درد وسط قفسه سینه نشانه چیست؟

درد قفسه سینه سمت راست و درمان آن، درد وسط قفسه سينه هنگام خواب

درد وسط قفسه سینه

روند زندگی شهر نشینی و کم تحرکی ما را با مشکلات و بیماری‌های مختلف و نوظهور روبروکرده است. شاید برای شما هم احساس سنگینی روی قفسه سینه و درد وسط قفسه سینه پیش آمده باشد. به این فکر کرده‌اید که درد وسط قفسه سینه نشانه چیست؟ با ما همراه باشید تا تمام دلایل درد وسط قفسه سینه و راه‌های درمان آن را بیان کنیم.

علت درد وسط قفسه سینه چیست؟

درد و تیر کشیدن  وسط قفسه سینه احساس ناخوشایندی است که در کودکان و بزرگسالان مشاهده می‌شود. دلایل مختلفی برای این درد وجود دارد ولی یکی از خطرناک‌ترین دلایل، بیماری‌های قلبی است. به‌همین دلیل معمولا افراد با بروز درد وسط قفسه سینه به اولین چیزی که مشکوک می‌شوند، مشکل قلبی است.

درد وسط قفسه سینه به‌علت مشکلات قلبی

مشکلات قلبی به‌دلیل لخته‌های خونی در رگ‌ها که مانع خونرسانی است، التهاب در عضلات قلب و سایر اختلالات در عملکرد قلب ایجاد می‌شود. درد قفسه سینه با علت مشکل قلبی در وسط قفسه سینه یا سمت چپ بروز می‌کند و معمولا با تنگی نفس، تغییر در تعداد ضربان قلب و سرگیجه همراه است. برای آشنایی بیشتر شما چند بیماری قلبی که با درد وسط قفسه بروز می‌کند را نام می‌بریم.

درد وسط قفسه سینه به علت آنژین صدری

آنژین با مسدود شدن یا تنگ شدن عروق و کاهش خونرسانی به قلب ایجاد می‌شود و علامت بیماری عروق شریانی قلب است. آنژین صدری را نباید با حمله‌ی قلبی یکسان دانست اما یک نشانه برای بروز حمله‌ی قلبی است.

ویژگی دردهای آنژین این است که:

 • ناگهانی بروز نمی‌کند و با استراحت کردن بهبود می‌یابد.
 • همراه با سوزش قفسه سینه و فشار است .
 • آسیب دائمی به عضلات قلب وارد نمی‌کند.

درد وسط قفسه سینه به علت حمله‌ی قلبی

دردهای قفسه سینه که به دلیل حمله‌ی قلبی است با تشکیل لخته‌های خون  مانع از خونرسانی می‌شود. ویژگی دردهای حمله‌ی قلبی این است که

 • ناگهانی بروز می‌کند و با تیر کشیدن قلب یا وسط قفسه سینه شروع می‌شود.
 • باعث آسیب دائمی به قفسه سینه می‌شود.
 • استراحت کردن علائم آن را کم نمی‌کند.

درد وسط قفسه سینه به علت میوکاردیت

عارضه‌ی قلبی دیگری که باعث درد وسط قفسه سینه می‌شود میوکاردیت است. میوکاردیت به معنای التهاب عضلات قلب است و علاوه بر درد وسط قفسه سینه، مشکل در تنفس، خستگی و تب را هم به همراه دارد.

علل درد وسط قفسه سینه

درد وسط قفسه سینه به علت پریکاردیت

پریکاردیت نیز مانند میوکاردیت سبب التهاب عضله‌های قلب می‌شود. تنها تفاوت در این است که پریکاردیت یک بیماری خود ایمن است. درد وسط قفسه سینه ناشی از این عارضه با غذا خوردن یا دراز کشیدن تشدید می‌شود و تا شانه‌ها و گردن هم پخش می‌شود.

درد وسط قفسه سینه به علت پرولاپس دریچه میترال قلب

منشا این عارضه مشخص نیست، اما با بسته نشدن دریچه‌ی میترال قلب و افتادگی آن بروز می‌کند. به دنبال بسته شدن این دریچه خون به سمت دهلیز چپ باز می‌گردد و دیگر در بدن جاری نمی‌شود، شدت عارضه هم بستگی به برگشت خون دارد و می‌تواند حتی منجر به مرگ فرد شود.

علائم افتادگی دریچه میترال قلب شامل موارد زیر است:

درد وسط قفسه سینه به علت بیماری‌های گوارشی

دنبال جواب این سوال هستیم که در بیماری‌های گوارشی درد در وسط قفسه سینه نشانه چیست؟ واقعیت این است که رفلاکس‌های گوارشی و سوزش سردل، زخم معده  دردی را ایجاد می‌کند که در وسط قفسه سینه احساس می‌شود. این دردها معمولا با درد قلب اشتباه گرفته می‌شود، پس بهتر است به تفاوت این دردها توجه کنیم.

با آسیب دیدن عضله‌های مری اسیده معده از مری به سمت دهان بر می‌گردد و احساس ناخوشایندی را برای فرد به همراه دارد. در این افراد درد تیز و کشنده وسط قفسه سینه است و با  خوابیدن یا خم شدن تشدید می‌شود. علائم درد قفسه سینه ناشی از اختلالات گوارشی شامل موارد زیر است:

 • سوزش گلو و سوزش قفسه سینه
 • اختلال در بلعیدن
 • طعم تلخ دهان به‌دلیل برگشت اسید معده

درد وسط قفسه سینه و بیماری‌های تنگی نفس

یک  علت درد وسط قفسه سینه بیماری‌های تنفسی است. مشکلات ریوی مانند آسم وپنومومدیا استیتوم و پنوموتراکس و پنومونی، تنگی نفس و درد قفسه سینه را به همراه دارد.

