تمام راه‌های افزایش قد در دختران و پسران

چه عواملی باعث رشد قد می شود؟

برای افزایش قد چه کنیم؟

قد یکی از ویژگی‌های ظاهری است که در مطلوبیت اجتماعی فرد و میزان رضایت از ظاهر تاثیر می‌گذارد. شاید افرادی را دیده باشید که دنبال راه‌های مختلف برای افزایش قد هستند یا والدینی که از کودکی فرزندانشان نگران افزایش قد آن‌ها باشند. بله درست است قد فاکتور خیلی مهمی در اعتماد به نفس ما تلقی می‌شود. می توانید با متخصص استخوان و مفصل صحبت کنید .

اما بعضی وقت‌ها برای بلندتر شدن قد کاری از دست ما بر نمی‌آید. چون قد یک صفت ارثی است. یعنی میزان قد ما متاثر از قد والدین ما است و ویژگی‌های آن‌ها از طریق کروموزوم‌ها به ما منتقل می‌شود. با این حساب تکلیف کسی که پدر و مادر قد کوتاه دارد چیست؟ آیا تمام درها به روی این فرد بسته است؟ یا این‌که راه‌های افزایش قد وجود دارد که بتواند این فرد را قد بلند کند؟

متخصص آنلاین استخوان و ارتوپدی

عوامل موثر بر افزایش قد چیست؟

ژنتیک

موثرترین عامل بر افزایش قد عوامل ژنتیکی است. دانشمندان ثابت کرده‌اند، میزان قد هر فردی ۸۰ درصد از والدین او به ارث رسیده است. پس اگر والدین کوتاه قد داشته باشید باید به ۲۰ درصد باقیمانده اتکا کنید و راه‌های افزایش قد را در زمان مناسب انجام دهید.

البته  این نکته را هم به خاطر داشته باشید که قد خصوصیت چند ژنی دارد، یعنی ممکن است پدر و مادر شما کوتاه قد یا قد متوسط داشته باشند اما افراد دیگر در خاندان شما قد بلندی داشته باشند و شما این‌قدر خوش‌شانس باشید که ویژگی قد بلندی را از آن‌ها به ارث ببرید.

تغذیه مناسب

تغذیه صحیح و کامل عاملی است که می‌تواند در افزایش قد موثر باشد. تغذیه هم در دوران جنینی و هم در دوران بلوغ و بزرگسالی بر افزایش قد موثر است. معمولا کسانی که از سوءتغذیه رنج می‌برند، افرادی قد کوتاه هستند، زیرا نیازهای بدنشان تامین نشده است. به‌خصوص وجود روی در رژیم غذایی عامل موثر بر افزایش قد است. با مراجعه به دکتر تغذیه میتوانید برنامه غذایی مفید و موثر برای افزایش قد خود دریافت کنید.

بیماری‌های پس از تولد

فرد بیمار نیاز به سوخت و ساز بیشتری دارد تا با عوامل بیگانه و بیماری‌زا مقابله کند. استراحت کردن و رژیم‌غذایی که تامین کننده‌ی نیاز یک بیمار باشد باعث می‌شود فرایند رشد متوقف نشود.

عوامل محیطی

شرایط محیطی که یک فرد از بدو تولد تا بزرگسالی در آن قرار دارد بر سلامت بدن و میزان رشد قد و حتی افزایش وزن هم تاثیر گذار است. نوزادی که وزن و قد پایین هنگام تولد دارد یا  بعد از تولد مورد مراقبت مناسب قرار نمی‌گیرد یا نوزادی که در معرض دود سیگار قرار دارد قطعا نمی‌تواند شرایط رشد مناسب داشته باشد. پس احتمال این‌که قد بلندی نداشته باشد بیشتر است.

