زنان و زایمانمحتوای سلامتی

نکاتی که درباره ترمیم پرده بکارت باید بدانید!

علت خونريزي بعد از ترميم بكارت، عوارض عمل، نحوه انجام عمل و سوال و جواب در مورد بكارت

عمل ترمیم پرده بکارت یا هایمن

پارگی پرده بکارت در برخی فرهنگ‌ها و جوامع سنتی از حساسیت زیادی برخوردار است.
پرده بکارت، غشاء ظریفی است که در دهانه مهبل دوشیزگان قرار دارد و از بروز عفونت جلوگیری می‌کند.
انجام برخی اقدامات و فعالیت‌ها، آن را دچار پارگی و آسیب می‌کنند. در این صورت، فرد می‌تواند با مراجعه به متخصص زنان و زایمان، جراحی ترمیم پرده بکارت را انجام دهد.
بدیهی است که پیش از هر کاری، بهتر است با پزشک مشورت کرده و از میزان آسیب وارده و راه‌کارهای احتمالی آن آگاهی یابید. سایت یا اپلیکیشن پذیرش ۲۴ به شما کمک می‌کند، به صورت شبانه‌روزی و آنلاین با بهترین و باتجربه‌ترین پزشکان و متخصصان حوزه زنان وزایمان، در تماس بوده و سوالات خود را مطرح کنید.با کلیک کردن روی متن دکتر زنان و زایمان مستقیم به صفحه انتخاب پزشک منتقل شوید.

عوامل موثر در پارگی پرده بکارت

پارگی پرده بکارت، اغلب حاصل وارد شدن جسم خارجی به واژن یا تحمل ضربات سخت به این ناحیه است. در این صورت، فرد می‌تواند احساس درد یا خونریزی را تجربه کند. با توجه به تنوع مدل‌های پرده مهبل، آسیب‌های وارده به آن نیز ممکن است دارای انواع گوناگونی باشد. از عوامل موثر در پارگی پرده بکارت می‌توان به موارد زیر اشاره کرد:

 • رابطه جنسی همراه با دخول
 • خودارضایی با وارد کردن جسم خارجی در واژن
 • انجام جراحی‌های سنگین در ناحیه لگن
 • بروز تصادف، همراه با تحمل ضربات و فشار شدید در ناحیه لگن و واژن
 • تجاوز جنسی
 • انجام برخی فعالیت‌های سنگین

پرده بکارت یا هایمن (hymen)، در خانم‌ها دارای انواع مختلفی است. مهبل برخی خانم‌ها، به صورت مادرزاد فاقد پرده است. این در حالی است که برخی دیگر، دارای پرده‌ای ضخیم و یکپارچه هستند. شایع‌ترین نوع پارگی پرده بکارت، ناشی از آمیزش جنسی است. به این ترتیب، پرده مهبل در چند جا دچار پارگی شده و  به بخش‌های مختلفی تقسیم می‌شود. در اغلب موارد، این قطعات تا زمان به دنیا آمدن نخستین فرزند در اطراف واژن باقی می‌ماند.
مطلب مرتبط
چگونه می‌توانیم پسر باردار شویم؟

روش‌های ترمیم پرده بکارت

ترمیم پرده بکارت، اغلب به روش جراحی صورت می‌گیرد. با این حال، ممکن است این کار به شیوه‌های دیگری نیز انجام شود. از رایج‌ترین روش‌های ترمیم پرده بکارت می‌توان به موارد زیر اشاره کرد:

برای ترمیم پرده بکارت با متخصص زنان و زایمان گفتگو کنید

عکس پرده بکارت ترمیم شده
عکس پرده بکارت ترمیم شده

کپسول ترمیم پرده بکارت

کپسول ترمیم بکارت، محصولی است که در اغلب کشورهای جهان، از جمله، ایالات متحده آمریکا به فروش می‌رسد. این کپسول ترمیم بکارت، حاوی خون گاو است و به صورت شیاف در داخل واژن قرار می‌گیرد. پس از استفاده، تحت تأثیر رطوبت و حرارت فضای داخلی بدن، غشاء خارجی این محصول ذوب شده و مایع داخل آن خارج می‌شود. در واقع، تحریک جنسی ناشی از آمیزش و وارد شدن آلت مردانه، روند از بین رفتن غشاء کپسول را تسریع کرده و خونریزی ساختگی اتفاق می‌افتد.

Advertisement

ترمیم پرده بکارت با گیاهان دارویی

ترمیم پرده بکارت با گیاهان دارویی هم از دیگر روش‌های مرسوم است. برای این کار، از گیاه ماریانا استفاده می‌شود. از خواص اصلی گیاه ماریانا می‌توان موارد زیر را نام برد:

روش استفاده:

یک پیمانه گیاه ماریانا را داخل ظرفی ریخته و ۸ لیوان آب را به آن اضافه کنید. ترکیب به دست آمده را برای مدت ۱۰ دقیقه بجوشانید. سپس، مدتی صبر کنید تا خنک شود. در ادامه، با استفاده از پارچه تنظیف، مایع را صاف کنید. بهتر است، جوشانده خود را دو مرتبه صاف کنید تا مایع به دست آمده، کاملا زلال باشد. مایع را درون وان یا لگن ریخته و برای مدت ۱۵ دقیقه، داخل آن بنشینید.

