تمام راه‌های افزایش قد در دختران و پسران

چه عواملی باعث رشد قد می شود؟

برای افزایش قد چه کنیم؟

قد یکی از ویژگی‌های ظاهری است که در مطلوبیت اجتماعی فرد و میزان رضایت از ظاهر تاثیر می‌گذارد. شاید افرادی را دیده باشید که دنبال راه‌های مختلف برای افزایش قد هستند یا والدینی که از کودکی فرزندانشان نگران افزایش قد آن‌ها باشند. بله درست است قد فاکتور خیلی مهمی در اعتماد به نفس ما تلقی می‌شود. می توانید با متخصص استخوان و مفصل صحبت کنید .

اما بعضی وقت‌ها برای بلندتر شدن قد کاری از دست ما بر نمی‌آید. چون قد یک صفت ارثی است. یعنی میزان قد ما متاثر از قد والدین ما است و ویژگی‌های آن‌ها از طریق کروموزوم‌ها به ما منتقل می‌شود. با این حساب تکلیف کسی که پدر و مادر قد کوتاه دارد چیست؟ آیا تمام درها به روی این فرد بسته است؟ یا این‌که راه‌های افزایش قد وجود دارد که بتواند این فرد را قد بلند کند؟

متخصص آنلاین استخوان و ارتوپدی

عوامل موثر بر افزایش قد چیست؟

ژنتیک

موثرترین عامل بر افزایش قد عوامل ژنتیکی است. دانشمندان ثابت کرده‌اند، میزان قد هر فردی ۸۰ درصد از والدین او به ارث رسیده است. پس اگر والدین کوتاه قد داشته باشید باید به ۲۰ درصد باقیمانده اتکا کنید و راه‌های افزایش قد را در زمان مناسب انجام دهید.

البته  این نکته را هم به خاطر داشته باشید که قد خصوصیت چند ژنی دارد، یعنی ممکن است پدر و مادر شما کوتاه قد یا قد متوسط داشته باشند اما افراد دیگر در خاندان شما قد بلندی داشته باشند و شما این‌قدر خوش‌شانس باشید که ویژگی قد بلندی را از آن‌ها به ارث ببرید.

تغذیه مناسب

تغذیه صحیح و کامل عاملی است که می‌تواند در افزایش قد موثر باشد. تغذیه هم در دوران جنینی و هم در دوران بلوغ و بزرگسالی بر افزایش قد موثر است. معمولا کسانی که از سوءتغذیه رنج می‌برند، افرادی قد کوتاه هستند، زیرا نیازهای بدنشان تامین نشده است. به‌خصوص وجود روی در رژیم غذایی عامل موثر بر افزایش قد است. با مراجعه به دکتر تغذیه میتوانید برنامه غذایی مفید و موثر برای افزایش قد خود دریافت کنید.

بیماری‌های پس از تولد

فرد بیمار نیاز به سوخت و ساز بیشتری دارد تا با عوامل بیگانه و بیماری‌زا مقابله کند. استراحت کردن و رژیم‌غذایی که تامین کننده‌ی نیاز یک بیمار باشد باعث می‌شود فرایند رشد متوقف نشود.

عوامل محیطی

شرایط محیطی که یک فرد از بدو تولد تا بزرگسالی در آن قرار دارد بر سلامت بدن و میزان رشد قد و حتی افزایش وزن هم تاثیر گذار است. نوزادی که وزن و قد پایین هنگام تولد دارد یا  بعد از تولد مورد مراقبت مناسب قرار نمی‌گیرد یا نوزادی که در معرض دود سیگار قرار دارد قطعا نمی‌تواند شرایط رشد مناسب داشته باشد. پس احتمال این‌که قد بلندی نداشته باشد بیشتر است.

عوامل موثر بر افزایش قد

نوشته های مشابه

افزایش قد تا چه سنی امکان پذیر است؟

با توجه به این‌که خیلی از افراد علاقه به افزایش قد دارند، طبیعی‌ست کلینیک افزایش قد تاسیس شود. بعضی ازاین مراکز با شعارهایی مانند افزایش قد تضمینی، افزایش قد در یک روز و … شروع به کار می‌کنند و اتفاقا این‌قدر این جملات جذاب هستند که ممکن است بعضی افراد هزینه‌های هنگفت هم در این مسیر خرج کنند. اما آیا این موارد عملی است؟ یا اصلا برای همه‌ی افراد قابل اجرا است؟

بهتر است به ساختار استخوان‌ها و نحوه‌ی رشد در آن‌ها توجه کنیم.

  در استخوان‌های دراز در بدن مانند استخوان ران و استخوان ساق پا ناحیه‌ای به نام اپی‌فیز وجود دارد. این بخش مولد است و با تکثیر سلولی باعث افزایش قد می‌شود البته تا زمانی که غضروفی است و هنوز سفت و استخوانی نشده است.

