پرده بکارت یا هایمن چیست؟ انواع پرده بکارت با شکل

علائم پاره شدن بكارت؟ تشخيص پارگي بكارت؟ فاصله بكارت از دهانه واژن و سوالات مشابه

پرده بکارت چیست؟

پرده بکارت از موضوعات سوال برانگیزی است که همچنان، نظر بسیاری از افراد را به خود جلب می‌کند. برای آشنایی با انواع پرده بکارت، ابتدا باید با ساختار و تعریف کلی آن آشنایی یابید. پیش از هر چیز، لازم است بدانید، در ابتدایی‌ترین مراحل رشد و نمو جنین دختر، قسمت ورودی واژن به طور کلی مسدود بوده و با بافت ظریفی پوشیده شده است. این بافت، بعدها به پرده بکارت تبدیل می‌شود. می توانید با متخصص زنان و زایمان گفت و گو کنید .

البته، در برخی افراد، از همان بدو تولد، تقسیم سلولی بافت مذکور به شکل کامل انجام می‌گیرد. این افراد، به شکل مادرزاد، فاقد پرده بکارت هستند.

کاربرد پرده بکارت

پرده بکارت باقیمانده یک غشای جدا کننده واژن از دستگاه تناسلی خارجی است، که نقش خاصی ندارد.
ولی اهمیت پرده بکارت در این است که در بعضی از خانم ها این غشا باعث بسته شدن کل ورودی واژن می‌شود، که معمولا باشروع بلوغ و عدم خروج خون قاعدگی و علائم درد و انسداد ادراری مشخص می‌شود.

پرده بکارت از هر نوعی که باشد با دخول دچار پارگی می‌شود.که در معاینه قابل تشخیص است.
پارگی برده بکارت با زمین خوردن و اسب سواری اتفاق نمی افتد.
درصورتی که نوع پرده متخلخل باشد با ورود جسم خارجی هم امکان پاره شدنش وجود دارد.

هایمن چیست؟

پرده بکارت (Hymen) نوعی بافت یا غشاء است که بخشی از دهانه واژن یا کل آن را پوشش می‌دهد. شکل ظاهری و ویژگی‌های کلی هر یک از اندام‌های بدن، از فردی به فرد دیگر متفاوت است. دستگاه تناسلی زنان و پرده مهبل هم از این قاعده مستثنا نیست. انواع پرده بکارت را می‌توان به قرار زیر تقسیم‌بندی کرد:

انواع پرده بکارت

پرده بکارت تیغه ای مسدود حلقوی ارتجاعی

پرده بکارت حلقوی

پرده بکارت حلقوی همان طور که از نام آن پیدا است، اطراف دهانه مهبل را به صورت حلقه‌ای پوشش می‌دهد. پرده بکارت حلقوی، ممکن است قابل اتساع یا غیر قابل اتساع باشد. لازم است بدانید، پرده حلقوی و قابل اتساع از طریق برقراری رابطه جنسی پاره نشده و خونریزی نخواهد داشت. لبه‌های پرده بکارت حلقوی، ممکن است گرد یا دندانه‌دار باشد.

پرده بکارت ارتجاعی

پرده بکارت ارتجاعی یک غشاء انعطاف پذیر است که از طریق آمیزش جنسی پاره نمی‌شود. در مواردی، ممکن است آسیبی جزئی در پرده بکارت حلقوی ایجاد شود.

از کجا بفهمم ارتجاعی هستم؟

برای تشخیص نوع پرده حتما باید به ماما یا پزشک زنان مراجعه کرد و از دستکاری کردن آن پرهیز نمود.

پرده بکارت دو سوراخی

پرده بکارت دو سوراخی توسط یک تیغه گوشتی که در ورودی واژن قرار دارد به دو بخش تقسیم می‌شود. به همین دلیل، اصطلاحا آن را پرده دو سوراخی می‌نامند.

پرده غربالی 

پرده بکارت غربالی به طور ممتد در عرض واژن قرار گرفته و سطح آن با سوراخ‌های ریز و غربال مانندی پوشیده شده است.

پرده مسدود

پرده بکارت مسدود، یک بافت گوشتی فاقد هر گونه سوراخی است که دهانه مهبل را به طور کامل مسدود می‌کند.و در اندک افراد وجود دارد و این گونه افراد نیاز دارند تا جراحی شوند تا پریود شوند یا بتوانند رابطه داشته باشند.

پرده بکارت تیغه ای

پرده بکارت تیغه‌ای یا دو تکه پرده‌ای است که یک تیغه ممتد در طول ورودی واژن دارد. پرده بکارت دو تکه دارای بافت اضافه‌ای هستند. این بافت اضافه، باعث به وجود آمدن دو سوراخ در واژن میشود

انواع دیگر پرده بکارت مثل دندانه ای، شرابه دار، دیوار دار، مشبک را در تصویر زیر می‌توانید مشاهده کنید.

انواع پرده بکارت دختران

اهمیت پرده بکارت

اهمیت پرده بکارت، در میان برخی جوامع و اقوام بسیار پررنگ است. در این قبیل جوامع، خونریزی پرده بکارت در شب زفاف، نشانه باکرگی دختر و نداشتن رابطه جنسی پیش از ازدواج است. با این حال، لازم است بدانید، مواردی نظیر استفاده از تامپون و خود ارضایی با اجسام خارجی هم ممکن است موجب پارگی پرده بکارت شود.

