علت درد پاشنه پا چیست؟ و انواع راه های درمانی آن

کلسترول بالا و درد پاشنه پا، درمان قطعی پاشنه پا

درد پاشنه پا نشانه چیست؟

بزرگ‌ترین استخوان مچ پا استخوان پاشنه است و بیشترین وزن بدن را تحمل می‌کند. عوامل بیرونی می‌توانند بر یک‌پارچگی پا اثر بگذارند و باعث ایجاد درد و ناراحتی در فرد شوند.

علل مختلفی را می‌توان برای ایجاد این درد نام برد اما گاهی علت درد پاشنه پا دیسک‌کمر و مشکل‌های مربوط به آن است و اختلالی در خود پا وجود ندارد.

شناسایی زودهنگام دلایل درد پاشنه پا و درمان آن با راهکارهای ساده مثل بانداژ، داروهای ضد التهاب خوراکی و استفاده از کفش طبی از پیشرفت درد جلوگیری کرد. این مطلب را به بررسی این درد و راهکارهای درمانی آن اختصاص دادیم. پس تا انتها با ما همراه باشید تا ببینیم درد کف پا از چیست.

علت درد کف پا چیست؟

به‌طور کلی علت درد کف پا ضربه، بد راه رفتن، اضافه وزن و استفاده از کفش نامناسب است ولی بعضی از دلایل شایع‌تری نیز وجود دارند که در ادامه آن‌ها را توضیح خواهیم داد.

خار پاشنه

خارپاشنه در صورتی ایجاد می‌شود که یک زائده استخوانی در زیر استخوان پاشنه پا به وجود آید. این عارضه به‌وسیله تصویربرداری با اشعه ایکس از ناحیه کف پا مشاهده می‌شود.

وجود خار پاشنه به‌تنهایی باعث بروز درد در فرد نمی‌شود ولی اگر این خار بزرگ و ملتهب شود، فرد ممکن است درد را حس کند. در افراد فربه و چاق ملتهب شدن خار پاشنه بیشتر به چشم می‌خورد. خار پاشنه از عارضه‌های شایع است و از هر ده نفر یک نفر به آن مبتلا خواهد شد.

علل درد پاشنه پا

خمیدگی بیش از حد پا به داخل

خمیدگی بیش از حد پا به داخل می‌تواند باعث ایجاد کشش بر تاندون‌ها و رباط‌های متصل به پایین و پشت استخوان پاشنه پا شود. این اختلال در لگن، زانو و کمر فرد ممکن است آسیب‌هایی را به وجود آورد.

پیچ‌خوردگی مچ پا

اگر شدت پیچ‌خوردگی زیاد باشد درد در پا شکل می‌گیرد.

شکستگی پا

گاهی بر اثر وارد شدن نیرو و ضربه بر کف پا ممکن است استخوان پاشنه بشکند. همین شکستگی ایجاد درد می‌کند.

تاندونیت آشیل یا التهاب تاندون آشیل

تاندون آشیل ساق‌پا را به پاشنه متصل می‌کند. ویژگی درد التهاب تاندون آشیل سوزاننده و سفت بودن است. این اختلال زمانی ایجاد می‌شود که فرد از تاندون خود زیاد استفاده کند، مثلا فردی که زیاد می‌دود یا ورزشکاری که بدون گرم کردن ورزش می‌کند.

همچنین آرتروز و کفش نامناسب نیز می‌تواند از دلایل ایجادکننده این عارضه باشد. در اکثر موارد فقط تاندون آشیل ملتهب می‌شود اما گاهی این تاندون بر اثر فعالیت شدید ناگهان پاره می‌شود که علاوه بر درد شدید، صدایی مثل صدای پاپ در آن موقع به گوش می‌رسد.

بورسیت یا التهاب بورس‌ها

بورس‌ها کیسه‌هایی پر شده از مایع هستند که در صورت التهاب در فرد درد ایجاد می‌کنند.

گیر افتادن عصب پا

گاهی بر اثر شکستگی، تورم سیاهرگ یا پیچ‌خوردگی عصب گیر می‌افتد که علائم آن درد، بی‌حسی و سوزش در کف پا است.

