علائم تخمک گذاری چیست؟ زمان و علائم تخمک گذاری بعد از پریود

چند روز بعد از پریود تخمک گذاری انجام میشود؟

فهرست مطالب

نظر خانم دکتر ندا اکباتانی متخصص زنان و زایمان پذیرش۲۴

تخمک گذاری چیست؟

تخمک گذاری (Ovulation) در واقع قسمتی از چرخه قاعدگی زنان است. این عمل زمانی اتفاق می‌افتد که تخمدان زن تخمک آزاد کند. هنگامی که تخمک آزاد شده در بدن زن با اسپرم آمیخته شده و به رحم برود، باروری اتفاق می‌افتد. در ادامه این مقاله به زمان تخمک گذاری، علائم تخمک گذاری و مسائل مربوط به بارداری می‌پردازیم.

چه زمانی تخمک گذاری انجام می‌شود؟

به طور معمول چرخه قاعدگی در زنان هر ۲۸ روز است. عمل تخمک گذاری از چهاردهمین روز این چرخه آغاز می‌شود. در زنانی که طول چرخه قاعدگی آن‌ها متفاوت است، زمان تخمک گذاری نیز فرق می‌کند. چرخه قاعدگی در زنان به فاصله دو پریود گفته می‌شود که فاصله هر پریود تا پریود بعدی حدود ۲۸ روز طول می‌کشد.

به طور میانگین تخمک گذاری از اواسط چرخه قاعدگی یا ۴ روز قبل از آن اتفاق می‌افتد. همانطور که قبلا هم اشاره شد باروری بعد از ترکیب تخمک با اسپرم رخ می‌دهد. اگر در این زمان بارداری رخ ندهد، تخمک از بین می‌رود و به صورت عادت ماهیانه از واژن زن خارج می‌شود. پریود یا عادت ماهانه در زنان با خونریزی همراه است و این همان تخمک‌های از هم پاشیده در رحم زن است.

تخمک گذاری چند روز طول می‌کشد؟

رها شدن تخمک از رحم زن همراه با ترشحات هورمون محرکه فولیکولی (FSH) اتفاق می‌افتد. وظیفه این هورمون در بدن کمک به تخمک شکل گرفته برای رشد و آزاد شدن از تخمدان است. به طور معمول رها شدن تخمک از تخمدان در روزهای ششم تا چهاردهم چرخه قاعدگی روی می‌دهد.

افزایش هورمون لوتئینه (LH) در بدن باعث می‌شود تا تخمک آزاد شده از تخمدان تحریک شود. حدود ۲۸ الی ۳۶ ساعت بعد از بیشتر شدن این هورمون تخمک گذاری انجام می‌شود.

نشانه های تخمک گذاری

علائم تخمک گذاری

یکی از مهم‌ترین علائم تخمک گذاری در بدن زنان تغییر ترشحات واژنی است. زمانی که این عمل انجام می‌شود، ترشحات واژن از لحاظ رنگ و نوع تغییر پیدا می‌کند. این ترشحات اکثرا به صورت شفاف بوده و کش می‌آید. بعد از انجام شدن عمل تخمک گذاری رنگ این ترشحات تیره‌تر شده و غلیظ می‌شود. دیگر علائم تخمک گذاری عبارتند از:

 • لکه بینی زنان در این دوران
 • احساس درد در ناحیه سینه
 • سفت شدن سینه زنان
 • افزایش میل جنسی در زنان
 • درد در ناحیه تخمدان؛ درد تخمدان در این زمان با احساس درد در یک طرف شکم ایجاد می‌شود و به آن میتل اشمرتز (Mittelschmerz) می‌گویند.

گاهی ممکن است علائم تخمک گذاری را همه زنان احساس نکنند یا همه این علائم در یک نفر به وجود نیاید.

علائم بعد از تخمک گذاری

صورت درد خفیفی است که ممکن است یک ماه سمت چپ بدن باشد و یک ماه سمت راست بدن چون در هر ماه یک تخمدان، تخمک آزاد می کند و این درد ممکن است یک شبانه روز به طول بیانجامد و بعد خود به خود برطرف می شود.

تخمک گذاری چه زمانی رخ می‌دهد؟

زمان تخمک گذاری و علائم آن در همه افراد به یک شکل نیست. پریود زنان با خونریزی آغاز می‌شود. این آغاز را فاز فولیکولر (Menstrual cycle) می‌نامند. یعنی مواقعی که تخمک توانایی باروری دارد و به بلوغ رسیده است، از چهاردهمین روز چرخه قاعدگی از تخمدان رها می‌شود. بعد از رها شدن تخمک از تخمدان بدن مرحله لوتئال را شروع می‌کند.

اگر در مرحله لوتئال (Luteal phase) تخمک و اسپرم با هم ترکیب شده و برای باروری به رحم زن برود، از خونریزی ماهیانه زنان جلوگیری می‌شود. ولی زمانی که تخمک و اسپرم به مرحله باروری نرسند عمل کنده شدن پوشش داخلی زن یعنی عادت ماهانه رخ می‌دهد.

خونریزی در بیست و هشتمین روز از چرخه قاعدگی اتفاق می‌افتد و در این حالت چرخه جدیدی شروع می‌شود. در حالت کلی می‌توان گفت که تخمک گذاری در اواسط این چرخه روی می‌دهد و علائم تخمک گذاری در همه زنان به یک شکل نیست.

