زنان و زایمانمحتوای سلامتی

پرده بکارت یا هایمن چیست؟ انواع پردهای بکارت با شکل

علائم پاره شدن بكارت؟ تشخيص پارگي بكارت؟ فاصله بكارت از دهانه واژن و سوالات مشابه را در این مقاله بررسی میکنیم.

پرده بکارت چیست؟

پرده بکارت از موضوعات سوال برانگیزی است که همچنان، نظر بسیاری از افراد را به خود جلب می‌کند. برای آشنایی با انواع پرده بکارت، ابتدا باید با ساختار و تعریف کلی آن آشنایی یابید. پیش از هر چیز، لازم است بدانید، در ابتدایی‌ترین مراحل رشد و نمو جنین دختر، قسمت ورودی واژن به طور کلی مسدود بوده و با بافت ظریفی پوشیده شده است. این بافت، بعدها به پرده بکارت تبدیل می‌شود. می توانید با متخصص زنان و زایمان گفت و گو کنید .

البته، در برخی افراد، از همان بدو تولد، تقسیم سلولی بافت مذکور به شکل کامل انجام می‌گیرد. این افراد، به شکل مادرزاد، فاقد پرده بکارت هستند.

کاربرد پرده بکارت

پرده بکارت باقیمانده یک غشای جدا کننده واژن از دستگاه تناسلی خارجی است، که نقش خاصی ندارد.
ولی اهمیت پرده بکارت در این است که در بعضی از خانم ها این غشا باعث بسته شدن کل ورودی واژن می‌شود، که معمولا باشروع بلوغ و عدم خروج خون قاعدگی و علائم درد و انسداد ادراری مشخص می‌شود.

پرده بکارت از هر نوعی که باشد با دخول دچار پارگی می‌شود.که در معاینه قابل تشخیص است.
پارگی برده بکارت با زمین خوردن و اسب سواری اتفاق نمی افتد.
درصورتی که نوع پرده متخلخل باشد با ورود جسم خارجی هم امکان پاره شدنش وجود دارد.

Advertisement

هایمن چیست؟

پرده بکارت (Hymen) نوعی بافت یا غشاء است که بخشی از دهانه واژن یا کل آن را پوشش می‌دهد. شکل ظاهری و ویژگی‌های کلی هر یک از اندام‌های بدن، از فردی به فرد دیگر متفاوت است. دستگاه تناسلی زنان و پرده مهبل هم از این قاعده مستثنا نیست. انواع پرده بکارت را می‌توان به قرار زیر تقسیم‌بندی کرد:

انواع پرده بکارت

پرده بکارت تیغه ای مسدود حلقوی ارتجاعی

پرده بکارت حلقوی

پرده بکارت حلقوی همان طور که از نام آن پیدا است، اطراف دهانه مهبل را به صورت حلقه‌ای پوشش می‌دهد. پرده بکارت حلقوی، ممکن است قابل اتساع یا غیر قابل اتساع باشد. لازم است بدانید، پرده حلقوی و قابل اتساع از طریق برقراری رابطه جنسی پاره نشده و خونریزی نخواهد داشت. لبه‌های پرده بکارت حلقوی، ممکن است گرد یا دندانه‌دار باشد.

پرده بکارت ارتجاعی

پرده بکارت ارتجاعی یک غشاء انعطاف پذیر است که از طریق آمیزش جنسی پاره نمی‌شود. در مواردی، ممکن است آسیبی جزئی در پرده بکارت حلقوی ایجاد شود.

پرده بکارت دو سوراخی

پرده بکارت دو سوراخی توسط یک تیغه گوشتی که در ورودی واژن قرار دارد به دو بخش تقسیم می‌شود. به همین دلیل، اصطلاحا آن را پرده دو سوراخی می‌نامند.

پرده غربالی 

پرده بکارت غربالی به طور ممتد در عرض واژن قرار گرفته و سطح آن با سوراخ‌های ریز و غربال مانندی پوشیده شده است.

پرده مسدود

پرده بکارت مسدود، یک بافت گوشتی فاقد هر گونه سوراخی است که دهانه مهبل را به طور کامل مسدود می‌کند.و در اندک افراد وجود دارد و این گونه افراد نیاز دارند تا جراحی شوند تا پریود شوند یا بتوانند رابطه داشته باشند.

پرده بکارت تیغه ای

پرده بکارت تیغه‌ای یا دو تکه پرده‌ای است که یک تیغه ممتد در طول ورودی واژن دارد. پرده بکارت دو تکه دارای بافت اضافه‌ای هستند. این بافت اضافه، باعث به وجود آمدن دو سوراخ در واژن میشود

انواع دیگر پرده بکارت مثل دندانه ای، شرابه دار، دیوار دار، مشبک را در تصویر زیر می‌توانید مشاهده کنید.

مطلب مرتبط
عفونت واژن | انواع، علائم، علل ابتلا و راه های درمان آن

انواع پرده بکارت دختران

اهمیت پرده بکارت

اهمیت پرده بکارت، در میان برخی جوامع و اقوام بسیار پررنگ است. در این قبیل جوامع، خونریزی پرده بکارت در شب زفاف، نشانه باکرگی دختر و نداشتن رابطه جنسی پیش از ازدواج است. با این حال، لازم است بدانید، مواردی نظیر استفاده از تامپون و خود ارضایی با اجسام خارجی هم ممکن است موجب پارگی پرده بکارت شود.

پرده بکارت در کدام قسمت واژن قرار دارد؟

بسته به افراد مختلف یک یا دو سانتی متر بعد از ورودی واژن پرده بکارت قرار دارد.

دلیل خونریزی پرده بکارت

خونریزی پرده بکارت، اغلب در نخستین آمیزش جنسی مشاهده می‌شود. برخلاف آن چه عموم مردم تصور می‌کنند، پرده بکارت، غشاء سختی نیست. بنابراین، به هیچ عنوان، لازم نیست، نخستین رابطه جنسی با زور و فشار بیش از حد همراه باشد.

در واقع، تحریک کامل، آمادگی برای آمیزش و پایین بودن سطح استرس زن، می‌تواند عدم خونریزی پرده بکارت را به همراه داشته باشد. اضطراب و نگرانی بیش از اندازه در اولین رابطه جنسی، موجب می‌شود، مهبل زن به اندازه کافی مرطوب نشود.

این امر، اگر با فشار و اعمال زور از طرف مرد توأم باشد منجر به ایجاد پارگی و خونریزی خواهد شد. بنابراین، عدم خونریزی پرده بکارت به معنای مرطوب بودن دهانه واژن و نرمی و ملاطفت مرد در هنگام دخول است.

