راهکار های ساده برای از بین بردن جوش روی بینی

درمان سریع و یک شبه جوش بینی، از بین بردن جوش برای همیشه

روش های از بین بردن جوش روی بینی چیست؟

جوش و آکنه یکی از شایع‌ترین بیماری‌های پوستی هستند. در حالی که آکنه تقریباً در هر نقطه از بدن ظاهر می‌شود، بینی یکی از مستعدترین مناطقی است که جوش روی آن بروز می‌یابد. افراد می‌توانند با یافتن علت و انواع جوش روی بینی از بروز آن جلوگیری کرده و نسبت به درمان آن اقدام کنند. در ادامه این مطلب با ما همراه باشید تا به روش های از بین بردن جوش روی بینی بپردازیم.

جوش روی بینی چیست؟

جوش روی بینی یک بیماری مزمن پوستی است و زمانی بروز می‌یابد که فولیکول‌های مو و غدد مرتبط با آن متورم یا با چربی اضافی یا سبوم مسدود شوند. جوش روی بینی می‌تواند به دلیل آکنه ولگاریس (Vulgaris acne) یا آکنه روزاسه (Rosacea acne) به وجود بیاید. داشتن یک روتین مراقبت از پوست می‌تواند به جلوگیری از هر دو نوع جوش روی بینی کمک کند.

آکنه روزاسه یک بیماری پوستی شایع بوده که همراه با قرمزی و التهاب است. این نوع جوش می‌تواند به‌سرعت از بین برود تا ماندگار باشد. روزاسه اغلب با جوش‌های چرکی یا جوش‌های کوچک متورم و بدون چرک نمایان می‌شود. علائم جوش روی بینی از نوع روزاسه بسیار شبیه به ولگاریس است. به همین دلیل اغلب تشخیص تفاوت آن‌ها دشوار است. در ادامه تفاوت‌های آکنه ولگاریس را با آکنه روزاسه بیان خواهیم کرد.

معمولاً آکنه ولگاریس با جوش‌های سرسیاه یا سرسفید نمایان می‌شود. در برخی موارد نیز مانند کیست دیده می‌شود. آکنه روزاسه معمولاً با قرمزی، تورم و التهاب پوست همراه است. اغلب از بینی شروع می‌شود و می‌تواند به مناطق مجاور آن مانند گونه‌ها نیز سرایت کند. در برخی موارد نیز ممکن است بینی بزرگ‌تر به نظر برسد.

علائم جوش روی بینی چیست؟

جوش روی بینی اغلب موارد به شکل جوش سرسیاه یا جوش سرسفید نمایان می‌شود. همچنین ممکن است مانند پاپول‌های بدون چرک و ملتهب نیز پدید آید. جوش روی بینی در اغلب موارد با چرک همراه است و همانند کیست به نظر برسد. این عارضه می‌تواند دردناک و تا چند روز ماندگاری داشته باشد.

علل جوش روی بینی چیست؟

غدد چربی با تولید ماده‌ای روغنی به نام سبوم، از پوست در برابر عوامل زیست‌محیطی محافظت می‌کنند. در برخی مواقع ممکن است این غدد به ترشح بیش از حد سبوم بپردازند. سبوم زیاد می‌تواند سلول‌های مرده پوست یا باکتری‌ها را در منافذ پوستی به دام بیندازد و شرایط را برای ایجاد جوش روی بینی فراهم سازد.

از آنجایی که منافذ روی بینی نسبت به سایر نقاط پوستی تمایل به بزرگ‌تر شدن دارند، بیشتر در معرض بروز جوش قرار می‌گیرند. چرا که هر چه اندازه منافذ پوستی بزرگ‌تر باشد، امکان به دام افتادن سلول‌های مرده پوست و همچنین باکتری در آن بیشتر است. علاوه بر این، برخی دیگر از شرایط زمینه‌ای و بیماری‌های مختلف نیز در پیدایش جوش روی بینی مؤثر هستند. به طور مثال، مشکلات گوارشی یکی از علل شایع بروز جوش روی بینی است. نوسانات هورمونی، افزایش استرس و اضطراب و همچنین داشتن سابقه خانوادگی نیز در پیدایش جوش روی بینی مؤثر هستند.

راهکارهای پیشگیری از بروز جوش روی بینی

به طور کلی برای پیشگیری از بروز جوش روی بینی باید روتین مراقبت از پوست روزانه را رعایت کنید. برای این کار باید صورت خود را روزی دو بار با شوینده‌های ملایم و متناسب با نوع پوست شستشو دهید. برای کاهش منافذ باز پوستی خود می‌توانید از انواع تونرها و کرم‌های حاوی اسید سالیسیلیک استفاده کنید. پوست خود را همواره مرطوب نگه دارید و از انواع مرطوب‌کننده و آب‌رسان استفاده کنید.

