زنان و زایمانمحتوای سلامتی

پرده بکارت یا هایمن چیست؟ انواع پرده بکارت با شکل

علائم پاره شدن بكارت؟ تشخيص پارگي بكارت؟ فاصله بكارت از دهانه واژن و سوالات مشابه

پرده بکارت چیست؟

پرده بکارت از موضوعات سوال برانگیزی است که همچنان، نظر بسیاری از افراد را به خود جلب می‌کند. برای آشنایی با انواع پرده بکارت، ابتدا باید با ساختار و تعریف کلی آن آشنایی یابید. پیش از هر چیز، لازم است بدانید، در ابتدایی‌ترین مراحل رشد و نمو جنین دختر، قسمت ورودی واژن به طور کلی مسدود بوده و با بافت ظریفی پوشیده شده است. این بافت، بعدها به پرده بکارت تبدیل می‌شود. می توانید با متخصص زنان و زایمان گفت و گو کنید .

البته، در برخی افراد، از همان بدو تولد، تقسیم سلولی بافت مذکور به شکل کامل انجام می‌گیرد. این افراد، به شکل مادرزاد، فاقد پرده بکارت هستند.

کاربرد پرده بکارت

پرده بکارت باقیمانده یک غشای جدا کننده واژن از دستگاه تناسلی خارجی است، که نقش خاصی ندارد.
ولی اهمیت پرده بکارت در این است که در بعضی از خانم ها این غشا باعث بسته شدن کل ورودی واژن می‌شود، که معمولا باشروع بلوغ و عدم خروج خون قاعدگی و علائم درد و انسداد ادراری مشخص می‌شود.

پرده بکارت از هر نوعی که باشد با دخول دچار پارگی می‌شود.که در معاینه قابل تشخیص است.
پارگی برده بکارت با زمین خوردن و اسب سواری اتفاق نمی افتد.
درصورتی که نوع پرده متخلخل باشد با ورود جسم خارجی هم امکان پاره شدنش وجود دارد.

Advertisement

هایمن چیست؟

پرده بکارت (Hymen) نوعی بافت یا غشاء است که بخشی از دهانه واژن یا کل آن را پوشش می‌دهد. شکل ظاهری و ویژگی‌های کلی هر یک از اندام‌های بدن، از فردی به فرد دیگر متفاوت است. دستگاه تناسلی زنان و پرده مهبل هم از این قاعده مستثنا نیست. انواع پرده بکارت را می‌توان به قرار زیر تقسیم‌بندی کرد:

انواع پرده بکارت

پرده بکارت تیغه ای مسدود حلقوی ارتجاعی

پرده بکارت حلقوی

پرده بکارت حلقوی همان طور که از نام آن پیدا است، اطراف دهانه مهبل را به صورت حلقه‌ای پوشش می‌دهد. پرده بکارت حلقوی، ممکن است قابل اتساع یا غیر قابل اتساع باشد. لازم است بدانید، پرده حلقوی و قابل اتساع از طریق برقراری رابطه جنسی پاره نشده و خونریزی نخواهد داشت. لبه‌های پرده بکارت حلقوی، ممکن است گرد یا دندانه‌دار باشد.

پرده بکارت ارتجاعی

پرده بکارت ارتجاعی یک غشاء انعطاف پذیر است که از طریق آمیزش جنسی پاره نمی‌شود. در مواردی، ممکن است آسیبی جزئی در پرده بکارت حلقوی ایجاد شود.

Advertisement

از کجا بفهمم ارتجاعی هستم؟

برای تشخیص نوع پرده حتما باید به ماما یا پزشک زنان مراجعه کرد و از دستکاری کردن آن پرهیز نمود.

پرده بکارت دو سوراخی

پرده بکارت دو سوراخی توسط یک تیغه گوشتی که در ورودی واژن قرار دارد به دو بخش تقسیم می‌شود. به همین دلیل، اصطلاحا آن را پرده دو سوراخی می‌نامند.

پرده غربالی 

پرده بکارت غربالی به طور ممتد در عرض واژن قرار گرفته و سطح آن با سوراخ‌های ریز و غربال مانندی پوشیده شده است.

پرده مسدود

پرده بکارت مسدود، یک بافت گوشتی فاقد هر گونه سوراخی است که دهانه مهبل را به طور کامل مسدود می‌کند.و در اندک افراد وجود دارد و این گونه افراد نیاز دارند تا جراحی شوند تا پریود شوند یا بتوانند رابطه داشته باشند.

پرده بکارت تیغه ای

پرده بکارت تیغه‌ای یا دو تکه پرده‌ای است که یک تیغه ممتد در طول ورودی واژن دارد. پرده بکارت دو تکه دارای بافت اضافه‌ای هستند. این بافت اضافه، باعث به وجود آمدن دو سوراخ در واژن میشود

بیشتر بدانید  نکات مهم برای اولین رابطه زناشویی

انواع دیگر پرده بکارت مثل دندانه ای، شرابه دار، دیوار دار، مشبک را در تصویر زیر می‌توانید مشاهده کنید.

انواع پرده بکارت دختران

اهمیت پرده بکارت

اهمیت پرده بکارت، در میان برخی جوامع و اقوام بسیار پررنگ است. در این قبیل جوامع، خونریزی پرده بکارت در شب زفاف، نشانه باکرگی دختر و نداشتن رابطه جنسی پیش از ازدواج است. با این حال، لازم است بدانید، مواردی نظیر استفاده از تامپون و خود ارضایی با اجسام خارجی هم ممکن است موجب پارگی پرده بکارت شود.

پرده بکارت در کدام قسمت واژن قرار دارد؟

بسته به افراد مختلف یک یا دو سانتی متر بعد از ورودی واژن پرده بکارت قرار دارد.

