ورم پا نشانه چیست؟ دلایل و روش‌ های درمان ورم پا

ورم پا عارضه‌ای است که خیلی از افراد در طول زندگی دچار آن می‌شوند، معمولاً هم چند روز بعد و بدون هیچ اقدام درمانی از بین می‌رود. اما درصورتی‌که ورم از بین نرود یا با درد و مشکلات دیگری همراه باشد باید به عنوان یک نشانه‌ی خطر آن را بررسی کنیم، زیرا ممکن است علت ورم پا یک بیماری باشد. پس اگر می‌خواهید بدانید علت ورم پا نشانه چیست و چگونه می‌توان آن را درمان کرد، خواندن ادامه‌ی این مطلب را از دست ندهید.

ورم پا به علت ادم

یکی از دلایل شایع ورم ساق پا یا ورم مچ پا تاثیر گرانش بر مایعات بدن است. معمولاً افراد شاغلی که مدت طولانی سر پا می‌ایستند دچار ورم پا می‌شوند. همچنین علت ورم پا در سالمندان و افراد ناتوان هم تجمع خون و مایعات در پاها است. در این موارد تغییر وضعیت و قدم زدن می‌تواند ورم پا از بین ببرد.

اما کسانی که با یک علت زمینه‌ای دچار ادم شوند، حتماً باید با استفاده از آزمایش‌های تشخیصی به علت ورم پا پی ببرند و بیماری را درمان کنند.

دکتر ارتوپدی  با تشخیص، درمان و پیشگیری از بیماری‌های سیستم عضلانی اسکلتی از بیماران حمایت می‌کند و با توانبخشی  استخوان‌ها، مفاصل، رباط‌ها، تاندون‌ها، عضلات و اعصاب به آن‌ها کمک می‌کند عملکرد بهتری داشته باشند.

ورم پا به دلیل نارسایی قلبی

بروز نارسایی قلبی باعث می‌شود میزان جریان خون به قلب کاهش پیدا کند و به وریدها برگردد. در نتیجه با تجمع مایعات در پاها و بافت‌های بدن فرد با ورم مچ پا روبرو می‌شود. همچنین یکی دیگر از اثرات جانبی نارسایی قلبی این است که کلیه‌ها نیز نمی‌توانند آن و نمک را از بدن دفع کنند و پاها متورم می‌شود.

حتی بروز ورم پا بعد از عمل قلب باز هم یک اتفاق طبیعی است، چون تا چند روز ممکن است قلب نتواند خون را با قدرت پمپاژ کند، در نتیجه گز گز و بی‌حس شدن یا ورم پا قوزک پا ایجاد شود.

ورم پا در بارداری

یکی از مشکلات شایعی که برای خانم‌های باردار ایجاد می‌شود ورم پاها است. زیرا در طول دوران بارداری حجم خون و مایعات بدن به دلیل نیاز جنین به رشد افزایش پیدا می‌کند. این مایعات اضافی باید در بدن ذخیره شود، به همین دلیل ورم قوزک پا، ورم ساق پا و حتی دست و صورت در زنان باردار شایع است.

پره اکلامپسی در بارداری چیست؟

ورم پا در بارداری به تنهایی خطرناک نیست اما اگر همراه با سردرد، بالارفتن فشار خون یا تغییر در بینایی و کاهش حجم ادرار باشد نگران کننده است و ممکن است نشانه‌ی پره اکلامپسی باشد. پس اگر خانمی با این علائم مواجه شود باید برای درمان سریع ورم پا در بارداری اقدامات لازم را انجام دهد.

درصورتی‌که از تاپیک ورم قوزک پا در بارداری نی نی سایت نتوانستید پاسخ سوالات خود را پیدا کنید، می‌توانید به سایت پذیرش ۲۴ مراجعه کنید و به صورت غیر حضوری از پزشک مورد نظر وقت بگیرید. در این شیوه با هزینه‌ی کم و در کوتاه‌ترین زمان می‌توانید پاسخ سوالات خود را دریافت کنید.

ورم پا در بارداری
ورم پا در بارداری

راه‌های درمان ورم پا در بارداری

خانم‌های باردار برای درمان ورم پا باید موارد زیر را رعایت کنند.

 • کفش راحت بپوشند.
 • از پوشیدن جوراب پرهیز کنند.
 • پاهای خود را آویزان نکنند.
 • از مصرف نمک خودداری کنند.
 • آب و مایعات زیادی بنوشند.
 • از ایستادن به مدت طولانی خودداری کنند.