زمان شروع تخمک گذاری

تخمک گذاری چند روز است؟

در هر چرخه قاعدگی ۶ تا ۷ روز امکان تخمک گذاری جود دارد؛ به این معنا که احتمال تخمک گذاری در این بازه زمانی بیشتر از روزهای دیگر است. به طور معمول در این ۶ روز عمل تخمک گذاری در زنان اتفاق می‌افتد و میانه این ۶ روز بالاترین درصد برای تخمک گذاری است.

احتمال تخمک گذاری بیش از یک بار در چرخه قاعدگی

برخی افراد در چرخه قاعدگی خود می‌توانند تخمک گذاری بیشتری را تجربه کنند. یعنی تعداد تخمک گذاری در طول این دوران می‌تواند بیش از یک بار باشد. در سال ۲۰۰۳ میلادی تحقیقاتی در این زمینه انجام شده است که نشان می‌دهد برخی افراد قابلیت دو تا چند تخمک گذاری در طول دوران قاعدگی دارند.

این تحقیقات نشان داده است که حدود ۱۰ درصد از زنان در طول یک ماه حدود ۲ تخمک آزاد می‌کنند. اگر در این افراد هر دو تخمک بارور شوند و به رحم زن بروند، احتمال حاملگی دوقلو در آن فرد بیشتر می‌شود.

تخمک گذاری دردناک و بارداری

گاهی اوقات آن درد هنگام تخمک گذاری ممکن است که غیر قابل تحمل شود و ما معمولا می گوییم درد های متیل اشمرز یا همان درد های تخمک گذاری که گاهی خانم ها نیاز به مسکن پیدا می کنند، یک مسکن ساده مانند هیوسن یا استامینوفن ۵۰۰ می تواند هر هشت ساعت تا یک روز استفاده کنند و کاملا این درد برطرف می شود.

آیا امکان باروری تنها در زمان تخمک گذاری است؟

پاسخ این سوال منفی است. تخمک بعد از آزاد شدن از تخمدان زن حدود ۱۲ تا ۲۴ ساعت امکان باروری دارد اما اسپرم مردان در حالت عادی به مدت پنج روز امکان باروری دارد و پنج روز در مجاری تولید مثل زن باقی می‌ماند.

با توجه به این مطلب می‌توان گفت زمانی که عمل تخمک گذاری انجام می‌شود برقراری رابطه جنسی باعث باروری شده و یا احتمال بارداری را در زنان افزایش می‌دهد.

بهترین زمان برای بارداری

 

پنجره باروری به چه معنا است؟

پنج روزی که امکان بارداری در زن وجود دارد و اسپرم در مجاری تولید مثل باقی می‌ماند، پنجره باروری گفته می‌شود. اسپرم می‌تواند تا چند روز بعد از برقراری رابطه جنسی در لوله‌های فالوپ بماند تا با تخمک رها شده از تخمدان زن ترکیب شده و بارور شود. تخمک فقط ۲۴ ساعت بعد از ورود به لوله‌های فالوپ امکان باروری دارد و بعد از گذشت ۲۴ ساعت پنجره باروری نیز بسته می‌شود.

پیگیری روند تخمک گذاری

از دقیق‌ترین راه‌هایی که می‌توان علائم تخمک گذاری و پیگیری این روند را تشخیص داد، انجام سونوگرافی است. با انجام سونوگرافی و یا آزمایش‌های مخصوص هورمونی می‌توان روند تخمک گذاری را در بدن پیگیری کرد. روش‌های دیگری هم برای این کار ذکر شده است که عبارتند از:

 • اندازه گرفتن دمای بیزال بدن (BBT) برای معین کردن چارت تخمک گذاری
 • استفاده از کیت‌های مخصوص (OPK)
 • سنجش بارداری (Fertility monitors)

در زیر هر کدام از روش‌های نام برده شده به طور کامل توضیح داده می‌شود.

اندازه گرفتن دمای بیزال بدن برای پیگیری روند تخمک گذاری

انجام این روش برای تعیین چارت تخمک گذاری به وسیله یک دماسنج است. نام این دماسنج بازال یا همان بیزال است که هر صبح دمای بدن باید در طول دوره قاعدگی اندازه گیری شود. تغییراتی که هر روز در این اندازه گیری‌ها رخ می‌دهد، باید ثبت شوند. تخمک گذاری هنگامی رخ می‌دهد که دمای بدن شما به مدت سه روز بیشتر از دمای معمولی باشد.

استفاده از کیت‌های مخصوص برای پیگیری روند تخمک گذاری

این وسیله را می‌توانید به راحتی از داروخانه‌ها تهیه کنید. با استفاده از این ابزار میزان LH یا همان هورمون لوتئینه در ادرار شما اندازه گیری می‌شود. اگر عمل تخمک گذاری در بدن شما انجام گیرد، خط کنترل کیت به صورت تیره نشان داده می‌شود.

سنجش بارداری برای پیگیری روند تخمک گذاری

ابزار این آزمایش را نیز می‌توانید از داروخانه تهیه کنید. قیمت این ابزار شاید کمی گران باشد ولی به راحتی میزان هورمون لوتئینه و استروژن را می‌توان در بدن اندازه گیری کرد. همچنین پنجره باروری در این آزمایش نیز قابل بررسی است.

