زنان و زایمانمحتوای سلامتی

نکاتی که درباره ترمیم پرده بکارت باید بدانید!

علت خونريزي بعد از ترميم بكارت، عوارض عمل، نحوه انجام عمل و سوال و جواب در مورد بكارت

عمل ترمیم پرده بکارت یا هایمن

پارگی پرده بکارت در برخی فرهنگ‌ها و جوامع سنتی از حساسیت زیادی برخوردار است.
پرده بکارت، غشاء ظریفی است که در دهانه مهبل دوشیزگان قرار دارد و از بروز عفونت جلوگیری می‌کند.
انجام برخی اقدامات و فعالیت‌ها، آن را دچار پارگی و آسیب می‌کنند. در این صورت، فرد می‌تواند با مراجعه به متخصص زنان و زایمان، جراحی ترمیم پرده بکارت را انجام دهد.
بدیهی است که پیش از هر کاری، بهتر است با پزشک مشورت کرده و از میزان آسیب وارده و راه‌کارهای احتمالی آن آگاهی یابید. سایت یا اپلیکیشن پذیرش ۲۴ به شما کمک می‌کند، به صورت شبانه‌روزی و آنلاین با بهترین و باتجربه‌ترین پزشکان و متخصصان حوزه زنان وزایمان، در تماس بوده و سوالات خود را مطرح کنید.با کلیک کردن روی متن دکتر زنان و زایمان مستقیم به صفحه انتخاب پزشک منتقل شوید.

عوامل موثر در پارگی پرده بکارت

پارگی پرده بکارت، اغلب حاصل وارد شدن جسم خارجی به واژن یا تحمل ضربات سخت به این ناحیه است. در این صورت، فرد می‌تواند احساس درد یا خونریزی را تجربه کند. با توجه به تنوع مدل‌های پرده مهبل، آسیب‌های وارده به آن نیز ممکن است دارای انواع گوناگونی باشد. از عوامل موثر در پارگی پرده بکارت می‌توان به موارد زیر اشاره کرد:

 • رابطه جنسی همراه با دخول
 • خودارضایی با وارد کردن جسم خارجی در واژن
 • انجام جراحی‌های سنگین در ناحیه لگن
 • بروز تصادف، همراه با تحمل ضربات و فشار شدید در ناحیه لگن و واژن
 • تجاوز جنسی
 • انجام برخی فعالیت‌های سنگین

پرده بکارت یا هایمن (hymen)، در خانم‌ها دارای انواع مختلفی است. مهبل برخی خانم‌ها، به صورت مادرزاد فاقد پرده است. این در حالی است که برخی دیگر، دارای پرده‌ای ضخیم و یکپارچه هستند. شایع‌ترین نوع پارگی پرده بکارت، ناشی از آمیزش جنسی است. به این ترتیب، پرده مهبل در چند جا دچار پارگی شده و  به بخش‌های مختلفی تقسیم می‌شود. در اغلب موارد، این قطعات تا زمان به دنیا آمدن نخستین فرزند در اطراف واژن باقی می‌ماند.
بیشتر بدانید  نکات مهم برای اولین رابطه زناشویی

روش‌های ترمیم پرده بکارت

ترمیم پرده بکارت، اغلب به روش جراحی صورت می‌گیرد. با این حال، ممکن است این کار به شیوه‌های دیگری نیز انجام شود. از رایج‌ترین روش‌های ترمیم پرده بکارت می‌توان به موارد زیر اشاره کرد:

برای ترمیم پرده بکارت با متخصص آنلاین زنان و زایمان گفتگو کنید

عکس پرده بکارت ترمیم شده
عکس پرده بکارت ترمیم شده

کپسول ترمیم پرده بکارت

کپسول ترمیم بکارت، محصولی است که در اغلب کشورهای جهان، از جمله، ایالات متحده آمریکا به فروش می‌رسد. این کپسول ترمیم بکارت، حاوی خون گاو است و به صورت شیاف در داخل واژن قرار می‌گیرد. پس از استفاده، تحت تأثیر رطوبت و حرارت فضای داخلی بدن، غشاء خارجی این محصول ذوب شده و مایع داخل آن خارج می‌شود. در واقع، تحریک جنسی ناشی از آمیزش و وارد شدن آلت مردانه، روند از بین رفتن غشاء کپسول را تسریع کرده و خونریزی ساختگی اتفاق می‌افتد.

Advertisement

ترمیم پرده بکارت با گیاهان دارویی

ترمیم پرده بکارت با گیاهان دارویی هم از دیگر روش‌های مرسوم است. برای این کار، از گیاه ماریانا استفاده می‌شود. از خواص اصلی گیاه ماریانا می‌توان موارد زیر را نام برد:

روش استفاده:

یک پیمانه گیاه ماریانا را داخل ظرفی ریخته و ۸ لیوان آب را به آن اضافه کنید. ترکیب به دست آمده را برای مدت ۱۰ دقیقه بجوشانید. سپس، مدتی صبر کنید تا خنک شود. در ادامه، با استفاده از پارچه تنظیف، مایع را صاف کنید. بهتر است، جوشانده خود را دو مرتبه صاف کنید تا مایع به دست آمده، کاملا زلال باشد. مایع را درون وان یا لگن ریخته و برای مدت ۱۵ دقیقه، داخل آن بنشینید.

ترمیم پرده بکارت به روش جراحی

دوختن پرده بکارت یا ترمیم پرده بکارت (Hymenoplasty)، اغلب با روش جراحی انجام می‌گیرد. در این روش، پزشک متخصص زنان و زایمان، بافت‌های به جا مانده از غشاء محافظ دهانه واژن را به یکدیگر متصل کرده و اصطلاحا، آن‌ها را به هم می‌دوزد. این روش جراحی، بسته به خواست فرد مراجعه کننده، ممکن است با بیهوشی کامل یا بی‌حسی موضعی همراه باشد. لازم است بدانید، در این روش جراحی از بخیه‌های قابل جذب استفاده می‌شود. انجام جراحی ترمیم پرده بکارت، به طور معمول، یک تا دو ساعت طول می‌کشد. این عمل، دوره نقاهت خاصی ندارد. یعنی، یک تا دو روز پس از جراحی، فرد می‌تواند فعالیت‌های عادی و روزانه خویش را از سربگیرد.