فاصله بکارت از دهانه واژن

درباره فاصله دهانه واژن تا بکارت باید بدانید که پرده بکارت در مدخل واژن در یک یا دو سانتیمتر اول آن قرار دارد.

دلیل خونریزی پرده بکارت

خونریزی پرده بکارت، اغلب در نخستین آمیزش جنسی مشاهده می‌شود. برخلاف آن چه عموم مردم تصور می‌کنند، پرده بکارت، غشاء سختی نیست. بنابراین، به هیچ عنوان، لازم نیست، نخستین رابطه جنسی با زور و فشار بیش از حد همراه باشد.

در واقع، تحریک کامل، آمادگی برای آمیزش و پایین بودن سطح استرس زن، می‌تواند عدم خونریزی پرده بکارت را به همراه داشته باشد. اضطراب و نگرانی بیش از اندازه در اولین رابطه جنسی، موجب می‌شود، مهبل زن به اندازه کافی مرطوب نشود.

این امر، اگر با فشار و اعمال زور از طرف مرد توأم باشد منجر به ایجاد پارگی و خونریزی خواهد شد. بنابراین، عدم خونریزی پرده بکارت به معنای مرطوب بودن دهانه واژن و نرمی و ملاطفت مرد در هنگام دخول است.

نکته

 • پرده بکارت از مقدار اندکی رشته‌های عصبی برخوردار است. به همین دلیل، پارگی آن با درد زیادی همراه نخواهد بود.
 • توجه داشته باشید، برای حفاظت از سلامت جسمی و روحی بانوان، لازم است رابطه جنسی در نهایت آرامش انجام گیرد. به همین منظور، بهتر است در هنگام خستگی و اضطراب از آمیزش خودداری کنید. این امر، به ویژه درباره نخستین رابطه جنسی مصداق دارد.


فعالیت های آسیب زننده به پرده بکارت

پارگی پرده بکارت برای بسیاری از خانواده‌ها و جوامع موضوع بسیار حساس و شبهه برانگیز است. بسیاری از افراد، با ساختار پرده مهبل آشنایی چندانی ندارند. همین امر، ممکن است، سوء تفاهم‌های فراوانی را ایجاد کند. مراجعه به متخصص زنان و زایمان و انجام معاینات و مشاوره‌های لازم، به شما کمک خواهد کرد با انواع پرده بکارت و دلایل پارگی آن آشنا شوید.

دلایل پارگی پرده بکارت

موارد زیر، شایع‌ترین دلایل پارگی پرده بکارت به حساب می‌آیند:

 • آمیزش جنسی
 • خودارضایی از طریق دخول اجسام خارجی
 • استفاده از تامپون
 • وارد شدن ضربه‌های شدید به واژن

سقوط از ارتفاع و پاره شدن پرده بکارت

بسیاری از افراد، پارگی پرده بکارت را با وقایعی نظیر سقوط از ارتفاع در ارتباط می‌دانند. لازم است بدانید، این طرز تفکر اشتباه است. با این حال، ممکن است پس از اتفاقاتی مانند سقوط از بلندی یا بعد از فعالیت‌‌هایی از قبیل، کوهنوردی یا حمل اجسام سنگین، شاهد خونریزی دستگاه تناسلی باشید.

جای نگرانی نیست! خونریزی یا لکه‌بینی، حاصل وارد آمدن فشار بر رحم است. ناگفته پیدا است که باید با دقت هر چه تمام‌تر از سلامت اندام‌های خود مراقبت کرده و به هیچ عنوان، بدن خود را تحت فشار قرار ندهید. با این حال، این امر، با پاره شدن پرده بکارت در ارتباط نیست. به خاطر داشته باشید، پارگی پرده تنها در صورت دخول ناشی از آمیزش یا وارد کردن اجسام خارجی به واژن اتفاق می‌افتد.

فعالیت‌های ورزشی و پاره شدن پرده بکارت

برخلاف تصور عمومی، انجام ورزش‌هایی نظیر دوچرخه‌سواری، سوارکاری، رقص و بسیاری از فعالیت‌های مشابه به پرده بکارت آسیبی وارد نمی‌کند. در واقع، فقط ضربات سنگین به ناحیه مهبل و وارد شدن اجسام خارجی در واژن مشکل‌ساز خواهد بود.

خودارضایی و پاره شدن پرده بکارت

خودارضایی و پاره شدن پرده بکارت، می‌توانند تأثیر مستقیمی بر یکدیگر داشته باشند. در اغلب موارد، خودارضایی با وارد کردن برخی اجسام خارجی به داخل واژن همراه است. با توجه به محل قرارگیری پرده بکارت، انجام این کار می‌تواند با پارگی همراه باشد. به علاوه، ضربه نیز می‌تواند منجر به پارگی پرده شود. با این حال، اگر خودارضایی به روشی غیر از موارد یاد شده انجام شود با پارگی و خونریزی توأم نخواهد بود.

بیشتر بدانید  نکاتی که درباره ترمیم پرده بکارت باید بدانید!

علائم پاره شدن پرده بکارت

علائم پاره شدن پرده بکارت از فردی به فرد دیگر متفاوت است. همان طور که پیش‌تر هم گفته شد، شدت علائم به ساختار، ضخامت و نوع پرده بستگی دارد. در مواردی، ممکن است آسیب دیدن این بخش از اندام تناسلی زنانه با خونریزی و احساس درد خفیف همراه باشد. با این حال، هیچ یک از این نشانه‌ها مبنای مناسبی برای تشخیص پارگی به حساب نمی‌آیند. در صورت بروز حادثه و برای اطمینان از سلامت پرده بکارت، لازم است به پزشک زنان و زایمان مراجعه کنید.