عوامل موثر بر افزایش قد

افزایش قد تا چه سنی امکان پذیر است؟

با توجه به این‌که خیلی از افراد علاقه به افزایش قد دارند، طبیعی‌ست کلینیک افزایش قد تاسیس شود. بعضی ازاین مراکز با شعارهایی مانند افزایش قد تضمینی، افزایش قد در یک روز و … شروع به کار می‌کنند و اتفاقا این‌قدر این جملات جذاب هستند که ممکن است بعضی افراد هزینه‌های هنگفت هم در این مسیر خرج کنند. اما آیا این موارد عملی است؟ یا اصلا برای همه‌ی افراد قابل اجرا است؟

نوشته های مشابه

بهتر است به ساختار استخوان‌ها و نحوه‌ی رشد در آن‌ها توجه کنیم.

  در استخوان‌های دراز در بدن مانند استخوان ران و استخوان ساق پا ناحیه‌ای به نام اپی‌فیز وجود دارد. این بخش مولد است و با تکثیر سلولی باعث افزایش قد می‌شود البته تا زمانی که غضروفی است و هنوز سفت و استخوانی نشده است.

خب تا چه زمانی این منطقه غضروفی و مولد است؟ تا  زمانی که هورمون رشد ترشح شود یعنی تا پایان دوران بلوغ این منطقه در استخوان غضروفی است و امکان افزایش قد وجود دارد.

 زیرا با رسیدن به سن بلوغ با ترشح هورمون‌های جنسی مردانه (تستوسترون) و هورمون جنسی زنانه (استروژن) صفحات غضروفی بسته می‌شوند و تبدیل به بافت‌های استخوانی سفت می‌شوند و افزایش قد بعد از بسته شدن صفحات رشد یا به‌عبارت دیگر افزایش قد بعد از بلوغ امکان‌پذیر نیست.

رشد قد در پسران تا چه سنی امکان‌پذیر است؟

قد مناسب برای پسران ۱۵ ساله به ارث و سن بلوغ  آنان بستگی دارد. رشد قد پسرها دیرتر شروع می‌شود و حتی بعد از بلوغ و تا اواخر نوجوانی هم ادامه دارد. راه های افزایش قد در ۱۵ سالگی برای پسران داشتن تغذیه مناسب و حاوی مواد مغذی در کنار ورزش کردن و حرکات کششی و تقویتی است.

رشد قد در دختران تا چه سنی امکان‌پذیر است؟

با توجه به این‌که بلوغ در دختران در سنین پایین‌تری اتفاق می‌افتد،  توقف رشد در آن‌ها زودتر صورت می‌گیرد. راهکار پیشنهادی برای دختران نوجوانی که می‌پرسند چکار کنیم قدمان بلند شود  فرقی با راهکارهای پسران ندارد و مبتنی بر تغذیه صحیح و ورزش کردن است.

راه های افزایش قد چیست؟

افزایش قد بعد از بسته شدن صفحات رشد امکان پذیر نیست. اما با اقداماتی در سنین پایین‌تر روند افزایش قد را بیش‌تر کرد.

تغییر سبک زندگی برای افزایش قد

یکی از مواردی که در سبک زندگی سالم اهمیت دارد داشتن الگوی خواب مناسب و کافی است. اگر می‌خواهید سلامت بدن تامین شود باید به اندازه‌ی کافی بخوابید. هورمون‌های رشد (HGH) در خواب ترشح می‌شوند، به‌خصوص در چرخه‌های عمیق خواب.

افزایش قد در نوجوانان نیاز به ۸ ساعت خواب عمیق دارد تا مغز هورمون رشد ترشح کند و دراین‌صورت باعث رشد قد مطلوب در فرد می‌شود.

برای داشتن الگوی خواب مناسب موارد زیر را رعایت کنید:

 • دو ساعت قبل از خواب از مصرف نوشیدنی‌های کافئین‌دار بپرهیزید.
 • در محیطی که نور و سرو صدا نباشید بخوابید؛ به هیچ وجه با گوشی موبایل به رختخواب نروید.
 • اگر از کم‌خوابی رنج می‌برید از دمنوش بادرنجویه یا بابونه قبل از خواب استفاده کنید.