Advertisement

عوارض بعد ازترمیم پرده بکارت

از شایع‌ترین عوارض بعد از ترمیم پرده بکارت، یا دوختن پرده بکارت می‌توان به موارد زیر اشاره کرد:

 • سرگیجه
 • احساس تهوع و استفراغ
 • احساس درد
 • خونریزی غیرمعمول
 • ترشحات غیرمعمول
 • التهاب
 • عفونت
بیشتر بدانید  آیا دکتر زنان و زایمان می تواند به درمان عفونت واژن و ترمیم پرده بکارت بپردازد؟ دکتر طب سنتی چطور؟

زمان مناسب برای ترمیم بکارت

زمان مناسب برای ترمیم بکارت، از محدودیت چندانی برخوردار نیست. یعنی، مدت‌ها پس از بروز پارگی پرده بکارت هم می‌توان برای ترمیم آن اقدام کرد. با این حال، طبیعتا، هر چقدر زودتر انجام بگیرد ممکن است با عوارض جانبی کم‌تری توأم بوده و نتیجه بهتری را به دنبال داشته باشد.

ترمیم بکارت قابل تشخیص است؟

در مواردی، ترمیم بکارت قابل تشخیص است. باقی ماندن اثرات جراحی، به ویژگی‌های فیزیکی فرد و مهارت جراح و متخصص زنان و زایمان بستگی دارد. با این حال، اغلب پزشکان با انجام معاینه می‌توانند ترمیم بکارت را تشخیص دهند.

ترمیم بکارت پزشکی قانونی

معاینه ترمیم بکارت پزشک قانونی و دریافت گواهی سلامت در میان بسیاری از خانواده‌های سنتی رایج است. برای انجام این کار، لازم است فرد به محل پزشکی قانونی مراجعه کرده و تحت معاینه قرار بگیرد. بنا به اصل رازداری، گواهی مورد نظر، فقط به فرد مراجعه کننده تحویل داده می‌شود.

برای ترمیم پرده بکارت و انجام مشاوره‌های مربوط به آن، لازم است به متخصص زنان و زایمان مراجعه کنید.سایت یا اپلیکیشن پذیرش ۲۴ به شما کمک می‌کند، به صورت شبانه‌روزی و آنلاین با بهترین و باتجربه‌ترین پزشکان و متخصصان حوزه زنان وزایمان، در تماس بوده و سوالات خود را مطرح کنید.با کلیک کردن روی متن دکتر آنلاین زنان مستقیم به صفحه انتخاب پزشک منتقل شوید.

سوالات درباره ترمیم پرده بکارت

در ادامه خانم دکتر احیا خان احمدی متخصص زنان و زایمان به سوالات شما در ارتباط با “ترمیم بکارت” پاسخ داده اند. در صورتی که پاسخ سوال خود را نیافتید، می‌توانید در انتهای مقاله ثبت کنید.یا از ایشان مشاوره آنلاین دریافت کنید.

نحوه تشخیص دخول پزشکی قانونی

تشخیص دخول با روگاهای واژن و شکل ورودی واژن هست.

ترمیم بکارت قابل تشخیص است؟

در معاینه کاملا مشخص است که پرده سالم است یا نه.
و در پرده حلقوی و ارتجاعی که پارگی ندارد براساس اون ربان های واژن و شکل ورودی واژن میشود تشخیص داد که قبلا دخول داشتن یا خیر؟

پرده بکارت ترمیم میشود؟

دوختن پرده بکارت در ایران غیر قانونی است ولی در ایران گاها بعضی از پزشکان زنان و زایمان این کاررو انجام میدهند.

عمل ترمیم بکارت چگونه است؟

این عمل سرپایی است. و در حد بیست دقیقه است.

بیشتر بدانید  پرده بکارت یا هایمن چیست؟ انواع پرده بكارت با شکل

دوختن پرده بکارت چگونه است؟

در دولایه پرده دوخته میشود.

ایا ترمیم بکارت درد دارد؟

بستگی به پزشک انجام دهنده ان دارد.

مزایا عمل دوختن بکارت

در اولین رابطه دختر خونریزی  دارد.

شیاف پرده بکارت

این محصول کاملا تبلیغاتی است و هیچ تاثیری ندارد.

عوارض دوختن بکارت

این عمل هم مانند عمل های دیگر عوارض خاص خودش را دارد.
عفونت، خونروزی، گوشت اضافه از عوارض احتمالی این عمل است.

شرایط ترمیم پرده بکارت

هرچقدر زودتر باشد اثر بهتری دارد و راحت تر دوخته میشود. ولی محدودیت تایمی وجود ندارد اگر بقایای پرده باقی مونده باشد.

ترمیم بکارت قابل تشخیص است؟

در معاینه این عمل کاملا مشخص میشود.

گواهی سلامت بعد از ترمیم

برخی از متخصصان گواهی سلامت را برای ازدواج میدهند. ولی برای پزشک قانونی هرچه که در معاینه دیده شود را گواهی میدهند.

ترمیم پرده بکارت پزشکی قانونی

معاینه ترمیم بکارت پزشک قانونی و دریافت گواهی سلامت در میان بسیاری از خانواده‌های سنتی رایج است. برای انجام این کار، لازم است فرد به محل پزشکی قانونی مراجعه کرده و تحت معاینه قرار بگیرد. بنا به اصل رازداری، گواهی مورد نظر، فقط به فرد مراجعه کننده تحویل داده می‌شود.

مطالبی که در مقاله بالا ذکر شد، فقط و فقط جنبه آگاهی بخشی و افزایش اطلاعات شما دوستان عزیز را دارد، و به هیچ وجه جایگزین توصیه پزشک متخصص نیست. لازم است برای مصرف کردن دارو و راه های درمانی معرفی شده، با توجه به سوابق پزشکی خود با دکتر متخصص مشورت کنید.