ترمیم پرده بکارت به روش جراحی

دوختن پرده بکارت یا ترمیم پرده بکارت (Hymenoplasty)، اغلب با روش جراحی انجام می‌گیرد. در این روش، پزشک متخصص زنان و زایمان، بافت‌های به جا مانده از غشاء محافظ دهانه واژن را به یکدیگر متصل کرده و اصطلاحا، آن‌ها را به هم می‌دوزد. این روش جراحی، بسته به خواست فرد مراجعه کننده، ممکن است با بیهوشی کامل یا بی‌حسی موضعی همراه باشد. لازم است بدانید، در این روش جراحی از بخیه‌های قابل جذب استفاده می‌شود. انجام جراحی ترمیم پرده بکارت، به طور معمول، یک تا دو ساعت طول می‌کشد. این عمل، دوره نقاهت خاصی ندارد. یعنی، یک تا دو روز پس از جراحی، فرد می‌تواند فعالیت‌های عادی و روزانه خویش را از سربگیرد.

Advertisement

عوارض بعد ازترمیم پرده بکارت

از شایع‌ترین عوارض بعد از ترمیم پرده بکارت، یا دوختن پرده بکارت می‌توان به موارد زیر اشاره کرد:

 • سرگیجه
 • احساس تهوع و استفراغ
 • احساس درد
 • خونریزی غیرمعمول
 • ترشحات غیرمعمول
 • التهاب
 • عفونت
مطلب مرتبط
نکات مهمی که در بارداری باید رعایت کنیم

زمان مناسب برای ترمیم بکارت

زمان مناسب برای ترمیم بکارت، از محدودیت چندانی برخوردار نیست. یعنی، مدت‌ها پس از بروز پارگی پرده بکارت هم می‌توان برای ترمیم آن اقدام کرد. با این حال، طبیعتا، هر چقدر زودتر انجام بگیرد ممکن است با عوارض جانبی کم‌تری توأم بوده و نتیجه بهتری را به دنبال داشته باشد.

ترمیم بکارت قابل تشخیص است؟

در مواردی، ترمیم بکارت قابل تشخیص است. باقی ماندن اثرات جراحی، به ویژگی‌های فیزیکی فرد و مهارت جراح و متخصص زنان و زایمان بستگی دارد. با این حال، اغلب پزشکان با انجام معاینه می‌توانند ترمیم بکارت را تشخیص دهند.

ترمیم بکارت پزشکی قانونی

معاینه ترمیم بکارت پزشک قانونی و دریافت گواهی سلامت در میان بسیاری از خانواده‌های سنتی رایج است. برای انجام این کار، لازم است فرد به محل پزشکی قانونی مراجعه کرده و تحت معاینه قرار بگیرد. بنا به اصل رازداری، گواهی مورد نظر، فقط به فرد مراجعه کننده تحویل داده می‌شود.

برای ترمیم پرده بکارت و انجام مشاوره‌های مربوط به آن، لازم است به متخصص زنان و زایمان مراجعه کنید.سایت یا اپلیکیشن پذیرش ۲۴ به شما کمک می‌کند، به صورت شبانه‌روزی و آنلاین با بهترین و باتجربه‌ترین پزشکان و متخصصان حوزه زنان وزایمان، در تماس بوده و سوالات خود را مطرح کنید.با کلیک کردن روی متن دکتر انلاین زنان و زایمان مستقیم به صفحه انتخاب پزشک منتقل شوید.

سوالات درباره ترمیم پرده بکارت

در ادامه خانم دکتر احیا خان احمدی متخصص زنان و زایمان به سوالات شما در ارتباط با “ترمیم بکارت” پاسخ داده اند. در صورتی که پاسخ سوال خود را نیافتید، می‌توانید در انتهای مقاله ثبت کنید.یا از ایشان مشاوره آنلاین دریافت کنید.

نحوه تشخیص دخول پزشکی قانونی

تشخیص دخول با روگاهای واژن و شکل ورودی واژن هست.

ترمیم بکارت قابل تشخیص است؟

در معاینه کاملا مشخص است که پرده سالم است یا نه.
و در پرده حلقوی و ارتجاعی که پارگی ندارد براساس اون ربان های واژن و شکل ورودی واژن میشود تشخیص داد که قبلا دخول داشتن یا خیر؟

پرده بکارت ترمیم میشود؟

دوختن پرده بکارت در ایران غیر قانونی است ولی در ایران گاها بعضی از پزشکان زنان و زایمان این کاررو انجام میدهند.

مطلب مرتبط
پرده بکارت یا هایمن چیست؟ انواع پردهاي بكارت با شکل

عمل ترمیم بکارت چگونه است؟

این عمل سرپایی است. و در حد بیست دقیقه است.

دوختن پرده بکارت چگونه است؟

در دولایه پرده دوخته میشود.

ایا ترمیم بکارت درد دارد؟

بستگی به پزشک انجام دهنده ان دارد.

مزایا عمل دوختن بکارت

در اولین رابطه دختر خونریزی  دارد.

شیاف پرده بکارت

این محصول کاملا تبلیغاتی است و هیچ تاثیری ندارد.

عوارض دوختن بکارت

این عمل هم مانند عمل های دیگر عوارض خاص خودش را دارد.
عفونت، خونروزی، گوشت اضافه از عوارض احتمالی این عمل است.

شرایط ترمیم پرده بکارت

هرچقدر زودتر باشد اثر بهتری دارد و راحت تر دوخته میشود. ولی محدودیت تایمی وجود ندارد اگر بقایای پرده باقی مونده باشد.

ترمیم بکارت قابل تشخیص است؟

در معاینه این عمل کاملا مشخص میشود.