علاوه بر دلایل گفته شده علت‌های دیگری نیز وجود دارند که باعث بروز درد پاشنه پا سمت چپ می‌شوند اما در میان افراد، رواج کمتری دارند. این علت‌ها شامل موارد زیر است:

 • سندروم تارسال تونل
 • کبودی پاشنه
 • سندروم هاگلوند
 • آتروفی پد پا
 • سندروم سینوس تارسی
 • عفونت استخوان پاشنه
 • تومور استخوان پاشنه

درد پاشنه پا و کمبود ویتامین

ممکن است شما از افرادی باشید که از درد استخوان در نواحی مختلف بدن به‌ویژه پاشنه پا شکایت کنید و بعد از مراجعه به دکتر مچ پا و انجام آزمایش‌های مربوطه متوجه شوید که مشکل، کمبود ویتامین D در بدنتان است.

ویتامین D برای جذب کلسیم و فسفر در بدن ضروری است و این مواد معدنی در استحکام استخوان‌ها نقش اصلی را دارند. به همین دلیل وجود ویتامین D کافی در بدن از بروز دردهای استخوانی و عضلانی جلوگیری می‌کند.

منبع تولیدکننده ویتامین D خود بدن است و این ویتامین با مصرف مواد غذایی خیلی کم جذب بدن می‌شود، زیرا بدن ویتامین مورد نیاز خود را به دنبال تابش نور خورشید بر پوست، تامین می‌کند.

پس یکی از دلایل درد استخوان پاشنه پا کمبود ویتامین D و کلسیم است که در صورت درمان نشدن فرد را در معرض پوکی استخوان قرار می‌دهد همچنین فرد در برابر نیروهای وارده بر کف‌ پا مستعد آسیب بیشتری است.

علت درد پاشنه پا هنگام بلند شدن از خواب

علت‌های مختلفی برای ایجاد درد کف پا هنگام صبح وجود دارد که با بررسی کیفیت و نوع درد می‌توان علت آن را دریافت. مثلا اگر درد ناحیه پاشنه پا دردناک و تیز باشد نشان‌دهنده التهاب است. بعضی از این دلایل را در زیر نام می‌بریم:

 • فاشئیت کف پا (التهاب فاشیای کف پا): فاشیا یک نوار بافتی ضخیم در کف پا است که اگر بیش از حد از آن استفاده شود یا تحت کشش مداوم قرار گیرد، درد در این ناحیه را تجربه خواهید کرد.
 • التهاب تاندون آشیل
 • شکستگی

درمان درد پاشنه پا هنگام صبح معمولا در چند قدم اول بعد از بیدار شدن از خواب شروع می‌شود و ممکن است در طول روز با شروع فعالیت‌ها این درد کم شود.

اما برای بسیاری از افراد درد صبحگاهی آزاردهنده است، زیرا باید چند دقیقه ثابت بایستند تا این درد کمتر شود و گاهی روند انجام کارهای روزانه را کاهش می‌دهد.

تشخیص علت درد پاشنه پا

علت درد پاشنه پا هنگام راه رفتن چیست؟

درد کف پا هنگام راه رفتن دلایل زیادی می‌تواند داشته باشد که از دلایل ساده تا پیچیده را در بر می‌گیرد. بهتر است در هنگام شروع درد با مراجعه به پزشک ارتوپدی و تشخیص دلیل درد از پیشرفت آن جلوگیری کنید.

اگر برای سوال درد پشت پاشنه پا نشانه چیست؟ دنبال پاسخ می‌گردید، متخصص آنلاین استخوان و ارتوپدی پذیرش ۲۴ در هر ساعت از شبانه‌روز می‌تواند به‌صورت آنلاین در خدمت شما باشند.

دریافت مشاوره آنلاین از متخصص ارتوپدی

بعضی از دلایل درد پاشنه پا هنگام راه رفتن شامل موارد زیر می‌شود:

ورم کف پا

این عارضه زمانی اتفاق می‌افتد که فاشیای پا بیش از حد طبیعی کشیده شدهو باعث پارگی جزئی فاشیا شود. افراد دیابتی، افراد چاق، بازیکنان والیبال، افرادی که کف پا صاف دارند، زنان باردار، تنیس‌بازان، دونده‌ها و پله‌نوردان بیشتر مستعد ورم کف پا هستند.

پوشیدن کفش نامناسب و فشار دادن یک وسیله سنگین احتمال بروز این اختلال را افزایش می‌دهد.

خار پاشنه

استفاده از کفش مناسب ممکن است درد خار پاشنه را در هنگام راه رفتن کاهش دهد.