گفت و گو آنلاین، تلفنی و متنی با متخصص زنان و زایمان

منبع: https://www.paziresh24.com/blog/

منبع
Hymen Restoration

تیم تولید محتوای پزشکی و سلامتی پذیرش24

تیم تحریریه پذیرش24 متشکل از پزشکان متخصص و پرستاران دارای مجوز، مترجمان و نویسندگان با تجربه در حوزه تولید محتوای پزشکی و سلامتی تمام تلاش خود را در جهت اطلاع رسانی و آگاهی سازی کامل و جامع در خصوص داروها، بیماری‌ها و سایر اطلاعات سلامتی برای استفاده عمومی کاربران پذیرش24 از منابع معتبر علمی به کار می‌بندد.

دکتر احیا خان احمدی

دکتر احیا خان احمدی جراح و متخصص زنان و زایمان و نازایی و زیبایی متولد شهریور ۱۳۶۴ هستند. دوره پزشک عمومی را سال ۱۳۸۹ به اتمام رساندندو سال ۱۳۹۶ بورد تخصصی جراحی زنان و زایمان و نازایی را از دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی تهران گرفتند و مقالات تخصصی در ژورنال های بین المللی متعددی دارند همچنین دکتر احیا خان احمدی سابقه شرکت و ارائه سمینار در چندین کنفرانس داخلی و بین‌المللی دارند. سابقه جراحی‌های متعدد موفق در زمینه سزارین، اعمال زنان مثل هیسترکتومی، میومکتومی و جراحی‌های زیبایی زنان دارند.
guest
577 پرسش و پاسخ
بیشترین امتیاز
جدیدترین قدیمی ترین
Inline Feedbacks
نمایش همه نظرات
آیدا مغربی

من شنیدم ترمیم بکارت با طب سنتی هم امکان پذیره ؟ اصلا ترمیم بکارت با تغذیه درمانی میشه ؟واقعیت داره ؟

009390536869

سلام من شنیدن با کیا نارسانا بکارت درست میشه آیا حقیقت داره

پشتیبانی پذیرش24

سلام دوست عزیز
با تشکر از ثبت مشکل شما
کامنت شما توسط پزشک متخصص دیده شد اما نیاز به شنیدن شرح بهتر و بیشتری از بیماری شما دارد.
لطفا از طریق این لینک با پزشک آنلاین متخصص زنان و زایمان گفت و گو کنید .
مشاوره آنلاین با متخصص زنان و زایمان

هدیه الهیان

سلام من دختری ۳۳ ساله ام ک در ۱۳ سالگی بر اثر خارشو عفونت و از روی سطح بی اطلاعی پایین در حد صفر از بکارت شئی داخل واژنم کردم ک خاروندن وخون اومد ک فکردم پریود شد تاز بار اول بود ک ماه قبل برا اولین بار پریود شده بودم بده تو سن ۲۴ سالگی دچار کیست تخمدان شدم ک دکتر زنان مراجعه کردم و معاینه شدم و گفت ک باکره نیستم دنیارو سرم خراب س بار خود کشی کردم و هر بار بیماری دیستونی ک دارم بهانه کردم خانوادم نمیدون باکره نیستم تروخدا کمکم کنید از شهرستان استان همدانم چکارکنم اگه بفهمن قبرستون جامه

عرشيا

سلام خانم الهیان اصلا نگران نباشید در معاینه پزشکی قانونی کاملا اینکه این از دست از رابطه بوده و یا شی یا ورزش بوده .اصلا بابت این موضوع نگران نباشید ،بعد هم اگر با کسی خواستید ازدواج کنید و یا اشنا شدید بهش واقعیت رو بگید و بعد با رفتارتون این رو اثبات کنید ،فردی که واقعا به شما علاقه داره و قصد ازدواج داره خیلی راحت و با منطق با این موضوع برخورد میکنه بازم میگم معاینه پزشک قانونی کامل متوجه میشه که این از رابطه بوده یا دلایل دیگه اصلا نگران نباشید اصلا .شما پاکدامن هستید ومطمعن باشید این مشکلی براتون ایجاد نمیکنه .

وحیده

سلام من مورد تجاوز قرار گرفتم یکسال گذشته الان قصد ازدواج دارم واین موضوع رو پنهان کردم آیا راهی است که ترمیم انجام بدم و واهی سلامت دریافت کنم

ایزدی

ترمیم پرده بکارت توسط پزشک قانونی بعد از ۲۸ سال و ۲ بار زایمان سزارین ایا تشخیص داده میشود

زهرا

سلام خسته نباشید. در حین انجام جراحی درد داریم؟

سلام خانم دکتر ممنون میشم جواب بدین چون خیلی گیر کردم من میخام پردم رو بدوزم ولی فعلا قصد ازدواج ندارم بنظر شما زوده واسه دوخت یا خیر

آوین تهرانی

خیر

...

سلام من یک ساله پیش پرده بکارتم رو بخاطر تجاوزی ک بهم شد از دست دادم و الان میخوام ترمیم کنم مادرم هم از قضیه با خبره چند باری رفتیم دکتر اما یه دکتر گفت بعد از ترمیم ممکنه خون بیاد و ممکنه نیاد نمیدونم چیکار کنم حتما خون میاد یا نه چطوریه؟؟؟
ممنونم

المیرا

سلام من سه سال پیش دوختم پردمو و دبگه از جلو رابطه نداشتم امکانش هست که خود ب خود ازبین رفته باشه؟ممنون میشم جوابمو بدید خیلی ذهنم درگیره چن وقته

طاهره

اگر راهی برای حل مشکلم وجود داره لطفا راهنمایی کنید خواهش میکنم پای زنده کیم در مبانه

طاهره

سلام بنده دختری هستم که در ۴ سالگی به مه تجاوجاوز شده و از خانواده هیچ کس اطلاع نداره اگر بفهمه منو میکشه چکار کنم من.

