عفونت پوستی | انواع ، علائم، راه های درمان و پیشگیری

انواع عفونت پوستی ،عفونت پا عفونت ناخن و راه های درمان آن

عفونت پوستی چیست؟

پوست شما بزرگ‌ترین عضو بدن شما است. وظیفه ی آن محافظت از بدن شما در برابر عفونت است. گاهی اوقات پوست شما خودش عفونی می شود.  عفونت های پوستی به خاطر تنوع گسترده ای از میکروب ها اتفاق می افتد. علائم نیز از خفیف به شدید تغییر می کند. عفونت های خفیف حتی می تواند با داروهای خانگی نیز درمان شود؛ در حالی که نوع شدید آن ممکن است  به داروهای پزشکی نیاز داشته باشد.

عفونت پوستی | انواع ، علائم، راه های درمان و پیشگیری
خارش پوست از علائم عفونت قارچی است

انواع عفونت های پوستی

۱.عفونت پوستی باکتریایی: عفونت های پوستی باکتریایی، اغلب با برآمدگی های ریز و قرمز شروع می شود و به تدریج افزایش سایز می دهد. بعضی عفونت های باکتریایی خفیف هستند  و با آنتی بیوتیک های موضعی درمان می شوند اما سایر عفونت ها به آنتی بیوتیک های خوراکی نیازمندند. انواع مختلف عفونت های باکتریایی شامل موارد زیر است:

۲.عفونت های پوستی ویروسی: این عفونت ها به خاطر یک ویروس ایجاد می شوند. رنج آن نیز از خفیف تا سخت قابل تغییر است. انواع مختلف این عفونت شامل موارد زیر است:

۳.عفونت پوستی قارچی: این عفونت ها به دلیل یک قارچ ایجاد می شود وظاهرا بیشتر در مناطق مرطوب بدن مانند پاها یا زیربغل گسترش می یابند .

بعضی از عفونت های قارچی واگیردار نیستند و این عفونت ها تهدید کننده نیستند. انواع مختلف عفونت قارچی عبارت اند از:

 • پاهای ورزشکاران
 • عفونت تخمیری
 • کرم حلقه ای
 • قارچ ناخن
 • برفک دهان
 • سوختگی پوشک

۴.عفونت پوستی انگلی: این نوع عفونت به وسیله ی یک انگل ایجاد می شوند. این نوع عفونت ها می توانند از پوست هم فراتر بروند و به جریان خون و اعضا نیز وارد شوند. این عفونت ها تهدید کننده نیستند اما ناراحتی ایجاد می کنند. انواع متفاوت عفونت پوستی انگلی شامل موارد زیر است:

 • شپش
 • گال
 • لارو پوستی
 • ساس

علائم عفونت پوستی

علائم عفونت پوستی بستگی به نوع آن دارد. علائم رایج:

 •  قرمزی پوست
 • و جوش هستند.

هرچند که ممکن است علائم دیگری مانند:

 • خارش
 • درد
 • التهاب
 • و حساسیت داشته باشد.

اگر شما تاول پرعفونت یا عفونت پوستی دارید که بهبود نمی یابد، یا بدتر می شود، به پزشک پوست و مو مراجعه کنید. عفونت های پوستی می تواند از پوست عبور کرده و وارد جریان خون  شود که در این صورت تهدید کننده خواهد بود. علائم عفونت شدید شامل موارد زیر است:

 • چرک
 • تاول
 • پوسته شدن،تفکیک
 • تیرگی، بیماری گوشت خوار یا پوستی که بی رنگ و دردناک می شود.

علل عفونت پوستی

علل عفونت پوستی بستگی به نوع آن دارد. مثلا عفونت باکتریایی پوست، زمانی اتفاق می افتد که باکتری از طریق یک آسیب مانند بریدگی یا خراش، وارد پوست شود. گرفتن خراش یا بریدگی ضرورا به این معنا نیست که شما عفونت می گیرید، اما اگر سیستم ایمنی ضعیفی داشته باشید، این ریسک را افزایش می دهد. یک سیستم ایمنی ضعیف، نتیجه ی یک بیماری یا از عوارض یک دارو است.

درباره ی عفونت پوستی ویروسی نیز باید گفت که شایع ترین ویروس ها، جزو یکی از این سه دسته است:

 1. ویروس پوکس
 2. ویروس پاپیلومای انسانی
 3. ویروس هرپس.