مقدار خونریزی در پاره شدن بکارت

پارگی پرده بکارت در همه افراد با خونریزی و درد همراه نیست. در واقع، این امر به نوع و ضخامت پرده بستگی دارد. به عنوان مثال، در کسانی که دارای پرده حلقوی یا ارتجاعی هستند، پارگی معنایی نخواهد داشت. این موضوع، درباره سایر افراد اندکی متفاوت است. برخی اشخاص، تنها به مدت یک یا دو دقیقه، چند قطره خون را مشاهده خواهند کرد. این در حالی است که خونریزی ناشی از پاره شدن پرده بکارت در سایر افراد، ممکن است متوالی باشد. این امر، ناشی از ایجاد آسیب در نواحی اطراف مهبل است. از عوامل تأثیرگذار در شدت خونریزی می‌توان به موارد زیر اشاره کرد:

 • ضخامت پرده بکارت
 • نوع پرده بکارت
 • شدت دخول
 • عدم آمادگی زن برای برقراری رابطه جنسی
 • خشکی واژن
  پرده بکارت یا هایمن (hymen)، در خانم‌ها دارای انواع مختلفی است. مهبل برخی خانم‌ها، به صورت مادرزاد فاقد پرده است. این در حالی است که برخی دیگر، دارای پرده‌ای ضخیم و یکپارچه هستند. شایع‌ترین نوع پارگی پرده بکارت، ناشی از اولین آمیزش جنسی است. به این ترتیب، پرده مهبل در چند جا دچار پارگی شده و  به بخش‌های ختلفی تقسیم می‌شود. در اغلب موارد، این قطعات تا زمان به دنیا آمدن نخستین فرزند در اطراف واژن باقی می‌ماند.

بایدها و نبایدهای پرده بکارت

از اصلی‌ترین بایدها و نبایدهای پرده بکارت می‌توان به موارد زیر اشاره کرد:

 • از وارد کردن اجسام خارجی از جمله، تامپون به واژن خودداری کنید.
 • از برقراری رابطه جنسی همراه با زور و فشار خودداری کنید.
 • در هنگام انجام فعالیت‌های ورزشی مراقب باشید.
 • از وارد آمدن ضربات سنگین بر مهبل جلوگیری کنید.
 • از حمل و بلند کردن اجسام سنگین خودداری کنید.
 • برای اجتناب از آسیب احتمالی به پرده بکارت و دیواره‌های واژن، در هنگام اولین آمیزش، باید به اندازه کافی تحریک شده و آماده باشید.
 • در هنگام برقراری رابطه جنسی، می‌توانید از ژل‌ها و لوسیون‌های مخصوص استفاده کنید.
 • دفعات نخست برقراری رابطه جنسی، ممکن است با درد توأم باشد. برای کاهش آن، می‌توانید از داروی بی‌حسی موضعی استفاده کنید.
 • پس از نخستین آمیزش، بهتر است به متخصص زنان و زایمان مراجعه کرده و از راهنمایی‌های وی بهره‌مند شوید.

پارگی پرده بکارت در افراد مختلف با علائم متنوعی همراه است. نوع و ضخامت پرده از اصلی‌ترین عومل موثر بر شدت خونریزی و درد ناشی از پاره شدن آن به حساب می‌آیند. معاینه توسط متخصص زنان و زایمان، بهترین روش کسب اطلاع در این مورد است.

پارگی پرده بکارت در برخی فرهنگ‌ها و جوامع سنتی از حساسیت زیادی برخوردار است.
پرده بکارت، غشاء ظریفی است که در دهانه مهبل دوشیزگان قرار دارد و از بروز عفونت جلوگیری می‌کند.
انجام برخی اقدامات و فعالیت‌ها، آن را دچار پارگی و آسیب می‌کنند. در این صورت، فرد می‌تواند با مراجعه به متخصص زنان و زایمان، جراحی ترمیم پرده بکارت را انجام دهد.
بدیهی است که پیش از هر کاری، بهتر است با پزشک مشورت کرده و از میزان آسیب وارده و راه‌کارهای احتمالی آن آگاهی یابید. سایت یا اپلیکیشن پذیرش ۲۴ به شما کمک می‌کند، به صورت شبانه‌روزی و آنلاین با بهترین و باتجربه‌ترین پزشکان و متخصصان حوزه زنان و زایمان، در تماس بوده و سوالات خود را مطرح کنید.با کلیک کردن روی متن دکتر زنان آنلاین مستقیم به صفحه انتخاب پزشک منتقل شوید.

بیشتر بدانید  آیا دکتر زنان و زایمان می تواند به درمان عفونت واژن و ترمیم پرده بکارت بپردازد؟ دکتر طب سنتی چطور؟

عوامل موثر در پارگی پرده بکارت

پارگی پرده بکارت، اغلب حاصل وارد شدن جسم خارجی به واژن یا تحمل ضربات سخت به این ناحیه است. در این صورت، فرد می‌تواند احساس درد یا خونریزی را تجربه کند. با توجه به تنوع مدل‌های پرده مهبل، آسیب‌های وارده به آن نیز ممکن است دارای انواع گوناگونی باشد. از عوامل موثر در پارگی پرده بکارت می‌توان به موارد زیر اشاره کرد:

 • رابطه جنسی همراه با دخول
 • خودارضایی با وارد کردن جسم خارجی در واژن
 • انجام جراحی‌های سنگین در ناحیه لگن
 • بروز تصادف، همراه با تحمل ضربات و فشار شدید در ناحیه لگن و واژن
 • تجاوز جنسی
 • انجام برخی فعالیت‌های سنگین

حلقوی ارتجاعی پاره می شود؟

با زایمان بله ولی با رابطه جنسی خیر ممکن است خونزیزی یا پارگی اتفاق نیوفتد.

