تمام راه‌های افزایش قد در دختران و پسران

چه عواملی باعث رشد قد می شود؟

برای افزایش قد چه کنیم؟

قد یکی از ویژگی‌های ظاهری است که در مطلوبیت اجتماعی فرد و میزان رضایت از ظاهر تاثیر می‌گذارد. شاید افرادی را دیده باشید که دنبال راه‌های مختلف برای افزایش قد هستند یا والدینی که از کودکی فرزندانشان نگران افزایش قد آن‌ها باشند. بله درست است قد فاکتور خیلی مهمی در اعتماد به نفس ما تلقی می‌شود. می توانید با متخصص استخوان و مفصل صحبت کنید .

اما بعضی وقت‌ها برای بلندتر شدن قد کاری از دست ما بر نمی‌آید. چون قد یک صفت ارثی است. یعنی میزان قد ما متاثر از قد والدین ما است و ویژگی‌های آن‌ها از طریق کروموزوم‌ها به ما منتقل می‌شود. با این حساب تکلیف کسی که پدر و مادر قد کوتاه دارد چیست؟ آیا تمام درها به روی این فرد بسته است؟ یا این‌که راه‌های افزایش قد وجود دارد که بتواند این فرد را قد بلند کند؟

متخصص آنلاین استخوان و ارتوپدی

عوامل موثر بر افزایش قد چیست؟

ژنتیک

موثرترین عامل بر افزایش قد عوامل ژنتیکی است. دانشمندان ثابت کرده‌اند، میزان قد هر فردی ۸۰ درصد از والدین او به ارث رسیده است. پس اگر والدین کوتاه قد داشته باشید باید به ۲۰ درصد باقیمانده اتکا کنید و راه‌های افزایش قد را در زمان مناسب انجام دهید.

البته  این نکته را هم به خاطر داشته باشید که قد خصوصیت چند ژنی دارد، یعنی ممکن است پدر و مادر شما کوتاه قد یا قد متوسط داشته باشند اما افراد دیگر در خاندان شما قد بلندی داشته باشند و شما این‌قدر خوش‌شانس باشید که ویژگی قد بلندی را از آن‌ها به ارث ببرید.

تغذیه مناسب

تغذیه صحیح و کامل عاملی است که می‌تواند در افزایش قد موثر باشد. تغذیه هم در دوران جنینی و هم در دوران بلوغ و بزرگسالی بر افزایش قد موثر است. معمولا کسانی که از سوءتغذیه رنج می‌برند، افرادی قد کوتاه هستند، زیرا نیازهای بدنشان تامین نشده است. به‌خصوص وجود روی در رژیم غذایی عامل موثر بر افزایش قد است. با مراجعه به دکتر تغذیه میتوانید برنامه غذایی مفید و موثر برای افزایش قد خود دریافت کنید.

بیماری‌های پس از تولد

فرد بیمار نیاز به سوخت و ساز بیشتری دارد تا با عوامل بیگانه و بیماری‌زا مقابله کند. استراحت کردن و رژیم‌غذایی که تامین کننده‌ی نیاز یک بیمار باشد باعث می‌شود فرایند رشد متوقف نشود.

عوامل محیطی

شرایط محیطی که یک فرد از بدو تولد تا بزرگسالی در آن قرار دارد بر سلامت بدن و میزان رشد قد و حتی افزایش وزن هم تاثیر گذار است. نوزادی که وزن و قد پایین هنگام تولد دارد یا  بعد از تولد مورد مراقبت مناسب قرار نمی‌گیرد یا نوزادی که در معرض دود سیگار قرار دارد قطعا نمی‌تواند شرایط رشد مناسب داشته باشد. پس احتمال این‌که قد بلندی نداشته باشد بیشتر است.

عوامل موثر بر افزایش قد

نوشته های مشابه

افزایش قد تا چه سنی امکان پذیر است؟

با توجه به این‌که خیلی از افراد علاقه به افزایش قد دارند، طبیعی‌ست کلینیک افزایش قد تاسیس شود. بعضی ازاین مراکز با شعارهایی مانند افزایش قد تضمینی، افزایش قد در یک روز و … شروع به کار می‌کنند و اتفاقا این‌قدر این جملات جذاب هستند که ممکن است بعضی افراد هزینه‌های هنگفت هم در این مسیر خرج کنند. اما آیا این موارد عملی است؟ یا اصلا برای همه‌ی افراد قابل اجرا است؟

بهتر است به ساختار استخوان‌ها و نحوه‌ی رشد در آن‌ها توجه کنیم.

  در استخوان‌های دراز در بدن مانند استخوان ران و استخوان ساق پا ناحیه‌ای به نام اپی‌فیز وجود دارد. این بخش مولد است و با تکثیر سلولی باعث افزایش قد می‌شود البته تا زمانی که غضروفی است و هنوز سفت و استخوانی نشده است.