پرده بکارت در کدام قسمت واژن قرار دارد؟

بسته به افراد مختلف یک یا دو سانتی متر بعد از ورودی واژن پرده بکارت قرار دارد.

فاصله بکارت از دهانه واژن

درباره فاصله دهانه واژن تا بکارت باید بدانید که پرده بکارت در مدخل واژن در یک یا دو سانتیمتر اول آن قرار دارد.

دلیل خونریزی پرده بکارت

خونریزی پرده بکارت، اغلب در نخستین آمیزش جنسی مشاهده می‌شود. برخلاف آن چه عموم مردم تصور می‌کنند، پرده بکارت، غشاء سختی نیست. بنابراین، به هیچ عنوان، لازم نیست، نخستین رابطه جنسی با زور و فشار بیش از حد همراه باشد.

در واقع، تحریک کامل، آمادگی برای آمیزش و پایین بودن سطح استرس زن، می‌تواند عدم خونریزی پرده بکارت را به همراه داشته باشد. اضطراب و نگرانی بیش از اندازه در اولین رابطه جنسی، موجب می‌شود، مهبل زن به اندازه کافی مرطوب نشود.

این امر، اگر با فشار و اعمال زور از طرف مرد توأم باشد منجر به ایجاد پارگی و خونریزی خواهد شد. بنابراین، عدم خونریزی پرده بکارت به معنای مرطوب بودن دهانه واژن و نرمی و ملاطفت مرد در هنگام دخول است.

نکته

 • پرده بکارت از مقدار اندکی رشته‌های عصبی برخوردار است. به همین دلیل، پارگی آن با درد زیادی همراه نخواهد بود.
 • توجه داشته باشید، برای حفاظت از سلامت جسمی و روحی بانوان، لازم است رابطه جنسی در نهایت آرامش انجام گیرد. به همین منظور، بهتر است در هنگام خستگی و اضطراب از آمیزش خودداری کنید. این امر، به ویژه درباره نخستین رابطه جنسی مصداق دارد.


فعالیت های آسیب زننده به پرده بکارت

پارگی پرده بکارت برای بسیاری از خانواده‌ها و جوامع موضوع بسیار حساس و شبهه برانگیز است. بسیاری از افراد، با ساختار پرده مهبل آشنایی چندانی ندارند. همین امر، ممکن است، سوء تفاهم‌های فراوانی را ایجاد کند. مراجعه به متخصص زنان و زایمان و انجام معاینات و مشاوره‌های لازم، به شما کمک خواهد کرد با انواع پرده بکارت و دلایل پارگی آن آشنا شوید.

دلایل پارگی پرده بکارت

موارد زیر، شایع‌ترین دلایل پارگی پرده بکارت به حساب می‌آیند:

 • آمیزش جنسی
 • خودارضایی از طریق دخول اجسام خارجی
 • استفاده از تامپون
 • وارد شدن ضربه‌های شدید به واژن

سقوط از ارتفاع و پاره شدن پرده بکارت

بسیاری از افراد، پارگی پرده بکارت را با وقایعی نظیر سقوط از ارتفاع در ارتباط می‌دانند. لازم است بدانید، این طرز تفکر اشتباه است. با این حال، ممکن است پس از اتفاقاتی مانند سقوط از بلندی یا بعد از فعالیت‌‌هایی از قبیل، کوهنوردی یا حمل اجسام سنگین، شاهد خونریزی دستگاه تناسلی باشید.

جای نگرانی نیست! خونریزی یا لکه‌بینی، حاصل وارد آمدن فشار بر رحم است. ناگفته پیدا است که باید با دقت هر چه تمام‌تر از سلامت اندام‌های خود مراقبت کرده و به هیچ عنوان، بدن خود را تحت فشار قرار ندهید. با این حال، این امر، با پاره شدن پرده بکارت در ارتباط نیست. به خاطر داشته باشید، پارگی پرده تنها در صورت دخول ناشی از آمیزش یا وارد کردن اجسام خارجی به واژن اتفاق می‌افتد.

فعالیت‌های ورزشی و پاره شدن پرده بکارت

برخلاف تصور عمومی، انجام ورزش‌هایی نظیر دوچرخه‌سواری، سوارکاری، رقص و بسیاری از فعالیت‌های مشابه به پرده بکارت آسیبی وارد نمی‌کند. در واقع، فقط ضربات سنگین به ناحیه مهبل و وارد شدن اجسام خارجی در واژن مشکل‌ساز خواهد بود.

خودارضایی و پاره شدن پرده بکارت

خودارضایی و پاره شدن پرده بکارت، می‌توانند تأثیر مستقیمی بر یکدیگر داشته باشند. در اغلب موارد، خودارضایی با وارد کردن برخی اجسام خارجی به داخل واژن همراه است. با توجه به محل قرارگیری پرده بکارت، انجام این کار می‌تواند با پارگی همراه باشد. به علاوه، ضربه نیز می‌تواند منجر به پارگی پرده شود. با این حال، اگر خودارضایی به روشی غیر از موارد یاد شده انجام شود با پارگی و خونریزی توأم نخواهد بود.

