تمام راه‌های افزایش قد در دختران و پسران

چه عواملی باعث رشد قد می شود؟

برای افزایش قد چه کنیم؟

قد یکی از ویژگی‌های ظاهری است که در مطلوبیت اجتماعی فرد و میزان رضایت از ظاهر تاثیر می‌گذارد. شاید افرادی را دیده باشید که دنبال راه‌های مختلف برای افزایش قد هستند یا والدینی که از کودکی فرزندانشان نگران افزایش قد آن‌ها باشند. بله درست است قد فاکتور خیلی مهمی در اعتماد به نفس ما تلقی می‌شود. می توانید با متخصص استخوان و مفصل صحبت کنید .

اما بعضی وقت‌ها برای بلندتر شدن قد کاری از دست ما بر نمی‌آید. چون قد یک صفت ارثی است. یعنی میزان قد ما متاثر از قد والدین ما است و ویژگی‌های آن‌ها از طریق کروموزوم‌ها به ما منتقل می‌شود. با این حساب تکلیف کسی که پدر و مادر قد کوتاه دارد چیست؟ آیا تمام درها به روی این فرد بسته است؟ یا این‌که راه‌های افزایش قد وجود دارد که بتواند این فرد را قد بلند کند؟

متخصص آنلاین استخوان و ارتوپدی

عوامل موثر بر افزایش قد چیست؟

ژنتیک

موثرترین عامل بر افزایش قد عوامل ژنتیکی است. دانشمندان ثابت کرده‌اند، میزان قد هر فردی ۸۰ درصد از والدین او به ارث رسیده است. پس اگر والدین کوتاه قد داشته باشید باید به ۲۰ درصد باقیمانده اتکا کنید و راه‌های افزایش قد را در زمان مناسب انجام دهید.

البته  این نکته را هم به خاطر داشته باشید که قد خصوصیت چند ژنی دارد، یعنی ممکن است پدر و مادر شما کوتاه قد یا قد متوسط داشته باشند اما افراد دیگر در خاندان شما قد بلندی داشته باشند و شما این‌قدر خوش‌شانس باشید که ویژگی قد بلندی را از آن‌ها به ارث ببرید.

تغذیه مناسب

تغذیه صحیح و کامل عاملی است که می‌تواند در افزایش قد موثر باشد. تغذیه هم در دوران جنینی و هم در دوران بلوغ و بزرگسالی بر افزایش قد موثر است. معمولا کسانی که از سوءتغذیه رنج می‌برند، افرادی قد کوتاه هستند، زیرا نیازهای بدنشان تامین نشده است. به‌خصوص وجود روی در رژیم غذایی عامل موثر بر افزایش قد است. با مراجعه به دکتر تغذیه میتوانید برنامه غذایی مفید و موثر برای افزایش قد خود دریافت کنید.

بیماری‌های پس از تولد

فرد بیمار نیاز به سوخت و ساز بیشتری دارد تا با عوامل بیگانه و بیماری‌زا مقابله کند. استراحت کردن و رژیم‌غذایی که تامین کننده‌ی نیاز یک بیمار باشد باعث می‌شود فرایند رشد متوقف نشود.

عوامل محیطی

شرایط محیطی که یک فرد از بدو تولد تا بزرگسالی در آن قرار دارد بر سلامت بدن و میزان رشد قد و حتی افزایش وزن هم تاثیر گذار است. نوزادی که وزن و قد پایین هنگام تولد دارد یا  بعد از تولد مورد مراقبت مناسب قرار نمی‌گیرد یا نوزادی که در معرض دود سیگار قرار دارد قطعا نمی‌تواند شرایط رشد مناسب داشته باشد. پس احتمال این‌که قد بلندی نداشته باشد بیشتر است.

عوامل موثر بر افزایش قد

نوشته های مشابه

افزایش قد تا چه سنی امکان پذیر است؟

با توجه به این‌که خیلی از افراد علاقه به افزایش قد دارند، طبیعی‌ست کلینیک افزایش قد تاسیس شود. بعضی ازاین مراکز با شعارهایی مانند افزایش قد تضمینی، افزایش قد در یک روز و … شروع به کار می‌کنند و اتفاقا این‌قدر این جملات جذاب هستند که ممکن است بعضی افراد هزینه‌های هنگفت هم در این مسیر خرج کنند. اما آیا این موارد عملی است؟ یا اصلا برای همه‌ی افراد قابل اجرا است؟

بهتر است به ساختار استخوان‌ها و نحوه‌ی رشد در آن‌ها توجه کنیم.

  در استخوان‌های دراز در بدن مانند استخوان ران و استخوان ساق پا ناحیه‌ای به نام اپی‌فیز وجود دارد. این بخش مولد است و با تکثیر سلولی باعث افزایش قد می‌شود البته تا زمانی که غضروفی است و هنوز سفت و استخوانی نشده است.

خب تا چه زمانی این منطقه غضروفی و مولد است؟ تا  زمانی که هورمون رشد ترشح شود یعنی تا پایان دوران بلوغ این منطقه در استخوان غضروفی است و امکان افزایش قد وجود دارد.

 زیرا با رسیدن به سن بلوغ با ترشح هورمون‌های جنسی مردانه (تستوسترون) و هورمون جنسی زنانه (استروژن) صفحات غضروفی بسته می‌شوند و تبدیل به بافت‌های استخوانی سفت می‌شوند و افزایش قد بعد از بسته شدن صفحات رشد یا به‌عبارت دیگر افزایش قد بعد از بلوغ امکان‌پذیر نیست.

رشد قد در پسران تا چه سنی امکان‌پذیر است؟

قد مناسب برای پسران ۱۵ ساله به ارث و سن بلوغ  آنان بستگی دارد. رشد قد پسرها دیرتر شروع می‌شود و حتی بعد از بلوغ و تا اواخر نوجوانی هم ادامه دارد. راه های افزایش قد در ۱۵ سالگی برای پسران داشتن تغذیه مناسب و حاوی مواد مغذی در کنار ورزش کردن و حرکات کششی و تقویتی است.

