راه حل اساسی برای ترک خودارضایی

 خودارضایی را بشناسیم 

یکی از اعمال شخصی که هر فردی فارغ از سن و جنسیت، در طول زندگی خود با آن مواجه می‌شود، خودارضایی است. حتی بعضی از کودکان نیز قبل از بلوغ متوجه می‌شوند که لمس دستگاه تناسلی آنها احساس خوبی دارد.

موضوع این است که بسیاری از افراد در سراسر دنیا اقدام به خودارضایی می‌کنند، حتی اگر در این مورد با کسی صحبت نکنند! اما سؤالات و ابهامات زیادی درباره این کار برای افراد وجود دارد که ما در این مقاله به بررسی آنها می‌پردازیم.

خودارضایی چیست؟

خودارضایی (Masturbation) به عملی گفته می‌شود که فرد با لمس اندام تناسلی خود، با دست یا فشار آب یا سایر ابزارها، به لذت جنسی می‌رسد. خودارضایی معمولاً منجر به ارگاسم می‌شود. به‌طورکلی، مردان و پسران با مالیدن یا حرکت‌دادن دست خود به سمت بالا و پایین آلت تناسلی خود، خودارضایی می‌کنند.

زنان و دختران نیز ممکن است با استفاده از انگشتان یا دست خود، اطراف کلیتوریس یا واژن خود را مالش دهند. خودارضایی با فشار آب نیز از جمله روش‌های خودارضایی در خانم‌ها است، درحالی‌که خودارضایی با دست رایج‌ترین شیوه خودارضایی در آقایان محسوب می‌شود. توجه کنید که خودارضایی در دوشیزگان تنها زمانی باعث آسیب به پرده بکارت می‌شود که خودارضایی از طریق دخول دست یا اجسام به واژن انجام شود.

خودارضایی

جایگاه خودارضایی در اسلام

به‌طورکلی خودارضایی در فرهنگ و دین اسلام عمل ناشایستی بوده و در قرآن نیز منع شده و حرام است؛ بنابراین مباحث ذکر شده در ادامه مطلب صرفاً جنبه علمی و آگاهی دارد و خودارضایی را در جایگاه پزشکی مورد بررسی قرار می‌دهد.

علت خودارضایی چیست؟

اولین نکته‌ای که دراین‌خصوص باید گفت این است که بعضی از افراد نیز هیچ‌گاه خودارضایی نمی‌کنند و اگر شما هم نمی‌خواهید این کار را انجام دهید هیچ دلیلی و اجباری برای انجام این کار وجود ندارد! بیشتر افراد خودارضایی می‌کنند زیرا این کار احساس خوبی به آنها می‌دهد. اما دلایل دیگری که افراد را به خودارضایی وامی‌دارد، شامل موارد زیر می‌شوند:

 • خودارضایی به آنها کمک می‌کند که آرام شوند.
 • تمایل دارند با خودارضایی، بدن و دستگاه جنسی خود را بهتر درک کنند.
 • قصد دارند تنش‌های جنسی خود را با خودارضایی از بین ببرند.
 • به دلیل نداشتن شریک جنسی یا دور بودن از او، اقدام به خودارضایی می‌کنند.

بسیاری از مردم فکر می‌کنند که خودارضایی، کاری است که شما در صورت نداشتن شریک جنسی انجام می‌دهید، اما واقعیت این است که هم افراد مجرد و هم افرادی که دررابطه‌با شخص دیگری هستند ممکن است خودارضایی کنند.

تعداد دفعات نرمال خودارضایی چقدر است؟

برخی از افراد به‌دفعات و برخی به‌ندرت خودارضایی می‌کنند و برخی دیگر اصلاً خودارضایی نمی‌کنند. خودارضایی یک تصمیم کاملاً شخصی است و افراد مختلف، به دلایل مختلف به شیوه‌های مختلف خودارضایی می‌کنند. ازاین‌رو، تعداد دفعاتی که هر فرد در هفته می‌تواند خودارضایی کند از هر فردبه‌فرد دیگر متفاوت است، اما انجام حداکثر سه تا هفت بار آن در هفته در سنین جوانی نرمال است.

اما برای افراد ۳۰ تا ۴۰ ساله و بیشتر، تعداد دفعات نرمال خودارضایی ممکن است به دو تا سه بار در هفته کاهش یابد. برای اطمینان از تعداد دفعات نرمال خودارضایی  مشاوره آنلاین خودارضایی و روانشناسان این حوزه می‌توانند بهترین راهنما باشند.

عوارض خودارضایی

سؤال مهمی که در خصوص خودارضایی در ذهن افراد وجود دارد این است که: «آیا خودارضایی ضرر دارد؟». حتماً تابه‌حال چیزهای دیوانه‌واری در مورد اینکه خود ارضایی برای شما مضر است، شنیده‌اید؛ مانند اینکه خودارضایی باعث رشد مو در کف دستان شما، لاغری، ریزش مو، ناباروری، عقیم شدن، کوچک شدن دستگاه تناسلی، اختلال در نعوظ مردان، نابینایی، کاهش اسپرم‌ها، ضعف جسمی و بدنی و… می‌شود.

اما هیچ‌یک از این عوارض جسمانی برای خودارضایی، توسط علم تأیید نشده‌اند و اغلب هیچ‌گونه شواهد و مدارک علمی معتبری وجود ندارد که ثابت کند خودارضایی باعث ایجاد هر یک از این عوارض جانبی می‌شود.

عموماً عوارض جانبی منفی که خودارضایی برای افراد رقم می‌زند، عوارض روحی هستند تا عوارض جسمی. به طور مثال فرد ممکن است از انجام این عمل احساس گناه، ناامیدی و افسردگی پیدا کند و یا تصور کند که عمل غیراخلاقانه‌ای انجام می‌دهد که باعث شرمندگی او می‌شود.

همچنین انجام زیاد و بیش از حد عمل خودارضایی، مانند هر عمل دیگری می‌تواند اعتیادآور باشد و این اعتیاد از مواردی است که تأثیر منفی روی زندگی فرد می‌گذارد.

اما این نکته را فراموش نکنید که خودارضایی از نظر پزشکی، عملی کاملاً نرمال و طبیعی است و انجام‌دادن یا ندادن آن به تفکرات و تصمیمات شخصی خود فرد بستگی دارد و هیچ‌گاه اجباری برای انجام‌دادن آن وجود ندارد. بااین‌حال، مزایا و معایب علمی خودارضایی به شرح زیرند:

مزایای خودارضایی

برخی از مزایای خودارضایی بر سلامت افراد عبارت‌اند از:

 • جریان خون را در بدن افزایش می‌دهد و اندورفین در مغز آزاد می‌کند.
 • اگر به‌صورت محدود انجام شود، استرس عاطفی، افسردگی و اضطراب را از بین برده و احساس راحتی و سبکی به شما می‌دهد.
 • باعث می‌شود با بدن خود راحت بوده، به آن اعتماد کنید و آن را بهتر درک کنید.
 • به شما امکان می‌دهد که خواسته‌های جنسی خود از جمله رسیدن به اوج لذت جنسی را کشف کنید.
 • می‌تواند به شما در داشتن خوابی راحت کمک کرده و از بی‌خوابی جلوگیری کند.
 • می‌تواند رابطه شما و همسرتان را تقویت کند؛ زیرا با درک بدن خود، به همسرتان نیز کمک می‌کنید.
 • خطر ابتلا به بیماری‌های مقاربتی را کاهش می‌دهد.

معایب خودارضایی

هر کاری که به طور بی‌رویه و مکرر انجام شود، برای سلامتی مفید نیست و باعث عوارض جانبی در بدن می‌شود. بیشتر این عوارض از نظر روحی روی افراد تأثیر منفی می‌گذارد و همان‌طور که پیش‌تر به آن اشاره شد، خودارضایی اغلب باعث تأثیرات منفی روحی روی افراد می‌شود و مسبب عوارض جسمی یا فیزیکی نمی‌شود. بااین‌حال، برخی از معایب یا اثرات خودارضایی بر روی بدن عبارت‌اند از:

 • احساس ناامیدی درصورتی‌که نتوانید آن را انجام دهید.
 • احساس گناه
 • کاهش تمرکز و روابط اجتماعی
 • آسیب به اندام تناسلی در صورت انجام شدید خودارضایی
 • احتمال زود انزالی در مردان
 • تأثیر منفی و ایجاد مشکل در رابطه جنسی خوب با شریک زندگی شما
 • احتمال ایجاد عفونت در دستگاه تناسلی خانم‌ها (در صورت دخول ابزارهای جنسی به واژن)

خوداراضایی

برای مقابله کردن با این عوارض و درمان آنها، مشاوره آنلاین خودارضایی و همچنین روانشناس این حوزه می تواند یک عنصر کمک کننده باشد و به شما مشاوره و راه حل ارائه دهد.