ورم پا در اثر ضربه

برخی از افراد بعد از آسیب به اندام‌های تحتانی دچار ورم قوزک پا می‌شوند، معمولاً در رفتگی زانو یا مچ پا باعث ایجاد این عارضه می‌شود. برای درمان ورم پا در این موارد می‌توان از کیسه آب یخ استفاده کرد و پاها را در سطحی بالاتر از بدن قرار داد تا میزان تورم کمتر شود.

گاهی اوقات نیز آسیب و ضربه منجر به شکستگی استخوان می‌شود که در این موارد هم ممکن است ورم پا ایجاد شود.

کسانی که امکان حضور در مطب را ندارند یا در شهرستان هستند می‌توانند با امکانی که پذیرش ۲۴ برایشان فراهم کرده است با دکتر ارتوپد آنلاین در تماس باشند و سوالات و مشکلات خود را رفع کنند.

علت ورم پا در بیماران کلیوی

کلیه مسئولیت تنظیم مایعات بدن را به عهده دارد و مواد اضافی را از بدن دفع می‌کند. پس درصورتی‌که کلیه دچار اختلال و نارسایی شود و نتواند عملکرد مناسبی داشته باشد، مایعات در بدن حبس می‌شود و  پاهای بیمار ورم می‌کند.

دکتر مچ پا، کف پا و ساق را از نظر واریس و ورم پا بررسی می‌کند و درصورتی‌که لازم باشد علاوه بر معاینات فیزیکی از آزمایشات تشخیصی استفاده می‌کند تا علت ورم پا را پیدا کند.

ارتباط کم کاری  تیروئید و ورم پا

کم کاری تیروئید یکی از بیماری‌هایی است که بر مفاصل و عضلات تاثیر می‌گذارد و علاوه بر ایجاد درد و سفتی موجب ورم شدید پا هم می‌شود. این افراد برای درمان کم کاری تیروئید باید دارو مصرف کنند تا هورمون تیروئید مصنوعی قرمزی و تورم مفاصل را کاهش دهد.

ارتباط ورم پا و دیابت

بیشتر افرادی که به دیابت مبتلا هستند از ورم مچ پا شکایت دارند.  زیرا رشته‌های عصبی پای بیماران در اثر بیماری آسیب می‌بیند و نمی‌تواند ارتباط مناسبی را بین مغز و عضلات برقرار کند، در نتیجه فرد دچار ضعف عضلانی می‌شود. از طرف دیگر گردش خون در رگ‌ها منظم نخواهد بود و مویرگ‌های آسیب دیده نمی‌توانند کمکی به بهبود جریان خون کنند. در نتیجه پاهای افراد مبتلا به دیابت متورم می‌شود.

داروهای دیابت نظیر روزیگلیتازون و متفورمین و ورم پا نیز با هم ارتباط دارند. همچنین ممکن است با شروع درمان افراد دیابتی به دلیل ارتباط بین انسولین و ورم پا فرد بیمار نگران شود، اما باید به این افراد اطمینان دهیم که هیچ جای نگرانی وجود ندارد و ورم پا بعد از چند روز از بین می‌رود.

دکتر توانبخشی بدون عمل جراحی مشکلات عضلاتی اسکلتی را درمان می‌کنند و  به بیمار در بالا بردن کیفیت زندگی و انجام عملکردهای طبیعی کمک می‌کند.

ورم پا
ورم شدید پا

آیا ورم پا بعد از عمل جراحی خطرناک است؟

جراحی کردن نوعی آسیب بافتی است که باعث خروج مایعات از مویرگ‌ها به فضای بین سلولی و ورم در اندام‌های مختلف بدن می‌شود. به همین دلیل اغلب افراد بعد از عمل جراحی دچار ورم پا می‌شوند.

فرقی نمی‌کند بیمار تحت چه نوع عمل جراحی قرار بگیرد، ورم پا بعد از عمل استئوتومی یا عمل مفصل زانو یا آتروسکوپی زانو شایع است؛ حتی بسیاری از بیماران، ورم پا بعد از عمل هالوکس والگوس یا برداشتن قوز شست پا را هم تجربه می‌کند.

با وجود اینکه ورم پشت پا را باید به عنوان یک عارضه‌ی طبیعی و قابل کنترل در جراحی در نظر بگیریم اما درصورتی‌که ورم ساق پا یا پشت پا بعد از عمل جراحی طی یک هفته یا دو هفته ورم پا بهبود پیدا نکند و فرد نتواند فعالیت‌های عادی و روزمره را از سر بگیرد باید به عنوان یک نشانه‌ی خطر بررسی شود.