خب تا چه زمانی این منطقه غضروفی و مولد است؟ تا  زمانی که هورمون رشد ترشح شود یعنی تا پایان دوران بلوغ این منطقه در استخوان غضروفی است و امکان افزایش قد وجود دارد.

 زیرا با رسیدن به سن بلوغ با ترشح هورمون‌های جنسی مردانه (تستوسترون) و هورمون جنسی زنانه (استروژن) صفحات غضروفی بسته می‌شوند و تبدیل به بافت‌های استخوانی سفت می‌شوند و افزایش قد بعد از بسته شدن صفحات رشد یا به‌عبارت دیگر افزایش قد بعد از بلوغ امکان‌پذیر نیست.

رشد قد در پسران تا چه سنی امکان‌پذیر است؟

قد مناسب برای پسران ۱۵ ساله به ارث و سن بلوغ  آنان بستگی دارد. رشد قد پسرها دیرتر شروع می‌شود و حتی بعد از بلوغ و تا اواخر نوجوانی هم ادامه دارد. راه های افزایش قد در ۱۵ سالگی برای پسران داشتن تغذیه مناسب و حاوی مواد مغذی در کنار ورزش کردن و حرکات کششی و تقویتی است.

رشد قد در دختران تا چه سنی امکان‌پذیر است؟

با توجه به این‌که بلوغ در دختران در سنین پایین‌تری اتفاق می‌افتد،  توقف رشد در آن‌ها زودتر صورت می‌گیرد. راهکار پیشنهادی برای دختران نوجوانی که می‌پرسند چکار کنیم قدمان بلند شود  فرقی با راهکارهای پسران ندارد و مبتنی بر تغذیه صحیح و ورزش کردن است.

راه های افزایش قد چیست؟

افزایش قد بعد از بسته شدن صفحات رشد امکان پذیر نیست. اما با اقداماتی در سنین پایین‌تر روند افزایش قد را بیش‌تر کرد.

تغییر سبک زندگی برای افزایش قد

یکی از مواردی که در سبک زندگی سالم اهمیت دارد داشتن الگوی خواب مناسب و کافی است. اگر می‌خواهید سلامت بدن تامین شود باید به اندازه‌ی کافی بخوابید. هورمون‌های رشد (HGH) در خواب ترشح می‌شوند، به‌خصوص در چرخه‌های عمیق خواب.

افزایش قد در نوجوانان نیاز به ۸ ساعت خواب عمیق دارد تا مغز هورمون رشد ترشح کند و دراین‌صورت باعث رشد قد مطلوب در فرد می‌شود.

برای داشتن الگوی خواب مناسب موارد زیر را رعایت کنید:

 • دو ساعت قبل از خواب از مصرف نوشیدنی‌های کافئین‌دار بپرهیزید.
 • در محیطی که نور و سرو صدا نباشید بخوابید؛ به هیچ وجه با گوشی موبایل به رختخواب نروید.
 • اگر از کم‌خوابی رنج می‌برید از دمنوش بادرنجویه یا بابونه قبل از خواب استفاده کنید.

راه های افزایش قد

رعایت رژیم غذایی برای افزایش قد

 اگر می‌خواهید قد بلندی داشته باشید باید مواد غذایی سالم مصرف کنید و از مصرف خوراکی‌های فاقد ارزش غذایی پرهیز کنید. حتما می‌دانید استفاده از:

 • پروتئین‌ها
 • کلسیم
 • منیزیم
 • و ویتامین D برای رشد استخوان‌ها و افزایش قد ضروری است. تاثیر این مواد مغذی و منابع غنی از آن‌ها را در ادامه ذکر می‌کنیم.

کلسیم

کلسیم در استحکام استخوان‌ها و رشد آن‌ها موثر است. به همین دلیل باید مواد لبنی مانند:

 • شیر
 • ماست
 • پنیر
 • و کشک را در رژیم غذایی بگنجانید.

افرادی که مشکل حساسیت به لاکتوز دارند و نمی‌توانند از شیر استفاده کنند می‌توانند از انواع بدون لاکتوز استفاده کنند یا بادام که سرشار از کلسیم است را جایگزین نمایند.

ویتامین‌D

ویتامین D برای رشد استخوان‌ها و پیشگیری از نرمی استخوان مخصوصا در کودکان اهمیت بسیاری دارد. منبع تامین این ویتامین نور خورشید و مواد غذایی است.

 • ماهی
 • تخم مرغ
 • قارچ
 • و لبنیات در رژیم غذایی بر تامین این ویتامین تاثیر بسیاری دارد.

با توجه به این‌که امروزه سبک زندگی ما  به‌صورتی است که در معرض نور خوشید نیستیم، خیلی از افراد از کمبود ویتامین D رنج می‌برند به همین دلیل باید از مکمل‌ها استفاده کنند.

 ویتامین  D یک ویتامین محلول در چربی است که مقادیر بالای آن در کلیه و کبد رسوب می‌کند. به همین جهت نباید خودسرانه مکمل ویتامین D مصرف کنید. به شما توصیه می‌کنیم با متخصص تغذیه آنلاین در مورد نحوه‌ی مصرف مکمل‌ ویتامین D و راه تشخیص کمبود ویتامین Dمشورت کنید.