خب تا چه زمانی این منطقه غضروفی و مولد است؟ تا  زمانی که هورمون رشد ترشح شود یعنی تا پایان دوران بلوغ این منطقه در استخوان غضروفی است و امکان افزایش قد وجود دارد.

 زیرا با رسیدن به سن بلوغ با ترشح هورمون‌های جنسی مردانه (تستوسترون) و هورمون جنسی زنانه (استروژن) صفحات غضروفی بسته می‌شوند و تبدیل به بافت‌های استخوانی سفت می‌شوند و افزایش قد بعد از بسته شدن صفحات رشد یا به‌عبارت دیگر افزایش قد بعد از بلوغ امکان‌پذیر نیست.

رشد قد در پسران تا چه سنی امکان‌پذیر است؟

قد مناسب برای پسران ۱۵ ساله به ارث و سن بلوغ  آنان بستگی دارد. رشد قد پسرها دیرتر شروع می‌شود و حتی بعد از بلوغ و تا اواخر نوجوانی هم ادامه دارد. راه های افزایش قد در ۱۵ سالگی برای پسران داشتن تغذیه مناسب و حاوی مواد مغذی در کنار ورزش کردن و حرکات کششی و تقویتی است.

رشد قد در دختران تا چه سنی امکان‌پذیر است؟

با توجه به این‌که بلوغ در دختران در سنین پایین‌تری اتفاق می‌افتد،  توقف رشد در آن‌ها زودتر صورت می‌گیرد. راهکار پیشنهادی برای دختران نوجوانی که می‌پرسند چکار کنیم قدمان بلند شود  فرقی با راهکارهای پسران ندارد و مبتنی بر تغذیه صحیح و ورزش کردن است.

راه های افزایش قد چیست؟

افزایش قد بعد از بسته شدن صفحات رشد امکان پذیر نیست. اما با اقداماتی در سنین پایین‌تر روند افزایش قد را بیش‌تر کرد.

تغییر سبک زندگی برای افزایش قد

یکی از مواردی که در سبک زندگی سالم اهمیت دارد داشتن الگوی خواب مناسب و کافی است. اگر می‌خواهید سلامت بدن تامین شود باید به اندازه‌ی کافی بخوابید. هورمون‌های رشد (HGH) در خواب ترشح می‌شوند، به‌خصوص در چرخه‌های عمیق خواب.

افزایش قد در نوجوانان نیاز به ۸ ساعت خواب عمیق دارد تا مغز هورمون رشد ترشح کند و دراین‌صورت باعث رشد قد مطلوب در فرد می‌شود.

برای داشتن الگوی خواب مناسب موارد زیر را رعایت کنید:

 • دو ساعت قبل از خواب از مصرف نوشیدنی‌های کافئین‌دار بپرهیزید.
 • در محیطی که نور و سرو صدا نباشید بخوابید؛ به هیچ وجه با گوشی موبایل به رختخواب نروید.
 • اگر از کم‌خوابی رنج می‌برید از دمنوش بادرنجویه یا بابونه قبل از خواب استفاده کنید.

راه های افزایش قد

رعایت رژیم غذایی برای افزایش قد

 اگر می‌خواهید قد بلندی داشته باشید باید مواد غذایی سالم مصرف کنید و از مصرف خوراکی‌های فاقد ارزش غذایی پرهیز کنید. حتما می‌دانید استفاده از:

 • پروتئین‌ها
 • کلسیم
 • منیزیم
 • و ویتامین D برای رشد استخوان‌ها و افزایش قد ضروری است. تاثیر این مواد مغذی و منابع غنی از آن‌ها را در ادامه ذکر می‌کنیم.

کلسیم

کلسیم در استحکام استخوان‌ها و رشد آن‌ها موثر است. به همین دلیل باید مواد لبنی مانند:

 • شیر
 • ماست
 • پنیر
 • و کشک را در رژیم غذایی بگنجانید.

افرادی که مشکل حساسیت به لاکتوز دارند و نمی‌توانند از شیر استفاده کنند می‌توانند از انواع بدون لاکتوز استفاده کنند یا بادام که سرشار از کلسیم است را جایگزین نمایند.

ویتامین‌D

ویتامین D برای رشد استخوان‌ها و پیشگیری از نرمی استخوان مخصوصا در کودکان اهمیت بسیاری دارد. منبع تامین این ویتامین نور خورشید و مواد غذایی است.

 • ماهی
 • تخم مرغ
 • قارچ
 • و لبنیات در رژیم غذایی بر تامین این ویتامین تاثیر بسیاری دارد.

با توجه به این‌که امروزه سبک زندگی ما  به‌صورتی است که در معرض نور خوشید نیستیم، خیلی از افراد از کمبود ویتامین D رنج می‌برند به همین دلیل باید از مکمل‌ها استفاده کنند.

