زنان و زایمانمحتوای سلامتی

چگونه می‌توانیم دختر باردار شویم؟

همه ی اطلاعاتی که برای باردار شدن فرزند دختر نیاز داریدکه بدانید

آیا از راهکارهای دختر باردار شدن به جای پسر اطلاع دارید؟

بسیاری از خانواده‌ها پیش از تصمیم برای بچه‌دار شدن تمایل دارند که حتما فرزند آن‌ها دختر شود؛ مخصوصا اگر یک فرزند پسر داشته باشند. طبق اصول علم ژنتیک امکان تعیین جنسیت فرزند در شرایط عادی وجود ندارد؛ مگر آنکه پیش از لقاح، اسپرم دارای کروموزوم‌های جنسی X Yیا X X به صورت اختصاصی از مایع منی مرد جدا شود و با تخمک زن در شرایط آزمایشگاهی لقاح پیدا کند و در نهایت به روش IVF در رحم زن جای‌گذاری شود. طبق تجربه این تکنیک معایب زیادی مانند احتمال بالای سقط جنین را دارد.

با افزایش تحقیقات و کسب تجارب بسیار در طب سنتی و علم تغذیه، راهکارهای جالبی برای تعیین جنسیت فرزند به دست آمده است. اگرچه احتمال کسب نتیجه دلخواه از این راهکارها صد درصد نیست؛ اما به علت داشتن معایب اندک، در حال حاضر بسیاری از پزشکان انجام آن‌ها را برای دختر یا پسردار شدن توصیه می‌کنند. بنابراین در صورت تمایل به داشتن فرزند دختر، حتما چندین ماه قبل از اقدام برای بارداری با یک متخصص طب سنتی و کارشناس تغذیه مشورت کنید.

وب‌سایت و یا اپلیکیشن پذیرش۲۴ توانسته است به صورت ۲۴ ساعته و آنلاین؛ امکان مشاوره تلفنی، متنی، صوتی با پزشکان آنلاین زنان و زایمان متخصص تعیین جنسیت جنین را فراهم کند. در ادامه نیز با چندین راهکار در این زمینه آشنا خواهید شد.

مشاوره آنلاین زنان وزایمان

چند روز قبل از پریودی فرزند دختر می‌شود؟

طبق نظر بسیاری از کارشناسان، اولین شرط برای موفقیت در دختردار شدن، زمان‌بندی است. اساسا جنسیت جنین را نوع کروموزوم‌های جنسی اسپرم تعیین می‌کند. اسپرم حاوی کروموزوم های X Y که باعث ایجاد جنین پسر می‌شود سریع‌تر حرکت می‌کند، اما نسبت به اسپرم حاوی کروموزوم‌های X X که باعث ایجاد جنین دختر می‌شود عمر کوتاه‌تری دارد. طبق بررسی‌ها برای دختردار شدن باید ۲ تا ۴ روز قبل از تخمک‌گذاری مقاربت صورت گیرد تا فقط اسپرم‌های X X باقی مانده باشند. بنابراین بهتر است از چند ماه قبل، به کمک تقویم (۶ تا ۷ روز بعد از پایان پریودی) و کیت‌های تخمک‌گذاری، از زمان دقیق تخمک‌گذاری خود مطمان شوید.


Advertisement

رژیم غذایی زنان برای دختردار شدن

طبق اصول علم تغذیه، نوع مواد غذایی که مادر چند ماه قبل از باردار شدن می‌خورد بر جنسیت فرزند اثر می‌گذارد؛ چراکه باعث تغییر PH بدن می‌شوند. هرچه محیط واژن مادر در روزهای نزدیک به تخمک‌گذاری اسیدی‌تر باشد شانس دختردار شدن بالا می‌رود؛ زیرا اسپرم‌های X Y نمی‌توانند در محیط اسیدی زنده بمانند. از مواد غذایی اسیدی می‌توان به انواع گوشت، محصولات لبنی، برنج، انواع کنسرو، ذرت، سفیده تخم مرغ، میوه‌های ترش‌مزه، شکلات، نوشیدنی‌های گازدار و سرکه اشاره کرد. دانشمندان پی برده‌اند که اگر رژیم غذایی مادر یک ماه قبل از بارداری غنی از کلسیم و منیزیم باشد (مانند انواع سبزیجات دارای برگ سبز)؛ احتمال دختردار شدن بالا می‌رود. حتی می‌توانید از مکمل‌های مواد معدنی استفاده کنید. بهتر است مصرف نمک و محصولات حاوی سدیم زیاد، به حداقل برسد. مطمانا دکتر آنلاین طب سنتی و تغذیه به خصوص مشاورین حاضر در پذیرش۲۴ می‌توانند نکات بیشتری در زمینه نوع تغذیه پدر و مادر در اختیار شما بگذارند.

