انواع نیش حشرات و درمان خانگی آن

روش های درمان طبیعی نیش حشرات در خانه

تفاوت کهیر و نیش حشرات را از کجا تشخیص بدهیم؟

گاز گرفتن یا نیش حشره می‌تواند یک تجربه وحشتناک باشد، به ویژه اگر ندانید که چه موجود کوچکی باعث ایجاد آن جوش قرمز و تپنده بر روی پوست شما شده است. اما نگران نباشید چرا که اغلب نیش حشرات بی‌خطر بوده و به سرعت بهبود می‌یابند. ولی در این میان نیش برخی از حشرات، مانند مورچه‌های آتشین، زنبورهای معمولی و زنبور سرخ، ممکن است باعث درد شدید یا حتی واکنش آلرژیک جدی شوند. اما مواردی مانند نیش عنکبوت سمی، نیاز به مراقبت‌های فوری پزشکی خواهند داشت.

انواع نیش حشرات

علائم نیش حشرات سرنخ‌هایی برای علت و شدت آن ارائه می‌دهند. به عنوان مثال، اکثر گزش‌های حشرات باعث ایجاد برجستگی‌های قرمز همراه با درد، خارش یا سوزش می‌شوند. برخی از انواع نیش‌های حشرات همچنین دارای تاول یا جوش هستند. در ادامه شما را با برخی از سرنخ‌های رایج اشکال گزش بیشتر آشنا می‌کنیم. شما می‌توانید با مشاهده هر یک از علائم زیر با متخصص عفونی در ارتباط باشید.

علائم نیش حشرات

 • ساس‌ها یک علامت گاز گرفتگی کوچک روی پوست بر جای می‌گذارند که قرمز و خارش‌دار بوده یا در موارد نادر باعث واکنش آلرژیک جدی می‌شوند.
 • زنبورها باعث ایجاد برجستگی پوستی قرمز همراه با سفیدی در اطراف آن می‌شوند.
 • گزش کک باعث ایجاد خارش روی پوست و اغلب روی مچ پا و ساق پا می‌شود.
 • پشه‌ها برجستگی‌های خارش‌دار صورتی روی پوست ایجاد کرده یا در موارد نادر یک واکنش شدید از نوع آلرژی به نیش حشرات ایجاد می‌کنند.
 • نیش عنکبوت باعث علائم جزئی مانند قرمز شدن پوست، ورم و درد در محل گزش یا علائم بسیار جدی می‌شود که نیاز به مراقبت‌های اورژانسی دارد.
 • کنه‌ها می‌توانند ناقل بیماری لایم باشند و نیش آنها بثوراتی را ایجاد می‌کند که می‌تواند شبیه چشم گاو در حال پخش شدن باشد.

بیشتر انواع گزش و نیش مستقیماً از حشرات به انسان منتقل شده که عموما در خارج از منزل اتفاق می افتد. البته دو استثناء ساس و شپش وجود دارد. ساس ها، کنه های ریزی هستند که در رختخواب زندگی می کنند و شپش ها از طریق تماس با فرد آلوده، شانه یا لباس پخش می شوند.

نیش برخی از حشرات خاص می‌تواند بیماری‌هایی مانند ویروس زیکا، ویروس نیل غربی، ویروس چیکونگونیا، تب دنگی و تب زرد که همگی آنها توسط پشه منتقل می‌شوند را نیز وارد بدن انسان کند. بیماری لایم از کنه، تب خال‌دار کوه راکی از سگ یا کنه چوبی و بیماری شاگاس از تماس با حشرات به انسان منتقل می‌شود.

علائم نیش حشرات

در گزارشی که در تاریخ ۴ مه ۲۰۱۸ توسط مرکز کنترل و پیشگیری از بیماری‌ها(CDC)  منتشر شد، به آمریکایی‌ها هشدار داد که بیماری‌های ناشی از نیش پشه، کنه و کک در سال‌های اخیر افزایش یافته است.

پیشگیری از نیش حشرات

سعی کنید در هنگام مسافرت، از داروهای مورد نیاز یا اقدامات احتیاطی که می‌توانید انجام دهید، آگاهی کافی داشته باشید.

لباسی بپوشید که پوست را بپوشاند.