درد وسط قفسه سینه به علت آسم

افرادی که آسم دارند در مجاری تنفسی دچار التهاب می‌شوند و نمی‌توانند به راحتی نفس بکشند به همین دلیل  طی حمله‌های آسم سرفه و خس‌خس در گلو و درد را تجربه می‌کنند. با حمله‌های آسم دو عارضه‌ی پنومومدیا استینوم و پنوموتوراکس هم بروز می‌کند.

درد وسط قفسه سینه به علت پنومومدیا استیتوم

وقتی بین ریه‌ها وسایر اندام‌های قفسه سینه هوا جمع شود این عارضه با علائم سرفه و تنگی نفس بروز می‌کند.

درد وسط قفسه سینه به علت پنوموتوراکس

در این عارضه هوا به فضای بین ریه‌ها و دیواره قفسه سینه نشت می‌کند و معمولا با شدید شدن پنومومدیا استیتوم رخ می‌دهد.

درد وسط قفسه سینه به علت کرونا

ویروس کویید ۱۹ این روزها عامل یک بیماری همه‌گیر جهانی است که به‌دلیل نا شناخته بودن مرگ و میر زیادی دارد. شروع این همه گیری از کشور چین بود و با علائم گوارشی یا تنفسی بروز می‌کند.

کرونا با علائم اولیه سرماخوردگی مانند آبریزش بینی، سرفه و عطسه و بدن درد شدید شروع می‌شود. گسترش عامل ویروسی در ریه تنگی نفس و خس‌خس کردن را به همراه دارد. کمبود اکسیژن و درد جناغ قفسه سینه کرونا، نفس کشیدن برای فرد مبتلا را سخت می‌کند.

درد وسط قفسه سینه به علت مشکل در عضلات و تاندون‌ها

حتما برایتان پیش آمده که با فعالیت ورزشی یا تغییر وضعیت ناگهانی عضلات بدنتان دچار کشیدگی شود و درد را حس کنید. درد استخوان وسط قفسه سینه حتی در سوانح رانندگی و آسیب‌ها هم شایع است. این نوع از درد با لمس کردن قفسه سینه تشدید می‌شود.

درد وسط قفسه سینه به علت اضطراب

قرار گرفتن افراد در موقعیت‌های تنش‌زا و پر استرس سبب می‌شود افراد احساس دلشوره و ترس داشته باشند و قادر به انجام فعالیت‌های روزانه نباشند. مدت زمان این حالت بستگی به شدت فشار روحی دارد و ممکن است بین چند ساعت تا چند روز طول بکشد. ویژگی‌های درد قفسه سینه ناشی از اضطراب را می‌شناسید؟ این دردها به صورت‌های زیر بروز می‌کند.

 • در سمت چپ قفسه سینه یا مرکز به صورت نقطه‌ای احساس می‌شود.
 • در خانم‌ها در زیر پستان چپ احساس می‌شود.
 • اضطراب باعث کشیده شدن عضلات قلب و قفسه سینه می‌شود به همین دلیل درد ممکن است تا چند روز بعد هم در جدار قفسه سینه احساس شود.

علت درد وسط قفسه سینه در کودکان

درد گرفتن وسط قفسه سینه  در بزرگسالان می‌تواند دلیل قلبی داشته باشد در حالی‌که در کودکان معمولا علت قلبی ندارد مگر در مواردی که ناهنجاری‌های مادرزادی قلب باعث این درد شود. مثلا کاوازاکی که نوعی التهاب دیواره عروق قلب در کودکان است یا ناهنجاری‌های مادرزادی عروق کرونر در کودکان.

کودکان و درد وسط قفسه سینه

میوکاردیت(التهاب دیواره‌ی قلب)، پریکاردیت(التهاب پرده‌های قلب)، افتادگی دریچه میترال هم می‌تواند سبب درد وسط قفسه سینه در کودکان شود.

علت درد وسط قفسه سینه در کودکان می‌تواند حملات اضطرابی یا گرفتگی عضلات با فعالیت‌های بدنی و ورزش باشد.

پزشکان آنلاین متخصص اطفال پذیرش ۲۴ با مشاوره‌های دقیق که به صورت آنلاین و تلفنی برای شما فراهم است، در کنار شما هستند تا علت درد وسط قفسه سینه را بیابید و برای  درمان اقدام کنید.

پزشک چگونه علت درد وسط قفسه سینه را تشخیص می‌دهد؟

وقتی با درد وسط قفسه سینه به پزشک مراجعه می‌کنید پزشک سوالات زیر را از شما می‌پرسد.

 • از کی درد وسط قفسه سینه را تجربه می‌کنید؟
 • آیا فشار و سنگینی روی قفسه سینه هم دارید؟
 • احساس فشار به عضلات قلب هم دارید؟
 • آیا سابقه‌ی بیماری‌های قلبی در خانواده دارید؟
 • چه داروهایی مصرف می‌کنید؟
 • آیا مبتلا به دیابت یا پر فشاری خون و یا بیماری‌های دیگر هستید؟
 • از شما می‌خواهد نشانه‌های دیگر به جز درد قفسه سینه را بیان کنید.

بعد از جمع بندی که پزشک از پاسخ سوال‌ها انجام می‌دهد ممکن است به بیماری قلبی مشکوک شود که در اینصورت از آزمایش‌های تشخیصی کمکی مانند سی‌تی‌اسکن یا گرافی عضلات قلب استفاده می‌کند؛ حتی ممکن است برای تشخیص وجود عفونت یا عدم وجود آن آزمایش خون درخواست کند.