گواهی سلامت بعد از ترمیم

برخی از متخصصان گواهی سلامت را برای ازدواج میدهند. ولی برای پزشک قانونی هرچه که در معاینه دیده شود را گواهی میدهند.

ترمیم پرده بکارت پزشکی قانونی

معاینه ترمیم بکارت پزشک قانونی و دریافت گواهی سلامت در میان بسیاری از خانواده‌های سنتی رایج است. برای انجام این کار، لازم است فرد به محل پزشکی قانونی مراجعه کرده و تحت معاینه قرار بگیرد. بنا به اصل رازداری، گواهی مورد نظر، فقط به فرد مراجعه کننده تحویل داده می‌شود.

مطالبی که در مقاله بالا ذکر شد، فقط و فقط جنبه آگاهی بخشی و افزایش اطلاعات شما دوستان عزیز را دارد، و به هیچ وجه جایگزین توصیه پزشک متخصص نیست. لازم است برای مصرف کردن دارو و راه های درمانی معرفی شده، با توجه به سوابق پزشکی خود با دکتر متخصص مشورت کنید.

گفت و گو آنلاین، تلفنی و متنی با متخصص زنان و زایمان

متخصص زنان و زایمان تهران
منبع
Can You Get Your Virginity Back?Hymen Restoration

تیم تولید محتوای پزشکی و سلامتی پذیرش24

تیم تحریریه پذیرش24 متشکل از پزشکان متخصص و پرستاران دارای مجوز، مترجمان و نویسندگان با تجربه در حوزه تولید محتوای پزشکی و سلامتی تمام تلاش خود را در جهت اطلاع رسانی و آگاهی سازی کامل و جامع در خصوص داروها، بیماری‌ها و سایر اطلاعات سلامتی برای استفاده عمومی کاربران پذیرش24 از منابع معتبر علمی به کار می‌بندد.

دکتر احیا خان احمدی

دکتر احیا خان احمدی جراح و متخصص زنان و زایمان و نازایی و زیبایی متولد شهریور ۱۳۶۴ می باشند.دوره پزشک عمومی را سال ۱۳۸۹ به اتمام رساندند.سال ۱۳۹۶ بورد تخصصی جراحی زنان و زایمان و نازایی را از دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی تهران گرفتند و مقالات تخصصی در ژورنال های بین المللی متعددی دارند همچنین دکتر احیا خان احمدی سابقه شرکت و ارائه سمینار در چندین کنفرانس داخلی و بین‌المللی دارند. سابقه جراحی های متعدد موفق در زمینه سزارین ، اعمال زنان مثل هیسترکتومی ، میومکتومی و جراحی های زیبایی زنان دارند.

نوشته های مشابه

guest
402 پرسش و پاسخ
بیشترین امتیاز
جدیدترین قدیمی ترین
Inline Feedbacks
نمایش همه نظرات
آیدا مغربی

من شنیدم ترمیم بکارت با طب سنتی هم امکان پذیره ؟ اصلا ترمیم بکارت با تغذیه درمانی میشه ؟واقعیت داره ؟

زهرا

سلام خسته نباشید. در حین انجام جراحی درد داریم؟

آوین تهرانی

خیر

فاطمه

سلام اگه بعد از عمل ترمیم برای گواهی به پزشک مراجعه کنم پزشک داخل گواهی منویسه که ترمیم شده؟

پشتیبانی پذیرش24

سلام دوست عزیز
با تشکر از ثبت مشکل شما
کامنت شما توسط پزشک متخصص دیده شد اما نیاز به شنیدن شرح بهتر و بیشتری از بیماری شما دارد.
لطفا از طریق این لینک با پزشک آنلاین متخصص زنان و زایمان گفت و گو کنید .

مریم

سلام من در دوره سوم راهنمایی یااول دبیرستان داشتم دوچرخه میرفتم ک خوردم ب یک دست انداز و درناحیه تناسلیم احساس درد شدید داشتم و بعد متوجه شدم خونریزی کردم اماخیلی کم.حالا ک ازدواج کردم همسر فکرمیکنه من قبلا رابطه داشتم ایابامراجعه ب کلینیک تخصصی میشه ثابتش کردکه من اصلا رابطه جنسی نداشتم من الان ۲۳سالمه.ممنون میشم ارلطفتون

پشتیبانی پذیرش24

سلام دوست عزیز
با تشکر از ثبت مشکل شما
کامنت شما توسط پزشک متخصص دیده شد اما نیاز به شنیدن شرح بهتر و بیشتری از بیماری شما دارد.
لطفا از طریق این لینک با پزشک آنلاین متخصص زنان و زایمان گفت و گو کنید .

Sara

سلام من حدود یک ماه پیش خیلی اتفاقی درحین رابطه یه سوزشی حس کردم نگاه که کردم دیدم خون میاد ولی هیچ دخولی انجام نشد…میخام بدونم پردم پاره شده؟یعنی انقدر سطحی بوده؟چون اصلاااا دخولی صورت نگرفت تایم پریودیمم نبود ک بگم پریود شدم

پشتیبانی پذیرش24

سلام دوست عزیز
با تشکر از ثبت مشکل شما
کامنت شما توسط پزشک متخصص دیده شد اما نیاز به شنیدن شرح بهتر و بیشتری از بیماری شما دارد.
لطفا از طریق این لینک با پزشک آنلاین متخصص زنان و زایمان گفت و گو کنید .