خودارضایی در کودکان

تقریباً تمام والدین در مقاطع زمانی مختلف شاهد رفتارهایی از جانب فرزندان خود بوده‌اند که به خودارضایی شبیه بوده است؛ مانند بازی‌کردن کودکان با اندام تناسلی خود یا مالیدن برخی وسایل به اندام تناسلی. در این مواقع برخی والدین به دلیل ناآگاهی و اضطراب، اغلب نمی‌دانند که چه برخوردی باید از خود به کودکشان نشان دهند.

اما موضوعی که باید بدانید این است که این پدیده خودارضایی در کودکان امری کاملاً طبیعی است و جای نگرانی ندارد. زیرا کودکان در سنین دو الی پنج‌سالگی، همان‌طور که برای کشف اعضای دیگر بدن خود مانند گوش و بینی و غیره کنجکاو هستند، برای کشف اندام تناسلی خود نیز می‌توانند کنجکاو شده و این کار را با لمس آن انجام دهند. در نتیجه این عمل را ازروی لذت انجام نمی‌دهد.

چگونه به خودارضایی در کودکان خود واکنش نشان دهیم؟

هرچه سن کودکان بالاتر (از پنج سال) می‌رود باید کمی بیشتر مراقب این رفتار کودکان خود باشیم و با روش‌های صحیح و روان‌شناسانه به خودارضایی در کودکان خود واکنش نشان دهیم. موضوعی که دراین‌خصوص وجود دارد این است که بسیاری از والدین، این مسئله را برای کودکان پسر امری طبیعی می‌دانند، اما وقتی کودکان دختر این کار را انجام می‌دهند تا حدودی برایشان ناراحت و نگران‌کننده است.

اما این تصور اغلب نتیجه تعصبات عمیق فرهنگی است که بسیاری از ما ناخودآگاه آن را حفظ می‌کنیم. در نتیجه باید گفت که نوع تفکر و رفتار والدین در مواجهه با خودارضایی در کودکان دختر نباید تفاوتی با خودارضایی در کودکان پسر داشته باشد.

در نهایت، نبایدهای واکنش نسبت به خودارضایی در کودکان عبارت‌اند از:

 • در مقابل خود ارضایی کودکان خود هول نکنید.
 • عکس‌العمل شدید نشان ندهید.
 • نسبت به آنها پرخاش نکنید.
 • احساس خجالت، شرم یا ترس به آنها القا نکنید.

و بایدهای واکنش نسبت به خودارضایی در کودکان عبارت‌اند از:

 • به رفتار خود ارضایی آنها بی‌توجهی نشان دهید.
 • حواسشان را به امور دیگری پرت کنید.
 • با آرامش با آنها برخورد کنید.
 • علل بد بودن این موضوع را به نحو مناسبی برایشان شرح دهید.
 • رفتارهای آنها را زیر نظر گرفته و نظارت مناسبی بر کودکان خود داشته باشید.

علاوه بر موارد ذکر شده می‌توانید جهت راهنمایی بیشتر از مشاوران این حوزه نیز کمک بگیرید.

چرا خودارضایی می‌تواند اعتیادآور باشد؟

اعتیاد در اثر ترشح دو ماده شیمیایی دوپامین و اندورفین در مغز، ایجاد می‌شود. دوپامین یک انتقال‌دهنده عصبی است که به شما کمک می‌کند لذت (جنسی یا غیرجنسی) را تجربه کنید و اندورفین هورمون‌هایی هستند که در زمان استرس و فعالیت بدنی در مغز ترشح می‌شود و به شما در روند بهبودی کمک می‌کند.

هنگامی‌که شما خودارضایی می‌کنید، بدن شما دوپامین و اندورفین آزاد می‌کند. با گذشت زمان، این ترشحات شیمیایی مغزی بیشتر موردنیاز بدن شما قرار می‌گیرند. اندورفین و دوپامین تسکین‌دهنده استرس هستند؛ بنابراین، کسانی که بیش از حد معمول فشار روانی را تجربه می‌کنند یا از هرگونه مشکل روانی رنج می‌برند، به‌احتمال زیاد به خودارضایی و ترشح این مواد شیمیایی معتاد می‌شوند.

ازاین‌رو، خودارضایی تبدیل به مکانیسمی ایده‌آل برای مقاله با شرایط سخت برای افراد می‌شود؛ بنابراین درحالی‌که خودارضایی به‌عنوان یکی از بخش‌های مهم زندگی جنسی سالم یک فرد سالم شناخته می‌شود، هرگونه رفتار بیش از حد در این موضوع هم می‌تواند مشکل‌ساز شود.

خودارضایی

چگونه بفهمیم که به خودارضایی اعتیاد پیدا کرده‌ایم؟

برای بسیاری از افراد، خودارضایی می‌تواند به یک اجبار تبدیل شود و آنها شروع به نشان‌دادن یک رفتار وسواسی نسبت به آن می‌کنند. این افراد ممکن است خودارضایی را بر معاشرت و انجام سایر کارهای روزمره خود ترجیح دهند و نتوانند فکرکردن در مورد خودارضایی بعدی خود را متوقف کنند. این موضوع بر عادت‌ها و کارهای روزمره آنها تأثیر منفی می‌گذارد.

گرچه تعداد دقیق دفعات خودارضایی که می‌تواند فرد را به‌عنوان یک معتاد به خودارضایی معرفی کند موضوعی کاملاً ذهنی است، اما متخصصان به‌اتفاق نظر رسیده‌اند که انجام بیش از هفت تا هشت بار خودارضایی در هفته، اعتیاد به خودارضایی محسوب می‌شود.

توجه کنید که خودارضایی نیز به‌اندازه مواد مخدر، اعتیادآور است؛ بنابراین اگر خودارضایی بخشی زیادی از افکار شما را تشکیل داده و شروع به تأثیر بر زندگی روزمره‌تان کرده است، باید علائم زیر را جهت بررسی اعتیاد داشتن یا نداشتن به خودارضایی، در خودتان بررسی کنید، زیرا موارد ذکرشده از عوارض خودارضایی مکرر هستند:

 • آیا به دنبال مشاهده تصاویر پورنوگرافی هستید؟
 • آیا از خودارضایی مکرر احساس شرم و گناه می‌کنید؟
 • آیا به دلیل عادت خودارضایی در رابطه جنسی با شریک جنسی خود مشکل دارید؟
 • آیا در مکان‌های نامناسب مانند مکان‌های عمومی، محل کار و غیره نیز خودارضایی می‌کنید؟
 • آیا وقتی نمی‌توانید خودارضایی کنید ناامید، غمگین یا افسرده هستید؟
 • آیا در گذراندن وقت خود با خانواده یا فرزندان یا لذت بردن از فعالیت‌هایی که قبلاً از آنها لذت می‌برید، با مشکلی روبرو هستید؟

چگونه اعتیاد به خودارضایی را ترک کنیم؟

اگر برخی یا همه علائم ذکر شده در قسم قبل را از خود نشان دادید، نگران نباشید. زیرا روش‌های زیادی وجود دارد که می‌توانید عادت خودارضایی مکرر خود را کنترل کنید. به یاد داشته باشید که این کار آسان نخواهد بود، زیرا شما باید عادت خود را در طی یک دوره زمانی، شاید ماه‌ها و حتی سال‌ها از بین ببرید و آن را ترک کنید. راه‌های زیر برای ترک خودارضایی به شما پیشنهاد می‌شوند:

 1. اولین قدم این است که صبور باشید و درک کنید که ترک عادت‌ها، یک‌شبه ممکن نیست.
 2. شب‌ها لباس‌های پوشیده‌تری بپوشید تا دسترسی راحت به اندام تناسلی خود نداشته باشید.
 3. تا حد ممکن از زمان‌هایی که با خود تنها هستید کم کنید؛ این کار باعث می‌شود ذهن شما به سمت خودارضایی سرگردان نشود.
 4. تمرکز خود را به جاهای دیگری و انجام کارهای دیگر هدایت کنید.
 5. ورزش کنید، خلاق باشید، غذای سالم بخورید و خوب بخوابید.
 6. همه مواردی را که می‌تواند به هر طریقی شما را برای تماشای پورنوگرافی تحریک کند، حذف کنید.
 7. میوه‌ها و سبزیجاتی را که انرژی شما را افزایش می‌دهند مصرف کنید.
 8. انگیزه داشته باشید و هرگز احساس شرمندگی نکنید.
 9. با یک مشاور یا سکس تراپیست صحبت کنید.

