علت سوزش ادرار در زنان چیست و چگونه سوزش ادرار را از بین ببریم ؟

درباره سوزش ادرار چه می‌دانید؟درمان سوزش ادرار در طب سنتی

سوزش ادرار (Dysuria) اصطلاحی بسیار گسترده است که ناراحتی هنگام ادرار را توصیف می‌کند. این درد ممکن است از مثانه، مجرای ادرار یا میان‌دوراه باشد. همان‌طور که می‌دانید مجرای ادرار لوله‌ای است که ادرار را به خارج از بدن شما منتقل می‌کند. دردناک بودن یا سوزش هنگام ادرار بسیار شایع است و وجود آن نشان دهنده‌ی مشکلاتی است که حتماً باید برای رفع آن با پزشک مشورت کرد. می توانید با متخصص کلیه و مجاری ادرار گفت و گو کنید .

علائم سوزش ادرار

علائم این بیماری در مردان و زنان می‌تواند متفاوت باشد، اما هر دو گروه آن را به صورت سوزش یا خارش توصیف می‌کنند که سوزش رایج‌ترین علامت گزارش شده‌ی آن است. درد یا سوزش می‌تواند هنگام ادرار یا بعد از آن ایجاد شود که سوزش هنگام ادرار اغلب به دلیل عفونت و بعد از آن ممکن است نشانه‌ی مشکلی در مثانه یا پروستات باشد. در مردان درد در آلت تناسلی قبل و بعد از ادرار می‌تواند وجود داشته باشد. همچنین علائم در زنان می‌تواند داخلی یا خارجی باشد که درد داخلی می‌تواند علامت عفونت ادراری بوده و درد خارج از ناحیه‌ی واژن، می‌تواند ناشی از التهاب یا تحریک پوست حساس این ناحیه باشد.

متخصص آنلاین کلیه و مجاری ادرار

علل ابتلا به سوزش ادرار

عفونت‌های دستگاه ادراری

سوزش هنگام ادرار شایع‌ترین علامت عفونت ادراری (UTI) است که عفونت ادراری خود می‌تواند نتیجه‌ی یک عفونت باکتریایی باشد. دیگر دلیل آن نیز می‌تواند التهاب دستگاه ادراری باشد. مجرای ادرار، مثانه، حالب و کلیه‌ها مجاری ادراری شما را تشکیل می‌دهند که التهاب در هر یک از این اجزا می‌تواند سوزش و درد را هنگام ادرار به همراه داشته باشد. زنان به دلیل کوتاه‌تر بودن مجاری ادراری که نسبت به مردان دارند، بیشتر دچار UTI می‌شوند. همچنین در افراد و یائسه خطر ابتلا به عفونت دستگاه ادراری افزایش می‌یابد.

علل سوزش ادرار

سوزش ادرار یک بیماری شایع در میان مردان و زنان است.

عفونت‌های مقاربتی (STI)

در صورت ابتلا به عفونت‌های مقاربتی (STI) مانند تب‌خال دستگاه تناسلی، سوزاک و کامیدیا ممکن است هنگام ادرار دچار سوزش شوید. عفونت‌های مقاربتی همیشه علائمی ندارند، بنابراین رسیدگی و بررسی این موضوع به طور مرتب کاری عاقلانه به نظر می‌رسد، خصوصاً افرادی که از نظر جنسی فعال هستند حتماً آزمایش STI را باید انجام دهند.

پروستاتیت Prostatitis

افراد مبتلا به پروستاتیت به دلیل التهاب غده‌ی پروستات ممکن است دچار سوزش و ناراحتی هنگام آن شوند.

سیستیت Cystitis

یک علت سوزش ادرار مکرر التهاب مثانه (IC) است که رایج‌ترین نوع ورم مثانه است. علائم این بیماری شامل درد و حساسیت در مثانه و ناحیه‌ی لگن است. در برخی مواقع نیز پرتو درمانی می‌تواند منجربه درد و سوزش در مثانه و هنگام ادرار شود.

التهاب پیشاب‌راه

این التهاب نشان از عفونت باکتریایی مجرای ادرار دارد که تکرر ادرار و سوزش و درد را به نبال دارد.

بیماری التهابی لگن (PID)

بیماری التهابی لگن می‌تواند بر لوله‌های رحمی، تخمدان‌ها، دهانه‌ی رحم و رحم تأثیر بگذارد که موجب درد در شکم، رابطه‌ی جنسی دردناک و سوزش هنگام ادرار می‌شود. PID یک عفونت جدی است که معمولاً از عفونت‌های باکتریایی اولیه در واژن ناشی می‌شود که بعد از آن به اندام‌های تولید مثلی نیز منتقل می‌شود.

