گرفتگی رگ های قلب | علائم، راه های تشخیص و انواع درمان آن

جدیدترین راه درمان طب سنتی گرفتگی قلب و عروق پا

علائم گرفتگی رگ قلب و درمان آن

قلب (Heart) بدون شک یکی از حساس‌ترین و پراهمیت‌ترین اعضای بدن است. با توجه به اینکه وظیفه خون‌رسانی به تمام اعضای دیگر بر عهده قلب است، بنابراین هرگونه گرفتگی رگ قلب می‌تواند بسیار خطرناک بوده و پیامدهای جبران‌ناپذیری در پی داشته باشد. با توجه به این‌که گرفتگی رگ‌های قلب بسیار مهم و خطرناک است، بنابراین ضروری است که با علائم آن آشنا شویم. همچنین باید علل مسدود شدن رگ‌های قلب و راه‌های جلوگیری از آن را بدانیم.

گرفتگی رگ قلب چیست؟

Atherosclerosis یا گرفتگی رگ قلب یکی از رایج‌ترین بیماری‌های قلب است که همه ساله افراد زیادی در سراسر دنیا به آن مبتلا می‌شوند. در این بیماری سرخرگ‌های بزرگ بدن و معمولاً سرخرگ اصلی قلب (کرونر) به دلیل رسوب چربی در داخل آن مسدود می‌شوند. به دنبال مسدود شدن این رگ‌ها خون‌رسانی و در نتیجه تأمین اکسیژن و مواد غذایی اعضای دیگر بدن با مشکل مواجه می‌شود. این بیماری را coronary heart disease می‌گویند.گرفتگی رگ قلب یکی از رایج‌ترین بیماری‌های قلب است.

گفتگوی آنلاین با متخصص قلب و عروق

قلب چند رگ اصلی دارد؟

برای روشن‌تر شدن مطلب باید ابتدا بدانیم که قلب چند رگ اصلی دارد؟ قلب ۳ رگ اصلی دارد و در صورتی که یکی از آن‌ها دچار انسداد شود، سکته و عوارض دیگر اتفاق می‌افتند. در واقع می‌توان گرفتگی رگ قلب را رسوب کردن لیپیدها و کلسترول بر دیواره درونی سرخ‌رگ‌ها و مسدود شدن مسیر خون‌رسانی دانست که با عوارض بسیار جدی و خطرناک همراه می‌شود. تصلب شرایین یکی از علل اصلی مرگ‌ومیر در بزرگسالان در سال‌های اخیر بوده است و رفته‌رفته تعداد بیشتری از بزرگسالان به این بیماری دچار می‌شوند.

علت گرفتگی رگ قلب چیست؟

علت گرفتگی رگ قلب

عامل اصلی گرفتگی رگ قلب رسوب پلاک‌هایی بر روی دیواره داخلی رگ است. این پلاک‌ها دارای درصد زیادی چربی در ترکیب خود هستند و علاوه بر چربی شامل گلبول‌های سفید و سلول‌های دیگر خونی نیز می‌شوند. با جمع شدن این پلاک‌ها در داخل عروق قلب، رگ‌ها دچار تنگی می‌شوند. با رسوب بیشتر پلاک‌های چرب در محل انسداد رگ، میزان تنگی رگ بیشتر شده و موجب وارد شدن فشار بر پلاک‌ها می‌شود.

با وارد شدن فشار بیشتر بر پلاک‌ها، دیواره نازک آن‌ها پاره می‌شود و مواد درون آن‌ها به داخل رگ ریخته و آن را مسدود می‌کند. با مسدود شدن رگ فشار زیادی به قلب وارد می‌شود. ای فشار می‌تواند عوارض خطرناکی داشته باشد که در ادامه به این علائم و عوارض نیز خواهیم پرداخت.

علت گرفتگی رگ قلب چه مواردی است؟

گرفتگی عروق کرونر به‌مرور زمان در بدن فرد اتفاق می‌افتد. علت اصلی این بیماری به‌درستی مشخص نیست ولی عللی احتمالی برای آن بیان شده است. عواملی مانند فشارخون بالا، کلسترول زیاد بدن، تری گلیسیرید، کشیدن سیگار، چاقی بیش از حد، دیابت و عفونت باعث گرفتگی رگ قلب می‌شود. این بیماری ممکن است در هر سنی و برای هر فردی به وجود بیاید.

علائم گرفتگی رگ قلب

دانستن علائم گرفتگی رگ قلب موجب می‌شود که به‌موقع متوجه این اتفاق شوید و راحت‌تر و سریع‌تر تحت درمان قرار بگیرید. انسداد رگ‌های قلبی علائم خاصی دارد که مشاهده هریک از آن‌ها زنگ خطری برای فرد مبتلا به شمار می‌رود. رایج‌ترین علائم گرفتگی رگ‌ها عبارت‌اند از:

 • احساس سوزش و درد شدید در قسمت قفسه سینه
 • احساس سنگینی و فشار بر روی قفسه سینه (Angine)
 • نامنظم و شدید شدن تپش قلب
 • بروز تنگی نفس
 • فشار خون بالا (در صورتی که گرفتگی در رگ‌های منتهی به کلیه‌ها اتفاق بیفتند)
 • درد پا و عضلات (در صورتی که گرفتگی در قسمت رگ‌های پا باشد)

پس از اینکه دانستیم چگونه متوجه گرفتگی عروق قلب شویم، در ادامه به توضیح علائمی که رایج‌تر هستند می‌پردازیم.