روی

کمبود روی در کودکان عوارض جدی مانند کوتاهی قد دارد. پس بهتر است منابع غذایی که حاوی روی هستند مانند حبوبات، تخم مرغ، شکلات  را در سبد خانوار جای دهید. دکتر تغذیه کودکان میتواند با دادن رژیم غذایی مناسب به تامین مواد مغذی و افزایش قد کودک کمک کند.

پروتئین

پروتیئن‌ها حکم ضروری‌ترین ماده‌ی مغذی برای رشد سلول‌ها و استخوان‌ها را دارد. در موارد فقدان پروتئین سلول‌ها قادر به همانند سازی و تکثیر نخواهند بود.

 • لبنیات
 • گوشت قرمز
 • قارچ
 • وتخم مرغ از اصلی‌ترین منابع غذایی پروتئین‌دار هستند.

ورزش کردن برای افزایش قد

تحرک و ورزش کردن باعث افزایش نیاز و جذب مواد غذایی، افزایش گردش املاح استخوانی و افزایش ترشح هورمون رشد می‌شود. ورزش کردن اقدامی است که برای افزایش قد بعد از ۲۰ سالگی هم توصیه می‌شود. پس اگر دنبال افزایش قد هستیم، باید  ورزش هایی برای افزایش قد انجام دهیم.

بد نیست بدانید، برنامه‌های اندرویدی با عناوین افزایش قد در یک هفته ۱۰ سانت هم با تکیه بر ورزش کردن ادعای افزایش قد دارند.

چه ورزش هایی قد را بلند می کند؟

بسکتبال و والیبال برای افزایش قد

حتما دیده‌اید والیبالیست‌ها یا بسکتبالیست‌ها قد بلندی دارند. آیا این افراد هنگام ورود به این رشته‌های ورزشی قد بلند بوده‌اند یا با انجام ورزش قدشان بلندتر شده است؟ بله درست است، این دو ورزش با کشیدن ماهیچه‌های بدن تاثیر زیادی در افزایش قد دارند.

 اگر دنبال یک راه فوری افزایش قد هستید، افزایش قد در یک هفته با ورزش کردن را امتحان کنید. در شروع و پایان هفته میزان قد را ثبت کنید و از نتیجه‌ی آن شگفت‌زده شوید.

شنا برای افزایش قد

شنا کردن هم می‌تواند با کشیدن ماهیچه‌های بدن در رشد قدی فرد موثر باشد.

 • بارفیکس
 • طناب زدن
 • بدمینتون
 • و تنیس هم از دیگر ورزش‌هایی هستند که برای افزایش قد بزرگسالان توصیه می‌شوند.

داروی افزایش قد

داروی افزایش قد چیست؟

درصورتی‌که می‌خواهید در مورد تاثیر گذاری داروی افزایش قد بدانید، اول باید سن فردی که می‌خواهد این دارو را استفاده کند بررسی کنیم. داروی افزایش قد در کودکان تاثیر دارد و می‌تواند باعث افزایش قد در یک ماه می‌شود. اما امپول افزایش قد بزرگسالان فقط یک دروغ و تبلیغ تجاری است.

در کودکانی که هورمون رشد به اندازه‌ی کافی ترشح نمی‌شود، تزریق روزانه سوماتروپین به‌صورت روزانه می‌تواند افزایش قد تا ۲۰ سانت شود. اما در بزرگسالان که صفحات رشد بسته شده قرص افزایش قد یا آمپول نمی‌تواند تاثیر گذار باشد و تاکنون راه های افزایش قد بزرگسالان پاسخ مناسبی نداشته و فقط عوارض به‌جا گذاشته است.

عوارض جانبی قرص افزایش قد چیست؟

هر دارویی قطعا عوارضی آزار دهنده برای فرد دارد. به‌خصوص اگر در موقعیت نامناسب که بدن به آن نیاز ندارد مصرف شود. سوماتروپین و هورمون رشد (HGH) دو داروی پر استفاده برای افزایش قد هستند. در ادامه عوارض جانبی هر کدام را ذکر می‌کنیم.

عوارض جانبی داروی تزریقی سوماتروپین شامل موارد زیر است:

عوارض جانبی هورمون رشد نیز موارد زیر است:

 • درد مفاصل
 • عدم تحمل گلوکز
 • ورم و احتباس مایعات
 • واکنش دستگاه ایمنی بدن به دارو
 • هیدروسفالی و سندرم تونل کارپال

جراحی برای افزایش قد موثر است؟

در پسران رشد قد تا ۲۵ سالگی و در دختران تا ۲۰سالگی ادامه می‌یابد. اما اگر کسی بعد از این سن بخواهد قد خود را بلندتر کند آیا این امکان برایش فراهم است؟

یکی از روش‌هایی که برای افزایش قد بعد از ۲۵ سالگی وجود دارد جراحی است. در روش جراحی نهایتا ۵ سانت به قد فرد اضافه می‌شود. البته این را هم فراموش نکنید که هیچ عمل جراحی بدون خطر و عارضه نخواهد بود. با این‌حال برای آشنایی شما با این روش مراحل آن را ذکر می‌کنیم.