آپوفیزیت پوستی

عارضه آپوفیزیت پوستی در کودکان سن ۸ تا ۱۴ سال و کودکانی که فعالیت زیادی دارند مثل افرادی که ورزش‌های پرشی انجام می‌دهند شیوع بیشتری دارد. درد این اختلال در پشت پاشنه پا به وجود می‌آید و پوشیدن کفش نامناسب ابتلا به آپوفیزیت پوستی را افزایش می‌دهد.

بورسیت

همان‌طور که در مطالب فوق گفتیم بورس‌ها کیسه‌هایی پر شده از مایع هستند که حرکت تاندون‌ها و عضلات را هنگام حرکت مفصل آسان می‌کنند.

بورسیت علت درد پاشنه پا در طب سنتی است و به دو دلیل ممکن است ایجاد شود. اول به دلیل پوشیدن کفش نامناسب و دوم به دلیل مشکلات ساختاری پا به وجود می‌آید. بورسیت یا التهاب بورس‌ها باعث ایجاد درد در پشت پاشنه می‌شوند.

کبودی موضعی

ممکن است در هنگام راه رفتن با وارد شدن ضربه‌ای به پا، کف پا کبود شود که همین کبودی دردآور است. اگر با استراحت این درد از بین نرود و شدت پیدا کند باید به پزشک متخصص ارتوپد مراجعه کنید.

التهاب آشیل

این مشکل می‌تواند به دلیل پوشیدن کفش نامناسب، آرتریت واکنشی، نقرس، اسپوندیلیت آنکیلوزان و آرتریت روماتوئید ایجاد شود.

فشرده شدن عصب

علائم آن بی‌حسی، گزگز و درد پاشنه پا است.

پوشیدن کفش نامناسب

یکی از شایع‎‌ترین علل درد پاشنه پا در هنگام راه رفتن پوشیدن کفش نامناسب است که خود این موضوع می‌تواند علت شروع عارضه‌های مختلف باشد. پوشیدن کفش طبی مناسب از ایجاد عوارض مربوطه جلوگیری می‌کند.

علت درد پاشنه پا و کمر

برخی افراد که درد در پاشنه پا را احساس می‌کنند، بعد از مراجعه به دکتر اسکن پا و انجام آزمایش‌ها متوجه می‌شوند که ساختار پا سالم است و اختلالی در آن وجود ندارد. پس به نظر شما این درد به چه علت است؟

بعضی از دردهای پا دلایلی غیر از اختلال‌های ساختاری پا دارند. مثلا ممکن است فردی که دیسک کمر یا اختلال در سیاتیک دارد، احساس درد در ناحیه پاشنه پا را تجربه کند.

بسیاری از اختلال‌های کمر بر عملکرد فرد اثر می‌گذارند و باعث کاهش سرعت در انجام فعالیت‌های او می‌شوند. این اختلال‌ها علائم و نشانه‌های مختلفی دارند که درد پاشنه پا یکی از این علائم است. این دردها کیفیت زندگی فرد را می‌توانند کاهش دهند.

تشخیص درد پا به چه صورت است؟

دکتر ارتوپد مچ دست و پا شما با بررسی نوع کفشی که می‌پوشید، طرز راه رفتن، میزان راه رفتن و ایستادن در روز و سابقه بیماری‌های شما علت درد را تشخیص می‌دهد و درمان مربوطه را شروع می‌کند. گاهی برای تشخیص بهتر انجام آزمایش‌هایی مثل تصویربرداری درخواست می‌شود.

درمان درد پاشنه پا به روش سنتی

اگر شدت درد پا کم باشد می‌توان با استفاده از روش‌های خانگی و ساده درد را کاهش داد یا متوقف کرد. اجازه دهید تعدادی از آن‌ها را نام ببریم.

 • از انجام فعالیت‌هایی که فشار زیاد بر پاشنه پا وارد می‌کند دوری کنید.
 • کفش مناسب پای خود تهیه کنید. زیرا همان‌طور که در متن بالا گفتیم کفش نامناسب علت بسیاری از اختلال‌ها می‌تواند باشد.
 • برای کاهش فشار وارده بر کف پا سعی کنید پا برهنه راه نروید.
 • استراحت کافی داشته باشید.
 • اگر ورزش می‌کنید حتما قبل از شروع ورزش بدنتان را گرم کنید.
 • مواد غذایی حاوی ویتامین B مثل آووکادو، تخمه آفتاب‌گردان، ماهی سالمون و تخم‌مرغ را در وعده‌های خود بگنجانید.
 • برای کاهش درد از کیسه‌های یخ در محل استفاده کنید.