مشاوره آنلاین خودارضایی در زمینه خودارضایی، جهت تشخیص و درمان این بیماری از عوامل مهمی است که باید به آن توجه داشته باشید.

۳.۸/۵ (۱۰ نظر)

منبع
popsugerfocusonthefamilymedicalnewstodayplannedparenthoodcredihealthhealthlinelybrateplannedparenthoodnetdoctornhstimesofindianhs

تیم تولید محتوای پزشکی و سلامتی پذیرش۲۴

تیم تحریریه پذیرش۲۴ متشکل از پزشکان متخصص و پرستاران دارای مجوز، مترجمان و نویسندگان با تجربه در حوزه تولید محتوای پزشکی و سلامتی تمام تلاش خود را در جهت اطلاع رسانی و آگاهی سازی کامل و جامع در خصوص داروها، بیماری‌ها و سایر اطلاعات سلامتی برای استفاده عمومی کاربران پذیرش۲۴ از منابع معتبر علمی به کار می‌بندد.
guest
180 پرسش و پاسخ
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
شما
شما
3 روز قبل

من ۶۷ ساله که اینکارو انجام میدم تقریبا از ۵۰ سالگی با اینکه ضرر داره ولی خب…

جواد
جواد
9 روز قبل

سلام علیکم خسته نباشید من جوان ۳۱ ساله هستم مجرد هستم دستم نمیرسه که ازدواج کنم و مشکلی که هست خیلی دارم خود ارضایی میکنم و خیلی عذیت شدم و الان مشغول به تمرین باشگاه شدم اما باز هم خود ارضایی میکنم اگر ممکن هست کمکم کنید چکار کنم که این را ترک کنم.ممنونم از راهنمایتون

بنده گنهکار
بنده گنهکار
23 روز قبل

بهترین‌‌ را برای ترک ازدواج است

مسلم
مسلم
پاسخ به  بنده گنهکار
21 روز قبل

سلام خدمت دوستان
کتاب راز کنترل شهوت به صورت کاملا رایگان در نت وجود داره
یه سرچ کنین در گوگل میاره
این کتاب رو یک میلیون نفر خوندن و جواب گرفتن
نویسنده این کتاب یه زمانی اوضاعش خیلی داغون تر بود اما الان خودش داره دست خیلیا میگیره
این کتاب توی زمینه ترک شهوت مرجع هس

محمدرضا
محمدرضا
پاسخ به  بنده گنهکار
21 روز قبل

سلام خدمت دوستان
کتاب راز کنترل شهوت به صورت کاملا رایگان در نت وجود داره
یه سرچ کنین در گوگل میاره
این کتاب رو یک میلیون نفر خوندن و جواب گرفتن
نویسنده این کتاب یه زمانی اوضاعش خیلی داغون تر بود اما الان خودش داره دست خیلیا میگیره
این کتاب توی زمینه ترک شهوت مرجع هس

بنده گنهکار
بنده گنهکار
1 ماه قبل

وقتی که منی خارج نشه باز هم خودارضایی است یا نه یا گناه دارد یا نه به غسل نیاز است یا نه

مسلم
مسلم
پاسخ به  بنده گنهکار
21 روز قبل

سلام خدمت دوستان
کتاب راز کنترل شهوت به صورت کاملا رایگان در نت وجود داره
یه سرچ کنین در گوگل میاره
این کتاب رو یک میلیون نفر خوندن و جواب گرفتن
نویسنده این کتاب یه زمانی اوضاعش خیلی داغون تر بود اما الان خودش داره دست خیلیا میگیره
این کتاب توی زمینه ترک شهوت مرجع هس

محمدرضا
محمدرضا
پاسخ به  بنده گنهکار
21 روز قبل

سلام خدمت دوستان
کتاب راز کنترل شهوت به صورت کاملا رایگان در نت وجود داره
یه سرچ کنین در گوگل میاره
این کتاب رو یک میلیون نفر خوندن و جواب گرفتن
نویسنده این کتاب یه زمانی اوضاعش خیلی داغون تر بود اما الان خودش داره دست خیلیا میگیره
این کتاب توی زمینه ترک شهوت مرجع هس

خدا
خدا
پاسخ به  بنده گنهکار
9 روز قبل

این چه اسمیه برا خودت گذاشتی

بنده گنهکار
بنده گنهکار
1 ماه قبل

سلام دوستان من یه پسر ۱۴ سالم اما به خود ارضایی اعتیاد پیدا کردم ولی من بادست نه بلکه بر روی زمین آلت خود را میمالم و به یه حس خوب میرسم اوایل منی خارج میشد اما حال وقتی که میکنم هیچ منی ای خارج نمیشه اما من به همون حس میرسم حال من باید غسل بگیرم یا نه و یا این کار من خودارضایی هست یانه

هییی
هییی
پاسخ به  بنده گنهکار
30 روز قبل

الان که میگی منی خارج نمیشه و ارضا میشی ی دکتر برو ممکنه تو آینده به مشکل بخوری

مسلم
مسلم
پاسخ به  هییی
21 روز قبل

سلام خدمت دوستان
کتاب راز کنترل شهوت به صورت کاملا رایگان در نت وجود داره
یه سرچ کنین در گوگل میاره
این کتاب رو یک میلیون نفر خوندن و جواب گرفتن
نویسنده این کتاب یه زمانی اوضاعش خیلی داغون تر بود اما الان خودش داره دست خیلیا میگیره
این کتاب توی زمینه ترک شهوت مرجع هس

مسلم
مسلم
پاسخ به  بنده گنهکار
21 روز قبل

سلام خدمت دوستان
کتاب راز کنترل شهوت به صورت کاملا رایگان در نت وجود داره
یه سرچ کنین در گوگل میاره
این کتاب رو یک میلیون نفر خوندن و جواب گرفتن
نویسنده این کتاب یه زمانی اوضاعش خیلی داغون تر بود اما الان خودش داره دست خیلیا میگیره
این کتاب توی زمینه ترک شهوت مرجع هس

محمدرضا
محمدرضا
پاسخ به  بنده گنهکار
21 روز قبل

سلام خدمت دوستان
کتاب راز کنترل شهوت به صورت کاملا رایگان در نت وجود داره
یه سرچ کنین در گوگل میاره
این کتاب رو یک میلیون نفر خوندن و جواب گرفتن
نویسنده این کتاب یه زمانی اوضاعش خیلی داغون تر بود اما الان خودش داره دست خیلیا میگیره
این کتاب توی زمینه ترک شهوت مرجع هس
خلاصه بسیار کامل جامعی هس و سالها جواب داده
یه سر بزنین بهش

تتنم
تتنم
پاسخ به  بنده گنهکار
14 روز قبل

نعع

مجی
مجی
1 ماه قبل

بمن میگفتن اگ لوات کنی عرش خدا ب لرزه در میاد.بعد من همون طرفی ک‌گفته بود رو گرفتن چنان کردم ک عرش خدا لرزه گرفت حتی فرش زیر پاشم لرزه گرفت،

بنده گنهکار
بنده گنهکار
پاسخ به  مجی
1 ماه قبل

ای بی شعور پست کثیف کافر از خدا ناترس وای به حال آینده تو وای حتی من از آینده تو در روز قیامت میترسم