نکته

 • پرده بکارت از مقدار اندکی رشته‌های عصبی برخوردار است. به همین دلیل، پارگی آن با درد زیادی همراه نخواهد بود.
 • توجه داشته باشید، برای حفاظت از سلامت جسمی و روحی بانوان، لازم است رابطه جنسی در نهایت آرامش انجام گیرد. به همین منظور، بهتر است در هنگام خستگی و اضطراب از آمیزش خودداری کنید. این امر، به ویژه درباره نخستین رابطه جنسی مصداق دارد.


فعالیت های آسیب زننده به پرده بکارت

پارگی پرده بکارت برای بسیاری از خانواده‌ها و جوامع موضوع بسیار حساس و شبهه برانگیز است. بسیاری از افراد، با ساختار پرده مهبل آشنایی چندانی ندارند. همین امر، ممکن است، سوء تفاهم‌های فراوانی را ایجاد کند. مراجعه به متخصص زنان و زایمان و انجام معاینات و مشاوره‌های لازم، به شما کمک خواهد کرد با انواع پرده بکارت و دلایل پارگی آن آشنا شوید.

دلایل پارگی پرده بکارت

موارد زیر، شایع‌ترین دلایل پارگی پرده بکارت به حساب می‌آیند:

 • آمیزش جنسی
 • خودارضایی از طریق دخول اجسام خارجی
 • استفاده از تامپون
 • وارد شدن ضربه‌های شدید به واژن

سقوط از ارتفاع و پاره شدن پرده بکارت

بسیاری از افراد، پارگی پرده بکارت را با وقایعی نظیر سقوط از ارتفاع در ارتباط می‌دانند. لازم است بدانید، این طرز تفکر اشتباه است. با این حال، ممکن است پس از اتفاقاتی مانند سقوط از بلندی یا بعد از فعالیت‌‌هایی از قبیل، کوهنوردی یا حمل اجسام سنگین، شاهد خونریزی دستگاه تناسلی باشید.

جای نگرانی نیست! خونریزی یا لکه‌بینی، حاصل وارد آمدن فشار بر رحم است. ناگفته پیدا است که باید با دقت هر چه تمام‌تر از سلامت اندام‌های خود مراقبت کرده و به هیچ عنوان، بدن خود را تحت فشار قرار ندهید. با این حال، این امر، با پاره شدن پرده بکارت در ارتباط نیست. به خاطر داشته باشید، پارگی پرده تنها در صورت دخول ناشی از آمیزش یا وارد کردن اجسام خارجی به واژن اتفاق می‌افتد.

فعالیت‌های ورزشی و پاره شدن پرده بکارت

برخلاف تصور عمومی، انجام ورزش‌هایی نظیر دوچرخه‌سواری، سوارکاری، رقص و بسیاری از فعالیت‌های مشابه به پرده بکارت آسیبی وارد نمی‌کند. در واقع، فقط ضربات سنگین به ناحیه مهبل و وارد شدن اجسام خارجی در واژن مشکل‌ساز خواهد بود.

خودارضایی و پاره شدن پرده بکارت

خودارضایی و پاره شدن پرده بکارت، می‌توانند تأثیر مستقیمی بر یکدیگر داشته باشند. در اغلب موارد، خودارضایی با وارد کردن برخی اجسام خارجی به داخل واژن همراه است. با توجه به محل قرارگیری پرده بکارت، انجام این کار می‌تواند با پارگی همراه باشد. به علاوه، ضربه نیز می‌تواند منجر به پارگی پرده شود. با این حال، اگر خودارضایی به روشی غیر از موارد یاد شده انجام شود با پارگی و خونریزی توأم نخواهد بود.

مطلب مرتبط
علت خونریزی شدید در دوران قاعدگی و درمان آن

علائم پاره شدن پرده بکارت

علائم پاره شدن پرده بکارت از فردی به فرد دیگر متفاوت است. همان طور که پیش‌تر هم گفته شد، شدت علائم به ساختار، ضخامت و نوع پرده بستگی دارد. در مواردی، ممکن است آسیب دیدن این بخش از اندام تناسلی زنانه با خونریزی و احساس درد خفیف همراه باشد. با این حال، هیچ یک از این نشانه‌ها مبنای مناسبی برای تشخیص پارگی به حساب نمی‌آیند. در صورت بروز حادثه و برای اطمینان از سلامت پرده بکارت، لازم است به پزشک زنان و زایمان مراجعه کنید.

مقدار خونریزی در پاره شدن بکارت

پارگی پرده بکارت در همه افراد با خونریزی و درد همراه نیست. در واقع، این امر به نوع و ضخامت پرده بستگی دارد. به عنوان مثال، در کسانی که دارای پرده حلقوی یا ارتجاعی هستند، پارگی معنایی نخواهد داشت. این موضوع، درباره سایر افراد اندکی متفاوت است. برخی اشخاص، تنها به مدت یک یا دو دقیقه، چند قطره خون را مشاهده خواهند کرد. این در حالی است که خونریزی ناشی از پاره شدن پرده بکارت در سایر افراد، ممکن است متوالی باشد. این امر، ناشی از ایجاد آسیب در نواحی اطراف مهبل است. از عوامل تأثیرگذار در شدت خونریزی می‌توان به موارد زیر اشاره کرد:

 • ضخامت پرده بکارت
 • نوع پرده بکارت
 • شدت دخول
 • عدم آمادگی زن برای برقراری رابطه جنسی
 • خشکی واژن
 • پرده بکارت یا هایمن (hymen)، در خانم‌ها دارای انواع مختلفی است. مهبل برخی خانم‌ها، به صورت مادرزاد فاقد پرده است. این در حالی است که برخی دیگر، دارای پرده‌ای ضخیم و یکپارچه هستند. شایع‌ترین نوع پارگی پرده بکارت، ناشی از اولین آمیزش جنسی است. به این ترتیب، پرده مهبل در چند جا دچار پارگی شده و  به بخش‌های ختلفی تقسیم می‌شود. در اغلب موارد، این قطعات تا زمان به دنیا آمدن نخستین فرزند در اطراف واژن باقی می‌ماند.

