زنان و زایمانمحتوای سلامتی

پرده بکارت و هرانچه دختران باید از آن بدانند

هایمن چیست؟ علائم پاره شدن بكارت ؟تشخيص پارگي بكارت؟ فاصله بكارت از دهانه واژن و سوالات مشابه را در این مقاله بررسی میکنیم.

نظر خانم دکتر ندا اکباتانی در باره پرده بکارت

پرده بکارت و انواع آن در دختران

پرده بکارت از موضوعات سوال برانگیزی است که همچنان، نظر بسیاری از افراد را به خود جلب می‌کند. برای آشنایی با انواع پرده بکارت، ابتدا باید با ساختار و تعریف کلی آن آشنایی یابید. پیش از هر چیز، لازم است بدانید، در ابتدایی‌ترین مراحل رشد و نمو جنین دختر، قسمت ورودی واژن به طور کلی مسدود بوده و با بافت ظریفی پوشیده شده است. این بافت، بعدها به پرده بکارت تبدیل می‌شود.

البته، در برخی افراد، از همان بدو تولد، تقسیم سلولی بافت مذکور به شکل کامل انجام می‌گیرد. این افراد، به شکل مادرزاد، فاقد پرده بکارت هستند.

کاربرد پرده بکارت

پرده بکارت باقیمانده یک غشای جدا کننده واژن از دستگاه تناسلی خارجی است، که نقش خاصی ندارد.
ولی اهمیت پرده بکارت در یک مورد است و اون این است که در بعضی از  خانم ها این غشا باعث بسته شدن کل ورودی واژن می‌شود، که معمولا باشروع بلوغ و عدم خروج خون قاعدگی و علائم درد و انسداد ادراری مشخص می‌شود.

پرده بکارت از هر نوعی که باشد با دخول دچار پارگی می‌شود.که در معاینه قابل تشخیص است.
پارگی برده بکارت با زمین خوردن و اسب سواری اتفاق نمی افتد.
درصورتی که نوع پرده متخلخل باشد با ورود جسم خارجی هم امکان پاره شدنش وجود دارد.


Advertisement

پرده بکارت چیست؟

پرده بکارت (Hymen) نوعی بافت یا غشاء است که بخشی از دهانه واژن یا کل آن را پوشش می‌دهد. شکل ظاهری و ویژگی‌های کلی هر یک از اندام‌های بدن، از فردی به فرد دیگر متفاوت است. دستگاه تناسلی زنان و پرده مهبل هم از این قاعده مستثنا نیست. انواع پرده بکارت را می‌توان به قرار زیر تقسیم‌بندی کرد:

انواع پرده بکارت

پرده بکارت تیغه ای مسدود حلقوی ارتجاعی

پرده حلقوی

پرده حلقوی همان طور که از نام آن پیدا است، اطراف دهانه مهبل را به صورت حلقه‌ای پوشش می‌دهد. پرده حلقوی، ممکن است قابل اتساع یا غیر قابل اتساع باشد. لازم است بدانید، پرده حلقوی و قابل اتساع از طریق برقراری رابطه جنسی پاره نشده و خونریزی نخواهد داشت. لبه‌های پرده حلقوی، ممکن است گرد یا دندانه‌دار باشد.

پرده ارتجاعی

پرده ارتجاعی یک غشاء انعطاف پذیر است که از طریق آمیزش جنسی پاره نمی‌شود. در مواردی، ممکن است آسیبی جزئی در پرده حلقوی ایجاد شود.

پرده دو سوراخی

پرده دو سوراخی توسط یک تیغه گوشتی که در ورودی واژن قرار دارد به دو بخش تقسیم می‌شود. به همین دلیل، اصطلاحا آن را پرده دو سوراخی می‌نامند.

پرده غربالی 

پرده غربالی به طور ممتد در عرض واژن قرار گرفته و سطح آن با سوراخ‌های ریز و غربال مانندی پوشیده شده است.

پرده مسدود

پرده مسدود، یک بافت گوشتی فاقد هر گونه سوراخی است که دهانه مهبل را به طور کامل مسدود می‌کند.و در اندک افراد وجود دارد و این گونه افراد نیاز دارند تا جراحی شوند تا پریود شوند یا بتوانند رابطه داشته باشند.

پرده بکارت تیغه ای

پرده بکارت تیغه‌ای یا دو تکه پرده‌ای است که یک تیغه ممتد در طول ورودی واژن دارد. پرده بکارت دو تکه دارای بافت اضافه‌ای هستند. این بافت اضافه، باعث به وجود آمدن دو سوراخ در واژن میشود

انواع دیگر بکارت مثل دندانه ای، شرابه دار، دیوار دار، مشبک را در تصویر زیر می‌توانید مشاهده کنید.

انواع پرده بکارت دختران

پرده بکارت در کدام قسمت واژن قرار دارد؟

بسته به افراد مختلف یک یا دو سانتی متر بعد از ورودی واژن پرده بکارت قرار دارد.

دلیل خونریزی پرده بکارت

خونریزی پرده بکارت، اغلب در نخستین آمیزش جنسی مشاهده می‌شود. برخلاف آن چه عموم مردم تصور می‌کنند، پرده بکارت، غشاء سختی نیست. بنابراین، به هیچ عنوان، لازم نیست، نخستین رابطه جنسی با زور و فشار بیش از حد همراه باشد.