سنگ کلیه

سنگ کلیه یکی دیگر از مواردی است که می‌تواند علت سوزش ادرار مکرر شما باشد. همچنین سنگ کلیه می‌تواند در ادامه موجب عفونت نیز بشود، بنابراین در صورتی که سوزش و درد هنگام ادرار و به همراه آن سابقه‌ی سنگ کلیه دارید، حتماً به پزشک معالج خود مراجعه کنید.

مصرف برخی داروها

برخی از داروها مانند داروهای درمانی سرطان و همچنین تعدادی از آنتی‌بیوتیک‌ها، می‌توانند سوزش هنگام ادرار را به عنوان یک عارضه‌ی جانبی به دنبال داشته باشند. درنتیجه در مورد هر دارویی که مصرف می‌کنید از پزشک خود در مورد عوارض جانبی آن اطلاعات به دست بیاورید.

استفاده از محصولات بهداشتی

گاهی اوقات سوزش و درد همراه ادرار به دلیل عفونت نیست. در این موارد دلیل آن می‌تواند ناشی از محصولاتی باشد که در ناحیه‌ی تناسلی خود استفاده می‌کنید. صابون‌ و لوسیون‌ها بافت‌های واژن را به راحتی و به سرعت تحریک می‌کنند. پیشنهاد می‌کنم در انتخاب محصولات خود با دقت کافی عمل کنید و حتماً مواد تشکیل دهنده‌ی آن‌ها را بررسی کنید.

سوزش مجاری ادرار

در صورت احساس درد یا سوزش هنگام ادرار حتماً با پزشک خود ملاقات کنید.

راه‌های پیشگیری از سوزش ادرار

با انجام تغییراتی در سبک زندگی روزانه‌ی خود می‌توانید از ابتلا به این بیماری جلوگیری کنید که تعدادی از مهم‌ترین‌های آن‌ها را برای شما در اینجا آورده‌ایم.

۱- استفاده از مواد شوینده‌ی معطر را متوقف کنید تا تحریک و حساسیت بدن خود را کاهش داده باشید.

۲- هنگام انجام فعالیت‌های جنسی از کاندوم یا دیگر روش‌های محافظت استفاده کنید. برای اطلاعات بیشتر درباره سوزش ادرار بعد از رابطه مقاله دیگر ما بخوانید.

۳- رژیم غذایی خود را اصلاح کنید تا مواد غذایی و نوشیدنی‌های مصرفی، مثانه‌ی شما را تحریک نکند.

۴- آب بسیار بنوشید.

چه زمانی به پزشک مراجعه کنیم؟

در صورت وقوع هر یک از موارد زیر در اولین فرصت با یک متخصص قرار ملاقات بگذارید.

 • اگر سوزش و درد مداوم یا طولانی مدت دارید.
 • در صورتی که باردار هستید.
 • درد و سوزش شما همراه با تب است.
 • اگر از آلت تناسلی یا واژن خود ترشحاتی دارید.
 • اگر ادرار شما بد بو، دارای خون یا کدر است.
 • اگر سوزش همراه با شکم درد باشد.
 • در صورتی که سابقه‌ی سنگ کلیه دارید.

با مراجعه به پزشک ممکن است متخصص خواستار علائمی دیگر از شما نیز باشد و با انجام چند آزمایش دلیل اصلی را پیدا و اقدام به درمان کند.

تشخیص سوزش ادرار

سوزش هنگام ادرار می‌تواند نشان از بیماری باشد که نیاز به درمان دارد، بنابراین در صورت احساس هرگونه سوزش و درد زمان ادرار خود به متخصص مراجعه کنید که پزشک در ابتدا سابقه‌ی پزشکی شما مانند اختلالات ژنتیکی و نقص ایمنی و همچنین دیابت را بررسی می‌کند. علاوه‌بر آن در موردت سوابق فعالیت جنسی شما نیز سؤالاتی پرسیده می‌شود تا مشخص شود که آیا STI دلیل سوزش است؟ گاهی به آزمایش برای بررسی STI نیاز است خصوصاً اگر مردان از آلت تناسلی و زنان از واژن خود ترشحاتی داشته باشند یا حتی ممکن است آزمایش بارداری نیز برای تشخیص دقیق علت، از شما گرفته شود.