بایدها و نبایدهای پرده بکارت

از اصلی‌ترین بایدها و نبایدهای پرده بکارت می‌توان به موارد زیر اشاره کرد:

 • از وارد کردن اجسام خارجی از جمله، تامپون به واژن خودداری کنید.
 • از برقراری رابطه جنسی همراه با زور و فشار خودداری کنید.
 • در هنگام انجام فعالیت‌های ورزشی مراقب باشید.
 • از وارد آمدن ضربات سنگین بر مهبل جلوگیری کنید.
 • از حمل و بلند کردن اجسام سنگین خودداری کنید.
 • برای اجتناب از آسیب احتمالی به پرده بکارت و دیواره‌های واژن، در هنگام اولین آمیزش، باید به اندازه کافی تحریک شده و آماده باشید.
 • در هنگام برقراری رابطه جنسی، می‌توانید از ژل‌ها و لوسیون‌های مخصوص استفاده کنید.
 • دفعات نخست برقراری رابطه جنسی، ممکن است با درد توأم باشد. برای کاهش آن، می‌توانید از داروی بی‌حسی موضعی استفاده کنید.
 • پس از نخستین آمیزش، بهتر است به متخصص زنان و زایمان مراجعه کرده و از راهنمایی‌های وی بهره‌مند شوید.

پارگی پرده بکارت در افراد مختلف با علائم متنوعی همراه است. نوع و ضخامت پرده از اصلی‌ترین عومل موثر بر شدت خونریزی و درد ناشی از پاره شدن آن به حساب می‌آیند. معاینه توسط متخصص زنان و زایمان، بهترین روش کسب اطلاع در این مورد است.

پارگی پرده بکارت در برخی فرهنگ‌ها و جوامع سنتی از حساسیت زیادی برخوردار است.
پرده بکارت، غشاء ظریفی است که در دهانه مهبل دوشیزگان قرار دارد و از بروز عفونت جلوگیری می‌کند.
انجام برخی اقدامات و فعالیت‌ها، آن را دچار پارگی و آسیب می‌کنند. در این صورت، فرد می‌تواند با مراجعه به متخصص زنان و زایمان، جراحی ترمیم پرده بکارت را انجام دهد.
بدیهی است که پیش از هر کاری، بهتر است با پزشک مشورت کرده و از میزان آسیب وارده و راه‌کارهای احتمالی آن آگاهی یابید. سایت یا اپلیکیشن پذیرش ۲۴ به شما کمک می‌کند، به صورت شبانه‌روزی و آنلاین با بهترین و باتجربه‌ترین پزشکان و متخصصان حوزه زنان و زایمان، در تماس بوده و سوالات خود را مطرح کنید.با کلیک کردن روی متن دکتر زنان آنلاین مستقیم به صفحه انتخاب پزشک منتقل شوید.

مطلب مرتبط
قرص ضد بارداری ال دی چیست؟ طریقه مصرف و عواض قرص ال دی

عوامل موثر در پارگی پرده بکارت

پارگی پرده بکارت، اغلب حاصل وارد شدن جسم خارجی به واژن یا تحمل ضربات سخت به این ناحیه است. در این صورت، فرد می‌تواند احساس درد یا خونریزی را تجربه کند. با توجه به تنوع مدل‌های پرده مهبل، آسیب‌های وارده به آن نیز ممکن است دارای انواع گوناگونی باشد. از عوامل موثر در پارگی پرده بکارت می‌توان به موارد زیر اشاره کرد:

 • رابطه جنسی همراه با دخول
 • خودارضایی با وارد کردن جسم خارجی در واژن
 • انجام جراحی‌های سنگین در ناحیه لگن
 • بروز تصادف، همراه با تحمل ضربات و فشار شدید در ناحیه لگن و واژن
 • تجاوز جنسی
 • انجام برخی فعالیت‌های سنگین

حلقوی ارتجاعی پاره می شود؟

با زایمان بله ولی با رابطه جنسی خیر ممکن است خونزیزی یا پارگی اتفاق نیوفتد.

در ابتدای این عنوان لازم به ذکر است که ترمیم واقعی که غیرقابل تشخیص نباشد تقریبا غیر ممکن است. روش های معمول باید با اطلاع و رضایت همسر یا حکم پزشکی قانونی صورت بگیرد. این مطالب پزشکی است و مبنای استناد متن نیست. برای دریافت اطلاعات معتبر تر و مرتبط با سوال مورد نظر خود، بهتر است با پزشکان زنان و زایمان ارتباط بگیرید.

روش‌های ترمیم پرده بکارت

ترمیم پرده بکارت، اغلب به روش جراحی صورت می‌گیرد. با این حال، ممکن است این کار به شیوه‌های دیگری نیز انجام شود. از رایج‌ترین روش‌های ترمیم بکارت می‌توان به موارد زیر اشاره کرد:

پرده بکارت اسیب دیده

قابل تشخیص بودن پرده بکارت

در مواردی، ترمیم بکارت قابل تشخیص است. باقی ماندن اثرات جراحی، به ویژگی‌های فیزیکی فرد و مهارت جراح و متخصص زنان و زایمان بستگی دارد. با این حال، اغلب پزشکان با انجام معاینه می‌توانند ترمیم بکارت را تشخیص دهند.

تشخیص پارگی پرده بکارت

تشخیص پارگی پرده بکارت توسط خود شخصص امکان پذیر نیست و حتما باید توسط پزشک متخصص زنان و زایمان معاینه انجام شود و گواهی سلامت یا عدم سلامت پرده بکارت به شخص داده شود.

علائم نداشتن بکارت

یکی از اصلی ترین علائم و نشانه های نداشتن پرده بکارت که بین مردم شایع است عدم خونریزی در اولین رابطه جنسی است که البته این عدم خونریزی ممکن است مربوط به دلایل دیگری باشد.

آزمایش پرده بکارت

بر خلاف باور عمومی، آزمایش بکارت به معنای آزمایش سلامت پرده نبوده و تنها به منظور دریافت گواهی انجام نمی‌شود. مراجعه به متخصص زنان و زایمان و انجام آزمایش مذکور به آگاهی از میزان ضخامت پرده و آشنایی با نوع پرده مهبل کمک می‌کند. به این ترتیب، فرد می‌تواند برای به حداقل رساندن مشکلات احتمالی، آمادگی داشته باشد.

توصیه ما به شما این است که علاوه‌بر استفاده از راهکارهای این مقاله، حتما از نظر پزشکان متخصص در این زمینه نیز استفاد کنید تا بتوانید این مشکل را اصولی درمان کنید.

زمان مناسب برای ترمیم پرده بکارت

زمان مناسب برای ترمیم بکارت، از محدودیت چندانی برخوردار نیست.در مقاله نکاتی که درباره ترمیم پرده بکارت باید بدانید! کاملا درباره این موضوع توضیح داده ایم.

شما می‌توانید از طریق مشاوره با پزشکان و متخصص زنان آنلاین ، پاسخ مناسب پرسش‌های خود را بیابید. نصب اپلیکیشن پذیرش ۲۴ بهترین راه برقراری ارتباط با حاذق‌ترین پزشکان ایران به حساب می‌آید.