علائم پاره شدن پرده بکارت

علائم پاره شدن پرده بکارت از فردی به فرد دیگر متفاوت است. همان طور که پیش‌تر هم گفته شد، شدت علائم به ساختار، ضخامت و نوع پرده بستگی دارد. در مواردی، ممکن است آسیب دیدن این بخش از اندام تناسلی زنانه با خونریزی و احساس درد خفیف همراه باشد. با این حال، هیچ یک از این نشانه‌ها مبنای مناسبی برای تشخیص پارگی به حساب نمی‌آیند. در صورت بروز حادثه و برای اطمینان از سلامت پرده بکارت، لازم است به پزشک زنان و زایمان مراجعه کنید.

مقدار خونریزی در پاره شدن بکارت

پارگی پرده بکارت در همه افراد با خونریزی و درد همراه نیست. در واقع، این امر به نوع و ضخامت پرده بستگی دارد. به عنوان مثال، در کسانی که دارای پرده حلقوی یا ارتجاعی هستند، پارگی معنایی نخواهد داشت. این موضوع، درباره سایر افراد اندکی متفاوت است. برخی اشخاص، تنها به مدت یک یا دو دقیقه، چند قطره خون را مشاهده خواهند کرد. این در حالی است که خونریزی ناشی از پاره شدن پرده بکارت در سایر افراد، ممکن است متوالی باشد. این امر، ناشی از ایجاد آسیب در نواحی اطراف مهبل است. از عوامل تأثیرگذار در شدت خونریزی می‌توان به موارد زیر اشاره کرد:

 • ضخامت پرده بکارت
 • نوع پرده بکارت
 • شدت دخول
 • عدم آمادگی زن برای برقراری رابطه جنسی
 • خشکی واژن
  پرده بکارت یا هایمن (hymen)، در خانم‌ها دارای انواع مختلفی است. مهبل برخی خانم‌ها، به صورت مادرزاد فاقد پرده است. این در حالی است که برخی دیگر، دارای پرده‌ای ضخیم و یکپارچه هستند. شایع‌ترین نوع پارگی پرده بکارت، ناشی از اولین آمیزش جنسی است. به این ترتیب، پرده مهبل در چند جا دچار پارگی شده و  به بخش‌های ختلفی تقسیم می‌شود. در اغلب موارد، این قطعات تا زمان به دنیا آمدن نخستین فرزند در اطراف واژن باقی می‌ماند.

بایدها و نبایدهای پرده بکارت

از اصلی‌ترین بایدها و نبایدهای پرده بکارت می‌توان به موارد زیر اشاره کرد:

 • از وارد کردن اجسام خارجی از جمله، تامپون به واژن خودداری کنید.
 • از برقراری رابطه جنسی همراه با زور و فشار خودداری کنید.
 • در هنگام انجام فعالیت‌های ورزشی مراقب باشید.
 • از وارد آمدن ضربات سنگین بر مهبل جلوگیری کنید.
 • از حمل و بلند کردن اجسام سنگین خودداری کنید.
 • برای اجتناب از آسیب احتمالی به پرده بکارت و دیواره‌های واژن، در هنگام اولین آمیزش، باید به اندازه کافی تحریک شده و آماده باشید.
 • در هنگام برقراری رابطه جنسی، می‌توانید از ژل‌ها و لوسیون‌های مخصوص استفاده کنید.
 • دفعات نخست برقراری رابطه جنسی، ممکن است با درد توأم باشد. برای کاهش آن، می‌توانید از داروی بی‌حسی موضعی استفاده کنید.
 • پس از نخستین آمیزش، بهتر است به متخصص زنان و زایمان مراجعه کرده و از راهنمایی‌های وی بهره‌مند شوید.

پارگی پرده بکارت در افراد مختلف با علائم متنوعی همراه است. نوع و ضخامت پرده از اصلی‌ترین عومل موثر بر شدت خونریزی و درد ناشی از پاره شدن آن به حساب می‌آیند. معاینه توسط متخصص زنان و زایمان، بهترین روش کسب اطلاع در این مورد است.

پارگی پرده بکارت در برخی فرهنگ‌ها و جوامع سنتی از حساسیت زیادی برخوردار است.
پرده بکارت، غشاء ظریفی است که در دهانه مهبل دوشیزگان قرار دارد و از بروز عفونت جلوگیری می‌کند.
انجام برخی اقدامات و فعالیت‌ها، آن را دچار پارگی و آسیب می‌کنند. در این صورت، فرد می‌تواند با مراجعه به متخصص زنان و زایمان، جراحی ترمیم پرده بکارت را انجام دهد.
بدیهی است که پیش از هر کاری، بهتر است با پزشک مشورت کرده و از میزان آسیب وارده و راه‌کارهای احتمالی آن آگاهی یابید. سایت یا اپلیکیشن پذیرش ۲۴ به شما کمک می‌کند، به صورت شبانه‌روزی و آنلاین با بهترین و باتجربه‌ترین پزشکان و متخصصان حوزه زنان و زایمان، در تماس بوده و سوالات خود را مطرح کنید.با کلیک کردن روی متن دکتر زنان آنلاین مستقیم به صفحه انتخاب پزشک منتقل شوید.