در ابتدای این عنوان لازم به ذکر است که ترمیم واقعی که غیرقابل تشخیص نباشد تقریبا غیر ممکن است. روش های معمول باید با اطلاع و رضایت همسر یا حکم پزشکی قانونی صورت بگیرد. این مطالب پزشکی است و مبنای استناد متن نیست. برای دریافت اطلاعات معتبر تر و مرتبط با سوال مورد نظر خود، بهتر است با پزشکان زنان و زایمان ارتباط بگیرید.

روش‌های ترمیم پرده بکارت

ترمیم پرده بکارت، اغلب به روش جراحی صورت می‌گیرد. با این حال، ممکن است این کار به شیوه‌های دیگری نیز انجام شود. از رایج‌ترین روش‌های ترمیم بکارت می‌توان به موارد زیر اشاره کرد:

 • استفاده از کپسول ترمیم بکارت
 • ترمیم بکارت با گیاهان دارویی
 • جراحی پرده بکارت

پرده بکارت اسیب دیده

قابل تشخیص بودن پرده بکارت

در مواردی، ترمیم بکارت قابل تشخیص است. باقی ماندن اثرات جراحی، به ویژگی‌های فیزیکی فرد و مهارت جراح و متخصص زنان و زایمان بستگی دارد. با این حال، اغلب پزشکان با انجام معاینه می‌توانند ترمیم بکارت را تشخیص دهند.

تشخیص پارگی پرده بکارت

تشخیص پارگی پرده بکارت توسط خود فرد با عکس یا آینه امکان پذیر نیست و حتما باید توسط پزشک متخصص زنان و زایمان معاینه انجام شود و گواهی سلامت یا عدم سلامت پرده بکارت به شخص داده شود.

علائم نداشتن بکارت

یکی از اصلی ترین علائم و نشانه های نداشتن پرده بکارت که بین مردم شایع است عدم خونریزی در اولین رابطه جنسی است که البته این عدم خونریزی ممکن است مربوط به دلایل دیگری باشد.

آزمایش پرده بکارت

بر خلاف باور عمومی، آزمایش بکارت به معنای آزمایش سلامت پرده نبوده و تنها به منظور دریافت گواهی انجام نمی‌شود. مراجعه به متخصص زنان و زایمان و انجام آزمایش مذکور به آگاهی از میزان ضخامت پرده و آشنایی با نوع پرده مهبل کمک می‌کند. به این ترتیب، فرد می‌تواند برای به حداقل رساندن مشکلات احتمالی، آمادگی داشته باشد.

توصیه ما به شما این است که علاوه‌بر استفاده از راهکارهای این مقاله، حتما از نظر پزشکان متخصص در این زمینه نیز استفاد کنید تا بتوانید این مشکل را اصولی درمان کنید.

آزمایش بکارت قبل از ازدواج اجباری است؟

خیر این آزمایش اجباری نیست اما بسته به سنت و فرهنگ خانواده ها ممکنه در برخی خودشون اجبار کنند و گواهی بگیرند.

زمان مناسب برای ترمیم پرده بکارت

زمان مناسب برای ترمیم بکارت، از محدودیت چندانی برخوردار نیست.در مقاله نکاتی که درباره ترمیم پرده بکارت باید بدانید! کاملا درباره این موضوع توضیح داده ایم.

شما می‌توانید از طریق مشاوره با پزشکان و دکتر زنان انلاین ، پاسخ مناسب پرسش‌های خود را بیابید. نصب اپلیکیشن پذیرش ۲۴ بهترین راه برقراری ارتباط با حاذق‌ترین پزشکان ایران به حساب می‌آید.

مطالبی که در مقاله بالا ذکر شد فقط جنبه آگاهی بخشی و افزایش اطلاعات شما دوستان عزیز است. و به هیچ وجه جایگزین توصیه پزشک متخصص نیست. لازم است برای مصرف کردن دارو های معرفی شده در این مقاله و انجام دادن روش های درمانی دیگر با توجه به سوابق پزشکی خود با دکتر متخصص مشورت کنید.

گفت و گو با پزشک آنلاین متخصص زنان و زایمان

منبع: https://www.paziresh24.com/blog/

منبع
Lose” Your Virginity

دکتر سها میررضا

دکتر سها میررضام، متخصص زنان و زایمان، فارغ التحصیل در سال ۹۰ دوره عمومی دانشگاه تهران و دوره تخصص دانشگاه شهید بهشتی در سال ۹۲ هستند. مشاوره و فعالیت ایشان در زمینه‌های زنان، زایمان و نازایی، جراحی زنان به روش لاپاراتومی، لاپاراسکوپی و هیستروسکوپی، درمان عفونت لگن، مراقبت‌های دوران بارداری، درمان نازایی و تلقیح اسپرم به روش IUI، درمان بیماری‌های مقاربتی زگیل تناسلی، سوزاک و سیفلیس، آمادگی برای زایمان و... است.