راه های افزایش قد

رعایت رژیم غذایی برای افزایش قد

 اگر می‌خواهید قد بلندی داشته باشید باید مواد غذایی سالم مصرف کنید و از مصرف خوراکی‌های فاقد ارزش غذایی پرهیز کنید. حتما می‌دانید استفاده از:

 • پروتئین‌ها
 • کلسیم
 • منیزیم
 • و ویتامین D برای رشد استخوان‌ها و افزایش قد ضروری است. تاثیر این مواد مغذی و منابع غنی از آن‌ها را در ادامه ذکر می‌کنیم.

کلسیم

کلسیم در استحکام استخوان‌ها و رشد آن‌ها موثر است. به همین دلیل باید مواد لبنی مانند:

 • شیر
 • ماست
 • پنیر
 • و کشک را در رژیم غذایی بگنجانید.

افرادی که مشکل حساسیت به لاکتوز دارند و نمی‌توانند از شیر استفاده کنند می‌توانند از انواع بدون لاکتوز استفاده کنند یا بادام که سرشار از کلسیم است را جایگزین نمایند.

ویتامین‌D

ویتامین D برای رشد استخوان‌ها و پیشگیری از نرمی استخوان مخصوصا در کودکان اهمیت بسیاری دارد. منبع تامین این ویتامین نور خورشید و مواد غذایی است.

 • ماهی
 • تخم مرغ
 • قارچ
 • و لبنیات در رژیم غذایی بر تامین این ویتامین تاثیر بسیاری دارد.

با توجه به این‌که امروزه سبک زندگی ما  به‌صورتی است که در معرض نور خوشید نیستیم، خیلی از افراد از کمبود ویتامین D رنج می‌برند به همین دلیل باید از مکمل‌ها استفاده کنند.

 ویتامین  D یک ویتامین محلول در چربی است که مقادیر بالای آن در کلیه و کبد رسوب می‌کند. به همین جهت نباید خودسرانه مکمل ویتامین D مصرف کنید. به شما توصیه می‌کنیم با متخصص تغذیه آنلاین در مورد نحوه‌ی مصرف مکمل‌ ویتامین D و راه تشخیص کمبود ویتامین Dمشورت کنید.

روی

کمبود روی در کودکان عوارض جدی مانند کوتاهی قد دارد. پس بهتر است منابع غذایی که حاوی روی هستند مانند حبوبات، تخم مرغ، شکلات  را در سبد خانوار جای دهید. دکتر تغذیه کودکان میتواند با دادن رژیم غذایی مناسب به تامین مواد مغذی و افزایش قد کودک کمک کند.

پروتئین

پروتیئن‌ها حکم ضروری‌ترین ماده‌ی مغذی برای رشد سلول‌ها و استخوان‌ها را دارد. در موارد فقدان پروتئین سلول‌ها قادر به همانند سازی و تکثیر نخواهند بود.

 • لبنیات
 • گوشت قرمز
 • قارچ
 • وتخم مرغ از اصلی‌ترین منابع غذایی پروتئین‌دار هستند.

ورزش کردن برای افزایش قد

تحرک و ورزش کردن باعث افزایش نیاز و جذب مواد غذایی، افزایش گردش املاح استخوانی و افزایش ترشح هورمون رشد می‌شود. ورزش کردن اقدامی است که برای افزایش قد بعد از ۲۰ سالگی هم توصیه می‌شود. پس اگر دنبال افزایش قد هستیم، باید  ورزش هایی برای افزایش قد انجام دهیم.

بد نیست بدانید، برنامه‌های اندرویدی با عناوین افزایش قد در یک هفته ۱۰ سانت هم با تکیه بر ورزش کردن ادعای افزایش قد دارند.

چه ورزش هایی قد را بلند می کند؟

بسکتبال و والیبال برای افزایش قد

حتما دیده‌اید والیبالیست‌ها یا بسکتبالیست‌ها قد بلندی دارند. آیا این افراد هنگام ورود به این رشته‌های ورزشی قد بلند بوده‌اند یا با انجام ورزش قدشان بلندتر شده است؟ بله درست است، این دو ورزش با کشیدن ماهیچه‌های بدن تاثیر زیادی در افزایش قد دارند.