 ویتامین  D یک ویتامین محلول در چربی است که مقادیر بالای آن در کلیه و کبد رسوب می‌کند. به همین جهت نباید خودسرانه مکمل ویتامین D مصرف کنید. به شما توصیه می‌کنیم با متخصص تغذیه آنلاین در مورد نحوه‌ی مصرف مکمل‌ ویتامین D و راه تشخیص کمبود ویتامین Dمشورت کنید.

روی

کمبود روی در کودکان عوارض جدی مانند کوتاهی قد دارد. پس بهتر است منابع غذایی که حاوی روی هستند مانند حبوبات، تخم مرغ، شکلات  را در سبد خانوار جای دهید. دکتر تغذیه کودکان میتواند با دادن رژیم غذایی مناسب به تامین مواد مغذی و افزایش قد کودک کمک کند.

پروتئین

پروتیئن‌ها حکم ضروری‌ترین ماده‌ی مغذی برای رشد سلول‌ها و استخوان‌ها را دارد. در موارد فقدان پروتئین سلول‌ها قادر به همانند سازی و تکثیر نخواهند بود.

 • لبنیات
 • گوشت قرمز
 • قارچ
 • وتخم مرغ از اصلی‌ترین منابع غذایی پروتئین‌دار هستند.

ورزش کردن برای افزایش قد

تحرک و ورزش کردن باعث افزایش نیاز و جذب مواد غذایی، افزایش گردش املاح استخوانی و افزایش ترشح هورمون رشد می‌شود. ورزش کردن اقدامی است که برای افزایش قد بعد از ۲۰ سالگی هم توصیه می‌شود. پس اگر دنبال افزایش قد هستیم، باید  ورزش هایی برای افزایش قد انجام دهیم.

بد نیست بدانید، برنامه‌های اندرویدی با عناوین افزایش قد در یک هفته ۱۰ سانت هم با تکیه بر ورزش کردن ادعای افزایش قد دارند.

چه ورزش هایی قد را بلند می کند؟

بسکتبال و والیبال برای افزایش قد

حتما دیده‌اید والیبالیست‌ها یا بسکتبالیست‌ها قد بلندی دارند. آیا این افراد هنگام ورود به این رشته‌های ورزشی قد بلند بوده‌اند یا با انجام ورزش قدشان بلندتر شده است؟ بله درست است، این دو ورزش با کشیدن ماهیچه‌های بدن تاثیر زیادی در افزایش قد دارند.

 اگر دنبال یک راه فوری افزایش قد هستید، افزایش قد در یک هفته با ورزش کردن را امتحان کنید. در شروع و پایان هفته میزان قد را ثبت کنید و از نتیجه‌ی آن شگفت‌زده شوید.

شنا برای افزایش قد

شنا کردن هم می‌تواند با کشیدن ماهیچه‌های بدن در رشد قدی فرد موثر باشد.

 • بارفیکس
 • طناب زدن
 • بدمینتون
 • و تنیس هم از دیگر ورزش‌هایی هستند که برای افزایش قد بزرگسالان توصیه می‌شوند.

داروی افزایش قد

داروی افزایش قد چیست؟

درصورتی‌که می‌خواهید در مورد تاثیر گذاری داروی افزایش قد بدانید، اول باید سن فردی که می‌خواهد این دارو را استفاده کند بررسی کنیم. داروی افزایش قد در کودکان تاثیر دارد و می‌تواند باعث افزایش قد در یک ماه می‌شود. اما امپول افزایش قد بزرگسالان فقط یک دروغ و تبلیغ تجاری است.

در کودکانی که هورمون رشد به اندازه‌ی کافی ترشح نمی‌شود، تزریق روزانه سوماتروپین به‌صورت روزانه می‌تواند افزایش قد تا ۲۰ سانت شود. اما در بزرگسالان که صفحات رشد بسته شده قرص افزایش قد یا آمپول نمی‌تواند تاثیر گذار باشد و تاکنون راه های افزایش قد بزرگسالان پاسخ مناسبی نداشته و فقط عوارض به‌جا گذاشته است.

عوارض جانبی قرص افزایش قد چیست؟

هر دارویی قطعا عوارضی آزار دهنده برای فرد دارد. به‌خصوص اگر در موقعیت نامناسب که بدن به آن نیاز ندارد مصرف شود. سوماتروپین و هورمون رشد (HGH) دو داروی پر استفاده برای افزایش قد هستند. در ادامه عوارض جانبی هر کدام را ذکر می‌کنیم.