شیمی بدن و سبک زندگی، ریسک عفونت قارچی  را افزایش می دهد؛ برای مثال؛ پاهای یک ورزشکار در چندین مسابقه ی دو یا اگر شما زیاد عرق می کنید. قارچ، اغلب در محیط گرم و نمناک رشد می کند. پوشیدن لباس نم دار یا عرق کرده یک فاکتور برای عفونت قارچی است.

حشره های ریز یا اندامگان های پنهان شده زیر پوست و… می تواند موجب عفونت پوستی انگلی شود.

عفونت ساق پا

عفونت ساق پا

عفونت پا یک منبع رایج ناخوشی وناتوانی است. بخش زیادی از عفونت های خفیف در بیماری عصب دیابتی اتفاق می افتد و بانظارت و مراقبت، قابل پیشگیری هستند. تشخیص مناسب و درمان عفونت پا، می تواند چالش برانگیز باشد. درمان موفقیت آمیز به عواملی از جمله: سبب شناسی رگ،عصب و وضعیت ایمنی و…بستگی دارد.

عفونت پا کارهای روزمره ی ما و قدم زدن را با مشکل مواجه می کند و به دلایل مختلفی می تواند اتفاق بیفتد.

عفونت کف سر

کف سر می تواند عفونی شود اگر قارچ یا باکتری از راه فولیکول های مو و پوست آسیب دیده، وارد پوست سر شود. آسیب پوست نیز می تواند نتیجه ی شرایطی مانند پسوریازیس و اگزما باشد. باکتری،برخی عفونت های رایج مانند زرد زخم را ایجاد می کند. علائم عفونت ها مختلف است؛ اگرچه بیشتر وقت ها باعث قرمزی،خارش و چرک می شود. تشخیص تفاوت ها می تواند به انسان کمک کند که راه درمان درست را انتخاب کند. استفاده از کرم های مخصوص یا پماد یا داروهای پزشکی می تواند معمولا عفونت های پوستی را پاک‌سازی کند.

زرد زخم چیست؟

زرد زخم یک عفونت شایع و واگیردار پوستی است. باکتری مثل :

 • استافیلوکوکوس اورئوس
 • یا استرپتوکوکوس پایو گینس

لایه های بیرونی پوست که روپوست نامیده می شود را عفونی می کند. صورت، بازوها و پاها، متداول ترین جاها برای این زخم است. هر کسی واجد گرفتن زرد زخم است؛ اما کودکان مستعدترند؛ مخصوصا در سنین۲تا۵ سال.

عفونت اغلب در بریدگی های کوچک، گازگرفتگی حشرات یا جوش هایی مانند اگزما، هرجایی که پوست آسیب دیده است، ولی می تواند مثل اول شود، اتفاق می افتد. وقتی زرد زخم بر روی پوست سالم به وجود می آید، زرد زخم ابتدایی نامیده می شود؛ ولی وقتی بر روی پوست آسیب دیده اتفاق می افتد، زرد زخم ثانویه نامیده می شود.

همیشه آسان یا حتی ضروری نیست که این تمایز را بین این دو نوع زرد زخم قائل شویم. زرد زخم یک بیماری قدیمی است. نام گذاری این بیماری به قرن چهاردهم میلادی، از انگلستان بر می گردد. پیشرفت باکتری در شرایط داغ و مرطوب اتفاق می افتد.

زرد زخم با توجه به تغییرات فصل، تغییر می کند؛ در  تابستان به اوج خود می رسد و در آب و هوای شمالی کاهش می یابد. زرد زخم در کشورهای توسعه یافته و مناطق فقیرنشین کشورهای صنعتی، رایج تر است. بیشترین تعداد در اقیانوسیه که شامل استرالیا، نیوزلند و چند کشور دیگر است، ثبت شده است.

آیا عفونت باعث خارش پوست می شود؟

عفونت های قارچی و باکتریایی مانند زرد زخم باعث خارش می شوند.

آنتی بیوتیک مناسب برای عفونت پای دیابتی

بیمارانی با عفونت های خفیف می توانند سرپایی با آنتی بیوتیک های خوراکی درمان شوند.

اگرمشکوک به  متیسین پایدارS اورئوس یا ام آر اس آی هستید، آنگاه:

اگر مشکوک به میکروب های گرم منفی یا موجودات غیرهوازی هستید، داروهای دوتایی مثل:

تاکید فراوان می شود که به هیچ وجه خودسرانه داروها را مصرف نکنید. مشاوران آنلاین عفونت پوست ما، با شما هستند تا راهنمایی های لازم را به شما عرضه کنند.