 اگر دنبال یک راه فوری افزایش قد هستید، افزایش قد در یک هفته با ورزش کردن را امتحان کنید. در شروع و پایان هفته میزان قد را ثبت کنید و از نتیجه‌ی آن شگفت‌زده شوید.

شنا برای افزایش قد

شنا کردن هم می‌تواند با کشیدن ماهیچه‌های بدن در رشد قدی فرد موثر باشد.

 • بارفیکس
 • طناب زدن
 • بدمینتون
 • و تنیس هم از دیگر ورزش‌هایی هستند که برای افزایش قد بزرگسالان توصیه می‌شوند.

داروی افزایش قد

داروی افزایش قد چیست؟

درصورتی‌که می‌خواهید در مورد تاثیر گذاری داروی افزایش قد بدانید، اول باید سن فردی که می‌خواهد این دارو را استفاده کند بررسی کنیم. داروی افزایش قد در کودکان تاثیر دارد و می‌تواند باعث افزایش قد در یک ماه می‌شود. اما امپول افزایش قد بزرگسالان فقط یک دروغ و تبلیغ تجاری است.

در کودکانی که هورمون رشد به اندازه‌ی کافی ترشح نمی‌شود، تزریق روزانه سوماتروپین به‌صورت روزانه می‌تواند افزایش قد تا ۲۰ سانت شود. اما در بزرگسالان که صفحات رشد بسته شده قرص افزایش قد یا آمپول نمی‌تواند تاثیر گذار باشد و تاکنون راه های افزایش قد بزرگسالان پاسخ مناسبی نداشته و فقط عوارض به‌جا گذاشته است.

عوارض جانبی قرص افزایش قد چیست؟

هر دارویی قطعا عوارضی آزار دهنده برای فرد دارد. به‌خصوص اگر در موقعیت نامناسب که بدن به آن نیاز ندارد مصرف شود. سوماتروپین و هورمون رشد (HGH) دو داروی پر استفاده برای افزایش قد هستند. در ادامه عوارض جانبی هر کدام را ذکر می‌کنیم.

عوارض جانبی داروی تزریقی سوماتروپین شامل موارد زیر است:

عوارض جانبی هورمون رشد نیز موارد زیر است:

 • درد مفاصل
 • عدم تحمل گلوکز
 • ورم و احتباس مایعات
 • واکنش دستگاه ایمنی بدن به دارو
 • هیدروسفالی و سندرم تونل کارپال

جراحی برای افزایش قد موثر است؟

در پسران رشد قد تا ۲۵ سالگی و در دختران تا ۲۰سالگی ادامه می‌یابد. اما اگر کسی بعد از این سن بخواهد قد خود را بلندتر کند آیا این امکان برایش فراهم است؟

یکی از روش‌هایی که برای افزایش قد بعد از ۲۵ سالگی وجود دارد جراحی است. در روش جراحی نهایتا ۵ سانت به قد فرد اضافه می‌شود. البته این را هم فراموش نکنید که هیچ عمل جراحی بدون خطر و عارضه نخواهد بود. با این‌حال برای آشنایی شما با این روش مراحل آن را ذکر می‌کنیم.

 1. در این مرحله استخوان برش داده می‌شود و یک وسیله‌ی مخصوص بین تکه‌های استخوان قرار می‌گیرد.
 2. یک هفته بعد از انجام عمل جراحی، روزانه به مقدار ۰.۷۵ تا ۱ میلی‌متر کشش بر روی عضو انجام می‌شود. با احتساب افزایش قد ۵ سانتی‌متری، باید بین ۵۰ تا ۷۰ روز این مرحله طول بکشد.
 3. مرحله‌ی آخر مرحله تثبیت است که باید تقریبا دوبرابر مرحله‌ی قبل طول بکشد.