عوارض جانبی داروی تزریقی سوماتروپین شامل موارد زیر است:

عوارض جانبی هورمون رشد نیز موارد زیر است:

 • درد مفاصل
 • عدم تحمل گلوکز
 • ورم و احتباس مایعات
 • واکنش دستگاه ایمنی بدن به دارو
 • هیدروسفالی و سندرم تونل کارپال

جراحی برای افزایش قد موثر است؟

در پسران رشد قد تا ۲۵ سالگی و در دختران تا ۲۰سالگی ادامه می‌یابد. اما اگر کسی بعد از این سن بخواهد قد خود را بلندتر کند آیا این امکان برایش فراهم است؟

یکی از روش‌هایی که برای افزایش قد بعد از ۲۵ سالگی وجود دارد جراحی است. در روش جراحی نهایتا ۵ سانت به قد فرد اضافه می‌شود. البته این را هم فراموش نکنید که هیچ عمل جراحی بدون خطر و عارضه نخواهد بود. با این‌حال برای آشنایی شما با این روش مراحل آن را ذکر می‌کنیم.

 1. در این مرحله استخوان برش داده می‌شود و یک وسیله‌ی مخصوص بین تکه‌های استخوان قرار می‌گیرد.
 2. یک هفته بعد از انجام عمل جراحی، روزانه به مقدار ۰.۷۵ تا ۱ میلی‌متر کشش بر روی عضو انجام می‌شود. با احتساب افزایش قد ۵ سانتی‌متری، باید بین ۵۰ تا ۷۰ روز این مرحله طول بکشد.
 3. مرحله‌ی آخر مرحله تثبیت است که باید تقریبا دوبرابر مرحله‌ی قبل طول بکشد.

این عمل فقط در موارد زیبایی انجام نمی‌شود و برای کسانی که به دلیل بیماری یا تومور یا سانحه طول پاهایشان متفاوت است، هم کاربرد دارد.

مشاوره با پزشک برای افزایش قد

درصورتی‌که در مورد:

 • راه‌های افزایش قد
 • رژیم غذایی برای قد بلند شدن
 • بازه‌ی سنی که رشد قد امکان پذیر است

 از پزشک آنلاین متخصص ارتوپدی سوالی دارید می‌توانید به‌صورت متنی یا اینترنتی با پذیرش ۲۴ در تماس باشید و سوالات خود را بپرسید.

متخصص آنلاین استخوان و ارتوپدی

۳.۹/۵ (۱۰ نظر)

منبع: https://www.paziresh24.com/blog/

منبع
www.medicalnewstoday.comwww.scientificamerican.comtimesofindia.indiatimes.comwww.philstar.com

تیم تولید محتوای پزشکی و سلامتی پذیرش۲۴

تیم تحریریه پذیرش۲۴ متشکل از پزشکان متخصص و پرستاران دارای مجوز، مترجمان و نویسندگان با تجربه در حوزه تولید محتوای پزشکی و سلامتی تمام تلاش خود را در جهت اطلاع رسانی و آگاهی سازی کامل و جامع در خصوص داروها، بیماری‌ها و سایر اطلاعات سلامتی برای استفاده عمومی کاربران پذیرش۲۴ از منابع معتبر علمی به کار می‌بندد.
guest
512 پرسش و پاسخ
بیشترین امتیاز
جدیدترین قدیمی ترین
Inline Feedbacks
نمایش همه نظرات
رضا
رضا
6 ماه قبل

سلام من پسر هستم ۱۴ سال و ۴ ماه سن دارم قد پدرم ۱۷۰ سانت قد مادرم ۱۶۵ سانت و قد خواهر دوقلوی ۱۶۴ سانت هست قد خودم ۱۷۲ سانت و وزن من ۶۲ کیلو است من میخوام بدونم بارژیم غذایی مناسب و ورزش های منظم میتونم تا ۴ یا ۵ سال دیگه قد خودم رو به ۱۸۵ یا ۱۸۷ سانت برسونم ؟

مواد
مواد
در پاسخ به  رضا
1 ماه قبل

شما بسیار کوتوله هستید

محمدرضا
محمدرضا
در پاسخ به  رضا
29 روز قبل

به ۱۸۰ شاید چون تو اوج رشدی اما بالاتر امکانش خیلی کمه

Last edited 29 روز قبل by محمدرضا
امیر
امیر
در پاسخ به  رضا
20 روز قبل

داداش تو تازه ۱۴ سالته من خودم ۱۴ سالو ۵ ماهم قدم ۱۷۴ ۱۷۵ هست این سایتا نیا همش چرتو پرته قدت تا ۱۸۳ راحت میرل هیچوقت خودارضایی نکن

فادیا
فادیا
6 ماه قبل

هزینه رو پرداخت کردم ولی هنوز بتمن تماس نگرفتن

الهام
الهام
7 ماه قبل

سلام من یک دختر ۲۰ ساله هستم که قد من به ۱۴۰سانت میرسه
من با جستجو در اینترنت فهمیدم که با خوردن قرص افزایش قد نچرال بونتی که بهترین قرص گیاهی در جهان هم هست وگفته شده که این قرص قد آدم رو تا ۵ سانتی برای افراد ۱۶ تا ۲۵ افزایش میده می خواستم نظر شما رو بپرسم که آیا امیدی هست ضمنا من کم کاری تیروئید هم دارم
ممنونم