مطلب مرتبط
همه‌چیز درباره بارداری بدون دخول

رژیم غذایی مردان برای دختردار شدن

توصیه می‌شود که پدران برای دختردار شدن بیشتر مواد غذایی قلیایی مانند سبزیجات، میوه‌ها، شیر و چای بخورند. از طرفی مصرف مکمل‌های ویتامین دی و کلسیم نیز موثر است.

بهترین زمان لقاح برای دختر دار شدن

 برای زوجانی  که دختر می خواهد باید ۴روز قبل از اینکه تخمک گذاری صورت بگیرد تا ۲۴ساعت پیش از آن لقاح را انجام دهد که بهترین زمان برای بارداری دختر میباشد.

بهترین زمان برای لقاح بارداری دختر

چند روز قبل از تخمک گذاری جنین دختر میشود؟

 بایستی در آن روز درجه حرارت بدن فرد را اندازگیری کرد تخمدان پس از تولید تخمک هورمونی به نام پروژسترون تولید میکند ک ابن هورمون اگر فردی باردار باشد وظیفه محافظت را در بارداری  برعهده دارد.

الگوی تخمک گذاری بدین صورت است که

دمای بدن زمانی که هنوز تخمک گذاری صورت نگرفته (روز ۱_۱۴قاعدگی )،زیر ۳۶درجه سانتیگراد میباشد.

بعد از آن که تخت گذاری صورت گرفت (روز ۱۵قاعدگی) دمای بدن با درجه حرارت فرد (۱_۵/۰)بالا می رود.

ترشح موکوس دهانه رحم در دوران تخمک گذاری مقدار ترشح هورمون موکوس واژن افزایش می یابد حالت چسبندگی دارد

ولی در دوران قاعدگی میزان ترشح هورمون موکوس دهانه رحم کاهش می یابد.

روش تقویمی با نوشتن روزهای دوران قاعدگی و و تعیین روز تخمک گذاری میتوان تعیین کرد.

میتوان با استفاده از کیت هایی که روز تخمک گذاری را پیشبینی میکند استفاده کرد.

محاسبه زمان تخمک گذاری برای دختر دار شدن

روش قطعی برای دختر دار شدن تعیین روز دقیق تخمک گذاری کار سختی می‌شود اگر فردی دوران سیکل منظم ک ۲۸روز باشند.هیچ موقع نمیخوام صددرصد بارداری دختر داشته باشیم ولی طی علمی که امروز پیشرفت کرده میتوان تا حدودی بارداری دختر امکان پذیر ساخت بانوان بعضی از آنها سیکل منظمی دارند.ولی برخی سیکل منظمی ندارند

برای بارداری دختر می توانید ۲_۳ماه قبل از نزدیکی محیط واژن را به وسیله پنبه یا هرچیز درگیر اسیدی کنید و چندین بار تکرار کنید تا دهانه رحم کاملا اسیدی شود. که با این کار احتمال دختر دار شدن افزایش می یابد.

طب سنتی برای دختردار شدن

در طب سنتی برای دختر دار شدن یک سری نکات و رژیم های غذایی موجود می باشد که هرکس با رعایت رژیم ها،امکان  دختر دار شدن را فراهم میکند که موارد زیر در طب سنتی امکان بارداری دختر را فراهم میکند.