مهسا فرهادی

سلام خسته نباشید آیا ترمیم پرده بکارت بعد از گذشت چند ماه و با وجود برقراری رابطه مجدد بعد از رابطه مجدد قابل تشخیص است که فرد بکارت خود را ترمیم نموده؟ممنون

محدثه

سلام وقت بخیر در مورد میزان هزینه این جراحی یعنی ترمیم پرده بکارت میخواستم اطلاعاتی بگیرم ممنونم

ساره

آیا بعد ترمیم بکارت نتیجه اش مثبه یا خیر

بتول

سلام ببخشید من دوهفته هس عروسی کردم پرده بکارتمو شوهرم روز اول عروسیمون زد ،چند قطره خون دیدم ،امامیگف ک دخول کامل انجام نداده بودچون زیاددردداشتم ،ی شب دیگ بعداز۱۰روز دوباره دخول انجام داد خیلیی خون دیدم ،شوهرم میگف بازم دخول کامل انجام نداده تااینکه دیشب دخول کامل انجام دادیم بازم خون میبینم بعد از گذشت ی شب بازم خون میبینم ،چکار بیادکنم لازمه برم متخصص بخاطرخونی که میبینم ؟حتی امروزم روزم چون من غسلم کردم دوباره صب ک بلن شدم خون دیدم ،مگه میشه پرده اینقد خون داشته باشه ،چون من پریروز غسل حیض کردم ده روز پریودبودم ،البته اینو هم بگم من دوهفته قبل ازپریودیم قرص مارولین خوردم ک پریودنشم شب عروسیم اماخب سوالم اینه چورااینقدخون میبینم ،آب بزنم ب بدنم ایرادداره ،حتی مثانمم دردداره وقتی بعدازدسشویی خودمو میشورم ،نمیدونم چکارکنم ،ملافه شدم بخدا

سعید

سلام وقت بخیرمن بایه خانم آشناشدم وقراره باهم ازدواج کنیم ایشون میگه من پرده بکارت دارم یکی دوبارهم باهم رابطه جنسی داشتیم به دلیل تنگی واژن من نتونستم باراول دخول انجام بدم ولی باردوم تانیمه فروکردم ولی پرده ای پاره نشد،خودش میگه پرده دارم بعدازاون هم باهم رابطه سکس نداشتیم ومن خیلی ترس دارم باهاش ازدواج کنم بعداین موضوع میترسم ازدواج کنم پرده نداشته باشه روم نمیشه چیزی بهش بگم یاازش بپرسم لطفاراهنماییم کنید،لطفابرام ایمیل بزنسدممنون

sad

از نظر من حرفتو بزن.و سوالتوبپرس.اینجوری بهتره.ک شاید واقعا موردی نباشه و الکی الکی زندگی خودتو اونو خراب کنی.با هم حرف بزنین بهتره

لیدا

چگونه.میتوانم.پرده.بکارت.خود.را.در.خانه.تر.میم.کنم

ریهام خنفر

چند روز بستری در بیمارستان میشویم واسه جراحی پرده بکارت

ارری

من پرده ی بکارتم رو ترمیم کردم ایا راهی وجودداره که اگه به پزشک برای معاینه مراجعه کنم متوجه نشود پرده ی بکارتم ترمیمی است؟؟

الهه

چجوری ترمیم کردی؟ خودت تنهایی رفتی پیشِ پزشک؟هزینه ش چقدر بود؟

ناشنااااس

من دیروز دوس پسرم ب زور پردمو زد الان حالم خیلی بده نمیدونم باید ب مامانم بگم یا ن الان میگ اگ میخوای بیا بریم ترمیمش کنم باید چی کار کنم

مهدیه

سلام من ی شش ماهی هست عمل ترمیم انجام دادم آیا بعد دچار مشکل میشم؟

Dark

سلام من داخل ۱۴ سالگی خودارضایی کردم ن درد داشتم نه خونریزی ولی خب میترسم پرده بکارت ام آسیب دیده باشه میشه لطفا جوابم رو بدین :))) نمیتونم دکتر هم برم از خانوادم میترسم

لیلا

ایا پرده بکارت چن بار قابل دوخته؟

مرضیه مرادپور

سلام خسته نباشیدسوال من اینه که باید دقیقا قبل از ازدواج عمل رو انجام بدم یا مشکلی نداره از الان انجام بدم ک تا دو سال دیگه قرار ازدواج کنم

sonami

اگه بتونی ۳ یا ۴ ماه قبل ازدواجت انجام بدی خیلی خوبه. چون طول عمر بکارت جدید حدودا یک ساله

سارا

سلام. وقت بخیر. ببخشید هر چقدر از زمان رابطه جنسی گذشته باشه باز میشه پرده بکارت رو ترمیم کرد؟

فاطی

سلام هزینه پرده بکارت چقدر است؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟

ساناز

سلام من نامزدم و تو این دوران رابطه داشتیم که دوشیزگیمو از دست دادم و خیلی مشکلات وجود داره که احتمال جدایمون هست و مسئله که درگیرشیم و نمی‌تونیم جدا شدنمون قطعی کنیم مربوط به بکارت آیا راهی برای حل این مسئله هست

عرشيا

پیشنهاد به افراد در شرایط مشابه این هست که در دوران نامزدی رابطه جنسی نداشته باشید. دوران نامزدی زمان اشنایی دو طرف هست و اصلا رابطه هدف نباید باشه ،بازم میگم اگر علاقه فرد منطقی و واقعی باشه فرد قشنگ صبر میکنه تا زمان عقد یا شب عروسی و این مساعل مهم اما فرعی هستند .اگر هم میخواید داشته باشید حتما با رضایت و تاییدیه دو طرف خانواده باشید ،لطفا خیلی زود سر یک مساعل عاطفی زودگذر اینده خودتون رو پر استرس نکنید .با ارامش سعی در اشنایی درست و منطقی داشته باشید .دلیل عقد هم این هست که اگر فرد قصد سو استفاده داشته باشه شما مهریه رو به اجرا میزارید .