احساس سوزش و درد شدید قفسه سینه در گرفتگی رگ‌ها

یکی از مهم‌ترین نشانه‌های گرفتگی رگ قلب، احساس سوزش و درد در ناحیه قفسه سینه است. هنگامی که این درد را در بدن خود حس کردید، بهتر است به پزشک مراجعه کنید. سوزش و درد قفسه سینه ممکن است به قسمت‌های دیگر بدن مانند دست‌ها، گردن، شکم و یا پشت منتشر شود. گاهی ممکن است در طول فعالیت‌های بدنی و یا فشار روحی و روانی این درد در بدن شما به وجود بیاید. اگر از وجود این بیماری در بدن خود آگاه هستید در هنگام احساس درد، استراحت کرده و قرص‌های خود را مصرف کنید.

درد قفسه سینه

فشار قفسه سینه ناشی از گرفتگی رگ قلب

یکی از علائم رایج انسداد رگ‌های قلبی، احساس فشار بر روی قفسه سینه است. معمولاً بیشتر افرادی که مبتلا به این بیماری باشند، این فشار را در خود احساس می‌کنند. فشار قفسه سینه به شکلی است که فرد مبتلا احساس می‌کند جسم سنگینی بر روی سینه او قرار دارد. این فشار ریه‌ها و قلب فرد را درگیر می‌کند (احساس فشار در ریه‌ها و قلب حس می‌شود).

تپش قلب ناشی از گرفتگی رگ قلب

کسی که مبتلا به تصلب شرایین باشد، گاه به گاه تپش قلب خود را به شکل اذیت‌کننده‌ای احساس می‌کند. توجه داشته باشید که تپش قلب ناشی از گرفتگی رگ قلب هم در حالت عادی و هم در حین فعالیت‌های بدنی شدید یا مختصر ممکن است رخ دهد. تنگی نفس و تپش قلب از علائم گرفتگی رگ قلب است. بنابراین اگر در طول روز احساس می‌کنید که تپش قلب شما نامنظم، شدید و اذیت‌کننده است، بهتر است به پزشک مراجعه کنید. یک مشاوره پزشکی آنلاین می‌تواند شما را در این مورد به اندازه بسیار زیادی راهنمایی کند.

تنگی نفس در گرفتگی رگ قلب

هرچند تنگی نفس یکی از علائم گرفتگی رگ قلب به شمار می‌رود، اما هر نوع تنگی نفسی نشان‌دهنده این بیماری نیست. در صورتی که تنگی نفس همراه با احساس درد در قسمت قفسه سینه باشد (در صورتی که فرد فعالیت بدنی شدید نداشته باشد و در حالت عادی این اتفاق بیفتد) معمولاً نشان از انسداد رگ‌های قلبی خواهد بود.

چگونه متوجه گرفتگی عروق شویم؟

همان‌طور که می‌دانید، هرکدام از بیماری‌ها در بدن با علائم خاصی خود را نشان می‌دهند. در این مقاله علائم گرفتگی رگ قلب و عروق به طور کامل توضیح داده شده است. با دانستن این علائم می‌توانید به‌درستی برای درمان این بیماری اقدام کنید.

تشخیص گرفتگی رگ قلب

احساس درد در ناحیه قفسه سینه، تنگی نفس، احساس خستگی در طول روز، سوءهاضمه، تعریق بیش از حد بدن، درد در ناحیه پا، لکنت زبان، احساس سرگیجه، اختلال در نعوظ از علائم بارز گرفتگی رگ قلب هستند. اگر فردی هر یک از این علائم را دارا بود بهتر است هرچه سریع‌تر برای درمان اقدام کند. البته در زیر چند نکته در مورد گرفتگی رگ قلب ارائه شده است که دانستن آن‌ها نیز خالی‌ازلطف نیست.

 • زنانی که مبتلا به سکته قلبی می‌شوند به‌جای درد در قسمت قفسه سینه، دچار تنگی نفس می‌شوند. وظیفه قلب پمپاژ خون در بدن است. اگر قلب نتواند این وظیفه خود را به‌درستی انجام دهد و دچار مشکل شود، فرد احساس تنگی نفس می‌کند.
 • گاهی گرفتگی رگ قلب می‌تواند بدون علائم باشد. در این مواقع پزشک طی آزمایش‌های خاص و تفسیر آزمایش فرد بیمار می‌تواند متوجه این بیماری در فرد شود.
 • اگر فرد به ویژه خانم‌ها بعد از غذا احساس سوزش معده داشته باشند و این علامت با آنتی اسید‌ها درمان نشود، ممکن است فرد دچار حمله قلبی شود.

داروی بیماران عروق کرونری

آیا گرفتگی رگ قلب با دارو برطرف می شود؟

پزشکان پس از بررسی وضعیت بیماران خود برای بهبودی سریع‌تر آن‌ها از دارو‌های مخصوص بیماری برای فرد تجویز می‌کنند.  مشاوران متخصص قلبی نیز برای درمان بیماری‌های مختلف قلبی به بیماران خود دارو می‌دهند.