برای پیشگیری از جوش روی بینی می‌توانید از انواع ماسک‌های صورت نیز استفاده کنید. همچنین باید از پوست در برابر تابش مستقیم نور خورشید محافظت کنید. برای این منظور، ۱۵ دقیقه قبل از خارج شدن از منزل، از کرم ضدآفتاب استفاده کنید. استفاده از کلاه نیز کمک زیادی به محافظت از پوست در برابر نور خورشید می‌کند.

درمان جوش روی بینی

انواع راهکارهای درمان جوش روی بینی

جوش روی بینی ممکن است علائم التهابی یا غیرالتهابی داشته باشد که این موارد نیاز به درمان‌های مختلف دارند. در بیشتر موارد، راه‌حل‌های بدون نسخه و خانگی برای درمان آکنه و جوش روی بینی کافی هستند. درمان سریع جوش روی بینی را می‌توان با استفاده از راهکارهای زیر انجام داد:

  • شستشوی صورت با آب ولرم و پاک‌کننده مناسب
  • استفاده از بخور گرم برای مرطوب کردن پوست و بیرون کشیدن روغن اضافی
  • استفاده از یخ برای کاهش تورم و التهاب پوست
  • استفاده از کرم‌های بدون نسخه که حاوی بنزوئیل پراکسید هستند
  • استفاده از پاک‌کننده‌های صورت دارویی

برای موارد شدیدتر جوش روی بینی ممکن است لازم باشد به یک متخصص پوست مراجعه کنید. متخصص پوست برای کمک به پاک‌سازی پوست و درمان جوش روی بینی، داروهای قوی‌تری را تجویز خواهد کرد.

برای درمان جوش روی بینی که غیر التهابی هستند، می‌تواند از داروها و محصولات حاوی اسید سالیسیلیک استفاده کرد. این ماده در از بین بردن پوست مرده و از بین بردن چربی اضافی تأثیرگذار است. اسید سالیسیلیک را می‌توان در انواع کرم‌ها، پماد، تونر، اسکراب و پاک‌کننده‌ها یافت. استفاده از این محصولات به پاک‌سازی چربی از روی پوست کمک کرده و از مسدود شدن منافذ باز پوست جلوگیری می‌کند. همچنین باکتری‌های محبوس شده در پوست را از بین می‌برد.

برخلاف آکنه ولگاریس که معمولاً در خانه و با استفاده از محصولات بدون نسخه درمان می‌شوند، برای از بین بردن آکنه روزاسه حتماً باید به دکتر بیماریهای پوست مراجعه کرد. درمان آکنه روزاسه توسط پزشک و معمولاً با داروهای زیر انجام می‌شود:

علاوه بر این، ممکن است دکتر جوش درمان‌های جایگزین را برای از بین بردن جوش روی بینی تجویز کند. از جمله این درمان‌ها می‌توان به درم ابریژن، ماساژ تخصصی، لیزر درمانی و … اشاره کرد.

درمان جوش روی بینی

برای درمان جوش روی بینی چه زمانی باید به پزشک مراجعه کنیم؟

به طور کلی، زمانی که مدت‌زمان زیادی از بروز جوش روی بینی گذشته و به‌سرعت از بین نرفته یا همراه با درد و تورم شدید است، باید به پزشک مراجعه کرد. معمولاً آکنه روزاسه که همراه با قرمزی، درد، التهاب و تورم است، برای درمان نیاز به معاینه و تجویز دکتر پوست دارد. در صورتی که آکنه ولگاریس و روزاسه به طور هم‌زمان نمایان شوند نیز باید به متخصص پوست مراجعه شود تا روش‌های درمان اصولی در پیش گرفته شود. می‌توانید با مشاوره آنلاین پزشک متخصص پوست در سایت پذیرش ۲۴ در ارتباط باشید تا به‌راحتی و با سرعت این مشکل خود را برطرف نمایید.

چگونه از شر دانه‌های سرسیاه روی بینی خلاص شویم؟

جوش سرسیاه یکی از شایع‌ترین عارضه‌های پوستی در بین افراد است. این نوع جوش، برجستگی‌های کوچکی است که به دلیل مسدود شدن فولیکول‌های مو روی پوست ظاهر می‌شود. به دلیل این‌که سطح این نوع جوش تیره است، به آن جوش سرسیاه گفته می‌شود. جوش سرسیاه نوعی آکنه است که معمولاً روی بینی و سایر نقاط صورت و بدن ایجاد می‌شود.