فتانه اسدی

سلام خوبی ببخشید میشه راهنمایی کنیددرموردپارگی پرده بکارت

فتانه اسدی

دوستی دارم ک دختراست ولی حامله شده بایدچیکارکنیم ک اگه بچشوانداخت بازم پرده بکاره

عرشيا

سلام با ارامش به یک پزشک زنان مراجعه کنید ،لطفا هرچه سریع تر این کار رو انجام بدید چون اگر دیر بشه برای سلامت دوستتون و اندام تناسلی شون مضره و صرفا امکان سقط شدن تقریبا به صفر میرسه و یا اگر انجام بشه عفونت بسیار شدیدی داره ،به یک پزشک زنان مورد قبول مراجعه کنید تعدادی قرص داده میشه که باید به صورت منظم و درست مصرف کنید .لطفا نگران نباشید ،

فتانه اسدی

میشه درموردحاملگی ازتون راهنمای بگیرم

ل م

سلام دخترم در دوران عقد به سر میبرد یک هفته است که پرده بکارت او توسط نامزدش پاره شده گچکار کنم خانم دکتر

دخترتنها

سلام من دختری۱۹ساله هستم من وقتی۵یا۶سالم بود پرده ام رو ازدست دادم اون موقع ها نمی دونستم پرده بکارت واینا چیه وقتی۱۵،۱۶سالم شد کم کم فهمیدم که من پرده ام رو ازدست دادم از اون موقع برام غصه ای درست شده افسردگی شدیدگرفتم هیچکس ازمشکلم خبرنداره حتی به مادرم نتونستم بگم چون مادرم ناراحتی اعصاب داره ومشکل قلب داره خونواده ام مذهبی هستن وضع مالیم خوب نیست درآمد خاصی نداریم فقط یارانه ومعیشت وهمیناست ازشانس بدم تو روستازندگی میکنم حتی شهرم نیستم که بتونم برم پیش کسی ،تو شهرستان محروم زندگی میکنم تو اقوام ما اینطوریه که اگه شب عروسی دستمال خونی رو نشون ندی دختر رو میکشن بعضی وقت ها که خیلی فکرمی‌کنم نفسم تنگ میشه فقط به خودکشی فکرمی‌کنم همه ی خواستگارام رو رد میکنم خونوادم به هم خیلی گیرمیدن چیکار کنم آیا واقعا راهی هست که مشکلم حل بشه من سنم کمه ولی به اندازه چندسال پیرشدم تورو خدا کمکم کنید چه جوری برم پیش خانم زنان چه بهانه ای بیارم که منو ببرن،خیلی ببخشید مطالبم زیادشد.

معصومه

من مهسا احمدی هستم درسن ۸سالگی بر اثر خوردن زرآلو از درخت زردآلو فکر کنم چوب رفت تو واژنم در حد یکی دوقطره ازم خون امد ممکنه بکارتم آسیب دیده باشه ؟خیلی نگرانم ممنون میشم که راهنمایی کنیدمن الان ۲۶ساله هستم هر خواستگاری هم برام میاد بخاطر این موضوع رد می کنم جرعت دکتر رفتن هم ندارم .

آتوسا

تنها برو دکتر اول جریانو واسه دکتر توضیح بده تا بعد معاینت کنه نمیتونی با این شک تا اخر زندگی کنی که

عرشيا

در پاسخ به دوستان عزیز ، اینکه پارگی پرده بکارت در اثر ورزش ،مساعل ژنتیکی و یا نا اگاهی در دوران بچگی و … و یا اینکه در اثر رابطه جنسی باشه به طور کامل توسط معاینه پزشکی قانونی برای رد کردن گواهی سلامت بکارت قابل تشخیص هست نگران نباشید ،شما نیازی به خانواده ندارید برای دکتر رفتن ، خودتون میتونید به تنهایی به دکتر زنان مراجعه کنید و از ایشون در این باره مشورت بگیرید ،اطلاعات شما نزد دکتر زنان کاملا محرمانه و شخصی هست و بعد مسعله را برای ایشون بگید و ایشون شمارا درباره این موضوع راهنمایی خواهند کرد.نگران نباشید شما پاکدامن هستید همین مهم هست و بس ،از نظر دینی هم باکرگی بر مبنای از دست بکارت در اثر رابطه جنسی هست نه تصمیمات ناخواسته و غیر عمد ،شما سن کمی دارید به زندگی کردن و لذت بردن از زندگیتون اهمیت بدید وقت برای ازدواج هست ،سعی کنید با درس خواندن و یا کسب مهارت و هنر خانواده رو قانع کنید که قصدتون ازدواج نیست و اثبات کنید که تواناییتون بیش تر از این هاست ،اگر من جای شما بودم از یک خانم مومن و قابل اعتماد درخواست میکردم که این رو موضوع رو حتی به مادرتون بگه ،باز میگم خورشید پشت ابر نمیمونه مطمعن باشید صداقت شما و پاکدامنی شما نزد خدا محفوظ هست.

Fati

سلام وقتتون بخیر
لطفا جواب سوالم رو بدید چون واقعا خیلی برام مهمه
من الان ۱۴ سالم هست و در سن ۱۱ و ۱۲ سالگی خودارضایی داشتم و چند بار مداد داخل واژنم فرو کردم شاید ب نظرتون کار احمقانه ای ای باشه اما سنم هنوز برا دونستن این چیزا عقل نمیداد و نمیدونم چرا این کار رو کردم و الان ک فهمیدم و راجبش خوندم میگن ممکنه پرده پاره شده باشه و واقعا خیلی میترسم چون اگه خانوادم بفهمن خیلی برام بد میشه و اصلا موقع این کار خونریزی هم نداشتم و الان واقعا برام سواله و خیلی میترسم لطفا کمکم کنید ممنون میشم