مطالبی که در مقاله بالا ذکر شد فقط جنبه آگاهی بخشی و افزایش اطلاعات شما دوستان عزیز است. و به هیچ وجه جایگزین توصیه پزشک متخصص نیست. لازم است برای مصرف کردن دارو های معرفی شده در این مقاله و انجام دادن روش های درمانی دیگر با توجه به سوابق پزشکی خود با دکتر متخصص مشورت کنید.

گفت و گو با پزشک آنلاین متخصص زنان و زایمان

Advertisement

متخصص زنان و زایمان تهران
منبع
Lose” Your Virginity

دکتر سها میررضا

فارغ التحصیل سال ۹۰ دوره عمومی دانشگاه تهران تخصص دانشگاه شهید بهشتی سال ۹۲ متخصص زنان، زایمان و نازایی،جراحی زنان به روش لاپاراتومی، لاپاراسکوپی و هیستروسکوپی، درمان عفونت لگن،مراقبت های دوران بارداری درمان نازایی و تلقیح اسپرم به روش IUI،درمان بیماریهای مقاربتی زگیل تناسلی، سوزاک و سیفلیس،آمادگی برای زایمان

دکتر ندا اکتابانی

مشاوره در زمینه: بیماری های رحمی، کیست های تخمدان ماما و متخصص سلامت باروری و جنسی عفونت زنان، قاعدگی، مشاوره در زمینه پرده بکارت و ...

نوشته های مشابه

guest
448 پرسش و پاسخ
بیشترین امتیاز
جدیدترین قدیمی ترین
Inline Feedbacks
نمایش همه نظرات
ناشناس

سلام ببخشید من چند روز پیش فکر کنم پرده ی بکارتم پاره شده اما نمیدونم باید چکار کنم خجالت میکشم به مامانم بگم ۱۳ سالمه آخه یه جسم کمی دراز رو آروم روی آلت تناسلیم کشیدم و خودارضایی داشتم بعدش یه لکه خون دیدم و فرداش هم تا ۱ روز یکم خون میومد . حالا باید چکار کنم آیا بد هست که پرده ام پاره شده یا مهم نیست خیلی اظطراب و استرس دارم از درسام عقب موندم نمیدونم چکار کنم لطفا کمکم کنید

تیم تولید محتوای پزشکی و سلامتی پذیرش24

پاسخ دکتر احیا خان محمدی متخصص زنان و زایمان پذیرش۲۴:
با سلام
اینکه شما خود ارضایی کردین و لکه خون دیدین و یک روزم خونریزی داشتین.احتمال پارگی پرده بکارت هست.
البته خانم هایی هم هستند که با داشتن رابطه خونریزی داشتن ولی وقتی معاینه شدند معلوم شد که علت خونریزی پارگی واژن بوده است.
و در چنین مواردی برای تشخیص کامل و دقیق علت خون ریزی نیاز به معاینه است.

فاطمه

من وقتی بچه بودم دست کردم توش اون موقع ۱۳ سالم بود و هیچی از پرده بکارت نمیدونستم خیلی میترسم الان که ۱۶ سالم هست فهمیدم که پرده بکارت چیه! دست کردم توش و خون اومد(زیاد خون نیومد)ولی بعد از اون روز پریود شدم…تو رو خدا کمک کنید چیکار کنم من تا حالا دوست پسر نداشتم و دست هیچ پسری هم بهم نخورده از وقتی که فهمیدم در مورد پرده بکارت کلی گریه کردم،همش تو اتاقمم و کاری به هیچکس ندارم تو رو خدا کمکم کنید…

دکتر ملیکا مهرپرور

باید از نظر پرده بکارت معاینه بشید

میترا

سلام ببخشید من چند روز پیش با دوست پسرم از جلو رابطه داشتم خودش گفت فقط بازی میکنم نمیدونم چقدر از آلتش رو کرد تو نه درد داشتم و نه خونریزی میخواستم ببینم پرده ام سالمه یا نه ؟

دکتر ندا اکتابانی

سلام
بستگی به نوع و محل قرارگیری پرده شما دارد جهت مشخص شدن باید حتما معاینه حضوری شوید گاهی پاره شدن پرده نه دردی دارد و نه خونریزی

نارا

عزیزم سلام نگران نباش اتفاقی نیوفتاده این یک پوسته نازک که دور دهانه واژن اکثرا قرار هم نیس پاره بشه چون مسدود نکرده دهانه رو پس خیالت راحت باشه چیزی نیس اگه خونریزی نداشتی پس واژن اسیب ندیده استرس نداشته باش خودتم اذیت نکن

Niloo

چیزی به اسم پرده بکارت وجود ندارد باور نکن

مهسا

سلام ببخشید من چندباری پاشنه پامو زیر بدنم گذاشتم در حالی که شورت و شلوار هم تنم بوده به بدنم فشار میاوردم و خودارضایی میکردم خونی هم ازم خارج نشده البته خداروشکر الان خیلی وقت هست که دیگه چنین کاری نمیکنم میشه لطفا بهم بگید امکان داره پرده بکارتم اسیب دیده باشه
ممنون

تیم تولید محتوای پزشکی و سلامتی پذیرش24

پاسخ دکتر عالمه یوسف نژاد متخصص زنان وزایمان پذیرش۲۴:
احتمال آسیب ب این صورت بعیده ولی در هر صورت تشخیص قطعی با معاینه حضوری مشخص میشه

شیدا599

سلام

تیم تولید محتوای پزشکی و سلامتی پذیرش24

سلام وقتتون بخیر چه کمکی میتونیم بهتون بکنیم؟

شیدا599

سلام وعرض خسته نباشید.ببخشید من یه سوالی داشتم . من ۱۴ سالم هست. من یه چند وقتی عادت کرده بودم که برای پاک کردن ترشحات طبیعی واژنم دست می کردم داخل واژنم نه برای خود ارضایی یه چند وقتی عادت کرده بودم که برای ترشحات طبیعی واژنم دستم رومی کردم داخل واژنم و ترشحات رو با دستم پاک می کردم و این عادتم رو ترک کردم نه خیلی که داخل واژنم کنم دستم رو بطوری که ترشحات طبیعی پاک بشه دیگه چون خیلی وقته ترک کردم یادم نمیاد. الان میخواستم بدونم که ممکنه پرده بکارت من پاره شده باشه و یا آسیب دیده باشه و بعدشم نه درد دارم و نه خونریزی دارم.(فقط زمان و موقعی که پریود هستم خونریزی دارم) خواهش می کنم توروخدا پاسخ بدید من آدم خجالتی هستم روم نمیشه به کسی بگم.
خیلی ممنون میشم پاسخ بدید. با تشکر.