دکتر ارتوپدی کودکان در کنار جراحی از تجویز دارو و توانبخشی با استفاده از فیزیوتراپی و ورزش  برای ترمیم عضلات استفاده می‌کند

آیا ورزش کردن موجب ورم پا می‌شود؟

با اینکه ورزش کردن یکی از راه‌های مناسب به گردش درآمدن خون در بدن و جلوگیری از ورم پا استف اما برخی از افراد ادعا می‌کنند دچار ورم پا بعد از پیاده روی می‌شوند. حرف این افراد درست است اما علت ورم پا در این افراد پیاده روی نیست، بلکه پوشیدن کفش نامناسب و تنگ است. پس اگر می‌خواهید از ورم پا جلوگیری کنید، حتماً کفش مناسب بپوشید.

درمان ورم پا
درمان ورم پا

ورم پا را چگونه درمان کنیم؟

راه‌های مختلفی برای درمان ورم پا وجود دارد؛ همانطور که اشاره کردیم ساده‌ترین راه این است که پاها بالاتر از بدن قراربگیرند.

 • دارو درمانی

پزشکان در مواردی که بیمار به دلیل تجمع مایعات در بدن دچار این مشکل شده‌ باشد، می‌تواند با استفاده از دارو درمانی و قرص برای درمان ورم پا، حجم ادرار را افزایش دهد و ورم پا را از بین ببرد.

 • فیزیوتراپی

درمان سریع ورم پا  با استفاده از شیوه‌های درمانی فیزیوتراپی امکان پذیر است. در این شیوه به بیمار توصیه می‌شود از جوراب واریس استفاده کند، یا اینکه با استفاده از ماساژ درمانی مایع لنف تخلیه می‌شود و ورم پا از بین می‌رود.

 • درمان خانگی ورم پا

با ورزش منظم و حفظ وزن مناسب می‌توان میزان وم پا را کاهش داد. همچنین مصرف غذاهای حاوی پتاسیم و منیزیم یا مکمل می‌تواند تا حد زیادی ورم پا را از بین ببرد. یکی دیگر از ساده‌ترین اقدامات خانگی برای کم کردن ورم پا استفاده از دوش آب گرم یا قرار دادن پاها داخل آب و نمک اپسوم یا آب و روغن گریپ فروت است.

ورم دست و پا، درد در دست چپ

وقت بخیر مادرم ۷۲ سال دارن، دو هفته ای هست که آرنج و روی پا و مچ پاشون ورم میکنه و خوب میشه، آزمایش دادن دکتر گفتن مشکلی ندارن جز چربی، که قرص دادن. دلیلش چیه و چه دکتری ببرم؟؟ البته همراه با این علائم، دست چپشونم درد میکنه. ممنون میشم راهنمایی کنید؟؟

پاسخ دکتر رقیه زارع دکترای تخصصی طب سنتی ایرانی:

با سلام، بهتر است چکاپ از لحاظ بررسی عملکرد کلیوی بشوند. به متخصص داخلی مراجعه کنید.

چه زمانی به پزشک مراجعه کنیم؟

ورم پا به تنهایی خطری ندارد، اما اگر با علائم زیر همراه باشد باید هر چه سریع‌تر به پزشک مراجعه کنید

 • همراه بودن ورم پا و تنگی نفس
 • وجود زخم یا تاول روی پا
 • ورم پا همراه با خارش پوست
 • ورم پای راست یا ورم پای چپ به تنهایی
 • باقی ماندن جای انگشت روی پا بعد از فشار دادن

 

دریافت مشاوره آنلاین از متخصص ارتوپدی

۲.۳/۵ (۱۲ نظر)

منبع
nhs

تیم تولید محتوای پزشکی و سلامتی پذیرش۲۴

تیم تحریریه پذیرش۲۴ متشکل از پزشکان متخصص و پرستاران دارای مجوز، مترجمان و نویسندگان با تجربه در حوزه تولید محتوای پزشکی و سلامتی تمام تلاش خود را در جهت اطلاع رسانی و آگاهی سازی کامل و جامع در خصوص داروها، بیماری‌ها و سایر اطلاعات سلامتی برای استفاده عمومی کاربران پذیرش۲۴ از منابع معتبر علمی به کار می‌بندد.
guest
40 پرسش و پاسخ
بیشترین امتیاز
جدیدترین قدیمی ترین
Inline Feedbacks
نمایش همه نظرات
حسن
حسن
6 ماه قبل