تخمک گذاری در زمان پریود

این اتفاق به طور معمول ۱۲ تا ۱۶ روز قبل از آغاز عادت ماهانه در زنان روی می‌دهد. برای دانستن این کار بهتر است زمان پریودهای خود را بدانید. هنگامی که تخمک گذاری در بدن انجام می‌شود میزان هورمون LH بالا رفته و این کار باعث آزاد شدن تخمک رشد یافته در تخمدان می‌شود. تخمک آزاد شده از طریق لوله‌های فالوپ وارد تخمدان می‌شود. عمل لقاح یا ترکیب تخمک با اسپرم در زمان عبور تخمک از لوله‌های فالوپ به تخمدان صورت می‌گیرد.

پریود سه روزه و تخمک گذاری

در خانم هایی که پریود های کوتاه دارند مثلا سه روز در ماه پریود می شوند، ما بازهم به دوره یا سیکل ماهانه آن‌ها توجه می کنیم، روز های پریود ربطی به تخمک گذاری ندارد یعنی ممکن است خانمی دو روز پریود شود و یک خانمی هفت روز پریود شود اما تخمک گذاری را دارد به همان صورتی که ذکر کردم اگر چهارده روز از زمان پریود به عقب برگردیم آن روز، روز تخمک گذاری در نظر گرفته می شود.

محاسبه زمان تخمک گذاری

محاسبه زمان تخمک گذاری بعد از پریود به مرحله فولیکولی بستگی دارد. معمولا این دوره ۱۲ الی ۱۶ روز طول می‌کشد. گاهی مرحله فولیکولی در برخی از زنان بیشتر از بقیه طول می‌کشد که این امر باعث نامنظم شدن عادت ماهانه می‌شود و محاسبه زمان تخمک گذاری نیز در این افراد با بقیه متفاوت است.

گاهی با این سوال رو به رو می‌شویم که تخمک گذاری چند روز است؟ برای محاسبه زمان تخمک گذاری، دوره‌های پریود شما مهم است. زمانی که پنجره باروری بسته شود، عمل تخمک گذاری نیز متوقف می‌شود و درصد باروری کاهش می‌یابد. تخمک زنان تنها ۲۴ ساعت زنده می‌ماند.

چند روز بعد از پریود تخمک گذاری انجام میشود؟

زمان تخمک گذاری بعد از پریود اینگونه محاسبه میشود که اگر ما برای یک خانم به صورت منظم سیکل های قاعدگی را ۲۸ روز در نظر بگیریم، معمولا در روز چهاردهم وسط سیکل، زمان تخمک گذاری است و اگر سیکل ها نامنظم باشند مثلا سیکل های بین بیست و یک تا سی و پنج روز، بهتر است که از زمان پریود شدنشان چهارده روز به عقب برگردند معمولا آن روز، روز تخمک گذاری است .

قاعدگی بدون تخمک گذاری

گاهی اوقات ممکن است ما سیکل های بدون تخمک گذاری داشته باشیم به این معنی که پریود شویم ولی هیچ تخمکی از تخمدان ها در آن ماه آزاد نشود، معمولا این مورد در تنبلی تخمدان یا در تخمدان پلی کیستیک اتفاق می افتد و اگر خانمی قصد بارداری دارد باید تحت نظر باشند تا از این لحاظ داروهای تخمک گذاری استفاده کنند و بارداری برایشان ایجاد شود.

تخمک گذاری بعد از سقط جنین

بدن زنان بعد از سقط جنین نیاز به تقویت و بهبودی دارد. همچنین فرد از لحاظ روحی نیز ممکن است دچار مشکل شده باشد. در این صورت باید فرد به طور کامل از لحاظ روحی و جسمی درمان شود. برخی از زنانی که جنین خود را سقط کرده‌اند، ممکن است بعد از ۴ یا ۶ هفته پریود شوند. گاهی نیز زودتر از ۴ هفته اتفاق می‌افتد.

البته لازم به ذکر است که سقط جنین با خونریزی همراه است و نباید آن را با خونریزی عادت ماهانه اشتباه گرفت. خونریزی در عادت ماهیانه بعد از سقط جنین شدیدتر بوده و با ترشح ماده مخاطی از رحم خارج می‌شود. این ماده مخاطی به صورت لخته در خون مشاهده می‌شود.

عمل تخمک گذاری بعد از سقط جنین پس از گذشت دو هفته اتفاق می‌افتد. بعد از تمام شدن پریود شما میزان هورمون‌ها در بدنتان به حالت اولیه و عادی خود باز می‌گردد. با بازگشت هورمون‌ها به حالت عادی تخمک گذاری نیز آغاز می‌شود. علائم تخمک گذاری در این دوران نیز متفاوت از دوره‌های عادی است. در زیر علائم تخمک گذاری بعد از سقط جنین نام برده شده است؛ برای اطلاع دقیق‌تر از وضعیت خود می‌توانید به دکتر سقط جنین مراجعه کنید و مشورت‌های لازم را دریافت نمایید.

ارتباط با پزشک زنان آنلاین

علائم تخمک گذاری بعد از سقط جنین

اگر سقط جنین را تجربه کرده‌اید، بعد از اولین عادت ماهانه و شروع تخمک گذاری علائم زیر را در خود مشاهده می‌کنید.

 • بالا رفتن زمان رابطه جنسی
 • احساس درد در ناحیه سینه
 • لکه بینی در زمان تخمک گذاری
 • یبوست
 • احساس باد در شکم
 • شکم درد
 • ترشحات غلیظ
 • بالا رفتن دمای بدن

البته گاهی نیز ممکن است بدون قاعدگی عمل تخمک گذاری در بدن شما انجام شود.