رشد قد در دختران تا چه سنی امکان‌پذیر است؟

با توجه به این‌که بلوغ در دختران در سنین پایین‌تری اتفاق می‌افتد،  توقف رشد در آن‌ها زودتر صورت می‌گیرد. راهکار پیشنهادی برای دختران نوجوانی که می‌پرسند چکار کنیم قدمان بلند شود  فرقی با راهکارهای پسران ندارد و مبتنی بر تغذیه صحیح و ورزش کردن است.

راه های افزایش قد چیست؟

افزایش قد بعد از بسته شدن صفحات رشد امکان پذیر نیست. اما با اقداماتی در سنین پایین‌تر روند افزایش قد را بیش‌تر کرد.

تغییر سبک زندگی برای افزایش قد

یکی از مواردی که در سبک زندگی سالم اهمیت دارد داشتن الگوی خواب مناسب و کافی است. اگر می‌خواهید سلامت بدن تامین شود باید به اندازه‌ی کافی بخوابید. هورمون‌های رشد (HGH) در خواب ترشح می‌شوند، به‌خصوص در چرخه‌های عمیق خواب.

افزایش قد در نوجوانان نیاز به ۸ ساعت خواب عمیق دارد تا مغز هورمون رشد ترشح کند و دراین‌صورت باعث رشد قد مطلوب در فرد می‌شود.

برای داشتن الگوی خواب مناسب موارد زیر را رعایت کنید:

 • دو ساعت قبل از خواب از مصرف نوشیدنی‌های کافئین‌دار بپرهیزید.
 • در محیطی که نور و سرو صدا نباشید بخوابید؛ به هیچ وجه با گوشی موبایل به رختخواب نروید.
 • اگر از کم‌خوابی رنج می‌برید از دمنوش بادرنجویه یا بابونه قبل از خواب استفاده کنید.

راه های افزایش قد

رعایت رژیم غذایی برای افزایش قد

 اگر می‌خواهید قد بلندی داشته باشید باید مواد غذایی سالم مصرف کنید و از مصرف خوراکی‌های فاقد ارزش غذایی پرهیز کنید. حتما می‌دانید استفاده از:

 • پروتئین‌ها
 • کلسیم
 • منیزیم
 • و ویتامین D برای رشد استخوان‌ها و افزایش قد ضروری است. تاثیر این مواد مغذی و منابع غنی از آن‌ها را در ادامه ذکر می‌کنیم.

کلسیم

کلسیم در استحکام استخوان‌ها و رشد آن‌ها موثر است. به همین دلیل باید مواد لبنی مانند:

 • شیر
 • ماست
 • پنیر
 • و کشک را در رژیم غذایی بگنجانید.

افرادی که مشکل حساسیت به لاکتوز دارند و نمی‌توانند از شیر استفاده کنند می‌توانند از انواع بدون لاکتوز استفاده کنند یا بادام که سرشار از کلسیم است را جایگزین نمایند.

ویتامین‌D

ویتامین D برای رشد استخوان‌ها و پیشگیری از نرمی استخوان مخصوصا در کودکان اهمیت بسیاری دارد. منبع تامین این ویتامین نور خورشید و مواد غذایی است.

 • ماهی
 • تخم مرغ
 • قارچ
 • و لبنیات در رژیم غذایی بر تامین این ویتامین تاثیر بسیاری دارد.

با توجه به این‌که امروزه سبک زندگی ما  به‌صورتی است که در معرض نور خوشید نیستیم، خیلی از افراد از کمبود ویتامین D رنج می‌برند به همین دلیل باید از مکمل‌ها استفاده کنند.

 ویتامین  D یک ویتامین محلول در چربی است که مقادیر بالای آن در کلیه و کبد رسوب می‌کند. به همین جهت نباید خودسرانه مکمل ویتامین D مصرف کنید. به شما توصیه می‌کنیم با متخصص تغذیه آنلاین در مورد نحوه‌ی مصرف مکمل‌ ویتامین D و راه تشخیص کمبود ویتامین Dمشورت کنید.

روی

کمبود روی در کودکان عوارض جدی مانند کوتاهی قد دارد. پس بهتر است منابع غذایی که حاوی روی هستند مانند حبوبات، تخم مرغ، شکلات  را در سبد خانوار جای دهید. دکتر تغذیه کودکان میتواند با دادن رژیم غذایی مناسب به تامین مواد مغذی و افزایش قد کودک کمک کند.

پروتئین

پروتیئن‌ها حکم ضروری‌ترین ماده‌ی مغذی برای رشد سلول‌ها و استخوان‌ها را دارد. در موارد فقدان پروتئین سلول‌ها قادر به همانند سازی و تکثیر نخواهند بود.

 • لبنیات
 • گوشت قرمز
 • قارچ
 • وتخم مرغ از اصلی‌ترین منابع غذایی پروتئین‌دار هستند.

ورزش کردن برای افزایش قد

تحرک و ورزش کردن باعث افزایش نیاز و جذب مواد غذایی، افزایش گردش املاح استخوانی و افزایش ترشح هورمون رشد می‌شود. ورزش کردن اقدامی است که برای افزایش قد بعد از ۲۰ سالگی هم توصیه می‌شود. پس اگر دنبال افزایش قد هستیم، باید  ورزش هایی برای افزایش قد انجام دهیم.

بد نیست بدانید، برنامه‌های اندرویدی با عناوین افزایش قد در یک هفته ۱۰ سانت هم با تکیه بر ورزش کردن ادعای افزایش قد دارند.

چه ورزش هایی قد را بلند می کند؟

بسکتبال و والیبال برای افزایش قد

حتما دیده‌اید والیبالیست‌ها یا بسکتبالیست‌ها قد بلندی دارند. آیا این افراد هنگام ورود به این رشته‌های ورزشی قد بلند بوده‌اند یا با انجام ورزش قدشان بلندتر شده است؟ بله درست است، این دو ورزش با کشیدن ماهیچه‌های بدن تاثیر زیادی در افزایش قد دارند.