عوامل موثر در پارگی پرده بکارت

پارگی پرده بکارت، اغلب حاصل وارد شدن جسم خارجی به واژن یا تحمل ضربات سخت به این ناحیه است. در این صورت، فرد می‌تواند احساس درد یا خونریزی را تجربه کند. با توجه به تنوع مدل‌های پرده مهبل، آسیب‌های وارده به آن نیز ممکن است دارای انواع گوناگونی باشد. از عوامل موثر در پارگی پرده بکارت می‌توان به موارد زیر اشاره کرد:

 • رابطه جنسی همراه با دخول
 • خودارضایی با وارد کردن جسم خارجی در واژن
 • انجام جراحی‌های سنگین در ناحیه لگن
 • بروز تصادف، همراه با تحمل ضربات و فشار شدید در ناحیه لگن و واژن
 • تجاوز جنسی
 • انجام برخی فعالیت‌های سنگین

حلقوی ارتجاعی پاره می شود؟

با زایمان بله ولی با رابطه جنسی خیر ممکن است خونزیزی یا پارگی اتفاق نیوفتد.

در ابتدای این عنوان لازم به ذکر است که ترمیم واقعی که غیرقابل تشخیص نباشد تقریبا غیر ممکن است. روش های معمول باید با اطلاع و رضایت همسر یا حکم پزشکی قانونی صورت بگیرد. این مطالب پزشکی است و مبنای استناد متن نیست. برای دریافت اطلاعات معتبر تر و مرتبط با سوال مورد نظر خود، بهتر است با پزشکان زنان و زایمان ارتباط بگیرید.

روش‌های ترمیم پرده بکارت

ترمیم پرده بکارت، اغلب به روش جراحی صورت می‌گیرد. با این حال، ممکن است این کار به شیوه‌های دیگری نیز انجام شود. از رایج‌ترین روش‌های ترمیم بکارت می‌توان به موارد زیر اشاره کرد:

 • استفاده از کپسول ترمیم بکارت
 • ترمیم بکارت با گیاهان دارویی
 • جراحی پرده بکارت

پرده بکارت اسیب دیده

قابل تشخیص بودن پرده بکارت

در مواردی، ترمیم بکارت قابل تشخیص است. باقی ماندن اثرات جراحی، به ویژگی‌های فیزیکی فرد و مهارت جراح و متخصص زنان و زایمان بستگی دارد. با این حال، اغلب پزشکان با انجام معاینه می‌توانند ترمیم بکارت را تشخیص دهند.

تشخیص پارگی پرده بکارت

تشخیص پارگی پرده بکارت توسط خود فرد با عکس یا آینه امکان پذیر نیست و حتما باید توسط پزشک متخصص زنان و زایمان معاینه انجام شود و گواهی سلامت یا عدم سلامت پرده بکارت به شخص داده شود.

علائم نداشتن بکارت

یکی از اصلی ترین علائم و نشانه های نداشتن پرده بکارت که بین مردم شایع است عدم خونریزی در اولین رابطه جنسی است که البته این عدم خونریزی ممکن است مربوط به دلایل دیگری باشد.

آزمایش پرده بکارت

بر خلاف باور عمومی، آزمایش بکارت به معنای آزمایش سلامت پرده نبوده و تنها به منظور دریافت گواهی انجام نمی‌شود. مراجعه به متخصص زنان و زایمان و انجام آزمایش مذکور به آگاهی از میزان ضخامت پرده و آشنایی با نوع پرده مهبل کمک می‌کند. به این ترتیب، فرد می‌تواند برای به حداقل رساندن مشکلات احتمالی، آمادگی داشته باشد.

توصیه ما به شما این است که علاوه‌بر استفاده از راهکارهای این مقاله، حتما از نظر پزشکان متخصص در این زمینه نیز استفاد کنید تا بتوانید این مشکل را اصولی درمان کنید.

آزمایش بکارت قبل از ازدواج اجباری است؟

خیر این آزمایش اجباری نیست اما بسته به سنت و فرهنگ خانواده ها ممکنه در برخی خودشون اجبار کنند و گواهی بگیرند.

زمان مناسب برای ترمیم پرده بکارت

زمان مناسب برای ترمیم بکارت، از محدودیت چندانی برخوردار نیست.در مقاله نکاتی که درباره ترمیم پرده بکارت باید بدانید! کاملا درباره این موضوع توضیح داده ایم.

پرده بکارت و فورشت

من دوروز قبل یه رابطه داشتم که اتفاقی آلت بهم برخورد کرد ولی وارد نشد، همون لحظه درد و سوزش گرفتم و اندازه چند سر سوزن خون قرمز رنگی اومد، بعدش به ماما مراجعه کردم که گفت ناحیه ساعت شش پرده آسیب دیده که خیلی کمه و باید ترمیم کنی ولی چون گفت اگر امروز ترمیم کنی اصلا مشخص نمیشه و خیلی اصرار داشت به ترمیم ترسیدم که نکنه چیزی نشدن باشه و الکی ترمیم کنم ، برای همین فرداش رفتم متخصص زنان که دید و گفت پرده سالمه خونریزی ام میتونه بخاطر فورشت باشه…قبلا هم من نامزدی داشتم که جدا شدم و پزشکی قانونی تو نامه نوشته پرده حلقوی قابل اتساع، نمیدونم چیو باور کنم آیا حرف ماما رو باور کنک یا پزشکی قانونی که میگه حتی با دخول هم پاره نمیشه، خودم هم که نگاه میکنم قسمتی که واژن تموم میشه و میخواد برسه به مقعد یه سوراخ خیییییلی ریز هست که حس میکنم سوزش از اونه ، میشه بگید فورشت قابل مشاهده خودم هست یانه؟من چیکار کنم حرف کدومو باورکنم خواهش میکنم جواب بدید