سلام ورمباخون مردگی عصله پا بر اثر ضربه

سلام من ۵۲ سالمه مدتی است تمام استخوانهایم درد می
سلام من ۵۲ سالمه مدتی است تمام استخوانهایم درد می
12 ساعت قبل

تیمور

اسلام
اسلام
4 روز قبل

ساق پام شکست پلاتین گداشتم گچ بریدم مچ پام خیلی ورم کرده
اسلام

طیبه اکرمی
طیبه اکرمی
5 روز قبل

سلام وقت بخیر من ۵۳ سال دارم الان نزدیک به دو هفته است هردوتا پام تا بالای زانو ورم کرده ولکه های قرمز گونه حالت خراش روی پاهام هست چکاب کامل بدن هم انجام دادم همه چیز خوب بوده فقط یکم غلظ خون دارم میشه راهنمایم کنید ممنون میشم

زینب
زینب
16 روز قبل

سلام من از پله خوردم زمین و مچ پای راستم ورم کرده….. دلیلش چیه؟؟ ممکنه پام شکسته باشه؟؟؟

Last edited 16 روز قبل by زینب
رحمانی
رحمانی
1 ماه قبل

سلام مادرم ۸۲سالشه پاهاش خیلی ورم کرده سونوگرافی رفته کلیه ایناسالمه قرص قلب میخوره ورمش خیلیه چکارکنیم ؟قرص ادرارآور میخوره ولی کم نشده ورم پاهاش

پوران
پوران
در پاسخ به  رحمانی
1 ماه قبل

سلام‌مچ پای راستم ورم کرده مخصوصا از پشت پا

سهراب
سهراب
1 ماه قبل

باسلام استخوان کف پام به علت شکستگی ۵هفته داخل گچ بود دو هفته از باز کردن گچ میگذره هنوز پام ورم داره باید چیکار کنم باتشکر

فریبرز طاهری
فریبرز طاهری
1 ماه قبل

تورم پا از ناحیه کشاله ران تا مچ بعد از دو هفته از جراحی پروستاکتومی چیست؟

خ نصییری
خ نصییری
1 ماه قبل

سلام خسته نباشید مادر من بیماری دیابت دارن
انسولین استفاده میکنن دومدل نوروپید و لومیر و یکسال پیش دکتر بهشون گفتن که درگیرنوروپاتی دیابتی شدن یکم
الان بعضی وقتا روی پای سمت چپشون ورم میکنه و درد میکنه ی دوروزی اینطوریه میشه بعد خوب میشه
نظرتونو میخواستم در این مورد بدونم
ایا لازم هست از پاش عکس بگیره یان؟
درضمن فشارخونم دارن والزومیکس ۱۶۰استفاده میکنن ی ۳سالی هست
سنشونم ۵۶
باتشکر

فاطمه
فاطمه
2 ماه قبل

سلام مدت دوهفته س پاهام از زانو ب پایین ورم داره وپشت کمرم ب طرف پهلوها گاهی مواقع درد شدید میگیره خواستم ببینم دلیلش چیه ممنون از لطفتون

فاطمه
فاطمه
در پاسخ به  فاطمه
2 ماه قبل

البته پهلوی راستمه دوانگشت نزدیک مهرهای کمرم ب طرف پهلوم

حسین غلامی
حسین غلامی
در پاسخ به  فاطمه
1 ماه قبل

سلام من۱۳سال است بالون زده ام وهم اکنون اکسیژن خونم ۸۲ویا ۸۷ میشود پای راستم ورم کرده در ضمن پرستاد هم دارم تروییدم ۳۵ بوده العان شده۵ برای ورم قرص ادرارمیخورم ولی خوب نشده چکاری انجام بده ام

هلیا
هلیا
3 ماه قبل

سلام و درود برشما.پدر بنده ۷۵ سال سن دارد و مدتی است ک پشت پای پدرم ورم میکند ایا علت این ورم از قلب ایشون میباشد یا امکان دارد علت دیگری داشته باشد؟

حسن
حسن
3 ماه قبل

سلام .من ۳۰سال سن دارم تقریبا ۱۰ روز است هر دوتا پاهام ورم کرده .رفتم دکتر داخلی میگن به خاطر چربی هست .الان خیلی نگران هستم میشه لطفا راهنمایی کنید