تخمک گذاری و بارداری

بارداری بعد از عمل تخمک گذاری انجام می‌گیرد. با ترکیب تخمک و اسپرم و حرکت آن به رحم، زن باردار می‌شود. تخمک گذاری بعد از زایمان ممکن است دیرتر شروع شود. علائم تخمک گذاری در این دوران نیز متفاوت است. گفته شده است که تغذیه نوزاد از شیر مادر و مکیدن سینه مادر باعث تحریک هورمون پرولاکتین می‌شود. تحریک این هورمون باعث می‌‌شود تا زمان تخمک گذاری و پریود تغییر پیدا کند.

افرادی که بعد از گذشت ۶ ماه از زایمان خود، پریود می‌شوند باید از بارداری مجدد خود جلوگیری کنند. ممکن است باروری بعد گذشت ۶ ماه از زایمان صدماتی برای مادر به دنبال داشته باشد. همچنین این عمل باعث محرومیت نوزاد از شیر مادر می‌شود. پس بارداری مجدد در این دوره هم برای مادر و هم برای نوزاد و جنین خطراتی به همراه دارد که باید از آن‌ها جلوگیری شود.

بارداری و تخمک گذاری

محاسبه زمان تخمک گذاری برای دختر دار شدن

پزشکان برای افرادی که می‌خواهند صاحب فرزند دختر بشوند توصیه می‌کنند تا ۱۷ روز قبل از شروع پریود بعدی زن، رابطه جنسی برقرار شود. البته این در زمانی صادق است که چرخه قاعدگی زنان به طور منظم باشد. محاسبه دقیق این دوران به طور دقیق امکان پذیر نیست ولی می‌توان آن را به طور تقریبی محاسبه کرد.

 بعد از مشاهده علائم تخمک گذاری و اطمینان از بارداری خود باید تغذیه مناسبی داشته باشید که توصی می‌شود برای این کار حتما از متخصص آنلاین تغذیه مشاوره بگیرید. اگر می‌خواهید صاحب فرزند دختر شوید باید ۳ ماه قبل از بارداری لبنیات زیادی مصرف کنید. قبل از برقراری رابطه جنسی واژن خود را اسیدی کنید. برای این کار از سرنگ بدون سوزن و سرکه استفاده کنید. خوردن ترشیجات بیشتر نیز امکان بارداری جنین دختر را افزایش می‌دهد. البته باز هم ممکن است با انجام این کارها و تغذیه مخصوص صاحب فرزند پسر شوید.

تخمک گذاری دوره ۲۶ روزه

علائم تخمک گذاری در همه افراد به یک صورت نیست و گاهی نیز همه علائم در یک فرد مشاهده نمی‌شود. محاسبه زمان تخمک گذاری توسط خود فرد کار سختی است. برای این کار می‌توان از کیت‌های مخصوص استفاده کرد. اگر بر روی این کیت ۲ خط قرمز مشاهده کردید به این معنا است که بدن شما بعد از ۳۶ تا ۴۸ ساعت بعد تخمک گذاری می‌کند. مشاهده تصاویر تخمک گذاری و نوع استفاده از این کیت‌ها شما را در این زمینه راهنمایی می‌کند.

محاسبه روز تخمک گذاری در سیکل نامنظم

گاهی قاعدگی در زنان به صورت نامنظم صورت می‌گیرد. علت این امر عدم تخمک گذاری است. گاهی نیز علائم تخمک گذاری در فرد دیده می‌شود ولی پریود او به صورت نامنظم است که علت می‌تواند بهم خوردن تعادل در تولید هورمون‌ها باشد. برای جلوگیری از این کار بهتر است ورزش کنید. همچنین استفاده از رژیم غذایی مناسب، از بین بردن اضطراب و استرس و عدم استفاده از قرص‌های ضد بارداری نیز برای منظم کردن چرخه قاعدگی دخیل هستند.

مشاوره پزشکی تخمک گذاری

چه زمانی به پزشک مراجعه کنیم؟

خوشبختانه امروزه برای انجام مشاوره‌های قبل و بعد از بارداری، نیاز به مراجعه مکرر به مطب پزشکان نیست؛ با پذیرش۲۴ به سادگی و به شکل آنلاین با متخصص مربوطه مشورت خواهید کرد و تمام نکات لازم را فرا میگیرید. بسیاری از خدمات پزشکی مانند تفسیر آزمایش، مشاوره، ارائه رژیم‌های مختلف غذایی و… به شکل کامل و تحت نظر پزشک متخصص زنان و زایمان یا دکتر آنلاین پریود توسط پذیرش ۲۴ ارائه می‌شود.

دکتر ندا اکتابانی

دکتر ندا اکتابانی متخصص بهداشت باروری، کارشناس مامایی، دانشگاه علوم پزشکی ایران و رتبه اول دکتری تخصصی بهداشت باروری در سال ۹۳ دانشگاه علوم پزشکی تهران هستند.
فعالیت و مشاوره‌های ایشان در زمینه‌های بیماری‌های رحمی، کیست‌های تخمدان، عفونت زنان، مشاوره در زمینه پرده بکارت، روش‌های پیشگیری از بارداری، مشاوره ازدواج و قبل از بارداری، درمان کیست تخمدان، اختلالات هورمونی، غربالگری سرطان دهانه رحم و پستان، درمان خونریزی‌های غیر طبیعی زنان، سکسولوژی و بیماری‌های زنان و زایمان، عفونت‌های زنان و درمان عوارض یایسگی، مشاوره تعیین جنسیت و بیماری‌های مقاربتی و… است.