بیماری قارچ پوستی

عفونت قارچی بیماری است که توسط قارچ ایجاد می شود. میلیون ها نوع قارچ وجود دارد. آن ها بر روی چرک، گیاهان، سطوح خانه و روی پوست شما زندگی می کنند که گاهی می توانند منجر به مشکلات پوستی مانند جوش یابرآمدگی شوند.

عفونت ناخن

پارانیشیا یک عفونت پوست است که در اطراف ناخن گسترش می یابد. این زمانی است که باکتری یا قارچ به زیر پوست وارد می شود. پارانیشیا می تواند نتیجه ی جویدن یا گاز گرفتن ناخن ها باشد. اما وقتی که شرایطی وجود دارد که دست ها باید به طور مرتب وقت خیس باشند یا با مواد شیمیایی در تماس باشند، اتفاق می افتد. در بیشتر موارد پارانیشیا جدی نیست.

عفونت پوستی| علائم، راه های درمان و پیشگیری
درمان عفونت ناخن

درمان عفونت پوستی

درمان، بستگی به علت و شدت عفونت دارد. بعضی انواع عفونت های پوستی ویروسی ممکن است به خودی خود در طی چند روز یا چند هفته از بین  بروند.

 • عفونت های باکتریایی بیشتر اوقات ، به وسیله ی آنتی بیوتیک های موضعی که مستقیما با پوست در تماس می باشد؛ یا خوراکی، درمان می شود.
 • اگر باکتری از نوعی باشد که نسبت به درمان مقاوم است، درمان عفونت ممکن است به آنتی بیوتیک سیاه رگی، که در بیمارستان انجام می شود، نیاز داشته باشد.
 • شما می توانید از اسپری های ضد قارچ و کرم برای درمان عفونت قارچی استفاده کنید.
 • اگر شرایط‌ تان بهبود پیدا نمی کند، از پزشکتان درباره ی نسخه ی خوراکی یا کرم های موضعی سوال کنید. علاوه بر آن، شما می توانید از کرم های دارویی پوست، برای درمان عفونت های انگلی پوست استفاده کنید. دکتر عفونت پوست شما ممکن است داروهایی برای کاهش ناراحتی، توصیه کند.

جلوگیری از عفونت پوستی:

 • راهکارهایی برای کاهش شانس گسترش عفونت پوستی وجود دارد. شستن دست ها به صورت مکرر یکی از بهترین راه ها می باشد. شما احتمالا دستتان را بعد از استفاده از سرویس بهداشتی، قبل از تهیه و خوردن غذا و… می شویید. بهتر است که آن را بعد از تمیز کردن بینی تان، سرفه، عطسه، بعد از همراهی و غذا دادن به حیوانات، ملاقات و همراهی با یک فرد بیمار، به درستی و کامل بشویید. از صابون یاسایر تمیزکننده ها برای شست و شوی کف دست و پشت دست و مچ، نوک انگشتان، زیر ناخن ها و بین انگشت ها استفاده کنید و آن ها را زیر آبی که جاری است، بشویید و سپس خشک کنید.
 • هنگام عطسه و سرفه دهان و خود را با دستمال بپوشانید. اگر دستمالی در دسترس ندارید، ترجیحا از آرنج خود استفاده کنید.هر بریدگی عمیق یا گازگرفتگی توسط انسان یا حیوان باید به پزشک نشان داده شود.
 • از ظرف ها و لیوان های استفاده شده ی بقیه استفاده نکنید.
 • به طور مستقیم دستمال های استفاده شده و چیزهای مشابه آن را لمس نکنید.
 • بریدگی خود را بشویید و بانداژ کنید.

چه زمانی به پزشک مراجعه کنیم؟

اگر پوست شما در شرایطی قرار دارد که برای شما ناراحتی ایجاد کرده است، به دکتر بیماریهای پوست خود مراجعه کنید. همچنین می توانید با دریافت نوبت آنلاین با دکتر پوست آنلاین و دکتر عفونی انلاین سایت پذیرش ۲۴ برای درمان عفونت پوستی مشاوره آنلاین دریافت نمایید.