 1. در این مرحله استخوان برش داده می‌شود و یک وسیله‌ی مخصوص بین تکه‌های استخوان قرار می‌گیرد.
 2. یک هفته بعد از انجام عمل جراحی، روزانه به مقدار ۰.۷۵ تا ۱ میلی‌متر کشش بر روی عضو انجام می‌شود. با احتساب افزایش قد ۵ سانتی‌متری، باید بین ۵۰ تا ۷۰ روز این مرحله طول بکشد.
 3. مرحله‌ی آخر مرحله تثبیت است که باید تقریبا دوبرابر مرحله‌ی قبل طول بکشد.

این عمل فقط در موارد زیبایی انجام نمی‌شود و برای کسانی که به دلیل بیماری یا تومور یا سانحه طول پاهایشان متفاوت است، هم کاربرد دارد.

مشاوره با پزشک برای افزایش قد

درصورتی‌که در مورد:

 • راه‌های افزایش قد
 • رژیم غذایی برای قد بلند شدن
 • بازه‌ی سنی که رشد قد امکان پذیر است

 از پزشک آنلاین متخصص ارتوپدی سوالی دارید می‌توانید به‌صورت متنی یا اینترنتی با پذیرش ۲۴ در تماس باشید و سوالات خود را بپرسید.

متخصص آنلاین استخوان و ارتوپدی

۳.۹/۵ (۱۴ نظر)

منبع: https://www.paziresh24.com/blog/

منبع
www.medicalnewstoday.comwww.scientificamerican.comtimesofindia.indiatimes.comwww.philstar.com

تیم تولید محتوای پزشکی و سلامتی پذیرش۲۴

تیم تحریریه پذیرش۲۴ متشکل از پزشکان متخصص و پرستاران دارای مجوز، مترجمان و نویسندگان با تجربه در حوزه تولید محتوای پزشکی و سلامتی تمام تلاش خود را در جهت اطلاع رسانی و آگاهی سازی کامل و جامع در خصوص داروها، بیماری‌ها و سایر اطلاعات سلامتی برای استفاده عمومی کاربران پذیرش۲۴ از منابع معتبر علمی به کار می‌بندد.
guest
587 پرسش و پاسخ
بیشترین امتیاز
جدیدترین قدیمی ترین
Inline Feedbacks
نمایش همه نظرات
رضا
رضا
8 ماه قبل

سلام من پسر هستم ۱۴ سال و ۴ ماه سن دارم قد پدرم ۱۷۰ سانت قد مادرم ۱۶۵ سانت و قد خواهر دوقلوی ۱۶۴ سانت هست قد خودم ۱۷۲ سانت و وزن من ۶۲ کیلو است من میخوام بدونم بارژیم غذایی مناسب و ورزش های منظم میتونم تا ۴ یا ۵ سال دیگه قد خودم رو به ۱۸۵ یا ۱۸۷ سانت برسونم ؟

مواد
مواد
در پاسخ به  رضا
3 ماه قبل

شما بسیار کوتوله هستید

غزل
غزل
در پاسخ به  مواد
1 ماه قبل

وا کجاش

مهدیه جهانگیری
مهدیه جهانگیری
در پاسخ به  مواد
1 ماه قبل

سلام دخترم ۱۶ سالمه از مشهد قدم ۱۴۵ هست خیلی کوتاه هستم چیکار کنم قدم بلند بشه یه دختر ۱۱ساله از من قدش بلندتر حالا من چیکار کنم لطفا یه راح حلی نشونم بدین

ناشناس
ناشناس
در پاسخ به  مهدیه جهانگیری
22 روز قبل

سلام وقتتون بخیر ،شما تا ۱۸ سالگی رشد میکنیو با توجه به اینکه دختر هستید تااون موقع اگر ورزش کنید و کنترل وزن داشته باشید میتونید خودتون رو به ۱۵۰ برسونید .

مریم
مریم
در پاسخ به  مواد
1 ماه قبل

بی ادب

ناشناس
ناشناس
در پاسخ به  مواد
22 روز قبل

به تو چه بی ادب که بسیار کوتوله هست

محمدرضا
محمدرضا
در پاسخ به  رضا
3 ماه قبل

به ۱۸۰ شاید چون تو اوج رشدی اما بالاتر امکانش خیلی کمه

Last edited 3 ماه قبل by محمدرضا
امیر
امیر
در پاسخ به  محمدرضا
4 روز قبل

کسشعر نگو دلقک

امیر
امیر
در پاسخ به  رضا
2 ماه قبل

داداش تو تازه ۱۴ سالته من خودم ۱۴ سالو ۵ ماهم قدم ۱۷۴ ۱۷۵ هست این سایتا نیا همش چرتو پرته قدت تا ۱۸۳ راحت میرل هیچوقت خودارضایی نکن