سلام وقت بخیر وقتی دخولی صورت نگرفته پس مسئله پارگی بکارت رد میشه به نظر من ممکنه فورشت یعنی ورودی واژن همون جایی که خودتون مشاهده کردید یه خراش سطحی برداشته باشه نگران نباشید

شما می‌توانید از طریق مشاوره با پزشکان و دکتر زنان انلاین ، پاسخ مناسب پرسش‌های خود را بیابید. نصب اپلیکیشن پذیرش ۲۴ بهترین راه برقراری ارتباط با حاذق‌ترین پزشکان ایران به حساب می‌آید.

مطالبی که در مقاله بالا ذکر شد فقط جنبه آگاهی بخشی و افزایش اطلاعات شما دوستان عزیز است. و به هیچ وجه جایگزین توصیه پزشک متخصص نیست. لازم است برای مصرف کردن دارو های معرفی شده در این مقاله و انجام دادن روش های درمانی دیگر با توجه به سوابق پزشکی خود با دکتر متخصص مشورت کنید.

گفت و گو با پزشک آنلاین متخصص زنان و زایمان

دکتر ندا اکتابانی

دکتر ندا اکتابانی متخصص بهداشت باروری، کارشناس مامایی، دانشگاه علوم پزشکی ایران و رتبه اول دکتری تخصصی بهداشت باروری در سال ۹۳ دانشگاه علوم پزشکی تهران هستند.
فعالیت و مشاوره‌های ایشان در زمینه‌های بیماری‌های رحمی، کیست‌های تخمدان، عفونت زنان، مشاوره در زمینه پرده بکارت، روش‌های پیشگیری از بارداری، مشاوره ازدواج و قبل از بارداری، درمان کیست تخمدان، اختلالات هورمونی، غربالگری سرطان دهانه رحم و پستان، درمان خونریزی‌های غیر طبیعی زنان، سکسولوژی و بیماری‌های زنان و زایمان، عفونت‌های زنان و درمان عوارض یایسگی، مشاوره تعیین جنسیت و بیماری‌های مقاربتی و… است.

دکتر سها میررضا

دکتر سها میررضام، متخصص زنان و زایمان، فارغ التحصیل در سال ۹۰ دوره عمومی دانشگاه تهران و دوره تخصص دانشگاه شهید بهشتی در سال ۹۲ هستند.
مشاوره و فعالیت ایشان در زمینه‌های زنان، زایمان و نازایی، جراحی زنان به روش لاپاراتومی، لاپاراسکوپی و هیستروسکوپی، درمان عفونت لگن، مراقبت‌های دوران بارداری، درمان نازایی و تلقیح اسپرم به روش IUI، درمان بیماری‌های مقاربتی زگیل تناسلی، سوزاک و سیفلیس، آمادگی برای زایمان و… است.

۳.۷/۵ (۹ نظر)

منبع
Lose” Your Virginity

تیم تولید محتوای پزشکی و سلامتی پذیرش۲۴

تیم تحریریه پذیرش۲۴ متشکل از پزشکان متخصص و پرستاران دارای مجوز، مترجمان و نویسندگان با تجربه در حوزه تولید محتوای پزشکی و سلامتی تمام تلاش خود را در جهت اطلاع رسانی و آگاهی سازی کامل و جامع در خصوص داروها، بیماری‌ها و سایر اطلاعات سلامتی برای استفاده عمومی کاربران پذیرش۲۴ از منابع معتبر علمی به کار می‌بندد.
guest
866 پرسش و پاسخ
بیشترین امتیاز
جدیدترین قدیمی ترین
Inline Feedbacks
نمایش همه نظرات
هانیه
هانیه
1 سال قبل

سلام وقتتون بخیر ، مقالاتی خوندم راجب به هایمن یا همون پرده بکارت که اصلا پرده بکارتی وجود نداره ، و ممکنه در خانم ها خونریزی نباشه میخواستم صحت این حرف رو بدونم .

آیا ممکنه پرده بکارتی وجود نداشته باشه ؟

محمود دد
محمود دد
در پاسخ به  هانیه
8 ماه قبل

میشه بگی اهل کدوم شهری؟

مرجان زارع
مرجان زارع
در پاسخ به  محمود دد
3 ماه قبل

سلام خوبید

sara
sara
1 سال قبل

ببخشید از چند سالگی پرده بکارت تشکیل میشه؟

محمد
محمد
در پاسخ به  sara
8 ماه قبل

۸تا ۱۱

نرگس
نرگس
در پاسخ به  sara
6 ماه قبل

از چند سالگی پرده بکارت تشکیل میشود؟

محدیسا
محدیسا
در پاسخ به  sara
12 روز قبل

از اول تولدم هستش

ناشنس
ناشنس
1 سال قبل

با سلام من بعضی اوقات با مالش روی بالشت خودمو ارضا میکنم نمیتونم برم پیش دکتر نامزد دارم الان میترسم بکارتم از دست رفته باشه تو رو خدا کمکم کنید خیلی میترسم