صرف نظر از نوع اشکال گزش، بهتر است بدانید چه عاملی شما را گاز گرفته است. یادگیری درباره تشخیص نیش حشرات از نظر ظاهر و احساس، به شما کمک می‌کند تا بدانید که آیا قادر به درمان نیش حشره در خانه خواهید بود یا بایستی فوراً به دنبال مراقبت‌های پزشکی باشید.

اگر حساسیت به گزش حشرات دارید، با دکتر آلرژی خود در مورد مراقبت‌های اورژانسی در این باره صحبت کنید. برخی از افراد مبتلا به آلرژی شدید به نیش حشرات باید همیشه داروی آلرژی از جمله اپی نفرین همراه خود داشته باشند.

نیش حشرات عفونی

نیش پشه به صورت برجستگی پوستی خارش‌دار، گرد قرمز یا صورتی ظاهر می‌شود. این وضعیت معمولاً نشان‌دهنده نیش بی‌خطر حشره است، اما گاهی اوقات می‌تواند باعث بیماری جدی شود، مانند ویروس زیکا (به ویژه در زنان باردار که خطرناک است)، ویروس نیل غربی، مالاریا یا آنسفالیت سوارکاری غربی .(EEE) برای اکثر مردم، زیکا Zika باعث بیماری مختصر و شبیه به آنفولانزا می‌شود. اما نوزادان مادران باردار مبتلا به زیکا دارای مقادیر نگران کننده‌ای نقایص مادرزادی میکروسفالی هستند.

بر اساس گزارشات CDC، در سال ۲۰۱۹، در مجموع ۹۵۸ مورد ویروس نیل غربی در ۴۷ ایالت ایالات متحده گزارش شده است. علائم این بیماری ۲ تا ۱۴ روز پس از نیش ظاهر می‌شود و می‌تواند شامل سردرد، درد بدن، تب، استفراغ، اسهال و بثورات پوستی باشد. افراد مبتلا به عفونت شدیدتر نیل غربی ممکن است دچار مننژیت یا آنسفالیت شوند و علائمی از جمله سفتی گردن، سردرد شدید، عدم تعادل، تب بالا و تشنج داشته باشند.

نیش یک پشه آلوده به انگل می‌تواند باعث بیماری مالاریا شود. این اتفاق نادر در ایالات متحده، هر ساله باعث ابتلای تنها حدود ۲۰۰۰ مورد در این کشور می‌شود و اکثر موارد ابتلا در افرادی دیده می‌شود که اخیراً به نقاطی از جهان سفر کرده‌اند که مالاریا خیز بوده است. علائم این بیماری مشابه آنفولانزا است و می‌تواند شامل تب، سردرد، دردهای عضلانی، تهوع و استفراغ از ۱۰ روز تا ۴ هفته پس از گزش باشد. بر اساس گزارش CDC، مالاریا یک بیماری جدی می‌باشد، اما خوب است بدانید که قابل پیشگیری و درمان است.

موارد EEE نادر اما کشنده است. برای افراد آلوده به EEE ، ۳۰ درصد احتمال زنده ماندن گزارش شده است. بسیاری از مبتلایان به این بیماری دچار مشکلات عصبی می‌شوند. بر اساس گزارش CDC، تا اواسط دسامبر ۲۰۱۹، ۳۸ مورد در سال در ایالات متحده گزارش شده بود که ۱۵ نفر که بر اثر این بیماری جان خود را از دست دادند.

درمان خانگی نیش حشرات

معمولاً یک واکنش خفیف و محدود در عرض چند روز از بین می‌رود. اما چند درمان خانگی می‌توانند به تسریع این فرآیند و کاهش ناراحتی ناشی از آن کمک کنند.