این عمل فقط در موارد زیبایی انجام نمی‌شود و برای کسانی که به دلیل بیماری یا تومور یا سانحه طول پاهایشان متفاوت است، هم کاربرد دارد.

مشاوره با پزشک برای افزایش قد

درصورتی‌که در مورد:

 • راه‌های افزایش قد
 • رژیم غذایی برای قد بلند شدن
 • بازه‌ی سنی که رشد قد امکان پذیر است

 از پزشک آنلاین متخصص ارتوپدی سوالی دارید می‌توانید به‌صورت متنی یا اینترنتی با پذیرش ۲۴ در تماس باشید و سوالات خود را بپرسید.

متخصص آنلاین استخوان و ارتوپدی

۳.۵/۵ (۴۱ نظر)

منبع
www.medicalnewstoday.comwww.scientificamerican.comtimesofindia.indiatimes.comwww.philstar.com

تیم تولید محتوای پزشکی و سلامتی پذیرش۲۴

تیم تحریریه پذیرش۲۴ متشکل از پزشکان متخصص و پرستاران دارای مجوز، مترجمان و نویسندگان با تجربه در حوزه تولید محتوای پزشکی و سلامتی تمام تلاش خود را در جهت اطلاع رسانی و آگاهی سازی کامل و جامع در خصوص داروها، بیماری‌ها و سایر اطلاعات سلامتی برای استفاده عمومی کاربران پذیرش۲۴ از منابع معتبر علمی به کار می‌بندد.
guest
1.1K پرسش و پاسخ
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
امیرحسین
امیرحسین
5 ساعت قبل

سلام من پسرم، ۱۵ سالمه قدم ۱۶۰ هستش میخوام بشم ۱۷۰ آیا با ورزش میتونم به قد دلخواهم برسم؟

عماد رضا
عماد رضا
1 روز قبل

سلام من پسرم قدم ۱۷۲ هست وزنم ۵۵ دومیدانی هم کار میکنم ۱۵ سالم هست یا افزایش قد دارم

نورا
نورا
1 روز قبل

من نورا ۱۵ سالمه تو ۱۶ سالگیم چاقم قدم ۱۶۸ آیا امکان داره لاغرشدم و با حرکت های ورزشی تا ۱۷۰ برسم ؟ایمستژمیتز

سامان
سامان
2 روز قبل

سلام قدم ۱۷۶ هست سنم تازه وارد ۱۷ شدم
قد پدر ۱۶۷
قد مادر ۱۶۱
قد داییم ۱۹۲
میخوام بدونم قد نهایم چقدر میشه؟

ناشناس
ناشناس
4 روز قبل

سلام پسرم قدم ۱۴۵ است آیا به ۲۰۰ میرسد سندم ۱۹ است

سام
سام
5 روز قبل

سلام من یک ماه دیگه وارد ۱۷ میشم (پسرم)
قدم ۱۷۶
پدرم۱۶۷
مادرم ۱۶۰
و داییم ۱۹۲
میخواستم ببینم قد نهایم چقدر میشه ممنون

زهرا
زهرا
5 روز قبل

سلام من ۱۴ سالمه قدم ۱۵۲ هست میخوام تا ۱۷۵ ۱۷۰ برسم میرسم هنوز قد دارم وزنم ۴۵ هست خیلی کوتاه هستم چکار کنم

زهرا
زهرا
5 روز قبل

وزنم هم ۴۵ هست

زهرا
زهرا
5 روز قبل

سلام من ۱۴ سالمه و قدم ۱۵۲ هست میخوام به ۱۷۰ یا ۱۷۵ برسم میشه قدم هنوز ادامه داره
و اینکه تا چند سالگی می‌توانیم قد بکشیم