مسلم
مسلم
پاسخ به  مجی
21 روز قبل

کتاب راز کنترل شهوت

این دنیا بی ارزشه
این دنیا بی ارزشه
1 ماه قبل

از نظر خودم تنها راهش فعالیت مثل ورزش کردن و سرگرم کردن خودتونه باید ی کاری کنید اصلا وقت نکنید مغزتون به این جور چیزا بره
در باب اسلامیش هم نماز خوتدن واقعا معجزه میکنه با قرآن خوندن
چون خیلی از آدم ها هستند به خاطر گرفتاری و مشکلات و اط سوی عصبانیت و ناامیدی این کارو میکنن
میدونم دست خودمون نیست چه دخترش چه پسرش
وقتی میخای این کارو کنی به فکر این باشه اون دنیا میخای جواب خدا ر چی بری گناه کبیره گناه کوچیکی نیست که خدا ازش بگذره
منم خودم درگیرم دارم با نمازو قرآن خوندن دوری میکنم
اگه خودارضایی کردید سریعا بعدش عسل جنابت کنید و تمام لباساشون بشورید نزارید نجسی روتون باشه
توبه کنید به خدا جوابه من خودم ۹۰ روز با این کارا ترک کردم
ولی اینم بگم که اول باید خودتونو بشناسید که چی میشه که همچین کاری رو میکنید همونو از ریشه بزنید
از خدا میخام هممونو نجات بده و هممون ترک کنیم انشالله خدا قدرت غلبه به این کار ناشایس رو بهمون میده
چون خدایی که منو تو رو آفریده بزرگ و آگاه و عالم تر از همه هست پس بدونید اگه مفید بود جز گناه کبیره نمیشد پس خیلی برامون ضرره
خلاصه میدونم زیاد حرف زدم توبه کنید و از خدا بخایید نیرو و قدرت علیه به این کارو به هممون بده

آخرین ویرایش 1 ماه قبل توسط این دنیا بی ارزشه
محمدرضا
محمدرضا
پاسخ به  این دنیا بی ارزشه
21 روز قبل

سلام خدمت دوستان
کتاب راز کنترل شهوت به صورت کاملا رایگان در نت وجود داره
یه سرچ کنین در گوگل میاره
این کتاب رو یک میلیون نفر خوندن و جواب گرفتن
نویسنده این کتاب یه زمانی اوضاعش خیلی داغون تر بود اما الان خودش داره دست خیلیا میگیره
این کتاب توی زمینه ترک شهوت مرجع هس
نزدیک به ده ساله که جواب داده و برای ترک گناهان جنسی واقعا موثر و کامله
حالا هر روش یا چیزی رو امتحان کنین ولی بازم چیزی به کاملی این پیدا نمی کنین
والسلام

هرچیکس
هرچیکس
1 ماه قبل

سلام ۵۰روزه ترک کردم ولی فیلم س… دیدم ک دستمم بهش نخورد ارضا شدم الان خود ارضایی حسابه

میلاد عزیزی
میلاد عزیزی
پاسخ به  هرچیکس
1 ماه قبل

امکان نداره چی س ک نگاه کنی چی خود ارضایی کنی

هرچیکس
هرچیکس
1 ماه قبل

خدایی جواب بدین اگه پتو بغل کرده باشی فیلم ببینی بدونه دخالت دست ارضا بشی اونم خود ارضایی حساب میشه ولی جوری بود انگار تو خواب ارضا شدم مثل تو خواب بود

هرچیکس
هرچیکس
1 ماه قبل

اگه فیلم ببینی به هیچی دست نزنی ارضا بشی خود ارضایی حساب میشه

این دنیا بی ارزشه
این دنیا بی ارزشه
پاسخ به  هرچیکس
1 ماه قبل

خب میگی ارضا شدی معلومه چون منی اومده ازت

آخرین ویرایش 1 ماه قبل توسط این دنیا بی ارزشه
مسلم
مسلم
پاسخ به  هرچیکس
21 روز قبل

سلام خدمت دوستان
کتاب راز کنترل شهوت به صورت کاملا رایگان در نت وجود داره
یه سرچ کنین در گوگل میاره
این کتاب رو یک میلیون نفر خوندن و جواب گرفتن
نویسنده این کتاب یه زمانی اوضاعش خیلی داغون تر بود اما الان خودش داره دست خیلیا میگیره
این کتاب توی زمینه ترک شهوت مرجع هس

Amir
Amir
1 ماه قبل

خب به نظر من باید بگردیم دنبال یه راه حل علمی و منطقی .اگر کسی سراغ داره نظر خودشو بگه.

دوست
دوست
پاسخ به  Amir
1 ماه قبل

هیچ راهکار علمی نداره و کسی غیر از خود فرد نمیتونه به خودش کمک کنه،عقل و منطق خود شخص باید تصمیم بگیره که جوری این نیازشو کنترول و ارضاء کنه که به دیگر امورات و نیازهای زندگیش آسیب نزنه،بهترین راه اینکه فرد با جنس مخالفش این نیازشو برطرف کنه حالا چه از مسیر ازدواج باشه چه از مسیر دوستی با جنس مخالف(چون بهترین نوع ارضاء شدن جسمی و روحی داشتن شریک جنسی و عاطفی و هست)کسی هم که شریک جنسی نداره به ناچار باید خودش این نیازشو برطرف کنه تا زمانیکه بتونه شریک جنسی یا همسری یا دوستی برا خودش داشته باشه،در این مقطع هم باید این نیازشو جوری پاسخ بده که به افراط و اعتیاد کشیده نشه چون باعث میشه در زندگی فرد و پاسخ دهی به دیگر نیازهاش اختلال و مشکل به وجود بیاد،از طرفی هم نباید با این نیاز طبیعیش بجنگه و یا بخواد سرکوبش کنه چون اینم باز تفریط و کوتاهی حساب میشه و آسیب های خاص خودشو داره مثل ناامیدی و کمبود عزت نفس و اعتماد به نفس پایین و….. تنها راه ممکن فقط کنترول کردن هست مثل این میمونه که مثلا کسی میخواد به نیار به تشنگی یا گرسنگی خودش پاسخ بده که هم افراطش و هم تفریطش باعث میشه شخص تو زندگی روزمره اش به مشکلات جدی بخوره،
خلاصه ملت با نیازهای خودتون به صورت طبیعی و منطقی برخود و پاسخ بدین خودتونو اسیر حرف ها و فرهنگ غلط نکنید،این چیزارو برا خودتون مشکل و مسئله نکنید و به خودتون آسیب نزنید

Amir
Amir
1 ماه قبل

هییی

رضوی
رضوی
1 ماه قبل

چند ماه داروی گیاهی کاتالافیلد بخورید مشکلتون حل میشه

مجیب
مجیب
پاسخ به  رضوی
6 روز قبل

کجا گیر میاد این دارو

جواد رسولی
جواد رسولی
1 ماه قبل

میخام ترکش کنم

پرییییی
پرییییی
2 ماه قبل

پشمام چقد آدم خود ارضایی میکنن….

امید
امید
2 ماه قبل

چیطور خودارضایی را گوم کنم از جان خود

1212aa??
1212aa??
2 ماه قبل

خود ارضایی هیچ مزایایی نداره.همش کثافت و نجس.فقط کافیه چهره زشتشو درک کنی قطعا سمتش نمیری.اون موقع میفهمی چه اسیب هایی داره.اگه خوب بود خدا خودش میگفت انجام بدید.و کسی علمش بیشتر از خدا نیست و بنده های خدا حق ندارن حرام های خدا رو حلال کنن.در اخرالزمان حلال های خداو حرام میکنن و برعکس.