درمان درد پاشنه پا

درمان درد پاشنه پا با داروهای گیاهی

برای درمان درد پاشنه با استفاده از داروهای گیاهی یا روش‌های خانگی راهکارهای زیر را امتحان کنید.

سرکه

سرکه برای کاهش التهاب استفاده می‌شود. وان حمام را با آب داغ پر کنید و سپس سرکه و نمک را در آن بریزید. پاهای خود را به مدت ۲۰ دقیقه در وان قرار دهید.

روش دیگر استفاده از سرکه برای کاهش درد به این صورت است که دو وان را با آب و سرکه پر کنید. در یکی آب سرد و در دیگری آب گرم بریزید.

روزانه ۳ تا ۴ بار یک حوله را در وان گرم خیس کنید و دور پای خودت به مدت ۵ دقیقه بگذارید و همین عمل را با وان آب سرد هم انجام دهید.

سولفات منیزیوم

۲ تا ۳ قاشق غذاخوری نمک سولفات منیزیوم را در وان آب گرم بریزید و به مدت ۱۰ تا ۱۵ دقیقه پاهای خود را در آن خیس کنید. نمک باعث کاهش درد فوری می‌شود اما پوست شما را خشک می‌کند که باید بعد از استفاده از آن مرطوب‌کننده بزنید.

روغن میخک

روغن را به پاشنه پای خود بزنید و به آرامی ماساژ دهید. انجام این کار جریان خون ناحیه را افزایش می‌دهد و باعث کاهش درد می‌شود.

فلفل قرمز

اگر زمانی که کف پا شما سرد می‌شود درد به سراغ شما می‌آید مقداری فلفل قرمز در جوراب خود بریزید و بعد آن را بپوشید.

این کار باعث می‌شود پای شما گرم بماند. همچنین می‌توانید برای کاهش درد نصف قاشق چای‌خوری پودر فلفل قرمز در نصف سطل آب گرم بریزید و بعد پاهای خود را در آن خیس کنید.

علاوه بر روش‌های گفته شده، برای درمان درد پاشنه پا از جراحی، انجام تمرینات ورزشی و فیزیوتراپی نیز می‌توان کمک گرفت که برای استفاده از این ‌روش‌ها باید به دکتر فیزیوتراپ مچ دست و پا مراجعه کنید. اگر دسترسی به پزشک ندارید حتما با متخصصان مشاوره استخوان و ارتوپدی پذیرش ۲۴ صحبت کنید.

پیشگیری از درد پاشنه پا

راه‌هایی برای پیشگیری از درد پاشنه پا وجود دارد که متناسب با شرایط خود می‌توانید آن‌ها را رعایت کنید:

 • زمانی که احساس خستگی و درد در پاهای خود حس می‌کنید استراحت کنید.
 • وزن خود را متعادل نگه دارید.
 • رژیم غذایی مناسب و غنی از ویتامین B داشته باشید.
 • از مکمل‌های D استفاده کنید.
 • قبل از ورزش حرکات کششی انجام دهید و کفش مناسب بپوشید.
 • تمرینات کششی را که باعث کشش تاندون آشیل و فاشیا پا می‌شوند انجام دهید.
 • اگر ورزشکار هستید پس از انجام حرکات سنگین کف پاهای خود را با کیسه یخ ماساژ دهید.
 • تشخیص زودهنگام دردها و ناراحتی‌ها که نشان‌دهنده هشدار برای توقف یا کاهش فعالیت‌های سنگین است.

تسکین درد پاشنه پا

چه زمانی باید به پزشک مراجعه کنیم؟

اگر شدت درد کم باشد با روش‌های خانگی ممکن است درد متوقف شود اما گاهی نیاز است حتما به دکتر ارتوپد مراجعه کنید. با توجه به موارد زیر این درد را جدی بگیرید.