یکی از دلایلی که پزشک استفاده از دارو را به بیمار قلبی توصیه می‌کند، کاهش درد در ناحیه قفسه سینه است. همانطور که در بالا هم اشاره شد، افراد مبتلا به گرفتگی رگ قلبی در قفسه سینه خود احساس درد می‌کنند. به همین علت پزشک برای کاهش این درد داروی مخصوصی تجویز می‌کند. یکی دیگر از دلایل تجویز دارو توسط پزشک، جلوگیری از علائم خطرناک کرونر است .برخی از دار‌و‌های ضد انعقاد خون نیز برای باز کردن رگ‌های گرفته شده به بیمار داده می‌شود. البته بهتر است به یاد داشته باشید که بدون توصیه پزشک از دارویی استفاده نکنید. اگر در مصرف داروهای خود شک دارید، حتما مشاوره دارویی با یک پزشک متخصص داشته باشید.

مشاوره آنلاین دارو

درمان گرفتگی رگ قلب

ورزش منظم برای جلوگیری از گرفتگی رگ قلب

طبق تحقیقات به عمل آمده، همه ساله افراد زیادی در ایران و سراسر دنیا دچار حمله قلبی و یا سکته قلبی می‌شوند. برای پیشگیری یا درمان این عارضه می‌توانید کارهای مفیدی را به‌صورت روزانه انجام دهید. در ادامه این مطلب به چند مورد از این فعالیت‌های مفید اشاره شده است.

 • افراد چاق باید بر روی وزن خود کنترل داشته باشند تا چاقی باعث بروز گرفتگی رگ قلب در بدن آن‌ها نشود.
 • سعی کنید در طول روز فعالیت بدنی متناسب داشته باشید.
 • ورزش کنید و این کار را به صورت منظم و متناسب با شرایط سنی و فیزیکی خود انجام دهید.
 • رژیم غذایی مفید برای خود تهیه کنید.
 • مصرف الکل، سیگار و چربی‌های اشباع شده را به حداقل برسانید.
 • از پرخوری بپرهیزید.

درمان گرفتگی رگ قلب

برای باز شدن رگ‌های قلب چه بخوریم؟

همانطور که می‌دانید اکثر بیماری‌های قلبی از انسداد رگ‌های قلبی به وجود می‌آید. برخی از ماده‌های خوراکی برای پاکسازی بدن و عروق قلبی موثر هستند. می‌توانید با خوردن برخی مواد غذایی از این بیماری پیشگیری کنید. از خوردن چربی زیاد در غذاهای روزمرگی بپرهیزید؛ چرا که چربی در رگ‌های خونی نفوذ کرده و باعث گرفتگی رگ قلب می‌شود. به چند روش و با خوردن برخی مواد می‌توان از انسداد رگ‌های قلبی جلوگیری کرد که در ادامه به آن‌ها اشاره می‌کنیم.

سیر برای جلوگیری از انسداد رگ‌ها

سیر از جمله مواد غذایی مفیدی است که کلسترول بدن را کاهش داده و جریان خون در رگ‌ها را راحت می‌کند. سعی کنید در برنامه‌های غذایی خود سیر را به عنوان چاشنی و ادویه اضافه کنید.

مصرف سیب برای درمان گرفتگی عروق قلب

سیب از جمله میوه‌های مفیدی است که علاوه بر گرفتگی عروق در درمان دیگر بیماری‌های بدن نیز موثر است. خوردن سیب فشارخون و کلسترول بدن را تنظیم می‌کند. هر فرد می‌تواند با خوردن روزانه یک عدد سیب تا حدودی خطر ابتلا به سکته قلبی را در خود کاهش دهد.

درمان دارویی گرفتگی رگ قلب

ماهی و کمک به عملکرد قلب

ماهی منبع غنی امگا ۳ و مفید برای قلب

جالب است بدانید که قلب برای کارکرد بهتر خود در بدن به برخی چربی‌ها نیاز دارد، البته چربی‌هایی مانند امگا ۳ (Omega 3) که برای بدن مفید هستند. امگا ۳ را از انواع غذاهای دریایی می‌توان دریافت کرد. ماهی نیز یکی از غذاهای دریایی مفیدی است که برای جلوگیری از گرفتگی رگ قلب بهتر است از آن استفاده کنیم.

انار برای پیشگیری از گرفتگی رگ‌های قلبی بسیار مفید است

انار نیز جز میوه‌هایی است که خواص زیادی برای آن تعریف شده است. خوردن انار خون را تصفیه کرده و از انسداد عروق قلبی جلوگیری می‌کند.

روغن زیتون برای سکته قلبی

روغن زیتون در گروه روغن‌هایی قرار دارد که نه تنها برای سلامتی جسمانی فرد ضرری ندارد بلکه به علت چربی اشباع نشده احتمال ابتلا به سکته قلبی را کاهش می‌دهد.

جو دو سر درمان کلسترول

جو دو سر ارزش غذایی فوق العاده‌ای دارد که در پاکسازی رگ‌ها بهتر عمل می‌کند. این گیاه نیز مانند روغن زیتون چربی مفید برای بدن دارد، چربی مضر بدن و کلسترول را کاهش می‌دهد. با مصرف این نوع غلات می‌توانید قند خون بدن خود را نیز در حد تعادل نگه دارید. اگر مبتلا به بیماری گرفتگی رگ قلب هستید به شما توصیه می‌شود از جو دوسر و موارد گفته شده در بالا استفاده کنید.