مسلم
مسلم
پاسخ به  1212aa??
21 روز قبل

سلام خدمت دوستان
کتاب راز کنترل شهوت به صورت کاملا رایگان در نت وجود داره
یه سرچ کنین در گوگل میاره
این کتاب رو یک میلیون نفر خوندن و جواب گرفتن
نویسنده این کتاب یه زمانی اوضاعش خیلی داغون تر بود اما الان خودش داره دست خیلیا میگیره
این کتاب توی زمینه ترک شهوت مرجع هس

یسرا
یسرا
2 ماه قبل

شوهرم کسمو میخوره آیا گناه دارد یا نه

ککی
ککی
پاسخ به  یسرا
2 ماه قبل

بده بخوره تاسیر شه ثواب داره

پدرام
پدرام
پاسخ به  یسرا
2 ماه قبل

نه کسخل چه عیبی داره همش ویتامینه.بده منم میخورم

بی نام
بی نام
پاسخ به  پدرام
1 ماه قبل

بیشعور

پدرام
پدرام
پاسخ به  یسرا
2 ماه قبل

نه تازه انواع ویتامین هم داره.بده به من سس هم میزنم تا تهش هم برات میخورم

بکن
بکن
پاسخ به  یسرا
1 ماه قبل

اوفففف بدم من بخورم میری بهشت

مهدی
مهدی
پاسخ به  یسرا
1 ماه قبل

نه توهم ابشوبخور

نیما
نیما
پاسخ به  یسرا
1 ماه قبل

اره

بنده گنهکار
بنده گنهکار
پاسخ به  یسرا
23 روز قبل

نه بزار بخورد

....
....
پاسخ به  یسرا
19 روز قبل
کریم
کریم
پاسخ به  یسرا
18 روز قبل

اگه بدی من هم برات تا تهشو میخورم.

حمید
حمید
پاسخ به  یسرا
11 روز قبل

بده بخوره ولی یادت نره که آبشو باید میثاقی بخوره !

یه بنده خدا
یه بنده خدا
2 ماه قبل

ببینید یا نباید بزنید یا اگه زدید دیگه دنبال ترکش نباشید چون به گا رفتید و همه چی تمومه

محمد
محمد
2 ماه قبل

سلام وقتتون بخیر اگه کسی خودشو ارضا کنه و کلیه سمتت چپش درد بگیره ی مدت چیکار باید انجام بده….میشه جوابمو بدین مممنون

یه بنده خدا
یه بنده خدا
پاسخ به  محمد
2 ماه قبل

اون به خود ارضایی ربط نداره شما کلیه تون مشکل داره

مسلم
مسلم
پاسخ به  محمد
21 روز قبل

سلام خدمت دوستان
کتاب راز کنترل شهوت به صورت کاملا رایگان در نت وجود داره
یه سرچ کنین در گوگل میاره
این کتاب رو یک میلیون نفر خوندن و جواب گرفتن
نویسنده این کتاب یه زمانی اوضاعش خیلی داغون تر بود اما الان خودش داره دست خیلیا میگیره
این کتاب توی زمینه ترک شهوت مرجع هس

مسود
مسود
پاسخ به  محمد
19 روز قبل

باید سونوگرافی کلیه و یا کامل ترش سونوگرافی شکم و لگن انجام بدهد چون به احتمال زیاد سنگ کلیه یا التهاب کلیه دارد. و سریعا باید پیگیری کند

پوریا
پوریا
3 ماه قبل

سلام من آلت ام را با دست بالا و پایین کردم و یا مالیدم ولی از من آب منی بیرون نیامد آیا این خود ارزایی است؟ آیا من مسلمان نیستم و باید غسل بگیرم؟ یا باید مسیح شم؟

سهیل
سهیل
پاسخ به  پوریا
3 ماه قبل

سلام کتاب راز کنترل شهوت که به صورت کاملا رایگان و بدون هیچ گونه هزینه ای در گوگل وجود داره رو بخون و رها شو

بنده گنهکار
بنده گنهکار
پاسخ به  پوریا
23 روز قبل

نه،مسلمان استی، نه، نخیر

پوریا
پوریا
3 ماه قبل

سلام من واژن خود را بالا و پایین کردم و یا مالیدم ولی آب منی ام بیرون نیامد آیا این خودارزایی است؟ آیا من حرام زاده ام؟

زاغر
زاغر
پاسخ به  پوریا
3 ماه قبل

سلام کتاب راز کنترل شهوت که به صورت کاملا رایگان و بدون هیچ گونه هزینه ای در گوگل وجود داره رو بخون و رها شو

محمد
محمد
پاسخ به  پوریا
2 ماه قبل

سلام ببخشید آیا شما سند معتبر دارید که در قرآن آمده که این کار حرام است

خان
خان
پاسخ به  محمد
2 ماه قبل

سورہ مومنون آیت ۷

بنده گنهکار
بنده گنهکار
پاسخ به  محمد
23 روز قبل

از آخوند بی پرس

یه بنده خدا
یه بنده خدا
پاسخ به  پوریا
2 ماه قبل

بالاخره شما آلت داری یا واژن

پوریا
پوریا
3 ماه قبل

پوریا

هومن
هومن
پاسخ به  پوریا
3 ماه قبل

سلام کتاب راز کنترل شهوت……

Nela
Nela
3 ماه قبل

من ۲۹ سالمه ۶ ساله که ازدواج کردم از بچگی حدود ۷ سالگی خود ارضایی میکردم بعد از ازدواج غیر از چند ماه اول متوجه شدم که شوهر سرد مزاجی دارم و الان ۵ ساله که تو متاهلی خود ارضایی میکنم بارها به خیانت فکر میکنم و الان نمیدونم باید چیکار کنم بارها راجب موضوع با شوهرم حرف زدم اما میل چندانی نداره ماهانه ۳ بار برای من واقعا راضی کننده نیست چیکار باید کرد

reza
reza
پاسخ به  Nela
3 ماه قبل

بیا پیش خودم راضیت میکنم روزی ۶ بار میکنم

Akli
Akli
پاسخ به  reza
2 ماه قبل

خواهرت بده منم بکنم

..1212aa??
..1212aa??
پاسخ به  reza
2 ماه قبل

دهنتو ببند کثیف.نمیدونی اینا گناهه؟بالاخره از این میری.سعی کن از راه درست اقدام کنی.

میرزایی
میرزایی
پاسخ به  reza
1 ماه قبل
سجاد
سجاد
پاسخ به  reza
1 ماه قبل

داداش ناموس مردمو چیکار داری فک کن مث خواهرت میمونه

masir136
masir136
پاسخ به  Nela
2 ماه قبل

سلام
همسرتون و دکتر ببرید
بهش غذاهای گرم بدید
همراه غذا همیشه یه عالم فلفل بریزید

Hhhhb
Hhhhb
پاسخ به  Nela
2 ماه قبل

بیا خودم نوکرتم هر روز بلالت میکنم

مسود
مسود
پاسخ به  Nela
19 روز قبل

قطعا خیانت عواقب بسیار بدی برای شما خواهد داشت
و قطعا طلاق نیز عواقب بدی خواهد داشت که بسیار کمتر از عواقب خیانت است
راه دیگه مراجعه همسرتون به پزشک ( روانپزشک و پزشک اورولوژ یا سکس تراپیست) میباشد.

حمزه
حمزه
پاسخ به  Nela
12 روز قبل

سلام

عرفان
عرفان
پاسخ به  Nela
11 روز قبل

چرا باید اون کار رابکند

علی اکبر
علی اکبر
3 ماه قبل

دلم زن میخواد

پوریا
پوریا
پاسخ به  علی اکبر
3 ماه قبل

خر

رضا
رضا
3 ماه قبل

بنده ۸سال هست به این عمل ناپسند گرفتار شدم تاحالا چهارپنج بار ترک کردم ولی نتونستم دیگه خسته شدم

مهدی
مهدی
پاسخ به  رضا
22 روز قبل

حاجی منم همینطور

فاطمه
فاطمه
3 ماه قبل

بعد ۳۰ روز بازم انجام دادم همش تقصیر بی ایمانی هست وگرنه انجام نمیدادم ولی خیلی با خودم کلنجار رفتم ولی نتونستم جلوی خودمو بگیرم

سجاد
سجاد
پاسخ به  فاطمه
3 ماه قبل

میایی بخرفیم

سجاد
سجاد
پاسخ به  سجاد
1 ماه قبل

من کی اینو گفتم یادم نمیاد؟

علی
علی
پاسخ به  فاطمه
3 ماه قبل

سلام شوهر داری

پیمان
پیمان
3 ماه قبل

۸۷ روزه ترک کردم

یگانه
یگانه
4 ماه قبل

من از ۱۲سالگی خودارضایی میکردم نمیدونستم چیه بعد دوماه ترک کردم امروز دوبار انجام دادم
چیکار کنم