 اگر دنبال یک راه فوری افزایش قد هستید، افزایش قد در یک هفته با ورزش کردن را امتحان کنید. در شروع و پایان هفته میزان قد را ثبت کنید و از نتیجه‌ی آن شگفت‌زده شوید.

شنا برای افزایش قد

شنا کردن هم می‌تواند با کشیدن ماهیچه‌های بدن در رشد قدی فرد موثر باشد.

 • بارفیکس
 • طناب زدن
 • بدمینتون
 • و تنیس هم از دیگر ورزش‌هایی هستند که برای افزایش قد بزرگسالان توصیه می‌شوند.

داروی افزایش قد

داروی افزایش قد چیست؟

درصورتی‌که می‌خواهید در مورد تاثیر گذاری داروی افزایش قد بدانید، اول باید سن فردی که می‌خواهد این دارو را استفاده کند بررسی کنیم. داروی افزایش قد در کودکان تاثیر دارد و می‌تواند باعث افزایش قد در یک ماه می‌شود. اما امپول افزایش قد بزرگسالان فقط یک دروغ و تبلیغ تجاری است.

در کودکانی که هورمون رشد به اندازه‌ی کافی ترشح نمی‌شود، تزریق روزانه سوماتروپین به‌صورت روزانه می‌تواند افزایش قد تا ۲۰ سانت شود. اما در بزرگسالان که صفحات رشد بسته شده قرص افزایش قد یا آمپول نمی‌تواند تاثیر گذار باشد و تاکنون راه های افزایش قد بزرگسالان پاسخ مناسبی نداشته و فقط عوارض به‌جا گذاشته است.

عوارض جانبی قرص افزایش قد چیست؟

هر دارویی قطعا عوارضی آزار دهنده برای فرد دارد. به‌خصوص اگر در موقعیت نامناسب که بدن به آن نیاز ندارد مصرف شود. سوماتروپین و هورمون رشد (HGH) دو داروی پر استفاده برای افزایش قد هستند. در ادامه عوارض جانبی هر کدام را ذکر می‌کنیم.

عوارض جانبی داروی تزریقی سوماتروپین شامل موارد زیر است:

عوارض جانبی هورمون رشد نیز موارد زیر است:

 • درد مفاصل
 • عدم تحمل گلوکز
 • ورم و احتباس مایعات
 • واکنش دستگاه ایمنی بدن به دارو
 • هیدروسفالی و سندرم تونل کارپال

جراحی برای افزایش قد موثر است؟

در پسران رشد قد تا ۲۵ سالگی و در دختران تا ۲۰سالگی ادامه می‌یابد. اما اگر کسی بعد از این سن بخواهد قد خود را بلندتر کند آیا این امکان برایش فراهم است؟

یکی از روش‌هایی که برای افزایش قد بعد از ۲۵ سالگی وجود دارد جراحی است. در روش جراحی نهایتا ۵ سانت به قد فرد اضافه می‌شود. البته این را هم فراموش نکنید که هیچ عمل جراحی بدون خطر و عارضه نخواهد بود. با این‌حال برای آشنایی شما با این روش مراحل آن را ذکر می‌کنیم.

 1. در این مرحله استخوان برش داده می‌شود و یک وسیله‌ی مخصوص بین تکه‌های استخوان قرار می‌گیرد.
 2. یک هفته بعد از انجام عمل جراحی، روزانه به مقدار ۰.۷۵ تا ۱ میلی‌متر کشش بر روی عضو انجام می‌شود. با احتساب افزایش قد ۵ سانتی‌متری، باید بین ۵۰ تا ۷۰ روز این مرحله طول بکشد.
 3. مرحله‌ی آخر مرحله تثبیت است که باید تقریبا دوبرابر مرحله‌ی قبل طول بکشد.

این عمل فقط در موارد زیبایی انجام نمی‌شود و برای کسانی که به دلیل بیماری یا تومور یا سانحه طول پاهایشان متفاوت است، هم کاربرد دارد.

مشاوره با پزشک برای افزایش قد

درصورتی‌که در مورد:

 • راه‌های افزایش قد
 • رژیم غذایی برای قد بلند شدن
 • بازه‌ی سنی که رشد قد امکان پذیر است

 از پزشک آنلاین متخصص ارتوپدی سوالی دارید می‌توانید به‌صورت متنی یا اینترنتی با پذیرش ۲۴ در تماس باشید و سوالات خود را بپرسید.

متخصص آنلاین استخوان و ارتوپدی

۳.۴/۵ (۳۳ نظر)

منبع
www.medicalnewstoday.comwww.scientificamerican.comtimesofindia.indiatimes.comwww.philstar.com

تیم تولید محتوای پزشکی و سلامتی پذیرش۲۴

تیم تحریریه پذیرش۲۴ متشکل از پزشکان متخصص و پرستاران دارای مجوز، مترجمان و نویسندگان با تجربه در حوزه تولید محتوای پزشکی و سلامتی تمام تلاش خود را در جهت اطلاع رسانی و آگاهی سازی کامل و جامع در خصوص داروها، بیماری‌ها و سایر اطلاعات سلامتی برای استفاده عمومی کاربران پذیرش۲۴ از منابع معتبر علمی به کار می‌بندد.
guest
814 پرسش و پاسخ
بیشترین امتیاز
جدیدترین قدیمی ترین
Inline Feedbacks
نمایش همه نظرات
رضا
رضا
1 سال قبل

سلام من پسر هستم ۱۴ سال و ۴ ماه سن دارم قد پدرم ۱۷۰ سانت قد مادرم ۱۶۵ سانت و قد خواهر دوقلوی ۱۶۴ سانت هست قد خودم ۱۷۲ سانت و وزن من ۶۲ کیلو است من میخوام بدونم بارژیم غذایی مناسب و ورزش های منظم میتونم تا ۴ یا ۵ سال دیگه قد خودم رو به ۱۸۵ یا ۱۸۷ سانت برسونم ؟