 1. از کمپرس سرد روی ناحیه آسیب دیده، مسکن‌های خوراکی، کرم استروئیدی یا پماد بی‌حسی موضعی می‌توانید به منظور تسکین ناراحتی استفاده کنید.
 2. اگر جراحت در ناحیه بازو یا پا وجود دارد، آن را بالا نگه دارید.
 3. اشکال متمرکز گرما برای درمان ناراحتی ناشی از نیش پشه می‌تواند مفید واقع شود.
 4. گاهی اوقات داروهای آنتی هیستامین کمک کننده هستند. انواع مختلف درمان‌های بدون نسخه برای جای نیش و گزش در دسترس هستند.
 5. به منظور درمان ورم ناشی از نیش حشرات یا یک واکنش آلرژیک موضعی جدی‌تر ممکن است به مصرف آنتی هیستامین‌ها یا مسکن‌های خوراکی نیاز داشته باشد.
 6. در موارد شدیدتر ورم، پزشک ممکن است استروئیدهای خوراکی را به شما تجویز کند.
 7. افراد می‌توانند توده‌های کوچک خارش دار یا ضایعات ایجاد شده اطراف نیش را با کورتیکواستروئید خوراکی مانند پردنیزولون یا آنتی هیستامین خوراکی درمان کنند.
 8. شما می‌توانید از پماد هیدروکورتیزون برای نیش حشرات با مقدار ۰.۵ یا ۱ درصد استفاده کرده و در صورت عدم دسترسی، لوسیون کالامین یا خمیر جوش شیرین را چندین بار در روز به نیش یا گزش بزنید تا علائم شما برطرف شود.
 9. خاراندن پوست یا ترکیدن تاول ممکن است باعث ورود باکتری‌ها و ایجاد عفونت شود.
 • در صورت بروز واکنش‌های شدید در پوست و علائم عمومی‌تر، پزشک ممکن است فرد را برای حساسیت‌زدایی یا درمان واکنش آلرژیک به متخصص پوست ارجاع دهد.
 • اگر علائم بدتر شد یا بهبود نیافت، بهتر است سریعا به پزشک عفونی مراجعه کنید.
 • اگر نیش در اثر گزش کک، کنه یا ساس ایجاد شده باشد، سعی کنید منبع آلودگی را پیدا کنید. اگر این حشرات از حیوان خانگی شما منتشر شده باشند، حیوان خانگی نیاز به درمان داشته، همچنین ملافه، اثاثیه نرم و فرش‌های سراسر خانه باید شستشو و ضدعفونی شوند.
 • در هنگام مشاهده حشره ساس در خانه از مواد ضدعفونی کننده به منظور ریشه‌کنی آنها از خانه استفاده کنید. برای جلوگیری از ساس، ملافه را با درجه حرارت بالا بشویید و بالش‌ها و تشک‌های قدیمی را جایگزین کنید.

درمان خانگی نیش حشرات

درمان طب سنتی نیش حشرات

داروهای طبیعی یا خانگی که ممکن است بدین موثر واقع شوند شامل روغن درخت چای، روغن اسطوخودوس، بلغور جو دوسر، پیاز تازه یا خمیر دندان است که به صورت موضعی روی نیش استفاده می‌شود. همچنین کارایی این گزینه‌های درمانی برای کاهش علائم گزش و نیش گزارش شده است. با این حال بهتر است قبل از به کار بردن آنها از عدم حساسیت پوستی بدن‌تان نسبت به آنها اطمینان حاصل کنید.

گفتگوی آنلاین با متخصص طب سنتی و درمان نیش حشرات

آلوئه ورا و درمان طب سنتی حشرات

برخی از تحقیقات روی موش‌ها نشان داد که گیاه آلوئه ورا نوع لیترالیس، که از خویشاوندان نزدیک به آلوئه ورا است، ممکن است دارای خواص ضد التهابی و التیام‌دهنده زخم باشد. دانشمندان به این نتیجه رسیدند که A. littoralis ممکن است به کاهش التهاب ناشی از نیش پشه کمک کند و استفاده از ژل نیز ممکن است این ناحیه را تسکین دهد.

عسل و درمان طب سنتی حشرات

عسل ممکن است دارای خواصی باشد که برای درمان زخم‌ها مفید است. استفاده از عسل روی نیش قادر است به کاهش التهاب و جلوگیری از عفونت کمک کند. همانند روش آلوئه ورا، استفاده از عسل بر روی پوست نیز ممکن است به تسکین ناحیه گزش کمک نماید.

آویشن و درمان طب سنتی حشرات

آویشن دارای خواص ضد باکتریایی و ضد قارچی است، بنابراین می‌تواند خطر تحریک و عفونت پوست اطراف گزش پشه را کاهش دهد. برای استفاده بیشتر از آویشن، برگ‌های آن را ریز خرد کنید. می‌توانید برگها را مستقیماً روی نیش خود بمالید و بگذارید ۱۰ دقیقه بر روی آن باقی بماند.