ناشناس
ناشناس
در پاسخ به  ناشنس
7 ماه قبل

اره لطفا این سوالشو جواب بدین منم نمیدونم

/***
/***
در پاسخ به  ناشنس
7 ماه قبل

نگران نباش

محدیسا
محدیسا
در پاسخ به  ناشنس
12 روز قبل

فک نکنم البته اگه چیزی وارد نکرده باشی هستش

سلطانی
سلطانی
1 سال قبل

سلام من دو سال پیش چندین بار خود ارضایی داشتم اما هیچ شیئی وارد واژن نکردم و حتی انگشت هم وارد نکردم. بعد از خودارضایی ها نه خونی می‌دیدم نه دردی داشتم. آیا پرده سالمه؟

پاییز
پاییز
در پاسخ به  سلطانی
7 ماه قبل

سالمه خوب دیگه

سامان
سامان
در پاسخ به  سلطانی
7 ماه قبل

بله سالمه سالمه

محدیسا
محدیسا
در پاسخ به  سلطانی
12 روز قبل

احتمالا خیلی زیاد پرده که الکی از بین نمیره باید دخولی صورت بگیره

بیزینس
بیزینس
1 سال قبل

سلام و درود فقط یک سوال دارم در مورد پرده بکارت indicent hymen به چه معناست

سایه
سایه
1 سال قبل

سلام ببخشید این سوال رو میپرسم… ایا پرده بکارتی که از سوراخ دیده میشه سفید هس ماله من چرا سفیده اخه میگن قرمز میشه

دکتر ندا اکتابانی
پزشک متخصص
در پاسخ به  سایه
1 سال قبل

سلام خیر چون پرده بکارت حالت سفید داره و قرمز نیست نگران نباشید

Somi
Somi
1 سال قبل

سلام ببخشید من ۱۸ سالم هست و یه چند مدتی هست احساس کی کنم پرده بکارتم اسیب دیده و با توجه ب مطالبی ک خوندم هنگام قاعدگی درد بسیار زیادی دارم روم نمیشه ب کسی بگم و میخواستم بدونم با عکس میتونید تشخیص بدهید ک اسیی دیده یا نا

دکتر زهرا بهرامی
پزشک متخصص
در پاسخ به  Somi
1 سال قبل

باید از نزدیک معاینه بشین و برای عکس خودتون رو دستکاری نکنید
پارگی پرده باعث درد قاعدگی نمیشه

Zahra
Zahra
2 ساعت قبل

سلام دکتر خوبید
ببخشید من ۱۴سالمه و پسر داییم انگشت وسطشو تا ته ته فرو کرد داخلم اما اصلا خونریزی نداشتم اما ترشح سفید داشتم تروخدا خیلی نگرانم امکان دارع پردم پاره شده باشه

فاطمه
فاطمه
1 روز قبل

سلام
من ۴ ماهه عقد کردم چن بار باشوهرم نزدیکی داشتم ولی اصلا نتونست پرده بکارتم را پاره کنه . تا نزدیکی کردیم من ترسیدم و نشد . دکتر گفت حلقوی تنگ میباشد . خیلی نگرانم آیا ممکنه بجراحی بکشه؟؟

ناشناس
ناشناس
1 روز قبل

سلام خسته نباشید من ۱۸ سالمه یبار توی بچگی یادم نمیاد خیلی کوچیک بودم از پله ها افتادم مامانم میگه که یکم خون توی شورتت دیده می‌شد و الانم نامزدم خیلی میترسم پرده پکارتم توی بچگی پار شده باشه چند باری میخواستم برم پزشک برای معاینه ترسیدم و نرفتم اگه میشه کمکم کنید و بهم بگید که امکان پاره شدن پرده بکارت اس یا ن ممنون میشم

پریا
پریا
2 روز قبل

سلام خسته نباشیدمن یه سوال دارم چندسال پیش من اگه پرده ی بکارت نداشته باشم بعد۷سال میشه پرده بکارت رودوخت لطفا زودترجواب بدین باتشکر

پریا
پریا
2 روز قبل

سلام خسته نباشیدمن یه سوال دارم چندسال پیش من اگه پرده ی بکارت نداشته باشم بعد۷سال میشه پرده بکارت رودوخت لطفا زودترجواب بدین باتشکر

Zahra
Zahra
5 روز قبل

سلام من در دوره راهنمایم بادوستم دعواکردم اونم یک ضربه محکم زد به کمرم و همونجا خونریزی پیدا کردم و یک تیکه های نمیدونم چی بود مشاهده کردم خونریزیم روز بعد بند اومد الان دانشجویم و می‌خوام ازدواج کنم ولی خیلی استرس دارم به پزشک مراجعه نکردم میترسم توروخدا راهنمایم کنید
میترسم پرده بکارت نداشته باشم چطور ثابت کنم کاری نکردم

Last edited 5 روز قبل by Zahra
Meeadeh
Meeadeh
7 روز قبل

سلام من کیست داشتم بعد افتاد داخل تخمدانم خون ریزی کرد بعد با آمپول تزریق کردم ممکنه به پرده ام فشار اومده باشه؟