در این زمان توصیه می‌کنم که هرگونه داروی شیمیایی یا گیاهی که مصرف می‌کنید با متخصص خود در میان گذاشته تا در تشخیص علت دچار اشتباه نشده و یا داروهای تجویزی با آن‌ها در تداخل نباشد. نمونه‌ی ادرار شما از نظر گلبول‌های قرمز، گلبول‌های سفید و مواد شیمیایی مورد آنالیز قرار گرفته و با کشت ادراری مبتلا بودن به عفونت شما مورد بررسی قرار می‌گیرد. همچنین می‌توان باکتری‌های ایجاد کننده‌ی این عفونت را مشخص و برای درمان اقدام کرد. با نتایج به دست آمده از تمامی این مراحل متخصص شما می‌تواند آنتی ‌بیوتیک برای سوزش ادرار شما تجویز کرده تا بهترین عملکرد را در رفع داشته باشد.

زنان بیشتر از مردان به این بیماری مبتلا می‌شوند.

چگونه سوزش ادرار را از بین ببریم ؟

تعیین علت درد اولین مرحله از درمان این بیماری است که این کار باید توسط پزشک با آزمایش صورت گیرد. تجویز آنتی بیوتیک برای سوزش ادرار ممکن است اولین دارویی باشد که پزشک برایتان در نظر می‌گیرد که می‌تواند برخی از عفونت‌های ادراری، باکتریایی و برخی از STI‌ها را درمان کند. همچنین ممکن است پزشک دارویی برای آرام شدن مثانه‌ی تحریک شده‌ی شما تجویز کند. سوزش هنگام ادرار اگر ناشی از عفونت باکتریایی باشد معمولاً پس از شروع مصرف دارو به سرعت از بین می‌رود. فراموش نکنید که همیشه داروها را دقیقاً طبق دستور پزشک مصرف کنید.

اما برخی عفونت‌های دیگر ممکن است روند درمان آهسته‌تری داشته باشد، گاهی ممکن است تا ۴ ماه برای بهبودی مجبور به مصرف دارو باشید.

پماد برای سوزش ادرار

همان‌طور که اشاره کردیم ابتدا باید دلیل سوزش و درد هنگام ادرار مشخص شود تا بتوان بهترین دارو برای برطرف کردن آن تجویز کرد. بنابراین قبل از اینکه بدون نسخه اقدام به تهیه‌ی پماد برای سوزش هنگام ادرار داشته باشید، توصیه می‌کنم با یک پزشک متخصص مشورت کرده و آزمایشات لازم را انجام دهید.

درمان سوزش ادرار با رژیم غذایی

 • نوشیدن فراوان آب: با نوشیدن فراوان آب به دفع و از بین بردن باکتری‌ها و دیگر عواملی مانند عفونت که موجب سوزش شما شده‌اند کمک خواهید کرد. همچنین اگر دلیل ابتلا به این بیماری در شما سنگ کلیه باشد با نوشیدن زیاد آب و مایعات آن را دفع خواهید کرد. آب میوه‌های تازه مانند آب هویج، آب نارگیل تازه و… برای درمان و تسکین درد شما هنگام ادرار بسیار مفید هستند. همچنین میوه‌هایی مانند سیب، انگور، هلو و آلو نیز می‌توانند کمک کننده باشند.
 • درمان سریع سوزش ادرار با خیار و جوش شیرین: در این قسمت می‌خواهیم در مورد اینکه جوش شیرین برای درمان سوزش ادرار مفید است یا خیر و همچنین خیار، برای این کار صحبت کنیم. هرچند که گفتیم برای درمان این بیماری بهتر است با پزشک مشورت کنید، اما با جوش شیرین نیز می‌توانید تا حدی سوزش هنگام ادرار خود را درمان کنید. مقداری جوش شیرین را در آب ریخته و آن را بنوشید. چندین مرتبه این کار را انجام دهید تا وضعیت شما بهتر شود.

خیار نیز برای درمان این بیماری بسیار مفید است و به دلیل حجم آبی که دارد به تکرر ادرار و دفع مواد سمی از بدن شما کمک می‌کند. درنتیجه به طور روزانه مصرف خیار خود را بالا ببرید.