Tani

سلام من نامزد بودم، یک سالو چهارماهه پرده بکارتم پاره شده با رابطه و در طول این این مدت با نامزدم رابطه هم داشتم الان به هم زدم و جدا شدیم میخام ترمیمش کنم ترمیم میشه یا نه؟ لطفاً راهنماییم کنین

پشتیبانی پذیرش24

دوست عزیز پرده بکارت قابل ترمیم هست اما یک کار غیر قانونی هست و باید به متخصص زنان و زایمانی مراجعه کنید که این کار را برای شما انجام دهد چون تمام متخصصین ترمیم پرده بکارت را انجام نمی دهند .

Tani

میشه تو تهران یا شهریار پزشکیو راهنمایی کنین ک انجام بدن؟

مهری

سلام ایا پرده بکارت قابل ترمیم است

پشتیبانی پذیرش24

سلام بله قابل ترمیم هست با مراجعه به پزشکان متخصص زنانی که کار ترمیم را انجام می دهند می شود که پرده ترمیم پیدا کند و چون این کار غیر قانونی هست تمام متخصص زنان این کار را انجام نمی دهند .

Saba

سلام وقت بخیر از متخصصان سایت عاجزانه خواهش می کنم این پیام رو(میدونم که طولانیه )رو تا آخر بخونید و تا جایی که میتونید بهم کمک کنیدواقعاحالم بده ۳ روزه خواب و خوراک ندارم و همش تو فکرم و گریه می کنم
من ۱۸ سالمه سه روز پیش در حمام بودم در حال لیف کشیدن بدنم روی چهارپایه نشسته بودم که کفی و سر بود یک لحظه لیف از دستم افتاد و وقتی خم شدم که برش دارم خیلی سریع (قبل اینکه بتونمم تعادل رو حفظ کنم) و تقریبا محکم . واژنم به لبه چهارپایه (سطح چهارپایه مربع بود )و درد سوزش زیادی هم داشت تقریبا. به طوری که دیواره های کناری واژنم قرمز و ملتهب شده بود من همون موقع سریع بیرون آمدم وقتی با دستمال کاغذی آرام درمان قرار دادن متوجه شدم که خونریزی داره هر بار که دستمال قرار می‌دادم در حدود یک یا دو قطره خون روشن روی دستمال ظاهر می شد و در طول همون یک روز موقع ادرار سوزش و درد داشتم هنوز چیزی به مادرم نگفتم (خانواده ما خصوصاً مادرم مذهبی است و واقعاً نمی‌دونم عکس العملش چی خواهد بود) من امسال کنکور دارم و در مدرسه تیزهوشان درس میخوانم ومی خواستم تمرکزم در ماه‌های باقیمانده روی درسم باشه ولی الان این ماجرا انقدر حالم رو بد کرده و ذهنم رو به خودش مشغول کرده که خدا میدونه الانم که نظرات کاربران رو خوندم باور کنید دست و پام یخ کرد من الان فقط دو تا سوال دارم یک اینکه ازتون خواهش می کنم اگر ممکنه بهم بگید که آیا امکانش هست که پارگی پرده نبوده باشه!؟به خدا از این فکر دارم دیوونه میشم دوم اینکه آیا گفتن این قضیه اوقدام برای معاینه با گفتنش حدوداً ده ماه دیگه (بعد از کنکور )فرق میکنه!؟
فقط می خوام بدونم که فرقی نمیکنه بذارم همون موقع که اگر دغدغه مشغله ذهنی و هر اتفاقی احتمالی که ممکنه بیفته همان موقع بیفته (جوابتون واقعا مهمه توی زندگی من) یعنی منظورم اینه که این قضیه از لحاظ سلامت جسمی و فقط از نظر عرف اجتماعی و مسئله ازدواج مشکل ساز خواهد بود اگر حدود یک سال دیگه بخوام برای این داستان اقدام کنم امکان ترمیم وجود داره نه الان توی این دوره مهم زندگیم باور کنید تک تک کلمام صادقانست و الانم که دارم اینو مینویسم دستم داره میلرزه
ببخشید که خیلی زیاد شد خواستم تمام مورد جزئیات رو بگم تا بتوانید نهایت کمک کنید
واقعا نمی دونید نظراتتون چقدر برام ارزشمنده فقط خواهش می کنم جواب بدید خانم دکتر اکتابانی ،میررضا ،احمد و بقیه متخصصان عزیز (چون دیدم به بقیه دوستان کمک کردید)
واقعا فکر نمیکنم حال کسی از این ماحرا به اندازه من بد باشه و تحت فشار باشه
پ.ن :من ساکن تهران نیستم و در شهرستان زندگی میکنم

دکتر زهرا بهرامی

ممکنه مخاط اطراف واژن آسیب دیده و خونریزی بخاطر اون باشه
پرده با ضربه مستقیم و ورود چیزی بداخل واژن، پاره میشه
بهرحال باید از نزدیک معاینه بشین
هر زمانی میشه پرده رو ترمیم کرد فرقی نمیکنه الان یا سال آینده

ناشناس

سلام من تابه حال رابطه نداشتم ولی حس می کنم پرده ام پاره شده است ولی حتی خون ریزی هم نداشتم می شه کمکم کنید یا بگویید یه کار باید بکنم؟

پشتیبانی پذیرش24

دوست عزیز پاره شدن پرده بکارت تنها با رابطه جنسی یا خودارضایی که در پی آن جسم خارجی وارد واژن شده باشه انجام می شود .