۳.۴/۵ (۹ نظر)

منبع: https://www.paziresh24.com/blog/

منبع
www.webmd.comwww.healthline.com

تیم تولید محتوای پزشکی و سلامتی پذیرش۲۴

تیم تحریریه پذیرش۲۴ متشکل از پزشکان متخصص و پرستاران دارای مجوز، مترجمان و نویسندگان با تجربه در حوزه تولید محتوای پزشکی و سلامتی تمام تلاش خود را در جهت اطلاع رسانی و آگاهی سازی کامل و جامع در خصوص داروها، بیماری‌ها و سایر اطلاعات سلامتی برای استفاده عمومی کاربران پذیرش۲۴ از منابع معتبر علمی به کار می‌بندد.
guest
156 پرسش و پاسخ
بیشترین امتیاز
جدیدترین قدیمی ترین
Inline Feedbacks
نمایش همه نظرات
بی نام
بی نام
5 ماه قبل

سلام من ۶ روزه پریودم عقب افتاده میشه دلیلشو بهم توضیح بدید

سارا
سارا
در پاسخ به  بی نام
5 ماه قبل

چرا من هنگام پریودی خون ریزی خیلی کم است

مریم اسماعیلی
مریم اسماعیلی
5 ماه قبل

سلام من سونو دادم تخمک گذاریم نرماله ولی باردار نمیشم میشه علت و بهم بگید

آریو
آریو
در پاسخ به  مریم اسماعیلی
5 ماه قبل

شاید مشکل اسپرم شوهر هست، عفونت اسپرم، عدم پیشروی و سرعت اسپرم، کمی تعداد اسپرم

سیما حامد
سیما حامد
در پاسخ به  آریو
5 ماه قبل

سلام خوبین ببخشید من بدجوری یبوست دارم و تخمدان سمت چپم درد داره اون از چیه

هلنا
هلنا
در پاسخ به  آریو
2 ماه قبل

سلام.من ۲۸مردادپریودشدم اونم لکه بینی بعدتا۴شهریورشوستم لکه بینی اولش بعدچندروزپاک شدم بعدالان بازامروزشدم لکه بینی لکه سیاه .غلیظ نیست اصلا مثل ترشو تویه مااینطوری شدم

زینب
زینب
در پاسخ به  مریم اسماعیلی
5 ماه قبل

سلام من سونو گرفتم‌ هیچ مشکلی ندارم نمیدونم چرا باردار نمیشم

حسنا
حسنا
در پاسخ به  مریم اسماعیلی
3 ماه قبل

دمکرده رازیانه از روز بعد ازپریودی تا پریودی بعدی روزی یه لیوان یه ماه بخورید بلافلصله بعد از پاک شدن تخمک گذازی سریع میشود و امکان بچه دار شدن بالا میرود

شهین
شهین
26 روز قبل

سلام من چهار سال پیشگیری طبیعی داشتم الان یک سال اقدام به بارداری کردم وحامله نمیشم الان سه مرحله است قبل از عادت ماهیانه سینه درد میشم لطفا راهنمایی کنید چکار کنم با تشکر

سارا
سارا
30 روز قبل

سلام
خسته نباشین.من ۲۴ سالمه وقتی ک پریودم تموم شد چهار روز بعدش رابطه داشتم
و دو روز بعدش ترشح کش دار،کمر درد و لگن درد داشتم.و سیکل قاعدگیم بین ۱۸ تا ۲۱ هست
عایا امکان باردار شدن وجود داره؟
ممنون میشم جواب بدین.

لیلا ۳۰ساله از اصفهان
لیلا ۳۰ساله از اصفهان
1 ماه قبل

سلام من ۲۲شهریورپروید شدم و الان هم بعداز اینکه پاک شدم اقدام به بارداری کردم ولی هنوز نتیجه نگرفتم میشه راهنماییم کنی چون چندروز دارم درد میکشم حتی تست بارداری هم گذاشتم منفی بود میشه کمک کنید چطوری باردارمیشم

فدایی
فدایی
1 ماه قبل

سلام خسته نباشید من معمولادوره پریودم ۲۸ روزه هستش ۳مهر پریود شدم امروز ۱۶ مهر ۸پهلوم درد میکنه ودیروز ترشح داشتم کیت هم خط دوم پررنگ تر بود ینی کی باید برای پسردارشدن اقدام کنم؟

سمین
سمین
1 ماه قبل

سلام من ۱۰روز پاک شدم از پریودیم دلشوره صبح دارم یک کمی وسینه هام درد وسوزش داره میشه بگین این علایم چی هس

رها
رها
2 ماه قبل

سلام ۴۲ سالمه ی دختر ۶ساله دارم اردیبهشت پارسال تصمیم به بار داری گرفتم سیکلام ۲۸ روزه اس فقط این ماه ۲۶ روزه بود جلوگیری نداشتم تا الان هم باردار نشدم کیت تخمک‌گذاری روز اول اگر مثبت باشد همان شب باید نزدیکی داشت ممنون اگر توضیح بدید