مرضیه فلاحزاده
مرضیه فلاحزاده
در پاسخ به  الهام
1 ماه قبل

سلام دکتر جان من دختر هجده سالشه قدش صدو سی ونه چه قرصی استفاده کنه که قدش بلند بشع

محمدرضا
محمدرضا
در پاسخ به  مرضیه فلاحزاده
29 روز قبل

اول به پزشک ارتوپد مراجعه کنید تا عکس رادیولوژی از مچ دست چپشون گرفته بشه،اگر در عکس صفحات رشد باز باشن بایر سطح هورمون رشد در بدنش چک بشه اگر مشکل از هورمون باشه،هورمون درمانی میشه اگر نه متخصص غدد بهترین راه رو بهتون پیشنهاد میده

یکتا
یکتا
در پاسخ به  الهام
1 ماه قبل

یعنی کم کاری تیروئید اثر داره تو رشد قد؟

محمدرضا
محمدرضا
در پاسخ به  یکتا
29 روز قبل

بله هورمون های تیروئیدی روی سوخت و ساز بدن تاثیر مستقیم دارن

محمدرضا
محمدرضا
در پاسخ به  الهام
29 روز قبل

بهترین کار اینه که ابتدا عکس رادیولوژی از مچ دست چپتون بگیرین و به پزشک ارتوپد نشون بدین،اگر صفحه رشدتون باز باشه میتونین افزایش قد داشته باشید

حنانه
حنانه
در پاسخ به  الهام
23 روز قبل

سلام من دختر ۱۶ ساله هستم قدم کوتاه
هست نسبت به دوستانم و پدر ومادرم قد کوتاه هستند عادت ماهانه هم میشم آیا راهکاری وجود دارد که من از خانواده ام بلند تر بشوم آیا والیبال برای افزایش قدم تاثیر دارد ؟

زهرا س
زهرا س
8 ساعت قبل

سلام ببخشید دخترم ۱۰ سال و ۶ ماه هست از ۷ سالگی آمپول دیفرلین میزنه خداروشکر بلوغ زودرس کاملا کنترل شده قدش ۱۴۳ سانت هست.تا ۱۱ سالگی باید دیفرلین رو بزنه آیا فرصتی برای رشد قد هست؟
روند رشد قدش در یک سال اخیر خیلی کند بود.(قد پدر ۱۸۰ قد مادر ۱۵۶)
هورمون رشد بزنه؟؟

مهدی
مهدی
1 روز قبل

سلام من قدم ۱۷۰ هستم و سنم ۱۴هستش پدرم ۱۶۵ مادرم ۱۶۰ میخواستم بپرسم به ۱۸۵ میرسم یا نه چون من به داییام رفتم همشون قد بلند هستم
ربتی داره ؟؟

کوتوله
کوتوله
7 روز قبل

سلام من دخترم ۱۳ سالمه و قدم ۱۴۶ هست مادرم قدش ۱۵۸و پدرم قدش ۱۶۵ هستش و هنوز به سن بلوغ نرسیدم چیکار کنم قدم بلند بشه

....
....
7 روز قبل

سلام خسته نباشید من سنم ۲۰ هست و قدم ۱۸۹ امکانش هست که با استفاده از ورزش ۱۹۵ شد ؟

اشکان
اشکان
8 روز قبل

سلام من ۱۳ سال و ۲ ماهمه قدم ۱۶۵ قد مادرم ۱۶۸ و پدرم ۱۷۱ میخواستم بدونم قدم به ۱۸۰ میرسه یا نه تشکر

مهدیار
مهدیار
9 روز قبل

سلام من ۱۶ سالمه قدم ۱۷۳ به نظرتون خوبه؟قد بلند میشم؟

مهدیار
مهدیار
در پاسخ به  مهدیار
9 روز قبل

لطفا جواب بدید

زهرا
زهرا
9 روز قبل

سلام من ا۳ و نیم سالمه قدم ۱۵۸ و وزنم ۴۲ کیلو است ایا احتمال داره یدم بزرکتر بشه

مهدیار
مهدیار
9 روز قبل

سلام من پسرم ۱۶ سالمه قدم ۱۷۳ هستش.ایا قدم بالای ۱۸۰ میرسه؟یا قد بلند میشم؟

حسین
حسین
10 روز قبل

سلام خسته نباشید من ۱۷ سالمه قدم ۱۷۵ و شنیدم دوچرخه زدن میتونه باعث افزایش قد بشه درسته ؟