نجمه

سلام.بعداز عمل دوباره رابطه برقرار بشه خون ریزی میکنه؟شما عمل میکنید؟ادرس تونو بدید

دکتر زهرا بهرامی

اگر منظورتون بعد از عمل ترمیم پرده هست بله بعدش اگه رابطه داشته باشین خونریزی داره
از طریق سامانه پیام بدین تا راهنماییتون کنم

چشمه

سلام بعد از ترمیم اگ برای معاینه و گرفتن گواهی پزشک ب عمل ترمیم پی ببره و متوجه شه توی گواهی سلامت چی مینویسه سالم یا نا سلم؟

دکتر ندا اکتابانی

خیر چون یک گواهی خلاف هست امکان نداره برای شما اینو صادر کنه

ناشناس

سلام خسته نباشید بعد از عمل ترمیم اگ پیش دکتر زنان بریم و از عمل ترمیم پی ببره توی گواهی سلامت سالم مینویسه یا ناسالم؟

دکتر ندا اکتابانی

سلام نه امکان نداره
بعد از ترمیم پزشک متوجه میشه که ترمیم صورت گرفته و معمولا کسایی که ترمیم میکنند از خود کسی که براشون ترمیم کرده گواهیشون رو باید بگیرند چون کلا یک کار غیر قانونی هست

رباب

سلام خسته نباشید ببخشیدمن نامزدهستم ودرنامزدی بکارتم راازدست دادم خیلی هم خوب نیستیم یعنی تاجایی رسیده که دوسدارم جدابشم آیاب پزشک قانونی وقتی فرستادن بگم میشه بنویسن باکره ممنون میشم ج بدین

دکتر ندا اکتابانی

سلام پزشکی قانونی هیچ وقت همچین کاری رو نمیکنه که چیزی خلاف از اون موقعیت رو بنویسه

شیما

ببخشید ترمیم پرده بکارت در حین عمل درد داره؟بیهوش میکنن یا بیحس با چی بیحس میکنم

دکتر ندا اکتابانی

سلام ترمیم پرده بکارت کار غیر قانونی هست و عملا ترمیمی صورت نمیگیره و درد آنچنانی هم نداره با بیحسی معمولا انجام میشه و بیهوش نمیکنند.

عسل

تروخداکمکم کنید راهی داره پرده بکارت ترمیم بشه یانه

دکتر زهرا بهرامی

بله میتونید جراحی هایمنوپلاستی کنید

عسل

سلام خسته نباشید ببخشید کپسول ترمیم پرده بکارتوازکجامیتونیم ب دست بیاریم توی تهران هس یانه

دکتر زهرا بهرامی

.این کپسول ترمیم نمیکنه بلکه خودش با حل شدن در محیط واژن حالتی شبیه خونریزی ایجاد میکنه
که البته تو داروخونه ها گیر نمیاد

آیدا @

سلام خسته نباشید کپسول ترمیم بکارتو از کجا باید گیر اورد

پشتیبانی پذیرش24

سلام دوست عزیز
با تشکر از ثبت مشکل شما
کامنت شما توسط پزشک متخصص دیده شد اما نیاز به شنیدن شرح بهتر و بیشتری از بیماری شما دارد.
لطفا از طریق این لینک با پزشک آنلاین متخصص زنان و زایمان گفت و گو کنید .

Zizi

سلام. حلقوی بعد از رابطه جنسی عفونت میکنه؟

دکتر زهرا بهرامی

خیر، عفونت ربطی به مدل پرده نداره

سمیرا باقریان

سلام آیا بعد از دوختن پرده بکارت می شود زایمان طبیعی داشت

دکتر احیا خان احمدی

سلام بله میشه هیچ ارتباطی بین این دو قضیه وجود نداره .وقتی پرده بکارت ترمیم بشه بعدا در اولین رابطه ازبین میره دیگه موردی برای زایمان طبیعی نخواهد داشت .

محمدی

سلام وقت بخیر من برای معاینه پرده بکارت پیش متخصص رفتم وگفتن که قسمت ساعت ۶پرده پاره شده خواستم بپرسم آیا قابل ترمیم هست؟

دکتر احیا خان احمدی

سلام قابل ترمیم هست و در رابطه اول خونریزی خواهید داشت اما اگر به پزشک قانونی کشیده شود قابل تشخیص هست و مشخص هست که این پرده قبلا ترمیم شده .

بهار

سلام . ببخشید پرده با ورود انگشت با فشار و همراه با خون ریزی می تونه کامل از بین بره ؟ این موضوع خیلی من رو افسرده کرده و از درس خوندن نا امید شدم . امکانش هست که پرده کامل از بین نرفته باشه ؟ چون ماما که رفتم دقیق بررسی نکرد فقط گفت پارگی داری همین . از ترمیم بکارت هم بدم میاد به شدت . دلم می خواد واقعیت رو به شریک آینده ام بگم چون این به نظرم خیلی بهتر از عمله . وقتی معاینه می کنم می بینم که یه منفذ کوچیکی ایجاد شده که یه انگشت می تونه ازش عبور کنه ؟ امکان مجدد پارگی و خونریزی هست یا خیر ؟

دکتر زهرا بهرامی

پارگی پرده اینطور نیست که کامل از بین بره یه برش هم روی اون یعنی پرده آسیب دیده و پاره شده
فرقی نمیکنه پارگی چقدر باشه

رها

برای عمل حتما باید خانواده درجه یک همراه بیمار باشن یا تنها میتونه

دکتر ندا اکتابانی

کلا عمل ترمیم غیرقانونی است پس لزوما خانواده نیاز نیست.