سیدحسن. وزیری
سیدحسن. وزیری
پاسخ به  یگانه
2 ماه قبل

بیا پیش من روزی ۲بار توراارضا کنم

موسوی
موسوی
پاسخ به  سیدحسن. وزیری
1 ماه قبل

هیبی ملت بی ناموس شدن . تو مثلاً سیدی باید الگو باشی

سجاد
سجاد
پاسخ به  موسوی
1 ماه قبل

اا اینم سیده

ناشناس
ناشناس
5 ماه قبل

من یک سه سالی میشه این کار. رو انجام میدم چون اون زمان بچه تر بودم کسی هم نمی‌فهمید عادت کردم البته شده یک هفته این کار رو نکنم یا یک روز در هفته بکنم خیلی بعد این کار عذاب وجدان میگیرم و خب انشالله ترک کنم و ناراحتممم

حیدر
حیدر
پاسخ به  ناشناس
4 ماه قبل

سلام به سایت ” داداش رضا” سر بزن

⁦(*_*)⁩⁦(*_*)⁩
⁦(*_*)⁩⁦(*_*)⁩
5 ماه قبل

اگه رو یک دختر خود ارضایی انجام داد باید غسل کنه

ح.ر.ر
ح.ر.ر
پاسخ به  ⁦(*_*)⁩⁦(*_*)⁩
4 ماه قبل

بله غسل جنابت .و به شدت این کار برای سلامتی بدن خانم ها ضرر و بیماری های عجیب میاره.
طبق روایات اهل بیت ع برای ترک باید نگاه به هرچیزی که شمارو تحریک به این عمل میکنه رو کنترل کنید و کاملا بمدت معینی مثلا ۴۰روز یا ۲تا ۴۰ روز (بر اساس شدت درگیری شخص .)کاملا باید از هر چیز تحریک امیز حتی کوچک ترین چیز ها هم از دسترس خارج کنه هم چشم رو کنترل کنه.و هر وقت خواست یه نه گنده بگه و بره دنبال کار دیگر.

آرش
آرش
پاسخ به  ⁦(*_*)⁩⁦(*_*)⁩
2 ماه قبل

میای بحرفیم؟

جمال
جمال
5 ماه قبل

خود ارضایی حرام است

نامشخص
نامشخص
8 ماه قبل

سلام من از بچگی این کار را میکردم و یک سال بود که از انجام دادن این کار می ترسیدم ولی الان دوباره شروع شد و من وقتی عوارضی که داشت رو دیدم خیلئ ترسیدم ولی ترک کردنش خیلی سخته امیدوارم خدا کمک بکنه الهی امین

امیر
امیر
پاسخ به  نامشخص
3 ماه قبل

منم خود ارضایی میکنم چیکار باید کرد

بنده گنهکار
بنده گنهکار
پاسخ به  امیر
23 روز قبل

یک وظیفه بیگر مشغول شوی چیز های تحریک‌ کننده را از موبایلت حذف کن

حسین
حسین
8 ماه قبل

مارو از دنیا پشیمون کردن

علی
علی
پاسخ به  حسین
2 ماه قبل

من در هفته چهاروز خودریضایی میکنم ونم در روزی دوبار

مهدی
مهدی
پاسخ به  علی
2 ماه قبل

اینستا دایرکت بهم پیام بده کمکت کنم برای همیشه سالم زندگی کنیmeh.di13781

حسین
حسین
8 ماه قبل

اماره هز دنیا پشیمون هاکردنه

حسین
حسین
8 ماه قبل

من الان هفت ساله با خودارضایی درگیرم پس چجوری ترک میشه اصلا راهی نداره که

ح.ر.ر
ح.ر.ر
پاسخ به  حسین
4 ماه قبل

بله غسل جنابت .و به شدت این کار برای سلامتی بدن خانم ها و حتی اقایون ضرر و بیماری های عجیب میاره.
طبق روایات اهل بیت ع برای ترک باید نگاه به هرچیزی که شمارو تحریک به این عمل میکنه رو کنترل کنید و کاملا بمدت معینی مثلا ۴۰روز یا ۲تا ۴۰ روز (بر اساس شدت درگیری شخص .)کاملا باید از هر چیز تحریک امیز حتی کوچک ترین چیز ها هم از دسترس خارج کنه هم چشم رو کنترل کنه.و هر وقت خواست یه نه گنده بگه و بره دنبال کار دیگر.

ناشناس
ناشناس
پاسخ به  حسین
4 ماه قبل

گروه درمانی

بنده گنهکار
بنده گنهکار
پاسخ به  حسین
23 روز قبل

ازدواج

حسین
حسین
8 ماه قبل

یک شبه ترک نمیشه این لامصب چجوری ترک میشه

امیر
امیر
8 ماه قبل

سل،سه‌ماهه که لامصب بند نمیاد تو این مدت بالای دو لیتر بیرون ریزی داشتم هرشبی که حتی یه بار به اعضای جنس مخالف فک میکنم سریع شهوتی میشمو…. یه راه کار درست بدین تا بیشتر از این بدنم آب نشه کافورو سرکه هم امتحان کردم

شایان
شایان
پاسخ به  امیر
8 ماه قبل

سلام، سایت “داداش رضا” سر بزن، هم مطلب هم کتاب درمورد کنترل شهوت و خودارضایی نوشته.

امیر
امیر
پاسخ به  شایان
1 ماه قبل

سلام

لیلا
لیلا
پاسخ به  امیر
5 ماه قبل

تنها نباشید تنهایی دلیل مهم خودارضایی هست اگر در خانه تنها شدید برید بیرون ورزش کنید پیاده روی برید موقع خودارضایی خدا را ناظر اعمال خود دیده و این باعث ایجاد خط قرمز و نگه داشتن حرمت می‌شود و اصلأ به مسائلی که باعث خودارضایی میشوند مثل فکر به نامحرم و تصور خود در کنار نامحرم پرهیز کنید.
نماز بخونید قرآن بخونید هر موقع حس گناه سمت شما آمد وضو بگیرید نماز بخوانید چرا که یاد خدا آرامش دل میشود و این مسئله می‌تونه به ترک خودارضایی کمک کنه.
یا اگر سنتون خوبه ازدواج کنید و نیاز جنسی خودتون و با همسرتان برآورده کنید.
موفق باشید!

امیر
امیر
پاسخ به  لیلا
3 ماه قبل

منم همین کارا میکنم هی فکر امام زمان را تو ذهنم میارم فکر امام رضا علی و همه را ولی دوباره نمیشه ترک کرد

سجاد
سجاد
پاسخ به  لیلا
3 ماه قبل

میایی باهم باشیم

یه ادمی
یه ادمی
پاسخ به  سجاد
3 ماه قبل

خاک عالم بر سرت

سجاد
سجاد
پاسخ به  سجاد
1 ماه قبل

بابا من کی همچین حرفی زدم این یه سجاد دیگست

سجاد
سجاد
پاسخ به  لیلا
1 ماه قبل

ازدواج که ۵ ماه عقد کرده بودم اما به خاطر همین مسأله نامزدم ازم طلاق گرفت خیلی هم دوسش داشتم هر چه قدر هم بهش گفتم جدا نشو اخرش جدا شد و الان دوساله به شدت افسردگی گرفتم. و بدتر و بدتر از قبل دارم این کارو انجام میدم . فک کنم عقیم شدم چون تخمام خیلی ورم کردن و التم به شدت کوچیک شده نمیدونم چیکار کنم تا حالا هم هیچ رابطه ای نداشتم

امیر
امیر
پاسخ به  امیر
3 ماه قبل

داداش نمیشه کاری برات کرد کلا امیرا همین

reza
reza
پاسخ به  امیر
3 ماه قبل

دهنت سرویس

مهرسا
مهرسا
9 ماه قبل

سلام من ۱۹سالمه چن باری کلیتوریس خودم روباانگشت مالش دادم به مدت ۲یا۳ دقیقه یکم احساس بی حسی کردم وانگشتم مرطوب شد آیا خودارضایی محسوب میشه یانه؟

آرش دهقان
آرش دهقان
پاسخ به  مهرسا
4 ماه قبل

بله خود ارضایی محسوب میشه چون آب از دستگاه تناسلی أت زده بیرون.
البته اگه چیزی رو در ذهنت مجسم نکرده باشی خود ارضایی حساب نمیشه