 • اگر درد پاشنه پا بیشتر از یک هفته طول بکشد و در صورت ثابت و بی‌حرکت بودن پا درد تداوم داشته باشد.
 • در راه رفتن طبیعی فرد مشکل ایجاد شده باشد.
 • تب نیز همراه درد پاشنه پا در فرد ایجاد شود.
 • اگر درمان‌های خانگی موثر نباشد.
 • درد ناگهانی شروع شود.
 • در پاشنه پا التهاب دیده شود.
 • اگر شدت درد به‌حدی زیاد باشد که فرد نتواند راه برود.

برای جلوگیری از وخیم‌تر شدن شدت درد خود و همچنین تشخیص زمان مراجعه حضوری به پزشک می‌توانید با متخصص آنلاین ارتوپدبه‌صورت آنلاین در هر ساعت از شبانه‌روز در ارتباط باشید. پا ستون بدن است و با جدی گرفتن درد پاشنه پا می‌توانید زندگی را بهتر و سالم‌تر پیش ببرید.

گفتگوی آنلاین با متخصص ارتوپدی

۳.۱/۵ (۷ نظر)

منبع: https://www.paziresh24.com/blog/

منبع
mayoclinichealthline

تیم تولید محتوای پزشکی و سلامتی پذیرش۲۴

تیم تحریریه پذیرش۲۴ متشکل از پزشکان متخصص و پرستاران دارای مجوز، مترجمان و نویسندگان با تجربه در حوزه تولید محتوای پزشکی و سلامتی تمام تلاش خود را در جهت اطلاع رسانی و آگاهی سازی کامل و جامع در خصوص داروها، بیماری‌ها و سایر اطلاعات سلامتی برای استفاده عمومی کاربران پذیرش۲۴ از منابع معتبر علمی به کار می‌بندد.
guest
44 پرسش و پاسخ
بیشترین امتیاز
جدیدترین قدیمی ترین
Inline Feedbacks
نمایش همه نظرات
داریوش
داریوش
4 ماه قبل

سلام وقت بخیر من پاشنه پای راستم یه هفته ای میشه تیر میکشه پامو کش میارم دردش بیشترم میشه کشکک زانومم احساس سردی میکنم دلیلش چی میتونه باشه

رضا
رضا
در پاسخ به  داریوش
3 ماه قبل

سلام.آقای دکتر خسته نباشید حدود یه ماه بعد از پیاده روی کوتاه پاشنه پای چپم درد شدیدی میگیردلطفا راهنماییم کنید.

ثریا
ثریا
در پاسخ به  رضا
2 ماه قبل

سلام آقای دکتر خسته نباشید .من پاشنه پای چبم خیلی درد میکنه بعضی وقتا یکه دفع درد خیلی بدی داره چند قدم راه برم دیگه راه رفتنم خیلی سخته ممنون کمکم کنید

محمدرضا
محمدرضا
در پاسخ به  داریوش
1 ماه قبل

سلام پشت پا نشه چپ پام مدام درد دارد لفا راهنمای کنید

محمد
محمد
10 ماه قبل

سلام اقای دکترخسته نباشی پاشنه کف پای راستم یک ساله دردهمراه باسردی پاسنه پایم اذیتم میکندایافوتبال باعث ایجاددرد میشودوزنم هم مناسبه کمردردم ندارم مرسی ازلطفتون

زهرا
زهرا
در پاسخ به  محمد
5 ماه قبل

سلام اقای دکتر شبها که از خواب بیدار میشم دردپاشنه دارم بعد ازیخورده راه رفتن بهتر میشه علامه چیه پیش چه دکتری بدم ممنون میشم معرفی کنید

مهری
مهری
در پاسخ به  زهرا
4 ماه قبل

سلام من روزه پاشنه پاک درد گرفته مخصوصا از خواب بیدار میشم درد شدید میگیره بعد آروم آروم ک راه می‌ره از دردش کمی کم میشه.یوقتایی از در زیاد استامینوفن میخورم تا بخوابم تب هم میکنم یا سردم میشه

نسترن
نسترن
در پاسخ به  مهری
1 ماه قبل

سلام من یک هفته میشه که صبح از خواب بیدار میشم پاشنه پاک بشدت درد میکند ولی به مرور دردش کم میشه ملی بازم در داره ولی به شدت صبح نیست ممنون راهنمایی کنید که چکار کنم

دلارام
دلارام
در پاسخ به  زهرا
1 ماه قبل

سلام وقت بخیر اقای دکتر دوتا پاشنه های پام چند وقته درد داره صبح ک از خواب بیدار میشم نمیتونم به راحتی راه برم ممنون میشم جواب بدین

م،ا
م،ا
در پاسخ به  محمد
2 ماه قبل

سلام.خسته نباشید.پاشنه پای راستم بعد از بازی بدمینتون به شدت دردمی گیره.اضافه وزن ندارم و کفش های مناسب استفاده می کنم.