 • پودر هل به همراه شیر: مقداری پودر هل را با شیر ولرم مخلوط کرده و بنوشید. این ترکیب برای سوزش بسیار مفید است.
 • غذاهایی مانند برنج، ماکارونی، نان سفید، مرغ، تخم‌مرغ، ماهی، کلم بروکلی، هویج و کلم موجب تحریک مجاری ادراری نشده و پیشنهاد می‌شود که در زمان ابتلا، از این مواد استفاده کنید تا حداکثر از تحریک این نواحی جلوگیری کرده باشید.
 • غذاهایی مانند هات داگ، پپرونی، خامه‌ی ترش، فلفل، پیاز، گوجه فرنگی،کیوی، آناناس و شکلات و همچنین نوشیدنی‌هایی مانند قهوه، نوشابه، شیرشکلات و چای می‌توانند مثانه‌ی شما را تحریک کرده و سوزش هنگام ادرار را تشدید کنند. بنابراین از مصرف آن‌ها خودداری کنید.
 • خاکشیر برای سوزش ادرار: نوشیدنی خاکشیر با طبع خنکی که دارد و همچنین به دلیل ادرارآور بودن نیز به درمان شما کمک کننده خواهند بود.
 • مترونیدازول برای سوزش ادرار: مترونیدازول یک داروی آنتی بیوتیکی است که برای عفونت و سوزش ادرار مورد استفاده قرار می‌گیرد. اما توصیه می‌کنم از مصرف داروها بدون تجویز پزشک خودداری کرده و حتماً با یک متخصص مشورت کنید.
 • گلابی، موز، سیب‌زمینی، و آجیل‌ها نیز برای آرام کردن سوزش زمان ادرار مناسب هستند.
 • لوبیا سبز: شما می‌توانید مقداری لوبیا سبز را به مصرف روزانه‌ی خود اضافه کنید. لوبیا سبز را می‌توان به صورت خام، در سالادها و یا کمی با روغن تفت داده و مصرف کرد.

درمان سوزش ادرار

تشخیص علت این بیماری با انجام آزمایش‌های مخصوص انجام می‌شود

دیگر درمان‌های خانگی

فرد مبتلا به این بیماری نباید در معرض تابش خورشید و گرما قرار گیرد. تعریق، آب زیادی از بدن می‌گیرد و ادرار را کم و غلیظ می‌کند. دفع ادرار غلیظ از مجاری ادراری موجب تحریک و سوزش می‌شود.

 • به محض نیاز به ادرار نسبت به تخلیه مثانه خود اقدام کنید تا خطر عفونت و سوزش را کاهش دهید.
 • از خوردن غذاهای پر ادویه و شیرین پرهیز کنید.
 • بهداشت روزانه را رعایت کنید.
 • در زنان بعد از ادرار نحوه‌ی خشک کردن باید از جلو به سمت عقب باشد.
 • از پوشیدن لباس‌های تنگ خودداری کنید.

التهاب ممکن است در اثر مقاربت جنسی، استحمام، صابون، دستمال توالت معطر و اسپرم‌کش‌ها ایجاد شود که با تشخیص درست و به موقع علت، می‌توان به راحتی آن را درمان کرد.

سوزش ادرار یک بیماری بسیار شایع است که دلایل بسیاری می‌تواند داشته باشد و گاهی این دلایل در مردان و زنان متفاوت است. با توجه به دلیل ابتلا به آن، نوع درمان نیز متفاوت است که در صورت مشاهده‌ی هر یک از علائم بیمار باید سریعاً به پزشک متخصص مراجعه کرده و تحت درمان قرار گیرد. حتی اگر در گذشته مبتلا بوده و توسط پزشک درمان شده‌اید در مورد ابتلا جدید نباید از همان داروها استفاده کنید. ممکن است این بار سوزش شما دلیل دیگری داشته و مصرف داروی گذشته برایتان عواقب به دنبال داشته باشد. بنابراین مراجعه به پزشک بهترین و مطمئن‌ترین راهکار در این موضوع است. چنانچه شرایط مراجعه به پزشک را ندارید می‌توانید از طریق پذیرش ۲۴ توسط مشاوره آنلاین متخصصین کلیه و مجاری ادرار با راهکارهای درمانی آشنا شوید.

مشاوره آنلاین پزشک متخصص مجاری ادرار

۳.۱/۵ (۲۰ نظر)

منبع
clevelandclinicmayoclinic

تیم تولید محتوای پزشکی و سلامتی پذیرش۲۴

تیم تحریریه پذیرش۲۴ متشکل از پزشکان متخصص و پرستاران دارای مجوز، مترجمان و نویسندگان با تجربه در حوزه تولید محتوای پزشکی و سلامتی تمام تلاش خود را در جهت اطلاع رسانی و آگاهی سازی کامل و جامع در خصوص داروها، بیماری‌ها و سایر اطلاعات سلامتی برای استفاده عمومی کاربران پذیرش۲۴ از منابع معتبر علمی به کار می‌بندد.
guest
174 پرسش و پاسخ
Inline Feedbacks
نمایش همه نظرات
سهیلا**
سهیلا**
8 روز قبل

سلام وقت بخیر من چندسال است که درگیر عفونت ادراری هستم و هردارویی که استفاده می کنم فقط برا یه روز خوبم میکنه هر دارویی هم که فکرش را بکنید استفاده کردم ولی باز خوب نشدم