مواد
مواد
در پاسخ به  رضا
9 ماه قبل

شما بسیار کوتوله هستید

غزل
غزل
در پاسخ به  مواد
7 ماه قبل

وا کجاش

امیر
امیر
در پاسخ به  غزل
5 ماه قبل

داره شوخی میکنه

مهدیه جهانگیری
مهدیه جهانگیری
در پاسخ به  مواد
7 ماه قبل

سلام دخترم ۱۶ سالمه از مشهد قدم ۱۴۵ هست خیلی کوتاه هستم چیکار کنم قدم بلند بشه یه دختر ۱۱ساله از من قدش بلندتر حالا من چیکار کنم لطفا یه راح حلی نشونم بدین

ناشناس
ناشناس
در پاسخ به  مهدیه جهانگیری
6 ماه قبل

سلام وقتتون بخیر ،شما تا ۱۸ سالگی رشد میکنیو با توجه به اینکه دختر هستید تااون موقع اگر ورزش کنید و کنترل وزن داشته باشید میتونید خودتون رو به ۱۵۰ برسونید .

پویا
پویا
در پاسخ به  ناشناس
5 ماه قبل

دخترای قد کوتاه که کراش ترن‍♂️

Army
Army
در پاسخ به  پویا
4 ماه قبل

کاش همه مثل شما فک میکردنمنو بخاطر قد کمم تو مدرسه ناراحت میکنن. درحالی که قد مهم نیست مهم شخصیته

sana
sana
در پاسخ به  Army
4 روز قبل

دقیقا

آیناز سلیمانی
آیناز سلیمانی
در پاسخ به  ناشناس
3 ماه قبل

سلام من دخترم ۱۲ سال و ۴ ماهم هست پرید هم شدم و قدم ۱۵۲ است ممکن هست قدم بلند بشه؟

لیلا شکری
لیلا شکری
در پاسخ به  آیناز سلیمانی
9 روز قبل

سلام پسرم ۱۶ سالش هست بعد صفحه رشدش هم بسته شده آیا قد ایشون باز رشد خواهد کرد با ورزش کردن الان ۱۷۰ قدشون هستش ممنون اگر جواب بدید

زهرا محمدیان
زهرا محمدیان
در پاسخ به  ناشناس
3 ماه قبل

سلام من دخترم ۹ سالم هست تو ماه اسفند به ۱۰ سال میرسم قدم ۱۲۵ هست ممکنه بلند تر بشم ؟

تریاکم
تریاکم
در پاسخ به  زهرا محمدیان
1 ماه قبل

تو چرا گوشی داری تو ۹ سالگی من همسن تو بودن گوشی کاغذی خودم ساخته بودم داشتن

Maryam
Maryam
در پاسخ به  زهرا محمدیان
1 ماه قبل

وویی ننه تو اصلا هنوز رشد نکردی چقدر عجله داری

دعاگو
دعاگو
در پاسخ به  زهرا محمدیان
20 روز قبل

حالا چی گفت دکتر

محدثه
محدثه
در پاسخ به  مهدیه جهانگیری
4 ماه قبل

سلام دخترم ۱۸۰,سالمه از مشهد قدم ۱۵۰هست خیلی کوتاه هست میشه یک راهی برام بگین بلندتر بشم

محدثه
محدثه
در پاسخ به  محدثه
4 ماه قبل

سلام دخترم ۱۸سالمه قدم ۱۴۵هست
یک راهی برام بگین بلندتر بشم ممنون

Army
Army
در پاسخ به  محدثه
4 ماه قبل

از مچ دستت عکس بگیر اگ صفحات رشدت بسته نشده باشن سطح هورنون رشدتو چک کن. اگرم خدای نکرده بسته شدن اونموقع ورزش کن با ورزش تا ۵ ساعت میشه قد بلند کرد. اگ قوز کمرم داری اونو اول رفع کن

Mosi
Mosi
در پاسخ به  محدثه
4 ماه قبل

برو داروخونه امپولش هس فقط بعد زدنش باید مث اسب ورزش کنی و مث چی بخوری مخصوصا لبنیات ۵تا۲۰ سانت افزایش داری

ممد
ممد
در پاسخ به  Mosi
13 روز قبل

اسم امپول چیه

Army
Army
در پاسخ به  محدثه
4 ماه قبل

منم باهات هم قدم. فقط اینو بدون اگ قدت بلند نشد خدای نکرده، خودتو نباز چون ارزش انسان به قدش نیست به عقلشه

تریاکم
تریاکم
در پاسخ به  Army
1 ماه قبل

باشه

Hossein
Hossein
در پاسخ به  محدثه
4 ماه قبل

دختری ۱۸۰ سالتهبعد چرا نمردی تو

M Ataey
M Ataey
در پاسخ به  Hossein
4 ماه قبل
......
......
در پاسخ به  Hossein
9 روز قبل

به همون دلیل که تو سقط نشدی
خیلی دوست داری یکی با خودت اینجوری حرف بزنه؟

Hossein
Hossein
در پاسخ به  مهدیه جهانگیری
4 ماه قبل

تو دیگه واقعا کوتوله ای

محمد
محمد
در پاسخ به  Hossein
19 روز قبل
بهار
بهار
در پاسخ به  مهدیه جهانگیری
22 روز قبل

باسلام
من یه خانم ۴۳ ساله هستم ایا میشود با ح کات کششی یکی دوسانت افزایش قد داشته باشم ..؟؟

مهدی
مهدی
در پاسخ به  بهار
3 روز قبل

فداتشم‌من❤️‍

جلیل
جلیل
در پاسخ به  مهدیه جهانگیری
18 روز قبل

کجای مشهدی تابیام قد تو بلند کنم

صمد
صمد
در پاسخ به  مهدیه جهانگیری
14 روز قبل

سلام من صمد هستم باسین ۱۶ قدم از همه رفیقام کوتا تری چیکار کنم قدم افزایش یابد لطفن یی راح ی نشانم دیهید من خیلی آرزو دارم قدم بلند شود