عرشيا

سلام ،هیچ نگرانی نداشته باشید اصلا الان دغدغتون این نباشه ،به زندگیتون ادامه بدید ،شما بچه بودید و اطلاعات لازم رو نداشتید و این جرم نیست چه از نظر شرعی چه قانونی، چون اصلا رابطه ی نامشروعی نبوده و صرفا یک امر غیر عمدی بوده و البته خب وقتی سنتون بیش تر شد با مراجعه شخصی به دکتر زنان این موضوع رو مورد بررسی قرار بدید ،ایشون شما رو بهتر راهنمایی میکنند ،در ضمن در معاینه پزشکی قانونی برای گواهی سلامت بکارت این موضوع که از دست دادن بکارت توسط رابطه بوده یا صرفا عوامل محیطی و غیر عمدی و نااگاهانه هست کامل تشخیص داده میشه ،پس بابت این موضوع نگران نباشید ،پدرمادر ها درباره این موضوع دید علمی و منطقی کافی ندارند و صرفا بر اساس تجربه و شنیده ها سنتی این طرز فکر رو دارن ،الان تنها دغدغه شما درس و یا کسب مهارت و لذت بردن از دوران نوجوانی باشه ،وقتی سنتون بالاتر رفت این موضوع رو رسیدگی کنید .شما پاکدامن بودید و خداوند هم از این موضوع اطلاع دارند.پس به ایشون اطمینان داشته باشید .حق همیشه به حقدار میرسه .

دخترتنها

سلام خداقوت من دختری۱۹ساله هستم تو روستازندگی میکنم تو شهرستان محروم من وقتی ۵یا۶سالم بود اون موقع نمی‌دونستم که پرده وایناچیه وبه صورت ناخواسته پرده ام رو ازدست دادم اون موقع ها نمی‌دونستم بزرگ ترکه شدم حدود۱۵یا۱۶سالم که بود کم کم فهمیدم که من پرده ام روازدست داده ام خیلی افسرده ام همه ی خواستگارام رو رد میکنم هیچکس ازمشکلم نمیدونه تو اقوام ما شب عروسی باید دستمال خونی رو حتما بایدنشون بدی اگه ندی صددرصد دختررو میکشن من خیلی افسرده ام فکرمی‌کنم تنها راهش خودکشی هست یعنی لحظه ای نیست که به مشکلم فکرنکنم وضع مالیمون خیلی بده یعنی تنهادرآمدمون یارانه ومعیشت وهمیناست به هیچکس مشکلم رو نگفتم جرعت نداشتم بگم حتی به مامانم چون مامانم ناراحتی اعصاب وقلب داره اصلا نمی توانم بهش بگم ازهمه بدترتو روستا زندگی میکنم حتی شهرم نیستم که برم پیش خانم ماما فکرمی‌کنم همه درا به روم بسته شده چیکار کنم لطفا راهنمایم کنید چیکار کنم به چه بهانه آیی برم پیش خانم ماما

حسین

بهترین کار در جریان قراردادن مادر یا خواهر یا کسی هست که بهش اعتماد داری ، اون فرد بد شما رو نمیخوات ، بعد با اون شخص به یه بهانه به شهر بری ، معاینه بشی به اون شخص ثابت بشه رابطه نداشتی ، و سپس اقدام به ترمیم کنی !

Last edited 15 روز قبل by حسین
ریحانا

سلام خسته نباشین.اگه بکارت طی عملی غیر از رابطه از بین رفته باشد قابل تشخیصه؟

عرشيا

با سلام ،بله در گواهی سلامت بکارت پزشکی قانونی این موضوع تشخیص داده میشه ،برای اطلاعات بیش تر به دکتر زنان مراجعه کنید.

مهشید

سلام من پرده بکارت را از دست دادم و حالا میخواستم ترمیم کنم ولی خیلی ها میگن که ما انجام دادیم امکان از دست دادن دو باره وجود دارد و من میترسم هزینه کنم و دوباره از دست بدمش خواهش میکنم راهنماییم کنید ممنونم

Ali

از کجا بفهمیم ک پرده ترمیم شده است یا نخیر همان حالت عادی است

وفا

آیابعد ۱۵سال ازدواج عمل جراحی پرده بکارت انجام میگیرد؟

عرشيا

با سلام اگر این کار رو برای تقویت روابط زناشویی انجام میدید شرعا و قانونا مشکلی نداره ولی خب باز مشورت با متخصص لازم هست .

قفاطمه

ایا بعدازترمیم از عقب نزدیکی کنیم اسیبی به پرده بکارت میزنه؟؟؟

عرشيا

خیر این موضوع اسیبی نمیزنه ،اگرچه در مورادی نادر این موضوع ممکن هست و با توجه به قضیه ترمیم بهتره با دکتر متخصص که عمل ترمیم رو انجام دادید مشورت کنید ،چون فعالیت های حرکتی و یا وارد شدن فشار به نواحی اطراف اندام تناسلی شما تا دو الی چند هفته بعد از ترمیم بکارت ممکنه مشکل ایجاد کنه.

مریم

سلام چند روز بعد از عمل بخیه ها جذب میشه؟

Atiyeh

من روزپنج شنبه ترمیم بکارت داشتم وامروزیافردا پریود شم مشکلی نداره؟
خیلی استرس دارم ازبین نره ‍♀️

دکتر سها میررضا

نه مشکلی نداره

سلام کجا انجام دادی چقدر هزینه کردی

سلام کجا انجام دادی چقدر. هزینه کردی

Reza

نگران نباش درست میشه همه چی

نگار

هزینه چقدشد

خودم

سلام عزیزم کجا انجام دادی

جلیلیان

سلام خسته نباشید آیا اگه از کپسول استفاده کنیم پرده بکارت تنگ میشود

دکتر زهرا بهرامی

.پرده را تنگ نمی‌کند بلکه یک حالت ژلاتینی ایجاد میکنه و پرده کاذب ایجاد میشه

جلیلیان

سلام خسته نباشی تا چند وقت بعداز تنگ کردن واژن باید نزدیکی نکنیم

کارشناس ارشد زهرا قربانی

هفت تا ده روز زمان می‌بره تا فرایند ترمیم انجام بشه و بخیه‌ها جذب شوند. تا زمانی که خونریزی وجود دارد، نزدیکی نباید انجام بشه. اگه خونریزی وجود نداره اما اون احساس راحتی همیشگی اتفاق نیافتاده به نزدیکی توصیه نمی‌کنیم.
هرچند که افرادی که واژنشون تنگ شده در اولین نزدیکی دچار درد و ناراحتی خواهند شد. از ژل‌های لوبریکانت حتما استفاده کنید.

