پرده بکارت یا هایمن چیست؟ انواع پرده بکارت با شکل

علائم پاره شدن بكارت؟ تشخيص پارگي بكارت؟ فاصله بكارت از دهانه واژن و سوالات مشابه

پرده بکارت چیست؟

پرده بکارت از موضوعات سوال برانگیزی است که همچنان، نظر بسیاری از افراد را به خود جلب می‌کند. برای آشنایی با انواع پرده بکارت، ابتدا باید با ساختار و تعریف کلی آن آشنایی یابید. پیش از هر چیز، لازم است بدانید، در ابتدایی‌ترین مراحل رشد و نمو جنین دختر، قسمت ورودی واژن به طور کلی مسدود بوده و با بافت ظریفی پوشیده شده است. این بافت، بعدها به پرده بکارت تبدیل می‌شود. می توانید با متخصص زنان و زایمان گفت و گو کنید .

البته، در برخی افراد، از همان بدو تولد، تقسیم سلولی بافت مذکور به شکل کامل انجام می‌گیرد. این افراد، به شکل مادرزاد، فاقد پرده بکارت هستند.

کاربرد پرده بکارت

پرده بکارت باقیمانده یک غشای جدا کننده واژن از دستگاه تناسلی خارجی است، که نقش خاصی ندارد.
ولی اهمیت پرده بکارت در این است که در بعضی از خانم ها این غشا باعث بسته شدن کل ورودی واژن می‌شود، که معمولا باشروع بلوغ و عدم خروج خون قاعدگی و علائم درد و انسداد ادراری مشخص می‌شود.

پرده بکارت از هر نوعی که باشد با دخول دچار پارگی می‌شود.که در معاینه قابل تشخیص است.
پارگی برده بکارت با زمین خوردن و اسب سواری اتفاق نمی افتد.
درصورتی که نوع پرده متخلخل باشد با ورود جسم خارجی هم امکان پاره شدنش وجود دارد.

هایمن چیست؟

پرده بکارت (Hymen) نوعی بافت یا غشاء است که بخشی از دهانه واژن یا کل آن را پوشش می‌دهد. شکل ظاهری و ویژگی‌های کلی هر یک از اندام‌های بدن، از فردی به فرد دیگر متفاوت است. دستگاه تناسلی زنان و پرده مهبل هم از این قاعده مستثنا نیست. انواع پرده بکارت را می‌توان به قرار زیر تقسیم‌بندی کرد:

انواع پرده بکارت

پرده بکارت تیغه ای مسدود حلقوی ارتجاعی

پرده بکارت حلقوی

پرده بکارت حلقوی همان طور که از نام آن پیدا است، اطراف دهانه مهبل را به صورت حلقه‌ای پوشش می‌دهد. پرده بکارت حلقوی، ممکن است قابل اتساع یا غیر قابل اتساع باشد. لازم است بدانید، پرده حلقوی و قابل اتساع از طریق برقراری رابطه جنسی پاره نشده و خونریزی نخواهد داشت. لبه‌های پرده بکارت حلقوی، ممکن است گرد یا دندانه‌دار باشد.

پرده بکارت ارتجاعی

پرده بکارت ارتجاعی یک غشاء انعطاف پذیر است که از طریق آمیزش جنسی پاره نمی‌شود. در مواردی، ممکن است آسیبی جزئی در پرده بکارت حلقوی ایجاد شود.

از کجا بفهمم ارتجاعی هستم؟

برای تشخیص نوع پرده حتما باید به ماما یا پزشک زنان مراجعه کرد و از دستکاری کردن آن پرهیز نمود.

پرده بکارت دو سوراخی

پرده بکارت دو سوراخی توسط یک تیغه گوشتی که در ورودی واژن قرار دارد به دو بخش تقسیم می‌شود. به همین دلیل، اصطلاحا آن را پرده دو سوراخی می‌نامند.

پرده غربالی 

پرده بکارت غربالی به طور ممتد در عرض واژن قرار گرفته و سطح آن با سوراخ‌های ریز و غربال مانندی پوشیده شده است.

پرده مسدود

پرده بکارت مسدود، یک بافت گوشتی فاقد هر گونه سوراخی است که دهانه مهبل را به طور کامل مسدود می‌کند.و در اندک افراد وجود دارد و این گونه افراد نیاز دارند تا جراحی شوند تا پریود شوند یا بتوانند رابطه داشته باشند.

پرده بکارت تیغه ای

پرده بکارت تیغه‌ای یا دو تکه پرده‌ای است که یک تیغه ممتد در طول ورودی واژن دارد. پرده بکارت دو تکه دارای بافت اضافه‌ای هستند. این بافت اضافه، باعث به وجود آمدن دو سوراخ در واژن میشود

انواع دیگر پرده بکارت مثل دندانه ای، شرابه دار، دیوار دار، مشبک را در تصویر زیر می‌توانید مشاهده کنید.

انواع پرده بکارت دختران

اهمیت پرده بکارت

اهمیت پرده بکارت، در میان برخی جوامع و اقوام بسیار پررنگ است. در این قبیل جوامع، خونریزی پرده بکارت در شب زفاف، نشانه باکرگی دختر و نداشتن رابطه جنسی پیش از ازدواج است. با این حال، لازم است بدانید، مواردی نظیر استفاده از تامپون و خود ارضایی با اجسام خارجی هم ممکن است موجب پارگی پرده بکارت شود.