درمان درد وسط قفسه سینه

درمان دردهای قفسه سینه بستگی به علت بروز آن دارد. در خیلی از موارد شما می‌توانید با درمان‌های خانگی علت درد را ازبین ببرید. در مواردی دیگر که درد بهبود نیافت حتما باید به پزشک مراجعه کنید تا تحت درمان دارویی و با تشخیص علت بیماری درمان شوید.

درمان خانگی درد وسط قفسه سینه

درمان خانگی درد وسط قفسه سینه

وقتی شما یا یکی از اطرافیانتان دچار درد وسط قفسه سینه می‌شود باید راهکارهایی را بلد باشید که فورا انجام دهید. این راهکارها و اقدامات شامل موارد زیر است.

 1. یک کیسه‌ی یخ روی قفسه سینه بگذارید. اگر علت درد گرفتگی یا کشیدگی در ماهیچه‌های قفسه سینه باشد، سرما از طریق انقباض درد را تسکین می‌دهد.
 2. با بروز درد وسط قفسه سینه دراز بکشید و استراحت کنید تا بدون تنش و اضطراب خونرسانی به عضلات قلب بیشتر شود و آرامش به بدن شما برگردد.
 3. آب بنوشید.

درمان طب سنتی درد وسط قفسه سینه

متخصصان طب سنتی استفاده از برخی مواد غذایی را برای بهبود درد توصیه می‌کنند. با بروز درد اگر این موارد را انجام دهید شاهد تسکین درد خواهید بود.

 1. شیر و زردجوبه برای درمان درد وسط قفسه سینه: اضافه کردن یک قاشق چایخوری زردجوبه به شیر داغ به‌دلیل خاصیت ضدالتهابی زردجوبه، درد را در قفسه سینه کم می‌کند. چون این ترکیب طعم خیلی خوبی ندارد و شاید برایتان دلچسب نباشد، بهتر است یک قاشق غذاخوری عسل به آن اضافه کنید.
 2. سرکه سیب برای درمان درد وسط قفسه سینه: اگر علت درد وسط قفسه سینه مشکل قلبی باشد، نوشیدن چند قاشق سرکه سیب به از بین بردن درد کمک می‌کند. مکانیسم عمل مربوط به جلوگیری از تولید گاز در معده و فشار به قلب است.
 3. شیر و بادام برای درمان درد وسط قفسه سینه: اگر علت درد قفسه سینه رفلاکس‌های معده باشد نوشیدن این ترکیب اسیده معده را کم می‌کند.
 4. جوش‌شیرین برای درمان درد وسط قفسه سینه: جوش‌شیرین خاصیت قلیایی دارد و اگر یک قاشق چای خوری جوش شیرین را در یک لیوان آب حل کنید و بنوشید میزان اسید معده کنترل می‌شود و دردهای ناشی از مشکلات گوارشی نخواهید داشت.

البته این نکته را به خاطر داشته باشید اگر درد قفسه سینه شدید و پایدار نیست از این درمان‌ها استفاده کنید. در غیر اینصورت حتما با پزشک مشورت کنید و علت درد را بیابید تا عارضه‌ی جدی در اثر مشکلات قلبی برای شما ایجاد نشود.

گفتگوی آنلاین با متخصص طب سنتی

درمان دارویی درد قفسه سینه

 • درمان مشکلات قلبی با دارو به صورت خودسرانه امکان ندارد و حتما باید تحت نظر پزشک باشد. پزشکان برای گرفتگی عروق از آسپرین، نیتروگلیسیرین و سایر داروهای قلب استفاده می‌کنند. در مواردی هم که دارو موثر نباشد از جراحی استفاده می‌کنند.
 • درمان دارویی در مشکلات گوارشی شامل داروهای کاهش دهنده اسید معده مانند دایمتیکون و پنتوپرازول و اسمو پرازول است.
 • اگر فرد مبتلا به مشکلات ریوی باشد و درد قفسه سینه او را آزار دهد پزشک از اسپری‌های تنفسی مانند سالبوتامول،کرومولین یا قرص‌های آیمینوفیلین و استیل سیستئین یا آمپول‌های تئوفیلین و اکسپکتورانت و سایر داروهای موجود استفاده می‌کند.

 

چه زمانی به پزشک مراجعه کنیم؟

اگر موارد زیر همراه با درد وسط قفسه سینه باشد حتما باید سریع به پزشک متخصص قلب و عروق و یا دکتر درد قلب مراجعه کنید. می‌توانید از پزشکان آنلاین متخصص قلب و عروق پذیرش ۲۴ در مورد مشکل خود مشاوره بخواهید.

 • اگر سابقه‌ی بیماری قلبی دارید.
 • اگر فشار و درد روی قفسه سینه احساس می‌کنید.
 • با دراز کشیدن و استراحت درد کمتر نمی‌شود.
 • شدت درد وسط قفسه سینه به‌حدی است که شما را از خواب بیدار می‌کند.

مشاوره آنلاین متخصص قلب و عروق

۳.۷/۵ (۶ نظر)

منبع: https://www.paziresh24.com/blog/

منبع
vegnews.comwww.delawareonline.comalastairjohnjack.comwww.kentlive.news

تیم تولید محتوای پزشکی و سلامتی پذیرش۲۴

تیم تحریریه پذیرش۲۴ متشکل از پزشکان متخصص و پرستاران دارای مجوز، مترجمان و نویسندگان با تجربه در حوزه تولید محتوای پزشکی و سلامتی تمام تلاش خود را در جهت اطلاع رسانی و آگاهی سازی کامل و جامع در خصوص داروها، بیماری‌ها و سایر اطلاعات سلامتی برای استفاده عمومی کاربران پذیرش۲۴ از منابع معتبر علمی به کار می‌بندد.
guest
94 پرسش و پاسخ
بیشترین امتیاز
جدیدترین قدیمی ترین
Inline Feedbacks
نمایش همه نظرات
یاسر
یاسر
4 ماه قبل