سوگل

سلام تویکی ازنظرخانوم هادیدم که میگفت پرده بکارت بعدازدوخت تایک سال موندنی هست یعنی منی که یک سالونیم انجام دادم دیگ برگشته به حالت اولیه؟

خسته از زندگی

سلام ببخشید من تو بچگی بهم تجاوز شد و الان ۱۴ سالمه و تازه فهمیدم چه بلایی سرم اومد بخدا میترسم اگه کسی بفهمه آبروی بابام و خودم میره من تو منطقه محروم هستم و اصلن پیشرفته نیس بابام اجازه نمیده تنها جایی برم من خیلی نگرانم باید هر جور شده ترمیم کنم من ۱۴ سالمه خیلی سختی کشیدم بخدا نمیدونم چیکار کنم تو رو خدا کمکم کنید نمیدونم چیکار کنم شهرستانی ک میخام برم شنیدم اصلن ترمیم انجام نمیده ولی من چاره ای ندارم کمکم کنید !!!!!!!

دکتر سها میررضا

سلام مراجعه به پزشکی قانونی داشته باشید

مهناز

آیا بعد از چند سال رابط امکان عمل پرده بکارت وجود دارد

دکتر زهرا بهرامی

بله امکانش هست

عسل

سلام خانوم دکتر من دوبار ازدواج ناموفق داشتم و پرده بکارتم رو از دست دادم و توانایی مالی ندارم که پردمو بدوزم ایا راه حلی هست برای من ؟چون من ی پسره عاشقم شده و منمم هم قصد ازدواج باهاش دارم نمیخوام بدونه پرده ندارم لطفن راهنمایم کنید

Last edited 3 ماه قبل by عسل
عرشيا

با سلام بنده هنوز مدرک دکتر ندارم ولی طبق اطلاعاتی که دارم طرف مقابل شما به سادگی از طریق شناسنامه و یا استعلام ثبت احوال این رو میفهمه که شما در گذشته ازدواج کردید . لطفا در این موضوع صداقت رو ملاک قرار بدید ،نمیتونید یک عمر با این پنهان کاری زندگی کنید اگر هم عمل ترمیم انجام میدید خب بدونید بالاخره حقیقت یه روزی معلوم میشه .طرف مقابل شما اگر واقعا بهتون علاقمند باشه کاملا منطقی با این موضوع رفتار میکنه ،و حتی میتونه به شما کمک کنه وبه خاطر دید مذهبی و سنتی میتونه این رو از خانواده خودش هم پنهان کنه ولی حتما شریک ایندتون این موضوع رو باید بدونه .

سارا

سلام ببخشید اگر پرد ترمیم کنیم و بعد خود ارضایی امکان اینکه پرد آسیب ببیند است

سرریا

اگه چیزی داخل واژن کنبم بعد از ترمیم پرده زده میشه ولی خون نیومده همون موقعه ولی بعد از بیست ساعت یه چیزی مث عفونت اومده باشه یعنی زده شده؟؟ یا همون موقعه میاد

زهرا

سلام میخاسم بپرسم اولین باردردخول سوزش داشته باشم چقدراحتمال داره ک پرده بکارتم پاره شده باشه خونی اصلا قبلوبعدش ندیدم ممکنه ک پرده بکارتم پاره شده؟

پشتیبانی پذیرش24

سلام دوست عزیز
با تشکر از ثبت مشکل شما
کامنت شما توسط پزشک متخصص دیده شد اما نیاز به شنیدن شرح بهتر و بیشتری از بیماری شما دارد.
لطفا از طریق این لینک با پزشک آنلاین متخصص زنان و زایمان گفت و گو کنید .
مشاوره آنلاین با متخصص زنان و زایمان

عرشيا

با سلام ،دو حالت وجود داره یا پرده بکارت شما ارتجاعی هست و یا پرده شما آسیب ندیده ، اگر چه به خاطر ذکر سوزش احتمالا پرده بکارت شما دچار اسیب شده ، لطفا به متخصص زنان مراجعه کنید تا شمارو حضورا معاینه کنند.با شرح احتمالات نمیشه در این موضوع نظری داد .

Miss

سلام وقتتون بخیر
داخل قم دکتری هست که عمل ترمیم رو انجام بده؟؟توروخدا بهم معرفی کنید

پشتیبانی پذیرش24

دوست عزیز خودتون باید این مورد رو پیگیری کنید. با تشکر (:

غمگین

سلام
من یک دختر ۱۸ ساله هستم که درکودکی دختر عمه ام انگشتشو داخل من کرد من تقریبا ۱۲ سالم بود واون به زور این کارو بامن کردو پرده ی من پاره شد من خیلی میترسیدم و چیزی به مامانم نگفتم
الان هم خواستگار برام میاد وبه همین دلیل همشونو رد میدم ،خونوادم دیگه از دست من عصبی هستنو میگن که باید از دواج کنی
میخواستم بدونم بدون مراجعه به پزشک میتونم پردمو سالم کنم
من خیلی میترسم چن ساله که با استرس میخوابم

پشتیبانی پذیرش24

سلام دوست عزیز
با تشکر از ثبت مشکل شما
کامنت شما توسط پزشک متخصص دیده شد اما نیاز به شنیدن شرح بهتر و بیشتری از بیماری شما دارد.
لطفا از طریق این لینک با پزشک آنلاین متخصص زنان و زایمان گفت و گو کنید .
مشاوره آنلاین با متخصص زنان و زایمان

ترگل

پردت سالمه سالمه استرس نداشته باش دوختن پرده هم برا کسایی که چندساله ابطه دارن بنظرم بهتره صورت بگیره به کسی نگو که اتفاق افتاده و کسیم نمیفهمه من بهت قول میدم نگرانش نباش

عرشيا

به جای ترس و نگرانی ،لطفا اول به متخصص مراجعه کنید تا شما رو حضوری معاینه کنند و بعد تصمیم بگیرید که چه باید بکنید ، در معاینه پزشکی قانونی برای کسب گواهی سلامت بکارت اینکه از دست دادن پرده در اثر دخول بوده یا
مساعل غیر عمد و ورزش و ..باشه کاملا تشخیص داده میشه .حتما باید معاینه بشید با این گمان ها ذهنتون رو اذیت نکنید ،در ضمن اطلاعات شما نزد دکتر زنان طبق قانون محفوظ هست و به تنهایی میتونید مراجعه کنید.