 • برای بارداری دختر میتوان از سرکه سیب استفاده کرد.
 • روش های قطعی برای دختر دار شدن زنان باید روز های تخمک گذاری را باید در جایی یادداشت کنید و فراموش نکنید که ۳روز مانده به تخمک گذاری با شوهرتان نزدیکی داشته باشید.
 • در هنگام نزدیکی ،دخول نباید عمیق باشد‌.
 • زنان باید زودتر از آقایان به انزال برسند.
 • در حین نزدیکی دختر به پشت خوابیده و آقا به سمت پهلوی چپ بخوابد.
 • استفاده از رازیانه در هر رژیم غذایی
 • مصرف لیموشیرین در هر وعده رژیم غذایی احتمال دختر دار شدن را افزایش
 • افزایش رابطه جنسی ،که عمر اسپرم Y کم شود.
 • مصرف سبزیجات که سرشار از کلسیم ک منیزیم میباشند.
مطلب مرتبط
راهنمای کامل بارداری و زایمان برای بانوان

مشاوره آنلاین بارداری دختر

تغذیه برای دختر دار شدن

 • استفاده از تخم مرغ (به دلیل سرشار از کلسیم بودن آن و همچنین تخم مرغ یکی از غذاهای رسیدی می باشد)
 • مصرف انواع از میوه ها مانند انواع توت ها و زالزالک، زغال آخته،انجیر موجب میشد شانس دختر داری بیشتر باشد.
 • خانم ها میتوانند با مصرف انواع شکلات ها،موجب می شود محیط واژن میزان سطح اسیدیته آن بیشتر باشد.
 • مصرف توفو(توفو یک منبع حاوی منیزیم ،آهن، سدیم،مس،روی میباشد ولی مقدار کلسیم بیشتر از بقیه عناصر می باشند
 • برای دختر دار شدن می توانید از ماهی قزل آلا کنسرو شده استفاده کنید(کنسرو ماهی قزل آلا،حاوی مقادیر زیادی از پروتئین و ویتامین کلسیم می باشد.پس می توان با مصرف کنسرو ماهی قزل آلا محیط واژن خانم ها اسیدی شود)
 • با نوشیدن شیر در رژیم زنان که قصد دختر دار شدن دارند می تواند موثر باشد.شیر یک منبع سرشار از کلسیم می باشد.و شیر موجب اسیدی ساختن محیط واژن میشود‌.

این عناصر  هم امکان دختر دار شدن فراهم میکند، و هم موجب کمک در سلامت واژن زنان میشود.

نقش رازیانه برای دختردار شدن

طبق اصول طب سنتی برای دختردار شدن، خوردن مداوم جوشانده رازیانه توسط پدر و مادر یک ماه قبل از بارداری بسیار موثر است. زیرا حاوی هورمون زنانه استروژن است.
دسترسی به وب‌سایت پذیرش ۲۴ و نحوه دانلود اپلیکیشن آن بر روی تلفن همراه بسیار آسان است. شما می‌توانید به صورت ۲۴ ساعته و آنلاین؛ امکان مشاوره تلفنی، متنی، صوتی با دکتر انلاین زنان و زایمان متخصص تعیین جنسیت جنین راداشته باشید.در صورتی که جنسیت جنین برای شما مهم است، از این فرصت غیرحضوری استفاده کنید.

phبارداری دختر

شاخص PH در رژیم غذایی

 • مصرف مرکبات مانند کاهو،انار ،پرتقال،خیار،کدو سبز
 • از مصرف نمک و سدیم هر چقدر میتوانید پرهیز کنید.
 • آقایان از رابطه دوش بگیرند.از مصرف سیگار و مشروب و قلیان دوری کنید .از انجام دادن برخی از ورزش ها خودداری کنید.
 • استفاده از سماق ،زنجبیل،سیاهدانه
 • استفاده بیشتر از غذاهای آبکی و آب پز و ار مصرف غذاهای سرخ کردنی پرهیز کنید.
 • از مصرف ادویه جات تند خودداری کنید.
 • از مصرف غذاهایی که دارای سدیم هستند خودداری کنید
 • از خوردن مغز های آجیلی خودداری کنید.
مطلب مرتبط
ریزش مو در اثر قرص‌های ضدبارداری

روش های قطعی برای دختر دار شدن

امروزه بارداری دختر می توان از روش هایی بسیار وجود دارد که می شود استفاده کرد .