مریم
مریم
در پاسخ به  مواد
7 ماه قبل

بی ادب

دخترم
دخترم
در پاسخ به  مریم
6 روز قبل

سلام من دخترم ۱۲ سالمه و قدم ۱۴۵ هست، چیکار کنم قدم بلندتر بشه!؟؟

ناشناس
ناشناس
در پاسخ به  مواد
6 ماه قبل

به تو چه بی ادب که بسیار کوتوله هست

حسن
حسن
در پاسخ به  مواد
5 ماه قبل

خفه

علی
علی
در پاسخ به  مواد
4 ماه قبل

دهنت سرویس

تریاکم
تریاکم
در پاسخ به  مواد
1 ماه قبل

کاملا موافقم

محمدرضا
محمدرضا
در پاسخ به  رضا
9 ماه قبل

به ۱۸۰ شاید چون تو اوج رشدی اما بالاتر امکانش خیلی کمه

Last edited 9 ماه قبل by محمدرضا
امیر
امیر
در پاسخ به  محمدرضا
6 ماه قبل

کسشعر نگو دلقک

تتا
تتا
در پاسخ به  امیر
10 روز قبل

با ادب باش خانواده این حرفاتو میبینن

امیر
امیر
در پاسخ به  رضا
8 ماه قبل

داداش تو تازه ۱۴ سالته من خودم ۱۴ سالو ۵ ماهم قدم ۱۷۴ ۱۷۵ هست این سایتا نیا همش چرتو پرته قدت تا ۱۸۳ راحت میرل هیچوقت خودارضایی نکن

امیر
امیر
در پاسخ به  امیر
5 ماه قبل

افرین

محمد طاها
محمد طاها
در پاسخ به  امیر
4 ماه قبل

مگه تاثیر داره

سامان
سامان
در پاسخ به  امیر
21 روز قبل

سلام من ۱۶سالمه قدم۱۵۶ هست پدرم ۱۷۵هست و مادرم۱۶۰ ایا قدم بلند میشه؟

سپهر
سپهر
در پاسخ به  امیر
8 روز قبل

دقیقا دوستان هر کی میخواد قدش رشد کنه واقعا باید این یکی رو بزاره کنار ( خود ارضایی)

waqef karimi
waqef karimi
در پاسخ به  رضا
7 ماه قبل

سلام من ۱۸سال سن دارم ولی نظر به سنم قدم کمی پخش اس چیکارکنم تا قدم بلند شو

hassan
hassan
در پاسخ به  رضا
5 ماه قبل
محمد
محمد
در پاسخ به  رضا
1 ماه قبل

کوتوله ای دیگه

محمد
محمد
در پاسخ به  رضا
1 ماه قبل

نون و تیره برق بخور

فادیا
فادیا
1 سال قبل

هزینه رو پرداخت کردم ولی هنوز بتمن تماس نگرفتن

Shayan
Shayan
در پاسخ به  فادیا
4 ماه قبل

پولتو خوردن رف

الهام
الهام
1 سال قبل

سلام من یک دختر ۲۰ ساله هستم که قد من به ۱۴۰سانت میرسه
من با جستجو در اینترنت فهمیدم که با خوردن قرص افزایش قد نچرال بونتی که بهترین قرص گیاهی در جهان هم هست وگفته شده که این قرص قد آدم رو تا ۵ سانتی برای افراد ۱۶ تا ۲۵ افزایش میده می خواستم نظر شما رو بپرسم که آیا امیدی هست ضمنا من کم کاری تیروئید هم دارم
ممنونم

مرضیه فلاحزاده
مرضیه فلاحزاده
در پاسخ به  الهام
9 ماه قبل

سلام دکتر جان من دختر هجده سالشه قدش صدو سی ونه چه قرصی استفاده کنه که قدش بلند بشع

محمدرضا
محمدرضا
در پاسخ به  مرضیه فلاحزاده
9 ماه قبل

اول به پزشک ارتوپد مراجعه کنید تا عکس رادیولوژی از مچ دست چپشون گرفته بشه،اگر در عکس صفحات رشد باز باشن بایر سطح هورمون رشد در بدنش چک بشه اگر مشکل از هورمون باشه،هورمون درمانی میشه اگر نه متخصص غدد بهترین راه رو بهتون پیشنهاد میده

سارا
سارا
در پاسخ به  مرضیه فلاحزاده
4 ماه قبل

سلام دختر هسم قدم۱۶۵ هس سنمم تازه ۱۶سام شده
قد بابامم۱۷۶اینا هستش و مامانم تقریبا ۱۶۰
امکانش هست که به ۱۷۰ برسم؟؟

امیر
امیر
در پاسخ به  سارا
4 ماه قبل

ببینم قمی هستی ؟
فامیلیت قاضیان هستش؟

علی
علی
در پاسخ به  سارا
4 ماه قبل

والدین ما قدشون استاندار نیست یا والدین شما؟
من بابام ۲متر ۳ سانته مادرمم ۱۸۰سانت

رزالی
رزالی
در پاسخ به  سارا
22 روز قبل

شما قدت عالیه ،قدت ۱۶۱ باید میشد باتوجه به قد والدینت ،ولی اگه زود بخوابی و شیر و تخم مرغ و قرص های مکمل که ویتامین D دارن استفاده کنی تاثیر داره

یکتا
یکتا
در پاسخ به  الهام
9 ماه قبل

یعنی کم کاری تیروئید اثر داره تو رشد قد؟

محمدرضا
محمدرضا
در پاسخ به  یکتا
9 ماه قبل

بله هورمون های تیروئیدی روی سوخت و ساز بدن تاثیر مستقیم دارن

محمدرضا
محمدرضا
در پاسخ به  الهام
9 ماه قبل

بهترین کار اینه که ابتدا عکس رادیولوژی از مچ دست چپتون بگیرین و به پزشک ارتوپد نشون بدین،اگر صفحه رشدتون باز باشه میتونین افزایش قد داشته باشید