پرده بکارت در کدام قسمت واژن قرار دارد؟

بسته به افراد مختلف یک یا دو سانتی متر بعد از ورودی واژن پرده بکارت قرار دارد.

فاصله بکارت از دهانه واژن

درباره فاصله دهانه واژن تا بکارت باید بدانید که پرده بکارت در مدخل واژن در یک یا دو سانتیمتر اول آن قرار دارد.

دلیل خونریزی پرده بکارت

خونریزی پرده بکارت، اغلب در نخستین آمیزش جنسی مشاهده می‌شود. برخلاف آن چه عموم مردم تصور می‌کنند، پرده بکارت، غشاء سختی نیست. بنابراین، به هیچ عنوان، لازم نیست، نخستین رابطه جنسی با زور و فشار بیش از حد همراه باشد.

در واقع، تحریک کامل، آمادگی برای آمیزش و پایین بودن سطح استرس زن، می‌تواند عدم خونریزی پرده بکارت را به همراه داشته باشد. اضطراب و نگرانی بیش از اندازه در اولین رابطه جنسی، موجب می‌شود، مهبل زن به اندازه کافی مرطوب نشود.

این امر، اگر با فشار و اعمال زور از طرف مرد توأم باشد منجر به ایجاد پارگی و خونریزی خواهد شد. بنابراین، عدم خونریزی پرده بکارت به معنای مرطوب بودن دهانه واژن و نرمی و ملاطفت مرد در هنگام دخول است.

نکته

 • پرده بکارت از مقدار اندکی رشته‌های عصبی برخوردار است. به همین دلیل، پارگی آن با درد زیادی همراه نخواهد بود.
 • توجه داشته باشید، برای حفاظت از سلامت جسمی و روحی بانوان، لازم است رابطه جنسی در نهایت آرامش انجام گیرد. به همین منظور، بهتر است در هنگام خستگی و اضطراب از آمیزش خودداری کنید. این امر، به ویژه درباره نخستین رابطه جنسی مصداق دارد.


فعالیت های آسیب زننده به پرده بکارت

پارگی پرده بکارت برای بسیاری از خانواده‌ها و جوامع موضوع بسیار حساس و شبهه برانگیز است. بسیاری از افراد، با ساختار پرده مهبل آشنایی چندانی ندارند. همین امر، ممکن است، سوء تفاهم‌های فراوانی را ایجاد کند. مراجعه به متخصص زنان و زایمان و انجام معاینات و مشاوره‌های لازم، به شما کمک خواهد کرد با انواع پرده بکارت و دلایل پارگی آن آشنا شوید.

دلایل پارگی پرده بکارت

موارد زیر، شایع‌ترین دلایل پارگی پرده بکارت به حساب می‌آیند:

 • آمیزش جنسی
 • خودارضایی از طریق دخول اجسام خارجی
 • استفاده از تامپون
 • وارد شدن ضربه‌های شدید به واژن

سقوط از ارتفاع و پاره شدن پرده بکارت

بسیاری از افراد، پارگی پرده بکارت را با وقایعی نظیر سقوط از ارتفاع در ارتباط می‌دانند. لازم است بدانید، این طرز تفکر اشتباه است. با این حال، ممکن است پس از اتفاقاتی مانند سقوط از بلندی یا بعد از فعالیت‌‌هایی از قبیل، کوهنوردی یا حمل اجسام سنگین، شاهد خونریزی دستگاه تناسلی باشید.

جای نگرانی نیست! خونریزی یا لکه‌بینی، حاصل وارد آمدن فشار بر رحم است. ناگفته پیدا است که باید با دقت هر چه تمام‌تر از سلامت اندام‌های خود مراقبت کرده و به هیچ عنوان، بدن خود را تحت فشار قرار ندهید. با این حال، این امر، با پاره شدن پرده بکارت در ارتباط نیست. به خاطر داشته باشید، پارگی پرده تنها در صورت دخول ناشی از آمیزش یا وارد کردن اجسام خارجی به واژن اتفاق می‌افتد.

فعالیت‌های ورزشی و پاره شدن پرده بکارت

برخلاف تصور عمومی، انجام ورزش‌هایی نظیر دوچرخه‌سواری، سوارکاری، رقص و بسیاری از فعالیت‌های مشابه به پرده بکارت آسیبی وارد نمی‌کند. در واقع، فقط ضربات سنگین به ناحیه مهبل و وارد شدن اجسام خارجی در واژن مشکل‌ساز خواهد بود.

خودارضایی و پاره شدن پرده بکارت

خودارضایی و پاره شدن پرده بکارت، می‌توانند تأثیر مستقیمی بر یکدیگر داشته باشند. در اغلب موارد، خودارضایی با وارد کردن برخی اجسام خارجی به داخل واژن همراه است. با توجه به محل قرارگیری پرده بکارت، انجام این کار می‌تواند با پارگی همراه باشد. به علاوه، ضربه نیز می‌تواند منجر به پارگی پرده شود. با این حال، اگر خودارضایی به روشی غیر از موارد یاد شده انجام شود با پارگی و خونریزی توأم نخواهد بود.