خیری
خیری
2 روز قبل

سلام آقای دکتر من درد پاشنه پا دارم وپاشنه پا هم ورم کرده ودردش مداوم هستش درموقع راه رفتن اصلا درد کم نمیشه پاشنه پای راست هست وسه انگشت اخر پای چپ هم یه شدتت درد مکنه که گاهی احساس میکنم ماهیچه زیر این سه انگشت باهم درگیر میشه که مجبور میشم در خیابان کفش را دربیارم ماساژ بدم تا درد کم بشه وماهیچه شل بشه

نریمانی
نریمانی
3 روز قبل

سلام من یکسال پیش پاشنه پام خیلی درد میکرد سه ماه تمام بعد از دکتر رفتن به خاطر یه جراحی دکترم یه‌سری بهم ویتامین دادپاشنه پام خیلی خوب شد ولی الان با اینکه دارو میخورم دوهفته بازم شروع به درد کردن شده خیلی درد میکنه نمیتونم پاشنه پامو زمین بزارم روی پنجه راه میرم طوری درد دارم که پاشنه راستم هم حسابی ورم کرده بود کار خاصی هم نمیکنم بگم از سرپا ماندن ۳۶ سالمه ۵۴کیلو وزنمه توروخدا جواب بدید

روح الله کرمی
روح الله کرمی
17 روز قبل

باسلام جناب دکتر بنده مدت یک هفته ست درد درحاشیه پاشنه چپ دارم بدون هیچ دلیلی یا ضربه ای چیزی دیگری

سمانه کریم باشی
سمانه کریم باشی
19 روز قبل

اقای دکترمن اصلانمیتونم راه برم دارم ازدردمیمیرم مشکل چیه چرادردمیکنن

سمانه کریم باشی
سمانه کریم باشی
19 روز قبل

سلام اقای دکترمن الان نزدیکماهه پاشنه پاهام دردمیکنن هردوتاش دردمیکنن میخواستم ببینم مشکلشون چیه که پاشنه پاهام بخاطرچی دردمیکنن

رضا
رضا
26 روز قبل

سلام پاشنه پا چپم خیلی درد داره مدت یکو نیم ماهیست با تووجه به این که هشت ماه پیش عمل قلب انجام دادم وهنوز پا چپم سره بعضی موقه ها از بس سره میسوزد و باز با توجه به این که دیکس کمر هم دارم چیکار کنم

بانوی مسن هستم
بانوی مسن هستم
1 ماه قبل

سلام مدت یک ماه هست پاشنه پای چپ درد شدید دارم هرموقع نشستم نمیتوانم بلندشم وروی پا بسختی اایستاده ودرد شدید دارم

مرتضی درویشی
مرتضی درویشی
1 ماه قبل

پاشنه پا هام خیلی درد میکنه اصلا کار من سنگین نیست بیشتر مواقع رادرازکش و حالت نشستم ولی هرچی سرپاوایسم دردش بیشتر میشه و گاهی هم استخوان بالای مقعداحساس دردمیکنم

محمدی
محمدی
1 ماه قبل

سلام خدمت شما دکتر محترم.
مدتی هست زیر ران هام درد می گرفت، درد دقیقا در ماهیچه های دوقلو بودن، در هنگام راه رفتن، حتما باید یه حایی می ایستادم وپاهام رو باز و بسته می کردم که پشت زانو هام ازون گرفتگی آزاد بشه، ودوباره شروع به راه رفتن میکردم. الان درد جابه جا شده وبه پاشنه پا منتقل شده. درد ش حالت عصبی داره. وآدم رو کلافه می کنه. واکنون هم که دراز کشیدم وفشاری روی پاهام نیست، درد ونور مور شدن رو احساس می کنم. البته در پای راستم بیشتر می باشد. در ضمن در هنگام ایستاد خیلی کلافه میشم. مرتب باید پای راستم را تکان بدم تا از شدت درد در پاشنه و درد در پشت ساق پا. قسمت ماهیچه کاهش پیدا کند.
ممنون از راهنمایی شما