سزه
سزه
11 روز قبل

سلام پسر هستم ۱۵ساله قد ۱۷۳ قد مادر ۱۶۰ قد پدرم ۱۸۵ تا چند سانت میتونم رشد کنم

منصوری
منصوری
13 روز قبل

سلام من دخترم ۱۲ سالمه قدم ۱۴۳ هست قد مادرم ۱۶۰ و پدرم ۱۷۵ من هنوز تو پروسه بلوغ هستم بلوغ من هنوز حداقل یه سال دیگه وقت رشد دارم و ماهی ۲ و نیم تا ۳ سانت رشد میکنم میخوام قدم ۱۶۰ به بلا بشه چیکار کنم که سریع نتیجه بگیرم

جمیل جان
جمیل جان
13 روز قبل

سلام پسر من ۱۲ سال و ۴ ماه دارد قدش ۱۳۴ سانتی متر هست و در طول دو ماه قدش افزایش پیدا نکرده باید چیکار کنم

محمد
محمد
16 روز قبل

سلام من محمد هستم ۱۵ سالمه قدم ۱۷۷.۵ است مشکل تیروئید دارم. عکس از مچ دستم گرفتم به دکتر نشون دادم گفته رشدت متوقف شده نهایتاً یک سانت قد بکشی . می‌خواستم بپرسم آیا راهی هست که این مشکل رو برطرف کنم؟قد پدر و مادرم هم بلند است

ایران
ایران
17 روز قبل

سلام من دختری ۱۶ ساله با قد ۱۵۵ و وزن ۴۲ هستم و قند و چربی دارم که اگه بتونم انها را رفع کنم قدم بلند میشه(و ابنکه من قرص ویتامین هم استفاده میکنم) قد مادرم ۱۵۰ و پدرم ۱۶۵

محمد
محمد
17 روز قبل

سلام من یک بازیکن والیبال هستم و قد من حدود ۱۷۴سانتی متر است و ۱۵سال سن دارم برای افزایش قد چه کاری انجام دهم کمک کنید

علی
علی
21 روز قبل

سلام من ۱۶ سال و ۸ ماهمه رفتم دکتر غدد ازمایش و عکس نوشت رفتم از زانو و مچ دستم عکس انداختن جواب رو دادن روش نوشته بود صفحات رشد از مفاصل پا بسته شده اس ینی من دیگه رشد نمیکنم؟
من ‌کلا قدم ۱۶۴ هنوز ۱۷ سالم نشده
البته باید جواب ازمایش و عکس ببرم پیش دکتر

امیرعلی
امیرعلی
در پاسخ به  علی
17 روز قبل

سلام پسرم ۱۲ سال ۳ ماه هست با قد ۱۴۵ وبدو تولد کوتاه وبه وزن کم به دنیا آمده آیا مصرف صفحات رشد از این سن بسته می‌شود

مهدی
مهدی
22 روز قبل

سلام پسر ۱۶ ساله نزدیک به ۱۷ قد ۱۸۶ و قد پدر ۱۸۳و قد مادر ۱۶۵ سانتی متر هست چقدر میتونم افزایش قد داشته باشم البته ورزش بدنسازی هم میرم

ناشناس
ناشناس
22 روز قبل

سلام پسرم ۱۶ ساله نزدیک به ۱۷ قد ۱۸۶ و قد پدر ۱۸۳ و مادر ۱۶۵ هست امکان رشد قدم چقدر هست به علاوه ورزش بدنسازی هم میکنم

..
..
22 روز قبل

سلام من دخترم
مامانم ۱۶۰ بابام ۱۸۰
بنظرتون قدم ۱۶۵ میشه
الان ۱۵۶ ام

۵فاطمه
۵فاطمه
22 روز قبل

سلام من دختر هستم من سال ۱۳۸۸ هستم مهر ماه میخوام بشم ۱۳ ساله من به نظر خودم قد کوتاه هستم قدم هم ۱۵۰ هست من تا چند سالگی رشد میکنم؟

امیر
امیر
22 روز قبل

سلام من ۳۴سال دارم خیلی دوست دارم قدم بلند بشه .خواستم ببینم حدودا هزینه عمل چقدره وبعد از یک سال میشه ورزش کرد مثل فوتبال

بنده خدا
بنده خدا
22 روز قبل

سلام خسته نباشید ، دختری هستم ۱۵ ساله ، ۳ سال هست پریود شدم، شما از جهش رشدی صحبت کردید که من اصلا جهشی نداشتم و از بچگی خیلی قدم رشد نداشته ۱۵۸ هستم از لحاظ ژنی در خانواده مادری دایی هام قد بلندن و در پدری عمو ها و مادربزرگم قد بلند هستند اما پدرومادرم بلند نیستن، چند بار دکتر رفتم و دارو دادن ک نوشته تا ۱۸ سالگی امکان رشد هست، من شباهت خیلی زیادی به مادر بزرگ و داییم دارم حتی هالکوس ‌والگوس و… میخواستم ببینم با ورزش مداوم و دارو امکان رشد تا ده سانت هست؟
ممنون میشم سریع جواب بدید