برای از بین بردن جوش سرسیاه می‌توان از درمان‌های بدون نسخه استفاده کرد. این داروها اغلب

داروهای جوش سرسیاه با از بین بردن باکتری‌ها، کنترل ترشح سبوم پوست و همچنین وادار کردن پوست به از بین بردن سلول‌های مرده، منجر به درمان جوش سرسیاه می‌شوند. این نوع داروها در انواع کرم، ژل و پد در داروخانه‌ها موجود هستند و برای تأثیرگذاری بیشتر مستقیماً روی پوست قرار می‌گیرند.

اگر داروهای بدون نسخه منجر به بهبود جوش روی بینی شما نشد، ممکن است لازم باشد به پزشک مراجعه کنید. پزشک معمولاً داروهای قوی‌تری را برای درمان جوش سرسیاه روی بینی تجویز می‌کند. این داروها نیز مستقیماً روی پوست قرار می‌گیرند و می‌توانند شامل ترتینوئین، تازاروتن یا آداپالن باشند. همچنین، پزشک ممکن است نوع دیگری از داروهای موضعی را تجویز کند که حاوی بنزوئیل پراکسید و آنتی بیوتیک است. اگر علاوه بر جوش سرسیاه، آکنه کیستی نیز دارید، این نوع داروها برای شما مؤثر واقع خواهند شد.

آیا از بین بردن جوش سرسیاه با خمیردندان امکان پذیراست؟

از بین بردن جوش سر سیاه بینی با خمیر دندان

یکی از روش‌های سریع و در دسترس برای از بین بردن و درمان جوش سرسیاه روی بینی استفاده از خمیردندان است. شما می‌توانید برای این کار از خمیردندان به‌تنهایی یا ترکیب آن با سایر محصولات استفاده کنید. یک روش برای از بین بردن جوش سرسیاه با خمیردندان این است که مقداری خمیردندان را در ظرف کوچکی بریزید و با مسواک کمی مخلوط کنید تا نرم‌تر شود. سپس مسواک آغشته به خمیردندان را روی پوست تمیز بینی ماساژ دهید تا محتویات جوش سرسیاه به‌خوبی تخلیه شوند. اجازه دهید خمیردندان به مدت ۵ دقیقه روی پوست بماند و سپس آبکشی کنید.

روش دیگر از بین بردن جوش سرسیاه با خمیردندان این است که خمیردندان و نمک دریایی را به میزان مساوی با هم ترکیب کنید و مخلوط به دست آمده را به‌آرامی روی پوست تمیز بینی بکشید. انجام این کار باعث اسکراب ملایم سطح پوست شده و سلول‌های مرده آن را از بین می‌برد. همچنین، پوست را از جوش سرسیاه تمیز و پاک‌سازی می‌کند. پس از این‌که خمیردندان به مدت ۵ دقیقه روی پوست ماند، آن را آبکشی کنید. ماسک خمیردندان را می‌توانید تا دو بار در هفته نیز مورد استفاده قرار دهید.

جوش روی بینی

معرفی کرم برای جوش های سرسیاه روی بینی

محصولات مختلفی برای درمان جوش سرسیاه وجود دارند که کرم و ژل از جمله رایج‌ترین آن‌ها هستند. کرم برای جوش های سرسیاه از برند پایوت تأثیر زیادی در از بین بردن انواع جوش و آکنه از جمله جوش‌های سرسیاه دارد. این محصول با کنترل چربی و از بین بردن میکروب‌های سطح پوست، مانع از بروز جوش سرسیاه می‌شود.

کرم برای جوش سرسیاه باید قادر به بستن منافذ باز پوست باشد. همچنین ترشح چربی طبیعی پوست یا همان سبوم را کنترل کند. علاوه بر این باید ضدالتهاب و آنتی باکتریال باشد تا مانع از تجمع میکروب در منافذ پوستی و ایجاد جوش شود.

ژل‌های ضد جوش نیز از همین قابلیت‌ها برخوردار هستند. این محصولات با کنترل چربی و آلودگی سطح پوست، از ایجاد جوش سرسیاه و جوش سرسفید جلوگیری می‌کند. در ترکیبات ژل ضد جوش از عصاره طبیعی گیاهان مؤثر در پیشگیری از جوش و آکنه مانند آلوئه ورا نیز استفاده می‌شود. ژل ضد جوش حاوی مرطوب کننده و آب‌رسان است تا علاوه بر پیشگیری و درمان انواع جوش، از خشکی و دهیدراته شدن پوست نیز جلوگیری کند.