شربت لیمو بهترین معجون برای درمان گرفتگی رگ های قلبی

ویتامین C موجود در لیمو به عنوان آنتی‌اکسیدان در بدن عمل می‌کند. لیمو با تنظیم فشارخون، ملتهب شدن عروق را کم می‌کند. یک عدد لیمو را با یک قاشق چای‌خوری عسل مخلوط کرده و روزانه آن را مصرف کنید.

اسفناج برای قلب مفید است

گیاه اسفناج به عنوان مواد غذایی کمکی برای گرفتگی قلب است که حاوی پتاسیم، فیبر و آهن است. این گیاه درمان گرفتگی رگ قلب نیست، اما برای تقویت قلب و پیشگیری از بیماری‌های آن بسیار مفید است.

راه‌های درمان انسداد عروق قلبی

آنژیو گرافی برای درمان گرفتگی رگ قلب

اگر علائم نام برده شده در این مقاله را در بدن خود حس کردید، در اسرع وقت به پزشک مراجعه کنید. درمان پزشکی نیز شامل مراحل مختلفی است. در مرحله اول آزمایش خون برای مشاهده میزان کلسترول از شما گرفته می‌شود. پس از انجام این آزمایش سونوگرافی داپلر انجام می‌گیرد تا پزشک از انسداد عروق قلبی مطمئن شود. آزمایش MRI، سی تی اسکن، آنژیوگرافی (Angiography)، الکتروکاردیوگرافی (Electrocardiography) و تست ورزش در مراحل بعدی بر روی بیمار انجام می‌پذیرد.

عوارض گرفتگی رگ قلب

افرادی که به بیماری گرفتگی رگ قلبی مبتلا هستند بهتر است در طول دوره‌های مشخص به پزشک متخصص خود مراجعه کنند. طبق گفته‌های پزشک باید دارو‌های آن افراد به موقع مصرف شده و دستورات درمانی را به طور کامل اجرا شود تا عوارض گرفتگی رگ قلب به حداقل برسد.

بهتر است این نکته را به یاد داشته باشید که در صورت نادیده گرفتن دستورات پزشک و مصرف نکردن به موقع دارو‌ها بیماری شما عارضه‌دار می‌شود. یکی از مهم‌ترین عارضه‌های بیماری گرفتگی رگ قلب، سکته و نارسایی قلب است. این بیماری را جدی گرفته و در حفظ سلامتی خود کوشا باشید.

چه زمانی به پزشک مراجعه کنیم؟

با مراجعه به سامانه پذیرش۲۴ در هر جا که هستید، می‌توانید از خدمات درمانی و مشاوره‌های پزشکی بهره‌مند شوید. تفسیر آزمایش، نسخه‌خوانی، راهنمایی‌های رژیمی، خدمات مشاوره بارداری و… از جمله خدماتی هستند که توسط پذیرش۲۴ می‌توانید در خانه و بدون مراجعه حضوری به مطب و بیمارستان‌ها از آن‌ها بهره‌مند شوید. می تواتید برای درمان گرفتگی رگ های قلب با پزشکان متخصص قلب و عروق سایت پذیرش ۲۴ گفت و گو کنید.

مشاوره آنلاین متخصص قلب و عروق

۳.۶/۵ (۷ نظر)

منبع: https://www.paziresh24.com/blog/

منبع
cdn0.scrvt.comscitechdaily.comwww.wellfitandfed.comres.feednews.commedia.eurekalert.org

تیم تولید محتوای پزشکی و سلامتی پذیرش۲۴

تیم تحریریه پذیرش۲۴ متشکل از پزشکان متخصص و پرستاران دارای مجوز، مترجمان و نویسندگان با تجربه در حوزه تولید محتوای پزشکی و سلامتی تمام تلاش خود را در جهت اطلاع رسانی و آگاهی سازی کامل و جامع در خصوص داروها، بیماری‌ها و سایر اطلاعات سلامتی برای استفاده عمومی کاربران پذیرش۲۴ از منابع معتبر علمی به کار می‌بندد.
guest
56 پرسش و پاسخ
بیشترین امتیاز
جدیدترین قدیمی ترین
Inline Feedbacks
نمایش همه نظرات
نصفرخانی
نصفرخانی
6 ماه قبل

سلام وخسته نباشید درحالت پیاده روی مخصوصآ سربالایی خسته میشم سینه ام میسوزه اکوه اسکن وآنژیوگرافی انجام دادم ّاتشخیص پزشک سه رگ قلبم تنگ شده ک پزشک تشخیص عمل باز داده حالم خوبه ولی درحال راه رفتن نفسم میگیره آیابادارو رفع نمیشه ۵۶سال دارم باتشکر از راهنمایتون

مجید خسروشاهی
مجید خسروشاهی
در پاسخ به  نصفرخانی
3 ماه قبل

من۶۵ سال دارم ۱۴سال پیش سه تا استنت زدند حال گرفت است باز میشو د با دارو
یا عمل شود

اسماعیل پناهي
اسماعیل پناهي
7 ماه قبل

سلام خسته نباشید بعضی وقتا من احساس گرفتگی توسینه چپ می کنم

ایوب
ایوب
1 سال قبل

سلام من۲۲سالمه الان احساس درددرقفسه سینه دارم نفس عادی رومیکشم ولی برا نفس عمیق دچار مشکل میشم وقتی ایستاده باشم بدترمیشه آیا من مشکل قلبی دارم ازمایش خون دادم Hbپایین بودیه کم