فاطمه
فاطمه
در پاسخ به  رها
4 روز قبل

سلام.من۴۴سالمه ۸ماهه ‌که ازدواج کردم دوره پریودم ۲۱روزه است سنوگرفتم هرمونهام بهم ریخته چیکارکنم که زودتربارداربشم

رها
رها
2 ماه قبل

سلام خسته نباشید من سیکلم ۲۹روزه اس ولی این ماه ۲۶ روز شد از روز چندم باید کیت بگذارم و اگر مثبت شد همون شب باید رابطه داشته باشم ممنونم اگه جوابمو بدید

هلنا
هلنا
2 ماه قبل

بعدهمش هوس دارم یه ماه ترشی میخورم دلم ظعف میره هرچی میخوام بخورم ازگوشت حالم بهم میخوره میشه راهنمایی کنین

رویا سلمانی
رویا سلمانی
2 ماه قبل

من ۲۳ مرداد پریود شدم روز ۲۹ تموم شدم پریودم ۲ ۳ روز یا جلو میفته یا عقب میخوام بدونم چه زمانی تخمک‌گذاری میشه

sarina
sarina
2 ماه قبل

سلام خسته نباشید من طول سیکلم ۲۵و ۲۶روزست‌ طول پریودمم پنج روزست از روز آخر پریودیم کیت تخمک گذاری امتحان کردم دوروز پشت سرهم مثل هم خط کنترل پررنگ و خط پایین کم رنک امروز روزه سوم که تست میگریم یعنی روز هشتم سیکلم، تقریبا هیچ خطی مشاهده نکردم یعنی من در پریودم تخمک گذاری کردم؟ یا نه هنوز مونده در ضمن ترشح شفاف و چسبنده الان گیج شدم ممنونم راهنماییم کنید

sarina
sarina
2 ماه قبل

سلام خسته نباشید من طول سیکلم ۲۵و ۲۶روزست‌ طول پریودمم پنج روزست از روز آخر پریودیم کیت تخمک گذاری امتحان کردم دوروز پشت سرهم مثل هم خط کنترل پررنگ و خط پایین کم رنک امروز روزه سوم که تست میگریم یعنی روز هشتم سیکلم، تقریبا هیچ خطی مشاهده نکردم یعنی من در پریودم تخمک گذاری کردم؟ یا نه هنوز مونده در ضمن ترشح شفاف و چسبنده الان گیج شدم ممنونم راهنماییم کنید

نسرین
نسرین
2 ماه قبل

سلام خسته نباشید من ۱۷ سالمه متاهلم قرص جلوگیریاستفاده میکنم الان ۳ روز از پریودم میگذره امکان بارداری هستش ؟

عسل
عسل
در پاسخ به  نسرین
1 ماه قبل

نه عزیزم کلا پریودی جلو عقب میزنه

راحله
راحله
2 ماه قبل

من سه روز قبل از تخمک گذاری نزدیکی داشتم آیا احتمال باروری وجود دارد؟؟

نویده فاتحی
نویده فاتحی
3 ماه قبل

سلام و خسته نباشید من مجردم …و در تاریخ ۲۶ هر ماه پریود میشدن الان ۷ روز پریود نشدم و ترشحاتشفاف و مخاطی دارم مثل کش آیا من عفونت دارم که پریودم دیر شده ولی خب گاها دیر میشم هر ۳ ماه یا ۴ ماه یکبار …

خانم زارع
خانم زارع
3 ماه قبل

سلام من قبل از اینکه واکسن کرونا بزنم پریود منڟم وخوبی داشتم سیکل پریودم ۲۴ روز بود ولی از وقتی واکسن کرونا زدم پریودم ریخت به هم دوره پریدم ۱۴ روز اونم خونریزی خیلی شدید سنو انجام دادن گفتن فیبروم هست ایا ممکن هست برای واکسن کرونا باشه ومن ۳۵ سال دارم ممنون

سمیرا
سمیرا
3 ماه قبل

سلام من روز چهارده پریودم کیتم مثبت شد و فردای آنروز یعنی ۱۵ پریودم منفی شد ؟
یعنی چی ؟؟
تخمک گذاری داشتم؟؟
و اینکه کیت قبل از تخمک گذاری مثبت میشه ؟؟
دقیقا روز تخمک گذاری مثبت نمیشه ؟؟
برای پسردارشدن چقدر زمان لازمه بعد از مثبت شدن کیت؟؟

عسل
عسل
3 ماه قبل

سلام من الان یک ماه خوردی زایمان کردم اما پریود نشدم امکان داره باردار باشم؟؟؟؟

مائده
مائده
در پاسخ به  عسل
3 ماه قبل

اگه به بچه از شیر خودت میدی ممکنه تا یکسال بعد زایمان پریود نشی.