گفت و گو آنلاین با متخصص پوست، مو و زیبایی

 

[ifso id=”16549″]

۲/۵ (۲ نظر)

منبع
healthlinehealthlineclevelandclinic

تیم تولید محتوای پزشکی و سلامتی پذیرش۲۴

تیم تحریریه پذیرش۲۴ متشکل از پزشکان متخصص و پرستاران دارای مجوز، مترجمان و نویسندگان با تجربه در حوزه تولید محتوای پزشکی و سلامتی تمام تلاش خود را در جهت اطلاع رسانی و آگاهی سازی کامل و جامع در خصوص داروها، بیماری‌ها و سایر اطلاعات سلامتی برای استفاده عمومی کاربران پذیرش۲۴ از منابع معتبر علمی به کار می‌بندد.
guest
60 پرسش و پاسخ
بیشترین امتیاز
جدیدترین قدیمی ترین
Inline Feedbacks
نمایش همه نظرات
محمد
محمد
6 ماه قبل

سلام چه پماد یا دارویی برای عفونت پوستی یعنی اولش دانهای قرمز شد کم کم بزرگ و چرک آبکی پس میده به تمام بدنم مخصوصا پشت کمرم و باسننم چندتایی هم رو صورتمه باید چه بکنم

علیرضا
علیرضا
در پاسخ به  محمد
3 ماه قبل

سلام.روی ستون فقرات وسط کتف جوش زده بودبعدازیک هفته بزرگ شده الان سرباز کرده مایع زردرنگ همراه باخون کثیف درمیاد.راهنمای کنید ممنون

سید رضا
سید رضا
8 ماه قبل

سلام من الان دو روز هست بغل صورتم جوش بزرگ در اومده و چرک میده و ورم کرده صورتم باید چی استفاده کنم

نصر الله
نصر الله
11 ماه قبل

سلام آقای دکتر من افغانستانی هستم تو جای که زندگی میکنم دست رسی به دکتر ندارم رودستم صورتم پشتم تاول زده خیلی خارش داره اینقدر که خون میاد ازش بیرون بعدش مثل تاول میشه عفونت میاد بیرون ازش اگه امکانش هست کمکم کنین اسم پماد قرص چیزی هست بگین استفاده کنم ،،

حسن
حسن
1 سال قبل

سلام‌‌سه‌روز‌قبل‌قر‌مزی‌در‌زیره‌زا‌نو‌دا‌شتم‌حالا‌تاور‌قر‌مز‌رنگ‌سفت‌زد‌ه‌‌چرگ‌زیر‌‌زرد‌مشخس‌دید‌ه‌می‌شه‌ممنو‌ن‌را‌اهنما‌ی‌کنید

دکتر یاسر عسکری
پزشک متخصص
در پاسخ به  حسن
1 سال قبل

سلام
حتما معاینه حضوری انجام شود تا تشخیص دقیق داده شود.

eli
eli
12 روز قبل

آیا خارش پوست وکهیر می تونه از عفونت قارچی یا باکتری باشه

mahshid
mahshid
26 روز قبل

سلام وقت بخیر
من حدود سه ماه قبل گوشمو سوراخ کردم و الان سوراخ گوش راستم یچیزی شبیه به جوش درآورده که وقتی دست میزنم درد میگیره ،از چه دارویی میتونم برای درمانش استفاده کنم؟

علی
علی
1 ماه قبل

بیماری پوستی گال داشتم الان درون مجاری خانه بسیاری حشرات از بیرون وکرم روده شد انواع داروها ویکی را استفاده کرد خوب نشد

زانا
زانا
1 ماه قبل

سلام ببخشید من از یک سال پیش صورتم به تور ناجوری جوش های ریز سفید که زیر پوسته نه امکان ترکاندن ان است درد هم نداره ولی الان چن وقتی هست که کل بدن هم همین شکلی شده دور لب هم دکتر هم رفتم تشفیسی ندادن آزمایش چکاب کامل دادم و سونوگرافی کبد دادم میگن هیچ مشکلی نداری

نادر رضایی
نادر رضایی
1 ماه قبل

درود بر شما ، من دو سال است که درگیر بیماری پوستی شده ام ، ابتدا یک قسمت ساق پا جوشهای ریز درکنار هم که بعلت قرمزی با کهیر اشتباه گرفته می‌شد ،کم کم همه تنم را گرفت حتی سرم را ، آنتی بیوتیک جوش‌ها را کم می‌کند اما مشکل این است که در جای جوش ،در قسمت زیرین پوست یک توده به اندازه نخود بوجود می‌آید ،الان کل بدنم وجود دارند و پوستم زخیم و سفت و تیره شده است! آنقدر خاراندم که موهای پاهام از بین رفته! لطفاً راهنمایی بفرمایید.