 1. روش متدشتلز که در این روش باید چند روز قبل از تخمک گذاری نزدیکی داشته باشد از عمر زنده ماندن کروموزم  Yکم میشود و خیلی زنده نمی ماند در نتیجه میزان زنده ماندن و انعطاف پذیری کروموزم X بیشتر از کروموزومY  می باشد درنتیجه عمر کروموزم Yکم است و نمی‌تواند با تخمک تلاقی کند و کروموزم  Xبا تخمک جفت میشود و در نتیجه احتمال ۷۵٪جنین دختر میشود.
 2. روش متد ولن این روش بیشتر بر روی زمان نزدیکی تمرکز دارد. و زمانی که دما یا درجه حرارت بدن در بیشترین حد ممکن می باشد. در آن هنگام بهترین زمان برای بارداری دختر میباشد.که میزان موفقیت در دختر دار شدن در روش متد ولن ۵۷٪ میباشد.
 3. روش اسیدی که یکی دیگر روش های که احتمال دختر دار شدن، می باشد که طبق این روش میزان زنده ماندن کروموزم  Yدر محیط اسیدی کم می باشد و در نتیجه نمی‌تواند با تخمک لقاح پیدا کند. که در این روش قبل از نزدیکی از غذا و میوه جات هایی که اسیدی هستند  استفاده کنید  تا محیط محیط واژن اسیدی شود.

طبق گفته پژوهشگران ،امکان  بارداری دختر وجود ندارد و احتمال خطا در آن وجود دارد.ولی تعدادی از زوج ها با  روش های بالا توانستند دختر دار بشوند.

بهترین فصل برای دختر دار شدن فصل زمستان می باشد.که زمستان دارای یون های منفی می باشد که بیشتر احتمال دختر دار شدن در فصل هایی است که شامل یون منفی می باشند احتمال بارداری دختر بیشتر میباشد.

سن یکی از عوامل تعیین جنسیت بچه میباشد هر چقدر زوجان سن بیشتر داشته باشند احتمال دختر دار شدن افزایش می یابند.

از روش های تضمینی برای دختر دار شدن میتوانید از روش های  کتاب babydust  استفاده کنید.یکی از پرطرفدارترین کتاب های موجود در بازار می باشد.

شما عزیزان می‌توانید، در صورت داشتن هرگونه سوالی در زمینه بارداری و مسائل مربوط به آن، در قسمت نظرات برای ما بنویسید. پزشکان متخصص زنان و زایمان پذیرش ۲۴، به سوالات شما در سریعترین زمان ممکن پاسخ خواهند داد.
 • لطفا اگر این مقاله برای شما کاربردی بود، برای دوستان خود ارسال کنید. تا با کمک یکدیگر جامعه ای سالم تر داشته باشیم.

مشاوره آنلاین بارداری


Advertisement
منبع
You’re Having a Baby Girl Carrying high

تیم تولید محتوای پزشکی و سلامتی پذیرش24

تیم تحریریه پذیرش24 متشکل از پزشکان متخصص و پرستاران دارای مجوز، مترجمان و نویسندگان با تجربه در حوزه تولید محتوای پزشکی و سلامتی تمام تلاش خود را در جهت اطلاع رسانی و آگاهی سازی کامل و جامع در خصوص داروها، بیماری‌ها و سایر اطلاعات سلامتی برای استفاده عمومی کاربران پذیرش24 از منابع معتبر علمی به کار می‌بندد.

نوشته های مشابه

guest
32 پرسش و پاسخ
بیشترین امتیاز
جدیدترین قدیمی ترین
Inline Feedbacks
نمایش همه نظرات
زهره رودباری

تقویت تخمک گذاری در طب سنتی با خوردن چه مواد غذایی و رژیمی امکان پذیر است؟

سعیده احمدی

تقویم تخمک گذاری رو چطور بنویسیم ؟ زمان تخمک گذاری بعد از پریود دقیقا چند روز است ؟

ارمغان

همش احساس سوزن در واژنم میکنم چطوری میتونم تشخیص رحم اسیدی یا بازی رو بدم؟ میتونه سوزش بخاطر این باشه؟

نیلوفر

خیلی بینی م بزرگ شده و باد کرده میگن این یکی از علائم دختر دار بودنه علائم بارداری دختر تماما چی هست ؟

نوشین

۲ روز مونده بود به پریودم که نزدیکی پرخطر داشتم مشخص هست که احتمال بارداری در روزهای نزدیک پریود چقدر است ؟

یوحنا

من و همسرم خیلی تلاش کردیم توی روزها و ساعت های مختلفی امتحان کردیم اما متاسفانه بارداری نشدم . چه کار کنیم که بچه دار شویم ؟