دکتر راحله سجادی نیا
دکتر راحله سجادی نیا
در پاسخ به  ایوب
1 سال قبل

با توجه به سن تون درد شما منشا قلبی نداره و احتمالا به دلیل گرفتگی عضلانی ناشی از استرس هست

امیرعباس
امیرعباس
6 روز قبل

سلام مادربزرگم ۷۷ساله هست با فشارخون بالا سکته قلبی کرده یک رگ اصلی و دو رگ دیگر گرفته شده با آنژیو باز نشد بخاطر سن و فشاربالا عمل باز نکردن رگ ها بسته موندن با دارو مرخص کردن چیکارکنیم؟
با تشکراز راهنماییتون

مهرداد
مهرداد
1 ماه قبل

چه ورزشی برا باز کردن رگ های قلب خوبه

سعید علیرضایی
سعید علیرضایی
4 ماه قبل

سلام جوابدهی بسیار مشکل است با وجودی که همسرم انژیو انجام داده ونیاز به عمل باز دارد دوهفتهاست هر چه تلاش میکنیم نوبت بگیرم نمی شود راهنمای بفرمایید

لیلی
لیلی
5 ماه قبل

سلام وقتتون بخیر. من چند وقت هست وقتی عصبی یا ناراحت هستم سعی میکنم تو خودم بریزم آروم بشم یا بغض میکنم قفسه سینم درد میگیره یا در اصل قشنگ احساس میکنم یه چیزی مثب کش که کش میاد درحال پاره شدن هست حس میکنم رگم باشه بعضی وقتا این درد به بازوهام میزنه از پشت کمر هم تیر میکشه بعضی وقتا ن فقط تیر میکشه ولی تنگی نفس هست همیشه در حدی که نمیتونم نفس عمیق بکشم وقتیم یه کم اروم میشم کم کم بدم کامل شل میشه انگار که یه سنگینی رو بوده الان تموم شد انقدر بدنم شل میشه که به سختی اولش دستامو میتونم تکون بدم میخواستم بدونم من مشکل قلبی دارم آیا؟؟؟ کمی میترسم خدایی نکرده چیزی باشه

محمود
محمود
6 ماه قبل

سلام من چن وقت فشار خون بالا گرفتم ۳۳سالمه چندمدت بود خوب شده بودم قهوه میخوردم یروز زیاد خوردم فشارم رفت بالا وتپش گرفتم ک رفتم بیمارستان خوب شدم الان سه روز پشت قلبم درد میکنه وتیر میکشه یکسره وقتی دراز میکشم بهتر میشه ولی تا بلندمیشم درد وسوزش دارم

خورشید
خورشید
در پاسخ به  محمود
18 روز قبل

پشت قلبم دردشدیددارم تنگی نفس دارم.پارسال آنژیوگرافی کردم.البته آسم هم دارم.پشت سینه سمت چپ دردی ک چنددقیقه میگیره ردمیشه دوباره درد میکنه….ممنون از پاسخگویی شما

مسعود
مسعود
8 ماه قبل

من مسعودم چندساله توقفسه سینهام حالت گرفتگی وپشت کمرم گاهی سمت چپ خارش داره سیت انژیو رفتم گفتن چیزی نیس

مسعود
مسعود
8 ماه قبل

سلاموقت بخیر چندوفت که عضلات قفسهنهام درد مکنه سال ۹۸ سیتی انژیو هم رفتم گفتن مشکلی نیس وپشت کمر درقسمت چپ گاهی خارش داه

مرادی
مرادی
9 ماه قبل

سلام من ۵۰سالم وحدودا دوماه قلبم درد میکنه سی تی انژیو دادم میگه رکرونر۴ میلی در عضله است وچند تا دارو اسپرین ومتورال واتور برایم نوشت هنوز درد دارم لطفا راهنمایی ام کنید

حسین‌باقری
حسین‌باقری
در پاسخ به  مرادی
8 ماه قبل

سلام‌من‌انژوکردم‌یک‌رگ‌کامل‌گرفته‌یکی‌۴۰درصدیکی‌اسنت‌گذاشتم‌بیشتروقت‌قفسه‌دردمیکنه‌

نگین
نگین
10 ماه قبل

سلام . مادر من پنج روز پیش آنژیو انجام دادن بازم انسداد رگ های قلبشون رفع نشد . الان جای آنژیو کبود و درد داره . و گاهی گردن درد و درد شانه . آیا وضعیت بدتر شده است یا به خاطر آنژیو می‌باشد ؟
و آیا نیاز به عمل باز هست یا ممکن است مجددا با آنژیو مشکل رفع شود ؟

حسن
حسن
در پاسخ به  نگین
3 ماه قبل

من سال ۸۵ عمل قلب بای پس ۳ رگ انجام دادم والان پشت ووسط دوگتفم خیلی داغ میباش علت چیست

لیلا
لیلا
10 ماه قبل

سلام خسته نباشید..من هر از چند وقتی تپش قلبم خیلی تند میشه طوری ک انگار کیلومتر ها دویدم بعضی وقتها هم بدون هیچ خستگی کاری یاحتی موقع استراحت یهویی قبلم تیر میکشه انگاری ی رگ ازش کندن یا انگاری چندین سوزن فرو کردن تو قلبم ..البته اینایی ک گفتم در عرض ۲ دقیقه رفع میشه …ممنون میشم بگید مشکل قلبی دارم یا نه وهمین طور نیاز به دکتر هست ک بدم