علائم پاره شدن پرده بکارت

علائم پاره شدن پرده بکارت از فردی به فرد دیگر متفاوت است. همان طور که پیش‌تر هم گفته شد، شدت علائم به ساختار، ضخامت و نوع پرده بستگی دارد. در مواردی، ممکن است آسیب دیدن این بخش از اندام تناسلی زنانه با خونریزی و احساس درد خفیف همراه باشد. با این حال، هیچ یک از این نشانه‌ها مبنای مناسبی برای تشخیص پارگی به حساب نمی‌آیند. در صورت بروز حادثه و برای اطمینان از سلامت پرده بکارت، لازم است به پزشک زنان و زایمان مراجعه کنید.

مقدار خونریزی در پاره شدن بکارت

پارگی پرده بکارت در همه افراد با خونریزی و درد همراه نیست. در واقع، این امر به نوع و ضخامت پرده بستگی دارد. به عنوان مثال، در کسانی که دارای پرده حلقوی یا ارتجاعی هستند، پارگی معنایی نخواهد داشت. این موضوع، درباره سایر افراد اندکی متفاوت است. برخی اشخاص، تنها به مدت یک یا دو دقیقه، چند قطره خون را مشاهده خواهند کرد. این در حالی است که خونریزی ناشی از پاره شدن پرده بکارت در سایر افراد، ممکن است متوالی باشد. این امر، ناشی از ایجاد آسیب در نواحی اطراف مهبل است. از عوامل تأثیرگذار در شدت خونریزی می‌توان به موارد زیر اشاره کرد:

 • ضخامت پرده بکارت
 • نوع پرده بکارت
 • شدت دخول
 • عدم آمادگی زن برای برقراری رابطه جنسی
 • خشکی واژن
  پرده بکارت یا هایمن (hymen)، در خانم‌ها دارای انواع مختلفی است. مهبل برخی خانم‌ها، به صورت مادرزاد فاقد پرده است. این در حالی است که برخی دیگر، دارای پرده‌ای ضخیم و یکپارچه هستند. شایع‌ترین نوع پارگی پرده بکارت، ناشی از اولین آمیزش جنسی است. به این ترتیب، پرده مهبل در چند جا دچار پارگی شده و  به بخش‌های ختلفی تقسیم می‌شود. در اغلب موارد، این قطعات تا زمان به دنیا آمدن نخستین فرزند در اطراف واژن باقی می‌ماند.

بایدها و نبایدهای پرده بکارت

از اصلی‌ترین بایدها و نبایدهای پرده بکارت می‌توان به موارد زیر اشاره کرد:

 • از وارد کردن اجسام خارجی از جمله، تامپون به واژن خودداری کنید.
 • از برقراری رابطه جنسی همراه با زور و فشار خودداری کنید.
 • در هنگام انجام فعالیت‌های ورزشی مراقب باشید.
 • از وارد آمدن ضربات سنگین بر مهبل جلوگیری کنید.
 • از حمل و بلند کردن اجسام سنگین خودداری کنید.
 • برای اجتناب از آسیب احتمالی به پرده بکارت و دیواره‌های واژن، در هنگام اولین آمیزش، باید به اندازه کافی تحریک شده و آماده باشید.
 • در هنگام برقراری رابطه جنسی، می‌توانید از ژل‌ها و لوسیون‌های مخصوص استفاده کنید.
 • دفعات نخست برقراری رابطه جنسی، ممکن است با درد توأم باشد. برای کاهش آن، می‌توانید از داروی بی‌حسی موضعی استفاده کنید.
 • پس از نخستین آمیزش، بهتر است به متخصص زنان و زایمان مراجعه کرده و از راهنمایی‌های وی بهره‌مند شوید.

پارگی پرده بکارت در افراد مختلف با علائم متنوعی همراه است. نوع و ضخامت پرده از اصلی‌ترین عومل موثر بر شدت خونریزی و درد ناشی از پاره شدن آن به حساب می‌آیند. معاینه توسط متخصص زنان و زایمان، بهترین روش کسب اطلاع در این مورد است.

پارگی پرده بکارت در برخی فرهنگ‌ها و جوامع سنتی از حساسیت زیادی برخوردار است.
پرده بکارت، غشاء ظریفی است که در دهانه مهبل دوشیزگان قرار دارد و از بروز عفونت جلوگیری می‌کند.
انجام برخی اقدامات و فعالیت‌ها، آن را دچار پارگی و آسیب می‌کنند. در این صورت، فرد می‌تواند با مراجعه به متخصص زنان و زایمان، جراحی ترمیم پرده بکارت را انجام دهد.
بدیهی است که پیش از هر کاری، بهتر است با پزشک مشورت کرده و از میزان آسیب وارده و راه‌کارهای احتمالی آن آگاهی یابید. سایت یا اپلیکیشن پذیرش ۲۴ به شما کمک می‌کند، به صورت شبانه‌روزی و آنلاین با بهترین و باتجربه‌ترین پزشکان و متخصصان حوزه زنان و زایمان، در تماس بوده و سوالات خود را مطرح کنید.با کلیک کردن روی متن دکتر زنان آنلاین مستقیم به صفحه انتخاب پزشک منتقل شوید.