ناشناس
ناشناس
8 روز قبل

سلام من پسرم ١۶ سالمە قدم ١۶۵ میخوام قدم برسە بە ١٨۵ باید چیکار کنم

ناشناس
ناشناس
15 روز قبل

سلام من ۱۶ سالمه گلرم قدم ۱۷۵ بنظر شما تا ۱۸۵ میرم

فاطمه
فاطمه
17 روز قبل

سلام من قدم۱۴۳ وزنم ۴۵ و موهام هم ۵۳ سانت هست و کلاس نهمم به پزشک هم مراجعه کردم گفت تا ۲ ماه دیگه رشد استخان هات بسته میشه. شنیدم که میگن اگه موهات رو بزنی قدت بلند میشه . آیت درس میگن

محمد
محمد
پاسخ به  فاطمه
6 روز قبل

نه دیگه تو کلا قدت کوتاس راه دیگه ای نداره، نهایت تا ۱۵۰ بری

صادقی
صادقی
19 روز قبل

سلام من۱۸۵قدم وزنم ۹۴ باید لاغر کنم تا رشت کنم می‌خوام ۲۰۰بشم

امان
امان
پاسخ به  صادقی
17 روز قبل

من

آرزو
آرزو
20 روز قبل

سلام من دخترم و قدم۱۵۰
سنم:۱۵ و از اینکه قدم از بقیه دخترا کمه خیلی رنج می برم میشه یه راهی برای من بگید که قدم رشد کنه

آخرین ویرایش 20 روز قبل توسط آرزو
محمد
محمد
25 روز قبل

سلام من پسرم ۱۵سالمه قد خودم۱۵۵
قد مادرم ۱۶۸
قد پدرم ۱۷۳
من چند سانت میتونم رشد طبیعی داشته باشم

محمد
محمد
پاسخ به  محمد
6 روز قبل

قدت واسه سنت کوتاس، حتما دکتر برو، و اینکه احتمالا از ۱۶ سالگی یه رشد قد خوب داشته باشی چون احتمالا به بلوغ نرسیدی هنوز، تا ۲۰ سالگی میتونی رشد کنی، خوب استفاده کن ورزش کن اگه خوب انجام بدی تا ۱۸۰ راحت میتونی رشد کنی.

زهرا
زهرا
26 روز قبل

من دخترم قدم ۱۳۷ کلاس ششم آیا تا ۱۶۰ ۱۶۵ قد میکشم

رضا
رضا
پاسخ به  زهرا
23 روز قبل

اره اگه ورزش کنی

رضا
رضا
28 روز قبل

سلام پسرم قدم ۱۸۵ هست قد من خوبه هست ۱۴ سال هستم

نگین
نگین
پاسخ به  رضا
6 روز قبل

آره عالی هست نسبت به سن شما

ووووو
ووووو
29 روز قبل

سلام من دخترم و حدودا ۱۴ سال و پنج ماه دارم.قدم۱۶۰ هست و از تابستونی تا الان حدود ۲ تا ۳ سانت رشد قد داشتم آیا ممکنه حداقل دوسانت دیگه رشد کنم؟

علی
علی
30 روز قبل

سلام من پسر هستم ۱۵ سالمه قد۱۶۵ ایا بازهم قدم بلند میشود ؟

مصطفی حسنی
مصطفی حسنی
پاسخ به  علی
14 روز قبل

سلام من ۱۹سالم است قدمه ۱۶۰آیا فدم ۱۸۵۰شود

امیرحسین
امیرحسین
30 روز قبل

به ۱۹۰ می رسم؟

امیرحسین
امیرحسین
30 روز قبل

پسر۱۲ساله قد۱۵۵ سانت کوتاه است

نگین
نگین
پاسخ به  امیرحسین
6 روز قبل

نه داری رشد میکنی

امیرحسین
امیرحسین
30 روز قبل

من امیرحسینم ۱۲سالمه قدم ۱۵۵ سانت است قدپدرم۱۸۳سانت ویک برادر۱۹ساله دارم قدش۱۷۸سانت است میخواستم بگم قد پدروبرادرم متوسط است من میخواهم حداقل۱۸۵سانت شوم تا۲مترخوب است