نازی
نازی
در پاسخ به  نادر رضایی
30 روز قبل

رژیم درست برای پاکسازی کبد همراه دارو

لیلا
لیلا
1 ماه قبل

سلام ران پسرم جوش بزرگ زد اول درد داشت بعد ترکید عفونی بود الان دوروزه خون میاد آیا پزشک لازم است یانه

حبیبی هستم
حبیبی هستم
در پاسخ به  لیلا
1 ماه قبل

سلام دکترلغل رانم ازبالا چندماه میشه جوش بزرگی داشتم وبافشاردادن ترکید دوسه هفته میشه آب خون وچرک دارد ایا نیاز به عمل دارد یا بادارو رفع میشه البته انتی بیوتیک قوی هم مصرف کردم ملی هربار ازطرف دیگه چرک می‌کند خواهشن راهنمای کنید

خانم فتاحی
خانم فتاحی
3 ماه قبل

سلام دختر من گوش سمت راستش بعد از سوراخ کردن عفونت کرده و چرک زیاد داره پماد تتراسیکلین استفاده میکنم کمی بهتر شده اما بازم عفونت دارع الان دو هفته بیشتره ک از پماد استفاده میکنم دکتر بردمش اما با پماد دکتر خوب نشد تجویز دکتر پماد آفیروسین بود لطفا راهنمایی کنید دخترم ۱۵ماهشه

سهند
سهند
3 ماه قبل

سلام دو هفته قبل
روی گونه ام جوش های متعدد ریزی داشتم که به مرور زیر آن به صورت کیست نرم شده بعد از یک هفته که سر باز کرد و کلی چرک و عفونت از آن خارج شد به صورتی که خونابه و چرک آن بند نمی امد من کپسول سفالکسین ۵۰۰ را دوبار در روز استفاده کردم آیا باید خوردن کپسول رو ادامه بدم چون کیست کوچک شده ولی همچنان خونابه از آن خارج میشود

زینب ملایی
زینب ملایی
3 ماه قبل

یه دونه جوش سر سیاه کنار لبم همیشه بود این دفعه محکم بیرون آوردمش حالا عفونت کرده و ورم کرده درد بسیار زیادی داره چکار باید بکنم

فاطمه
فاطمه
4 ماه قبل

سلام آقای دکتر خسته نباشید
من چند روزه بیحالم و تب دارم و روی چونم متورم شده کنارش رخم ایجاد شده و نمیدونم چرا.
تمام بدنم نقطه های قرمز داره باید چیکار کنم سرگیجه ام میگیرم

فریده
فریده
4 ماه قبل

سلام ببخشید من وسط سینم پول مالیده شده الان قرمز شده میسوزه میخاستم ببینم عفونت کرده یا نه

حسین ، استان کرمان ،شهر سیرجان
حسین ، استان کرمان ،شهر سیرجان
4 ماه قبل

ساق پای چپم زخم شده بعد از مدتی جای زخم سیاه کرد و دور زخم باد کرد و زیرش چرک جمع شد و دور سیاهی تورم کرد و و چرک از زیر پوست ساق پا قسمتی ک سیاه کرده بود بیرون زد
رفتم دکتر : پنیسلین ،سفکسیم نوشت بهمراه پماد تتراساکلین، امپول ها رو زدم قرص هامو روهم خوردم اما تورم دور زخم بیشتر شد و چرک زیر قسمت سیاهی ساق پای سمت راست بیشتر شد و درد دور ناحیه سیاهی ب اون اضافه شده حالا میخواستم ازتون خواهش کنم ک راهنمائیم کنیدچ دارم ، قرص ،آمپول یا پمادی رو مصرف کنم تا عفونت ریشه ندونده و ب خونم نزده ؟

سحرامیری
سحرامیری
5 ماه قبل

سلام خسته نباشیدصورتم شدیدجوش زده وجوشامم خوارشت دارن چکارکنم قبلنم جوش میردن شدیددرحدسه چهارتا

احمد
احمد
6 ماه قبل

سلام آقای دکتر من مدتی روی دستم یک زخم بود الان حالت جوش قرمز شد و روی زخم پوست پوستی شد بعد روی زخم حالت چرک هستی پوماد میزنم خوب نمیشه یا باکتری هست تشکر اگه راهنمای کنید خسته نباشی با تشکر از شما