مطلب مرتبط
بارداری خارج از رحم چيست؟و دلیل آن چیست؟

در واقع، تحریک کامل، آمادگی برای آمیزش و پایین بودن سطح استرس زن، می‌تواند عدم خونریزی پرده بکارت را به همراه داشته باشد. اضطراب و نگرانی بیش از اندازه در اولین رابطه جنسی، موجب می‌شود، مهبل زن به اندازه کافی مرطوب نشود.

این امر، اگر با فشار و اعمال زور از طرف مرد توأم باشد منجر به ایجاد پارگی و خونریزی خواهد شد. بنابراین، عدم خونریزی پرده بکارت به معنای مرطوب بودن دهانه واژن و نرمی و ملاطفت مرد در هنگام دخول است.

نکته

 • پرده بکارت از مقدار اندکی رشته‌های عصبی برخوردار است. به همین دلیل، پارگی آن با درد زیادی همراه نخواهد بود.
 • توجه داشته باشید، برای حفاظت از سلامت جسمی و روحی بانوان، لازم است رابطه جنسی در نهایت آرامش انجام گیرد. به همین منظور، بهتر است در هنگام خستگی و اضطراب از آمیزش خودداری کنید. این امر، به ویژه درباره نخستین رابطه جنسی مصداق دارد.

اهمیت پرده بکارت

اهمیت پرده بکارت، در میان برخی جوامع و اقوام بسیار پررنگ است. در این قبیل جوامع، خونریزی پرده بکارت در شب زفاف، نشانه باکرگی دختر و نداشتن رابطه جنسی پیش از ازدواج است. با این حال، لازم است بدانید، مواردی نظیر استفاده از تامپون و خود ارضایی با اجسام خارجی هم ممکن است موجب پارگی پرده بکارت شود.


فعالیت های آسیب زننده به پرده بکارت

پارگی پرده بکارت برای بسیاری از خانواده‌ها و جوامع موضوع بسیار حساس و شبهه برانگیز است. بسیاری از افراد، با ساختار پرده مهبل آشنایی چندانی ندارند. همین امر، ممکن است، سوء تفاهم‌های فراوانی را ایجاد کند. مراجعه به متخصص زنان و زایمان و انجام معاینات و مشاوره‌های لازم، به شما کمک خواهد کرد با انواع پرده بکارت و دلایل پارگی آن آشنا شوید. در عین حال، با استفاده از اپلیکیشن پذیرش ۲۴ می‌توانید به صورت آنلاین و شبانه‌روزی با مجرب‌ترین پزشکان  در حوزه زنان و زایمان ایران در تماس باشید.

دلایل پارگی پرده بکارت

موارد زیر، شایع‌ترین دلایل پارگی پرده بکارت به حساب می‌آیند:

 • آمیزش جنسی
 • خودارضایی از طریق دخول اجسام خارجی
 • استفاده از تامپون
 • وارد شدن ضربه‌های شدید به واژن

سقوط از ارتفاع و پاره شدن پرده بکارت

بسیاری از افراد، پارگی پرده بکارت را با وقایعی نظیر سقوط از ارتفاع در ارتباط می‌دانند. لازم است بدانید، این طرز تفکر اشتباه است. با این حال، ممکن است پس از اتفاقاتی مانند سقوط از بلندی یا بعد از فعالیت‌‌هایی از قبیل، کوهنوردی یا حمل اجسام سنگین، شاهد خونریزی دستگاه تناسلی باشید.

جای نگرانی نیست! خونریزی یا لکه‌بینی، حاصل وارد آمدن فشار بر رحم است. ناگفته پیدا است که باید با دقت هر چه تمام‌تر از سلامت اندام‌های خود مراقبت کرده و به هیچ عنوان، بدن خود را تحت فشار قرار ندهید. با این حال، این امر، با پاره شدن پرده بکارت در ارتباط نیست. به خاطر داشته باشید، پارگی پرده تنها در صورت دخول ناشی از آمیزش یا وارد کردن اجسام خارجی به واژن اتفاق می‌افتد.

فعالیت‌های ورزشی و پاره شدن پرده بکارت

برخلاف تصور عمومی، انجام ورزش‌هایی نظیر دوچرخه‌سواری، سوارکاری، رقص و بسیاری از فعالیت‌های مشابه به پرده بکارت آسیبی وارد نمی‌کند. در واقع، فقط ضربات سنگین به ناحیه مهبل و وارد شدن اجسام خارجی در واژن مشکل‌ساز خواهد بود.

خودارضایی و پاره شدن پرده بکارت

خودارضایی و پاره شدن پرده بکارت، می‌توانند تأثیر مستقیمی بر یکدیگر داشته باشند. در اغلب موارد، خودارضایی با وارد کردن برخی اجسام خارجی به داخل واژن همراه است. با توجه به محل قرارگیری پرده بکارت، انجام این کار می‌تواند با پارگی همراه باشد. به علاوه، ضربه نیز می‌تواند منجر به پارگی پرده شود. با این حال، اگر خودارضایی به روشی غیر از موارد یاد شده انجام شود با پارگی و خونریزی توأم نخواهد بود.