محمد
محمد
پاسخ به  امیرحسین
6 روز قبل

کلا ۱۷۵ به بالا قد بلند محسوب میشه، و اینکه قدت عالیه، تا ۸ الی ۱۰ سال دیگه رشد میکنی، اگه خوب ورزش کنی و دکتر تغذیه داشته باشی قطعا قدت بلند تر هم میشه

امیرحسین
امیرحسین
30 روز قبل

سلام من پسری۱۲ساله هستم وقدم ۱۵۵سانت است به۱۸۵ یا۱۹۰سانت میرسم؟

سوگند
سوگند
1 ماه قبل

سلام سوگند هستم ۱۳ سالمه به بلوغ رسیدم قدم ۱۵۷ هست میتونید راه کار بگین قدم در یک ماه ۱۷۰ بشه ؟

ستیا
ستیا
1 ماه قبل

سلام من دخترم ۱۴سالم قدم ۱۶۵تاوقدر میتوانم قدبلند بشم

رضا
رضا
1 ماه قبل

سلام من پسرم ۱۴ سالم هست قدم ۱۸۵ هست ایا من قد بلندم

محمد
محمد
پاسخ به  رضا
6 روز قبل

نه داداش شما کتوله ای

حسام
حسام
1 ماه قبل

سلام وقتتون بخیر
من ۲۸ سالمه قدم ۱۶۸ بابد چه کاری انجام بدم برایع افزایش قد ،ایا راهکاری وجود داره قدم از اینی که هست بلند تر بشع؟

سوگند
سوگند
1 ماه قبل

سلام دخترهاست ۱۹سالمه قدم ۱۵۰ است ایا وقت رشد دارم

فاطمه
فاطمه
پاسخ به  سوگند
10 روز قبل

سلام من ۲۰ ساله هستم و قدم۱۴۵ سانتی است می توانم دیگر رشد کنم

سلام من فرهاد هستم 20 ساله هستم میخواهم قدم 20 سان
سلام من فرهاد هستم 20 ساله هستم میخواهم قدم 20 سان
1 ماه قبل

سلام من فرهاد هستم ۲۰ ساله هستم میخواهم قدم ۲۰ سانت در یک هفته بلند شود کدام ورزش ها رو انجام دهم

هستی
هستی
1 ماه قبل

دخترم ۱۱ سالشه قدش پدرش ۱۸۰ مادر ۱۵۵ هست خودش ۱۵۰ ورش کاراته میره دوست داره قدش بلند باشه ممکنه راهنمایی بفرمایید ممنونم

علی
علی
پاسخ به  هستی
1 ماه قبل

۴ ، ۵ سال وقت داره بره والیبال یا بسکتبال

مریم
مریم
پاسخ به  هستی
26 روز قبل

سلام خسته نباشید ،پسر من ۱۸سالشه قدش۱۶۵ قد پدر ۱۷۳قدمادر۱۵۵چکار کنم پسرم قد بلند بشه لطفاً راهنمایی کنید

ناشناس
ناشناس
1 ماه قبل

سلام پسر هستم ۱۸ سالمه ۱۸۰ قدم هست و ورزش هم میکنم و وزنم ۸۰ هست میانگین قدمم از پدر و مادرم بلند تره آیا هنوز میتونم رشد کنم؟

آخرین ویرایش 1 ماه قبل توسط ناشناس
مریم
مریم
1 ماه قبل

سلام مریم استم ۱۸ساله استم قدم کوتاه است چه کارکنم تاقدم بلند شده

عه سلام
عه سلام
1 ماه قبل

سلام من پسرم قدم ۱۸۷هستش ۱۴سالمه آیا امکان رشت تا ۱۹۵هستش پدرم ۱۷۵ مادرم ۱۶۵ هست اما عموهام ۱۹۲ ۱۹۰ هست