ماسک برای کندن جوش سرسیاه

ماسک برای جوش سرسیاه بینی

امروزه زغال فعال به یک ماده مؤثر و محبوب در دنیای زیبایی و مراقبت‌های پوستی تبدیل شده است. زغال فعال می‌تواند باکتری‌ها و ناخالصی‌ها را از لایه زیرین پوست خارج کند. به همین دلیل از ترکیبات آن در ساخت انواع ماسک صورت بخصوص ماسک‌های لایه بردار و مؤثر در درمان جوش استفاده می‌شود. زغال فعال که کربن فعال نیز نام دارد، یک پودر سیاه‌رنگ است که از حرارت زیاد زغال معمولی به دست می‌آید.

جوش روی بینی را چطور درمان کنیم

زغال فعال قادر به جذب باکتری و سموم بدن است؛ به همین دلیل می‌تواند تمام ناخالصی‌ها را از سطح زیرین پوست جذب کند. این کار به داشتن پوستی سالم و شفاف کمک می‌کند. چرا که اغلب آلودگی‌ها و پسماندهای آرایشی را از زیر پوست به دام انداخته و از بین می‌برد. همان‌طور که می‌دانید، جوش و آکنه در اثر تجمع سلول‌های مرده پوست، چربی و باکتری ایجاد می‌شود که در منافذ باز پوست گیر می‌افتند. ماسک زغال به از بین بردن این مواد کمک کرده و از بروز جوش و آکنه جلوگیری می‌کند.

یکی دیگر از ماسک‌های مؤثر در پیشگیری و از بین بردن انواع جوش، ماسک خاک رس است. ماسک خاک رس توانایی جذب سبوم از سطح پوست را داشته و از بروز جوش‌های سرسفید و سرسیاه جلوگیری می‌کند. علاوه بر این، آلودگی و گردوخاک را از منافذ باز پوستی برطرف می‌کند که این کار در پیشگیری از بروز جوش سرسیاه بسیار مؤثر است.

ماسک خاک رس برای از بین بردن جوش روی بینی بسیار تأثیرگذار است؛ چرا که قادر به درمان انواع جوش بخصوص روزاسه خواهد بود. ماسک خاک رس در درمان برخی دیگر از بیماری‌های پوستی مانند درماتیت، اگزما و پسوریازیس نیز کاربرد دارد. برای این کار کافی است ماسک خاک رس را از داروخانه‌ها خریداری کرده و با توجه به دستورالعمل‌های درج شده روی آن، مورد استفاده قرار دهید.

مشاوره آنلاین پوست و مو

۳.۸/۵ (۴ نظر)

منبع: https://www.paziresh24.com/blog/

منبع
www.google.commedicalnewstodaytiege

تیم تولید محتوای پزشکی و سلامتی پذیرش۲۴

تیم تحریریه پذیرش۲۴ متشکل از پزشکان متخصص و پرستاران دارای مجوز، مترجمان و نویسندگان با تجربه در حوزه تولید محتوای پزشکی و سلامتی تمام تلاش خود را در جهت اطلاع رسانی و آگاهی سازی کامل و جامع در خصوص داروها، بیماری‌ها و سایر اطلاعات سلامتی برای استفاده عمومی کاربران پذیرش۲۴ از منابع معتبر علمی به کار می‌بندد.
guest
69 پرسش و پاسخ
بیشترین امتیاز
جدیدترین قدیمی ترین
Inline Feedbacks
نمایش همه نظرات
امیر
امیر
1 ماه قبل

بغل بینی من یک منطقیه ای خیلی صفت شده و متورم دست که میزنم درد میکنه چی کار کنم

مینا
مینا
در پاسخ به  امیر
15 روز قبل

روی بینی من یک دونه زده ومن دستکاری کردم لکش مونده چی استفاده کنم خیلی به چشم میاد

Omid
Omid
10 ماه قبل

بالای بینیم یک جوش سر سیاه بزرگ زشت در اومده لیزر کردم خوب نشد آیا درمانی هست براش