دکتر ندا اکتابانی

دکتر ندا اکتابانی متخصص بهداشت باروری، کارشناس مامایی، دانشگاه علوم پزشکی ایران و رتبه اول دکتری تخصصی بهداشت باروری در سال ۹۳ دانشگاه علوم پزشکی تهران هستند. فعالیت و مشاوره‌های ایشان در زمینه‌های بیماری‌های رحمی، کیست‌های تخمدان، عفونت زنان، مشاوره در زمینه پرده بکارت، روش‌های پیشگیری از بارداری، مشاوره ازدواج و قبل از بارداری، درمان کیست تخمدان، اختلالات هورمونی، غربالگری سرطان دهانه رحم و پستان، درمان خونریزی‌های غیر طبیعی زنان، سکسولوژی و بیماری‌های زنان و زایمان، عفونت‌های زنان و درمان عوارض یایسگی، مشاوره تعیین جنسیت و بیماری‌های مقاربتی و... است.
guest
642 پرسش و پاسخ
بیشترین امتیاز
جدیدترین قدیمی ترین
Inline Feedbacks
نمایش همه نظرات
سید سعادالدین

با عرض سلام ! دو روز پیش با نامزدم دیدار کردم تا حال مقاربت جنسی انجام ندادیم میخواستم سینه اشه مالش دهم دیدم اطراف نوک سینه نامزد من زخم هایی قد یک ثانی و یا بیشتر بوده مث دندان گزیدگی شاید چی باشد کدام مریضی است یا نمونه خیانت لطف تموده جواب گردانید عاجالانه منتظرم ، تشکر

اسدالله

ببخشید آیا پرده بکارت بعد از دخول چند ساعت بعدخونریزی داشته مگر در ابتدا بعد از دخول نداشته پرده بکارت پاره شده یاخیر

رزما

سلام خوبی یا دردی عادت ماهوار از سالم بودنی پرده بکارت است ممنون میشم پاسخ را ارایه کنید با تشکر

هانیه

سلام وقتتون بخیر ، مقالاتی خوندم راجب به هایمن یا همون پرده بکارت که اصلا پرده بکارتی وجود نداره ، و ممکنه در خانم ها خونریزی نباشه میخواستم صحت این حرف رو بدونم .

آیا ممکنه پرده بکارتی وجود نداشته باشه ؟

لطفا تا آخر بخونید

سلام به همه‌ی دخترای گل
اولا اینو بگم ک خودمم دخترم وتا حالا با کسی رابطه‌ نداشتم و ندارم ولی تا یه سر به این سایت زدم سرم درد گرفت واقعا این رسم مسخره و تابوی بکارت تا کی ادامه داره چرا واقعا؟ من خودمم متاسفانه قبلن خود ارضایی میکردم خودمم از بکارت میترسیدم شب و روز نداشتم فک میکردم خودم به خودم آسیب زدم و بکارتمو از دست دادم ولی دیگه فکرشم نمیکنم چون میدونید چرا چون فهمیدم فقط یه تکه پوسته و هیچی ن نشونه پاکی ن باکرگی فقط و فقط یه هایمنه که از واژن در برابر بعضی عفونت‌ و اینا جلوگیری میکنه این مسئله پرده بکارت و اینا مال قدیم و ندیما بود ک میگفتن هر کی که شب اول ازدواجش خون ریزی نکنه باکره نیست و از این چرت و پرتا البته اونا هم خیلی ببخشید توهین نشه کلشون پوک بوده الان بعضی دخترا میرن حال میکنن هایمنشونم سالمه از سکس مقعدی بگیرید تا سکس چت یا بعضی ها هم بخاطر بارداری و آسیب کمتر میرن غیر دخولی کار میکنن البته اینا به من مربوط نیس زندگی خودشونه و کاری بهشون ندارم میدونستید یه زمانی هم تو اروپا باکرگی مهم بوده و به پرده بکارت اهمیت میدادن!
ولی الان دیگه این رسم و رسومات انداختن دور براشون بی اهمیت شده به نظرمن باکره اونجا بیشتر ارزش داره تا اینجا چون تو کشورهای ک باکرگی مهمه هزارتا فریب کاری میکنن ولی اونجا به طرف میگن که قبلن رابطه‌ داشتن یا نه ولی اینجا شده مخفی کاری همه شدن باکره خخخ پس شماهم انقد به پردع و اینا فکر نکنید برید پی زندگیتون و تمام

بی نام

سلام وقت بخیر من یک جسم خارجی وارد واژن کردم هنگام خود ارضایی خیلی راحت در داخل واژن حرکت می‌کرد و نه خون ریزی ونه درد داشتم آیا بکارت از بین رفته؟

مهدی توکلی

آیا بعد از پارە شدن پردە بکارت
قبل از مریضی ماهانگی زنانە ؟
موجب عقب افتادن مریضی زنانە می شود

ناشناس

سلام خسته نباشید من با نامزدم رابطه جنسی داشتم از معتقد یه مرتبه ناخواسته وارد سیستم ام شد یه کم رفت داخل درد کمی احساس کردم یه کم خونریزی دارم ممکن است بکارتم پاره شده باش یا بخاطر اینکه از معتقد رابطه داشتم خونریزی دارم اگه کسی میدونه راهنمایی ام کند خیلی استرس دارم

ناشناس

سلام اگر از مقعد رابطه دارید دلیل برای پارشدن پرده بکارت نیست ولی اگه آلت نامزد شما وارد دهانه واژن شده و خون ریزی دارید امکان پارگی بکارت خیلی زیاد است و برای اطمینان به دکتر زنان مراجعه کنید
ولی برای اینکه شب زفاف دستمال خونی نشون دو خانواده بدین مقداری خون رقیق شده به همراه نامزدتان داشته باشید یا گوشه ای از بدن همسرتان را زخمی کنید وبا همان دستمال پاک کنید و نشان خانوادها بدهید