سهیلا**
سهیلا**
8 روز قبل

سلام وقت بخیر من چندسال است که درگیر عفونت ادراری هستم و هردارویی که استفاده می کنم فقط برا یه روز خوبم میکنه هر دارویی هم که فکرش را بکنید استفاده کردم ولی باز هم خوب نشدم

مهین
مهین
13 روز قبل

من فقط سوزش دارم درد اصلا ندارم

علی صانی
علی صانی
14 روز قبل

سلام خدمت شما وخسته نباشید من خیلی وقته کمر درد دارم والان چند ماهی هست که گودی کمرم خیلی دردمیکنه انگار یکی با مشت خیلی قوی کوبیده تو کمرم ومخصوصا صبح هااین قدر درد مثتانه وکمر پهلو هام زیاد که میمونم چیکارکنم این ۳ هفته هست که هیلی ادرار بد میاد سوزش ودرد هنگام ادرار وادرارم کم‌شده وسا نصفی از ادرار میاد وبقیه ادرار حس میکنم هنوز دارم ولی نمیاد یاقطره میاد باتشکر از لطف شما جواب منو بدین که چیکاره وچیکار باید بکنم وجای کدوم دکتر باید برم

جمیله
جمیله
16 روز قبل

من ۳ بار ادرارم رو در طول هفته گذشته تا الان آزمایش کردند و هیچ عفونتی دیده نشده.با این وجود دکتر زنان به من Flomicin تجویز کرد و من هم استفاده کردم. ولی همچنان، وقتی به آخر زمان دفع ادرار میرسم احساس راحتی ندا م. کمی سوزش دارم و مدت طولانی باید وقت بگذارم. از متخصصین این جا پیشنهادی برای من دارند. ممنون میشم.

ملیحه
ملیحه
24 روز قبل

سلام سوزش شدید ادرار درد پهلوها تیره بودن ادرار چه کاری باید بکنم؟

ایزدپرست هستم
ایزدپرست هستم
25 روز قبل

سلام من دومرحله هم عمل سیستوسکوپی داشتم
ولی الان چندوقته هی خوبم هی سوزش دارم
توروخدا راهنمایی کنید
به تازگی آزمایش هم دادم. دکترعمومی گفتن شن ریزه و کمی خون دیده شده
ولی دارو نداد

ایزدپرست هستم
ایزدپرست هستم
25 روز قبل

سلام وقت تون بخیر
میخواستم یک دکتر فوق تخصصی مجاری ادرار
که خانم باشددراصفهان بهم معرفی کنید

خدیجه فریس آبادی ۵۲ سالم
خدیجه فریس آبادی ۵۲ سالم
27 روز قبل

سلام خسته نباشید چند روز سوزش اداره وتکرور اداردارم

امید
امید
1 ماه قبل

من الان فقط سوزش دارم ولی درد ندارم وهر ظرف بک دقیقه باید برم مسطراح ادرارم کم کم میاد بیرون الان هم تنها هستم باید چی کار کنم سوزشم گم بشه

ناشناس
ناشناس
1 ماه قبل

سلام من موقع ادرار با سوزش و درد شکم و پهلو مواجه میشم و ادرارم بوی بدی میده میخام بدونم دلیلش چیه

مینا
مینا
1 ماه قبل

سلام ببخشید من رفتم دکتر خانوم دکتر دارو دادا بهم ولی خوبم نشد

مسیح
مسیح
1 ماه قبل

سلام.الان یک هفته است سوزش ادراردارم.وبرطرف نشده.دوشب که مترونیدازول مصرف میکنم بادوز ۵۰۰ولی بازم تغییرنکرده.لطفاا راهنمایی بفرمایید.متشکرم

فاطمی
فاطمی
در پاسخ به  مسیح
23 روز قبل

سلام چندروزیک کم سوزش ادراردارم امروزشدیدترشده و همراه با درد
خودم مترونیندازول بگیرم استفاده کنم؟؟

کریمی
کریمی
در پاسخ به  مسیح
12 روز قبل

سوزش ادرار دارم الان یک هفته بعد پریود هم شدم

م ه
م ه
1 ماه قبل

سلام پس از عمل جراحی وتخلیه رحم و تخمدان وبعداز۲۸جلسه پرتو درمانی و اتمام پرتودرمانی دو چاره سوزش ادرار و قطره قطره با اینکه آقای دکتر دارو هم نوشته
همچنان دیکرسوزش وادارقطره ای هستم