دکتر یاسر عسکری
پزشک متخصص
در پاسخ به  Omid
10 ماه قبل

باید معاینه و تصمیم گیری شود

مریم
مریم
11 ماه قبل

سلام بین چونه و لب من جوش زده ولی خوشکم شده قرمز شده میخواره چی کارش کنم

دکتر یاسر عسکری
پزشک متخصص
در پاسخ به  مریم
11 ماه قبل

سلام محلول اِریترومایسین هر ۱۲ ساعت بمالید به مدت یکماه

komar1389
komar1389
6 روز قبل

سلام

Last edited 6 روز قبل by komar1389
ahmadihasan065@gmail.com
ahmadihasan065@gmail.com
25 روز قبل

سلام دستم ی چیزی مثل خار فرورفته رنگش مشکی هست چ چیزی بوده ک زده دستم رو

مهسا
مهسا
3 ماه قبل

سلام، من روی بینی ام جوش هایی وجود داره که حتی با وجود روتین پوستی میرن ولی باز برمیگردن، سر سیاه زیاد نیست، بیشتر قرمز اند، از روش خمیر دندان بدون مسواک استفاده مردم جواب نداد، میشه یه روشی بگین که قطعی باش

مرضیه اکبری
مرضیه اکبری
4 ماه قبل

سلام
من خیلی وقته یه دونه روی بینی ام دراومده سرش سیاه یه جوریه خلاصه
میترسم این دونه بمونع چه کار باید بکنم؟!

(ع)
(ع)
5 ماه قبل

سلام روی بینیم دوتا جوش زده ک یکیش درد میکنه چیکار کنم از بین بره _جوش های روی گونه ام طول میکشه از بین بره و جاش میمونه چیکار کنم؟

ناشناس
ناشناس
در پاسخ به  (ع)
4 ماه قبل

باید فشارش بدی حتی اگه درد کنه . چرا ؟؟؟ چون و به خاطر اینکه اگه بزاری بمونه تعدادشون بیشتر میشه و دردش هم تموم نمیشه . فشارش بده تا بیاد بیرون البته قبلش یکم به صورتت بخور بزن تا راحت تر بیرون بیاد

سما
سما
5 ماه قبل

سلام من۱۲سالمه بینیم خیلی شدیدجوش سرسیاه میزنه برای درمان بایدچیکارکنم؟

حسین
حسین
6 ماه قبل

سلام کنار بینی م هم قرمز شده و هم یکم گود شده هر کاری می کنم خوب نمی شه

پارسا
پارسا
7 ماه قبل

سلام من جوش بزرگی روی دماغم هست که درد هم دارد و بزرگ است چه کنم؟

رایحه
رایحه
8 ماه قبل

سلام ببخشید من مدت خیلی طولانی ای هست که روی بینیم جوش های قرمز برامده هست طوریکه بینیم سرخ هست .جوشها حتی درد هم ندارند اما از بین هم نمیرن لطفااا راهنماییم کنید

دکتر یاسر عسکری
پزشک متخصص
در پاسخ به  رایحه
8 ماه قبل

سلام به مدت یک ماه محلول اِریترومایسین را هر ۱۲ ساعت یکبار روی ناحیه بمالید

مهدی
مهدی
در پاسخ به  دکتر یاسر عسکری
7 ماه قبل

سلام من می خواستم بدونم چجوری می تونم جوش سر سیاه و جوش را به مدت کم از بین ببرم

آرزو
آرزو
8 ماه قبل

سلام خانم دکتر چطور میتونم این جوش را در کمترین زمان روی بینیم برطرف کنم

دکتر یاسر عسکری
پزشک متخصص
در پاسخ به  آرزو
8 ماه قبل

بستگی به سایز و شدت جوش دارد، معمولا حداقل ۲ تا ۳ هفته زمان میخواهد…محلول اِریترومایسین هر ۱۲ ساعت بمالید.

مهدی
مهدی
در پاسخ به  دکتر یاسر عسکری
7 ماه قبل

سلام من جوش سر سیاه روی بینی هست ولی پاک نمیشه با هیچ چیزی چی کار کنم

Last edited 7 ماه قبل by مهدی
ابوالفضل
ابوالفضل
9 ماه قبل

سلام من رو دماغم جوش زده چیکار کنم تا خوب شه

پشتیبانی پذیرش24
پشتیبانی پذیرش24
در پاسخ به  ابوالفضل
9 ماه قبل

سلام دوست عزیز
با تشکر از ثبت مشکل شما
کامنت شما توسط پزشک متخصص دیده شد اما نیاز به شنیدن شرح بهتر و بیشتری از بیماری شما دارد.
لطفا از طریق این لینک با پزشک آنلاین متخصص پوست و مو گفت و گو کنید .
مشاوره آنلاین با متخصص پوست و مو