...
...
6 ماه قبل

سلام جناب دکتر وقتتون بخیر
ببخشید من گوشه ی سمت چپ ناخون شست دستم، یه قسمت کوچیکی ازش به رنگ تیره در اومده(قهوه ای). الان حدودا سه هفته میشه و اول کمرنگ بود به مرور پررنگتر تر شد ، درحالت عادی هم درد نداره و حس میکنم جدیدا زیر ناخونم توی همین قسمت تیره یه دونه ی سفید میبینم.
میخواستم ازتون بپرسم این دلیلش چی میتونه باشه؟ آیا خطر ناکه و عفونت هست؟ باید به چه دکتری مراجعه کنم؟
ممنون میشم‌ بنده رو راهنمایی کنید

زهرا
زهرا
7 ماه قبل

باسلام دخترم چندروزپیش توی حمام زیربغل شوشیومکرددستش به سطل آشغال میخوره وژیلتش بایه ژیلت خیلی کثیف عوض میشه ازاون روزبع بعدزیربغلش دونه های قرمزباخارش میزنه ودونه هادارن به جاهای دیگه هم سرایت میکنن ممنون میشن جوابموبدین

پیام
پیام
8 ماه قبل

سلام شرمنده من یه سه چهار ساله میخ رفته کفه پام الان خیلی درد میکنه چیکار کنم

احمد
احمد
9 ماه قبل

سلام. اقای دکتر عسگری من یک ماه است مبتلا به گال هستم. از کرم ترکیبی و پماد پر مترین استفاده میکنم لطفا انتی بیوتیک برای بنده تجویز فرمایید تا عفونت جزیی موجود را بر طرف نماییم. متشکرم

احمد
احمد
9 ماه قبل

سلام. من حدود یک ماه است که به بیماری گال مبتلا شده ام و از کرم پرمترین و یک کرم ترکیبی انتی هیستامین و… استفاده میکنم الان چه انتی بیوتیکی مصرف کنم برای درمان عفونتهای پوستی

عذرا علوی
عذرا علوی
10 ماه قبل

با سلام و عرض خسته نباشید،عذر میخوام روی گردن مادرم یک خال هست ،جدیدا عفونت کرده،دورش قرمز هست وداخلش عفونت که بیرون میادودرد داره
چه درمانی داره؟نمیان بریم پیش دکتر

مرضیه
مرضیه
11 ماه قبل

سلام خسته نباشید یه مدتی از محلول کلیندومایسین ک ضد جوش و آکنه هست استفاده می‌کردم در قسمت کشاله رانها بعد از چند روز انگار بدنم به دارو حساسیت پیدا کرد و به شدت اون قسمت قرمز شده بود مث عفونت پوستی التهاب داش قرمز بود و مقداری تاول و خارش هر چقدر هم پماد استفاده میکنم خوب نمیشه اگه میشه راهنماییم کنید

امیر
امیر
1 سال قبل

سلام وخسته نباشید. ببخشید من پوست نازکی دارم اگه حتی ریش رو اصلاح کنم قرمز میشه حالتی مثل شوره میگیره وکل صورتم قارچ ولک گرفته ممنون میشم راهنمایم کنین

دکتر یاسر عسکری
پزشک متخصص
در پاسخ به  امیر
1 سال قبل

سلام، حتما معاینه دقیق انجام شود و بر اساس معاینه دارو تجویز شود.

لطف الله
لطف الله
1 سال قبل

سلام آقای دکتر من روی دستم دانه خیلی ریز در کنار هم زده و خارش می دهد هر وقت دست هامو میشورم چرک و عفونت میاد بیرون چه پودمادی بزنم تا خوب شه؟

دکتر یاسر عسکری
پزشک متخصص
در پاسخ به  لطف الله
1 سال قبل

حتما باید معاینه دقیق انجام شود و سپس دارو تجویز گردد. برای معاینه به پژشک مراجعه کنید.