عوامل موثر در پارگی پرده بکارت

پارگی پرده بکارت، اغلب حاصل وارد شدن جسم خارجی به واژن یا تحمل ضربات سخت به این ناحیه است. در این صورت، فرد می‌تواند احساس درد یا خونریزی را تجربه کند. با توجه به تنوع مدل‌های پرده مهبل، آسیب‌های وارده به آن نیز ممکن است دارای انواع گوناگونی باشد. از عوامل موثر در پارگی پرده بکارت می‌توان به موارد زیر اشاره کرد:

 • رابطه جنسی همراه با دخول
 • خودارضایی با وارد کردن جسم خارجی در واژن
 • انجام جراحی‌های سنگین در ناحیه لگن
 • بروز تصادف، همراه با تحمل ضربات و فشار شدید در ناحیه لگن و واژن
 • تجاوز جنسی
 • انجام برخی فعالیت‌های سنگین

حلقوی ارتجاعی پاره می شود؟

با زایمان بله ولی با رابطه جنسی خیر ممکن است خونزیزی یا پارگی اتفاق نیوفتد.

در ابتدای این عنوان لازم به ذکر است که ترمیم واقعی که غیرقابل تشخیص نباشد تقریبا غیر ممکن است. روش های معمول باید با اطلاع و رضایت همسر یا حکم پزشکی قانونی صورت بگیرد. این مطالب پزشکی است و مبنای استناد متن نیست. برای دریافت اطلاعات معتبر تر و مرتبط با سوال مورد نظر خود، بهتر است با پزشکان زنان و زایمان ارتباط بگیرید.

روش‌های ترمیم پرده بکارت

ترمیم پرده بکارت، اغلب به روش جراحی صورت می‌گیرد. با این حال، ممکن است این کار به شیوه‌های دیگری نیز انجام شود. از رایج‌ترین روش‌های ترمیم بکارت می‌توان به موارد زیر اشاره کرد:

 • استفاده از کپسول ترمیم بکارت
 • ترمیم بکارت با گیاهان دارویی
 • جراحی پرده بکارت

پرده بکارت اسیب دیده

قابل تشخیص بودن پرده بکارت

در مواردی، ترمیم بکارت قابل تشخیص است. باقی ماندن اثرات جراحی، به ویژگی‌های فیزیکی فرد و مهارت جراح و متخصص زنان و زایمان بستگی دارد. با این حال، اغلب پزشکان با انجام معاینه می‌توانند ترمیم بکارت را تشخیص دهند.

تشخیص پارگی پرده بکارت

تشخیص پارگی پرده بکارت توسط خود فرد با عکس یا آینه امکان پذیر نیست و حتما باید توسط پزشک متخصص زنان و زایمان معاینه انجام شود و گواهی سلامت یا عدم سلامت پرده بکارت به شخص داده شود.

علائم نداشتن بکارت

یکی از اصلی ترین علائم و نشانه های نداشتن پرده بکارت که بین مردم شایع است عدم خونریزی در اولین رابطه جنسی است که البته این عدم خونریزی ممکن است مربوط به دلایل دیگری باشد.

آزمایش پرده بکارت

بر خلاف باور عمومی، آزمایش بکارت به معنای آزمایش سلامت پرده نبوده و تنها به منظور دریافت گواهی انجام نمی‌شود. مراجعه به متخصص زنان و زایمان و انجام آزمایش مذکور به آگاهی از میزان ضخامت پرده و آشنایی با نوع پرده مهبل کمک می‌کند. به این ترتیب، فرد می‌تواند برای به حداقل رساندن مشکلات احتمالی، آمادگی داشته باشد.

توصیه ما به شما این است که علاوه‌بر استفاده از راهکارهای این مقاله، حتما از نظر پزشکان متخصص در این زمینه نیز استفاد کنید تا بتوانید این مشکل را اصولی درمان کنید.

آزمایش بکارت قبل از ازدواج اجباری است؟

خیر این آزمایش اجباری نیست اما بسته به سنت و فرهنگ خانواده ها ممکنه در برخی خودشون اجبار کنند و گواهی بگیرند.

زمان مناسب برای ترمیم پرده بکارت

زمان مناسب برای ترمیم بکارت، از محدودیت چندانی برخوردار نیست.در مقاله نکاتی که درباره ترمیم پرده بکارت باید بدانید! کاملا درباره این موضوع توضیح داده ایم.

پرده بکارت و فورشت

من دوروز قبل یه رابطه داشتم که اتفاقی آلت بهم برخورد کرد ولی وارد نشد، همون لحظه درد و سوزش گرفتم و اندازه چند سر سوزن خون قرمز رنگی اومد، بعدش به ماما مراجعه کردم که گفت ناحیه ساعت شش پرده آسیب دیده که خیلی کمه و باید ترمیم کنی ولی چون گفت اگر امروز ترمیم کنی اصلا مشخص نمیشه و خیلی اصرار داشت به ترمیم ترسیدم که نکنه چیزی نشدن باشه و الکی ترمیم کنم ، برای همین فرداش رفتم متخصص زنان که دید و گفت پرده سالمه خونریزی ام میتونه بخاطر فورشت باشه…قبلا هم من نامزدی داشتم که جدا شدم و پزشکی قانونی تو نامه نوشته پرده حلقوی قابل اتساع، نمیدونم چیو باور کنم آیا حرف ماما رو باور کنک یا پزشکی قانونی که میگه حتی با دخول هم پاره نمیشه، خودم هم که نگاه میکنم قسمتی که واژن تموم میشه و میخواد برسه به مقعد یه سوراخ خیییییلی ریز هست که حس میکنم سوزش از اونه ، میشه بگید فورشت قابل مشاهده خودم هست یانه؟من چیکار کنم حرف کدومو باورکنم خواهش میکنم جواب بدید

سلام وقت بخیر وقتی دخولی صورت نگرفته پس مسئله پارگی بکارت رد میشه به نظر من ممکنه فورشت یعنی ورودی واژن همون جایی که خودتون مشاهده کردید یه خراش سطحی برداشته باشه نگران نباشید

شما می‌توانید از طریق مشاوره با پزشکان و دکتر زنان انلاین ، پاسخ مناسب پرسش‌های خود را بیابید. نصب اپلیکیشن پذیرش ۲۴ بهترین راه برقراری ارتباط با حاذق‌ترین پزشکان ایران به حساب می‌آید.