شیدا

سلام من سه سال پیش بهم تجاوز جنسی شد و فقط هم یک بار بود با این حال بازم میشه ترمیم کرد ؟

پشتیبانی پذیرش24

سلام دوست عزیز
با تشکر از ثبت مشکل شما
کامنت شما توسط پزشک متخصص دیده شد اما نیاز به شنیدن شرح بهتر و بیشتری از بیماری شما دارد.
لطفا از طریق این لینک با پزشک آنلاین متخصص زنان و زایمان گفت و گو کنید .
مشاوره آنلاین با متخصص زنان و زایمان

عرشيا

دوستان اگر تجاوز جنسی رخ میده ، لطفا در مرحله اول ارامش خودتون رو حفظ کنید و از محل آسیب زا خارج بشید ،سعی کنید در زمان انجام این عمل به صورت مخفیانه اقدام به ضبط صدا و یا تصویر برداری از ایشون بکنید . در مرحله دوم از تمام پیام های خودتون با طرف مقابل اسکرین شات بگیرید تا مکان پاک شدن این پیام ها نباشه ،در مرحله سوم اصلا هیج قسمت از بدن خودتون رو شست و شو ندید مسواک نزدید لباس هاتون رو عوض نکنید و مستقیما به نیروی انتظامی حضورا مراجعه کنید درخواست پلیس خانم رو بکنید و همه واقعا رو بگید و بعد این تقصیر شما نیست مطمعن باشید خانواده از شما حمایت میکنه.در این هنگام طرف مقابل به سزای عملش میرسه و البته در اینده دلیلی منطقی برای طرف مقابلتون دارید و حتی ترمیم هم از نظر شرعی و قانونی هم مشکلی نداره ، لطفا این کار هارو انجام بدید این موضوع رو جدی بگیرید تا به عاقبت ایشون دچار نشید .

مهدیه

سلام خانم دکتر وقت بخیر
میخواستم بپرسم میشه بعد از نزدیکی که‌ بکارت از پاره میشه میتونیم با گیاهان دارویی ترمیمش کنیم همچین چیزی هست راه خونگی داره که بعد معاینه بگن سالمه میشه باکرگی و برگردوند

پشتیبانی پذیرش24

سلام دوست عزیز
با تشکر از ثبت مشکل شما
کامنت شما توسط پزشک متخصص دیده شد اما نیاز به شنیدن شرح بهتر و بیشتری از بیماری شما دارد.
لطفا از طریق این لینک با پزشک آنلاین متخصص زنان و زایمان گفت و گو کنید .
مشاوره آنلاین با متخصص زنان و زایمان

عرشيا

با سلام طبق علم کنونی این امکان وجود نداره ،

زهرا

سلام. دوست من با پارتنرش رابطه ی کامل داشته. پرده اش حلقوی بوده. و بهش گفتن پرده ی حلقوی قابل ترمیم نیست! آیا درسته؟

پشتیبانی پذیرش24

سلام دوست عزیز
با تشکر از ثبت مشکل شما
کامنت شما توسط پزشک متخصص دیده شد اما نیاز به شنیدن شرح بهتر و بیشتری از بیماری شما دارد.
لطفا از طریق این لینک با پزشک آنلاین متخصص زنان و زایمان گفت و گو کنید .
مشاوره آنلاین با متخصص زنان و زایمان

ناشناس

سلام
من با شوهرم چندین بار رابطه داشتم
پردم پاره شده
حالا میخوام ازش جدا شم و ترمیم کنم
فکر میکنم کامل پردم پاره شده و بازه بازه
ایا الان هم میتونم ترمیم کنم؟

پشتیبانی پذیرش24

سلام دوست عزیز
با تشکر از ثبت مشکل شما
کامنت شما توسط پزشک متخصص دیده شد اما نیاز به شنیدن شرح بهتر و بیشتری از بیماری شما دارد.
لطفا از طریق این لینک با پزشک آنلاین متخصص زنان و زایمان گفت و گو کنید .
مشاوره آنلاین با متخصص زنان و زایمان

فاطمه

من میخواستم بدونم بعد از چندبار رابطه ترمیم بکارت امکان داره یا ن

عرشيا

ترمیم بکارت ربطی به زمان و یا دفعات رابطه نداره ، البته باید به پزشک متخصص مشورت کنید ،ترمیم بکارت در حالی که شما قبلا ازدواج کردید صرفا اب در هاون کوبیدن هست ،چون این موضوع ثبت شده و … هر طور هم پنهان کنید در اخر معلوم میشود .به جای آن با طرف مقابل خودتون که میخواهید ازدواج کنید صادقانه باشید و این موضوع قابل پنهان شدن از خانواده طرف مقابل با ترمیم بکارت هست به خاطر دلایل کمی غلط سنتی ، ولی از شریک زندگی شما خیر .

Nashenas

سلام خسته نباشید ، اگ بکارت از بین رفته باشه توی سونوگرافی از رحم مشخصه ک وجود نداره یا خیر ؟؟؟

پشتیبانی پذیرش24

سلام دوست عزیز
با تشکر از ثبت مشکل شما
کامنت شما توسط پزشک متخصص دیده شد اما نیاز به شنیدن شرح بهتر و بیشتری از بیماری شما دارد.
لطفا از طریق این لینک با پزشک آنلاین متخصص زنان و زایمان گفت و گو کنید .
مشاوره آنلاین با متخصص زنان و زایمان

عرشيا

نیاز به سونوگرافی نیست ، شما با مراجعه شخصی به دکتر زنان و معاینه توسط ایشان میتونید این موضوع رو متوجه بشید.

دکمه بازگشت به بالا