پرواز

من پارسال از سر کنجکاوی انگشتم رو وارد کرد و الان خیلی استرس دارم ک پردم پاره شده باشه ن درد داشتم نه خون ریزی میشه جواب منو بدید خیلی میترسم ب دکتر هم نمیتونم مراجعه کنم

sara

ببخشید از چند سالگی پرده بکارت تشکیل میشه؟

ناشناس

سلام من ۱۵ سالمه انڱشتمو توی مدخل ڱزاشتم خون درامد البته خیلی کم ولی الان نمیدونم ﭼـکار کنم یعنی خود به خود ترمیم نمیشه؟؟

معصومه

سلام من مجردم و ۱۹ سالمه نزدیک ۱ ماه هس ک متوجه شدم ابتدای واژنم با یک تکه گوشت مسدود شده نمیدونم‌چیه خودارضایی هم نداشتم پیش دکتر رفتم گفتن ی جوش هس و بکارتت سالمه ولی دوباره بهش فک کردم استرس گرفتم نمیدونم این تکه گوشت چیه رنگش هم سفید و کمی سفته خیلی میترسم

مهتاب

عذر خواهی می کنم دکتر من یه سوال داشتم میخواستم بدونم اگر کسی بخواد مطمعن بشه ک پردش سالمه یا ن و پیش از این با انگشت یا چیزی شبیه به الت تناسلی وارد واژنش کرده باشه و بخواد مطمعن بشه و بره پیش دکتر زنان و زایمان و سنش زیر ۱۸ سال باشه اگر پردش آسیب دیده باشه به خانوادش خبر میدن یا به پزشک قانونی میگن؟

الهام

سلام خسته نباشین من برای باردارشدن به پزشک مراجعه کردم برام قرص ویتامین وفولیک اسیدداد به همراه لتراکسی وقتی استفاده کردم ۴ روزبعد یعنی روز۱۵پریدی هم سوزش ادرادداشتم نه میتونستم ادرادموکنترل کنم همون لحظه که ادرارم میگرفت دیگه کنترلش نمیتونستم بکنم وباهربارادرادی لخته خونی اندازه ی نخودازم میومد فقط موقع ادراراین خون میومد هر۱۰ ای ۱۵دقیقه میرفتم سرویسواین مشکلوتایک هفته داشتم میخواستم بدونم ایاازعوارض قرص بوده البته باردارم نشدم الان دوباره همون قرص ومصرف کردم برای بارداری ۱۴دهمین روزپریدیم خداروشکرمثل دفه قبل خونریزی بی اختیاری ادرارندارم اماهمش حس میکنم میکنم که هرلحطه احتمال داره حالم بهم بخوره ببمیشه ی راهنمایی بکنین من چیکارکنم

ناشناس

سلام خسته نباشید ببخشید اگر دستمون کمتر از یک سانت چند بار بره تو بدنمون ممکنه پرده پاره شده

ناشنس

با سلام من بعضی اوقات با مالش روی بالشت خودمو ارضا میکنم نمیتونم برم پیش دکتر نامزد دارم الان میترسم بکارتم از دست رفته باشه تو رو خدا کمکم کنید خیلی میترسم

فاطمه

سلام وقت شما بخیر من ی سوال داشتم من الان ۸ ماهه ازدواج کردم ولی هر بار رابطه خیلی درد دارم موقع نزدیکی نمیدونم چیکار کنم همش بسته میشه ممنونم راهنمایی کنین

ناشیناس

سلام ببخشید این سوال را از شما میکونم اگر دختر دختر زیری ۱۸ساله باشه اگر بیخاد انگشت خود را داخلی واجن خود کنه پرده بکارت آسیب میبینه یانه شوهر اون سری اون شک میکونه یانه

ناشناس

سلام من خودارضای انجام دادم ولی جسمی وارد نکردن ولی بعدش خون ریزی کردم ممکنه بخاطر این باشه ک پردم پاره شده
توروخدا زود تر جواب بدید خیلی نگرانم

زهرا

سلام من ۱۸ سالمه و متاسفانه خودارضایی انجام دادم ولی جسمی وارد نکردم ولی بعد یکم خون ریزی کردم ممکنه این خون ربزی بخاطر این باشه ک پردم پاره شده
توروخدا زود تر جواب بدید خیلی نگرانم

نا شناس

م سلام میشه منو راهنمایی کنین فشار اب واقعا. میتونه پرده رو پاره کنه اگ زیاد باشه برای خودارضایی فا کمکم کنید

معززز

با زنی ازدواج میکنم که ۵۷ ساله ولی تا حالا ازدواج نکرده آیا پرده بکارتش محفوظ است

فرناز

سلام اگر بعد از پاره شدن پرده بکارت چند بار دیگه رابطه برقرار بشه بازم امکان جراحی وترمیم وجود داره

Fateme

سلام من نوزده سالمه پارسال خودارضایی داشتم نمیدونستم پرده کجا قرار داره تای بند انگشت واردواژنم شدروزبعدش پریود شدم که نمیدونم واسه پرده بود یا پریود ولی تا چند ماه بعد از پریود سوزش داشتم الان که خودمو تو آینه نگاه میکنم لابیا خیلی فاصله داره مثل قبلا نیست یعنی پرده ام پاره شده؟

Armita

آقا این چرت و پرتا چیه؟ :///هیچ چیزی به اسم پرده ی بکارت وجود ندارهههه جمع کنید این دری وریا رو

Ani

میشه لطفا بیشتر توضیح بدین یا منبعی برای کسب اطلاعات معرفی کنین؟

ناشناس

سلام اگر پارگی پرده همزمان با پریودی باشد و ندونیم که خونریزی از چیست باید معاینه شویم

یاس

پرده ارتجاعی ممکنه گشاد بشع؟!