تمکین
تمکین
در پاسخ به  بنده خدا
6 روز قبل

شاید افزایش یابد من خودم ۱۵ ساله هستم و قد من ۱۶۸ است و یک خواهر من از من کوچکتر است قد اش ماشاالله ۱۷۷ است این زیاد به ژنتیک ربط دارد مادرم ۱۷۳ است و بابام ۱۷۶ حتما اگر به کسی رفته باشی که قد بلند باشد قدت افزایش می یابد

زهرا
زهرا
23 روز قبل

سلام من دخترم ۱۲ سالمه و قدم ۱۵۳ سانت هست من پریود هم میشم چیکار کنم که قدم بلند تر بشه؟

دیانا
دیانا
23 روز قبل

سلام من ۱۱ سالمه و قدم نه بلند هست نه کوتاه میخوام قد بلند شم میخواستم راهنمایی کنید

پرهام
پرهام
24 روز قبل

سلام من پسرم ۱۲ سالمه وقدم ۱۷۰ هست وزنم ۷۶ کیلو میتونم تا ۱۹۰ قد بکشم

ناشنا
ناشنا
24 روز قبل

سلام وقت بخیر
پسرم ۱۱سالشه قدش ۱۳۸ سانت هست چه داروی استفاده کنه قدش بلند شه؟

امیر
امیر
24 روز قبل

سلام من پسر هستم و ۱۲ سالمه قدم ۱۷۱ هست و هم قد پدرمم و مادرم قدش ۱۶۰ هست آیا میتونم تا ۱۸ سالگی به ۱۹۰ برسم؟

سارینا*
سارینا*
26 روز قبل

سلام من دختر ۱۰ ساله دارم که قدش نسبت به بقیه دوستانش کوتاه تر است من از چه راهکارهایی میتونم انساریناجام بدم تا در روند رشد قد دخترم تاثیر گذار باشم قد خودم ۶۰ سنت است و قد همسرم ۱۷۵ سانت است از کمکتون بی نهایت متشکر هستم

بنیامین
بنیامین
در پاسخ به  سارینا*
10 روز قبل

سلام پسرم ۱۴سالشه ثقذش ۱۴۸سانتیمتره ایادارویی هست که کمک کنه که قد پسرمبلند بشه رنج میبره

نفیسه زهرا حیدری
نفیسه زهرا حیدری
27 روز قبل

سلام من ۱۰ سالم هست متاسفانه پریود میشم میشه بگید که چیکار کنم قدم بلند بشه من قدم بزرگ زیاد نیست

nazi
nazi
28 روز قبل

سلام دخترم ۱۵ سالمه قدم ۱۵۰ هست و بزرگتر نشده
میخواستم بپرسم یعنی قدم بزرگتر میشه یا نه

سارینا
سارینا
28 روز قبل

سلام
من ۱۴ سالمه و قدم ۱۶۷
خواستم بدونم قدم بلند تر از این میشه یا نه
مامانم ۱۶۳ و بابام ۱۷۶

هیژا
هیژا
28 روز قبل

سلام من پسر ۱۳ ساله هستم قدم ۱۵۳ سانتی متر است آیا قدم خوب است یا نه

ناشناس
ناشناس
29 روز قبل

سلام من دخترم ۱۲سالم و قدم ۱۴۰لطفا بگید چکار کنم ک قدم بلند شه

سینا
سینا
30 روز قبل

سلام من قدم ۱۹۰‌هستش اسمم سینای ‌و‌وزنم ۹۳ کیلو هست خیلی رعنا هستم تو بسکتبال کار میکنم ابا امکانش هست قد بکشم‌بازم اینم شمارم لطفا رهنمایی کنید خیلی خیلی ممنون ۹۹۲۱۲۷۱۴۰۲

مریم مرادی
مریم مرادی
1 ماه قبل

سلام دختر من ۱۱ سالش هست قدش ۱۵۰ هست ولی فکر میکنم داره بلوغ میزنه چیکار کنم قدش بلند بشه

محمدرضا
محمدرضا
در پاسخ به  مریم مرادی
29 روز قبل

هنوز صفحات رشدش بازه ورزش های هوازی و تامین مواد معدنی مورد نیازش مثل کلسیم و روی و فسفر در روند رشد طبیعیش اثر گذاره

ثريا
ثريا
1 ماه قبل

سلام روز شما بخیر
پسر من سیزده ساله تمام هست و قدش ۱۵۳ سانتی است .قد من١۶٣ وقد پدرش حدود ١٧٠ است آیا رشد قد در پسرم نرمال است یا نه؟؟