رها
رها
در پاسخ به  لیلا
7 ماه قبل

سلام وقتتون بخیر من ۳۵ ساله‌ام خانم هستم چند روزه سمت چپ سینه ام درد میگیره مثل گرفتگی هست چند ساعت هم طول میکشه لطفا راهنماییم کنید باتشکر

شهنواز شاهور
شهنواز شاهور
10 ماه قبل

بعد از آنژیوگرافی و استنت، مشکل ناتوانی جنسی پیدا کردم، لطفا راهنمایی کنید؟

صادق
صادق
11 ماه قبل

سلام من هیچ درد قفسه سینه ای ندارم تنگی نفس هم ندارم ولی نوار قلب دادم ن ار میگه یکی از رگها گرفته اکو دادم مشکلی نداشتم ولی دکتر گفت باید سیتی آنژو بدم پولشو ندارم به نظر شما چیکار کنم

پشتیبانی پذیرش24
پشتیبانی پذیرش24
در پاسخ به  صادق
11 ماه قبل

سلام دوست عزیز
با تشکر از ثبت مشکل شما
کامنت شما توسط پزشک متخصص دیده شد اما نیاز به شنیدن شرح بهتر و بیشتری از بیماری شما دارد.
لطفا از طریق این لینک با پزشک آنلاین متخصص قلب و عروق گفت و گو کنید .
مشاوره آنلاین با متخصص قلب و عروق

سید احمد مولی
سید احمد مولی
11 ماه قبل

س.جوان ۳۰ساله هستم این دو روزه کمرم سمت قلبم رو ب بالا درد دارم ولی ن تنگی نفس دارم و ن سینه درد و وفتی ک دست چپم رو ببرم بالا دردم ارومتر میشه

پشتیبانی پذیرش24
پشتیبانی پذیرش24
در پاسخ به  سید احمد مولی
11 ماه قبل

سلام دوست عزیز
با تشکر از ثبت مشکل شما
کامنت شما توسط پزشک متخصص دیده شد اما نیاز به شنیدن شرح بهتر و بیشتری از بیماری شما دارد.
لطفا از طریق این لینک با پزشک آنلاین متخصص قلب و عروق گفت و گو کنید .
مشاوره آنلاین با متخصص قلب و عروق

ناصح
ناصح
11 ماه قبل

سلام
خانم دکتر ببخشید پدرم ۶۳ساله هموفیلی هم داره نوار قلبو اکو کرفتیم یکی از همکارتون گفتن ک یکی از رگهای قلبتون گرفته وسکته هم زده ک نفهمیده بعد رفتیم پیش یکی دیگه از همکارتون گفتن ک برید سی تی اسکن هسته ای بگیرید رفتیم اونجا گفتن بخاطر رسوب کلیسم نمی تونیم اسکن بگیرم ب نظرتون الان باید چیکار کنیم باید انژو بشن یا دارو اگه انژو بشن بخاطر هموفیلی خطرناک نیس

پشتیبانی پذیرش24
پشتیبانی پذیرش24
در پاسخ به  ناصح
11 ماه قبل

سلام دوست عزیز
با تشکر از ثبت مشکل شما
کامنت شما توسط پزشک متخصص دیده شد اما نیاز به شنیدن شرح بهتر و بیشتری از بیماری شما دارد.
لطفا از طریق این لینک با پزشک آنلاین متخصص قلب و عروق گفت و گو کنید .
مشاوره آنلاین با متخصص قلب و عروق

محمد نتاج
محمد نتاج
11 ماه قبل

سلام محمد نتاج هستم متولد ۱۳۵۵ از بیست سالگی همیشه پشتم احساس میکنم قولنج داره پیاده روی میکنم میدوم هیچ مشکل ندارم نفس کم نمیارم فقط پوشت شونه درد داره.دکتر رفتم گفت همه چیز خوبه مشکل نداری شاید درد مهر پشت شونه باش .استرس هم زیاد دارم .بعضی موقع در سمت راست بعضی موقع چپ درد دارم.بعضی وقت ها قفسه سینه دردش مثل سوزن بزنی به بدن .اگه قلب نیست پس چی هست.لطفا رهنمای کنید

پشتیبانی پذیرش24
پشتیبانی پذیرش24
در پاسخ به  محمد نتاج
11 ماه قبل

سلام دوست عزیز
با تشکر از ثبت مشکل شما
کامنت شما توسط پزشک متخصص دیده شد اما نیاز به شنیدن شرح بهتر و بیشتری از بیماری شما دارد.
لطفا از طریق این لینک با پزشک آنلاین متخصص قلب و عروق گفت و گو کنید .
مشاوره آنلاین با متخصص قلب و عروق

اکرم
اکرم
1 سال قبل

سلام من ۳۰ سالمه خانوم هستم حدود دوماه است که سمت چپ بدنم یعنی قفسه سینم شدید درد میگیره وازقفسه سینه به رگ کمرم انتقال پیدا میکنه و دست چپم ونمی توانم تکان دهم رگای دست خشک میشود که بعد از کمی ماساژ رگ دستم باز میشود احساس سرگیجه حالت تهوع شدید بهم دست میدهد والان حدود دوماه است که کلا سمت چپ بدنم یهو شروع به پریدن میکند لطفا راهنمایی لازم را میکنید ممنون میشم .احتمال سکته قلبی یا حمله قلبی وجود دارد ؟؟؟؟

دکتر راحله سجادی نیا
دکتر راحله سجادی نیا
در پاسخ به  اکرم
1 سال قبل

این حالات شما به نظر بیشتر منشا اضطرابی داره. باید ازتون شرح حال دقیق گرفته بشه و در صورت نیاز دارو شروع بشه براتون.