همچنین می‌توانید با جوشاندن آب و افزودن چند شاخه آویشن یک مایع غلیظ تهیه کنید. بعد از سرد شدن این مایع، برگ‌ها و شاخه‌ها را از آن جدا کنید. سپس یک دستمال شستشو را در این آب آویشن آغشته کرده و روی گزش خود بمالید. دستمال را برای چند دقیقه در این محل بگذارید.

می‌توانید برای خاصیت تسکینی بیشتر، یک دستمال مرطوب آغشته به آویشن را روی یک تکه یخ بپیچید تا اثر خنک‌کنندگی طبیعی داشته باشد.

بابونه و درمان طب سنتی حشرات

بابونه، که از اعضای خانواده گل آفتابگردان است، یک داروی طبیعی رایج برای بسیاری از بیماری‌ها است. وقتی این چای روی پوست مالیده می‌شود، می‌تواند التهاب را کاهش داده، سوزش پوست را تسکین دهد و روند بهبود را تسریع کند. یک کیسه چای پر از گلهای خشک شده و خرد شده بابونه را در آب به مدت ۳۰ دقیقه در یخچال قرار دهید. سپس آب اضافی آن را از کیسه چای بیرون بریزید و آن را مستقیماً روی موضع خود بمالید. اجازه دهید به مدت ۱۰ دقیقه روی محل باقی بماند. سپس محل را با یک پارچه مرطوب پاک کنید. می‌توانید این کیسه چای را برای استفاده‌های بعدی در یخچال نگه‌داری کنید.

بلغور جو دوسر و درمان طب سنتی حشرات

بلغور جو دوسر می‌تواند خارش و تورم را تسکین دهد زیرا حاوی ترکیبات خاصی است که دارای خواص ضد تحریک‌کننده هستند.

با مخلوط کردن مقدار مساوی از بلغور جو دوسر و آب در یک کاسه، یک خمیر بلغور جو دوسر تهیه کنید. مقداری از خمیر را روی یک دستمال شستشو قرار داده و آن را روی پوست تحریک شده حدود ۱۰ دقیقه نگه دارید. سپس محل را تمیز کنید.

اگر نیش‌های زیادی دارید، به جای آن می‌توانید حمام بلغور جو دوسر را امتحان کنید. بدین منظور یک فنجان از آن را در حمام ریخته و موضع را در آن قرار دهید.

چه زمانی به پزشک مراجعه کنیم؟

بیشتر موارد نیش عنکبوت سمی نیستند و فقط علائم جزئی مانند قرمز شدن پوست، تورم و درد در محل ایجاد می‌کنند. اما نیش برخی از عنکبوت‌های دیگر یک اورژانس واقعی به حساب می‌آیند. علائمی مانند سفت شدن قفسه سینه، مشکلات تنفسی، مشکلات بلع یا ورم صورت ممکن است در اثر حساسیت به نیش عنکبوت ایجاد شود، در چنین مواردی فوراً به اورژانس مراجعه کنید. از آنجا که نیش عنکبوت می‌تواند باعث ابتلای به کزاز شود، CDC همچنین توصیه می‌کند که دوز یادآور واکسن کزاز خود را هر ۱۰ سال یکبار انجام دهید.

نیش عنکبوت سمی مانند بیوه سیاه یا گوشه قهوه‌ای بسیار خطرناک است و می‌تواند واکنش شدیدی ایجاد کند. نیش بیوه سیاه که به صورت دو علامت سوراخ شدن ظاهر می‌شود، ممکن است در ابتدا دردناک باشد یا علامتی از خود نشان ندهد. اما ۳۰ تا ۴۰ دقیقه بعد، ممکن است درد و تورم در ناحیه داشته باشید. در عرض هشت ساعت، ممکن است درد و سفتی عضلات، درد معده و کمر، تهوع و استفراغ و مشکلات تنفسی را تجربه کنید. شاید عنکبوتی را که شما را گاز گرفته است ندیده باشید، اما در صورت احتمال گاز گرفتن عنکبوت سمی، فوراً به پزشک مراجعه کنید.

گفتگوی آنلاین با متخصص عفونی

خبر خوب این که شما می‌توانید با مشاهده هر یک از علائم ناشی از گزش حشرات با پزشک عفونی آنلاین پذیرش ۲۴ در این باره مشورت نمایید.