سلام خسته نباشین.من حدود ۴روزه وسط قفسه سینم احساس ناراحتی داشتم.از دیشب بخصوص امروز صبح دردش شدت گرفته و احساس میکنم وسط سینم خیلی متورم شده.پشت دو پهلوم هم خیلی درد داره که به سختی نفس میکشم
لطفاً راهنمایی کنید.ممنون

سلام درد در وسط قفسه سینه دارم شدید هست ونمی تونم
سلام درد در وسط قفسه سینه دارم شدید هست ونمی تونم
در پاسخ به  یاسر
3 ماه قبل

سلام

لیلا
لیلا

من خانومی هستم ۴۸ ساله گاهی اوقات درد قفسه سینه دارم ولی الان شدت گرفته ودقیقا پشتمم درد گرفته وسط دو کتفم میشه منو راهنمایی کنید

مهلا
مهلا
3 ساعت قبل

۳۰ سالمه وسط دوتا سینه ام درد داره وحالت تنگی نفس دارم‌

مهلا
مهلا
3 ساعت قبل

وسط دوتا سینه ام درد داره وحالت تنگی نفس دارم

تارا
تارا
1 ماه قبل

سلام
من ۲۸ سالمه یه مدتیه خیلی ناگهانی وسط قفسه سینم درد میگیره ب طوری که حس میکنم یک وزنه روی قفسه سینم قرار گرفته و تنفسم کمی سخت میشه و تپش قلبم زیاد میشه ممنون میشم علت رو به من بگین.
با تشکر

انسیه
انسیه
1 ماه قبل

درد وسط قفسه سینه

نویان
نویان
1 ماه قبل

سلام نویان اسخها

مینا
مینا
1 ماه قبل

سلام من خانم ۳۴ساله هستم دوشب هستش وقتی میخواهم بخوابم دردوسط قفسه ی سینم شروع میشه خیلی دردسختیه نفس میکشم بیشترمیشه تاصبح ادامه داره بعده ازصبح کم کم خوب میشه دوباره وقت خواب شروع میشه دوشب هستش…

امیر
امیر
1 ماه قبل

سلام.حدود چهل روز پیش هنگام خواب دچار اظطراب و تپش قلب شدم اورژانس نوار قلب گرفتن دکتر اورژانس گفتند بر خاطر استرس و قرص پراپانول تجویز کردند حالا دو روز هست که در نیمه پاینی جناغ سینه احساس سنگینی و ویبره (لرزش) دارم نزد متخصص رفتم اکو و نوار قلب گرفتند گفتند قلب مشکلی ندارد.
نظر شما چیست؟
با تشکر

ثناحقیقی
ثناحقیقی
2 ماه قبل

سلام خسته نباشین
عذرخواهی میکنم خانم ۳۱ساله هستم که مدتیه موقع فعالیت وپیاده روی تنگی نفس میگیرم
که الانم یه مدته وقت سحرقفسه سینه م دردمیگیره وتاساعت نه وده خوب میشه امادردش شدیده وبادرازکشیدن بهترنمیشه
بایدچیکارکنم

جهانشاهلو
جهانشاهلو
2 ماه قبل

سلام.من همسرم چند روز وسط قفسه سینه اش خیلی درد میکنه طوری که نمیتونه نفس بکشه آسمم داره.میخواستم ببینم از قلبش یا معده اش

نسرین بستامی
نسرین بستامی
3 ماه قبل

با سلام مادرم هشتاد ساله هست وبیماری قلبی هم دارد امادرد قفسه سینه شدید دارد که پزشک قلب شون تشخیص دادن از گوارش باید باشد اما مادرم از رفتن به دکتر امتناع میکنه چیکار میتونم براش بکنم

زینب مصطفایی
زینب مصطفایی
3 ماه قبل

سلام من خانمی ۳۳ ساله دوروز هست کا وسط قفسه سینم سوزش وکمی درد دچار شدم.ومعدم هم رفلاکسی هستش.

آذر
آذر
3 ماه قبل

سلام من امروزیهو وسط سینم دردگرفت وخیلی تیرمیکشه

محمد
محمد
3 ماه قبل

سلام خداقوت
ببخشید دختر من ۶ ساله است وقتی روی ترامپولین شروع به پریدن میکنه زیر قفسه سینه وسط درد میگیره ، دلیل اون رو نمیدونیم ، علت چی میتونه باشه

مختاری
مختاری
4 ماه قبل

سلام‌من‌چندروزقفسه‌ی‌سینه‌ام‌خیلی‌درد‌میگیره‌قرص‌اسیدفولیک‌واهن‌مصرف‌میکنم‌‌‌ایاامکن‌داره‌به‌خاطرمصرف‌قرص‌باشه‌واینکه‌درازمیکشم‌اروم‌میشه‌ممنونم

شعبان حسنی
شعبان حسنی
در پاسخ به  مختاری
3 ماه قبل

سلام وقت شما بخیر من مدتی قفسه سینه سمت راستم درد داره دقیقاً ۶ماه هست بعد کرونا شروع شده هر روز هم بدتر میشه ممنونم میشم اگه جواب بدین

آبمار
آبمار
در پاسخ به  شعبان حسنی
2 ماه قبل

سلااام .۴ماهه وسط سینم یعنس قفسه سینم درد نقطه ای دارم عضبیم کرده دوبار دکتر کوارش رفتم دارو داده ک رفلاکس معده س ولی خوب نشدم اصلا.