علی محمدی ۴۵ساله
علی محمدی ۴۵ساله
1 سال قبل

باسلام من بعضی اوقات دردکوچکی بین دو قفسه سینه احساس میکنم میشه راهنمایی بفرمایید

دکترعلیرضا عشقی
پزشک متخصص
در پاسخ به  علی محمدی ۴۵ساله
1 سال قبل

سلام.باید سمع ریه انجام بشه و معاینه اول انجام بشه

هاجر
هاجر
1 سال قبل

باسلام چندی روزی هست که در کتف سمت چپ احساس درد می کنم ولی قفسه سینه یا گردن ودستم درد نداره ایا ممکن است این درد مربوط به قلب باشد ضربان قلبم هم عادی می باشد

دکتر راحله سجادی نیا
دکتر راحله سجادی نیا
در پاسخ به  هاجر
1 سال قبل

برای تشخیص اینکه درد قلبی هست یا خیر باید شرح حال دقیق تر گرفته بشه و اگر نیاز باشه بررسی انجام بدید

آرمین شیوایی
آرمین شیوایی
1 سال قبل

سلام آرمین هستم
تازه عمل کردم وفنر گذاشتم پلاویکس وآتورداستاتین وآسپیرین مصرف میکنم برای تنگ نشدن رگها چه مراعات غذایی باید داشته باشم ممنونم
هم

دکتر راحله سجادی نیا
دکتر راحله سجادی نیا
در پاسخ به  آرمین شیوایی
1 سال قبل

عدم مصرف روغن های اشباع و کربوهیدرات توصیه میشه ولی متخصص تغذیه بهتر می تونن راهنمایی تون کنن

فوفو
فوفو
1 سال قبل

سلام من فوفو هستم خواهرم ۱۴ سالشه مریضی بند رگ های قلب داره همین الان حالتش بسیار وخیم هست دوکتر ها گفتند ببرمش خارج اما شرایط فعلی نمیگذره که بریم آیا کدوم درمانی خانه هست که انجابش بدهیم لطفا؟؟

دکتر راحله سجادی نیا
دکتر راحله سجادی نیا
در پاسخ به  فوفو
1 سال قبل

من متوجه بیماری شون نشدم متاسفانه به نظرم اسم بیماری و توضیحش رو اشتباه بیان می کنید‌.

مختار علیزاده ۵۸ ساله
مختار علیزاده ۵۸ ساله
1 سال قبل

سلام من ۵۸ ساله هستم ودو سال پیش یکی از رگهای قلبم فنر گذاشتم الان چند وقتی هست که مرتب توی قفسه سینه احساس درد وفشار مکنم به دکتر مراجعه کردم اکو گرفت وگفت که رگها تنگ شده اند حالا چند وقتی هست که لیمو وسیر مصرف میکنم وپیاده روی میکنم دردم کمتر شده خواستم بدونم همین روش را ادامه بدم تاثیر داره

دکتر راحله سجادی نیا
دکتر راحله سجادی نیا
در پاسخ به  مختار علیزاده ۵۸ ساله
1 سال قبل

سلام خیر
بسیار خطرناک هست عدم مراجعه برای آنژیوگرافی مجدد
لیمو و سیر رگ تنگ شده رو باز نمی کنند
لطفا هرچه زودتر برای انجام آنژیوگرافی مجدد اقدام بفرمایید

...
...
1 سال قبل

سلام خسته نباشید ، من مدتی هست در قفسه ی سینه احساس درد دارم ، و فشارخونم امروز ۱۳روی۹ بوده ، ۴۵ سالم هست خانوم هستم ، میخواستم ببینم قلبم مشکلی داره یا نه.

محمد
محمد
در پاسخ به  ...
1 سال قبل

سلام من ۲۶سال دارم مرد هستم
ماهی یکبار با دوباراحساس میکنم قلبم تند میزنه و نامنظم
و خدود ۶ ۷ماهیی هست ک این اتفاق میوفته. و الان احسا درد در پشت و زیر قفسه سینه سمت چپ دارم کمی میشه کمک کنید
ک‌بدونم از قلب هست با ن؟

دکتر راحله سجادی نیا
دکتر راحله سجادی نیا
در پاسخ به  محمد
1 سال قبل

سلام
به نظر می رسه مشکل تون با توجه به سن تون به دلیل استرس و فشار روحی هست و منشا قلبی نداره
ولی برای اطمینان می تونید اکو و نوار قلب انجام بدید و متخصص قلب ببینن و نظر بدن

دهقانپور
دهقانپور
در پاسخ به  محمد
1 سال قبل

سلام درهنگام فعالیت زیادمثل ورزش کردن نبضم نامنظم میشه به گرفتگی رگ بستگی داردیانه