۳.۹/۵ (۸ نظر)

منبع
www.healthline.comwww.medicalnewstoday.comwww.medicalnewstoday.comwww.everydayhealth.com

تیم تولید محتوای پزشکی و سلامتی پذیرش۲۴

تیم تحریریه پذیرش۲۴ متشکل از پزشکان متخصص و پرستاران دارای مجوز، مترجمان و نویسندگان با تجربه در حوزه تولید محتوای پزشکی و سلامتی تمام تلاش خود را در جهت اطلاع رسانی و آگاهی سازی کامل و جامع در خصوص داروها، بیماری‌ها و سایر اطلاعات سلامتی برای استفاده عمومی کاربران پذیرش۲۴ از منابع معتبر علمی به کار می‌بندد.
عضویت
Notify of
guest
51 پرسش و پاسخ
بیشترین امتیاز
جدیدترین قدیمی ترین
Inline Feedbacks
نمایش همه نظرات
حسن مرادپور
حسن مرادپور
9 ماه قبل

سلام چند روزپیش نمیدونم چی بود روی پام چیز. زده. الان عفونت همراه با تورم قرمزی الان سردرد. وگر گرفتگی دارم یبار رفتم پیش دکتر سرم ودار داده وزدم ولی الان توخونه چکار باید انجام بدم تا اروم بشم

سمانه صفری
سمانه صفری
1 روز قبل

سلام من حدود ۶ماه پیش روستا چیزی پشت پام نیش زده هر هفته خارش میگیره و خیلی قرمز میشه و درد و التهاب پیدا میکنه دکتر رفتم چند پماد هم استفاده کردم ولی فابده نداره

Moźha
Moźha
4 روز قبل

با سلام
از۶فروردین وقتی از سفر برگشتم روی ساق دستم یک چیز مانند گزیدگی پشه پیداشد اوایل کوچیک بود همراه باخارش اما الان ک۱۰خرداد هست کمی بزرگ شده وسفت باخارش زیاد
حالت کبودی و قرمزی داره اگه میشه راهنمایی بفرمایید

خانم رضایی
خانم رضایی
15 روز قبل

سلام خسته نباشد بنده خانم ۴۸ ساله ۴هار روز پیش یه چیزی پای منو نیش زد بعد از چند ساعت کل بدنم خارش گرفت فرداش رفتم دکتر آمپول دگذا آمپول کرتون ویه آمپول دیگه زد قرص حساسیت داد هر ۶ساعت میخورم ولی هیچ تاثیری نکرد همچنان از خارش دارم میمیرم چیکار کنم تورو خدا سری جواب بدید

مرضیه
مرضیه
16 روز قبل

سلام چند روز پیش در کشاله رانم احساس سوزش وبعد درد شدید کردم پس از چند ساعت تورم ،قرمزی و درد شدید داشتم سر درد شدید دارم الان در همون ناحیه اندازه یک پرتقال کوچک ملتهب وبه شدت سفت وداغهدر ضمن جای دو نیش کوچک هم پیداست بعد از درمانهای خانگی از دیشب راه باز کرده وخون وچرک میاد،چکار باید بکنم

Last edited 16 روز قبل by مرضیه
علی
علی
17 روز قبل

سلام.چگونه میتوان خانه را از حشرات گزنده پاکسازی کرد

سمیرا
سمیرا
18 روز قبل

سلام پسرم ۴سالشه صبح بیدارشدشصورتش لکی قرمزرنگی دوسه جاداره دون دون سفیدرنگی روشون دراومده الان یکم ورم داره نصف صورتش جای الکه های قزمزتاول زده بودک ترکیدن دکتربردم پماددادولی خوب نشده لطفاجواب بدید

علی امیری دوماری
علی امیری دوماری
23 روز قبل

سلام. من دو روز قبل روی شکم کنار ناف احساس کردم که چیزی مانند زنبور نیشم زد بعد از چند دقیقه با زدن زردچوبه از التهاب آن جلوگیری کردم ولی در روز بعد مجددا محل نیش خارش داده و پماد هیدروکورتیزون استفاده کردم که موثر واقع نشده است. لطفا راهنمایی کنید که چکار کنم خیلی ناراحتم دارد.