۱۱۲۲۳۳

سلام واسه معاینه باید پیش ماما رفت ؟
وسایل چیزی میخاد واسه معاینه بخری ؟

سلطانی

سلام
من دو سال پیش چند بار خودارضایی انجام میدادم اما هیچ شیئی وارد واژن نمی‌کردم و خودارضایی هم به صورت مالشی نبود. بعدش نه خون می‌دیدم و نه درد داشتم اما ترشحات سفید رنگ هنگام خود ارضایی زیاد میشدن. آیا پرده آسیب دیده؟

دریا

سلام خسته نباشید من سوالی داشتم من برا تشخیص پرده بکارت رفتم اما دکترم میشه اصلا شما پرده نداری و به صورت مادرزاد چیزی نداری برای من این موضوع بکم عجیب بود آیا همچین چیزی وجود دارد یا دکترم مهارت نداشته ؟

سلطانی

سلام من دو سال پیش چندین بار خود ارضایی داشتم اما هیچ شیئی وارد واژن نکردم و حتی انگشت هم وارد نکردم. بعد از خودارضایی ها نه خونی می‌دیدم نه دردی داشتم. آیا پرده سالمه؟

ریحانه

سلام‌ ببخشید من یه سوال داشتم،تو آمیزش جنسی سطحی بدون دخول شدن امکان حاملگی وجود داره؟؟

فاطمه

نه عزیزم فقط در صورت ورود اسپرم لقاح انجام میشه

قدس

در موردی که شخص پرده حلقوی ارتجاعی دارن مدت زمانی که بعد از رابطه به شکل اولیه بر میگرده چه زمانی

نیلوفر

سلام یک ماه ونیمه عقد کردم قبل از عقد دکتر بردنم دکتر گفت پرده ام ارتجاعی الان همسرم باهام رابطه داشته واحساس میکنم پرده ام پاره شده نه دردی داشتم نه خونریزی نه سوزش یا خارشی ازکجا باید مطمن بشم پرده سالمه یانه دکتر نمیتوانم برم

...

سلام
پرده بکارت چه رنگی هست یعنی میشع جلو اینه تشخیص داد؟

Bemanad

سلام
من نزدیک دوساله وقتی خودمو میشورم انگشتمو داخل واژنم فرو میبرم
الان من پرده بکارت ندارم؟
تروخدا جواب بدین

نیلوفر

سلام ممنون از اطلاعاتتون
اما لطفا از اسم پرده بکارت خود داری کنید
بکارت از باکرگی میاد اما افراد میتونن رابطه جنسی داشته باشن بدون اینکه پرده اسیب ببینه
لطفا از اسم علمی اش استفاده کنید (هایمن)
و اینکه اینو به دختران سرزمین یاد بدیم که کالا نیستند و نیاز نیست این پرده رو به خاطر ازدواج نگه دارن
بلکه وجود این پرده به سلامت خوده شخص کمک میکنه
دختران کالا نیستند که ارزش گذاری اون ها بر حسب وجود یک پرده باشه
اگر فردی از شما قبل ازدواج ازمایش پرده بکارت خواست شما متقابلا از طرف مقابل بخواید که پیش پزشک راست روده و مقعد بره تا ثابت بشه اعتیاد به رابطه جنسی با هم جنس خود ندارند
تست بکارت درواقع نوعی بی احترامی به دختران محسوب میشه و باید جا بیوفته که این تست کار غیر اخلاقی ای تلقی میشه
اگر اعتقاد دارین که سالم هستین پس نباید مقاومت کنین در برابر معاینه باید بگم شما دارید خودتون رو کالا تلقی میکنین که به مرور زمان فاسد میشه و میترشه و آدم مسقلی واقع نشدید
لطفا کمک کنین این مسائل جا بیوفتن

Alireza

دقیقا

الهه

آیا رابطه معقدی با فشار (واژن)و همراه با درد باعث پاره و آسیب به پرده بکارت میشه؟

Last edited 3 ماه قبل by الهه
...

سلام ببخشید این سوالو میپرسم
خیلی ناراحتم لطفا جواب بدید
من ۵ ساعت پیش داشتم خودارضایی میکردم کنارم پیچ گوشتی بود یهو برداشتم باهاش اون ناحیه نقطه جی رو لمس میکردم ب صورت عمودی نبود ک بره داخل واژن افقی بود ولی یهو درد گرف دیدم از واژنم خون اومد نمیدونم نوک پیچ گوشتی واردش شد یا نع
دستم خونی شد شستم سوزش داش الان خوب شدم
ناراحتم ممکنه پرده بکارت پاره شع؟

فاطمه

سلام در سن ۸تا۹ سال … موقع رابطه جنسی احتمال داره شدن پرده وجود داره

دکتر شیرین صادقی گرمارودی

بله امکانش وجود داره

آرزو

سلام خانوم دکتر ببخشید مزاحمتون اگه پرده پاره بشه چاره‌ای داره بگرده به همون اول

الناز

سلام خانوم دکتر آیا بکارت با فشار آب زیاد از بین میره؟

دکتر راحله میرمجربیان

پرده بکارت با فشار آب مشکلی براش پیش نمیاد ولی بهتره این کار صورت نگیره

بیزینس

سلام و درود فقط یک سوال دارم در مورد پرده بکارت indicent hymen به چه معناست

اسکندری

سلام خسته نباشید پرده بکارت دو سوراخی آیا اون تکه گوشت بین دو سوراخ پرده است

کارشناس ارشد زهرا قربانی

بله پرده‌های بکارت پل دار داریم که ورودی واژن در ظاهر دو سوراخ داره، یعنی پرده بکارت یک پل داره در وسط که سوراخ را به دو سوراخ تقسیم می‌کند. قسمت بالای سوراخ را در نظر بگیرید، بعضی از خانوم ها دو واژن دارن، یعنی یک سپتوم طولی در واژن وجود داره که واژن رو به دو قسمت تقسیم می‌کنه. باید معاینه بالینی انجام دهید تا مشخص بشه این سپتوم طولی وجود دارد یا پرده سوراخ پل دار.