معصومه محمدی
معصومه محمدی
1 ماه قبل

معصومه محمدی

سحر
سحر
1 ماه قبل

سلام من دختر هستم و ۱۴ سالمه قدم ۱۶۴ هست آیا امکانش هست که به ۱۷۰ برسم ؟؟؟؟؟؟؟؟؟

آخرین ویرایش 1 ماه قبل توسط سحر
....
....
1 ماه قبل

سلام من دختر هستم ۱۶۴ قدم هست امکانش هست که به ۱۷۰ برسم ؟؟؟؟؟؟

...
...
1 ماه قبل

سلام دختر هستم ۱۴ سالمه قدم ۱۶۴ هست آیا امکانش هست به ۱۷۰ برسم ؟؟؟؟

زهره
زهره
1 ماه قبل

با سلام و احترام.
پسر۱۸ ساله دارم باقد۱۷۴ سانت آیا هنوزامکان افزایش قد دارد

زهره
زهره
1 ماه قبل

با عرض سلام و احترام. پسری ۱۸ ساله دارم که قد وی ۱۷۴ میباشد تمایل زیادی به افزایش بیشتر قد خود دارد ایا امکان پذیر است؟

سمیم
سمیم
1 ماه قبل

سلام مه ۲۱ سال هستم قدمه ۱۶۰ هست چیکار کنم قدم ۱۷۵ شود

سمیم
سمیم
1 ماه قبل

سلام

هاشم.
هاشم.
1 ماه قبل

سلام. من ۱۷ سالم هست و قدم ۱۶۲سانت.آیا راهی هست من قدم رو به ۱۸۰ سانت برسونم.

محمدطاها
محمدطاها
1 ماه قبل

رژیم غذایی برای بلندترین قد

فاطمه هستم ۱۲ سال هستم قدم ۱۳۱ است چکار کنم قدم بی
فاطمه هستم ۱۲ سال هستم قدم ۱۳۱ است چکار کنم قدم بی
1 ماه قبل

سلام فاطمه ۱۲سال دارم قدم ۱۳۱ چکار کنم قدم بیشتر شود تشکر

رهگوذر
رهگوذر
1 ماه قبل

نکته بعد اینکه خواهش دارم آقا عماد دهن گرامی رو چفت کنی با تشکر برو عزیزم درس مشقات بخون

رامین
رامین
1 ماه قبل

۲۱ سالمه قدمم ۱۷۰ چیکار کنم حداقل تا ۱۷۵ برسم

یاسا
یاسا
1 ماه قبل

سلام من دخترم۱۴,۵سالمه قدم ۱۶۱سانته آیا امکان داره قدم به نزدیکا۱۷۰برسه

عماد
عماد
1 ماه قبل

سلام من پسرم ۱۴ سالم هست قدم ۱۸۴هست ایا من رشد قد دارم

محمد
محمد
پاسخ به  عماد
1 ماه قبل

همه تا اتمام بلوغ وقت رشد دارن

عماد
عماد
1 ماه قبل

سلام من ۱۴ سالم هست قدم ۱۸۴ هست از لاهز قدر بدنی هم خیلی قوم قدم من بیشتر میشه

امیر
امیر
پاسخ به  عماد
1 ماه قبل

خوبه دیگه

داکتر استاد جانی سینز
داکتر استاد جانی سینز
پاسخ به  عماد
1 ماه قبل

نخیر

امیر
امیر
1 ماه قبل

سلام من ۱۴ سالمه پسرم ۱۷۷ قدمه و پدرم ۱۸۳هستش میخواستم بدونم چقد قدم میشه دوست دارم ۱۹۰ بشم ولی نمیدونم میشم یا نه

امیر
امیر
پاسخ به  امیر
1 ماه قبل

برو خداتو‌ شکر کن من بابام‌ ۱۸۵هستش اما قد من ۱۷۱ تو بچگی تغذیمم خوب بود آدم چقدر میتونه بد شانس باشه من کسایی رو میشناسم هم مادره هم پدره کوتاهن‌ اما بچشون قد۱۷۵ دارن

دکمه بازگشت به بالا