شیلا
شیلا
3 ماه قبل

سلام خسته نباشید من چهارماه پریودنشدم تست باردای منفی بود الان باید چکارکنم

آیسل
آیسل
در پاسخ به  شیلا
27 روز قبل

عزیزازمایش تیرویید بده شاید هورمون بدن به هم خورده منم مثل شمام ولی من تیرویید دارم

مریم
مریم
3 ماه قبل

سلام خسته نباشید من هشتم تیر پریودشدم و۱۷ اقدام به تخمک گذاری کردیم والان پریود شدم چرا باردارنشدم

راضی
راضی
در پاسخ به  مریم
2 ماه قبل

سلام میگم من الان ۳۷ روز عروسی کردم و جاوگیریم نکردم ولی شوارم دیر ب دیر گداشتم نزدیکی کنیم دوسه بار برا بارداری انجام دادم ولی حامله نشدم میگید چرا

آنیسا
آنیسا
در پاسخ به  راضی
1 ماه قبل

چندسالته؟

گل نرگس
گل نرگس
3 ماه قبل

دیروز ظهر بعداز رابطه متوجه شدم کاندم پاره شده شبش قرص اورژانسی خوردم ولی نیم ساعت بعدش پریود شدم،الان تو بدنم چه اتفاقی افتاده و چی میشه

فریده صفری
فریده صفری
4 ماه قبل

سلام وقتتون بخیر من برای جنسیت دختر مشاوره میخام

اجو
اجو
4 ماه قبل

سلام من ۳۹ سالم ۳تا دختردارم ۳ماه برای بارداری اقدام کردم چرا باردار نمیشم

عسل
عسل
در پاسخ به  اجو
1 ماه قبل

شاید بخاطر سنت نمیشی

آرمیتاپور
آرمیتاپور
در پاسخ به  اجو
1 ماه قبل

سلام ربطی به سن نداره من دیدم خانم های که ۴۸سالشونه باردارشدن

مینا
مینا
4 ماه قبل

سلام من درروز۱۶سیکلم و۱۷نزدیکی داشتم الان سردردشدیددارم چرا..قرص وسوزن هم استفاده کردم

راضیه
راضیه
4 ماه قبل

سلام امیدوارم جواب بدین
چندین ماهه که دقیقا”وقت تخمک گذاریم زیر شکمم سمت چپ درد دارم که خودم میدونم بابت تخمک گذاری هست. ولی این دردهای مثل تیرکشیدنهای مداوم وشدید تا چندین روز طول میکشه که ناچارا” با مسکن وموقتا” آروم میشه لی گاهی حتی تا یک هفته یا حتی بیشترهم طول میکشه. واقعا”اذیت میشم ایکاش لطف کنین وبگین چیکار کنم؟ ممنونتون میشم

ترنم
ترنم
در پاسخ به  راضیه
3 ماه قبل

سلام من دوره م بیشتر ۲۵ ۲۶ روزه س سونواکثرا روز ۱۵ رو میگه تخمک گذاریمه و لی علایمم مثل درد تخمدان و ترشح زود تر شروع میشه اما من ۱۵ اقدام میکنم اما باردار نمیشم

زینب
زینب
5 ماه قبل

سلام من قبلن قرص جلگیری میخورم والان یک ماه
قرص قتع کردم والان یک ماه شد تالان پریود نشدم چی یعنی باردار هستم

شیدا
شیدا
5 ماه قبل

سه روز از پریودم گذشته احساسی درد درشکمم دارم

بی نام
بی نام
5 ماه قبل

من میخواستم ۱۴ خرداد پریود بشم اما نشدم دل شوره دارم آیا باردارم

بداغی
بداغی
5 ماه قبل

سلام من خیلی دوست دارم باردار شم ولی متاسفانه نمیشم جلوگیری هم نمیکنم رابطه هم دارم

زهرا
زهرا
6 ماه قبل

سلام خانم ۴۹ساله هستم پریود م یکی دو روز عقب و جلو میشه بیشتر جلو در طول سال یک بار میشه که ۹ روز عقب بیفته الان ۳۰ فروردین پریود شدم ولی اردیبهشت هنوز پریود نشدم تست بارداری گرفتم منفی شد علت چیست

رزا
رزا
در پاسخ به  زهرا
3 ماه قبل

از سن شماست احتمالن

ژاله
ژاله
6 ماه قبل

سلام وقت بخیر من دیروز سی ام پریود شدم لطفتا زمان تخمگ گذراری کی هس

زهرا علی احمد
زهرا علی احمد
6 ماه قبل

سلام پنچ ساله که ازدواج کردم تنبلی تخمدان داشتم به پزشک مراجعه کرد تخمک از هفت به بیست یک رسید ولی بازم از بارداری خبری نیست در ضمن پریودیم همش عقب میفته از قرص پرروژستون استفاده میکنم

فایزه دوانی
فایزه دوانی
7 ماه قبل

سلام خسته نباشید من یک پسر دارم هنوز ۳سالش کامل نشده ومن باز میخوام حامله بشم ودر طی این ۲سالونیم پریودم منم بود تا این ماه قرصامو قطع کردم وپریودم این بار نامنظم شد قرار بود ۱۰فروردین روز چهارشنبه پریود شم اما نشدم وپنج روز بعداز گذرپریودم تست دادم منفی شد و۱۹فروردین روز جمعه پریود شدم وپریودم پنج روزکامل طول کشید یعنی ۲۳فروردین از پریود خوب شدم الان قرص مصرف نمیکنم ومیخوام این بار پریود نشم نظرتون چیه ؟

سلماز
سلماز
در پاسخ به  فایزه دوانی
6 ماه قبل

سلام من ۲۵اردیبهشت روز اول پریودم بود ۳ روزبه طور کامل خون ریزی داشتم بعد ۴روز هم لکه بینی داشتم میخواستم بدونم من همون هفت روز و حساب کنم برای پریودم یا ۳روز اول پریود حساب کنم

فاطمه
فاطمه
8 ماه قبل

سلام دوست دارم باردارشم برای تعیین جنسیت میرم دکتر دکتر بهم گفت سیزدهم چهاردهم نزدیکی داشته باشم روز چهاردهم باشبش عادت شدم علتش چیه