فریده حسینی
فریده حسینی
23 روز قبل

سلام چه نیش پشه ای منجر به درد استخوان میشودبه اندازه سکه است وزیر قلب ودنده ها میباشد لطفا راهنمایی بفرمایید

محسن سنجابی
محسن سنجابی
28 روز قبل

درود الان سه روز است حشره‌ای روی سینه و کمرم را نیش زده درد شدید دارد و قرمز شده درمان آن چیست

m.
m.
29 روز قبل

سلام اگر ممکن است عکس و مطالبی که در سایت می گذارید از لحاظ انسانی و اسلامی رعایت شده باشد مثلاً حجاب و عفاف

ناشناس
ناشناس
1 ماه قبل

سلام خواهر کوچیکم ۳ سالشه دقیقا روی پلک چشمشو پشه نیش زده ۲ روزه اینطوری شده خیلی ورم کرده نشون دکتر دادیم میگه چیزی نیست پشه نیش زده ولی خیلی ورم کرده
کسی راهی داره زودتر خوب شه؟

رضا نادری
رضا نادری
4 ماه قبل

سلام آقای دکتر کمی بالاتر از کف دستم قرمز شده از حمام آمدم بیرون دیدم وسط قرمزی سوراخ شده علت چیه

علی
علی
در پاسخ به  رضا نادری
4 ماه قبل

سلام آلان خوب شد یا ن مال منم همین طوری شده

بهار
بهار
5 ماه قبل

سلام دخترم مو‌ کک و پشه زیاد میکنه و بد هم ردش میمونه چیکار کنم

یاسمن
یاسمن
در پاسخ به  بهار
1 ماه قبل

سلام دخترمنم۱۰ماهشه همینطوره الان نزدیک۱۵روزه جاشون ورم داره بدجوری خارش زیادداره مخصوصاشبادکترچندباربردم فایده نداشت کلافه شدم توروخداکسی راهی داره منم راهنمایی کنید

محمد حسن
محمد حسن
در پاسخ به  بهار
1 ماه قبل

سلام آقای دکتر یه دختر دوساله دارم کک اونو زده خیلی خارش داره چه کار کنم

Zahraa
Zahraa
در پاسخ به  بهار
28 روز قبل

بچه های منم کک گاز گرفته مخصوصا کوچیکه ک ۵ماهشه فقط باید پمال بمالی من کالامین میزنم

بهار
بهار
5 ماه قبل

سلامی دوباره لطفا جواب مو‌ زود تر بدید

بهار
بهار
5 ماه قبل

سلام دختر مو زیاد کک و پشه نیش میزنن وردش هم میمونه چیکار باید بکنم

دریس
دریس
6 ماه قبل

سلام من یک ساله مشهدساکنم والان نزدیک ۳هفته هست که شب تمام بدنمان شروع به خارش می‌کند وصبح می‌بینیم که جای گزش حشره هست ولی خونه تمیزه وهیچی نیست این حشره چی میتونه باشه وراه پیشگیری ازآن چیست

مینا
مینا
در پاسخ به  دریس
1 ماه قبل

ساس.تارومار قرمز بزنین و ۲ ساعت خونه نباشین چون خطرناکه بعد حتما میمیره

محمد
محمد
6 ماه قبل

سلام دو روز میشه دستمو چیزی گزیده جاش سیا شده درد داره نمیدونم چی کار کنم

سلام خانم اسلامی
سلام خانم اسلامی
در پاسخ به  محمد
1 روز قبل

دوروزپیش باغ رفتم کمی برگ خشک برا آتیش جمع کردم نمی دونم چی نیشم زده انگشت کوچیکه دستم ورم کرده درد داره نمی تونمچیزی بردارم یاکاری کنم خیلی درد داره چه کارکنم

مریم یزدانی
مریم یزدانی
6 ماه قبل

سلام یه قسمتی از بدن منو کنه گزیده البته حدود ده روز روی بدنم بود و من فکر میکردم چیزی مثل زگیله و هر روز بزرگتر میشد و من یه روز که با عینک نگاه کردم دیدم داره حرکت میکنه و متوجه شدم کنه اس الآن حدود ۴ روزه که کنه رو از بدنم به آرومی جدا کردم و هر روز سرکه سیب چند مرتبه میزدم البته دردش ساکت شده ولی محل گزیدگی سفت شده و یه کم ورم کرده متاسفانه یه جای دور از شهر هستیم نمیدونم فعلاً چه کاری باید انجام بدم