علائم پاره شدن پرده بکارت

علائم پاره شدن پرده بکارت از فردی به فرد دیگر متفاوت است. همان طور که پیش‌تر هم گفته شد، شدت علائم به ساختار، ضخامت و نوع پرده بستگی دارد. در مواردی، ممکن است آسیب دیدن این بخش از اندام تناسلی زنانه با خونریزی و احساس درد خفیف همراه باشد. با این حال، هیچ یک از این نشانه‌ها مبنای مناسبی برای تشخیص پارگی به حساب نمی‌آیند. در صورت بروز حادثه و برای اطمینان از سلامت پرده بکارت، لازم است به پزشک زنان و زایمان مراجعه کنید.

مقدار خونریزی در پاره شدن بکارت

پارگی پرده بکارت در همه افراد با خونریزی و درد همراه نیست. در واقع، این امر به نوع و ضخامت پرده بستگی دارد. به عنوان مثال، در کسانی که دارای پرده حلقوی یا ارتجاعی هستند، پارگی معنایی نخواهد داشت. این موضوع، درباره سایر افراد اندکی متفاوت است. برخی اشخاص، تنها به مدت یک یا دو دقیقه، چند قطره خون را مشاهده خواهند کرد. این در حالی است که خونریزی ناشی از پاره شدن پرده بکارت در سایر افراد، ممکن است متوالی باشد. این امر، ناشی از ایجاد آسیب در نواحی اطراف مهبل است. از عوامل تأثیرگذار در شدت خونریزی می‌توان به موارد زیر اشاره کرد:

 • ضخامت پرده بکارت
 • نوع پرده بکارت
 • شدت دخول
 • عدم آمادگی زن برای برقراری رابطه جنسی
 • خشکی واژن
 • پرده بکارت یا هایمن (hymen)، در خانم‌ها دارای انواع مختلفی است. مهبل برخی خانم‌ها، به صورت مادرزاد فاقد پرده است. این در حالی است که برخی دیگر، دارای پرده‌ای ضخیم و یکپارچه هستند. شایع‌ترین نوع پارگی پرده بکارت، ناشی از آمیزش جنسی است. به این ترتیب، پرده مهبل در چند جا دچار پارگی شده و  به بخش‌های ختلفی تقسیم می‌شود. در اغلب موارد، این قطعات تا زمان به دنیا آمدن نخستین فرزند در اطراف واژن باقی می‌ماند.

بایدها و نبایدهای پرده بکارت

از اصلی‌ترین بایدها و نبایدهای پرده بکارت می‌توان به موارد زیر اشاره کرد:

 • از وارد کردن اجسام خارجی از جمله، تامپون به واژن خودداری کنید.
 • از برقراری رابطه جنسی همراه با زور و فشار خودداری کنید.
 • در هنگام انجام فعالیت‌های ورزشی مراقب باشید.
 • از وارد آمدن ضربات سنگین بر مهبل جلوگیری کنید.
 • از حمل و بلند کردن اجسام سنگین خودداری کنید.
 • برای اجتناب از آسیب احتمالی به پرده بکارت و دیواره‌های واژن، در هنگام اولین آمیزش، باید به اندازه کافی تحریک شده و آماده باشید.
 • در هنگام برقراری رابطه جنسی، می‌توانید از ژل‌ها و لوسیون‌های مخصوص استفاده کنید.
 • دفعات نخست برقراری رابطه جنسی، ممکن است با درد توأم باشد. برای کاهش آن، می‌توانید از داروی بی‌حسی موضعی استفاده کنید.
 • پس از نخستین آمیزش، بهتر است به متخصص زنان و زایمان مراجعه کرده و از راهنمایی‌های وی بهره‌مند شوید.
مطلب مرتبط
تفاوت فیبروم و کیست و نحوه درمان آن‎ها

پارگی پرده بکارت در افراد مختلف با علائم متنوعی همراه است. نوع و ضخامت پرده از اصلی‌ترین عومل موثر بر شدت خونریزی و درد ناشی از پاره شدن آن به حساب می‌آیند. معاینه توسط متخصص زنان و زایمان، بهترین روش کسب اطلاع در این مورد است. در صورت تمایل، می‌توانید قبل از معاینه حضوری از پزشکان زنان و زایمان پذیرش۲۴ مشاوره آنلاین بگیرید و با ایشان مشورت کنید.

پارگی پرده بکارت در برخی فرهنگ‌ها و جوامع سنتی از حساسیت زیادی برخوردار است.
پرده بکارت، غشاء ظریفی است که در دهانه مهبل دوشیزگان قرار دارد و از بروز عفونت جلوگیری می‌کند.
انجام برخی اقدامات و فعالیت‌ها، آن را دچار پارگی و آسیب می‌کنند. در این صورت، فرد می‌تواند با مراجعه به متخصص زنان و زایمان، جراحی ترمیم پرده بکارت را انجام دهد.
بدیهی است که پیش از هر کاری، بهتر است با پزشک مشورت کرده و از میزان آسیب وارده و راه‌کارهای احتمالی آن آگاهی یابید. سایت یا اپلیکیشن پذیرش ۲۴ به شما کمک می‌کند، به صورت شبانه‌روزی و آنلاین با بهترین و باتجربه‌ترین پزشکان و متخصصان حوزه زنان و زایمان، در تماس بوده و سوالات خود را مطرح کنید.با کلیک کردن روی متن دکتر زنان آنلاین مستقیم به صفحه انتخاب پزشک منتقل شوید.