تیم تولید محتوای پزشکی و سلامتی پذیرش24

پاسخ دکتر فاطمه فروتن متخصص زنان و زایمان پذیرش۲۴:
اگر خونریزى اتفاق نیفتاده باشد و فقط در حد پاک کردن ترشحات است امکان آسیب به پرده بکارت خیلى کمه و اگر باز هم خیلى استرس جهت این مشکل دارند حتما باید معاینه توسط متخصص زنان بشوند

سارا

سلام خانم دکتر. من در کودکی بهم تجاوز شده نمیدونم پرده ام اسیب دیده یا نه ؟ تنبلی تخمدان دارم ایا با مراجعه به دکتر منو معاینه میکنه؟ اگه پرده ام پاره شده باشه میتونه بفهمه تجاوز بوده؟

تیم تولید محتوای پزشکی و سلامتی پذیرش24

نظر دکتر ندا اکباتانی متخصص زنان و زایمان پذیرش۲۴:
در معاینه مشخص می‌شود که پرده پاره شده یا نه ولی چون سال‌های زیادی گذشته امکان ثابت کردن تجاوز وجود ندارد

یعنی اگر که رارطه وجود داشته باشه و چندین سال بعد هیچ اتفاقی نیوفته ممکنه بگن رارطه هم وجود نداشته اخه من ی جاهایی خوندم ک میگن اصلا پرده وجود نداره و درد و خون ریزی فقط برایه اینکه بار اول این اتفاق افتاده و ورودی رحم کوچیکه

دکتر زهرا بهرامی

سلام
متوجه سوالتون نیستم، گاهی ممکنه پرده کاملا ارتجاعی باشه و لایه بسیار نازکی داشته باشه و پاره نشه
ورودی تنگ باعث خونریزی نمیشه مگر اینکه دختر کمتر از سن بلوغ باشه و سکس خشن صورت بگیره

شیدا599

بل۶ بطوری که وقتی میریم دستشویی و دستشویی میکنیم و میخوایم خودمون رو بشوریم و دستمون رو میکنیم داخل واژنمون تا بشوریمش اونطوری برای پاک کردن ترشحات دستم رو میکردم داخل واژنم اونطوری هم امکان دارد به پرده آسیب وارد بشه خواهش میکنم پاسخ بدید

شیدا599

بله بطوری که وقتی میریم دستشویی و دستشویی میکنیم و میخوایم خودمون رو بشوریم و دستمون رو میکنیم داخل واژنمون تا بشوریمش اونطوری برای پاک کردن ترشحات دستم رو میکردم داخل واژنم اونطوری هم امکان دارد به پرده آسیب وارد بشه خواهش میکنم پاسخ بدید

تیم تولید محتوای پزشکی و سلامتی پذیرش24

امکانش هست دوست عزیز برای اطلاعات بیشتر نیاز به معاینه است .

شیدا599

ممنون میشه پاسخ بدید

آنوشا

سلام خسته نباشین من دو روز پیش سکس داشتم ولی یهو اون رفت جلوم خیلی کم بعد دست زدم دیدم خون میاد ولی درحد دو سه تا قطره اومد بعد که تو آینه نگاه کردم یه تیکه پوست خیلی کوچولو سفید مثله حالت گوشت اومد فردا نگاه کردم یکم رو به پایین یه سوراخ خیلی کوچولو بود پردم نه کامل پاره شده نه کامل سالم هس الان ناقص هس. ولی خیلی سوراخ کوچیکی هس خیلی باید دقت کنی تا ببینی. الان یعنی من تو آینده ازدواج کردم به مشکل برمی‌خورم توروخدا بهم بگین معاینه هم نمیتونم بشم. منتظر جواب شما هستم

تیم تولید محتوای پزشکی و سلامتی پذیرش24

نظردکتر معصومه طالبی متخصص زنان و زایمان پذیرش ۲۴:
اگرچه خیلی احتمالش کمه پرده پاره بشه ولی احتمال صفر نیست و نیاز به معاینه هایمن برای پاسخ صریح هست

رزا

سلام من خودارضایی داشتم ولی بعدش عادت میشدم ولی نمیدونم پرده بکارتم سالمه یانه؟

تیم تولید محتوای پزشکی و سلامتی پذیرش24

سلام پرده بکارت با مالش سطحی پوست پاره نمیشه وای اگر شک دارید بهتره برای معاینه به پزشک متخصص زنان مراجعه کنید

راه دیگه ای نیست اخع من میترسم پاره شده باشه و نمیخوام خانوادم بفهمه

ناشناس

سلام من با یکی رابطه داشتم آلتش خیلی کم رفت داخل واژنم خونریزی نداشتم ولی یکمی سوزش داشتم بنظرتون پردم پاره شده خودم نگاه میکنم یه چیز گوشتیه تو رو خدا جواب بدین امکان پس پزشک رفتنو ندارم

تیم تولید محتوای پزشکی و سلامتی پذیرش24

سلام دوست عزیز وقتتون بخیر
به توضیح کامل تری از مشکل شما برای تشخیص نیاز است، لطفا به پزشک متخصص زنان و زایمان برای معاینه مراجعه کرده یا از پزشک آنلاین متخصص زنان و زایمان وب سایت پذیرش۲۴ مشاوره بگیرید.

ناشناس

سلام خسته نباشین من دو روز پیش سکس داشتم ولی یهو اون رفت جلوم خیلی کم بعد دست زدم دیدم خون میاد ولی درحد دو سه تا قطره اومد بعد که تو آینه نگاه کردم یه تیکه پوست خیلی کوچولو سفید مثله حالت گوشت اومد فردا نگاه کردم یکم رو به پایین یه سوراخ خیلی کوچولو بود پردم نه کامل پاره شده نه کامل سالم هس الان ناقص هس. ولی خیلی سوراخ کوچیکی هس خیلی باید دقت کنی تا ببینی. الان یعنی من تو آینده ازدواج کردم به مشکل برمی‌خورم توروخدا بهم بگین معاینه هم نمیتونم بشم. منتظر جواب شما هستم

تیم تولید محتوای پزشکی و سلامتی پذیرش24

نظر دکتر ندا اکباتانی متخصص زنان و زایمان پذیرش۲۴:
بله پرده فرقی نمیکنه کامل پاره بشه یا ناقص درهرصورت پارگی ‌وداشتن رابطه محسوب می‌شود.