محسن هوشمند
محسن هوشمند
4 ماه قبل

سلام و خسته نباشید همسرم ۱ ساعته درد کمی وسط قفس سینه البته پایین قفسه سینه دراه میشه راهنمایی کنید

سحر
سحر
5 ماه قبل

سلام من درد قفسه سینه دارم نمیدونم مشکلم چه هست میشه کمکم کنید

ربانی
ربانی
در پاسخ به  سحر
4 ماه قبل

سلام من درد قفسه سینه دارم از قبل هم استرس داشتم تاوقتی داروی استرس میخورم خوبم اما وقتی تموم میشه باز استرسم شروع میشه الان درد سینه من به خاطر استرس یا قلب؟؟

وطن خواهان
وطن خواهان
5 ماه قبل

سلام خسته نباشید.من حدود یک سال میشه که درد در سمت چپ قفسه سینه دارم که به پشت قفسه سینه هم میزنه بعضی وقتا خوب میشه ولی بعد چند روز شروع میشه دکتر قلب هم رفتم وقرص امپرازول ویتامین Bتجویز کرده ولی خوب نشده
ممنون میشم راهنماییم کنید

سیمین اقایی هستم
سیمین اقایی هستم
6 ماه قبل

باسلام من حدوده یک هفته هست که وسط سینه ام متورم شده ناراحتی قلبی هم ندارم میشه راهنمایی کنید،،،

یاسر
یاسر
در پاسخ به  سیمین اقایی هستم
4 ماه قبل

سلام خسته نباشین.من حدود ۴روزه وسط قفسه سینم احساس ناراحتی داشتم.از دیشب بخصوص امروز صبح دردش شدت گرفته و احساس میکنم وسط سینم خیلی متورم شده.پشت دو پهلوم هم خیلی درد داره که به سختی نفس میکشم
لطفاً راهنمایی کنید.ممنون

سوسن
سوسن
6 ماه قبل

سلام در وسط قفسه سینه ک می‌کشه ب کمر ویا با بوی سرخ کردنی یابوی دود اسفند و عطر ادکلن دردش بیشتر میشه مال چیه

مسلم
مسلم
7 ماه قبل

سلام
خسته نباشید
حدودا دو سال هست ماه رمضان روزه می گیرم احساس بدی بین سینه ام دارم (گوارش) بقیه سال اینطور نمی شوم
اگه روزه بگیریم مشکلی پیش میاد؟

فاطمه خیر خواه
فاطمه خیر خواه
7 ماه قبل

من مشگل قلبی وفشار خون دارم ودارو مصرف میکنم موقع کار کردن یا راه رفتن وسط قفسه سینم درد میگیرد

سامان
سامان
8 ماه قبل

وقتی که روی پشت یا روی سمت چپ پهلومیخوابم قفسه سینه ام در می‌کند و وقتی که پاشدمدردتمام می‌شود

حیدر
حیدر
8 ماه قبل

درد در وسط سینه. زیر گلوه .نشانه چیست . و حتی بعضی وقتها موقع حرکت هم صدا تک تک میده . ممنون میشم

مجید
مجید
در پاسخ به  حیدر
2 ماه قبل

خسته نباشید.من ۵۱ سالمه درد د وسط سینه و درد در ماهیچه های دست چپم دارم. با استراحت و یا فعالیت بدنی تغییری نمیکند. واما احساس باد گلو ویا باد گلو میزنم مقداری درد کمتر میشود.آیا ربطی به دردهای قلب و عروق دارد یا گوارش و معده میتواند باشد . ضمنان در یک هفته اخیر روح و روانم منجر به یه سری ناراحتی های خانوادگی گردید.که باعث شد خیلی ناراحت و حرص بخورم.

مهراوه
مهراوه
9 ماه قبل

سلام وصبح بخیر خسته نباشید من نارسایی دریچه میترال دارم ولان درد وسط قفسه سینه دارم نمیدونم بخاطر چیه بخاطر دریچه هستش یا نه

مریم ارباب
مریم ارباب
در پاسخ به  مهراوه
8 ماه قبل

سلام من درد وسط قفسه سینه دارم میشه بگید مال چیه

روح اله زارعپور
روح اله زارعپور
در پاسخ به  مریم ارباب
8 ماه قبل

سلام من چند وقته درد قفسه سینه را دارم وقتی دراز میکشم هم بدتر میشه و درد تا پشت کمرم ادامه داره میشه علتش بگید

مریم ارباب
مریم ارباب
در پاسخ به  مهراوه
8 ماه قبل

الان دوسه ساعته دردم شروع شده این دومین بارمه که اینجوری میشم

چویا
چویا
9 ماه قبل

سلام من یه دختر ۱۳ ساله هستم بعد یه چند دوزیه ورزش رو شروع کردم الان صبح که پاشدم بعد چند دقیقه وسط قفسه سینم یه درد کوچیکی میپیچه و میره بعد یکم قلبمم باهاش درد میگیره ولی دوباره میره و میاد..گفتم نکنه مشکلی دارم یا از ورزش هست؟ میترسمممم

یونس
یونس
9 ماه قبل

سلام.ببخشید من سمت راست قفسه سینم درد می‌کنه دردش به طوری زیاده که حتی پشت قفسه سینم شانه راستم و بین دوتا شانم درد می‌کنه طوری که اصلا نمیتونم نه بشینم ونه وایستم فقط باید دراز بکشم و یکی هم باید بین دوتا شانم رو ماساژ بده
عکس هم گرفتم از قفسه سینم مشکلی نداشت و
میشه بگی مشکلم از چیه و باید به چه پزشکی مراجعه کنم