waqef karimi
waqef karimi
در پاسخ به  رضا
1 ماه قبل

سلام من ۱۸سال سن دارم ولی نظر به سنم قدم کمی پخش اس چیکارکنم تا قدم بلند شو

فادیا
فادیا
8 ماه قبل

هزینه رو پرداخت کردم ولی هنوز بتمن تماس نگرفتن

الهام
الهام
9 ماه قبل

سلام من یک دختر ۲۰ ساله هستم که قد من به ۱۴۰سانت میرسه
من با جستجو در اینترنت فهمیدم که با خوردن قرص افزایش قد نچرال بونتی که بهترین قرص گیاهی در جهان هم هست وگفته شده که این قرص قد آدم رو تا ۵ سانتی برای افراد ۱۶ تا ۲۵ افزایش میده می خواستم نظر شما رو بپرسم که آیا امیدی هست ضمنا من کم کاری تیروئید هم دارم
ممنونم

مرضیه فلاحزاده
مرضیه فلاحزاده
در پاسخ به  الهام
3 ماه قبل

سلام دکتر جان من دختر هجده سالشه قدش صدو سی ونه چه قرصی استفاده کنه که قدش بلند بشع

محمدرضا
محمدرضا
در پاسخ به  مرضیه فلاحزاده
3 ماه قبل

اول به پزشک ارتوپد مراجعه کنید تا عکس رادیولوژی از مچ دست چپشون گرفته بشه،اگر در عکس صفحات رشد باز باشن بایر سطح هورمون رشد در بدنش چک بشه اگر مشکل از هورمون باشه،هورمون درمانی میشه اگر نه متخصص غدد بهترین راه رو بهتون پیشنهاد میده

یکتا
یکتا
در پاسخ به  الهام
3 ماه قبل

یعنی کم کاری تیروئید اثر داره تو رشد قد؟

محمدرضا
محمدرضا
در پاسخ به  یکتا
3 ماه قبل

بله هورمون های تیروئیدی روی سوخت و ساز بدن تاثیر مستقیم دارن

محمدرضا
محمدرضا
در پاسخ به  الهام
3 ماه قبل

بهترین کار اینه که ابتدا عکس رادیولوژی از مچ دست چپتون بگیرین و به پزشک ارتوپد نشون بدین،اگر صفحه رشدتون باز باشه میتونین افزایش قد داشته باشید

حنانه
حنانه
در پاسخ به  الهام
2 ماه قبل

سلام من دختر ۱۶ ساله هستم قدم کوتاه
هست نسبت به دوستانم و پدر ومادرم قد کوتاه هستند عادت ماهانه هم میشم آیا راهکاری وجود دارد که من از خانواده ام بلند تر بشوم آیا والیبال برای افزایش قدم تاثیر دارد ؟

شهرزاد
شهرزاد
در پاسخ به  الهام
1 ماه قبل

شما از قرص افزایش قد استفاده کردین؟

مرتضی زاده
مرتضی زاده
در پاسخ به  الهام
2 روز قبل

سلام دکتر آیا قرص d3 کمکی برای بلندی قد دارد

ناشناس دختر
ناشناس دختر
6 ساعت قبل

سلام من ۱۴سال و پنج ماهم است قدم ۱۴۹ قدر پدر و مادرم بین ۱۶۰تا۱۶۳ است
خیلی دکتر رفته بودم میگفتند قدت دیگه رشد نمیکنه و شاید به ۱۵۵ برسی کلا نا امیدم کردن

لطفاً به من راهی رو نشونم بدید ،

حتی یک دختر کلاس پنجمی که دختر خاله ام است قدش بلند تر ازمنه
نزدیک تر ،خواهرم هست که دوسال کوچکتر هست و قدش ۱۵۸ هست
توی مدرسه هیچکس باورش نمیشه که نهمی هستم
توی خانواده مسخره ام میکنن
ایاکسی با ورزش قدش بلند شده؟؟
میتونم به ۱۶۰ برسم
ای کاش کسی راهنمایی میکرد من رو

fatemeh
fatemeh
11 ساعت قبل

سلام من ۱۳سالمه و قدم ۱۵۸میشه لطفاً کمکم کنید و بهم بگید تا ۱۸سالگی چیکار کنم تا ۱۷۰بشم

Mahsa
Mahsa
13 ساعت قبل

سلام من دخترم ۱۳ سالمه قدم ۱۵۰ سانته چیکار کنم تا قدم بزرگ شه

Last edited 13 ساعت قبل by Mahsa
مهدی
مهدی
3 روز قبل

من قدم ۱۶۴ وزنم ۴۵ کیلو هستش پسرم تقریبا هم ۱۳.۵ سالم هست و تو این ۱ سال گذشته رشد قدم خیلی زیاد شده تقریبا تو یه سال ۱۴ سانت رشد کردم بنظرتون تا ۱۸۰ اینا میرسه؟