ناشناس
ناشناس
1 ماه قبل

سوزش ادرار با درد

علی
علی
در پاسخ به  ناشناس
4 روز قبل

من ۱۲سالمه سوزش ادرار همراه با درد موقعی که ادرار می کنم درد دارم سونو گرافی کردن ۹۰سی سی پس از یک بار ادرار تو مثانه میمونه چکار کنم خیلی اذیتم از این مریضی چند تا دکتر رفتم بهتر نشدم در کودکی ادرار من بوی بدی میداد

علی
علی
در پاسخ به  علی
4 روز قبل

سوزش و درد شدید موقع ادرار کردن

مرتضی
مرتضی
3 ماه قبل

دوستان تا حد امکان باید از داروهای عطاری و آب درمانی برای رفع سوزش استفاده کرد و در طول دوره درمان نباید رابطه ای داشت و در نهایت اینکه با استفاده از لوازم بهداشتی تا حد امکان میشه جلوگیری کرد از بروز مشکل برای این گونه مشکل ها واقعا عذاب آور و افسرده کننده هستش چون

مرتضی
مرتضی
3 ماه قبل

با سلام وقت بخیر
دوستان خانوم ها متوجه وجود باکتری و عفونت در بیشتر موارد نمیشن ولی در صورت بروز سوزش در هنگام رابطه جنسی برای آقایون باید سریعا به دکتر زنان مراجعه بشه دوتا کپسول هست و یک پماد که کپسول و قرص رو روزانه به مدت یک هفته استفاده باید بشه و پماد رو باید وارد واژن کرده قبل خواب و صبح با ادار شسته بشه و این کار رو تا پایان دارو به مدت ۷ تا ۱۰ روز ادامه باید داد و آقایون نیازی به هیچ دارویی ندارن
با تشکر

مرتضی
مرتضی
3 ماه قبل

سلام وقت بخیر
دوستان بنده مدتها سوزش داشتم و دارو و درمان با اینکه آزمایش میدادم جوابی نگرفتم قرصم …هیچ
عزیزی بهم گفتن روزانه دو تا سه مرتبه داخل آب گرم بشین به مدت ۵ تا ۱۰ دقیقه به مدت ۱۰ روز همراه با ماساژ ناحیه … و مصرف بالای آب و ادار مکرر در این روزها (استفاده نکردن از قهوه ،لبنیات ،شیرینی و تندی داخل مدت دو هفته و پوشیدن لباس آزاد و در حد امکان نپوشیدن شورت حتی بجاش شلوارک یا دامن … خلاصه بصورت کامل خوب شدم
هنگام رابطه جنسی استفاده از ک…
و بعد از اون به روی پهلو خوابیده حداقل ۳ دقیقه و بعد حتما ادرار و شستشو .
با تشکر

سیماپیراهنی
سیماپیراهنی
3 ماه قبل

علت سوزش کم شدن اد رار چیست

آمنه
آمنه
3 ماه قبل

سلام من سوزش ادار همراه با شکم درد و کمر درد شدید دارم
چکار باید کنم تا دردش کم بشه

علی قنبری
علی قنبری
4 ماه قبل

دلیل سوزش ادرار در مردان چیست

آمنه مرادی 32سال دارم
آمنه مرادی 32سال دارم
4 ماه قبل

سلام همیشه سوزش ادرار دارم آمازیس دادم هیچ نیست باید چه کار کرد

کیژان
کیژان
در پاسخ به  آمنه مرادی 32سال دارم
1 ماه قبل

من سوزش ادرار و کم شدن حجم ادرار با رنگ زرد پررنگ دارم انواع آنتی بیوتیک مصرف شده ولی بی فایده دیگه خسته و افسردم کرده داخل سونو هم میگه کلیه مثانه نرماله

آمنه مرادی 32سال دارم
آمنه مرادی 32سال دارم
4 ماه قبل

سلام یک سوال داشتم همیشه سوزش ادرار دارم این برای چی در ماه بار سوزش ادرار دارم وقتی که داور می خورم خوب نخورند دو بار سوزش ادرار دارم چه کار باید کرد

بهار
بهار
4 ماه قبل

سلام من یک ساله سوزش اداراردارم سونه دادم نمونه برداری هم انجام شده گفتن مثانت التهاب داره اما هرچی دارو دادن خوب نشدم لطفا راهنماییم کنید

خدیجه
خدیجه
4 ماه قبل

سلام خوب هستی من هم امروز سوزش ادرار گرفتم باید چه قرصی استفاده کنم

ارش
ارش
4 ماه قبل

بدازادرا پسرم سوزش دارد دارویش چیست

زهرا
زهرا
4 ماه قبل

سلام خسته نباشی من چندساله سوزش ادرار دارم هرجایی دارم میرم دکترخوب نمیشم میشه بگین چیکار کنم ؟