فریده نجفیان
فریده نجفیان
در پاسخ به  یونس
8 ماه قبل

سلام همین الان درد وسط سینه دارم وسط کتف راستم وزیر استخوان ران درد میکنه

فاطمه کمیجانی
فاطمه کمیجانی
در پاسخ به  یونس
7 ماه قبل

من دنده های سمت راستم چند روز درد می کنه وبه طرف جناغ هم کشیده میشه علت چیست ممنون میشم فاطمع

مرضیه
مرضیه
9 ماه قبل

سلام من ۲۵ساله خانم هستم الان دو ساله قفسه سینه ام درد میکنه بعضی وقتا تیر می‌کشه که نفس تنگی به همراه دارد به نظر شما مشکل من چیست

آنی
آنی
9 ماه قبل

سلام، من ۱۴ ساله و دختر هستم. از پارسال تا الان درد خیلی شدیدی در وسط قفسه ی سینه م احساس میکنم. معمولا وقتی هیجان زده یا ناراحت میشم اینجوری میشه. گاهی اوقات به قدری دردش زیاد میشه که حتی تنگی نفس هم میگیرم.

leyla
leyla
9 ماه قبل

سلام من یک خانم ساله هستم قفسه سینه تم‌در حین خم‌شدن دورد می کنو ودر حین چایی خوردن چایی هم مری با مشگل مواجه می سود احساس سوختگی در مری دارم لطفا راهنمای فرمائید

ملایجردی
ملایجردی
9 ماه قبل

سلام
من مدتی درد قفسه سینه دارم. وگاهی با تنگی نفس همراه است.
البته قبلا کتف راستم درد میکرد و پشت کتف
دکتر رفتم گفتن التهاب دارد
اما چون مجاز به مصرف دارو نیستم برام آمپول تجویز کردن. اما مشکلم حل نشده
البته عکسم گرفتم اما چیزی نبوده. بنظر شما مشکل من چیست

یوسف
یوسف
10 ماه قبل

مدت دوماهه جناق سینه ام درد میکنه زمانی که پشت میزکارم مشغول کار هستم وبه حالت عادی برمی گردم احساس درد می کنم ویا اگر به پلوها بخوابم بعد از بلند شده احساس کمی درد دارم در ضمن ورم معده دارم نفس کشیدن مشکلی ندارم

یوسف
یوسف
10 ماه قبل

سلام الان نزدیک به دو ماهه جناق سینه ام درد دارم البته هنگام خواب مشکل ندارم اگر به پهلو ها بخوابم این درد کمی نمایان میشه واینکه ورم معده هم دارم بشکلی که بعد خوردن عذا ورم کرده وبشدت مثل سنگ سفت میشه اگر سرم پایین باشه وپشت میزکارم مشغول باشم سرم را بلند می کنم کمی جناق سینه ام درد می گیره

طهورا آقایی
طهورا آقایی
10 ماه قبل

سلام من ۲۰سالمه حدود ۲ساله وسط سینم درد میکنه ناگهانی میشه حدود ۴دقیقه طول میکشه تیر میکشه هر از گاهی میگیره ولی وقتی بیشتر عصبانی و ناراحت میشم میگیره ولی خیلی وقتا هم خود به خود میگیره

طهورا آقایی
طهورا آقایی
10 ماه قبل

سلام آقای دکتر من حدود ۲ساله هر از گاهی وسط سینم درد میکنه مخصوصا وقتی بیشتر عصبی میشم ولی خیلی روزا زود زود میگیره خیلی روزا شاید هر ۳روز میان ولی ناگهانی میگیره حدود ۲یا۳دقیقه تیر میکشه لطفا بگین مشکل خاصی هس؟

حدیث
حدیث
در پاسخ به  طهورا آقایی
3 ماه قبل

با سلام درد پستان و وسط سینه دارم میزنه زیر بغلم ب پزشک قلب مراجعه کنم

حسین شکوهی
حسین شکوهی
در پاسخ به  طهورا آقایی
1 ماه قبل

سلام خسته نباشید
ببخشید من شوهرم حدود یه ده روزی هست میگه خیلی وسط قفسه سینم درد داره و دردش تا داخل قلبش هم می‌ره و سیخ میزنه چون راننده هست هنوز موفق به رفتن دکتر نشده میخواستم بپرسم علتش چی میتونه باشه

فاطمه
فاطمه
10 ماه قبل

سلام من ۱۹دارم وقفسه سینم خیلی دردمیکنه ونمیتونم نفس بکش

ابوالفضل قربان نیا
ابوالفضل قربان نیا
10 ماه قبل

سلام من ۱۵ سالمه و الان چند روزا نفس حتا میکشم قفسه سینم درد میکنه و بعضی وقتا هم وقتی تکون میخورم

دکترعلیرضا عشقی
پزشک متخصص
در پاسخ به  ابوالفضل قربان نیا
10 ماه قبل

سلام. باید عکس بگیرید از ریه.. فعلا کپسول پیروکسیکام هر هشت ساعت با شکم پر برای دو روز بخورید

ناجی
ناجی
10 ماه قبل

سلام من احساس خفگی میکنم نزدیک سه ساله رفلکس معده و زخم معده دارم خواهشن راهنمایی کنید یه ساله تمش خونه مادرم هستم نمیتونم خونم باشم بخاطر حس خفگی زیاد

علیرضانوری
علیرضانوری
11 ماه قبل

سلام.۴۴سال ام.یکسال پیش در وسط قفسه سینه داشتم و عرق میکردم.دکتر تشخیص ناراحتی معده داد.ولی ۳ماه پیش سکته قلبی کردم.و فنرگزاشتم.باز یکماهه ک در قفسه رو دارم دستم پشت کتفم گزگز و درد ک بعصی وقتا زیاد و بعصی وقتا کم.دکتر قلب رفتم میگه استرس.ولی من احساس میکنم اشتباه میکنه.چون بعصی وقتا تنگی نفس و شبها صربان قلبم زیاده.خاش میکنم شماهم نطری ختص ب ایت درد جوابی بدهید.ممنونم.