دریافت مشاوره پرده بکارت با دکتر زنان و زایمان

عوامل موثر در پارگی پرده بکارت

پارگی پرده بکارت، اغلب حاصل وارد شدن جسم خارجی به واژن یا تحمل ضربات سخت به این ناحیه است. در این صورت، فرد می‌تواند احساس درد یا خونریزی را تجربه کند. با توجه به تنوع مدل‌های پرده مهبل، آسیب‌های وارده به آن نیز ممکن است دارای انواع گوناگونی باشد. از عوامل موثر در پارگی پرده بکارت می‌توان به موارد زیر اشاره کرد:

 • رابطه جنسی همراه با دخول
 • خودارضایی با وارد کردن جسم خارجی در واژن
 • انجام جراحی‌های سنگین در ناحیه لگن
 • بروز تصادف، همراه با تحمل ضربات و فشار شدید در ناحیه لگن و واژن
 • تجاوز جنسی
 • انجام برخی فعالیت‌های سنگین

حلقوی ارتجاعی پاره می شود؟

با زایمان بله ولی با رابطه جنسی خیر ممکن است خونزیزی یا پارگی اتفاق نیوفتد.

در ابتدای این عنوان لازم به ذکر است که ترمیم واقعی که غیرقابل تشخیص نباشد تقریبا غیر ممکن است. روش های معمول باید با اطلاع و رضایت همسر یا حکم پزشکی قانونی صورت بگیرد. این مطالب پزشکی است و مبنای استناد متن نیست. برای دریافت اطلاعات معتبر تر و مرتبط با سوال مورد نظر خود، بهتر است با پزشکان زنان و زایمان ارتباط بگیرید.

روش‌های ترمیم پرده بکارت

ترمیم پرده بکارت، اغلب به روش جراحی صورت می‌گیرد. با این حال، ممکن است این کار به شیوه‌های دیگری نیز انجام شود. از رایج‌ترین روش‌های ترمیم بکارت می‌توان به موارد زیر اشاره کرد:

 • استفاده از کپسول ترمیم بکارت
 • ترمیم بکارت با گیاهان دارویی
 • جراحی
مطلب مرتبط
زایمان طبیعی و سزارین هرآنچه که باید درباره آن‌ها بدانیم؟

کپسول ترمیم بکارت

کپسول ترمیم بکارت، محصولی است که در اغلب کشورهای جهان، از جمله، ایالات متحده آمریکا به فروش می‌رسد. این کپسول، حاوی خون گاو است و به صورت شیاف در داخل واژن قرار می‌گیرد. پس از استفاده، تحت تأثیر رطوبت و حرارت فضای داخلی بدن، غشاء خارجی این محصول ذوب شده و مایع داخل آن خارج می‌شود. در واقع، تحریک جنسی ناشی از آمیزش و وارد شدن آلت مردانه، روند از بین رفتن غشاء کپسول را تسریع کرده و خونریزی ساختگی اتفاق می‌افتد.

ترمیم بکارت با گیاهان دارویی

ترمیم بکارت با گیاهان دارویی هم از دیگر روش‌های مرسوم است. برای این کار، از گیاه ماریانا استفاده می‌شود. از خواص اصلی گیاه ماریانا می‌توان موارد زیر را نام برد:

 • تنگ کردن دهانه واژن
 • مقابله با عفونت واژن
 • مقابله با خارش ناشی از وجود باکتری و قارچ در واژن
 • مقابله با بوی نامطبوع واژن
 • متعادل کردن ترشحات
 • افزایش لذت جنسی در بانوان

روش استفاده

یک پیمانه گیاه ماریانا را داخل ظرفی ریخته و ۸ لیوان آب را به آن اضافه کنید. ترکیب به دست آمده را برای مدت ۱۰ دقیقه بجوشانید. سپس، مدتی صبر کنید تا خنک شود. در ادامه، با استفاده از پارچه تنظیف، مایع را صاف کنید. بهتر است، جوشانده خود را دو مرتبه صاف کنید تا مایع به دست آمده، کاملا زلال باشد. مایع را درون وان یا لگن ریخته و برای مدت ۱۵ دقیقه، داخل آن بنشینید.

ترمیم پرده بکارت به روش جراحی

ترمیم پرده بکارت (Hymenoplasty)، اغلب با روش جراحی انجام می‌گیرد. در این روش، پزشک متخصص زنان و زایمان، بافت‌های به جا مانده از غشاء محافظ دهانه واژن را به یکدیگر متصل کرده و اصطلاحا، آن‌ها را به هم می‌دوزد. این روش جراحی، بسته به خواست فرد مراجعه کننده، ممکن است با بیهوشی کامل یا بی‌حسی موضعی همراه باشد. لازم است بدانید، در این روش جراحی از بخیه‌های قابل جذب استفاده می‌شود. انجام جراحی ترمیم پرده بکارت، به طور معمول، یک تا دو ساعت طول می‌کشد. این عمل، دوره نقاهت خاصی ندارد. یعنی، یک تا دو روز پس از جراحی، فرد می‌تواند فعالیت‌های عادی و روزانه خویش را از سربگیرد.