لیدا
لیدا
در پاسخ به  زهرا
4 روز قبل

از عطاری گل بنفش بگیرید دم کنید زود صاف کنید ک رنگ بنفش باش واس سوزش ادرار و عفونت عالیه

زهراهستم
زهراهستم
4 ماه قبل

سلام ببخشید من عفونت ادراردارم وازدواج ناموفق داشتم بعدچندسال ازدواج کردم الان زمان رابطه جنسی خیلی اذیت میشم احساس زخم شدن دارم و ترشحات زیادی بعدازرابطه به نظرخودم از خشکی رحمه درسته؟

پریسا
پریسا
8 ماه قبل

سلام من چند روزه سوزش ادرار دارم و از قرص فنازوپریدین و سیپرو فلوکساسین ۵۰۰استفاده میکنم خوب نشدم لطفا منو راهنمایی کنید

محمد علی
محمد علی
8 ماه قبل

سلام چند وقته کلیهام میسوزه فلفل زیاد میخورم نمیدونم از فلفله

صوفیا
صوفیا
8 ماه قبل

سلام من چند روز سوزش شدید ادرار دارم طوری که ادرار میکنم جیغ میزنم..دارو شیمیایی هم نمیتونم استفاده کنم حساسیت دارم درمان خانگی میخوام و علت چیست؟؟

بهار
بهار
8 ماه قبل

چاره فقط اب جوشه خودتون و با اب جوش بشورید درحدی که بسوزید ولی ده ثانیه تحمل کنید کافیه اب جوش تمام میکروب هارو ازبین میبره و سوزش همون لحظه برطرف میشه من هروقت دسشویی بیرون میرم سوزش میگیرم ولی با اب جوش میشورم سریع خوب میشم فقط دقت کنید اب باید خیلی داغ باشه

ماری
ماری
در پاسخ به  بهار
5 ماه قبل

خدا شفات بده ان شالله بحق علی

حسن
حسن
در پاسخ به  بهار
5 ماه قبل

خیلی حروم زاده هستی

صدیقه
صدیقه
8 ماه قبل

سلام من دکتررفتم برای سوزش ادرارازمایش وسونوگرافی هم انجام دادم گفت ازخشکی واژن هست داروخشکی واژن دادبهترشدم ولی رحمم عفونت کردرفتم دکترپمادکلوتریمازول دادسوزش ادراربازشروع شده چرا؟؟؟

فرشته هستم
فرشته هستم
8 ماه قبل

سلام چند هفته ای است سوزش ادرار درد مثانه دارم سنگ کلیه هم دارم

تنها
تنها
8 ماه قبل

سلام من چندروزه. دچارسوزش.شدم الان یکم بهترم ولی زیرشکمم. دردداره وهنگامی ادارار مثانم. کامل خالی نمیشه چیکارکنم

سمیه
سمیه
9 ماه قبل

سلام من چند وقتی سوزش ادرار دارم سنگ ندارم کیست داخل کلیه سمت چپ دارم چند دوره آنتی بیوتیک مصرف کردم ده روز خوب بودم دوباره شروع شده ممنونم

تهمینه
تهمینه
9 ماه قبل

من ده ساله ازدواج کردم …درسال دوماه باداروخوبم بعددوباره شروع میشه سوزش ادرارم …حس سنگینی توکلیه هام دارم بعدنزدیکی بدترمیشم..هرچه سونومیرم ازمایش میدم میگن هیچیت نیست ….موندم چه کنم ازبس داروهای قوی خوردم زلیل شدم موندم ای چه دردیه که خوب نمیشه

دکتر مریم
دکتر مریم
در پاسخ به  تهمینه
5 ماه قبل

به متخصص زنان مراجعه کنین ، همسرتون هم باید درمان رو شروع کنند چون شما تنها درمان میشین بعد با هر بار ارتباط با همسرتون ایشون مجدد به شما عفونت رو منتقل میکنن… پس هم شما و هم همسرتون همزمان با هم درمان بشین و در طول دوره درمان از وسیله جلوگیری استفاده نمایید

آسیه. قلندری
آسیه. قلندری
9 ماه قبل

دخترم. سوزشی. ادرار. دارد. هرچی. دکتر. رفتم. بهتر. نشد. دوسال. دارد

سحر
سحر
در پاسخ به  آسیه. قلندری
8 ماه قبل

سلام من زن ۵۰ ساله دو ساله سوزش ادرار دارم چکاب هم رفتم سالم هستم و از هر داروی وامپولی استفاده کردم ممنون میشم راهنماییم کنم