اکرم صیدبانی
اکرم صیدبانی
4 ماه قبل

سلام من۵هفته پیش استخوان نازک نی روعمل کردم وپلاتین گذاشتن حالابعضی روزهاروی پام ومچ ورم میکنه علتش چیه؟

مرتضی
مرتضی
4 ماه قبل

سلام. صبح بیدار شدم دیم دوتاپاهام ورم کرده ونمیدونم چرا هیچ بیماری هم ندارم لطفا شما بگین برای چی هست، مرسی

ناشناس
ناشناس
4 ماه قبل

سلام خسته نباشید
مادرم۴۱سالشه و مدت ۴ساله که دست وپاهایش ورم داره و بدون هیچ دردی
ممنون میشم علتش رو بگین ؟

جمیله شکری من چندسال پای چپم خودبه‌خودورم میکنه دل
جمیله شکری من چندسال پای چپم خودبه‌خودورم میکنه دل
4 ماه قبل

باسلام وقتتون بخیر

امیر
امیر
5 ماه قبل

سلام
برادرم ۶۷ سال داره پاهاش خیلی ورم کرده به حدی که در اثر ورم زیاد سوزش دارن علتش چی میتونه باشه

یاسین
یاسین
5 ماه قبل

سلام کف پام خیلی شدید خارش میده بعد کل پام ورم میکنه همراه بادرد بیشتر طرف زانوم ومچ پام درد میکنه میخواستم بدونم دلیلش چیه

ابراهیم
ابراهیم
5 ماه قبل

سلام من پام ورم کرد رفتم دکتر کلیه دارو نوشت بعد رفتم دکتر قلب اون هم دارو نوشت بعدش گفتن برو دکتر کبد رفتم گفت سالمی دکتر قلب میگه آرشیو میخوای ۸ میلیون من هم پول ندارم

آرزو افتخاری
آرزو افتخاری
5 ماه قبل

با سلام. مادر من ۴۹ سال دارن و دوتا پاهاشون(یعنی کف پا و قوزک پا) ورم کرده. و معمولا در مسافرت ها ورم بیشتر میشه. و همراه با ورم، پاشون خواب میره و گز گز میکنه. سنگ کلیه هم داره ولی دکترا گفتن فعلا دارو نیاز نداره. ممنون میشم بگید برای رفع ورم پاشون چیکار باید بکنیم؟!

منصوره کردبچه
منصوره کردبچه
5 ماه قبل

سلام خانمی هستم ۶۲ ساله مدت یکماهه که پای چپم مچ پا وقتی که پشت میز مینشینم پاها آویزان میشود طولانی سه چهار ساعت .مچ پام وروی پام ورم میکند
وهمچنین طولانی که می ایستم .سه الی چهارساعت
درآشپزخانه .ضمنا من فشار خون وکم کاری تیروئید
دارم .که هردومورد را قرص لووتیروکسین یک درصد
نصف قرص وقبلا لوزارتان ۵۰ یکی صبح ویکی شب اما
مدت ۶ ماه است که دکتر دارو رو عوض کرد قرص
والزامیکس ۱۶۰ میلی گرم ۵ میخوردم وسه ماه فشارم
بالا وپایین میرفت ودکتر قرص والزامیکس ۱۶۰ میلی
۱۰ داده نمی دانم عللت ورم پام ازآن است یانه .
ضمنا ۶ماه پیش نوار قلب گرفتم .اکو کردم .تست
ورزش گرفت ونهایتا اسکن قلب با تزریق وبدون
تزیق هیچ مشکل قلبی وعروقی هم شکر خدا
نداشتم .لطفا به سوال من پاسخ دهید .

اعظم حطیطه
اعظم حطیطه
5 ماه قبل

سلام مادرمان هردوتا پاهاش خیلی ورم کرده وقتی هم راه میره درد میکنه دستو وقتی فشار میدی جاش رد ش میمونه از روی شلوار باد کردن پاهاش مشخص ممنون میشم راهنمایی کنید

فخری حمادی
فخری حمادی
5 ماه قبل

سلام
خانمی هستن ۶۲ساله
که چند ساله پنجه ومچ پای راستم ورم داره
کم کاری تیروئید دارم و فشارخون که هردو با مصرف قرص کنترل شده اند
همچنین سابیدگی زانو و خار پاشنه دارم که دوسال پیش برای زانوها و خارپاشنه سوزن تزریق کردم ولی همچنان پنجه پای راستم ورم داره

علتش چیه؟

گلتاج
گلتاج
6 ماه قبل

سلام من پنجاه سال سن دارم مچ پای راستم خیلی درد میکنه و ورم داره این ورم پارا همیشه دارم کم نمیشه لطفا راهنماییم کنید میترسم خون لخته کرده باشه

