عمومی

ثروتمندترین پزشکان جهان در سال ۲۰۱۸

پزشکان شهرت خاصی در زمینه ثروتمند بودن دارند. مثال عینی این موضوع پدر مادرها هستند که تمام هم و غمشان این است که فرزندانشان دکتر شوند تا در آینده پولدار شوند! البته همه پزشکان لزوما ثروتمند نمی شوند و این حرفه حساس به کار شدید شبانه روزی و یک تصمیم قاطع برای پزشک بودن نیاز دارد. همچنین بخش عمده ای از پزشکان جزو طبقه لوکس جامعه شمرده می شوند. در ادامه ثروتمندترین پزشکان جهان را به شما معرفی می کنم.

  • Patrick Soon Shiong (پاتریک سون شیونگ)

پاتریک سون شیونگ در راس لیست ثروتمندترین پزشکان جهان با دارایی ۱۲ میلیارد دلار قرار دارد. او همچنین یک کارآفرین، استاد دانشگاه، پژوهشگر و یک فرد نیکوکار است. شیونگ به خاطر تلاش هایی که برای درمان سرطان انجام داده و انقلابی که در درمان این بیماری به وجود آورده است معروف می باشد.

Image result for Patrick Soon Shiong

 

  • Thomas Frist (توماس فرست)

در ابتدا توماس فرست به عنوان جراح در نیروی هوایی مشغول به کار بود، او در سال ۱۹۶۸ با پدرش  Thomas F. Frist Sr بیمارستان hospital Corporation of America  تاسیس کرد. اکنون فرست به خرید و فروش بیمارستان ها می پردازد. گردش مالی شرکت او بیش از ۲۹ میلیارد دلار در سال است و دارایی او در حال حاضر مبلغی بالغ بر ۷ میلیارد دلار می باشد.

Related image

 

  • Phillip Frost (فیلیپ فراست)

فیلیپ فراست پزشکی است که همیشه از جراحی فراری بوده و هرگز به این حرفه نپرداخته. او قبل از اینکه برای بیماری های پوستی دوره ببیند مدرک دکترای خود را دریافت کرد. او یک شرکت دارویی به نام ivax  تاسیس کرد و آن را به مبلغ ۷.۸ میلیارد دلار فروخت. او اکنون رئیس شرکت دارویی به نام  teva می باشد و ۳.۸ میلیارد دلار دارایی اوست.

Related image

 

  • Wu Yiling (وو ییلینگ)

وو ییلینگ مدت زیادی از عمر خود را صرف تحقیق و بررسی درمورد طب چینی کرد و سپس شرکتی در زمینه داروهای گیاهی تاسیس نمود. دامنه فعایت شرکت او طیف وسیعی از بیماری هاست و مشتریان بسار زیادی دارد. دارایی وو ییلینگ هم اکنون ۱.۷ میلیارد دلار است.

Related image

  • Gary Michelson (گری مایکلسون)

گری مایکلسون یک جراح ارتوپد مشهور است که بالغ بر ۲۵۰ دستگاه ارتوپدی را طراحی و اختراع کرده . او هم اکنون بیش از ۱.۵۵ میلیارد دلار ثروت دارد. مایکلسون همچنین مدافع حقوق حیوانات است و در حول همین موضوع روشی برای استریل کردن سگ ها و گربه ها بدون نیاز به جراحی ابداع کرد.

مطلب مرتبط
گزارش بویرنیوز از وضعیت نوبت دهی کلینیک شهید مفتح یاسوج

Image result for Gary Michelson

 

  • Dr.Phill (دکتر فیل)

دکتر فیل برای کسانی که برنامه های Oprhah Winfrey را می بینند نیاز به معرفی ندارد. برنامه های او در زمره پر بیننده ترین برنامه های تلویزیونی قرار دارد. دستمزد او سالانه ۸۰ میلیون دلار است و دارایی ۲۸۰ میلیون دلاری دکتر فیل او را در زمره ثروتمندترین پزشکان دنیا قرار داده است.

Image result for Dr.Phil

 

  • James Andrews (جیمز اندرو)

دکتر اندرو بیشتر به خاطر درمان ورزشکاران معروف است. او با خدمات با کیفیتی که ارائه می دهد به ورزشکاران این اطمینان را می دهد که در اسرع وقت به تمریناتشان ادامه خواهند داد. دارایی های او از ۱۰ تا ۱۰۰ میلیون دلار ارزش گذاری شده اند.

Image result for James Andrews

 

  • Terry Dubrow ( تری دبرو)

معروفیت دکتر دبرو بیشتر به خاطر حضور او در برنامه های Real Housewives of Orange County و The Swan که از پر بیننده ترین برنامه های تلویزیونی هستند می باشد. او از مشهور ترین جراحان پلاستیک در اورنج کانتری محسوب می شود. ثروت دکتر دبرو حدود ۳۰ میلیون دلار است.

Related image

 

  • Leonard Hochstein (لئونارد هاستین)

معروفیت دکتر هاستین بیشتر به دلیل حضور همسر او در برنامه تلویزیونی Real Housewives of Miami می باشد. او همچنین به دلیل خدمات با کیفیتی که در زمینه جراحی پلاستیک ارائه می کند از محبوبیت زیادی برخوردار است. ثروت این پزشک موفق حدود ۲۰ میلیون دلار است.

Image result for Leonard Hochstein

  • Robert Rey (رابرت ری)

دکتر ری سومین جراح پلاستیک در زمره ثروتمندترین پزشکان جهان می باشد و این دلیل خوبی برای اثبات این نکته است که جراحی پلاستیک از پر درآمدترین تخصص های پزشکی محسوب می شود. او در برنامه های تلویزیونی Beverly Hills حضور دارد. دارایی رابرت ری بالغ بر ۱۵ میلیون دلار است.

Image result for Robert Rey

سطح درآمد پزشکان از پر حاشیه ترین بحث های امروزی است. اما باید بدانیم که این درآمد های چند صد میلیون دلاری تنها به تعداد اندکی از جامعه پزشکان جهان مربوط می شود. این در حالی است که درآمد تعداد زیادی از پزشکان زیر حد استاندارد است که حتی باعث ترک کار بسیاری از پزشکان نیز شده است.

تیم تولید محتوای پزشکی و سلامتی پذیرش24

تیم تحریریه پذیرش24 متشکل از پزشکان متخصص و پرستاران دارای مجوز، مترجمان و نویسندگان با تجربه در حوزه تولید محتوای پزشکی و سلامتی تمام تلاش خود را در جهت اطلاع رسانی و آگاهی سازی کامل و جامع در خصوص داروها، بیماری‌ها و سایر اطلاعات سلامتی برای استفاده عمومی کاربران پذیرش24 از منابع معتبر علمی به کار می‌بندد.

نوشته های مشابه

guest
0 پرسش و پاسخ
Inline Feedbacks
نمایش همه نظرات
دکمه بازگشت به بالا