حسینی
حسینی
در پاسخ به  مریم یزدانی
6 ماه قبل

سلام حدودسه .ماه بیش.وسط سینه ام کنه چسبیده بود درآوردم ولی برامدگی جایش مانده وخارشدارد احساس میکنم نیش کنه درنیامده وقتی هم میخارم اطرافش قرمز میشود

....
....
7 ماه قبل

کندگی هایی که مثل پشه هستند اما سفیدن و فوق العاده سوزش و خارش دارند روش آلفا زدم خیلی بهتر شد اما بازم خارش رو داره

نوری
نوری
7 ماه قبل

سلام من صب که از خواب بیدار شدم کمرم انگار کش شلوار بریده باشه میسوخت فک کردم کش شلوارم سوزونده اهمیت ندادم سه روز بعد نگاه کردم دیدم جای نیش میبینم الان هم پنج روزه همون جور داره میخوره میخواستم ببینم دکتر مراجعه کنم یا تکم کم خوب میشه

پریسا
پریسا
9 ماه قبل

سلام سه روزه انگشت اشارمو نمی دونم چی نیش زده هم درد داره نه می تونم حرکت بدم هم قرمز و هم خیلی باد کرده دردش نمی زاره خم بکنم میشه بگین چکار کنم ممنون

ثریا کاظمی
ثریا کاظمی
9 ماه قبل

سلام وعرض ادب
من هفت روز پیش مسافرت بودم وبدنم رو پشه گریده وچون من هاشیموتو هستم تواین مدت انواع پمادها وحتی بتامتازون la دیروز زدم وهنوز بعداز هفت روز خارش شدید وتاولهایی مثله تبخال تو دور گردنم وگوشه چشمم وپیشونیم زده ودور قسمتهای گزش واقعا خارش شدید دارم وهمینطور بزرگتر میشه دستر بفرمایید بااینهمه پماد کلو بتازوا
ولوسیون وپماد کورتام ومدوپراک ۱دهم درصد استفاده کردم ولی هنوز خارش شدید دارم

مینا
مینا
در پاسخ به  ثریا کاظمی
8 ماه قبل

سلام تست سالک دادین؟؟؟

زهرا علیزاده
زهرا علیزاده
در پاسخ به  ثریا کاظمی
1 ماه قبل

سلام وعرض ادب دارم تو خونه مون سوسک داره و یگ شب مرا گاز یا نبش کرفته از صورتم خیلی سوزش داره باید چه کار کنم

مرضیه خسرویو
مرضیه خسرویو
9 ماه قبل

چشم چپ بچم دریا رفته بودیم پشه یا حشره ای نیش زده و متورم و بسته شده خواهش میکنم دلیل و راهکار بهمون بدین جهت بهبود

آتنا
آتنا
10 ماه قبل

سلام خسته نباشید من صبح پاشدم رفتم دستشویی وقتی میخواستم ی آبی به صورتم بزنم دیدم که صورتمو پشه کنده ترو خدا بگید چی بزنمم

محمد
محمد
10 ماه قبل

سلام چند هفته پیش در باغی در کلاک کرج رفتم شب آمدم خانه احساس خارش شدید در بالا تنه کردم به خدا تیکه پارم کردن گریس زدم بدتر شدن راه میرفتن زیر پوست که بعد دوستان گفتن شته میباشد دوش میگرفتی خوب میشدی الان بعد از یک ماه یک قسمت از پشت کتفم داره راه میره سرکه میزنم کمتر میشه آقایان خانومها چه کنم کمکم کنید میخواستم سم علف بزنم چه کنم

سونا
سونا
10 ماه قبل

سلام خسته نباشید پای دخترم دو روز باد کرده درد نداره ولی میخواره

مژگان
مژگان
11 ماه قبل

با وجودی که همش حمام می رم ولباس عوض میکنم و بدنم را با آب و صابون میشویم همش تو لباسم هستش و نیش میزنه زیاد هم خارش دارم….

