لازم به توضیح هست که رژیم سلامتی گرفته ام و کلا کربو هیدرات را قطع کردم وبه مصرف فقط پروتئین روی آوردم و۲۴ ساعت فقط یک وعده غذا وانهم استیک گوشت مصرف میکنم و بیش از ۲۰ کیلو وزن کم کردم واز ۸۵ کیلو شدم ۶۳ کیلو ….

منتظر راهنمایی شماهستم ..
ممنون وسپاسگزار از شما

نابی
نابی
در پاسخ به  علی از شیراز
4 ماه قبل

مرد حسابی تو باید گوشت قرمز رو کلا با دنبه و روغن جامد و حیوانی و نیمه جامد رو قطع کنی…میگی استیک هنوز داری میخوری؟ نخور آقا

علی
علی
7 ماه قبل

سلام وعرض ادب .منآذر۹۰جراحی قلب بازکردم.آبان ۹۹یکی ازرگهای پیوندمسدودشدبالن زدم بازشدولی اردیبهشت مجددهمون رگ ودرکنرفنرخون لخته شدآنژیوکردم داروی یک ماهه دادن مصرف کردم دوباره رفتم آنژیو گفتندلخته برطرف شده ولی الان چهارتاپله میرم قلبم دردمیگیره لطفابفرماییدچیکارکنم

محمد رضا
محمد رضا
8 ماه قبل

سلام من چگونه باید بدانم که رگهای قلبم مشکل دارد یا خیر
باتش جهانانشاهز

مقصود سلطانی
مقصود سلطانی
در پاسخ به  محمد رضا
3 ماه قبل

سلام من قبلاً دو مرتبه سکته کردم و رفتم آنژیو و برام بالون زدن و گفتن دیگه گرفتگی نداری ولی دو هفته بعد دچار آریتمی شدم و ای سی دی برام گذاشتن .الان علایم درد و غیره ندارم ولی برای آروغ زدن رفتم دکتر قلب خودم من را معرفی کرد به دکتر ی که بالون زده و دکتر همون سی دی آنژیو را دید و گفت شما باز رگ داری که ۷۰درثد گرفتگی داره .چرا همون موقع باز نکردن و حتی به من گفتن که دو تا رگ جزیی داشتی باز شد و یک رگ هم بالون زدن و دیگه مشکلی نداری .اما حالا با همون سی دی میگه یک رگ دیگه هم بوده .

سلام ببخشید مادرم ۸۲ ساله است ۱۲ سال پیش عمل باز ش
سلام ببخشید مادرم ۸۲ ساله است ۱۲ سال پیش عمل باز ش
9 ماه قبل

سلام ببخشید ۰۹۰چ

خسرو دلالت
خسرو دلالت
9 ماه قبل

در قسمت زیر بغل چپ روی دنده ها گاها احساس درد خفیف میکنم شصت سال سن دارم و اکثرا ورزش رزمی کرده ام

خسرو دلالت
خسرو دلالت
9 ماه قبل

در قسمت زیر بغل چپ روی دنده ها گاها احساس درد خفیف میکنم شصت سال سن دارم و اکثرا ورزش رزمی کرده ام

سعید فرخی
سعید فرخی
در پاسخ به  خسرو دلالت
4 ماه قبل

۴۵ سالم الان یک سالی هست در حالتهایی معمولی نفسم سنگین میشه و احساس بی حالی میکنم و به طور خفیف گهگاهی احساس درد در کتف و قفسه می کنم ژنتیکن پدر و مادرم فشار خون دارند و روزی ۴ نخ سیگار هم می کشم ضمنا خام خوار میباشم لطفا راهنمایی بفرمایئد

خسرو دلالت
خسرو دلالت
9 ماه قبل

در قسمت زیر بغل چپ روی دنده ها گاها احساس درد خفیف میکنم شصت سال سن دارم و اکثرا ورزش رزمی کرده ام

نقی
نقی
10 ماه قبل

سلام خسته نباشید امروز همسرم رفته اکو دکتر براش قرص آ ملودیپین نوشته با لوزار ۲۵ آتورواستاتین ۴۰ همراه آسپیرین ۱۰۰ علت چیه اینارو بهش داده

فرهی نیا
فرهی نیا
11 ماه قبل

سلام وقت خوش پدرمن نه قندنه چربی نه اضافه وزن داره ونه تو عمرش از سیگارو مشروب استفاده کرده ولی دکتر گفته باید انژیو بشه کمی نفس کم میاره خیلی کلا ترسو هست ادانکور ۱۰ متورال ۵۰ سوستاک۲/۶ مصرف میکنه نمیشه با دارو رفعش کرد چون ازنظر روانی ترسشبهش استرسشوبیشتر کرده راهی هست ؟ ممنون۷۵سالشونه

حسینی
حسینی
11 ماه قبل

سلام من تنگی رگ آئورت ازمادرزادی دارم یکبار در۱۴سالگی بالن زدم الان در۲۳ سالگی دوباره اکوگرفتم گفتن دوباره تنگی رگ دارم راهنماییم کنید که آیا دوباره بالن بزنم یا با داروی سنتی میشه خوب بشم وآیا کبوی کم لب هم مال همین بیماریست ممنون که جواب من روبدید

منصوره
منصوره
11 ماه قبل

سلام خسته نباشید‌..ببخشیدالان ۷روزی میشه قفسه سینم دردگرفته دردش بگردنم ودست چپم زده وتانوک انگشتام دردمیکنه کمی تنگی نفس وسرگیجه هم داشتم منتهاهفته پیش بخاطرترش بدی که کردم یهواین دردبرام پیش چون من قرص پنتوپرازول میخورم واون روزنداشتم وترش بدی کردم ایاممکنه مال اسیدمعده باشه؟یاازقلبه؟

مهدی
مهدی
در پاسخ به  منصوره
11 ماه قبل

سلام خسته نباشید برای گرفتگی رگ خونی قلب چی استفاده کنم بازشه

دکمه بازگشت به بالا