مطالبی که در مقاله بالا ذکر شد فقط جنبه آگاهی بخشی و افزایش اطلاعات شما دوستان عزیز است. و به هیچ وجه جایگزین توصیه پزشک متخصص نیست. لازم است برای مصرف کردن دارو های معرفی شده در این مقاله و انجام دادن روش های درمانی دیگر با توجه به سوابق پزشکی خود با دکتر متخصص مشورت کنید.

گفت و گو با پزشک آنلاین متخصص زنان و زایمان

دکتر ندا اکتابانی

دکتر ندا اکتابانی متخصص بهداشت باروری، کارشناس مامایی، دانشگاه علوم پزشکی ایران و رتبه اول دکتری تخصصی بهداشت باروری در سال ۹۳ دانشگاه علوم پزشکی تهران هستند.
فعالیت و مشاوره‌های ایشان در زمینه‌های بیماری‌های رحمی، کیست‌های تخمدان، عفونت زنان، مشاوره در زمینه پرده بکارت، روش‌های پیشگیری از بارداری، مشاوره ازدواج و قبل از بارداری، درمان کیست تخمدان، اختلالات هورمونی، غربالگری سرطان دهانه رحم و پستان، درمان خونریزی‌های غیر طبیعی زنان، سکسولوژی و بیماری‌های زنان و زایمان، عفونت‌های زنان و درمان عوارض یایسگی، مشاوره تعیین جنسیت و بیماری‌های مقاربتی و… است.

دکتر سها میررضا

دکتر سها میررضام، متخصص زنان و زایمان، فارغ التحصیل در سال ۹۰ دوره عمومی دانشگاه تهران و دوره تخصص دانشگاه شهید بهشتی در سال ۹۲ هستند.
مشاوره و فعالیت ایشان در زمینه‌های زنان، زایمان و نازایی، جراحی زنان به روش لاپاراتومی، لاپاراسکوپی و هیستروسکوپی، درمان عفونت لگن، مراقبت‌های دوران بارداری، درمان نازایی و تلقیح اسپرم به روش IUI، درمان بیماری‌های مقاربتی زگیل تناسلی، سوزاک و سیفلیس، آمادگی برای زایمان و… است.

۵/۵ (۱ نظر)

منبع: https://www.paziresh24.com/blog/

منبع
Lose” Your Virginity

تیم تولید محتوای پزشکی و سلامتی پذیرش۲۴

تیم تحریریه پذیرش۲۴ متشکل از پزشکان متخصص و پرستاران دارای مجوز، مترجمان و نویسندگان با تجربه در حوزه تولید محتوای پزشکی و سلامتی تمام تلاش خود را در جهت اطلاع رسانی و آگاهی سازی کامل و جامع در خصوص داروها، بیماری‌ها و سایر اطلاعات سلامتی برای استفاده عمومی کاربران پذیرش۲۴ از منابع معتبر علمی به کار می‌بندد.
guest
688 پرسش و پاسخ
بیشترین امتیاز
جدیدترین قدیمی ترین
Inline Feedbacks
نمایش همه نظرات
مژگان
مژگان
2 ماه قبل

سلام ایا دختری که به سن ۳۹ یا ۴۰ برسد پرده بکارت ازبین میرود ورابطه نداشته باشد

شریفه
شریفه
در پاسخ به  مژگان
27 روز قبل

سلام من دخترم دوسالیش است اون با کنش به زمین خورد و یکم خون داد خیلی نگرانم آیا دخترکم سالمه یا خیر

Last edited 27 روز قبل by شریفه
هانیه
هانیه
5 ماه قبل

سلام وقتتون بخیر ، مقالاتی خوندم راجب به هایمن یا همون پرده بکارت که اصلا پرده بکارتی وجود نداره ، و ممکنه در خانم ها خونریزی نباشه میخواستم صحت این حرف رو بدونم .

آیا ممکنه پرده بکارتی وجود نداشته باشه ؟

محمود دد
محمود دد
در پاسخ به  هانیه
26 روز قبل

میشه بگی اهل کدوم شهری؟

sara
sara
6 ماه قبل

ببخشید از چند سالگی پرده بکارت تشکیل میشه؟

محمد
محمد
در پاسخ به  sara
1 روز قبل

۸تا ۱۱

ناشنس
ناشنس
7 ماه قبل

با سلام من بعضی اوقات با مالش روی بالشت خودمو ارضا میکنم نمیتونم برم پیش دکتر نامزد دارم الان میترسم بکارتم از دست رفته باشه تو رو خدا کمکم کنید خیلی میترسم