پرده بکارت اسیب دیده

عوارض بعد از ترمیم بکارت

از شایع‌ترین عوارض بعد از ترمیم بکارت، می‌توان به موارد زیر اشاره کرد:

 • سرگیجه
 • احساس تهوع و استفراغ
 • احساس درد
 • خونریزی غیرمعمول
 • ترشحات غیرمعمول
 • التهاب
 • عفونت

 

زمان مناسب برای ترمیم بکارت

زمان مناسب برای ترمیم بکارت، از محدودیت چندانی برخوردار نیست. یعنی، مدت‌ها پس از بروز پارگی پرده بکارت هم می‌توان برای ترمیم آن اقدام کرد. با این حال، طبیعتا، هر چقدر زودتر انجام بگیرد ممکن است با عوارض جانبی کم‌تری توأم بوده و نتیجه بهتری را به دنبال داشته باشد.

قابل تشخیص بودن پرده بکارت

در مواردی، ترمیم بکارت قابل تشخیص است. باقی ماندن اثرات جراحی، به ویژگی‌های فیزیکی فرد و مهارت جراح و متخصص زنان و زایمان بستگی دارد. با این حال، اغلب پزشکان با انجام معاینه می‌توانند ترمیم بکارت را تشخیص دهند.

ترمیم بکارت پزشکی قانونی

معاینه ترمیم بکارت پزشک قانونی و دریافت گواهی سلامت در میان بسیاری از خانواده‌های سنتی رایج است. برای انجام این کار، لازم است فرد به محل پزشکی قانونی مراجعه کرده و تحت معاینه قرار بگیرد. بنا به اصل رازداری، گواهی مورد نظر، فقط به فرد مراجعه کننده تحویل داده می‌شود.

آزمایش بکارت

بر خلاف باور عمومی، آزمایش بکارت به معنای آزمایش سلامت پرده نبوده و تنها به منظور دریافت گواهی انجام نمی‌شود. مراجعه به متخصص زنان و زایمان و انجام آزمایش مذکور به آگاهی از میزان ضخامت پرده و آشنایی با نوع پرده مهبل کمک می‌کند. به این ترتیب، فرد می‌تواند برای به حداقل رساندن مشکلات احتمالی، آمادگی داشته باشد.

توصیه ما به شما این است که علاوه‌بر استفاده از راهکارهای این مقاله، حتما از نظر پزشکان متخصص در این زمینه نیز استفاد کنید تا بتوانید این مشکل را اصولی درمان کنید.

 

شما می‌توانید از طریق مشاوره با پزشکان و متخصص زنان آنلاین ، پاسخ مناسب پرسش‌های خود را بیابید. نصب اپلیکیشن پذیرش ۲۴ بهترین راه برقراری ارتباط با حاذق‌ترین پزشکان ایران به حساب می‌آید.

شما عزیزان می‌توانید، در صورت داشتن هرگونه سوالی در زمینه بکارت و مسائل مربوط به آن، در قسمت نظرات برای ما بنویسید. پزشکان متخصص زنان و زایمان پذیرش ۲۴، به سوالات شما در سریعترین زمان ممکن پاسخ خواهند داد.
 • ضمنا اگر این مقاله برای شما کاربردی بود، آن را برای سایر خانم ها ارسال کنید تا آن ها نیز از این راهکارهای گفته شده استفاده کنند

 


Advertisement

منبع
Lose” Your Virginity

تیم تولید محتوای پزشکی و سلامتی پذیرش24

تیم تحریریه پذیرش24 متشکل از پزشکان متخصص و پرستاران دارای مجوز، مترجمان و نویسندگان با تجربه در حوزه تولید محتوای پزشکی و سلامتی تمام تلاش خود را در جهت اطلاع رسانی و آگاهی سازی کامل و جامع در خصوص داروها، بیماری‌ها و سایر اطلاعات سلامتی برای استفاده عمومی کاربران پذیرش24 از منابع معتبر علمی به کار می‌بندد.

دکتر سها میررضا

فارغ التحصیل سال ۹۰ دوره عمومی دانشگاه تهران تخصص دانشگاه شهید بهشتی سال ۹۲ متخصص زنان، زایمان و نازایی،جراحی زنان به روش لاپاراتومی، لاپاراسکوپی و هیستروسکوپی، درمان عفونت لگن،مراقبت های دوران بارداری درمان نازایی و تلقیح اسپرم به روش IUI،درمان بیماریهای مقاربتی زگیل تناسلی، سوزاک و سیفلیس،آمادگی برای زایمان

نوشته های مشابه

guest
89 پرسش و پاسخ
بیشترین امتیاز
جدیدترین قدیمی ترین
Inline Feedbacks
نمایش همه نظرات
ناشناس

سلام ببخشید من چند روز پیش فکر کنم پرده ی بکارتم پاره شده اما نمیدونم باید چکار کنم خجالت میکشم به مامانم بگم ۱۳ سالمه آخه یه جسم کمی دراز رو آروم روی آلت تناسلیم کشیدم و خودارضایی داشتم بعدش یه لکه خون دیدم و فرداش هم تا ۱ روز یکم خون میومد . حالا باید چکار کنم آیا بد هست که پرده ام پاره شده یا مهم نیست خیلی اظطراب و استرس دارم از درسام عقب موندم نمیدونم چکار کنم لطفا کمکم کنید