حنانه
حنانه
در پاسخ به  الهام
8 ماه قبل

سلام من دختر ۱۶ ساله هستم قدم کوتاه
هست نسبت به دوستانم و پدر ومادرم قد کوتاه هستند عادت ماهانه هم میشم آیا راهکاری وجود دارد که من از خانواده ام بلند تر بشوم آیا والیبال برای افزایش قدم تاثیر دارد ؟

Hosein
Hosein
در پاسخ به  حنانه
4 ماه قبل

من سررشته ندارم ولی والیبال خیلی تاثیر داره من خودم با والیبال شدم ۱۹۴ البته بیشترش ارث بود ولی خیلی تاثیر داره

Mama
Mama
در پاسخ به  Hosein
4 ماه قبل

خدایی ۱۹۴ هستی چند سالته؟(دوس داشتی بگو)

شهرزاد
شهرزاد
در پاسخ به  الهام
7 ماه قبل

شما از قرص افزایش قد استفاده کردین؟

مرتضی زاده
مرتضی زاده
در پاسخ به  الهام
6 ماه قبل

سلام دکتر آیا قرص d3 کمکی برای بلندی قد دارد

زهرا
زهرا
در پاسخ به  الهام
4 ماه قبل

چرا تیروئید رو درمان نکردی شاید همین باعث کوتاهی قد بشه خودسرانه دارو استفاده نکن تیروئید داری

آرزو
آرزو
2 روز قبل

من ۱۱سال و ۷ ماه است پسرم مادم قدش ۱۶۵ است و پدرم ۱۸۳ است قد خودم ۱۴۹ است ایا من تا ۱۸۵ می رسم روزی

Last edited 2 روز قبل by آرزو
….نیزننژنز
….نیزننژنز
3 روز قبل

سلام من دخترم قدم ۱۶۸ ۱۵ سالمه چیکار کنم دیگه بلندتر نشم

سمیه
سمیه
6 روز قبل

درود و خداقوت خدمت شما ،
پسرم ۱۲ساله هستش ولی قدش کوتاه وجسه ای ریز دارد که هرکس می‌بینه فکر میکنه ۹ یا ۱۰ ساله است امسال میره هفتم وخودش خیلی از این موضوع ناراحته خواستم بدونم آیا راه حلی هست ممنون ،از لطف شما سپاسگزارم

دخترم
دخترم
6 روز قبل

سلام ۱۲ سالمه، قد من ۱۵۰ هست و به بلوغ هم رسیدم، میتونم به ۱۶۰ یا ۱۷۰ برسم!؟؟

زینب نظری
زینب نظری
6 روز قبل

دختری هستم متولد ۱۵/۱۰/۱۳۹۰باقدی ۱۴۵ سانتی متری باوزن ۳۰ کیلو گرم ِآیا کوتاهی قد دارم؟

زینب نظری
زینب نظری
7 روز قبل

من دختری باسن ۱۱ سال و۵ ماه هستم قدی ۱۴۵ سانتیمتری دارم با وزنی خیلی کم زیر ۴۰ کیلو می باشم آیا قدم کوتاه هست؟

یوسف
یوسف
8 روز قبل

من ۱۴ سالمه. قدم پخش است

علی
علی
11 روز قبل

سلام من ۱۵ سال و۱۰ ماهه هستم قدم ۱۷۳ هست وزنم ۵۵ قد پدرم ۱۷۷ ومادرم ۱۶۶ هست ایا به ۱۸۰ میرسه قدم

رضا
رضا
12 روز قبل

سلام من ۱۴ سالمه ۱۱ ۲ روز دیگر یا۴ میرم داخل ۱۵ من قد ۱۷۵ خوبه اگر خوب نیست به من مگید

یه کسی هستم دیگ
یه کسی هستم دیگ
13 روز قبل

سلام
من دخترم ۱۱ سالمه قدم ۱۴۶ هس قد بابام ۱۸۴ مامانمم ۱۷۰
هنوز هم بلوق نشدم و سوالمم اینجاس که خانوادهه ی پدریم همه قد بلندن ولی چرا من نیستم☹️

FANTOM
FANTOM
در پاسخ به  یه کسی هستم دیگ
9 روز قبل

چون‌بابات‌یکی‌دیگس‌حیحی

علیرضا
علیرضا
13 روز قبل

سلام من ۱۷ سال و سه ماهم هست و قد پدرم ۱۶۸ و قد مادرم هم ۱۵۶ هست و قد خودم الان ۱۷۱ هست تقریبا چند وقتی هست که دیگه رشدی نداشتم آیا با مکمل و تغذیه مناسب و ورزش امکانش هست حداقل به ۱۷۵ برسم ؟

خلسه
خلسه
14 روز قبل

عجب پرسش و پاسخ هایی واقعا لذت بردم مخصوصا پاسخ ها
یه پیام دارم برای اونایی که میخان قدشون بلند شه

فاطمه
فاطمه
15 روز قبل

سلام ۱۲ سالم هست و قدم ۱۵۹ هست پریود هم میشم
امکان داره قدم ۱۶۵ بشه؟

ali
ali
15 روز قبل

سلام من تازه شدم۱۵سالم و قدم۱۷۶هست میخواستم بدونم قدم ۱۸۵میشه البته قوز و کودی دارم مه در حال برطرف شدن

Baran
Baran
17 روز قبل

سلام من دخترم و تقریبا ۱۹ سال و دو ماه دارم هنوز کامل ۲۰ سال نشدم قدم ۱۶۵ فقط و فقط کافیه پنج سانت دیگه بلند بشم ورزش هم مرتب حرکات کششی و بارفیکس و طناب انجام میدم ایا امکانش هست قدم بلندتر بشه؟؟؟

امیرعلی
امیرعلی
20 روز قبل

سلام .پسرمن ۱۲سال دارد نسبت به همین های خودش کوهتاراست باید چه کاری انجام دهیم.خودش غصه میخوره