سلطانی
سلطانی
7 ماه قبل

سلام من دو سال پیش چندین بار خود ارضایی داشتم اما هیچ شیئی وارد واژن نکردم و حتی انگشت هم وارد نکردم. بعد از خودارضایی ها نه خونی می‌دیدم نه دردی داشتم. آیا پرده سالمه؟

بیزینس
بیزینس
8 ماه قبل

سلام و درود فقط یک سوال دارم در مورد پرده بکارت indicent hymen به چه معناست

سایه
سایه
10 ماه قبل

سلام ببخشید این سوال رو میپرسم… ایا پرده بکارتی که از سوراخ دیده میشه سفید هس ماله من چرا سفیده اخه میگن قرمز میشه

دکتر ندا اکتابانی
پزشک متخصص
در پاسخ به  سایه
10 ماه قبل

سلام خیر چون پرده بکارت حالت سفید داره و قرمز نیست نگران نباشید

Somi
Somi
11 ماه قبل

سلام ببخشید من ۱۸ سالم هست و یه چند مدتی هست احساس کی کنم پرده بکارتم اسیب دیده و با توجه ب مطالبی ک خوندم هنگام قاعدگی درد بسیار زیادی دارم روم نمیشه ب کسی بگم و میخواستم بدونم با عکس میتونید تشخیص بدهید ک اسیی دیده یا نا

دکتر زهرا بهرامی
پزشک متخصص
در پاسخ به  Somi
11 ماه قبل

باید از نزدیک معاینه بشین و برای عکس خودتون رو دستکاری نکنید
پارگی پرده باعث درد قاعدگی نمیشه

Ahmad jawad
Ahmad jawad
14 روز قبل

بدون خونریزی هم میشه از باکره بودن دختر مطمئن شد؟

مارتیک زرین منش
مارتیک زرین منش
18 روز قبل

جاری شدن خون

ازاده
ازاده
21 روز قبل

سلام من قبلا یه ضربه ب در واژنم اصابت کرد ک باعث شد خونریزی داشته باشم ولی دخولی انجام نشد پیش دکتر ک رفتم یه ترمیم کوچیک کرد در حد ۵تا بخیه ولی گفت پرده سالمه بعدا هم خونریزی داری الان نامزدم خیلی کم دخول انجام داد در ند ۳یا ۴ سانت خون ریزی نکرد ولی خیلی درد داشتم فشار زیادی وارد شد الان من ذهنم درگیره ک چرا قبلا با یه ضربه خیلی کم خونریزی کرد الان با دخول خونی نیومد اگ کسی اطلاع داره راهنمایی کنه

Mina
Mina
26 روز قبل

سلام خسته نباشید من ۱۶ سالمه و نامزد دارم از ۱۲ سالگی پریود شدم و ارضا هم میشم آیا برای زدن پرده مشکلی هست؟یا نه¿

Mina
Mina
26 روز قبل

سلام خسته نباشید من ۱۶ سالمه و نامزد دارم از ۱۲ سالگی پریود شدم و ارضا هم میشم آیا برای زدن پرده مشکلی هست؟یا نه

Mina
Mina
26 روز قبل

سلام خسته نباشید من ۱۶ سالمه و نامزد دارم .پریود هم شدم از ۱۲ سالگی و ارضا هم میشم میخواستم ببینم برای زدن پرده مشکلی هست یا نه؟

Janan
Janan
29 روز قبل

سلام وقتتون بخیر من ۱۸ سالمه یکم انگشت رفته داخل بنظرتون پرده پاره شده یا نه؟ به دکتر هم نمیتونم برم کمکم کنید؟

زهرا
زهرا
1 ماه قبل

میشه لطفا زود جواب منو بدیت ؟اخه خیلی نگرانم میخام بینم پرده بکارتم سالمه

زهرا
زهرا
1 ماه قبل

سلام ایا مالش به پرده بکارت اسیب میزنه ؟

کاکتوس
کاکتوس
1 ماه قبل

هیچ آزمایشی وجود نداره که ثابت کنه یه خانمی باکرست اون تکه پوستی که شما انقد گندش کردید هیچی نیس تست بکارت منسوخ شده و فاقد اعتباره جمع کنید این خشونت علیه زنان رو هرکی هایمن داره باکره نیست اونی م که نداره برچسب هرزگی بهش نزنید برید یکم مطالعه کنید ممنون

دکتر آسنات
دکتر آسنات
1 ماه قبل

سلام

ناشناس
ناشناس
در پاسخ به  دکتر آسنات
3 روز قبل

سلام وقتتون خوش وقتی انگشت خود را هم داخل کنی پدره پاره میشود

سیمین
سیمین
1 ماه قبل

سلام من تو یه شرکت خصوصی تو تهران سرکارم مدیر شرکتمون به زور مجبورم کرد از پشت باهاش رابطه داشته باشم که درحین رابطه التش لیز خورد ورفت داخل واژنم باوجود اینکه درد زیادی داشتم اما خونریزی نبود بعد ازاون چند بار دیگه هم باهاش ارتباط داشتم نمیدونم پرده دارم یا حلقویه

ناشناس
ناشناس
1 ماه قبل

سلام وقتتون بخیر لطفاً جواب بدید ممنون میشم من خیلی استرس دارم که پرده پاره شده یانه من چند بار خود ارضایی داشتم ولی فقط با قسمت بالایی و پایینی کاری نداشتم ولی یک بار مداد لایه ….. کردم و چند بار وزنه ۱۵ کیلویی بر می داشتم آیا پردم آسیب دیده ؟ لطفاً جواب بدید ممنون میشم