سارا

سلام پرده ی من طبق تشخیص متخص زنان حلقوی است .من رابطه داشتم میخواستم بدونم اگه دکتر معاینه کنه متوجه این رابطه جنسی میشه؟برای گرفتن نامه ی سلامت به مشکل برمیخورم؟

تیم تولید محتوای پزشکی و سلامتی پذیرش24

نظر دکتر ندا اکباتانی متخصص زنان وزایمان پذیرش۲۴:
بله در پرده های حلقوی فقط ممکن است خونریزی دیده نشود ولی داشتن رابطه مشخص است.

شیدا599

یعنی وقتی میریم دستشویی و خودمون رو میشوریم اونطوری هم ممکنه به پرده آسیب رسیده باشه آخه وقتی که میریم دستشویی همه اینکار رو میکنند و خودشون رو می شورند اونطوری دستم رو میکردم داخل واژنم و ترشحلت رو پاک میکردم یعنی احتمال داره که پرده م پاره شده باشه و اینکه لازمه که حتما برم پزشک زنان

نرگس

سلام من اصلن خود اراضی نداشتم وقتی میرم دسشوی بشورم خیلیی کم دستمو داخلی واژنم کردم خیلییی کم نع خونی نع دردی داشتم
فقط میترسم کی پرده ام پاره نشده باشع

تیم تولید محتوای پزشکی و سلامتی پذیرش24

نظر خانم دکتر زهرا قربانی متخصص زنان و زایمان پذیرش۲۴:
خانومی پس اگر لک بینی و دردی نداشتید، احتمال اسیب بکارت وجود نداره
هر چند این کارو تکرار نکنید حتی با یک انگشت

رزا

سلام من خودارضایی داشتم ولی فرداش عادت میشدم احتمال داره پردم پاره شده باشه
اخع میترسم برم دکتر و خانواده م بفهمه

تیم تولید محتوای پزشکی و سلامتی پذیرش24

نظر خانم دکتر ملیکا مهرپرور متخصص زنان و زایمان پذیرش۲۴:
سلام پرده بکارت با مالش سطحی پوست پاره نمیشه وای اگر شک دارید بهتره برای معاینه به پزشک متخصص زنان مراجعه کنید

رزا

لطفاً جواب بدین

افروز عسکرزاده

برداشتن بکارت دختر را به چه نحوی انجام بدیم که کمترین اذیت و درد را برای انها داشته باشد ؟ من و همسرم تازه ازدواج کردیم و نمیخوام اذیت بشه

تیم تولید محتوای پزشکی و سلامتی پذیرش24

این سوال بستگی به شخصیت و نوع بدن فرد دارد.
لطفا با سکس تراپ آنلاین مشاوره بگیرید و از ایشان سوال کنید.

سمیه حیدرزاده

دهانه ورودی واژن کجاست دقیقا؟برای اینکه رابطه رو درست برقرار میکنیم و یک دفعه اسیب بدتری وارد نکنیم میشه دقیقا بگین با چه زاویه و به چه صورتی باید دخول کنیم ؟

تیم تولید محتوای پزشکی و سلامتی پذیرش24

سلام دوست عزیز وقتتون بخیر
سوال شما تخصصی است و بستگی به فرد یا پارتنر شما دارد.
لطفا با از پزشکان آنلاین متخصص سلامت جنسی مشاوره بگیرید.

ناشناس

سلام خسته نباشی من یه سوال داشتم چندسال پیش ۱۰کیلوبرنج برداشتم برم طبقه چهارم اومدم دیدم خون اومده ایاپرده ام مشکل پیداکرده

دکتر احیا خان احمدی

برداشتن هر نوع بار سنگین هیچ ارتباطی با پارگی پرده بکارت نداره

محبوبه آخوندزاده

خرید شیاف هایمن در ایران امکان پذیره ؟ میفروشن ؟

تیم تولید محتوای پزشکی و سلامتی پذیرش24

سلام وقتتون بخیر
اطلاعی از این بابت ندارم متاسفانه.

ساغر عنبرزاده

تشخیص باکره بودن با تصویر را میتونید بذارید ؟ من نامزد دارم طی یک نزدیکی الت ایشون به واژنم نزدیک شد قطره خونی رو دیدم میترسم بکارتمو از دست داده باشم میشه عکسی که میتونیم تشخیص بدیم باکره هستیم یا نه رو بذارید !

تیم تولید محتوای پزشکی و سلامتی پذیرش24

سلام دوست عزیز وقتتون بخیر
جواب سوالات شما در مقاله فوق ذکر شده است.
شما میتوانید در صورت داشتن سوالات تخصصی به طور مستقیم با پزشک آنلاین متخصص زنان و زایمان به صورت تلفنی و متنی صحبت کنید و نظر ایشان را درباره سوال و مشکل خود بدانید.

سحر نظری

مراحل رشد واژن به چه صورتی هست ؟ ممکن هست که واژن در سنین مختلف رشد داشته باشد ؟ یعنی هر چه مسن تر میشویم واژنمون بزرگتر شود؟

تیم تولید محتوای پزشکی و سلامتی پذیرش24

سلام دوست عزیز وقتتون بخیر
جواب سوالات شما در مقاله فوق ذکر شده است.
شما میتوانید در صورت داشتن سوالات تخصصی به طور مستقیم با پزشک آنلاین متخصص زنان و زایمان به صورت تلفنی و متنی صحبت کنید و نظر ایشان را درباره سوال و مشکل خود بدانید.

محیا میرمحمدی

خودارضایی با فشار اب اسیبش کمتر از خودارضایی با دست هست یا در نهایت همان عوارض خودارضایی را دارد ?

تیم تولید محتوای پزشکی و سلامتی پذیرش24

سلام دوست عزیز وقتتون بخیر
در هر دو صورت توصیه نمی‌شود.ولی بهتر است برای رسیدن به جواب سوالتان به طور مستقیم با پزشک آنلاین متخصص زنان و زایمان به صورت تلفنی و متنی صحبت کنید و نظر ایشان را درباره سوال و مشکل خود بدانید.

مهدیه منصورنیا

چندماه پیش بکارتمو از دست دادم و هفته قبل بکارتم ترمیم کردم حالا میخوام بدونم که چه کارهایی باید انجام بدم و به طور کلی مراقبت بعد از ترمیم بکار را چطور باید انجام بدم ؟

تیم تولید محتوای پزشکی و سلامتی پذیرش24

سلام دوست عزیز وقتتون بخیر
جواب سوالات شما در مقاله فوق ذکر شده است.
شما میتوانید در صورت داشتن سوالات تخصصی به طور مستقیم با پزشک آنلاین متخصص زنان و زایمان به صورت تلفنی و متنی صحبت کنید و نظر ایشان را درباره سوال و مشکل خود بدانید.