امیر حسین
امیر حسین
21 روز قبل

سلام ،پسر من ۱۳ساله وقدش ۱۴۵هست نسبت به همکلاسی‌هایش خیلی قد کوتاه هست چکار کنم

FANTOM
FANTOM
در پاسخ به  امیر حسین
9 روز قبل

بشینو‌گریه‌کن

میرآغا
میرآغا
21 روز قبل

من ۱۹سالم است میخام قدم بلند بشه چیکار کنیم

یکی
یکی
22 روز قبل

صلام دخترم سنم ۱۳ سال و ۶ ماه قدم ۱۴۷ هس پریود هم میشم چیکا کنم قدم بلندتر بشع پدرم قد بلنده ولی مادرم قد کوتاهه آیا میشع قد بلندتر بشم؟

FANTOM
FANTOM
در پاسخ به  یکی
9 روز قبل

عزیزم‌دختر‌یچیز ظریفه‌مهم‌زیباییه‌قدمهم‌نیس

محمد
محمد
25 روز قبل

سلام من پسر هستم ۱۷ سالمه ۹۰ کیلو هستم وقد هم ۱۷۰ وقد مادرم ۱۵۶ وپدرم ۱۷۵ بوده میتونم به ۱۸۰ یا۱۸۵ برسم میشه راهنمایی کنید

FANTOM
FANTOM
در پاسخ به  محمد
9 روز قبل

اگه‌اون‌دمبه‌هارو‌اب‌کنی‌میتونی‌

خانزاده
خانزاده
27 روز قبل

سلام من دخترم و ۱۱ سال سن دارم.ولی قدم ۱۳۵ هست و وزنم ۳۲ کیلوست.همه مسخره ام میکنن چون قدم کوتاهه.میشه چند تا راهکار افزایش قد سریع بهم بگید؟

FANTOM
FANTOM
در پاسخ به  خانزاده
9 روز قبل

توجوجویی‌دختر‌نیستی

اباصلت دستوری
اباصلت دستوری
29 روز قبل

سلام پسرم ۱۱ ساله هست قدش ۱۲۸ هست آزمایش دادیم کلآ سالم هست ولی عکس استخوان و ۸ ساله رو نشان میده قد بابا ومامان هم خوب هستیم چه کار کنیم برای رشد ش لطفاً راهنمایی کنید ممنون

محمود
محمود
30 روز قبل

سلام من ۱۵ سالمه قدم ۱۷۰ هس می تونم قدم را به ۱۸۰ سانت برسونم

افشین
افشین
1 ماه قبل

من رفتم دکتر غدد گفته بسته شده صفحه رشد ….. آخه از الان ک ۱۶ سالمه

علی
علی
1 ماه قبل

سلام من ۱۵ سالمه ۶ ساله میرم بسکتبال قدم ۱۹۶ به ۲۰۶ سانتی متر میرسم

ناشناس
ناشناس
1 ماه قبل

سلام خسته نباشید من پسرم ۱۳ سالو ۵ ماهمه قد خودم ۱۴۸ سانته و قد پدرم ۱۶۵ سانته و قد مادرم ۱۶۰ سانته من کم کاری تیروئید دارم و از هفت سالگی قرص لووکسین ۵۰ میکروگرمی استفاده می کنم و الان آخرین آزمایش سطح هورمونم ۲.۷۷TSH رو نشون میده آزمایش سن استخوانی هم گرفتم ۱ سال کمتر از سن تقویمی نشون داد به نظر شما کم کاری تیروئیدم که ۲.۷۷ TSH رو نشون میده ربطی به رشدم داره ؟
و آیا کم کاری تیروئیدم ربطی به تاخیر سن استخوانیم که یک سال کمتر از سن تقویمی نشون داد داره ؟
و اینکه من با شرایطی که گفتم چقدر جای رشد دارم ؟
و شما چه راهکارد هایی رو برای افزایش قد به من پیشنهاد میدید ؟
برای این سطح هورمون تیروئیدم رو گفتم که آیا کم کاری تیروئیدم ربطی به رشد قدم داره ؟
ممنون میشم اگه جواب بدید چون خیلی ناراحت استم از قدم چون اکثر هم سن و سال هایم از من قدبلند تر هستند و این هم مغز منو خیلی درگیر کرده .

FANTOM
FANTOM
در پاسخ به  ناشناس
9 روز قبل

داش‌چرا‌کتاب‌نوشتی‌‌روز۲۰بار‌میپری‌تا۱‌ماه‌از‌ماه‌دوم‌۵۰بار‌اگه‌قدت‌بلند‌تر‌نشد‌هرچی‌میخوای بگو‌بم

:/؟
:/؟
1 ماه قبل

سلام من دخترم تقریبا ۱۴ سالمه و قدم ۱۵۵ خوبه بنظرتون؟

FANTOM
FANTOM
در پاسخ به  :/؟
9 روز قبل

اره‌عزیزم‌خوبه‌شمارمو‌بزن‌بریم‌‌‌حال‌کنیم

محمد
محمد
1 ماه قبل

سلام من پسرم قدم ۱۹۰هست البته عرسی

محمد
محمد
در پاسخ به  محمد
1 ماه قبل

۱۴سالمه

محمد
محمد
1 ماه قبل

سلام

زهرا پهلوانچ
زهرا پهلوانچ
1 ماه قبل

سلام وعرض خسته نباشید خدمت دکتر عزیز دخترم ۱۵ سالش هست وقد شون ۱۵۶ آیا هنوز قد می‌کشد یا نه ممنونم راهنمایی کنید

FANTOM
FANTOM
در پاسخ به  زهرا پهلوانچ
9 روز قبل

دخترتون‌اگه‌رل‌داره‌قد‌میکشه‌اگه‌نداره‌حتما‌یه‌رل‌واسش‌پیدا‌کنید‌حتما‌قد‌میکشه

زهرا
زهرا
1 ماه قبل

سلام خسته نباشید دوتا دختر ۱۳ ساله دارم قد یکی است ۱۵۵ودیگری ۱۴۸ چکار کنم قدشون بلند شودو وزنشون ۴۲ و۳۸ است ویکیشون یک ماه که پریود میشه لطفا بفرمایید چکار کنم