ناصر
ناصر
9 ماه قبل

سلام خسته نباشید.ببخشید ۸ ماهی هست روی بینیم یه خال قرمز اومده که شبیه زخمه زیاد و کم نمیشه ولی از بین هم نمیره

پشتیبانی پذیرش24
پشتیبانی پذیرش24
در پاسخ به  ناصر
9 ماه قبل

سلام دوست عزیز
با تشکر از ثبت مشکل شما
کامنت شما توسط پزشک متخصص دیده شد اما نیاز به شنیدن شرح بهتر و بیشتری از بیماری شما دارد.
لطفا از طریق این لینک با پزشک آنلاین متخصص پوست و مو گفت و گو کنید .
مشاوره آنلاین با متخصص پوست و مو

ناشناس
ناشناس
9 ماه قبل

من الان یه جوش روی بینی خود دارن و زیر پوستی است اما کوچک است.
من ترکدوندم اما کمی زخمی ایجاد نشده ولی قرمزی داره چطوری قرمزیش رو از بین ببرم

ارزو
ارزو
در پاسخ به  ناشناس
6 ماه قبل

سلام چه جوری قرمزی جوش روی بینی رو از بین ببریم

مبینا‌قهرمانلو
مبینا‌قهرمانلو
در پاسخ به  ارزو
6 ماه قبل

قرمجوش بزرگ روی بینی را چگونه درمان کنم

محمد
محمد
9 ماه قبل

سلام‌ببخشید
من‌جوش‌های‌بینی‌ام‌رو‌دستکاری‌کردم‌الان‌جای‌جوش‌ها‌‌‌سوراخ‌شده ‌وبینی‌ام‌هم‌رنگش‌قرمز‌شده‌خواهشا‌راهنمایی کنید

پشتیبانی پذیرش24
پشتیبانی پذیرش24
در پاسخ به  محمد
9 ماه قبل

سلام دوست عزیز
با تشکر از ثبت مشکل شما
کامنت شما توسط پزشک متخصص دیده شد اما نیاز به شنیدن شرح بهتر و بیشتری از بیماری شما دارد.
لطفا از طریق این لینک با پزشک آنلاین متخصص پوست و مو گفت و گو کنید .
مشاوره آنلاین با متخصص پوست و مو

مهدیه
مهدیه
9 ماه قبل

سلام ببخشید من نزدیک ۱ ماه هست ردی دماغم جوش بزرگی زده اصلانم چرکی نیس که بترکونمش قرمزه و بزرگ چه کنم؟

پشتیبانی پذیرش24
پشتیبانی پذیرش24
در پاسخ به  مهدیه
9 ماه قبل

سلام دوست عزیز
با تشکر از ثبت مشکل شما
کامنت شما توسط پزشک متخصص دیده شد اما نیاز به شنیدن شرح بهتر و بیشتری از بیماری شما دارد.
لطفا از طریق این لینک با پزشک آنلاین متخصص پوست و مو گفت و گو کنید .
مشاوره آنلاین با متخصص پوست و مو

مبینا فراهانی
مبینا فراهانی
9 ماه قبل

فقط اگر امکانش هست زودتر جواب بدید

مبینا فراهانی
مبینا فراهانی
9 ماه قبل

سلام من دو سه روزه روی ببینیم ، قسمت کناره بینی چند تا جوش زدم ، فردا هم مهمونی دعوتم درمان سریعی هست که جوشام از بین بره

پشتیبانی پذیرش24
پشتیبانی پذیرش24
در پاسخ به  مبینا فراهانی
9 ماه قبل

سلام دوست عزیز
با تشکر از ثبت مشکل شما
کامنت شما توسط پزشک متخصص دیده شد اما نیاز به شنیدن شرح بهتر و بیشتری از بیماری شما دارد.
لطفا از طریق این لینک با پزشک آنلاین متخصص پوست و مو گفت و گو کنید .
مشاوره آنلاین با متخصص پوست و مو

جلیل
جلیل
9 ماه قبل

سلام روبینی من یک جوش زیر پوستی هست فشار هم میدم هیچ چرکی در نماید ولی چند سالی هست میخوام درمانش را بدانم

دکتر یاسر عسکری
پزشک متخصص
در پاسخ به  جلیل
9 ماه قبل

درمانش با جراحی هست.

نازنین زهرا
نازنین زهرا
9 ماه قبل

سلام دختر ۱۱ساله ام رو بینی اش جوش های سر سیاه زیادی به وجود امده خیلی از این موضوع ناراحته لطفا راهنماییم کنیدبرای از بین بردن این جوش ها چه کار کنم ?ایا این جوش ها دلیل خاصی دارد ?