مژگان
مژگان
11 ماه قبل

سلام.من دوروز داشتم خاک جنگل برای گلها آماده میکردم نمی دونم چی تو خاک بود که تمام بدن من را نیش زده پماد کالودلا مصرف کردم فایده نداره .یخ استفاده کردم خارشم کم نشده .لازم برم دکتر چون بدجوری پاهام با دستام نیش زده …ممنون میشم راهنمایی کنید

ریحانه
ریحانه
11 ماه قبل

سلام من یه هفته هست تقریبا کل ساق و مچ و روی پام و کناره های کف دام رو پشه خورده در واقع اول یه کم بود اما هر شب که می خوابیدم پا میشدم بیشتر و میشد جوری که الان تموم وام پر شده و ظاهر وحشتناکی پان پیدا کرده و به دستم هم رسیده
به نظرتون این چیه ؟؟ آخه من هر چی میگردم پشه ای پیدا نیست تو خونمون

نوید
نوید
در پاسخ به  ریحانه
9 ماه قبل

کک

رها
رها
در پاسخ به  ریحانه
1 ماه قبل

کک تو لباس تونه

ستاره
ستاره
1 سال قبل

من و پشه زدن بعد من میخوارمشونربعد کنده میشه و جاشون میمونه. من میخوام اینا برن

سینل
سینل
1 سال قبل

سلام یه پشه خیلی ریزه که کل خونه رو برداشته کل بدنمون جای نیش پشه
جطوری بکشیمشون یا از داخل خونه برن

سارا افشار
سارا افشار
1 سال قبل

چند وقتی یه چیزی بدن من وهمسرم رو میزنه روی تخت و اطراف تخت رو گشتم تمیز کردم اما نه چیزی هست ونه حشره ای که بگم مثلا ساس هستش یکدفعه شروع به خارش میکنه بصورت یه نقطه ریز ول کنم نیست بنظر شما ممکنه حشره باشه ویا حساسیت به مواد شوینده چون به تازگی پودر ماشینم رو عوض کردم اگر راه حلی هست ممنون میشم کمک کنید

نرگس از تهران
نرگس از تهران
در پاسخ به  سارا افشار
11 روز قبل

ساسه پشت قاب عکس میمونه شب بیرون میاد

اجمل هدايت
اجمل هدايت
1 سال قبل

سلام مدت هفت ساعت میشود که یک عنکبود سیاه رنک بای من را کاز داد و در اول خارشت را شروع کرد من کوشش کردم که نیشه اش را بکشم همرای انکشاان ام فشار دادم و تا حد تاوان نیش را کشیدم و بعد از بیصت دقیقه بای من درد را شروع کرد و بیش داکتر مراجعه کردم فشارم را دید بالا بود و یک امبول تقویت امبول فشار بالا و یک بیجکاری زید حساسیت همرای سیروم تطبیق کرد از ساعت اول تا حالی که تقریبا هفت ساعت میسود باهام سخت درد می کند بخصوص جای کاز کرفتی و بعضی وقت نزدیک قد کشم
حالی جی کنم که از درد خلاص شوم و تاسیرات منفی ان تا جی زمان ملعوم میشود ؟
تشکر

کژوان
کژوان
1 سال قبل

باسلام آیا با یکبار نیش حشره می توان آلرژی پیدا کرد یکبار حشره نیشم زد صبحش کل بدنم کهیر زد از اون موقع حساسیت پیدا کرده کل بدنم

پریسا
پریسا
در پاسخ به  کژوان
11 ماه قبل

سلام باستنم نمیدونم چی نیش زده قرمز شده

طرهانی
طرهانی
در پاسخ به  پریسا
10 ماه قبل

باسلام همین الان درخواب یهوی یک قسمت ازلبم تاول زد وقرمز شد ظاهرا پشه بوده لطفا بگین چکارکنم

مصطفی
مصطفی
1 سال قبل

شب همه بدنم میخوره خارش داره نمیدونم کنه است کک است تا صبح بیدار هستم بدنم میخوره

عباس‌
عباس‌
در پاسخ به  مصطفی
1 ماه قبل

دوستان‌همه.این‌علائم.مربوط‌به‌گزیدگی‌نیستند‌‌‌توجه‌داشته‌باشید‌اغلب‌‌خوراکیها‌الرژیزا‌هستند‌بخوصوص‌‌سبزیجات‌‌تره‌‌وشاهی‌‌.‌‌ادویه‌ها‌‌اکثرشون‌الرژی‌زا‌هستند‌‌یا‌تخم‌. مرغ‌‌پس.تمام‌خارش‌هارا‌‌گزیدگی‌حساب‌نکنید‌‌یه‌زرره‌‌رو. خوراکتون‌‌دقت‌کنید‌

دکمه بازگشت به بالا