FANTOM
FANTOM
در پاسخ به  زهرا
9 روز قبل

نفس‌عمیق‌بکشید

مهدی
مهدی
1 ماه قبل

قد پدرم ۱۸۵ قدمادرم ۱۵۰ هست

مهدی
مهدی
1 ماه قبل

سلام من ۱۶سالو ۹ ماه هستم و قد من ۱۶۸ و وزن من ۹۰ کیلو هست فردی چاق هستم میخواستم بدونم قدمن تا چند سانت امکان دارد رشد کند و آیا رشد میکند

صنم
صنم
1 ماه قبل

سلام دخترم ۱۵ سالمه قدم۱۸۰ ایا با والیبال امکان قد بلند تر شدن وجود داره؟

علیرضا
علیرضا
1 ماه قبل

سلام من پسر هستم ۱۵ سال ۱۱ ماه هستم میگم قدم ۱۷۹ سانت است ایا تا ۱۸ سالگی به ۱۸۵ یا ۱۹۰ میرسم

محمد
محمد
1 ماه قبل

سلام من پسرم ۱۴سالمه قدم ۱۵۲قد پدرم ۱۸۰قد مادرم۱۶۵ چکار کنم بلند بشم ودر سن ۲۰سالگی به چه قدی میرسم

کیانا احمدی
کیانا احمدی
1 ماه قبل

سلام لطفا نظرتونو بگین
من دخترم ۱۴سالمه قدمم ۱۴۸ ولی صفحات رشتم بازه
بنظرتون رشد میکنم یه راهنمایی کنید همه فامیلامون قدشون ۱۶۵به بالا هست ولی پدرم قدش۱۶۵ مادرم ۱۶۰ و داداشم ۱۷۳ چیکار کنم قدم حداقل به ۱۶۰ برسه

تریاکم
تریاکم
1 ماه قبل

من علی هستم ۱۴ سالمه ۱۹۴ سانت قد دارم مادرم ۱۸۰ و پدرم ۲۱۹ ممکن هست تا ۱۸ سالگی قدم به ۲۱۸ اینا برسه اخه همه تو فامیل ۲۲۰ هستن

صرفا جهت خنده

mmd
mmd
در پاسخ به  تریاکم
1 ماه قبل

دلقک یتیم افغونی انقد طنازی نکن لطفا.

هادی مرادی
هادی مرادی
در پاسخ به  mmd
1 ماه قبل

دلقک یتیم عقده ای خوبه طرف نوشته جهت خنده
گوه نژادپرست

FANTOM
FANTOM
در پاسخ به  تریاکم
9 روز قبل

ماشالله‌‌تیر‌برقید‌همتون‌قدت‌ازپدرت‌بلند‌تر‌میشه‌عزیزم۲۲۰میشی‌حداقل

احمد
احمد
3 ماه قبل

سلام من پسرم ۲۳سالمه راهکاری هست برای افزایش قد تضمینی من هرکاری کردم نشده درسته خانوادمم قدشون همینه ولی من ب این راضی نیستم بیزحمت راهنمایی کنین ممنون؟

هدیه
هدیه
3 ماه قبل

سلااام ، من دختر ۱۶ ساله م ، قدم ۱۵۶ ، وزن و قدم مناسبن ، اندام عادی دارم ، میتونم رشد بیشتری داشته باشم ، باسگاه ژیمناستیک میرم و حرف ای کار نمیکنم
برای مدلینگ میخوام قدم بلند شه تا حداقل ۱۷۰ ، آیا آمپول میشه؟

محمدمهدی کریمی نواب
محمدمهدی کریمی نواب
3 ماه قبل

سلام قد من کوچک هست ۱۷ سال از همدان

محمدمهدی کریمی نواب
محمدمهدی کریمی نواب
3 ماه قبل

سلام قد من کوچک هست

تریاکم
تریاکم
در پاسخ به  محمدمهدی کریمی نواب
1 ماه قبل

باشه

mmd
mmd
در پاسخ به  محمدمهدی کریمی نواب
1 ماه قبل

باشه داش اوکیه

ناشناس
ناشناس
3 ماه قبل

سلام شونزده سال و شیش ماهمه قدم صد هفتاد و سه هست آیا قدم رشد می‌کنه یا خیر و اینکه بالا تنه ام نسبت ب پاهام خیلی کوتاهه راه حلی ندارید؟

ناشناس
ناشناس
3 ماه قبل

خودارضایی روی قد تاثیر داره؟(پسرم، ۱۳ ساله)

Nobody
Nobody
در پاسخ به  ناشناس
3 ماه قبل

آره باعث بلوغ زودرس می‌شه،می‌گادت
سعی کن محدودش کنی

معصومه
معصومه
3 ماه قبل

سلام خسته نباشید پسرم ۱۵سال داره قد او ۱،۱۵۶می باشد به نظر من قدش کوتاه میشه وچونن قدپدرو مادرش هم کوتاه است بخصوص مادرمیترسم کوتاه بماند ازشما کمک می خوام که چه ورزشهایی انجام بده یا اینکه دارونیازداره برای اینکه قد بلند شه یا خیر ممنونم ازشما

FANTOM
FANTOM
در پاسخ به  معصومه
9 روز قبل

خانوم‌ورزش‌هایی‌مثلا‌والیبال‌‌و‌بسکتبال‌خیلی‌تاثیر‌میزاره‌واسه‌بلند‌شده‌حتما‌اگه‌میخواد‌قد‌بلند‌شه اینارو‌حرفه‌ای‌کار‌کنه‌مخصوصا‌بسکتبال‌خیلی‌خوبه‌واسه‌رشد‌قد‌هم‌چهار‌شونه‌میشه ادم

فاطمه حسینی
فاطمه حسینی
3 ماه قبل

سلام خسته نباشید من فاطمه حسینی هستم از قد‌م خلیی اریت میشم میشه برای من یه راهی بیدین چیجوری قدمو بلند بشه البته اینو بیگم که من تا الان ۲۹ سالمه میشه افزایش قد داشت مرسی

یه دختر
یه دختر
3 ماه قبل

.

Last edited 3 ماه قبل by یه دختر
دکمه بازگشت به بالا