داروی آمپی‌ سیلین | کاربرد ، مقدار و روش مصرف ، عوارض جانبی و میزان مصرف | Ampicillin

نام تجاری

Ampicillin

کاربرد

عفونت در کودکان و بزرگ‌سالان

اطلاعات داروها : اختلال در نعوظ (ناتوانی جنسی) بدان معنی است که نعوظ اتفاق نمی‌افتد یا اینکه حفظ نمی‌شود. علل متعددی در اختلال نعوظ نقش دارند که شایع‌ترین علت، تنگی عروق خونی آلت تناسلی مرد است. آلپروستادیل گشادکننده عروق است، به این معنی که با گشاد کردن رگ‌های خونی، به منظور بهبود جریان خون کار می‌کند، در نتیجه جریان خون به آلت تناسلی افزایش می‌یابد و در نتیجه نعوظ معمولاً در عرض ۱۵-۱۰ دقیقه اتفاق می‌افتد.
آلپروستادیل در دسترس به شکل تزریقی است که این دارو به پایه آلت تناسلی تزریق می‌شود. داروی آلپروستادیل همچنین به شکل استفاده در مجرای ادراری نیز در دسترس است که در این شکل، یک پلت کوچک حاوی آلپروستادیل در مجرای ادرار شما (لوله‌ای که ادرار از آن عبور می‌کند و به پایان آلت تناسلی می‌رسد) قرار می‌گیرد. آلپروستادیل به شکل کرم نیز موجود است که مثانه در نوک آلت تناسلی مرد جایی که مجرای خروجی ادرار باز می‌شود، استفاده می‌شود. اگر آلپروستادیل برای شما تجویز شود، به شما آموزش داده خواهد شد که چگونه از این دارو استفاده کنید. داروی آلپروستادیل فقط با نسخه به شما داده خواهد شد.
ساخت داروی جلوگیری از مرگ بیماران دیابتی در ایران
کلیک کنید
موارد منع مصرف داروی آلپروستادیل
• به تاریخ انقضا دارو توجه کنید و اگر دارویی که در دستتان است تاریخ انقضای آن تمام شده است، از آن مصرف نکنید.
• هرگز دارو را به کس دیگری حتی با علائم مشابه خودتان تجویز نکنید.
• دارو را بیش از دوز تجویز شده توسط پزشک، مصرف نکنید.
تداخل دارویی آلپروستادیل
تداخل دارویی ممکن است عملکرد داروها را تغییر و خطر ابتلا به عوارض جانبی جدی را افزایش دهد. یک لیست از تمام داروهایی (ازجمله داروهای با نسخه / بدون نسخه و محصولات گیاهی) که استفاده می‌کنید تهیه کرده و آن را با دکتر و داروساز خود به اشتراک بگذارید.
نکاتی که قبل از مصرف آلپروستادیل باید در نظر گرفته شود
برخی از داروها برای افراد با شرایط خاص مناسب نیست و بعضی داروها نیز درصورتی‌که نیاز به درمان تکمیلی باشد تجویز می‌گردد؛ بنابراین بهتر است قبل از مصرف داروی آلپروستادیل ، پزشکتان از موارد زیر مطلع باشد:
• اگر شما هر گونه بیماری، جراحت، هر گونه ناهنجاری آلت تناسلی و یا مشکل مجرای ادراری دارید.
• اگر به دلایل پزشکی، به شما توصیه شده است که رابطه جنسی نداشته باشید.
• اگر شما هر گونه مشکلی با احساس سرگیجه یا ضعف دارید.
• اگر شما مبتلا به بیماری سلول داسی شکل هستید.
• اگر شما سرطان مغز استخوان یا لوسمی داشته‌اید.
• اگر در حال حاضر در حال مصرف داروی خاصی هستید. این داروها شامل تمامی داروهای در دسترس است، چه برایتان تجویزشده است و چه بدون تجویز پزشک آن را مصرف می‌کنید نظیر داروهای گیاهی و داروهای مکمل. این برای درمان اختلال نعوظ شما خیلی مهم است.
• اگر سابقه واکنش آلرژیک به یک دارو را دارید.
عوارض جانبی احتمالی داروی آلپروستادیل
همه داروها ممکن است عوارض جانبی ایجاد کنند؛ اما بسیاری از مصرف کنندگان نیز هیچ نوع عارضه‌ای بروز نمی‌دهند. در صورت بروز مستمر هریک از عوارض می‌بایست به پزشک اطلاع داده شود:
• عوارض خیلی رایج: دردناکی آلت تناسلی و یا احساس سوزش در آن
• عوارض رایج: نعوظ طولانی مدت و دردناک، سردرد، احساس سرگیجه، احساس نور در سر، خونریزی از محل تزریق دارو، کبودی، درد بیضه، گرفتگی عضلات پا
اگر شما هر علائم دیگری دارید که احساس می‌کنید به خاطر استفاده از دارو می‌باشد، با پزشک خود مشورت کنید.
نحوه نگه‌داری داروی آلپروستادیل
• تمامی داروها را دور از دسترس کودکان نگه‌دارید.
• دارو را در جای خنک، خشک و دور از گرما و تابش نور مستقیم نگه‌دارید.
• اگر پزشک به شما ®MUSE یا ®Vitaros را تجویز کرده است، این‌ها را باید در یخچال نگه‌دارید. داروی ®MUSE را فقط برای مدت ۱۴ روز، قبل از اینکه مصرف شود، خارج از یخچال می‌توان نگه‌داری کرد. داروی ®Vitaros را نیز فقط برای مدت ۳ روز، قبل از اینکه مصرف شود، خارج از یخچال می‌توان نگه‌داری کرد و اگر بیش از این مدت این دو دارو خارج از یخچال باقی ماندند، باید دارو را دور ریخت.

۲.۵/۵ (۴ نظر)

منبع: https://www.paziresh24.com/blog/

تیم تولید محتوای پزشکی و سلامتی پذیرش۲۴

تیم تحریریه پذیرش۲۴ متشکل از پزشکان متخصص و پرستاران دارای مجوز، مترجمان و نویسندگان با تجربه در حوزه تولید محتوای پزشکی و سلامتی تمام تلاش خود را در جهت اطلاع رسانی و آگاهی سازی کامل و جامع در خصوص داروها، بیماری‌ها و سایر اطلاعات سلامتی برای استفاده عمومی کاربران پذیرش۲۴ از منابع معتبر علمی به کار می‌بندد.
guest
1 دیدگاه
بیشترین امتیاز
جدیدترین قدیمی ترین
Inline Feedbacks
نمایش همه نظرات
مجید
مجید
8 ماه قبل

الت منانتهای انکه چسبیده به شکم کوچیک شده مثال اگر از وسط ویا از کمر اندازه گیری شود انتهای ان کوچیکتر است هیچ دردوچیز بخصوصی احساس نمیگنم ممنون از راهنمایی شما

دکمه بازگشت به بالا