سلام وقت بخیر ببخشی من الان ۴ سال سکس تجاوز داشتم البته از عقب یعنی بین پاها انجام گرفت ولی آلت تناسلی داخل نرفت بعد یکم درد گرفت درد که صورت گرفت بیرون از واژن بود تموم نه سوزش نه خونی دیدم امکان پارگی هست پیش دکتر زنان رفتم گفت در تخصص من نیست باید برین شهرستان

دکتر زهرا بهرامی

سلام
اگه آلت وارد نشده پس نمیتونه پرده آسیب ببینه، پیش یه دکتر زنان یا مامای دیگه برین معاینه بشین

صالحه سودی

پرده بکارت دندانه ای رو توضیح بدید
توی مقالتون در این مورد ننوشتید

تیم تولید محتوای پزشکی و سلامتی پذیرش24

پرده بکارت دندانه دار یا شرابه ای نوعی از پرده های بکارت حلقوی است. تفاوت پرده بکارت دندانه دار در نوع شکل آن است.
حفره وسط پرده یک حفره گرد با لبه های دندانه ای دارد. پرده حلقوی دندانه ای دارای لبه های حفره ای است که بصورت هفتی و هشتی هستند.
پرده بکارت دندانه دار یا شرابه ای در صورت آمیزش، دارای خونریزی هستند. البته درد و خونریزی این نوع پرده بکارت بستگی به ضخامت و جنس و …داره. پرده حلقوی دندانه دار، پارگی ندارند.

و همینطور من حس میکنم سالمم ولی خب میخوره مطمئن شم

خوشبخت نظارتی

من چند وقته دیگه عروسیمه و خیلی استرس دارم درد زفاف چقدر است ؟ همش نگرانم نتونم دردشو تحمل کنم خیلی میترسم

تیم تولید محتوای پزشکی و سلامتی پذیرش24

سلام دوست عزیز وقتتون بخیر
جواب سوالات شما در مقاله فوق ذکر شده است.
شما میتوانید در صورت داشتن سوالات تخصصی به طور مستقیم با پزشک آنلاین متخصص زنان و زایمان به صورت تلفنی و متنی صحبت کنید و نظر ایشان را درباره سوال و مشکل خود بدانید.

منصور رضاپور

پاره کردن بکارت دختر را باید یک دفعه ای انجام بدیم یا کم کم ؟ میخوام کمترین درد را برای همسرم داشته باشه میشه لطفا راهنمایی کنین که چطور میتونم این مرحله رو بهتر و با کمترین اسیب انجام بدم

تیم تولید محتوای پزشکی و سلامتی پذیرش24

سلام دوست عزیز وقتتون بخیر
جواب سوالات شما در مقاله فوق ذکر شده است.
شما میتوانید در صورت داشتن سوالات تخصصی به طور مستقیم با پزشک آنلاین متخصص زنان و زایمان به صورت تلفنی و متنی صحبت کنید و نظر ایشان را درباره سوال و مشکل خود بدانید.

منصور رضاپور

پاره کردن بکارت دختر را باید یک دفعه ای انجام بدیم یا کم کم ؟ میخوام کمترین درد را برای همسرم داشته باشه میشه لطفا راهنمایی کنین که چطور میتونم این مرحله رو بهتر و با کمترین اسیب انجام بدم خیلی نگرانم که اشتباه کنم و با اشتباهم این مرحله رو براش سخت کنم و به روحش اسیب بزنم

تیم تولید محتوای پزشکی و سلامتی پذیرش24

سلام دوست عزیز وقتتون بخیر
جواب سوالات شما در مقاله فوق ذکر شده است.
شما میتوانید در صورت داشتن سوالات تخصصی به طور مستقیم با پزشک آنلاین متخصص زنان و زایمان به صورت تلفنی و متنی صحبت کنید و نظر ایشان را درباره سوال و مشکل خود بدانید.

علی میرزاپور

لطفا مرحله به مرحله طریقه پاره کردن پرده بکارت رو توضیح بدید مقالتون خوبه اما ما کاربردی تر احتیاج داریم

تیم تولید محتوای پزشکی و سلامتی پذیرش24

سلام دوست عزیز وقتتون بخیر
شما میتوانید در صورت داشتن سوالات تخصصی به طور مستقیم با پزشک آنلاین متخصص زنان و زایمان به صورت تلفنی و متنی صحبت کنید و نظر ایشان را درباره سوال و مشکل خود بدانید.

زیبا نجیبی

تغییرات بعد از باکرگی برای بدن رخ می دهند چی هستند یعنی از نظر ظاهری مشخص می شود که فرد باکره هست یا نه ؟

تیم تولید محتوای پزشکی و سلامتی پذیرش24

خیر از روی ظاهر فرد مشخص نمیشود باکره بودن یا نبودن

نسرین صدر

درد پاره شدن پرده بکارت چقدر است من خیلی میترسم از دردش برای ارامشم چی بخورم قبلش ؟

تیم تولید محتوای پزشکی و سلامتی پذیرش24

اگر رابطه سالم باشد و شما کاملا از لحاظ بدنی توسط همسرتان اماده شده باشید درد زیادی را متحمل نمیشوید.

مینا محمدی

وای من خیلی نگرانم لطفا راهنماییم کنین دختر هستم ۱۷ ساله توی دستشویی فشار آب زیاد شده حالا خیلی نگرانم ایا فشار اب باعث پارگی می شود؟ پارگی بکارت منظورمه

تیم تولید محتوای پزشکی و سلامتی پذیرش24

باسلام وقتتون بخیر
پارگی بکارت بدون دخول امکان پذیر نیست و اگر اشکالی هم در ان ایجاد شود بسیار جزئی است.

نوشین انصاری

علائم از بین رفتن بکارت چه چیزهایی است ؟ پاره کردن پرده بکارت اصلا تغییری ایجاد میکند که علائمی خاص را به همراه داشته باشد ؟ اگر بکارت از نوع حلقوی باشد علائم بعد از پارگی بکارت حلقوی چه چیز هایی است؟ کاش واضح تر و کاربردی تر توضیح بدید در این مورد

تیم تولید محتوای پزشکی و سلامتی پذیرش24

تنها علائمی که در دختران شایع است درد و خونریزی است.

عاطفه حیدری

من در اولین رابطه جنسیم البته همسرم به ارومی رابطه را برقرار کرد و من هیچ خونریزی ای نداشتم. علت خونریزی بعد از ترمیم بکارت چی هستش ؟

تیم تولید محتوای پزشکی و سلامتی پذیرش24

سلام دوست عزیز وقتتون بخیر
جواب سوالات شما در مقاله فوق ذکر شده است.
شما میتوانید در صورت داشتن سوالات تخصصی به طور مستقیم با پزشک آنلاین متخصص زنان و زایمان به صورت تلفنی و متنی صحبت کنید و نظر ایشان را درباره سوال و مشکل خود بدانید.