جعفرزاده
جعفرزاده
2 ماه قبل

سلام آقای دکتر من پاشنه هر دوتا پام وقتی سر پا وامی ایستم اذیت می‌کنه لطفاً راهنمایم کنید آیا از دیسکه کمره یا ازچی هست

مسعود
مسعود
2 ماه قبل

سلام خوبید بنده یه ۲۰روزیه که صبح پامیشم پاشنه پاهام درد میکنه بعد چند قدم خوب میشه بعد دوباره با شروع کار دوباره درد میگیره تا نصف شب علت چیه ،ممنون

مسعود
مسعود
در پاسخ به  مسعود
2 ماه قبل

پای چپم

بیتا
بیتا
2 ماه قبل

سلام من ۴ساله تحت نظر متخصص مغز و اعصاب هستم و دکتر تاکید کرده بود نباید پشت سرت ضربه ببینه متاسفانه ۱۵روز پیش کار میکردم از چارپایه افتادم و گردنم درست به میله تخت خورد از اون روز درد کتف هنگام بلند شدن که به قلبم میزنه و درد میکنه دستامو خوب نمیتونم بالا ببرم درد داره و قتی میشینم بلند شدنم بسختی وبا درد بیش از حد پاشنه پا هست اگر پاسخ بدید ممنون میشم

علیزاده ام
علیزاده ام
2 ماه قبل

سلام خسته نباشیدمن کارم ارایشگریه یه هفته هست که پاشنه پای چپم درد میکنه مخصوصا سرما که هست بنظرتون

چکارکنم امروز شدید شده بغل پاشنه ام درد داره ممنونم

11111
11111
2 ماه قبل

سلام آقای دکتر من بعضی وقتا پاشنه پام درد میگیره مخصوصا وقتی هوا سرد میشه جدیدا هم یکم مچ پام درد میکنه مفصل پام هم بعضی وقتا درد میگیره علت میتونه از چی باشه؟

فاطمه غفوری
فاطمه غفوری
2 ماه قبل

سلام آقای دکتر حدود یکسال نیم هست که پاشنه پام درد میکنه دکترم نرفتم تا الان مدارا کردم ولی دیگه نمیتونم راه برم از دردش تا صبح خواب ندارم تر خدا کمکم کنید

الهه حلمی
الهه حلمی
2 ماه قبل

سلام خسته نباشید دوماه پیش خوردم زمین وپای چپم پیچ خورد وخیلی درد میکرد رفتم جاانداختن ولی همچنان پاشنه چپم خیلی درد میکنه وتوی عکس نشون داد تیزشدگی وتضرس خفیف یعنی چی شد

فرختاج
فرختاج
2 ماه قبل

من داشت دام خیلی درد داره چکار کنم

داودعباسی
داودعباسی
3 ماه قبل

سلام‌پاشنه‌پا‌درد‌میکنه‌۱ساله‌صبح‌بیدار‌میشم‌خیلی‌زیاد‌میشه‌چکار‌کنم؟

فاطمه حطینی ۵۸ ساله
فاطمه حطینی ۵۸ ساله
3 ماه قبل

باسلام و وقت بخیر خدمت شما
من‌الان حدود یک سال هست که پاشنه پام‌درد گرفته البته میدونم که برای دویدن هست چون حدود یک ربع میدویدم ولی الان طوری شده که راهم میرم مثلا حدود نیم ساعتم برای خرید میرم به خونه که میرسم پاشنه پای راستم درد میگیره لطفا راهنمایین کنید که چگونه درمانش کنم از لطفتون بسیار مپکرم

فاطمه‌ اجباری
فاطمه‌ اجباری
4 ماه قبل

سلام شبتون بخیر آقا دکتر
من چند مدت هست پاشنه پام شدید درد میکنه حتی پامو نمیتونم زمین بذارم راه نمیتونم برم زیادی احساس میکنم ورم کرده پاهام ‌.ولی نمیتونم زیاد پاهامو زمین بذارم

دریا
دریا
در پاسخ به  فاطمه‌ اجباری
3 ماه قبل

سلام. من دیسک کمر دارم. الان یهو پاشنه های پام درد گرفتن. به خاطر میگرن لبنیات نمیتونم بخورم. احساس درد در استخون ها رو دارم… دلیلش چیه. ممنونم