دکتر راحله سجادی نیا
دکتر راحله سجادی نیا
در پاسخ به  دهقانپور
1 سال قبل

شما باید تحت بررسی قرار بگیرید، نیاز به انجام هولتر نوار قلب و تست ورزش هست و البته باید شرح حال دقیق تری ازتون گرفته بشه

مظهری
مظهری
در پاسخ به  دهقانپور
2 ماه قبل

سلام خسته نباشید من خانم ۵۵ هستم یه مدتی بود خیلی شدید تپش قلب شدید به حدی که فکر میکردم قلبم تو گلوم هست به مدت ۱۰ ثانیه اگو و نوار قلب گفت اوکی بیمارستان مراجعه کردم به خاطر تپش شدید عرق شدید از داخل گور دارم ولی عشقم یخ یه هیچان بهم دست میده بعد آروم میشم حالاپزشگ وقت داده برای سوزاندن رگ قلب ولی دو دلم لطفا راهنماییم کنید ممنون

بهناز
بهناز
3 ماه قبل

سلام ، ۱۰ روزی هست که در ناحیه قلب احساس سنگینی و تنگی نفس دارم ، در ضمن سرفه هم میکنم
اما دردی در دست ندارم
نا گفته نماند در یک ماه اخیر ، خیلی عصبی شدم
چربی خون هم دارم
۶۲ سالمه ، اهل ورزش هستم ، در حال حاضر یک ماه هست بدن سازی میرم
با توجه به مشکل موجود این ورزش برایم مناسب هست

.....
.....
3 ماه قبل

سلام من ۱۵ سالمه نزدیک به یک ما که سمت چپ سینم تیر میکشه و بعد استرس میگیرم و این تیر کشیدن به پاهام و گردنم هم منتقل میشه بنظرتون مشکل قلبی ؟

فرزانه
فرزانه
4 ماه قبل

گرفتگی رگهای قلب توسط کلسیم راچگونه رفع کنیم

فرح
فرح
در پاسخ به  فرزانه
2 ماه قبل

سلام
متخصص قلب گفته که رسوب عروق داری ولی فقط داروی بیزوپرولول۲/۵ تجویز کرده آیا نیازی به رقیق کننده یا آنژیو ندارم؟

جاوید
جاوید
4 ماه قبل

سلام وقت بخیر بعضی مواقع طرف چپ ام درد داره نمی دانم قلبم هست یا نه البته دیروز کار سنگین انجام داده‌ام امروز مدام احساس درد دارم بخصوص مواقع نفس عمیق می کشم درد دارم

بهمن ابادی
بهمن ابادی
در پاسخ به  جاوید
3 ماه قبل

سلام ۴۷ ساله هستم سمت چپ به خوصوص میان دو کفتم بیشتر مواقع درد دارم میشه رگ قلبم گرفته باشه؟

محمد رضا جیحونی
محمد رضا جیحونی
11 ماه قبل

سلام من نزدیک به ۹ ماه پیش آنژیو کردم و دو استنت در یکی از رگها قرار دادم و تا پنج ماه پیش مشکلی نداشتم ولی الان حدود ۴ ماهه که درد قفسه سینه دارم که به پشت و شانه ها و بعضی مواقع پشت پا هم میگیرد نوار قلب گررفتم گفتند مشکلی نداری از استرس است دوباره رفتم دکتر نوار قلب مشکل نداشت و پس از آن تست ورزش دادم در آخر تست ورزش قفسه سینم شدید درد گرفت که دکتر گفتند احتمال زیاد دوباره گرفتگی رگ داری و باید آنزیو شوی و گفتند این قرص رانولازین را صبح و عصر بخور و هفته بعد بیا نتیجه را بگو من قرص را خوردم ولی این قرص هم ضربان را کم میکند و هم احساس بیحالی دارم و چند روزه بعضی مواقع احساس تنگی نفس دارم و فشار را کم و درد قفسه سینم کمتر شده و در برشور دارو نوشته است که عوارضی که ذکر کردم را دارد . ولی موارد بالا مرا اذیت میکند به نظرتون باید چه کاری انجام دهم میتواند از استنت قبلی باشد و یا گرفتگی رگ دیکری و یا از استرس ؛ضمنا من استرس زیاد دارم و عصبی هم هستم
لطف کنید مرا راهنمایی کنید

دکتر راحله سجادی نیا
دکتر راحله سجادی نیا
در پاسخ به  محمد رضا جیحونی
10 ماه قبل

چون مدت زیادی از آنژیو شما نگذشته است به نظر می‌رسد مشکل شما منشأ اضطرابی دارد، ولی برای بررسی دقیق تر می‌توانید اسکن هسته‌ای انجام بدهید.
اگر خدایی نکرده گرفتگی رگ باز ایجاد شده باشد با اسکن اسکن هسته‌ای مشخص می‌شود و در اون زمان نیاز هست مجدد آنژیوگرافی انجام دهید.

محسن
محسن
1 سال قبل

سلام من دردی در پشت کتف احساس میکنم ایا ربطی به قلب داره

دکتر راحله سجادی نیا
دکتر راحله سجادی نیا
در پاسخ به  محسن
1 سال قبل

سلام
عموما درد قلب در اون ناحیه نیست ولی نیاز به شرح حال گرفتن دقیق هست.

دکمه بازگشت به بالا