پشتیبانی پذیرش24
پشتیبانی پذیرش24
در پاسخ به  علیرضانوری
11 ماه قبل

سلام دوست عزیز
با تشکر از ثبت مشکل شما
کامنت شما توسط پزشک متخصص دیده شد اما نیاز به شنیدن شرح بهتر و بیشتری از بیماری شما دارد.
لطفا از طریق این لینک با پزشک آنلاین متخصص قلب و عروق گفت و گو کنید .
مشاوره آنلاین با متخصص قلب و عروق

مریم
مریم
11 ماه قبل

سلام من درد شدیدی پست کتف و شونه و وسط قفسه سینه دارم مشکل در بلع و خورون غدا و اب ودرد شدید

پشتیبانی پذیرش24
پشتیبانی پذیرش24
در پاسخ به  مریم
11 ماه قبل

سلام دوست عزیز
با تشکر از ثبت مشکل شما
کامنت شما توسط پزشک متخصص دیده شد اما نیاز به شنیدن شرح بهتر و بیشتری از بیماری شما دارد.
لطفا از طریق این لینک با پزشک آنلاین متخصص ریه و دستگاه تنفسی گفت و گو کنید .
مشاوره آنلاین با متخصص ریه و دستگاه تنفسی

Aida
Aida
11 ماه قبل

سلام من ۱۷ سالمه و قرص اسپیرونولاکتون و متفورمین مصرف میکردم تا اینکه یه روز ضربانم بالا رفت و از ۷۰ به حوالی ۱۱۰ رسیده بود .پیش پزشک داخلی رفتم گفتند مربوط به اضطرابه در صورتی که من اضطراب ندارم !!
الان هم بعد از ۵ روز ار اون ماجرا وسط قفسه سینم گاهی زیر سینه و سمت راست قفسه سینه درد نقطه ای دارم که گاهی طولانی و گاهی کوتاهه ولی خیلی شدید نیست
گاهی هم خیلی نامنظم ضرب قلبمو حس میکنم در حد دو تا سه ثانیه
می خواستم ببینم مشکل من چیه

پشتیبانی پذیرش24
پشتیبانی پذیرش24
در پاسخ به  Aida
11 ماه قبل

سلام دوست عزیز
با تشکر از ثبت مشکل شما
کامنت شما توسط پزشک متخصص دیده شد اما نیاز به شنیدن شرح بهتر و بیشتری از بیماری شما دارد.
لطفا از طریق این لینک با پزشک آنلاین متخصص ریه و دستگاه تنفسی گفت و گو کنید .
مشاوره آنلاین با متخصص ریه و دستگاه تنفسی

احلام حسینی
احلام حسینی
11 ماه قبل

سلام من دوروزه که زیر قفسه سینه ام دردی مثل دل درد شدید میاد و وقتی که یکم سردم میشه دردش بیشتر میشه و وقتی حوله داغ میزارم بهتر میشه ..چیکار کنم؟

پشتیبانی پذیرش24
پشتیبانی پذیرش24
در پاسخ به  احلام حسینی
11 ماه قبل

سلام دوست عزیز
با تشکر از ثبت مشکل شما
کامنت شما توسط پزشک متخصص دیده شد اما نیاز به شنیدن شرح بهتر و بیشتری از بیماری شما دارد.
لطفا از طریق این لینک با پزشک آنلاین متخصص ریه و دستگاه تنفسی گفت و گو کنید .
مشاوره آنلاین با متخصص ریه و دستگاه تنفسی

نازنین
نازنین
11 ماه قبل

سلام من ۱۴ سالمه من حدود دو سال پیش در فعالیت های بدنی مثل دویدن ضعف زیادی داشتم و دچار تنگی نفس و بیحالی میشدم و درد هم درسمت چپ سینه داشتم ولی الان علائم بیشتر شده مثلا امروز با اینکه اصلا استرس نداشتم نفسم بالا نمیومد احساس گرفتگی یا سنگینی در وست قفسه سینه داشتم سرگیجه خیلی زیادی داشتم انگشت های دستم و پاهام بی حس شده بودن انگار که یخ زده بودن من حدود ۲هفته پیش نوار قلب دادم گفت ن چیزیو نشون نمیده بعد برام اکو نوشتن اونو نرفتم

پشتیبانی پذیرش24
پشتیبانی پذیرش24
در پاسخ به  نازنین
11 ماه قبل

سلام دوست عزیز
با تشکر از ثبت مشکل شما
کامنت شما توسط پزشک متخصص دیده شد اما نیاز به شنیدن شرح بهتر و بیشتری از بیماری شما دارد.
لطفا از طریق این لینک با پزشک آنلاین متخصص ریه و دستگاه تنفسی گفت و گو کنید .
مشاوره آنلاین با متخصص ریه و دستگاه تنفسی

مهدی نژادشاهرخ آبادی
مهدی نژادشاهرخ آبادی
1 سال قبل

باسلام.بنده جوانی ۳۴ساله هستم که حدود سه چهارروزهسته که اکثراوقات مخصوصا شبها احساس درد درناحیه وسط وسمت راست قفسه سینه دارم وبه دلیل ترس ازکروناوبیماری قلبی حاضرنشدم به پزشک مراجعه کنم اگه امکان داره بنده را راهنمایی وکمک کنید. باتشکر