ح.ر.ر
ح.ر.ر
پاسخ به  مهرسا
3 ماه قبل

ببین مرجع تقلیدت چی میگه ولی اگر بدنت بی حسی احساس کنه یا همون احساس سستی کنی و اب ازت خارج شه .یکی ازیناهم که باشه خود ارضاییه باید غسل جنابت کنی.مرجع تقلیدتو ببینی دقیق تر گفته

خانم خلیلیان
خانم خلیلیان
1 سال قبل

پسرم ۱۶ سال دارد چند بار متوجه شدم با آلت خود بازی می‌کند واحتمالا خودارضایی. بسیار نگران شدم.اما به رو نیاوردم لطفا راهنمای کنید چطور با اوبرخورد کنم؟

ح.ر.ر
ح.ر.ر
پاسخ به  خانم خلیلیان
3 ماه قبل

از مشاور روانشناس بپرس

کسی که مامانش فهمیده خودارضایی میکنه
کسی که مامانش فهمیده خودارضایی میکنه
پاسخ به  خانم خلیلیان
3 ماه قبل

مامان من خودارضایی نمیکنم نترس

علی
علی
پاسخ به  خانم خلیلیان
3 ماه قبل

سلام همه پسرها از ۱۴ سالگی میزنن تا شب خاستگاری کاریشم نمیشه کرد مادر عزیز اینجوری بگم یکی تشنه باید بهش اب داد راه دیگه ای نداره ترکش خیلی کار سختیه اونم با این وضع جامعه

ریحانه
ریحانه
1 سال قبل

لمس نقاط تحریک زن توسط همسر خودارضایی محسوب میشود؟

زینب
زینب
پاسخ به  ریحانه
9 ماه قبل

چگونه بفهمیم که یک پرده بکارت سالم داریم؟

زینب
زینب
پاسخ به  زینب
9 ماه قبل

جگونه بفهمیم که پرده بکارت سالم داریم

علی اکبر
علی اکبر
پاسخ به  زینب
3 ماه قبل

نترس شما اسمت اسم پاک‌ترین زن بشریته

بابه
بابه
پاسخ به  زینب
23 روز قبل

دوکتور

مهدی
مهدی
پاسخ به  ریحانه
9 ماه قبل

خیر؛ از طریق همسر هر تحریکی جایزه و توی رساله بهش ((بازی با همسر)) گفته میشه‌.

ناشناس
ناشناس
پاسخ به  ریحانه
4 ماه قبل

نه

حسن
حسن
پاسخ به  ریحانه
4 ماه قبل

سلام و عرض ادب.واژه خودارضایی خودش توضیح کامل رو میده.نخیر خانم محترم خودارضایی به حساب نمیاد و گناه هم نداره .نوعی عشق بازی با همسره

ریحانه
ریحانه
پاسخ به  ریحانه
3 ماه قبل

نه هر تحریک و ارضا جنسی توسط همسرتون معاشقه است و برعکس مضرات خود ارضایی اتفاقا برای بدن مفید و انرژی چنسی رو کنترل میکنه. ولی کلا انجام هر کاری زیادش ضرر داره،

بنده گنهکار
بنده گنهکار
پاسخ به  ریحانه
23 روز قبل

نه

اردلان
اردلان
1 سال قبل

سلام من ازدوران کودکی حدود۳سالگی خودارضایی دارم والان نزدیک به ۴۰سالمه وچندوقتی که ترک کردم ولی راهکاری ندارم وآرامشم رابه هم میزندلطفاراهنماییم کنید

حسن
حسن
پاسخ به  اردلان
4 ماه قبل

عزیز یه بحثی هست که در همه شرایط زندگی به انسان کمک میکنه اون هم خودشناسیه.خودتو بشناسی حاضرم قسم بخورم هیچ کار اشتباهی ازت سر نمیزنه.اگه نمیتونی ترک کنی باهاش کنار بیا .با خودت تکرار کن ضرر زدن به خودم بهتر از اینه که به دونفر ضرر بزنم.وجدانتم اروم میشه.میدونم کار نداری و شرایط ازدواج هم نداری .سرتو گرم کن وقتتو به بطالت نگذرون و روحتو با تفریحات سالم ارضا کن.

شبنم
شبنم
1 سال قبل

سلام من ۱۲ سالمه بودم خودارضایی میکنم و اصلا نمیدونستم . دوستم بهم گفته برا درمان از سرکه طبیعی استفاده کنم و روزی ۳…۴ بار بزنم به ناحیه حساسم و بعد که خشک شد بشورم کم کم خوب میشم. الان من سرکه میزنم به خودم غیر ارادی جیش میکنم و خودمو خیس میکنم . سوزش داره . میخواستم بدونم واقعی هست؟ کسی برا یچه اش این روش رو کاربرده؟ آخع دوستم میگه طب سنتی ضیایی ترک شهوت جنسی داخل آپاراته. حالا واژنم میسوزه و جیش میکنم طبیعی هست ؟ آخه دردم میاد

امیر
امیر
پاسخ به  شبنم
1 سال قبل

سکس انجام بده

حسین
حسین
پاسخ به  امیر
8 ماه قبل

حتما باید برای ترک خودارضایی سکس انجام داد؟ برو بابا ما این کارو نمیکنیم

علی اکبر
علی اکبر
پاسخ به  حسین
3 ماه قبل

داداش ما مثل همیم منم همینطوم.

علی اکبر
علی اکبر
پاسخ به  امیر
3 ماه قبل

امیر لاشی به زن شوهر دار میگی یکی کنه بیشرف

طیبه
طیبه
پاسخ به  شبنم
9 ماه قبل

با یه پسر،۴الی ۵ سال بزرگتر از خودت سکس انجام بده ، مشکلت رفع میشه و خوب میشی

مهدی
مهدی
پاسخ به  طیبه
9 ماه قبل

خدا روسیاهت کنه با این راهنماییت
به بچه مردم میگی زنا کنه؟

حسین
حسین
پاسخ به  مهدی
8 ماه قبل

منم موافقم زنا به هیچ وجه نه

بابه
بابه
پاسخ به  طیبه
23 روز قبل

نمیشه

حسن
حسن
پاسخ به  شبنم
4 ماه قبل

با سلام خواهر عزیز.با تحریک واژن منافذی باز میشن که هر چیزی که باهاش برخورد کنه جذب میشه سرکه طبیعتا باعث سوزش میشه.این روش رو گفتن که بخاطر سوزشی که داره بخاطر دردش هم که شده کمتر این عمل رو انجام بدید.با طناب پوسیده هیچکس داخل چاه نرید.این سوزش به مرور از بین میره اما چرا روال طبیعی بدنتون رو مختل میکنید.احساساتتون رو به هیچ وجه سرکوب نکنید که عوارض بدتری داره.

حسن
حسن
پاسخ به  شبنم
4 ماه قبل

حرفها و نظرات دوستان رو جدی نگیر.به ندای درونت گوش کن.رابطه جنسی بعد از خون انسان دومین مورد اعتیاد اوره که کافیه برای یکبار امتحان کنی.هرگز کاری نکن که بعدا با وجدانت درگیر بشی.خدارو شکر کن که بدن سالمی داری که داره خودشو نشون میده.

بابه
بابه
پاسخ به  شبنم
23 روز قبل

نکن چی تان را خراب میکنید

مهدی
مهدی
پاسخ به  شبنم
22 روز قبل

خخخخخ

۴فففف
۴فففف
1 سال قبل

مزایای خود ارضایی چیه دیگه نوشتین .اگر میگی خوب نیست حداقل بگو مزایای ارضا از راه درست که ازدواجه

ح.ر.ر
ح.ر.ر
پاسخ به  ۴فففف
4 ماه قبل

دقیقا منم به این اعتراض دارم اصلا مزایا نداره اصلا

آخرین ویرایش 4 ماه قبل توسط ح.ر.ر
حسن
حسن
پاسخ به  ۴فففف
4 ماه قبل

خودارضایی به هیچ وجه مزایا نداره اما از ضربه زدن به شخص دیگه بهتره که در این میان یک نفر ضربه میبینه و با زنا دونفر.