سارا
سارا
4 روز قبل

سلام من دختری دارم کلاس ششم قدش ۱۴۰ هست دکتر زیاد بردم ولی تو ۴ ماه ۲ سانت قد کشیده رضایت ندارم چون داره به سن بلوغ نزدیک میشه همه راهها رو رفتم ممنون میشم راهنمایی کنید چکار کنم

مهدی
مهدی
5 روز قبل

سلام آقا دکتر بنده یک پسر ۱۵ ساله هستم ۱۸۰ قد دارم و به نظرتون آیا باز هم جای رشد دارم؟ تا ۱۸ سالگی مثلا به ۱۸۵ یا ۱۹۰ میرسم ؟

مهدی
مهدی
در پاسخ به  مهدی
3 روز قبل

نمیشه گفت مثلا من برادم تو ۱۳ سالگی قدش ۱۸۰ بود و الان ۲۰ سالشه قدش ۱۸۳ هستش

اناهیتا
اناهیتا
5 روز قبل

سلام آقای دکتردختر من ۱۴سالشه قدش ۱۴۹هست قدپدر ۱۸۷وقدرمادر۱۶۰یادخترمن به قددلخواه خودمیرسد دکترتقذیه بردم عکس ازدست چپش گرفت سن استخوان ۱۲سال جواب داد آزمایش گرفتیم ویتامین دی ۳کم داشت ک دارو داد بهش اما دخترمن هنوز پریود نشوده بااینکه یک ماه دیگ میشه ۱۵ساله دکترکه گفت دیراقدام کردم دخترمن آیا رشد می‌کنه یانه خواهشن جواب بدین آمپول خوراکی ال ارژنین بهش داده ۳۰عدد

سورن
سورن
6 روز قبل

سلام من ۱۵ سالمه و قدم ۱۸۶ هست و بسکتبال کار میکنم پدرم ۱۷۵ هست و مادرم ۱۶۴ و برادرم ۱۸۰ ایا امکانش هست تا ۱۸ سالگی به ۱۹۰ برسم؟ عموم هم ۲۰۷ هست

سورن
سورن
6 روز قبل

سلام من ۱۵ سالمه و قدم ۱۸۶ امکان داره تا ۱۸ سالگی به ۱۹۰ برسم؟

امیر حسین محمدی
امیر حسین محمدی
6 روز قبل

سلام من ۱۶ سالمه قدم ۱۷۴ قد پدرم ۱۶۸ قد مادرم ۱۶۳ قد برادر بزرگتر ۱۷۸ من تا ۱۸۲ سانت میتونم رشد کنم

یه بیمار
یه بیمار
8 روز قبل

سلام من قدم ۱۵۵ است . کنند وقته از سوماتروپین تحت کنترل دکتر اسفاده میکنم و هر روز ورزش میکنم بارفیکس هم میرم بالای ۵ تا در روز و تخم مرغ خیلی زیاد میخورم و ۱۵ سال سن دارم همین دیروز ۱۵ شدم
آیا میتونم ۱۶۵ بشم هر راهی باشه میتونم عمل کنم بهش

آرین
آرین
8 روز قبل

سلام من یه پسرم ، ۱۴ سالمه ، قدم ۱۷۵ هست ، پدرم ۱۸۵ و مادرم ۱۶۸ هست ، آیا می توانم تا ۱۹۰ رشد کنم؟

امیر درخشنده
امیر درخشنده
10 روز قبل

سلام من قدم یه کمی کوتاه هست ۲۷ سالمه میخوام قدم بلند بشه چکارکنم؟

حدیث
حدیث
20 روز قبل

سلام من ۱۹ سالمه و قدم ۱۵۰ میشه یه دارویی چیزی معرفی کنید البته نشنیدم کسی با قرص تو این سن نتیجه بگیره ولی خب شما راهنماییم کنید چون من بخام تو این سن ورزش کنم نمیدونم به کارم بیاد یا نه

مهردادسراسیابی
مهردادسراسیابی
در پاسخ به  حدیث
4 روز قبل

سلام من پسرم نوزده سالشه قدش یک مترو شصت خیلی ناراحته باباش ۱۷۶ چکارکنم قدش بلندبشه توروخداکمکش کنیدممنونم

طاها
طاها
23 روز قبل

سلام قدم ۱۷۴ وزنم ۶۵ قد پدرم ۱۸۰ قد مادرم ۱۵۸ و ۱۴ سالمه میتونم تا ۱۸۵ رشد کنم

زینب
زینب
26 روز قبل

ایا دختر چهارده ساله ک قد متوسط داشته باشد و قدش کم کم رشد می کند ایا تا سن ۲۰ سالگی قدش بلند میشود

B...T
B...T
26 روز قبل

سلام من حدودا یک هفته ی دیگه ۱۴ ساله میشم.قدم ۱۶۶ هستش. قد پدرم ۱۸۷ و قد مادرم ۱۶۰. امکان بلند شدن تا چقدر هست؟