دکترعلیرضا عشقی
پزشک متخصص
در پاسخ به  مهدی نژادشاهرخ آبادی
1 سال قبل

باسلام.بنده جوانی ۳۴ساله هستم که حدود سه چهارروزهسته که اکثراوقات مخصوصا شبها احساس درد درناحیه وسط وسمت راست قفسه سینه دارم وبه دلیل ترس ازکروناوبیماری قلبی حاضرنشدم به پزشک مراجعه کنم اگه امکان داره بنده را راهنمایی وکمک کنید. باتشکر

میثم
میثم
1 سال قبل

سلام من متادون مصرف کردم الان یک ماهه که ترک کردم ودرد در قفسه سینه دارم شب ها این درد شروع میشه والان نزدیک ۱۵ روزه که اینجوری هستملطفا بگید چیکار کنم

دکتر راحله سجادی نیا
دکتر راحله سجادی نیا
در پاسخ به  میثم
1 سال قبل

شما باید حتما با متخصص قلب مشورت بفرمایید و از نظر گرفتگی عروق قلب بررسی بشید

میترا
میترا
1 سال قبل

سلام اقای دکتر وقتتون بخیر من چند روز پیش وسط قفسه سینه (جناغ سینه )یهو احساس درد یهویی کردم مثل یه جور گرفتگی با استراحت و اینا بهتر شد و اینکه درد با حرکت بدنم یهو دوباره سراغم میومد من حدود ۸ ماه پیش پیش پزشک متخصص قلب رفتم و اکو و نوار قلب و تست ورزش دادم و گفتن موردی نداری و کمی ضربان قلبم بالا بود که مجدد بعد دو سه ماه نوار قلب دادم که بازم مشکلی نبود امروز دوباره همین حالت دقیقا وسط قفسه سینه ام دوباره تکرار شد نمیدونم به دلیل کشیدن عضلات برای شکستن قلنج این طوری شد یا مورد دیگه ای هست وقتی این اتفاق میوفته نه تنگی نفس نه تپش قلب و نه تعریق نخ سرگیجه . توی این ۷ و ۸ روز تا حال سه بار این جوری شدم . و اینکه رفلاکس معده هم دادم وواقعا الان نمیدونم این گرفتگی درد آور یهویی دلیلش چی میتونه باشه آیا به خاطر گرفتگی عضلات هست چون دقیقا عضلات پشت جناغ هم خفیف میگیره یا اینکه به دلیل رفلاکس معده با عرض شرمندگی باد گلو هم هر از گاهی دارم و توی مدت که کرونا اومده استرس زیادی داشتم ممنون مبشم راهنمایی بفرمایبد

Last edited 1 سال قبل by میترا
دکتر فرناز حسنی
پزشک متخصص
در پاسخ به  میترا
1 سال قبل

درد قفسه سینه علت های زیادی داره. علل قلبی ریفلاکس علل ریوی و علل عضلانی همگی میتونه مطرح باشه. در صورت تشدید درد یا ادامه اون برای بررسی به پزشک مراجعه کنید

دیباجبرییلی
دیباجبرییلی
1 سال قبل

سلام من حدود ۱۵ روز که درد در وسط قفسه سینه و زیر قفسه سینه دارم ،در حدی که گاهی شب از خواب بیدار میشم،گاهیم این درد سمت راست دلمِ،۳۲ سالمه و مبتلا به ام اس هستم ،البته داروی خاصی مصرف نمیکنم

دکترعلیرضا عشقی
پزشک متخصص
در پاسخ به  دیباجبرییلی
1 سال قبل

سلام.احتمتل اول با توجه به جوان بودن شما درد گاستریت هست.نکسیوم ۴۰ صبح ناشتا شروع کنید ولی محض احتیاط یه نوار قلب و عکس ساده قفسه سینه بگیرید

نادیا
نادیا
1 سال قبل

سلام من تو ناحیه ی یک سوم جناغ سینه درد دارم حتی با فشار دادنم درد دارم دلیلش چیه!

دکتر راحله سجادی نیا
دکتر راحله سجادی نیا
در پاسخ به  نادیا
1 سال قبل

دوست عزیز لطفا به فوق تخصص گوارش برای معاینه حضوری مراجعه کنید .

لیلا
لیلا
1 سال قبل

سلام من خیلی وقته دردی در قسمت بالا وسط قفسه ی سینم احساس میکنم خیلی درد شدید و آزاردهنده ای هستش واقعا
جدیدا نوع بروزش به صورت ضربه ای هم شده
قبلا اینجوری نبود
یهو میگیره و طول میکشه تا آروم بشه
و در طول روز بارها این اتفاق گاه و بیگاه برام میفته
متخصص قلب و عروق هم رفتم اکو و نوارقلب گرفتن گفتن این درد ناشی از مشکل قلبی نیست
پیش خودم گفتم شاید از مشکل گوارشی باشه ولی این مواردی هم که در مقاله ذکر شده بود هیچکدوم برام صدق نمیکرد
چطور بدونم دلیلش چیه و چطور درمانش کنم

دکتر راحله سجادی نیا
دکتر راحله سجادی نیا
در پاسخ به  لیلا
1 سال قبل

سلام
احتمالا این درد شما ناشی از گرفتگی های عضلانی به دنبال استرس و فشار روحی هست
باید درمان ضد اضطراب دریافت بفرمایید تا کم کم این دردها برطرف بشه

شقایق
شقایق
1 سال قبل

درد ناگهانی وسط قفسه سینه به همراه سوزش درد نامنظم شدن تپش قلب باعث میشه چیزی نخورم و هرچی بخورم بلافاصله بالا میارم وقتی فشارم میارم رویه نقطه درد دردش کمتر میشه

دکتر راحله سجادی نیا
دکتر راحله سجادی نیا
در پاسخ به  شقایق
1 سال قبل

سلام
نیاز به گرفتن شرح حال دقیق برای پاسخدهی هست.

دکمه بازگشت به بالا