ناشناس
ناشناس
1 ماه قبل

لطفاً جواب بدید ممنون میشم

ناشناس
ناشناس
1 ماه قبل

سلام خسته نباشید ببخشید من چند بار خود ارضایی کردم ولی به قسمت پایین دست نزدم فقط با قسمت بالا خود ارضایی داشتم ولی یک بار مداد تو لایه …… کردم و چند بار وزنه ۱۵ کیلویی بلند میکردم به نظرتون پردم آسیب دیده ؟

خانم رحمانی
خانم رحمانی
1 ماه قبل

من رابطه داشتم فقد مالیندنش آیا پرده زده شده

zahra
zahra
1 ماه قبل

سلام وقتتون بخیر میخواستم بفهم اگه کمی دخول صورت بگیرد پرده بکارت پاره میشود

الناز محمدیان
الناز محمدیان
2 ماه قبل

سلام ببخشید.من خود ارضایی داشتم با انگشت یه کم رفته داخل به نظرتون پاره شده چکارکنم میترسم بعدش دکتر روم نمیشه برم کمکم کنید

ریحانه
ریحانه
2 ماه قبل

سلام پرده ای ک با رابطه جنسی پاره شده باشه با پرده ک با افتادن از اسب یا خودارضایی فرقی داره وقتی ک آزمایش میدی فهمیده میشه.

ببخشید من ۱۴سالمه ک دیروز رفتم دستشویی ک درحالی ک دستشویی میکردم یک دفعه دو قطره خون اومد فکر کردم ک پریود شدم اما دیگه خون نیومد یعنی پرده بکارتم پاره شده

هانیع
هانیع
2 ماه قبل

سلام ببخشید من خودارضایی می کردم از بچگی روی واژن اما اون بالاش فقط تحریک می کردم بعد هر موقع اینجوری می کردم ترشح میزد از واژن آیا پرده بکارتم سالمه؟

مریم
مریم
2 ماه قبل

سلام خوب هستین من دوسال پیش با دوست پسرم رابطه دستی داشتم با چهارتا دستش فرو کرد تو واژنم دوسه روز درد داشتم بنظرتون پرده ام پاره شد یانه هنوز ممنون میشم جواب بدین دارم از استرس میمیرم

فاطمه
فاطمه
2 ماه قبل

سلام ایا پرده بکارت با دست پاره میشه یا نه؟

عسل
عسل
2 ماه قبل

سلام خسته نباشید ببخشید پرده بکارتی هس ک تقریبا حلقوی باشه ولی از بالا تر یخوردع مانند پارگی باشع
یا اون پرده بکارت پارس

سانازصالحی
سانازصالحی
2 ماه قبل

سلام لطفا راهنماییم کنین من ۶ ماهه ازدواج کردم ولی نمیتونم رابطه برقرار کنم خیلی درد دارم چه بی حسی میتونم استفاده کنم که دردم رو کاهش بده؟

فاطی
فاطی
در پاسخ به  سانازصالحی
2 ماه قبل

منم همین مشکلو دارم

Moradi
Moradi
در پاسخ به  سانازصالحی
1 ماه قبل

تو مشکلت واژیناسیوسه عزیزم راجبش تحقیق کن ورزش کگل انجام بده خوب میشی

طناز
طناز
2 ماه قبل

سلام وقت بخیر آیااستفاده خارجی پماد میکوزین در اطراف واژن باعث صدمه پرده بکارت میشه؟

رضا
رضا
3 ماه قبل

در هنگام آزمایشات اولیه برای ازدواج باکرگی هم مورد آزمایش هست؟

رزما
رزما
5 ماه قبل

سلام خوبی یا دردی عادت ماهوار از سالم بودنی پرده بکارت است ممنون میشم پاسخ را ارایه کنید با تشکر

بی نام
بی نام
6 ماه قبل

سلام وقت بخیر من یک جسم خارجی وارد واژن کردم هنگام خود ارضایی خیلی راحت در داخل واژن حرکت می‌کرد و نه خون ریزی ونه درد داشتم آیا بکارت از بین رفته؟

پرواز
پرواز
6 ماه قبل

من پارسال از سر کنجکاوی انگشتم رو وارد کرد و الان خیلی استرس دارم ک پردم پاره شده باشه ن درد داشتم نه خون ریزی میشه جواب منو بدید خیلی میترسم ب دکتر هم نمیتونم مراجعه کنم

ناشناس
ناشناس
7 ماه قبل

سلام من ۱۵ سالمه انڱشتمو توی مدخل ڱزاشتم خون درامد البته خیلی کم ولی الان نمیدونم ﭼـکار کنم یعنی خود به خود ترمیم نمیشه؟؟

مهتاب
مهتاب
7 ماه قبل

عذر خواهی می کنم دکتر من یه سوال داشتم میخواستم بدونم اگر کسی بخواد مطمعن بشه ک پردش سالمه یا ن و پیش از این با انگشت یا چیزی شبیه به الت تناسلی وارد واژنش کرده باشه و بخواد مطمعن بشه و بره پیش دکتر زنان و زایمان و سنش زیر ۱۸ سال باشه اگر پردش آسیب دیده باشه به خانوادش خبر میدن یا به پزشک قانونی میگن؟