فاطمه
فاطمه
1 سال قبل

سلام ببخشید من قبلا پشت گردنم غدد های قرمزی زده بود که کمی هم درد میکرد و بد هم به گوش و زیر فکم زد میخواستم بدونم خطرناک هستند؟

پشتیبانی پذیرش24
پشتیبانی پذیرش24
در پاسخ به  فاطمه
1 سال قبل

سلام دوست عزیز
با تشکر از ثبت مشکل شما
کامنت شما توسط پزشک متخصص دیده شد اما نیاز به شنیدن شرح بهتر و بیشتری از بیماری شما دارد.
لطفا از طریق این لینک با پزشک آنلاین متخصص پوست و مو گفت و گو کنید .
مشاوره آنلاین با متخصص پوست و مو

بی نیاز
بی نیاز
1 سال قبل

با سلام و احترام از عمق قلب خدمت اقای دکترمهربان و خوش قلب، پماد آنتی بیوتیک چه نوعی برای تاول و زخمهای ناشی از بیماری ایی بی موءثر است و نحوه استعمال ان مستقیما بر روی زخم است یا بر دور زخم؟
و چه نوع آنتی بیوتیک خوراکی برای احتمال تاول یاهمان تبخال در مسیر لوله انتقال غذا به معده به علت تنگی مری به وجود امده باشد استفاده میشود؟
سپاس گزار محبت و دانش شما،خانم بی نیاز هستم

دکتر یاسر عسکری
پزشک متخصص
در پاسخ به  بی نیاز
1 سال قبل

سلام و احترام خدمت شما….برای زخمهای پوستی، پماد موپیروسین مناسب میباشد. آنتی بیوتیک مناسب برای زخم ناحیه مری را حتما از همکار فوق تخصص گوارش یا متخصص داخلی سئوال بفرمایید. پماد موپیروسین برای زخم پوست، هر روز یکمرتبه تا دومرتبه استعمال شود به روی زخمها…ساعت دقیقی ندارد..به میل بیمار باشد….اما برای ترمیم کنندگی زخمهای پوستی، کرم ترمیم کننده هان اِسکین هر روز یا هر شب یکبار استعمال شود و محدودیت زمانی ندارد…تا هر وقت که خواستید استعمال فرمایید.(کرم هان اِسکین حاوی عصاره عسل میباشد)…آنتی بیوتیک خوراکی برای زخم پوستی، کپسول سفالکسین میباشد.

ابی اسمانی
ابی اسمانی
1 سال قبل

سلام چندسال پیش اتفاقی دستم به سطل اشغال توکوچه خورد دستم حالت خیس شد چندهفته بعد روی دستم عفونت کرد وبعدچندجای بدنم همینجوره پمادکلوبتازول استفاده میکنم محومیشن دوباره بعدازقط شدن پمادچندجای بدنم دست پا پشت گردن عفونت میشه ممنون میشم راهنمایی کنید

دکتر یاسر عسکری
پزشک متخصص
در پاسخ به  ابی اسمانی
1 سال قبل

با سلام…حتما باید حضورا معاینه تا ابتدا تشخیص دقیق داده شود

علی
علی
1 سال قبل

با سلام روی هر کدام از ران پاهای من۱روی شکو ۱ وپشت ساق پایم ۱ جوش به قطر ۱/۲سانت بود جوش چرکی شدید زده بود که زمانی چرک آن رو خالی میکردنم دردش شدیدتر میشد، زیر آن گلوله بود اندازه فندک که دست میزدیم چرک میامد

دکتر یاسر عسکری
پزشک متخصص
در پاسخ به  علی
1 سال قبل

سلام …لزوم معاینه حضوری

روح ا....
روح ا....
در پاسخ به  دکتر یاسر عسکری
1 سال قبل

سلام آقا دکتر خوبین ببخشید یک سوال داشتم بدنم جوش سفید و قرمز زدهه جای بیضه ها وآلت وخارش هم دارم دوتا آمپول زدم آمپی سیلین و بیتامتازون ازهر کدوم دوتا جواب نمیده

دکتر یاسر عسکری
پزشک متخصص
در پاسخ به  روح ا....
1 سال قبل

لوسیون آفی کلوزون هر روز یکبار بمالید تا ۵ روز

بهروز
بهروز
1 سال قبل

سلام‌ پسرم شپش داشت من هی برمیداشتم طی ماه خلاصه هم خودم گرفتم الان زیر پوستم فکر میکنم چیزی هست دست پا ساق صدرصد هست باید چیکار کنم شبها میترسم هی حشره سفید سیاه بزرگ میاد بیرون راهنمایی کنید توراخدا