پشتیبانی پذیرش24
پشتیبانی پذیرش24
در پاسخ به  نازنین زهرا
9 ماه قبل

سلام دوست عزیز
با تشکر از ثبت مشکل شما
کامنت شما توسط پزشک متخصص دیده شد اما نیاز به شنیدن شرح بهتر و بیشتری از بیماری شما دارد.
لطفا از طریق این لینک با پزشک آنلاین متخصص پوست و مو گفت و گو کنید .

دکتر یاسر عسکری
پزشک متخصص
در پاسخ به  نازنین زهرا
9 ماه قبل

محلول اِریترومایسین هر ۱۲ ساعت بمالید به مدت ۲ ماه. بعلت استرس هست.

محنا
محنا
9 ماه قبل

سلام دخترم محنا ۸ سالشه روی بینی وچانه وپیشانی جوش در میاره آدم فکر میکنه بینی دخترم بزرگ شده دارو هم دکترا دادن ولی خوب نشده چکار کنیم دست میزنیم به بینی دخترم زیر دست حالت دون دون بودنش مشخصه

پشتیبانی پذیرش24
پشتیبانی پذیرش24
در پاسخ به  محنا
9 ماه قبل

سلام دوست عزیز
با تشکر از ثبت مشکل شما
کامنت شما توسط پزشک متخصص دیده شد اما نیاز به شنیدن شرح بهتر و بیشتری از بیماری شما دارد.
لطفا از طریق این لینک با پزشک آنلاین متخصص پوست و مو گفت و گو کنید .

دکتر یاسر عسکری
پزشک متخصص
در پاسخ به  محنا
9 ماه قبل

حتما معاینه حضوری شوند

سجاد
سجاد
10 ماه قبل

سلام
حدود دوماه پیش روی بینیم یه جوش سرسفید زد وقتی اونو به اصطلاح میترکونم بعد از یک هفته که داره خوب میشه و جای اون از بین میره دقیقا همونجا جوش میزنه انگاری که همونه الان دوماهه که همینجوریه تا استانه خوب شدن و از بین رفتن جاش پیش میره باز جوش میزنه
جدیدا داره کنارش هم جوشهای سرسفید ریز میزنه

دکتر یاسر عسکری
پزشک متخصص
در پاسخ به  سجاد
10 ماه قبل

هر روز صورت را با شوینده ضد جوش بشویید و محلول اِریترومایسین هر ۱۲ ساعت به اون محل استعمال کنید به مدت ۲ ماه

ستایش امیدی
ستایش امیدی
در پاسخ به  دکتر یاسر عسکری
10 ماه قبل

من یک چوش روی دماغم زدم چیکار کنم تا خوب بشه چوش چرکی

دکتر یاسر عسکری
پزشک متخصص
در پاسخ به  ستایش امیدی
9 ماه قبل

محلول اِریترومایسین هر ۱۲ ساعت بمالید به مدت ۲ماه

علیرضا
علیرضا
10 ماه قبل

سلام من یکی دو هفته هست که روی بینیم جوش چرکی زده بعد مرتب شروع کردم شستشو هر روز بعد از چند روز سر باز کرد و دیروز بعد از شست و شو بدون اینکه دست بهش بزنم روش برداشته شد و یه ماده زرد رنگ با خون از توش زد بیرون میخواستم ببینم جای جوش میمونه؟

دکتر یاسر عسکری
پزشک متخصص
در پاسخ به  علیرضا
10 ماه قبل

جای جوش قابل پیش بینی نمیباشد. درمان انتی بیوتیکی و صبر توصیه میشود

ونوس شریفی
ونوس شریفی
10 ماه قبل

من حدود ۱ماه پیش یه جوش روی بینیم زد هر روز ازش چرک وخون اومد الان خوب شده ولی هنوز انکار انداره یه سر سوزن زیر پوستم هست چکار کنم

دکتر یاسر عسکری
پزشک متخصص
در پاسخ به  ونوس شریفی
10 ماه قبل

بتدریج برطرف میشود

فاطمه فنودی
فاطمه فنودی
11 ماه قبل

سلام دو روز پیش یه جوش چرکی وقرمز روی بینیم زد که خیلی هم دردناک بود متاسفانه اون رو دستکاری کردم وبه اصطلاح ترکندم ولی متاسفانه روز بعد یه جوش بدتر ودردناکتر کنارش در اومد که باعث شده بینیم ورم کرده هر کی میبینه میگه کسی زده بینیت رو شکسته در این حد بدجور وهمراه با درد زیاد ممنون میشم راهنمای کنید