ریگی
ریگی
26 روز قبل

لطفااگه. راهی داره کمکم کن چون خیلی دودبری هام مسخرم می کنند

نام ریگی
نام ریگی
26 روز قبل

سلام من دخترم بیست سه سالمه قدم خیلی. کوتاهه چی کارکنم قدم بلندبشه

ریگی
ریگی
در پاسخ به  نام ریگی
26 روز قبل

اگه راهی داره کمکم کنیدلطفا

حلما
حلما
28 روز قبل

سلام من دختر هستم و ۱۱ سالمه قد من ۱۴۲ سانتی متر هست
قد مادرم ۱۵۸ سانتی متر
و قد پدرم ۱۷۹سانتی متر هست
من چه کار کنم قدم بلند تر بشه؟

Last edited 28 روز قبل by حلما
گلپسرم
گلپسرم
در پاسخ به  حلما
28 روز قبل

ورزش کن تغذیه اتو درست کن
همین و توی همین سایت نوشته
از تنبلی دست بردار
مثل من با دوستات دونفره برنامه بچینین
قد بلند شید

فاطمه غلامحسینی
فاطمه غلامحسینی
1 ماه قبل

من دوست دارم قدم بلند شود

ناشناس
ناشناس
1 ماه قبل

اگر با انجام خود ارضایی صفحه رشد بسته شده باشد برای یک فرد ۱۴ ساله آیا میتوان انتظار افزایش قد را داشت اگر میشود با چه حرکات ورزشی

پروینی
پروینی
1 ماه قبل

سلام وقت بخیر
پسری ۱۵ساله دارم ونسبت به هم سن وسالانش قدش کوتاه هست قد پسرم ۱۶۰ خیلی نگرانم ممنون میشم راهنمایی بفرمایید

علی معاوی
علی معاوی
1 ماه قبل

سلام خسته نباشید خدمت شما پذیرش ۲۴ من قدم ۱۶۶ است امکان دارد به ۱۷۱ برسد سنم ۱۸ سال

هلیا
هلیا
1 ماه قبل

سلام…من ۱۴ سالمه قدم ۱۶۴ آیا امکان رشد وجود داره

ارزو
ارزو
1 ماه قبل

سلام. دختر من متولد ۲۵ /۴/ ۸۸
در حال حاضر طبق دستور پزشک معالج ال ارژنین ۲۰۰۰ استفاده میکنه و قدش ۱۶۰ سانته . و الان یک سال و پنج ماهه که عادت ماهانه شده. میخواستم ببینم هنوز زمان برای افزایش قد داره ایا ؟تا چه سنی؟ اگر وقت داشته باشه چقدر دیگه ممکنه افزایش قد داشته باشه؟

یسنا
یسنا
در پاسخ به  ارزو
3 روز قبل

سلام خسته نباشید دختر من ۱۲سالشه نزدیک ۹ماه پریود میشه به تازگی پیش دکتر غدد بردم عکس از صفحه رشد دستش گرفتم دکتر گفت صفحه رشد ش بسته است و دیگه درمان ندار به کل نا امیدو خیلی ناراحتم تو رو خدا اگه شما راحلی دارید بفرمایید،ایا ورزش بسکتبال ببرم تاثیری داره خواهش میکنم جواب بدین

متین
متین
1 ماه قبل

سلام من ۱۵ سالمه قدم ۱۸۱هست چیکار کنم بیشتر بشه

Shyda
Shyda
در پاسخ به  متین
28 روز قبل

توعم که مثه من قدت خیلی بلنده به نظرم دیگه قدو ول کن برو سراغ بعدی خخخ

گلپسرم
گلپسرم
در پاسخ به  Shyda
28 روز قبل

بعدی چیه بخ منم بگید ؟

گلپسرم
گلپسرم
در پاسخ به  Shyda
28 روز قبل

چرا کسی نگفته بعدی چیه
چرا نمیدونم بعدی چیه
باوبگید خیلی وقته بیکارم

ذاکر
ذاکر
1 ماه قبل

سلام من ۱۹ سالم هست قدم ۱۶۰ سانتی است و وزنم ۵۳.چه کار کنم تا قدم تا ۱۷۰ برسد؟

Last edited 1 ماه قبل by ذاکر
شایان
شایان
1 ماه قبل

سلام دوستان من پسر هستم ۱۱ سال و ۵ ماه دارم قدم ۱۴۱ لطفا کمکم کنید شیر میخورم ولی هر روز نه خوابم خوبه ولی حدودا ۱۲ تا ۱ میخوابم خیلی زود بخواد باشه ۱۱ تورو جان عزیزانتون کمکم کنید که سریع قدم بلند بشه

ریحان
ریحان
1 ماه قبل

دوایه

زینب
زینب
1 ماه قبل

سلام من ۱۹ سالمه قدم ۱۴۶ هست دختر هستم راهی هست قد بلند شوم

ساره
ساره
1 ماه قبل

سلام !من ۲۲سال دارم و قدم ۱۵۰ است و ۵۰ کیلو گرم وزن دارم . من میخواهم قد را بلند سازم میشه که برام مشاوره دهید. ممنون