مهسا

سلام ببخشید من چندباری پاشنه پامو زیر بدنم گذاشتم در حالی که شورت و شلوار هم تنم بوده به بدنم فشار میاوردم و خودارضایی میکردم خونی هم ازم خارج نشده البته خداروشکر الان خیلی وقت هست که دیگه چنین کاری نمیکنم میشه لطفا بهم بگید امکان داره پرده بکارتم اسیب دیده باشه
ممنون

شیدا599

سلام

شیدا599

سلام وعرض خسته نباشید.ببخشید من یه سوالی داشتم . من ۱۴ سالم هست. من یه چند وقتی عادت کرده بودم که برای پاک کردن ترشحات طبیعی واژنم دست می کردم داخل واژنم نه برای خود ارضایی یه چند وقتی عادت کرده بودم که برای ترشحات طبیعی واژنم دستم رومی کردم داخل واژنم و ترشحات رو با دستم پاک می کردم و این عادتم رو ترک کردم نه خیلی که داخل واژنم کنم دستم رو بطوری که ترشحات طبیعی پاک بشه دیگه چون خیلی وقته ترک کردم یادم نمیاد. الان میخواستم بدونم که ممکنه پرده بکارت من پاره شده باشه و یا آسیب دیده باشه و بعدشم نه درد دارم و نه خونریزی دارم.(فقط زمان و موقعی که پریود هستم خونریزی دارم) خواهش می کنم توروخدا پاسخ بدید من آدم خجالتی هستم روم نمیشه به کسی بگم.
خیلی ممنون میشم پاسخ بدید. با تشکر.

سارا

سلام خانم دکتر. من در کودکی بهم تجاوز شده نمیدونم پرده ام اسیب دیده یا نه ؟ تنبلی تخمدان دارم ایا با مراجعه به دکتر منو معاینه میکنه؟ اگه پرده ام پاره شده باشه میتونه بفهمه تجاوز بوده؟

شیدا599

بل۶ بطوری که وقتی میریم دستشویی و دستشویی میکنیم و میخوایم خودمون رو بشوریم و دستمون رو میکنیم داخل واژنمون تا بشوریمش اونطوری برای پاک کردن ترشحات دستم رو میکردم داخل واژنم اونطوری هم امکان دارد به پرده آسیب وارد بشه خواهش میکنم پاسخ بدید

شیدا599

بله بطوری که وقتی میریم دستشویی و دستشویی میکنیم و میخوایم خودمون رو بشوریم و دستمون رو میکنیم داخل واژنمون تا بشوریمش اونطوری برای پاک کردن ترشحات دستم رو میکردم داخل واژنم اونطوری هم امکان دارد به پرده آسیب وارد بشه خواهش میکنم پاسخ بدید

شیدا599

ممنون میشه پاسخ بدید

آنوشا

سلام خسته نباشین من دو روز پیش سکس داشتم ولی یهو اون رفت جلوم خیلی کم بعد دست زدم دیدم خون میاد ولی درحد دو سه تا قطره اومد بعد که تو آینه نگاه کردم یه تیکه پوست خیلی کوچولو سفید مثله حالت گوشت اومد فردا نگاه کردم یکم رو به پایین یه سوراخ خیلی کوچولو بود پردم نه کامل پاره شده نه کامل سالم هس الان ناقص هس. ولی خیلی سوراخ کوچیکی هس خیلی باید دقت کنی تا ببینی. الان یعنی من تو آینده ازدواج کردم به مشکل برمی‌خورم توروخدا بهم بگین معاینه هم نمیتونم بشم. منتظر جواب شما هستم

رزا

سلام من خودارضایی داشتم ولی بعدش عادت میشدم ولی نمیدونم پرده بکارتم سالمه یانه؟

راه دیگه ای نیست اخع من میترسم پاره شده باشه و نمیخوام خانوادم بفهمه

ناشناس

سلام خسته نباشین من دو روز پیش سکس داشتم ولی یهو اون رفت جلوم خیلی کم بعد دست زدم دیدم خون میاد ولی درحد دو سه تا قطره اومد بعد که تو آینه نگاه کردم یه تیکه پوست خیلی کوچولو سفید مثله حالت گوشت اومد فردا نگاه کردم یکم رو به پایین یه سوراخ خیلی کوچولو بود پردم نه کامل پاره شده نه کامل سالم هس الان ناقص هس. ولی خیلی سوراخ کوچیکی هس خیلی باید دقت کنی تا ببینی. الان یعنی من تو آینده ازدواج کردم به مشکل برمی‌خورم توروخدا بهم بگین معاینه هم نمیتونم بشم. منتظر جواب شما هستم

سارا

سلام پرده ی من طبق تشخیص متخص زنان حلقوی است .من رابطه داشتم میخواستم بدونم اگه دکتر معاینه کنه متوجه این رابطه جنسی میشه؟برای گرفتن نامه ی سلامت به مشکل برمیخورم؟