دکتر یاسر عسکری
پزشک متخصص
در پاسخ به  فاطمه فنودی
11 ماه قبل

کپسول سفالکسین ۵۰۰ میلی هر ۱۲ ساعتیک عدد مصرف شود تا ۵ روز

محمد
محمد
11 ماه قبل

عرض سلام
در یکی دوسال اخیر جوش های زیرپوستی زیادی در ناحیه بینی زده ام. به طوری که قابل تخلیه نیستند و کاملا در زیر پوست قرار گرفته اند و خودبه‌خود از بین نمی روند. راهکاری در این باره وجود دارد؟ باتشکر.

دکتر یاسر عسکری
پزشک متخصص
در پاسخ به  محمد
11 ماه قبل

سلام حتما به کمک پزشک تخلیه جوشها انجام شود.

مبینا
مبینا
1 سال قبل

سلام من یک ماه هست که کنار بینیم جوش چرکی زده یک مدت ورمش خوابیده بود اما الان دوباره ورم کرده الان باید چیکار کنم؟

دکتر یاسر عسکری
پزشک متخصص
در پاسخ به  مبینا
1 سال قبل

سلام
محلول اریترومایسین هر شب یکمرتبه به جوشها مالیده شود به مدت یکماه.

منا
منا
1 سال قبل

سلام من یه جوش روی طرف بینیم در اومده دقیقا مثل عکس اول مقاله الان دقیق نمیدونم ولی حداقل یه ماه شده براش نمیدونم چیکار کنم ن میخاره ن درد میکنه فقط خیلی بدریخته

دکتر یاسر عسکری
پزشک متخصص
در پاسخ به  منا
1 سال قبل

سلام
محلول اِریترومایسین هر ۱۲ ساعت بمالید به مدت یکماه.

mehrsam
mehrsam
1 سال قبل

سلام کناره های بینیم خیلی جوش چرکی میزنم خیلی دکتررفتم هرکدوم یه دارو نوشتن میزنم یه کم خوب میشه بعددوباره همون جوش برمیگرده سرسفید میشه بنظرتون چیکارکنم

دکتر یاسر عسکری
پزشک متخصص
در پاسخ به  mehrsam
1 سال قبل

سلام
جوش درمان قطعی ندارد، محلول اِریتذومایسین هر ۱۲ ساعت بمالید به مدت یکماه.

مریم
مریم
1 سال قبل

سلام.من یه جوش روی بینی زده چن ساله بالیزرهم برداشتم ولی بازم دراومده چیکارکنم ازشرش خلاصرشم

دکتر یاسر عسکری
پزشک متخصص
در پاسخ به  مریم
1 سال قبل

سلام
باز هم لیزر شود.

اوا
اوا
1 سال قبل

سلام
ما رفته بودیم باغ مون شبشم اونجا موندیم صبح ک امدیم خونه امون دیدم بینی ام گوشتی هست ولی بزرگ نیس متوسط بعد دیدم رو بینی ام جوش های بزرگ و ریز در امده و بینی ام سرخ سرخ شدع بعد خیلی هم پف کرده الان ۳ روز این طوری شده توروخدا جواب بدین علتش چی هست ایا برا همیشه این طوری میمونه ممنون میشم کجواب بدین

دکتر یاسر عسکری
پزشک متخصص
در پاسخ به  اوا
1 سال قبل

سلام
احتمالا موقتی هست و رفع میشود

زهرا
زهرا
1 سال قبل

سلام
کنار بینیم جوش زده و فردا به یه مهمانی خیلی خیلی مهم دعوتم چه کار کنم تا فردا خوب بشه یا کوچک تر بشه؟

دکتر یاسر عسکری
پزشک متخصص
در پاسخ به  زهرا
1 سال قبل

سلام
محلول اِریترومایسین هر ۸ ساعت به جوشها بمالید.

غزل
غزل
7 ماه قبل

سلام راستش من یه جوش روی بینیم زده و امشب یه مجلس مهم دعوت هستم چیکارکنم هر چه زودتر بره
جوش قرمز هست و بزرگ

محمودی
محمودی
7 ماه قبل

سلام بیشتر جوش روی خط بینی و گونه در میارم ان هم سفت و بزرگ زیر پوست خیلی کم جو سر سفید روی بینی می بینم .. نمی دانم دلیل ات چیست . سن ۴۳

دکمه بازگشت به بالا