محمودی
محمودی
در پاسخ به  فاطمه‌ اجباری
2 ماه قبل

سلام وقت بخیر من ۱۷ روزه عمل فتق شکم انجام دادم چهار پنج روزه پاشنه ی پای چپم درد شدیدی دارم

محبوبه بختیاری
محبوبه بختیاری
4 ماه قبل

سلام اقای دکتربنده ۳۳سالمه حدود۲ماهه در ناحیه پاشنه پازمانی که بیشر از یک ربع راه میروم یامی ایستم درد دارد که این درد در هردوپامه وبه قسمت بیرونی پاشنه پام درد بیشتر وکف پاهام سرمیشه وچ وساق پام درد زیادی میگیرند درقسمت بیرونی ران پای راستم یه رگ کفت سیاه وجود داره که باایستادن بالا اطراف آن رگ بنفش ونارنجی میشه وزنم ۷۱ قدم ۱۶۳ هست و یکم کف پاهام صافه ممنون از راهنماییتون

یوسفی
یوسفی
در پاسخ به  محبوبه بختیاری
3 ماه قبل

سلام وقت بخیر آقای دکتر چند ماهی است که پاشنه پام به طرف داخل در میکند که بعضی شب ها از شدت دردازخواب بیدار میشم قبلاً درد توی پاشنه پا م می‌چرخید اما الان سابته تازگها زانومهم درد نکنه من چکار کنم

یوسفی
یوسفی
در پاسخ به  محبوبه بختیاری
3 ماه قبل

م

دلارام
دلارام
در پاسخ به  یوسفی
1 ماه قبل

سلام وقت بخیر اقای دکتر چند وقتی هست دوتا پاشنه های پام درد شدید داره صبح وقتی از خواب میخوام بیدار شم به سختی راه میرم بغل قوزک پاهام هم کمی تورم داره ودس میزنم با کمی درد _ممنون میشم راهنمایی کنید با تشکر

ساعدی هستم
ساعدی هستم
در پاسخ به  محبوبه بختیاری
2 روز قبل

سلام آقای دکتر من۵۸ سالم یه ۵ماه یطرف پاشنه پای چپم در دی شدید دارم عکس کرفتم مگن ساییده شده چکار ‌باید کنم

سمیه عزیزی
سمیه عزیزی
8 ماه قبل

سلام،چند وقت است درد ناحیه پاشنه پا دارم بیشتر صبح ها بعداز خواب،در طول روز هنگام بلند شدنوراه رفتن خیلی شدید،ودردر در مفاصل انگشتان دست دارم

داود یاوری
داود یاوری
در پاسخ به  سمیه عزیزی
3 ماه قبل

سلام صبحها که از خواب بلند میشوم پاشنه پای چپم خیلی درد دارد حتی باید خیلی اهسته بروم تا کمی درد کم شود سابقه دیسک کمر هم دارم ممنون

زهرا مهدوی
زهرا مهدوی
4 ماه قبل

سلام آقای دکتر خسته نباشید ببخشید مزاحم شدم یکسالی هست پشت پاشنه پای سمت چپم استخوان اضافه آوورده و سفت شده درد زیادی هم داره الان در حال حاضر یکماهه که پای سمت راستم دقیقا همون نقطه مثل پای چپم درد شدیدی داره و یک مقدار ورم کرده برای پای چپم چندین جلسه فیزیوتراپی انجام دادم اما نتیجه نگرفتم
۳۲ ساله هستم

مهین علیزاده
مهین علیزاده
در پاسخ به  زهرا مهدوی
3 ماه قبل

سلام جناب آقای دکتر الان حدود پنج ماهی هست مچ‌پام درد می‌کنه نمیتونم راه برم چون پاشنه پام فشار میاد درد شدید دارم ۵۶سال دارم

مریم مرادی
مریم مرادی
در پاسخ به  زهرا مهدوی
3 ماه قبل

سلام ببخشیدآقای دکترپاشنه پای من مدتیه در دمیکنه.خواستم من راهنمایی کنید.بیشتروقتی که راه میرم دردمیکنه.خواهش میکنم کمکم کنید

فلاحی
فلاحی
در پاسخ به  مریم مرادی
2 ماه قبل

باسلام دوهفته هست شبها یاصبح از خواب بیدار میشم هر دو پاشه پام درد میکنه بزور راه میرم بعد کم کم کمی خوب میشه کمک میخوام چیکار کنم ممنون ف

دکمه بازگشت به بالا