امیر علی
امیر علی
1 ماه قبل

سلام من امیر علی هستم قدم ۱۸۲ هست قد مادرم ۱۶۹ و پدر ۱۷۲
من به پزشک مراجعه کردم و با مصرف مکمل های درست هر ماه ۳ الی ۴ سانت قد میکشم و تا دو ماه دیگه قدم ۱۹۰ میشه

متین
متین
در پاسخ به  امیر علی
1 ماه قبل

داش چرا ناشکری میکنی آخه من ۱۷۴ هستم بعد تو ۱۸۲ میخوای بازم بیشتر قد بکشی بسه دیگه

گلپسرم
گلپسرم
در پاسخ به  متین
28 روز قبل

میخواد بره برسه به خدا

مژان
مژان
در پاسخ به  امیر علی
24 روز قبل

سلام، چه مکملهایی استفاده میکنید؟!

علی
علی
1 ماه قبل

سلام من پسرم و تازه رفتم ۱۵ و قدم ۱۷۹ هستش،به‌نظر شما من به ۱۸۷میرسم؟

ابوالفضل
ابوالفضل
1 ماه قبل

سلام من پسرم ۱۸ساله قدم ۱۶۵وقدپدرم ۱۷۵وقدمادرم۱۵۰هست آیا قدم ۱۷۵میشه

علی
علی
1 ماه قبل

دکترغددچندسال پیش بردم ازمچدستش عکس گرفت وگفت که سن استخوانش ازخودش کوچکتر واین خوبه ورشد میکنه میشه شماراهنماییم کنید

علی
علی
1 ماه قبل

سلام خسته نباشید پسرم ۱۷سالشه وقدش ۱۶۲ونسبت به هم سناش قدش کوتاه خیلی نگرام که قد میکشه یانه

زهرا
زهرا
1 ماه قبل

سلام من دخترم متولد ۱۳۸۵ هستم قدم ۱۵۸ و میخام قدم بلند بشه چیکار باید کنم؟

احمد
احمد
1 ماه قبل

سلام من پسر هستم ۱۵ سال و سه ماهمه
قدم ۱۷۷
قد پدرم ۱۷۵ هست
قد مادرم ۱۶۵
آیا قد من ۱۹۰ میشه؟

نگین
نگین
1 ماه قبل

سلام وقت بخیر من بین ۲۰تا۲۱سالمه وقدم ۱۵۷هستش و میگن دختر بعد ۲۰سال دیگه رشد نمیکنه .میشه بگین من چیکار کنم راه حلم چیه ایا واقعیت داره که نمیشه دیگه رشد کرد

ابوالفضل
ابوالفضل
1 ماه قبل

سلام پسرم ۱۶سالو ۴ماه قدم ۱۶۳ هست رفتم دکتر گفت صفحه رشدت تا سه سال دیگه باز بنظرتون ۱۷۰میرسم؟

علی
علی
1 ماه قبل

سلام من قدم ۱۷۰ از و دقیق ۱۴ سالمه و قد پدرم ۱۷۸ و قد مادرم ۱۶۵ است قدم چقدر می شود میشه بگید ممنون میشم

سماجمالی
سماجمالی
1 ماه قبل

سلام دخترمن ۱۳سالش قدش ۱۵۰چ دارویی مصرف کنه

....
....
1 ماه قبل

سلام من پسر هستم ۱۴سالمه و قدم ۱۶۵هست و وزنم ۵۴ بنظرتون قدم کوتاهه؟

...
...
1 ماه قبل

من قدم با ۱۲ سن ۱۳۶ بنظرتون تا ۱۸۰ میرم قد مادر ۱۶۳ قد پدر ۱۷۳ و بنظرتون ۱۸۰ خوبه یا بالاتر مثلا ۱۸۸

Last edited 1 ماه قبل by ...
نویان
نویان
1 ماه قبل

سلام پسرم ۱۹ ماهشه قدش ۷۶ وزنش نه کیلو نیم هست حساسیت به لاکتوز داره مینور هم هست چیکارکنم قدش افزایش پیداکنه

ناشناس
ناشناس
در پاسخ به  نویان
28 روز قبل

ودف فقط ۱۹ ماهشه بزار ۵ سالش بشه بعد دارو بده به بچه

زهرا س
زهرا س
2 ماه قبل

سلام ببخشید دخترم ۱۰ سال و ۶ ماه هست از ۷ سالگی آمپول دیفرلین میزنه خداروشکر بلوغ زودرس کاملا کنترل شده قدش ۱۴۳ سانت هست.تا ۱۱ سالگی باید دیفرلین رو بزنه آیا فرصتی برای رشد قد هست؟
روند رشد قدش در یک سال اخیر خیلی کند بود.(قد پدر ۱۸۰ قد مادر ۱۵۶)
هورمون رشد بزنه؟؟

دکمه بازگشت به بالا