شیدا599

یعنی وقتی میریم دستشویی و خودمون رو میشوریم اونطوری هم ممکنه به پرده آسیب رسیده باشه آخه وقتی که میریم دستشویی همه اینکار رو میکنند و خودشون رو می شورند اونطوری دستم رو میکردم داخل واژنم و ترشحلت رو پاک میکردم یعنی احتمال داره که پرده م پاره شده باشه و اینکه لازمه که حتما برم پزشک زنان

نرگس

سلام من اصلن خود اراضی نداشتم وقتی میرم دسشوی بشورم خیلیی کم دستمو داخلی واژنم کردم خیلییی کم نع خونی نع دردی داشتم
فقط میترسم کی پرده ام پاره نشده باشع

رزا

سلام من خودارضایی داشتم ولی فرداش عادت میشدم احتمال داره پردم پاره شده باشه
اخع میترسم برم دکتر و خانواده م بفهمه

رزا

لطفاً جواب بدین

افروز عسکرزاده

برداشتن بکارت دختر را به چه نحوی انجام بدیم که کمترین اذیت و درد را برای انها داشته باشد ؟ من و همسرم تازه ازدواج کردیم و نمیخوام اذیت بشه

سمیه حیدرزاده

دهانه ورودی واژن کجاست دقیقا؟برای اینکه رابطه رو درست برقرار میکنیم و یک دفعه اسیب بدتری وارد نکنیم میشه دقیقا بگین با چه زاویه و به چه صورتی باید دخول کنیم ؟

محبوبه آخوندزاده

خرید شیاف هایمن در ایران امکان پذیره ؟ میفروشن ؟

ساغر عنبرزاده

تشخیص باکره بودن با تصویر را میتونید بذارید ؟ من نامزد دارم طی یک نزدیکی الت ایشون به واژنم نزدیک شد قطره خونی رو دیدم میترسم بکارتمو از دست داده باشم میشه عکسی که میتونیم تشخیص بدیم باکره هستیم یا نه رو بذارید !

سحر نظری

مراحل رشد واژن به چه صورتی هست ؟ ممکن هست که واژن در سنین مختلف رشد داشته باشد ؟ یعنی هر چه مسن تر میشویم واژنمون بزرگتر شود؟

محیا میرمحمدی

خودارضایی با فشار اب اسیبش کمتر از خودارضایی با دست هست یا در نهایت همان عوارض خودارضایی را دارد ?

مهدیه منصورنیا

چندماه پیش بکارتمو از دست دادم و هفته قبل بکارتم ترمیم کردم حالا میخوام بدونم که چه کارهایی باید انجام بدم و به طور کلی مراقبت بعد از ترمیم بکار را چطور باید انجام بدم ؟

صالحه سودی

پرده بکارت دندانه ای رو توضیح بدید
توی مقالتون در این مورد ننوشتید

و همینطور من حس میکنم سالمم ولی خب میخوره مطمئن شم

خوشبخت نظارتی

من چند وقته دیگه عروسیمه و خیلی استرس دارم درد زفاف چقدر است ؟ همش نگرانم نتونم دردشو تحمل کنم خیلی میترسم

منصور رضاپور

پاره کردن بکارت دختر را باید یک دفعه ای انجام بدیم یا کم کم ؟ میخوام کمترین درد را برای همسرم داشته باشه میشه لطفا راهنمایی کنین که چطور میتونم این مرحله رو بهتر و با کمترین اسیب انجام بدم

منصور رضاپور

پاره کردن بکارت دختر را باید یک دفعه ای انجام بدیم یا کم کم ؟ میخوام کمترین درد را برای همسرم داشته باشه میشه لطفا راهنمایی کنین که چطور میتونم این مرحله رو بهتر و با کمترین اسیب انجام بدم خیلی نگرانم که اشتباه کنم و با اشتباهم این مرحله رو براش سخت کنم و به روحش اسیب بزنم

علی میرزاپور

لطفا مرحله به مرحله طریقه پاره کردن پرده بکارت رو توضیح بدید مقالتون خوبه اما ما کاربردی تر احتیاج داریم

زیبا نجیبی

تغییرات بعد از باکرگی برای بدن رخ می دهند چی هستند یعنی از نظر ظاهری مشخص می شود که فرد باکره هست یا نه ؟

نسرین صدر

درد پاره شدن پرده بکارت چقدر است من خیلی میترسم از دردش برای ارامشم چی بخورم قبلش ؟

مینا محمدی

وای من خیلی نگرانم لطفا راهنماییم کنین دختر هستم ۱۷ ساله توی دستشویی فشار آب زیاد شده حالا خیلی نگرانم ایا فشار اب باعث پارگی می شود؟ پارگی بکارت منظورمه

نوشین انصاری

علائم از بین رفتن بکارت چه چیزهایی است ؟ پاره کردن پرده بکارت اصلا تغییری ایجاد میکند که علائمی خاص را به همراه داشته باشد ؟ اگر بکارت از نوع حلقوی باشد علائم بعد از پارگی بکارت حلقوی چه چیز هایی است؟ کاش واضح تر و کاربردی تر توضیح بدید در این مورد

عاطفه حیدری

من در اولین رابطه جنسیم البته همسرم به ارومی رابطه را برقرار کرد و من هیچ خونریزی ای نداشتم. علت خونریزی بعد از ترمیم بکارت چی هستش ؟

باران

سلام من ۱سال ونیم پیش سکس داشتم به طوریکه اون به جلوم دست نزد یهو اون وارد مقعد نشدارد اون سوراخی که بین مقعد وواژن شدومنم روزای اخر پریودیم بود بعد چند ساعت خونریزی داشتم میخاسم ببینم بکارت اسیب دیده یا نه؟

دکتر احیا خان احمدی

سلام دوست عزیز
ما سوراخی بین مقعد و واژن نداریم.
به صورت کلی هرچیز خارجی که وارد واژن بشود چه در رابطه چه در خود ارضایی باعث اسیب به بکارت میشود.