باران

سلام من ۱سال ونیم پیش سکس داشتم به طوریکه اون به جلوم دست نزد یهو اون وارد مقعد نشدارد اون سوراخی که بین مقعد وواژن شدومنم روزای اخر پریودیم بود بعد چند ساعت خونریزی داشتم میخاسم ببینم بکارت اسیب دیده یا نه؟

دکتر احیا خان احمدی

سلام دوست عزیز
ما سوراخی بین مقعد و واژن نداریم.
به صورت کلی هرچیز خارجی که وارد واژن بشود چه در رابطه چه در خود ارضایی باعث اسیب به بکارت میشود.

باران

یعنی بکارت پاره شده؟

علی

سلام اقای. دکتر متاسفانه چن روزی میشه با یع دختر خانمی سکس داشتم متاسفانه ایشون بار اولش بود از جلو باهاشون رابطه برقرار کردم یک ذره خون اومد ولی نیت بنده این نبود که این کارو انجام بدم ولی متاسفانه پیش اومد
ولی بنده اصن الت تناسلمو زیاد فرو نکردم ایا احتمالا داره پرده پاره شده باشه

دکتر ندا اکتابانی

بله اگر بعد از رابطه خون دیدید احتمالا پرده آسیب دیده است

مهم نیس

سلام خسته نباشید من از سر نفهمی ی بند انگشتمو کردم داخل حالا میخام ازدواج کنم خیلی میترسم نه درد داشتم نه خون ریزی خیلی هم تنگ بود وقتی انگشتمو کردم داخل ب یه مانعی برخورد کرد دیگ ادامه ندادم الان ینی پرده من پاره شده؟

دکتر ندا اکتابانی

شما باید حتما معاینه بکارت بشید تا مشخص شود ولی احتمال پاره شدن پرده کم است

امیر

سلام و وقت بخیر
آیا ضربه محکم باعث پاره شدن پرده بکارت می شود؟

دکتر ملیکا مهرپرور

ممکنه باید معاینه بشه

زهرا

خسته نباشید
ببخشید اگر پرده در معرض فشار آب قرار بگیره ممکنه پاره بشه

دکتر ملیکا مهرپرور

سلام ودرود
بعیده

نازنین

سلام من شبه عروسی اسلان خون ریزی نداشتم لتفن جواب

دکتر ندا اکتابانی

بستگی به نوع پرده بکارت شما داشته دوست عزیز بعضی از نوع پرده های بکارت با رابطه جنسی پاره نمیشوند وموقع زایمان این اتفاق برای انها رخ خواهد داد

باران

سلام ببخشید من دوروز پیش رابطه داشتم واولین رابطه بود.. چند قطره خون هم دیدم ولی دوروز لخته دیده میشه علتش چیه

فاطمه

سلام خانم ببخشید اگه زمانی که دستشویی می‌رویم اگه دهانه واژن باز باشه یعنی پرده‌بکارت آسیب دیده یا خیر

دکتر ندا اکتابانی

خیر ربطی ندارد

فاطمه

سلام خانم ببخشید اگه زمانی که دستشویی می‌رویم اگه دهانه واژن باز باشه یعنی پرده‌بکارت آسیب دیده یا خیر؟

دکتر ندا اکتابانی

خیر ارتباطی به هم ندارند

سمانه

سلام
علائم نداشتن پرده بکارت چیست؟

دکتر ندا اکتابانی

علائم ظاهری برای گفتن عدم وجود بکارت وجود ندارد و شخص باید معاینه شود توسط پزشک

حسنا

خسته نباشید
از کجا بفهمیم که پرده بکارت حلقوی است؟

دکتر ندا اکتابانی

باید معاینه شوید

ناشناس

سلام خسته نباشید من تقریباچندسال پیش خودارضایی داشتم بابالش یعنی وازنمومالیدم ب بالش بعدش ی لکه خون توی ادرارم دیدم امابعدازاون سال تاحالاهیچ دردی نداشتم الان ۲۶سالمه ومیخام ازدواج کنم امامیترسم واسه گواهی عروس بگیرم بنظرشمابایدچیکارکنم یعنی امکانش هست ک پرده بکارتم روازدست داشته باشم؟البته ازاون سال تاالان بازخودارضایی داشتم امافقط با لمس دست ویکبارم شی روداخل وازنم کردم اماهیچ لکه خون ندیدم بنظرشما بایدچیکارکنم نمیخام خونوادم بفهمن؟

...

سلام
اگر بخواهیمدر دوران مجردی پرده هایمن مسدود رو عمل کرد میتونیم برای ازدواج و بعدش تشخیص بدن ایا رابطه ای داشتیم یا خیر؟
بعد اینکه من پریود میشم ولی دست ک میزنم یک تیکه گوشت میاد زیر دستم و احساس میکنم یک روزنه ای پایین تر داره ک خون در دوران قائدگی خارج میشه
ولی گوشت رو کامل میتونم احساس کنم
احتمالش هست از نوع مسدود باشه؟
و اینکه دوران قاعدگی دردناکی دارم

کارشناس ارشد زهرا قربانی

دختر خانوم هایی که پرده بکارت بدون سوراخ دارند و برای خروج خون قاعدگی از بدن نیازمند عمل هایمنکتومی هستند. که این افراد قبل از برداشتن هایمن یه نامه از طرف پزشک متخصص دریافت میکنند (که این نامه میتواند توسط پزشک متخصص پزشکی قانونی تایید شود).
هر چند سوراخی که در پرده بکارت ایجاد خواهند کرد به اندازه خواهد بود که فقط خون قاعدگی خارج شود و فرد در اولین نزدیکی خونریزی خواهد داشت‌.

ساحل

سلام خسته نباشید من ۱۶ سالم هست چند وقت عادت کرده بودم وقتی دراز می کشیدم پاهام رو محکم به هم میکشیدم به طوریکه ناحیه باسنم هم به هم کشیده
میشددیروز که تو اینه نگاه کردم ناحیه واژنم بازه آیا این به دلیل پارگی بکارت هست لکه بینی یا درد شدید هم نداشتم به نظرتون بکارتم آسیب دیده؟
لطفا بهم جواب قطعی بدید چون خجالت می کشم معاینه بشم

دکتر ندا اکتابانی

سلام خیر نشانه پاره شدن پرده نیست

آیه

سلام
تفاوت رنگ خون پریود و بکارت چیست؟

دکتر احیا خان احمدی

معمولا رقیق تر است

دریا