۸۷۹۲۹

سلام اگه تو ۶یا۷ سالگی رابطه معقدی داشتی بعداز گذشت ۱۲سال برای معاینه برای مشخص میشه که قبل رابطه داشتی یا نه؟

کارشناس ارشد زهرا قربانی

برای معاینه بکارت، پرده بکارت مورد معاینه قرار میگیرد و گواهی برای آن صادر می‌شود نه رابطه مقعدی
شما مطمئن باشید بعد از گذشت ۱۲ سال هیچ آثاری از رابطه مقعدی (اگر تا الان ادامه نداشته) نمی‌ماند.
نگران نباشید چنین چیزهایی در معاینه بکارت مورد توجه قرار می‌گیرد که کیس قانونی باشد و درخواست معاینه مقعدی وجود داشته باشد و باز هم بعد از ۱۲ سال برای شکایت قانونی عملا هیچ کاری نمیشه کرد و آثاری باقی نمی‌ماند.

اردبیلی

سلام دختر من دوسالشه واژنش نمیدونم مسدوده یانه یه اندازه نوک سوزن سوراخ میشه دید فقط گوشته ایا بابزرگ شدن گوشت از بین میره سوراخ بزرگتر میشه

کارشناس ارشد زهرا قربانی

در کل ممکنه ورودی واژن بعضی از خانم‌ها کاملا بدون سوراخ باشد، در سن دو سالگی اصلا وجود یا عدم وجود سوراخ واژن برای ما زیاد قابل توجه نیست و این مسئله در دوران بلوغ مورد توجه هست که باید محلی برای خروج خون قاعدگی وجود داشته باشد. در آن زمان میتوانید به پزشک مراجعه کنید. دختری که به سن شروع قاعدگی می‌رسد چون ممکنه خون مسیری برای خروج نداشته باشد، فرد علامت دار میشه مثل درد شکم
اما اگر واژن فرد به اندازه سوزن هم سوراخ باشد برای خروج خون قاعدگی اغلب کافی هست و نیازی به نگرانی ندارد.

زینت

سلام ببخشید اگر مثل دختر خودش پرده خودش را پاره کن چی می شود

پشتیبانی پذیرش24

سلام دوست عزیز
با تشکر از ثبت مشکل شما
کامنت شما توسط پزشک متخصص دیده شد اما نیاز به شنیدن شرح بهتر و بیشتری از بیماری شما دارد.
لطفا از طریق این لینک با پزشک آنلاین متخصص زنان و زایمان گفت و گو کنید .
مشاوره آنلاین با متخصص زنان و زایمان

سعید

اگر درهولین دخول فقط؟چندقطره خون بیاد ابا پرده سالم بوده یا نوع پرده چی بوده

پشتیبانی پذیرش24

سلام دوست عزیز
با تشکر از ثبت مشکل شما
کامنت شما توسط پزشک متخصص دیده شد اما نیاز به شنیدن شرح بهتر و بیشتری از بیماری شما دارد.
لطفا از طریق این لینک با پزشک آنلاین متخصص زنان و زایمان گفت و گو کنید .
مشاوره آنلاین با متخصص زنان و زایمان

آیدا

سلام دکتر خسته نباشید نامزدم زد پرده مو پاره کرد
حامله گی ممکنه ترو خدا کمکم کنین خیلی میترسم

پشتیبانی پذیرش24

سلام دوست عزیز
با تشکر از ثبت مشکل شما
کامنت شما توسط پزشک متخصص دیده شد اما نیاز به شنیدن شرح بهتر و بیشتری از بیماری شما دارد.
لطفا از طریق این لینک با پزشک آنلاین متخصص زنان و زایمان گفت و گو کنید .
مشاوره آنلاین با متخصص زنان و زایمان

Fa61860

اگه بکارت با خود ارضایی پاره بشه نامه سلامت میدن برای ازدواج؟؟؟ تورو خدا جواب بدید

فاطمه

سلام خسته نباشید من شکل دهانه واژنم طبیعی نیست به خاطر خود ارضایی میشه بگید چیکار کنم که مثل قبل بشه ؟

پشتیبانی پذیرش24

سلام دوست عزیز
با تشکر از ثبت مشکل شما
کامنت شما توسط پزشک متخصص دیده شد اما نیاز به شنیدن شرح بهتر و بیشتری از بیماری شما دارد.
لطفا از طریق این لینک با پزشک آنلاین متخصص زنان و زایمان گفت و گو کنید .
مشاوره آنلاین با متخصص زنان و زایمان

گلبن

سلام خانم دکتر خسته نباشید من یه سوالی داشتم . من روز جمعه به شدت خوردم زمین جوری ک واژنم خیلی درد گرفت و بعد الان روز سه شنبه یه کم خونریزی داشتم می خوام بدونم ممکنه از پرده بکارت باشه یا نه از قاعدگی هست؟
ممنون میشم پاسخ بدید.
با تشکر

پشتیبانی پذیرش24

سلام دوست عزیز
با تشکر از ثبت مشکل شما
کامنت شما توسط پزشک متخصص دیده شد اما نیاز به شنیدن شرح بهتر و بیشتری از بیماری شما دارد.
لطفا از طریق این لینک با پزشک آنلاین متخصص زنان و زایمان گفت و گو کنید .
مشاوره آنلاین با متخصص زنان و زایمان

دکمه بازگشت به بالا