باران

یعنی بکارت پاره شده؟

علی

سلام اقای. دکتر متاسفانه چن روزی میشه با یع دختر خانمی سکس داشتم متاسفانه ایشون بار اولش بود از جلو باهاشون رابطه برقرار کردم یک ذره خون اومد ولی نیت بنده این نبود که این کارو انجام بدم ولی متاسفانه پیش اومد
ولی بنده اصن الت تناسلمو زیاد فرو نکردم ایا احتمالا داره پرده پاره شده باشه

موبایل
9376802143
دکتر ندا اکتابانی

بله اگر بعد از رابطه خون دیدید احتمالا پرده آسیب دیده است

مهم نیس

سلام خسته نباشید من از سر نفهمی ی بند انگشتمو کردم داخل حالا میخام ازدواج کنم خیلی میترسم نه درد داشتم نه خون ریزی خیلی هم تنگ بود وقتی انگشتمو کردم داخل ب یه مانعی برخورد کرد دیگ ادامه ندادم الان ینی پرده من پاره شده؟

موبایل
9927615082
دکتر ندا اکتابانی

شما باید حتما معاینه بکارت بشید تا مشخص شود ولی احتمال پاره شدن پرده کم است

امیر

سلام و وقت بخیر
آیا ضربه محکم باعث پاره شدن پرده بکارت می شود؟

موبایل
9140291249
دکتر ملیکا مهرپرور

ممکنه باید معاینه بشه

زهرا

خسته نباشید
ببخشید اگر پرده در معرض فشار آب قرار بگیره ممکنه پاره بشه

موبایل
9140291249
دکتر ملیکا مهرپرور

سلام ودرود
بعیده

نازنین

سلام من شبه عروسی اسلان خون ریزی نداشتم لتفن جواب

دکتر ندا اکتابانی

بستگی به نوع پرده بکارت شما داشته دوست عزیز بعضی از نوع پرده های بکارت با رابطه جنسی پاره نمیشوند وموقع زایمان این اتفاق برای انها رخ خواهد داد

باران

سلام ببخشید من دوروز پیش رابطه داشتم واولین رابطه بود.. چند قطره خون هم دیدم ولی دوروز لخته دیده میشه علتش چیه

موبایل
9142483224
دکتر ندا اکتابانی

سلام ببخشید من دوروز پیش رابطه داشتم واولین رابطه بود.. چند قطره خون هم دیدم ولی دوروز لخته دیده میشه علتش چیه؟

فاطمه

سلام خانم ببخشید اگه زمانی که دستشویی می‌رویم اگه دهانه واژن باز باشه یعنی پرده‌بکارت آسیب دیده یا خیر

موبایل
922
دکتر ندا اکتابانی

خیر ربطی ندارد

فاطمه

سلام خانم ببخشید اگه زمانی که دستشویی می‌رویم اگه دهانه واژن باز باشه یعنی پرده‌بکارت آسیب دیده یا خیر؟

موبایل
9923948419
دکتر ندا اکتابانی

خیر ارتباطی به هم ندارند

سمانه

سلام
علائم نداشتن پرده بکارت چیست؟

موبایل
9140291249
دکتر ندا اکتابانی

علائم ظاهری برای گفتن عدم وجود بکارت وجود ندارد و شخص باید معاینه شود توسط پزشک

حسنا

خسته نباشید
از کجا بفهمیم که پرده بکارت حلقوی است؟

موبایل
9140291249
دکتر ندا اکتابانی

باید معاینه شوید

ناشناس

سلام خسته نباشید من تقریباچندسال پیش خودارضایی داشتم بابالش یعنی وازنمومالیدم ب بالش بعدش ی لکه خون توی ادرارم دیدم امابعدازاون سال تاحالاهیچ دردی نداشتم الان ۲۶سالمه ومیخام ازدواج کنم امامیترسم واسه گواهی عروس بگیرم بنظرشمابایدچیکارکنم یعنی امکانش هست ک پرده بکارتم روازدست داشته باشم؟البته ازاون سال تاالان بازخودارضایی داشتم امافقط با لمس دست ویکبارم شی روداخل وازنم کردم اماهیچ لکه خون ندیدم بنظرشما بایدچیکارکنم نمیخام خونوادم بفهمن؟

موبایل
9921933203
دکتر سها میررضا

پرده بکارت در صورت دخول جسمی خارجی به داخل پاره خواهد شد.
اگر شی خارجی وارد واژن خودتون کردین بله احتمال پاره شدن بکارت وجود دارد.
برای اطمینان بیشتر با پزشک متخصص زنان مشورت بگیرید

دکمه بازگشت به بالا