سمیرا انوری سادات
سمیرا انوری سادات
9 روز قبل

من رابطه داشتم از جلو و لکه بینی دیده شده الان نمی‌فهمم که آسیب دیده وپرده بکارت من یا نه بنظرشما چی نظر دارید

سلطانی
سلطانی
9 روز قبل

دوختراخاک عالم برسرمن اونوقت که شما انگشت توواژنتون میکنین من کجا مرده بودم حالاهم خاک برسرتون ی اینه بزار روش حالت سرپا بشین دوتالب فرج عقب بکش ببین سالمی یانه اگه نشد بیا پیش تودم

۰۰۰۰
۰۰۰۰
17 روز قبل

آیا با انگشت هم پرده آسیب میبیند
و اینکه چه بیماره میتوانو داشته باشد

F6Qw
F6Qw
22 روز قبل

من دیروز با سرعت زیاد افتادم روی یک میله ای که درد شدیدی دارم و خونریزی هم داشتم پوست نازکی هم مشاهده کردم ولی ناحیه تناسلی ام زخم شده ممکنه ایا پرده بکارت پاره شده باشه

ثریا
ثریا
24 روز قبل

سلام وقت بخیر میخاستم بگم کع دخترم ولی بازم معذاعتیادمیخام ازمایش بدم؟

زهرا
زهرا
24 روز قبل

سلام ببخشید من دوساله نامزدم یه بار اتفاقی آلت همسرم داخل واژنم رفت ولی هیچ خونی نیومد و زود بیرون کشید و خودم با آینه نگاه کردم یه چیز در مانندی دیدم وقتی فشار میدادم اون باز می‌شد و فک کنم پردم بود یه پایینش یکم سوراخ بود میشه بگید پردم میتونه سالم باشه

تبسم
تبسم
26 روز قبل

سلام من وقتی نگاه کردم برده سوراخه خیلی کم زمانی که نفس میگیرم بزرگتر میشه ولی بعد اون هم کلان بنده الا چی بدونم که بکارتم سالمه یا نه میشه لطفاً یکم معلومات بدین خیلی نگرام

درکی
درکی
27 روز قبل

سلام ایا پرده بکارت با دارو ترمیم میشه

محدیسا
محدیسا
در پاسخ به  درکی
12 روز قبل

ن با جراحی

مریم جان
مریم جان
28 روز قبل

سلام خسته نباشید اگر کسی تا حالی همرای کسی ربطه نداشته باشه شب اول از جانش خون میایه
اگر افگار هم شده باشه پیش از عروسیش

منا کمری
منا کمری
1 ماه قبل

سلام من برای اولین بار رابطه معقد داشتم خیلی درد وخون هم داشتم ایا اسیبی ب پرده بکارت نزده خیلی نگرانم

مریم
مریم
1 ماه قبل

خواهش میکنم یکی جواب منو بده من مشکل برام پیش اومده خیلی نگرانم ؟؟

مریم
مریم
1 ماه قبل

سلام من رابطه داشتم از جلو بعد خونریزی نداشتم امکان داره پردم پاره شده باشه ؟
بعد چطوری میتونم برم پیش پزشک واسه معاینه ؟؟

هستی حسین پور
هستی حسین پور
1 ماه قبل

سلام من ۱۶ سالمه خونمون فشار آب زیاد بود یهو آب رو باز کردم وارد واژان شد چند قطره خون اومد آیا پرده بکارت من پاره شده؟

محدیسا
محدیسا
در پاسخ به  هستی حسین پور
12 روز قبل

احتمالا

مهناز
مهناز
1 ماه قبل

سلام
ایا هایمن داریم که خون زرد داره یعنی کم رنگ اصلا شبیه خون نباشه مرسی

عبدالشکور
عبدالشکور
3 ماه قبل

آیا تشخیص تخریب پرده بکارت تاچی مدت زمان مشخص میشود

شراره
شراره
3 ماه قبل

سلام من شراره هستم اگر مادرم بفهمه پرده ندارم باید خودکشی کنم کمکم کنید توخدا الان پیام دادم

شراره
شراره
3 ماه قبل

سلام خسته نباشید ببخشید من دختری ۳۰ ساله هستم اصلا رابطه جنسی نداشتم فقط خود ارضایی داشتم یکی دوباره هم با اجسام خارجی خودت ارضای کردم الانم کمک کنید تورو خدا

سارا
سارا
3 ماه قبل

التماس میکنم جواب بدین بهتون صواب میرسه

سارا
سارا
3 ماه قبل

والان میخوام نامزد کنم همون موقع ک پسر خالم بزور مالید خانوادم منونبردن دکترحالا چیکارکنم

سارا
سارا
3 ماه قبل

چون ک وقتی ۶ سالم بوده پسرخالم بزور مالیده نمیدونم دیگ سر شو هم برده یانبرده یادم نیستم الان ۱۸ سالمه آیا با قرص دوباره ترمیم میشه چون خانواده من سخت گیرن نمیتونم برم پیش دکتر

سارا
سارا
3 ماه قبل

سلام من ۱۸ سالمه من بااینه نگاه کردم فقط دو سوراخ میبینم ایاپاره شده پرده بکارتم خواهش میکنم جواب بدین