دریا

پرده من متاسفانه با داخل کردن انگشتم آسیب دید و خیلی هم خونریزی کرد حتی چند تیکه بافت خونی هم دیدم که به احتمال بقایای پرده بود ولی با این حال رابطه جنسی نبوده و فقط یه منفذ ایجاد شده که یه انگشت فقط می تونه ازش عبور کنه و داخل واژن اصلا معلوم نیست انگاری بهم چسبیده هست . چون خودم دانشجو مامایی ام طبق تجربیاتم تشخیص دادم اما تا حالا تجربه معاینه کردن شخصی رو نداشتم

دکتر ندا اکتابانی

سلام حتما باید معاینه حضوری بشید
و اینکه حالا خودتون بتونید نگاه کنید تشخیص داده نمیشه .

دریا

سلام . ترمیم در هر صورت با بخیه انجام میشه ؟روش بافت درمانی چیزی نمیشه انجام داد ؟ چون رد بخیه می مونه و مشخص میشه . و میگن بعد ترمیم گوشت اضافه در میاد کنار پرده و حتی عصب واژن هم حسش رو از دست میده این درسته ؟

دکتر ندا اکتابانی

سلام ترمیم در هر صورت با بخیه انجام میشه
کلا روش بافت درمانی وجود نداره و عمل پرده یک روش علمی نیست و گوشت اضافه بستگی داره که بافت شما اگه برداشته شه یا هر بافتی ممکنه گوشت اضافه بیاره
ولی اینکه حسش رو از دست بده به این صورت نیست .

نازنین

سلام سه سال قبل پرده بکارت من اسیب دیده بود امکان دارد که تا حال دوباره جور شده باشد ۲۲ سال سن دارم

دکتر ندا اکتابانی

سلام باید معاینه حضوری بشید .

مهسا

سلام خسته نباشید من رابطه جنسی با نامزدم نداشتم ولی،در حد آمیزش‌بودم بعد نیم ساعت چند قطره خون اومد مترسم پرده بکارتم از دست داده باشم خواهشأ،جوابمو بدین ممنون

دکتر احیا خان احمدی

سلام ببینید اگر دخول اتفاق افتاده و خوریزی شده به طور قطعی احتمال پارگی پرده وجود دارد اما تشخیص قطعی معاینه هست باید حضوری حتما توسط متخصص زنان معاینه شوید .

فاطمه سونیمانی

سلام خانم دکتر وقتتون بخیر.من ‌بر اثر اتفاق پرده بکارتم رو از دست دادم و میخام ترمیم کنم ایا ممکن هست بعد ترمیم مثلا شیش ماه یا یک سال بعد ترمیم برم جای دکتر برای معاینه بکارت ممکن هست تشخیص بدن من ترمیم کردم و یک سوال دیگه.اگر بعد ترمیم شب عروسیم خون نیومد فرداش برم دکتر با خانواده همسر برای معاینه ایا دکتر فردای عروسی بعد رابطه میگه قبلا ترمیم داشتم و شب عروسیم خون نیومده یانه میگه شما بکارت داشتید و مشخصه دیشب پاره شده ولی از نوعی هست که خون نیومده؟ایا قابل اثبات هس برای خانواده شوهر؟

دکتر احیا خان احمدی

سلام ببینید ترمیم پرده بکارت چیزیه که اگر به بهترین تکنیک هم انجام شود و حتی فرد هم بهترین جنس بافت بدن ر داشته باشه بالاخره خط ظریفی جاش میمونه مخصوصا اگر کار به پزشک قانونی کشیده شود قطعا قابل تشخیص هست ولی چیزی که هست اینه که تنها خاصیتی که پرده دارد اینه که با اولین رابطه خونریزی حواهند داشت معمولا خیلی از متخصصان زنان سختگیری نمی کنند ولی این چیز سلیقه ای هست ولی پزشکی که ترمیم پرده بکارت رو انجام میده خودش گواهی سلامت را می دهد .

راحله

آیابعدازعمل پرده ی بکارت اگه شخص دیگه بخام رابطه داشته باشم دوباره خونریزی میشود؟

دکتر زهرا بهرامی

بله احتمال خونریزی هست

مجید

سلام عایا برای ترمیم پرده نیاز ب رضایت خانواده مثل پدر یا مادر هست؟

پشتیبانی پذیرش24

دوست عزیز اگر سنتون زیر ۱۸ سال هست نیاز به رضایت خانواده هست در غیر این صورت نیازی نیست.

ناشناس

سلام خانم دکتر من قبلا رابطه نداشتم اما الان که رابطه داشتم خون نیومد و هربار که رابطه دارم درد هم دارم یعنی الان پرده ندارم توروخدا جوابم بدین
میخوام عمل کنم ولی میترسم داخل برگه سلامت پیدا میشه که عمل کردم؟

دکتر زهرا بهرامی

اگر رابطه دارین و خون نمیاد احتمالا پرده ارتجاعی هست
و چون درد دارین احتمالا پرده ارتجاعی کمی لبه داره که پاره نشده و باعث درد میشه
باید از نزدیک معاینه بشین
منظور از عمل آیا ترمیم پرده هست، تقریبا ما متوجه میشیم که چه پرده ای ترمیم شده اما برای گواهی یا نوشته میشه پرده سالم هست و یا آسیب دیده
کسی از ترمیم پرده نمینویسه چون تشخیص سختیه و مسولیت داره

سنا

سلام وقتتون بخیر امکانش هست که بعد از یک دوره زایمان بکارتمو ترمیم کنم لطفاً جواب بدین؟!