سحر
سحر
در پاسخ به  سحر
1 ماه قبل

سلام من سوزش ادرار مدت ۳ سال هست آزمایشگاه پاپ اسمیر دادم گفتن گیل تناسلی فردای آنروز به آزمایشگاهی دیگه رفتم گفتن زگیل تناسلی نداری ممکنه

میلاد
میلاد
9 ماه قبل

چه داروی برای ادرار زیاد و سوزش بعد آن باید استفاده شود

زهرا الایی
زهرا الایی
9 ماه قبل

سلام بعداز هر نزدکی با شوهرم سوزش می گیرم

مستی
مستی
در پاسخ به  زهرا الایی
5 ماه قبل

وای منم

مهری
مهری
9 ماه قبل

سلام وقت بخیر به طور ناگهانی به سوزش ادرار در مجرای ادرار دچار شدم راهکار چیه؟

سکینه سهرابی
سکینه سهرابی
10 ماه قبل

سلام من یکسال هست سوزش ادراردارم چندبارهم دکتررفتم ولی نتیجه ن گرفتم من ۴۸سالمه دکترزنان هم رفتم تمام آزمایشات روهم انجام دادم ولی هیچ نتیجه ای نگرفتم لطفاراهنماییم کنید

سریه
سریه
10 ماه قبل

من خیلی وقت که ادرار کم دارم کم میرم دستشویی علتش چی میتونه باسه

خالدی
خالدی
10 ماه قبل

سلام خسته نباشی
فقط هرماه موقع پریودی زیر دل دردهای شدید دارم و تا پشت لگن ادامه داره و سوزش ادرار شدید هم داره
فقط ۷ روز پریودی اینجورمیشن بقیه ماه خوبن

و دردها از محل بخیه تا پایین و پشت شروع میشود
ازمایش هم دادم گفتن عفونت نداری
لباس زیر نواربهداشتی هم‌چند مدل عوض شده
و مصرف مایعات هم بالا رفته ولی متاسفانه بهترنشوم ممنون پاسخگوباشید

سن۲۲ سال هست ۲ تا زایمان سزارین انجام دادن
ممنون پاسخگوباشید

دکتر مریم
دکتر مریم
در پاسخ به  خالدی
5 ماه قبل

شما احتمال خیلی زیاد آندومتریوز دارید ، متخصص زنان مراجعه کنید

مستی
مستی
در پاسخ به  خالدی
5 ماه قبل

حتماًشوهرت عفونت داره

سمیه
سمیه
10 ماه قبل

سلام خانم هستم مدت دوماه هست همش تکرر ادرارهمراه باسوزش خیلی زیادبیشتر صبح زود اینجورمیشوم وقتی هم میرم قطره قطره میاد مجددا بعد ازسه دقیقه همونجوری میشوم دکترهم رفتم دارو داد هیچ تاثیری نذاشت .ممنون میشوم راهنماییم کنید چیکار کنم

سمیرا
سمیرا
در پاسخ به  سمیه
24 روز قبل

سلام منم چندسال که دارم. یه بارخوب میشم. دوباره هست چکارکنم تموم بشه

شهربانو
شهربانو
10 ماه قبل

من هنگام ادرارسوزش ندارم ولی قبل از ادرار سوزش دارم وهمینطور موقع استراحت دلیل آن چیست سپاس گزارم

آصلی مزین
آصلی مزین
10 ماه قبل

سوزش شدید همراه با خون دردپهلوندارم

غزل
غزل
11 ماه قبل

من سوزش ادراردارم وازمجرای ادارم خون هم اومد دلیلش چیه وباید چیکارکنم

آیناز
آیناز
11 ماه قبل

سلام خسته نباشید ببخشید من الان ۲۰روز هستش که سوزش ادرار دارم مترونیدازول، کوتریموکسازول،فلوکساوین خوردم اما بازم هم سوزش کم نمیشه برا چند ساعت خوبم بعد چند ساعت دوباره شروع میشه

مهری
مهری
در پاسخ به  آیناز
8 ماه قبل

سلام من چند ساله سوزش ادرار دارم وقتی میرم دستشویی کمی ادرار میکنم بعد هم دوباره سوزش خیلی اذیت میشم در ضمن زیر شکم وپهلوهام هم درد میکنه لطفا بگین چکار باید بکنم

زهرا
زهرا
در پاسخ به  مهری
9 روز قبل

سلام من۲هفتس سوزش ادرار دارم باید چیکار کنم

فرزانه
فرزانه
1 سال قبل

خیلی اذیتم چی دارویی بخورم خیلی درد دارم ادرارم میسوزه خیلییی

دکمه بازگشت به بالا