محبوبه معینی
محبوبه معینی
در پاسخ به  گلتاج
2 ماه قبل

سلام به مدت یک ساله پای راستم کلا ورم داره ولی تو مچ پام پیداس
ولی وقتی نشستم یا رانندگی میکنم
کف پامو میزارم روگاز وترمزتوی زانوم
تیر میکشه وگریه می‌افتم از درد راهنماییم کنید
باتشکر

Maryam
Maryam
6 ماه قبل

سلام من مادرم حدود دودماه پیش دچار علائم گوش میانی شد و الان دو‌ماه است از قرص سینازین سرترالین بتاهسین و الزومیکس برای فشار بالا و آ ای آ استفاده می‌کند چون دچار لخته خون بود الان ساق پا و روی پاها دچار ورم زیاد شده مشکل از کجاست از قرص هایی ک استفاده میکنه نیست آیا؟؟

ناهید
ناهید
6 ماه قبل

ورم پا همراه با خارش پوست وتنگی نفس دارم چکار کنم و به چه دکتری برم؟

علیرضا جعفری
علیرضا جعفری
در پاسخ به  ناهید
26 روز قبل

با سلام.۵۸ساله و مرد هستم سه سال است فقط روی پای چپم ورم دارم و هیچگونه درد یا خارشی ندارم فشار خونم هم ۱۵روی ۱۱است و قرصی هم مصرف نمکنم.وزن هم ۸۷کیلو است.تقریبا نسبت به قد نه کیلو اضافه دارم.

نازی
نازی
6 ماه قبل

سلام،ورم پا به علت التهاب کبد است .
چگونه درمان می شود ؟تورا خدا جواب بدین

هلن ظهوریان
هلن ظهوریان
6 ماه قبل

سلام همسر من پای سمت چپش و چند ماه پیش عمل کرد اونم به خاطر افتادن روی شیشه که رگ پشت پاش پاره شده بود ، حالا پاش شدیدا ورم کرده قرمز شده رو به سیاهی میره به زور راه میره باید چکار کنه

افسانه
افسانه
6 ماه قبل

سلام خسته نباشید پای راست همسرم خود به خود ورم کرده ازمایش کلی داده ولی چیز خاصی نبوده الان باید چیکار کنم قرص ناپروکسن میخوره میشه علتشو بهم بگین ممنون

Last edited 6 ماه قبل by افسانه
قربان علی کریمی
قربان علی کریمی
7 ماه قبل

سلام من حدود ۶ماه هست که با درد وورم مچ پای راست مواجه هستم وچند بار به متخصص ارتوپد مراجعه کردم گچ گرفتند و گفتند تاندون ها کش اومده بعد ۴ماه از گچ دراوردن گفتن پوکی استخوان گرفتی دارو دادند ولی تا الان نتیجه ای نگرفتم لطفا اعلام کنید چکاری باید انجام بدم ممنونم از لطف شما روزتان خوش

تکتم
تکتم
5 ماه قبل

سلام من ۳۲ سال دارم من تمام بدنم ورم کرده ۹۰ کیلو وزن دارم بیشتر در این ده روز محرم که حلیم میخوردم ورمم بیشتر شده ایا مشکل خاصی دارم از قبل هم کمی ورم داشتم همچنین من مشکل عفونت هم دارم

معصومه غفوری
معصومه غفوری
5 ماه قبل

سلام خسته نباشید
هردوساق پاهام ورم داره حتی کف پاهام میخواستم واسم توضیح دهیدمتشکرم

فرخنده
فرخنده
6 ماه قبل

سلام من ابن ۲۶ رور است تورستوران کارمیکنم وپاهام ورم دارن ایاممکن تیت ورم پاهام علت سرپاابستادن باسدکه روزب ۴ساعت سرپاهطتم کزرع مبسوبم خواهس میکنم مراراهنمابب کنید

زهرا
زهرا
در پاسخ به  فرخنده
29 روز قبل

سلام خسته نباشید پای مادرم بالای زانو ورم کرده سنش ۵۷ هست بیماری کلیوی ودیابت دارن

حسن
حسن
6 ماه قبل

سلام از درخت افتادم یک هفته پیش با از بالای زانو رو برام افتادم و الان برام پام ورم داره وگمی هم درد میکنه چه مشکلی داره و چه کار باید بکنم

دکمه بازگشت به بالا