کارشناس ارشد زهرا قربانی

سلام بعد از زایمان طبیعی بخش بیشتری از پرده بکارت آسیب میبینه
احتمال ترمیم با توجه به آسیب زیادی که میبینه خیلی کم تر می کند.

ناشناس

سلام ببخشید من ترمیم بکارت انجام دادم نزدیک ۲ سال میشه و دوماه دیگه عروسیم میخوام بدونم آیا ممکنه خونریزی داشته باشم؟؟

دکتر احیا خان احمدی

سلام اگر ترمیم درست انجام شده باشد خونریزی خواهید داشت.

معصومه

میشه پرده حلقوی دوخت ؟

دکتر ندا اکتابانی

سلام باید معاینه شوید

مریم

سلام وقت بخیر من توی رابطه ناخواسته و به زور پردمو فکر میکنم که از دست دادم شک دارم اون لحظه خونریزی داشتم در حد کف دست اما خب بعضی ها میگن خون پرده بکارت نبوده چون خون بکارت دو الی سه قطره هست بعد سه روز هم پریود شدم.میخواستم ببینم جریانش چیه و اینکه بدون خانواده پیش متخصص برم معاینه میکنه منو یانه؟و هزینه چکاپ چقدره؟؟

دکتر زهرا بهرامی

سلام پرده ها باهم فرق دارن و میزان خونریزی ام در افراد مختلف فرق داره
بهتره معاینه بشین
بله به تنهایی هم مراجعه کتید معاینه میشین

اخدت

چطور متوجه بکلرت بودن خود شویم

دکتر زهرا بهرامی

سلام
شما نمی‌تونید خودتون رو دستکاری نکنید بهتره برین معاینه بشین

Zari

سلام وقت بخیر من نامزدبودم به اجبارو زورپرده بکارتموزده و سرهمین قضیه بهم ردم نامزدبمو الان واقعا افسرده شدم که اگه بخوام نامزدشم نمیتونم بااین شرایطم اگرعمل کنم شب اول خون ریزی دارم؟؟

دکتر زهرا بهرامی

سلام
میتونید پرده رو ترمیم کنید.

ساجده یاری

سلام من رابطه داشتم ولی خونریزی نداشتم یعنی پردم ارتجاعی هستش

دکتر زهرا بهرامی

سلام
احتمالش هست.

مژگان

منم اولین رابطمو خونریزی نداشتم اگه ارتجاعی باشه توگواهی سلامت آسیب دیدگیش معلوم میشه وچی مینویسن

پشتیبانی پذیرش24

سلام دوست عزیز
با تشکر از ثبت مشکل شما
کامنت شما توسط پزشک متخصص دیده شد اما نیاز به شنیدن شرح بهتر و بیشتری از بیماری شما دارد.
لطفا از طریق این لینک با پزشک آنلاین متخصص زنان و زایمان گفت و گو کنید .

صبا

من ۲۸روزترمیم انجام دادم اماالان ی قطره خونریزی داشتم ب اندازه ی سرسوزن نشانه چیه

دکتر ندا اکتابانی

سلام ممکنه قطره خون از محل بخیه ها باشه ولی بازم بهتره معاینه حضوری بدید

زهره

سلام ببخشید الان عمل کردین میشه از تجربه تون بگید آیا عوارضی داره از لحاظ شکل تغییر کرده چه مراقبت انجام دادی ؟

افی

سلام
من دوروز پیش ترمیم انجام دادم و قراره تا یک سال هم چند ماهی یکبار معاینه کنم.
سوالم اینه ک اگر بعد از هشت ماه یا مثلا یکسال ک معاینه کردم بهم بگه ترمیم خوب بوده.ممکنه ک بایه پیاده روی یا زندگی روزمره معمولی دوباره باز بشه؟؟

دکتر زهرا بهرامی

سلام
خیر احتمالش نیست.

سارا

سلام. من میخوام ترمیم بکارت انجام بدم .
۳ سال پیش بکارتم رو از دست دادم و ۳ سال پیش تا الان هم رابطه ای نداشتم.
نظر شما اینه ترمیم بکارت رو الان میتونم انجام بدم یا بزارم هر زمان بخوام ازداوج کنم قبلش انجام بدم ؟

دکتر ندا اکتابانی

سلام در مورد ترمیم پرده بکارت، از لحاظ قانونی کار درستی نیست و اینکه ممکن هست اصلا جوش نخوره
بهتر هست که هر زمانی که نزدیک شدید به ازدواج اون موقع ترمیم رو انجام بدبد .

زهره

سلام خانم دکتر مگه میشه زمانی که نزدیک ازدواج بود عمل کردچون تا بخیه جذب بشه زمان لازم داره ؟

الهام کریمی

سلام وقتتون بخیر
بعد از ترمیم بکارت میشه استحکام کردن؟ یعنی آب زدن مشکلی ایجاد نمیکنه؟

دکتر ندا اکتابانی

سلام
بله میتونید حموم برید و مشکلی نداره آب زدن بهش .

گیسوو

سلام من توی عقد بکارتمو از دست دادم بعد چند سال میخوام عمل کنم خواستگار خوب دادم دو دلم مشهدی ام و نمیدونم دکتر خوب از کجا پیدا کنم شب ها خواب درست ندارم از استرس ب نظرتون عمل کنم خون ریزی داره؟

دکتر شبنم مددی

سلام
ترمیم بکارت درصورتیکه توسط فرد متبحر انجام شود منجر به خونریزی بعد از رابطه میشود.