نورا

خانواده همسرم خیلی مشتاق هستند که من حتما بچم دختر بشه چیکار کم ؟ اقدام در روز تخمک گذاری و جنسیت جنین رو میتونه تعیین کنه ؟ میتونه تاثیر گذار باشه

نوا

راهکار دختر دار شدن در طب اسلامی چی هست ؟ من دوتا پسر دارم و فقط میخوام دختر دار بشم الان و به این قصد میخوام باردار بشم

مریم

در رژیم پذیرش۲۴ هم رژیم دختر دار شدن هم میدید ؟ دکتر زنان میده یا طب اسلامی یا تغذیه ؟ a

حمیده

کدام سوره برای دختر دار شدن است خوبه بخونیم ؟ کسی شنیده راجع به این ؟؟؟؟؟

سیما

استفاده از سرکه برای دختر دار شدن حقیقت داره ؟ واقعا موثره؟

ثنا

من دلم میخواد بچم دختر بشه کیت تخمک گذاری برای دختر دار شدن رو بررسی کردم طبق اون چه روزی اقدام کنم که بچم دختر بشه ؟

هما

برای افزایش شانس مادر شدن با برنامه غذایی خوب بهم میدید ؟ من خیلی مشکل دارم ممکنه بخاطر وعده ها و برنامه غذاییم باشه ؟

عزیزززززز

چگونگی استفاده از تست تخمک گذاری برای دختر دار شدن رو به مقالتون اضافه میکنید ؟ این خیلی موضوع مهمه تعجب میکنم هیچی راجع بهش نگفتید

خوشبخت

چه فصلی برای بارداری دختر مناسب است ؟ بطور کلی تاثیرگذاره ؟

سمیه

باسلام وخسته نباشید
بنده یه پسر دارم وقصددختردارشدن دارم،ازماه قبل اقدامم شروع به انجام سونوگرافی برای تعیین زمان تخمک گذاری نمودم والبته ازکیتLHنیز استفاده کردم،دردوماه اول اقدامم،فاصله نزدیکی تا زمان تخمک گذاری رو۴یا۵روز رعایت کردم اما بارداریرصورت نگرفت.درماه سوم اقدام باردارشدم واقداماتم به شرح زیربود،لطفا راهنمایی میفرمیید که احتمال دختردارشدنم چقدرهست وچقدر شانس دارم؟
من کیت رو از روزبعداتمام پریودی شروع کردم،درکل دو اقدام در شب های ۹و۱۱ سیکلم داشتم(سیکل هایم ۲۶نهایت ۲۷روزه می باشند)روز۱۲سیکل سونوگرافی انجام دادم،فولیکول ۲۴*۲۲در تخمدان چپ و۱۵ و۱۲ در تخمدان راست داشتم وتخمک هنوزآزادنشده بود چون مایع آزاد مشاهده نشده بود درروزسونو.ینی آخرین اقدامم شب قبل از سونوگرافی بود.روزی اما متاسفانه کیت کمک زیادی بمن نکرد چون رنگ نمیگرفت وهردو خط کمرنگ بودند،یک شب بعداز روز سونو،ینی شب ۱۳سیکل،احساس درد شدیددر تخمدان داشتم که چندساعت طول کشید.به نظرمی رسید که تخمک گذاری انجام شده است.باتوجه به اینکه شستشوبادوش واژینال سرکه هم داشتم وکمی هم رژیم دخترزایی رورعایت کرده بودم،چقدر شانس دختردارشدن دارم؟همش نگران اقدام آخر هستم ومیگم ای کاش به جای شب ۱۱،شب دهم سیکل اقدام به نزدیکی می کردم،فاصله زمانی کم نبوده است؟اما مطمئنم که حداقل ۴۸ساعت رو فاصله داشته بازمان تخمک گذاری..
ممنون از سایت خوب وپرمحتوای شما
سپاسگزارم

موبایل
9113480249
drzahraghorbani

برای اگاهی از جنسیت جنین یا باید منتظر اواخر سه ماهه اول و انجام سونوگرافی به منظور تعیین جنیست باشید.
و یا اینکه در اوایل حاملگی تست NIPT میتواند جنسیت جنین را تعیین کند. باید عرض کنم که تست پرهزینه اما آسان و دقیقی است
و هدف اصلی این تست غربالگری مشکلات ژنتیکی اما همزمان جنسیت ژنتیکی جنین را هم تعیین می کند.

دکمه بازگشت به بالا