محمدرضا
محمدرضا
در پاسخ به  ثريا
29 روز قبل

حتما به متخصص غدد مراجعه کنید

بی نام
بی نام
1 ماه قبل

سلام من ۱۵ سالمه و قدم ۱۶۳ آیا میتونم با قرص ال آرژنین افزایش قد داشته باشم؟

محمدرضا
محمدرضا
در پاسخ به  بی نام
29 روز قبل

صفحه رشدت بازه مراقب دوزی که مصرف میکنی باش،آب هم زیاد بخور اگر قرص رو مصرف کردی

محمدرضا
محمدرضا
در پاسخ به  بی نام
29 روز قبل

اگر بیماری قلبی،کبدی،کلیوی نداری استفاده کن اما دوز ۵۰۰ روزی یکی

معصومه
معصومه
1 ماه قبل

سلام من دخترم ۱۲ سالمه ۵ ماهه دیگه میرم ۱۳ سالگی و قدم ۱۵۲ هست هنوز به بلوغ نرسیدم پدرم قدش ۱۹۰ و مادرم ۱۵۵ هست چه گار کنم ایا قد بلند میشوم

پویا
پویا
1 ماه قبل

سلام من سنم ۱۴سال هست قد من ۱۴۲هست میخواستم ببینم میشه راهنمایی کنین ممنون

Last edited 1 ماه قبل by پویا
زهرا کوچکی
زهرا کوچکی
در پاسخ به  پویا
18 روز قبل

سلام من یه دختر ۱۲ ساله دارم که قدش ۱۴۶هست وبه بلوغ رسیده می خواستم بدون چکار کنم قدش افزایش یابد قد خودم ۱۵۷وقد پدرش ۱۸۵هس ممنون میشم راهنمایی کنید

بهارک
بهارک
1 ماه قبل

سلام من ۱۷سالمه و قدم۱۵۱ سانت هست میتوانم تا۱۸ سالگی با ورزش +تغذیه سالم و خواب کافی به ۱۶۰ برسم؟
قد مادرم:۱۵۸ قد پدرم:۱۶۶

reza
reza
1 ماه قبل

دوستان من ۱۶ سالمه قدم ۱۷۵ بنظرتون خوبه یا نع؟

حسین اژدری
حسین اژدری
1 ماه قبل

سلام من یه دخترم ۱۵ ساله دارم که ۱۵۶ سانت قد داره و ۳۹ کیلو وزن. اون دوست دارهقدش تا ۱۶۵ سانت برسه چه داروئی باید مصرف کنه
حدود ۱ سال هم هست پریود شده
با تشکرفراوان

فاطمه
فاطمه
در پاسخ به  حسین اژدری
1 ماه قبل

سریع اقدام کن عزیزم چون من رفتم دکتر و گفت تا ۲ سال بعد از پریودی هیچ فایده ای نداره و استخوان ها بسته میشه بنظرم میتونی از این بلند تر بشی حتما مراجعه کن بهت دکتر ساکی رو معرفی میکنم حالا نه این دکتر هر دکتر دیگه ای اما حتما برو دکتر

سارینا
سارینا
در پاسخ به  حسین اژدری
28 روز قبل

من از ۱۲ سالگی پریود میشم و بعد از ۱۲ سالگی تازه قدم شروع به رشد کردن کرد
این که میگن بعد از بلوغ قد بلند نمیشه کاملا اشتباهه

خانم پرنده
خانم پرنده
1 ماه قبل

سلام من دخترم ۹ ساله شه وزنش خوبه قدش کمه بایدچیکارکنم

مبینا
مبینا
1 ماه قبل

سلام من ۱۴ سالمه قدم ۱۴۰ هست قد مادرم ۱۵۰ و قد پدرم ۱۶۰ هست برادرم قدشون بلند مامان بزرگ پدر بزرگ خاله هام عمو هام قدشون بلند هست ولی ما قدمون کوچک مونه من دکتر رفتم گفت هیچ مشکلی نداری بهم آمپول تقویتی زدن اون موقع قدم ۱۳۱ بود ۷ سانت بلند شدم آمپول تقویتی زد الان چی کار کنم قدم بلند شه

ناشناس
ناشناس
1 ماه قبل

سلام پسرم سن ۱۵سال۲ماه است قدش ۱۵۵است وسن استخوانی ۱۳ چند ساننت دیگر رشد می کنند

زهرا شهریور
زهرا شهریور
1 ماه قبل

سلام روزتون بخیر پسر من ۱۰سالش هست وقدش ۱۳۲ووزنش۳۰کیلو هستش میخواستم راهنماییم کنید چه طور میتونم قدش رو افزایش بدم ممنونم

درسا
درسا
1 ماه قبل

سلام من دختر ۱۱ سال و نیم هستم قدم ۱۴۰ و وزنم ۳۵ و پری نشدم قدم چنتا میشود آیا قد بلند می‌شوم

دکمه بازگشت به بالا