رسول

سلام: با دختری عقد کردم که دائم حالت تهوع داشت شدیدا عفونت رحم داشت و سرگیجه، ۱۰روز پیش بعد از اولین رابطه جنسی خونریزی خیلی شدید پیدا کرد که کارش به بیمارستان و اتاق عمل کشید. آیا ایشون پرده بکارت عمل کرده بوده؟ و آیا بعد از ۱۰روز دکتر علت را میتونه تشخیص بده؟

دکتر ندا اکتابانی

سلام
اینکه پرده بکارت عمل کرده باشند یا نه رو پزشک میتونست همون موقع تشخیص بده و به شما بگه
ولی اینکه خونریزی شدید داشته دلیل نمیشه که حتما بگیم عمل کرده ممکنه که یه پارگی داخل واژن ایجاد شده باشه .

نگار

سلام . پارگی کامل یا ناقص بکارت داریم ؟ در مورد من پارگی رخ داده منتها بدون رابطه جنسی فقط با انگشت . یه پارگی مختصری ایجاد شده بود . من چند روز خونریزی داشتم بعد که خون نصفه نیمه خشک شد تو سرویس یه ذره که به خودم فشار آوردم دوباره خونریزی رخ داد . و من چطوری می تونم ثابت کنم رابطه جنسی نداشتم . و اینکه امکانش هست در اولین رابطه ام خونریزی دیده بشه

دکتر ندا اکتابانی

سلام
ما پارگی کامل یا ناقص نداریم
وقتی پارگی ایجاد میشه دیگه فرقی نمیکنه که تا آخر رفته باشه یا نصفه باشه
و اینکه راهی هم وجود نداره که شما ثابت بکنید که با انگشت پرده بکارت پاره شده یا رابطه
و اینکه ممکنه شما بعد از رابطه دیگه ای خونریزی نداشته باشید چون این پرده پاره شده .

سمانه

ببخشید خونریزی در طی اولین رابطه جنسی فقط بخاطر بکارته ؟ من یه بار متاسفانه در طی استفاده از تامپون واقعا بی احتیاطی کردم و پردم آسیب دید و خونریزی کرد . می خواستم بدونم برای ازدواج باید چیکار بکنم خواهشا توضیح بدید . چطوری ثابت کنم که هنوز دختر هستم ؟
خودم که یه منفذ خیلی کوچک می بینم احتمالش هست خونریزی کنم دوباره ؟
و یه سوالم اینکه امکانش هست پرده یه بار پار بشه اما کامل پاره نشه بعد چند سال یه بار دیگه پاره بشه ؟

دکتر ندا اکتابانی

سلام عزیزم اگر پرده پاره شده باشه هیچ جوری نمیشه ثابت کرد که در اثر رابطه بوده یا تامپون
نه امکان ندارد

الیسا

سلام من امروز رفتم دکتر معاینه انجام داد گفت ک عفونت وقارچ داری اما چون تو عقد هستم معاینه انجام داد میگ پرده بکارت نداری میشه بخاطر عفونت دیده نشده باش

مبینا

اگر بعد ترمیم بکارت بعد دوسال رابطه داشت خونریزی وجود دارد

دکتر ندا اکتابانی

سلام
اصلا پرده بکارت داشتن به خونریزی ارتباطی ندارد و اینکه حالا دو سال هم گذشته باشه بیشتر بستگی به نوع پرده ای هست که قبل از ترمیم داشتید .

مهرانه

سلام . دخول از طریق انگشت با خون زیاد همراه باشه قطعا نشانه ی پاره شدن پرده هست ؟ احتمال دیگه ای نیست ؟ یه جا گفته شده خونریزی و پارگی اگر منفذ کوچیک باشه و بافت واژن در اون قسمت ضخیم باشه بازم رخ میده این درسته ؟

دکتر زهرا بهرامی

سلام
باید معاینه بشین ممکنه پرده آسیب دیده یا خراش مخاطی واژن ایجاد شده.

ناشناس

من یک ساله نامزدم عقد موقت بودم و ب دلایل مشکلات زیاد مجبور ب جدایی شدم
رابطه جنسی داشتم ولی چون بکارتم حلقوی هر جا ب پزشک مراجعه کردم بهم برگه سلامت دادن
میخواستم بدونم پزشکی قانونی میتونه تشخیص بده ک رابطه داشتم یا نه ؟نمیخوام خانوادم بفهمن ک رابطه جنسی داشتم

دکتر زهرا بهرامی

سلام
گه برگه سلامت داری دیگه چرا به پزشکی قانونی مراجعه کنی
پرده اگه ارتجاعی باشه و آسیب ندیده همین رو می‌نویسند هرچند اگه متوجه بشن رابطه داشتین

سوگند

من بعد دوختن بکارت پریود نمیشم چرا؟

دکتر زهرا بهرامی

سلام
بطی به هم ندارن، علت عدم پریود باید بررسی بشه.

سارا

سلام خسته نباشید ببخشید من رابطه جسنی داشتم بخواهم ژوان رو عمل کنم باید رضایت خانوادم باشه

دکتر ندا اکتابانی

سلام
اگر سن بالای ۱۸ سال داشته باشید نیازی به رضایت خانواده ندارد .

دکمه بازگشت به بالا