لیلا مهدوی زاده
لیلا مهدوی زاده
1 سال قبل

سلام .. نزدیک سه ماهه که پیتریازیس روزه آ دارم..۲۰ روز پیش کرونا گرفتم و تو این دوره داروهایی که مصرف میکردم پیتریازیس رو به بهبودی بود.. الان که دوره مصرف داروهام تمام شد دوباره این قرمزی ها پیداش شد.. خسته شدددم… سه بار دکتر متخصص هم رفتم.. میشه راهنماییم کنید؟

ریحانه
ریحانه
1 سال قبل

سلام خسته نباشید مادر بنده انگشت اشاره شان دچار عفونت شده و دکتر براشون پماد موپیروسین۲ درصد و سفالکسین ۵۰۰ تجویز کرده .بعد از زدن این پماد محل زخم دچار تورم وگرماو درد و قرمزی و تاول های ریز ریز پیدا میکنه .خواستم بدونم این پماد براشون مناسبه ؟؟

دکتر یاسر عسکری
پزشک متخصص
در پاسخ به  ریحانه
1 سال قبل

با سلام…حتما تجویز پزشک را مصرف فرمایید و پس از پایان دوره درمان در صورت عدم بهبودی، پزشک را مطلع سازید تا اقدامات تکمیلی صورت پذیرد.

سید حمید
سید حمید
1 سال قبل

سلام..بالای قوزک پای چپم ی دفه خودبخود تیرنگی پیدا کرد قرمز شد کبود شد اندازه یه سکه بعد وایساود ورم کردن درحالت عادی دردی نداره ولی بلندشم تکون بخورم درد میکنه راه که میرم ورمش بیشتر میشه..دوسال پیش اینجور شد دارو گرفتم از دکتر خوب شد ولی الان باز طرف گخاف قبلی اونجوری شده..علتش چیه؟؟؟؟

دکتر یاسر عسکری
پزشک متخصص
در پاسخ به  سید حمید
1 سال قبل

سلام
تورم احتمالا به مفصل مربوط میشود، با همکار متخصصارتوپدی مشورت فرمایید.

سیمین
سیمین
1 سال قبل

سلام
آیا عفونت پوستی خطرناک است و به اجزای بدن آسیب میزنه؟

دکتر ندا ضامن میلانی
در پاسخ به  سیمین
1 سال قبل

عفونت های پوستی اغلب در محل پوست لوکالیزه هستند و به ارگانهای داخلی آسیب نمیزنند

سمیه
سمیه
1 سال قبل

سلام
عفونت پوستی باعث ایجاد لک روی پوست میشه؟

دکتر سیامک رحمانی
پزشک متخصص
در پاسخ به  سمیه
1 سال قبل

در بعضی موارد بله

اسمر
اسمر
5 ماه قبل

۲۴ روز قبل
سلام چه پماد یا دارویی برای عفونت پوستی یعنی اولش دانهای قرمز شد کم کم بزرگ و چرک آبکی پس میده به تمام بدنم مخصوصا پشت کمرم و باسننم چندتایی هم رو صورتمه باید چه بکنم

زهرا
زهرا
10 ماه قبل

من به جوشهای چرکی صورت و بدنم دست زدم هی مداوم چرک داخل انهارا خارج میکردم الان بدتر شده همشون یه پماد و قرص چرک خشکنی میخوام واسه بسته شد ن انها

فاطمه
فاطمه
11 ماه قبل

سلام دختری ۱۰ ساله دارم از هفته پیش از قسمت کمر بدنش شبها خارش پیدا کرده وهر روز بیشتر شده الان شکمش و کم کم گردنش هم درگیر کهیر های کوچک قرمز شده دیروز دکتر معاینه کرده ونظرش این بود بیماری پوستی ویروسی است وشربت وکسی زین و کرم کارامون تجویز کرده نگرانم که صورتش هم درگیر بشه وباعث لک صورتش بشه میخواستم نظر خانم دکتر رو بدونم آیا جای نگرانی هست یا نه آیا اقدام دیگری باید انجام بدم ممنون میشم راهنماییم کنید

کریمی
کریمی
در پاسخ به  فاطمه
9 ماه قبل

سلام خوب هستید من دختر ۱۰ ساله دارم تمام بدنش کهیر زده یکبار متخصص بردم جواب نگرفتم اگه امکان داره راهنمایی کنید

کریمی
کریمی
در پاسخ به  فاطمه
9 ماه قبل

سلام خوب هستید من دختر ۱۰ ساله دارم تمام بدنش کهیر زده یکبار متخصص بردم جواب نگرفتم اگه امکان داره راهنمایی کنید

دکمه بازگشت به بالا