سارا
سارا
3 ماه قبل

من.بااینه نگاه کردم فقط دو سوراخ میبینم پاره شده

سارا
سارا
3 ماه قبل

و الان میخوام نامزد کنم من اگه عکس بفرستم بهم میگن پاره شده یا ن

سارا
سارا
3 ماه قبل

و ی سال پیشم رابطه داشتم فقط از عقب

سارا
سارا
3 ماه قبل

سلام ۱۸ سالمه من وقتی ۶سالم بوده پسرخالم بزور فقط مالیده بنظرتون پاره شده توروخدا جواب بدین

ماه
ماه
3 ماه قبل

سلام تویه سن ۱۴ ۱۵ سال داخل واژنم خیار کردم
ولی خونریزی نداشتم
میخاستم بپرسم ببینم با معاینه معلوم میشه که دخول صورت گرفته یا چیز دیگه ای وارد شده؟

حدیث
حدیث
4 ماه قبل

سلام من در رابطه جنسی انگشت کردم دو سه بار هیچ خونی نیومدو کامل داخل شد
ولی وقتی کلاهک آلت تناسلی فرو رفت خون اومد
الان من ازتجاعی بودم یا پرده داشتم

ناشناس
ناشناس
4 ماه قبل

سلام من در ۱۵ سالگی با برادرم سکس کردم و از داخل واژنم خونریزی کرد و بعد چند دکتر رفتم معاینه گفتن پاره شده پرده بکارتت حالا بعداز ۱۰ سال راهی هست که پره بکارتم درست شه

....
....
در پاسخ به  ناشناس
9 روز قبل

یزید با داداشت؟:/

Mika
Mika
4 ماه قبل

سلام من موقعی که ۱۲ سالم بود از رو کنجکاوی انگشتمو توی واژنم کردم ولی فشار ندادم و خون و دردی هم نداشت میشه بگید پردم سالمه یا نه؟

نازیلا
نازیلا
4 ماه قبل

سلام وقت بخیر یه موضوعی بود منو خیلی نگران کرده.من حدودای ۱۴..۱۵ سالگیم خود ارضایی داشتم و حتی از اهمیت پرده و بقیه چیزا خبردار نبودم.متاسفانه براثر مالش یا فرو کردن یه جسم بوده(نه عمیق در حد سطحی) و حدود ۴..۵ سالی هست بعد فهمیدنش دیگه انجامش ندادم و به شدت میترسم که از فردا تهمت بدی بهم بزنن موقع ازدواج:)
چطور میتونم این موضوع رو حل کنم؟
حتی خانواده امم این موضوع رو نگفته بودم و حالا به شدت پشیمونم چون حتی کسیم نیستم که با یکی حرف بزنم!
حتی نمیدونم پردم اسیب دیده یا ته ولی اگه دیده باشه میشه ثایت کرد در اثر خودارضایی بوده نه رابطه؟

ملینا
ملینا
در پاسخ به  نازیلا
4 ماه قبل

این سوال منم هست تروخدا جواب بدین من شبو روزم شده گریه خیلی میترسم و خانواده ب شدت سختگیری دارم نمیتونم ب پزشک مراجعه کنم اون لحظع ای ک انگشتمو داخل کردم خون نیومد دردی ام احساس نکردم شاید دو س بار این کارو کردم ب اندازه یک بند انگشت یا یکم بیشتر داخل شد تروخدا جواب بدین من دارم میمیرم….

هلیا
هلیا
4 ماه قبل

ببخشید با مالش یا خود ارضایی ممکنه پرده پاره شه؟؟

Mahsa
Mahsa
4 ماه قبل

سلام من با نامزدم رابطه داشتم چند دیقه پیش ،و فک کنم یکم جلو تر از سرش برد داخل خیلی دردم اومد و هنوز نیم ساعته میسوزه ،بهم گفت تو پرده نداری و قبلا یکی زده میبرمت ازمایش باید بدی منم مخالفتی نکردم ولی خیلی بهم برخورد چون از خودم مطمئن هستم قبل نامزدم حتی دست کسی بهم نخورده نمی‌دونم چرا درد و سوزشش اومد ولی خون نیومد میشه بگید دلیلش چیه و باید چیکار کنم ؟!

Mahsa
Mahsa
4 ماه قبل

سلام

مریم
مریم
4 ماه قبل

من ب دلیل کنجکاوی دستمو کردم تو واژنم ممکنه پردم پاره شده باشه؟؟ خیلی میترسم لطفا بگید

خخخ
خخخ
4 ماه قبل

سلام من داشتم خودم میشستم و یهو حش کردم کمی از ناخنم به داخل واژنم رفت اما هیچ درد و خونی جاری نشد ایا ممکنا بکارتم اسیب دیده باشه؟

علی
علی
4 ماه قبل

سلام من با شخصی نامزد بودم یکسال و متوجه شدم ک ایشون باکره نبودن میشه و موقع سکس ب راحتی داخل رفت و تنگ نبود و الان در حال جدایی هستیم میشه از طریق ازمایش پزشکی قانونی فهمید ک را کسی رابطه داشته یا ن

خخخ
خخخ
در پاسخ به  علی
4 ماه قبل

شما میتونید برید پیش ماما اون میتونه تشخیص بده که قبل از شما رابطه داشته با که نه خود پرده ارتجاعی بوده
چون پرده ارتجاعی بدون خون ریزی هستش

دکمه بازگشت به بالا