ح.ر.ر
ح.ر.ر
پاسخ به  حسن
3 ماه قبل

بهتر نیست هردو گناه کبیرست عین این میمونه که برا تمیز کردن یه شی نجس بیای اب نجس بریزی رو نجاست که پاک شه خوب دوباره اون اب نجس شی رو پاک که نکرد هیچ نجس تر شم کرد ایندفعه کلش نجس شد بجا یه تیکه

نرگس
نرگس
1 سال قبل

سلام وقتی ک همسرم میخاد دخول انجام بده نمیشه هر چقدر هم تلاش کنیم

بی اسم
بی اسم
پاسخ به  نرگس
1 سال قبل

وا مگه چجوری دخول میکنه
آلتش اصلا دراز میشه؟ یا مشکل از تو عه

حسین
حسین
پاسخ به  بی اسم
8 ماه قبل

اووووو ماکه تو دوران مجردی آنقدر میزنیم دیگه فکر نکنم التمون برای خانومتون دراز بشه متاسفم

حسین
حسین
پاسخ به  حسین
8 ماه قبل

خانممون منظورم بود

حسین
حسین
پاسخ به  نرگس
8 ماه قبل

ببخشید شما شوهر دارید

ریحانه
ریحانه
پاسخ به  نرگس
3 ماه قبل

عزیزم یا بیماری جسمی هست یا به احتمال خیلی بیشتر مشکل ذهنی، شما احتمالا ترس داری یا احساس خجالت و شرم میکنی، باید با همسرت قشنگ راجب ترس هات قبل از رابطه صحبت کنی، بعدم معاشقه طولانی به هم داشته باشین و با راهنمایی خودت نقاط حساس بدنت رو تحریک کنه، تا وقتی که بدون استرس با ارامش و صبر و عجله بخواین برین سر دخول به نتیجه نمیرسین، اگه در اخر باز نتونستین، میتونی از یه مشاور کمک بگیری.
ممکنه ریشه در کودکی ات داشته باشه و اطرافیانت تو رو ترسونده باشن و شرم رو درونت پر رنگ کرده باشن

حسن
حسن
پاسخ به  نرگس
3 ماه قبل

الهی حسن بمیره بزرگ و کلفت دارم .ولی سرد مزاج باهامه

مهدی
مهدی
پاسخ به  حسن
22 روز قبل

خخخخخخ

مهدی
مهدی
1 سال قبل

سلام خواستم بدونم اگر خانومی انگشت خودش رو داخل…. ببره خودارضایی هست و حرام؟ چه کنه
و اگر همسر این کار هارو انجام بده چی؟

مهدی
مهدی
پاسخ به  مهدی
9 ماه قبل

اگر خود شخص انجام بده بدترین نوع خودارضایی هستش و عقوبت شدید داره.
ولی از طریق همسر انجام بشه حلاله

میرزایی
میرزایی
پاسخ به  مهدی
1 ماه قبل
Whoiam
Whoiam
1 سال قبل

سلام خیلی خیلی ممنون از مطلب مفید و غیرتکراری که در این مورد گذاشتید
یه موردی هست لطفا راهنمایی بفرماییداونم اینکه من به شخصه به خاطر تربیت و باورهای مذهبی مفرط و بیجا و غیره که داشتم به دفعات زیاد این احساس شرم رو بعد از خودارضایی تجربه کردم و این موضوع)احساس گناه( خیلی روی روحیه و روابط اجتماعی من تاثیر گذاشت تا جایی که به نوعی بیماری حاد اعصاب و روان که جنون جوانی هم بهش میگن مبتلا شدم و بستری شدم و الان با داروهای اعصاب وضعیت تا حدی استیبلی پیدا کردم ولی میخوام بدونم که آیا امکانش هست که روزی از این داروها و بیماری اعصاب رهایی پیدا کنم و اینکه چکار کنم که تا زمانیکه این کار )خودارضایی( رو برای همیشه ترک کنم حداقل دیگه احساس شرم و گناه رو تجربه نکنم؟
ممنون و متشکر

خانم لطف الهی هستم
خانم لطف الهی هستم
پاسخ به  Whoiam
1 سال قبل

سلام من حدود دوازده سال هست همسرم را از دست دادم و اجازه از خانواده ام نداشتم ازدواج کنم بعد غریزه جنسیم زیاد هست خیلی اذیتم وقتی خودارضای میکنم سبک میشم اما اعضا بی میشم چی باید کرد

مهیا
مهیا
پاسخ به  خانم لطف الهی هستم
1 سال قبل

برو جلق بزن

محمد
محمد
پاسخ به  مهیا
1 سال قبل

سلام

مهدی
مهدی
پاسخ به  مهیا
9 ماه قبل

این چه مشورتیه که میدی؟؟
حاضری به خواهر خودت هم همین پیشنهاد رو بدی؟؟

میرزایی
میرزایی
پاسخ به  مهیا
1 ماه قبل
مهدی
مهدی
پاسخ به  خانم لطف الهی هستم
9 ماه قبل

عاقلانه ترین و بهترین راه ، صحبت کردن و اقناع خانواده همسرتونه
ازدواج به نیاز ضروریه و نمیشه از کسی منعش کرد.

فراموش نکنید که خودارضایی راهکار نیست بلکه خودش یه بیماریه که باید علاج بشه

حسن
حسن
پاسخ به  خانم لطف الهی هستم
4 ماه قبل

سلام و عرض ادب.خواهرم هر انسانی یه مشکلی داره .با مادرتون بشینید صحبت کنید منطقی.اگه جواب منفی دریافت کردید انسانیت خودتونو حفظ کنید اگر تونستید به دوستان هم عرض کردم بشینید مطالعه کنید تا خودتونو بشناسید.با مشاور مشکلتونو در جریان بزارید اگه هیچکدوم از اینها جواب نداد .بخاطر کارهایی که انجام میدید هرگز پشیمون نشید و خودتونو سرزنش نکنید.

شایان
شایان
پاسخ به  خانم لطف الهی هستم
3 ماه قبل

مشکل حل شد?

reza
reza
پاسخ به  خانم لطف الهی هستم
3 ماه قبل

بیا پیش خودم

حسن
حسن
پاسخ به  خانم لطف الهی هستم
3 ماه قبل

سلام عرض ادب بهشت اینجاست هوریان اینجا منم حسن دربه در کردن با یک گردن کلفت

حامد
حامد
پاسخ به  خانم لطف الهی هستم
23 روز قبل

بدون اجازه ازدواج کن

مهدی
مهدی
پاسخ به  Whoiam
9 ماه قبل

بجای اینکه از احساس واقعی گناهت عبرت بگیری و در مسیر مدیریت صحیح میل جنسیت قدم برداری ، خودت رو توی چاه خودارضایی غرق نکن ..
با یه سکس تراپ(( متعهد)) مشورت کن متعهد ها!! اونایی که درد رو بدونند و درمان بدن نه کسایی که خود ارضایی رو به دروغ یا از روی کم اطلاعی؛ کار خوبی نشون میدن .دنبال یه روانپزشک خوب هم باش

بجای پنهان کردن حس گناهت سعی کن با خدا ارتباطت رو بهتر کنی و با خودش صحبت کنی

خدا خودش همه چیز رو می دونه و کمک میکنه به کسی که میخواد تو راه درست قدم بزاره
حالا اگه پات لغزید ناامید نشو و بگو خدایا خودت می دونی که هیچ وقت دوست نداستم نافرمانیت کنم ولی ضعیف بودم و الآنم پشیمونم. هیچ چی بدتر از ناامیدی نیست.

مریم
مریم
پاسخ به  مهدی
4 ماه قبل

۰

آخرین ویرایش 4 ماه قبل توسط مریم
غریب آشنا
غریب آشنا
پاسخ به  مریم
3 روز قبل

عزیزان هیچ کس گناهی نداره گناهکار زمامدارانی هستند که غریزه الهی را به شهوت و مقرراتی دور از خاست خدا تبدیل کردند مقررات خشک و پوسیده که ازدواج نشد و فساد اخلاقی و تجاوز زیاد بشدآنان باید جوابگو باشند ……محبت مولا علی میتوند یه قسمتی کمک کند که تو منجلاب بیشتر از این نیفتید………

ح.ر.ر
ح.ر.ر
پاسخ به  مهدی
3 ماه قبل

اجرتون با صاحب الزمان .خدا قوت و عافیت

دکمه بازگشت به بالا