محبوبه
محبوبه
در پاسخ به  مهتاب
1 ماه قبل

سلام دکتر من نزدیک دوساله ازدواج کردم پرده بکارتم خیلی ضخیم بود به سختی پاره شد بعد از یکسال اما رابطه خوب ندارم هنوز چون نمیتونم کامل رابطه برقرار کنم و درد موقع رابطه دارم امکان داره که پرده کامل پاره نشده باشه

Moradi
Moradi
در پاسخ به  محبوبه
1 ماه قبل

مشکلت واژیناسیوسه با ورزش کگل خوب میشی راجبش سرچ کن

Moradi
Moradi
در پاسخ به  مهتاب
1 ماه قبل

ن خبر نمیدن

الهام
الهام
7 ماه قبل

سلام خسته نباشین من برای باردارشدن به پزشک مراجعه کردم برام قرص ویتامین وفولیک اسیدداد به همراه لتراکسی وقتی استفاده کردم ۴ روزبعد یعنی روز۱۵پریدی هم سوزش ادرادداشتم نه میتونستم ادرادموکنترل کنم همون لحظه که ادرارم میگرفت دیگه کنترلش نمیتونستم بکنم وباهربارادرادی لخته خونی اندازه ی نخودازم میومد فقط موقع ادراراین خون میومد هر۱۰ ای ۱۵دقیقه میرفتم سرویسواین مشکلوتایک هفته داشتم میخواستم بدونم ایاازعوارض قرص بوده البته باردارم نشدم الان دوباره همون قرص ومصرف کردم برای بارداری ۱۴دهمین روزپریدیم خداروشکرمثل دفه قبل خونریزی بی اختیاری ادرارندارم اماهمش حس میکنم میکنم که هرلحطه احتمال داره حالم بهم بخوره ببمیشه ی راهنمایی بکنین من چیکارکنم

ناشناس
ناشناس
7 ماه قبل

سلام خسته نباشید ببخشید اگر دستمون کمتر از یک سانت چند بار بره تو بدنمون ممکنه پرده پاره شده

ناشناس
ناشناس
در پاسخ به  ناشناس
1 ماه قبل

اصلا یکی دو سانت هم کم گفتن پنج شیش سانت فاصله داره

فاطمه
فاطمه
7 ماه قبل

سلام وقت شما بخیر من ی سوال داشتم من الان ۸ ماهه ازدواج کردم ولی هر بار رابطه خیلی درد دارم موقع نزدیکی نمیدونم چیکار کنم همش بسته میشه ممنونم راهنمایی کنین

ناشیناس
ناشیناس
7 ماه قبل

سلام ببخشید این سوال را از شما میکونم اگر دختر دختر زیری ۱۸ساله باشه اگر بیخاد انگشت خود را داخلی واجن خود کنه پرده بکارت آسیب میبینه یانه شوهر اون سری اون شک میکونه یانه

ناشناس
ناشناس
7 ماه قبل

سلام من خودارضای انجام دادم ولی جسمی وارد نکردن ولی بعدش خون ریزی کردم ممکنه بخاطر این باشه ک پردم پاره شده
توروخدا زود تر جواب بدید خیلی نگرانم

زهرا
زهرا
7 ماه قبل

سلام من ۱۸ سالمه و متاسفانه خودارضایی انجام دادم ولی جسمی وارد نکردم ولی بعد یکم خون ریزی کردم ممکنه این خون ربزی بخاطر این باشه ک پردم پاره شده
توروخدا زود تر جواب بدید خیلی نگرانم

نا شناس
نا شناس
7 ماه قبل

م سلام میشه منو راهنمایی کنین فشار اب واقعا. میتونه پرده رو پاره کنه اگ زیاد باشه برای خودارضایی فا کمکم کنید

معززز
معززز
7 ماه قبل

با زنی ازدواج میکنم که ۵۷ ساله ولی تا حالا ازدواج نکرده آیا پرده بکارتش محفوظ است

فرناز
فرناز
در پاسخ به  معززز
6 ماه قبل

سلام اگر بعد از پاره شدن پرده بکارت چند بار دیگه رابطه برقرار بشه بازم امکان جراحی وترمیم وجود داره

محمد
محمد
در پاسخ به  معززز
2 ماه قبل

داداش تو بگیر داده باشه هم مهم نیست اخراشع دیگه

Fateme
Fateme
7 ماه قبل

سلام من نوزده سالمه پارسال خودارضایی داشتم نمیدونستم پرده کجا قرار داره تای بند انگشت واردواژنم شدروزبعدش پریود شدم که نمیدونم واسه پرده بود یا پریود ولی تا چند ماه بعد از پریود سوزش داشتم الان که خودمو تو آینه نگاه میکنم لابیا خیلی فاصله داره مثل قبلا نیست یعنی پرده ام پاره شده؟

فاطمه
فاطمه
در پاسخ به  Fateme
2 ماه قبل

سلام ایاپرده بکارت با فشارانگشت واینکه بعدخونریزی کندایاپرده کامل پاره شده یااینکه ن

ناشناس
ناشناس
7 ماه قبل

سلام اگر پارگی پرده همزمان با پریودی باشد و ندونیم که خونریزی از چیست باید معاینه شویم

یاس
یاس
7 ماه قبل

پرده ارتجاعی ممکنه گشاد بشع؟!

دکمه بازگشت به بالا