Last edited 8 ماه قبل by فاطمه
راضی
راضی
در پاسخ به  فاطمه
2 ماه قبل

سلام میگم منطور از چیه ک میگن ۱۳ یا ۱۴ برام سواله

مریم
مریم
در پاسخ به  فاطمه
6 روز قبل

سلام من برای تعیین جنسیت میرم دکتر روز چهاردهم پریودم سونو انجام دادم دکتر گفت امروز نزدیکی داشته باش ولی فردا نه پس فرداش ازم خون اومد از چی میتونه باشه من الان یک ساله تحت نظر دکترم ولی تا حالا این اتفاق برام نیوفتاده بود خیلی نگرانم لطفا جوابمو بدینمریم

فریده
فریده
8 ماه قبل

سلام من این ماه قرص لتروزول مصرف کردم ولی امپول نزدم امکان تخمک گذاری بدون امپول اچ سی جی وجود داره ایا الان چهار دهمبن روزه پریودمه

Parya
Parya
8 ماه قبل

سلام من طبق برنامه منیت فردا روز دقیق تخمک گذاریم هست الان هم پهلو راستم درد می کند اگه امشب نزدیکی داشته باشم امکان بارداری هست؟

اسما
اسما
8 ماه قبل

سلام آیا بعد تخمک گذاری امکان پریود شدن هست ممنون میشم اگه راهنمایی کنید

تیموری
تیموری
8 ماه قبل

سلام وقت بخیر . سرکه باید داخل واژن تزریق بشه ؟ چقدر و چه مدت قبل از نزدیکی ؟ با تشکر

فاطمه
فاطمه
9 ماه قبل

سلام چکارکنم خسته شدم ۲۵روزپیش بتادادم هنمنفی بودهنوز پریود نشدم

Zhra
Zhra
9 ماه قبل

سلام خانم دکتر زنی ۴۰ ساله با قاعدگی بین ۲۱تا۳۵ روز بابارداری ۴ فرزند درازدواج اول
۵ ماه هست ازدواج مجدد کردم واقدام به بار داری

هنوز موفق نشدم
ایا باید از قرص خاصی. استفاده کنم. برا تخمک گذاری

قبادی
قبادی
در پاسخ به  Zhra
7 ماه قبل

سلام من ۳۸ سال سن دارم ی پسر دارم الان ازدواج دومم برای بارداری اقدام کردم نزدیک ی ساله کلومیفن وسینما اف چندین بار مصرف کردم ولی فولیکول ندارم مشکل چیه خانم دکتر لطفا راهنمایی کنید

Zhra
Zhra
9 ماه قبل

سلام خانم دکتر زنی ۴۰ ساله باسابقه بارداری ۴ فرزند درازدواج اول

حدود۵ ماه ازدواج مجدد کردم واقدام به باردار نمودم موفق نشدم سیکلهای قاعدگی بین۲۱تا ۳۵روز هست
ایا نیاز به قرص وداروی دارم لطفا راهنمای فرمایید بزرگوار

زهرا حیدری
زهرا حیدری
9 ماه قبل

سلام زنی ۴۰ ساله هستم. که ۴ فرزند از ازدواج قبلیم دارم

ازدواج مجددکردم ۵ ماه هست وتصمیم به بارداری دارم

سیکل عادت ماهانه بین ۲۱ تا ۳۵ روز میباشد

ازشما خواهشمندم زمان تخمک گذاری را برایم شرح دهید ایا نیاز به قرص وداروی دارم

فاطمه
فاطمه
در پاسخ به  زهرا حیدری
4 ماه قبل

سلام خانم دکتر،زن ۴۷ ساله هستم یه پسر۴ساله نیم دارم قصدبارداری دارم پریودیم نامنظم بودآزمایش هرومونی دادم جواب آزمایشFSH 48.95وLH 30.07این جواب آزمایش چیونشون میده میتونم بارداربشم یانه لطفاجوابم بدید

عسل
عسل
در پاسخ به  فاطمه
1 ماه قبل

بابو ماشالله بهت

Sara
Sara
9 ماه قبل

سلام خانوم دکتر من ٨ماه اقدام کردم باردار نشدم الان دو ماه است که آمپول hcgمیزنم ولی بازم فیلکول ندارم ولی الان زیر شکمم در میکنه کمرم و درد های مثل پریودی دارم پریود هم نشدم امکان داره باردار باشم واینکه با آمپول hcgامکان دوقلویی دارد

Sevda
Sevda
9 ماه قبل

سلام من ۱۷سالمه. ۴الی۵ماه ازدواج کردم ماه اول قرص جلوگیری مصرف کردم .بعد پریودیم دیگر قرص نخوردم و اقدام به بارداری کردم ولی باردار نشدم الان تقریبا ماه چهارم که اقدام کردم ولی نتیجه نداد .این ماه هنوز پریود نشدم چند روز قبلش درد خفیفی در حد چند دقیقه در شکم گاهی اوقات در کمرم دارم این درد ناشی از چیست؟؟؟

سارا
سارا
در پاسخ به  Sevda
9 ماه قبل

سلام من ۳۱ سال سن دارم ۵ماه است اقدام کردم برای بارداری پریودم نامنظم شده ماه قبل لیتروزول خوردم بعداز ۱۵ روز پریود شدم الان دوباره بعداز ۱۵ روز لکه بینی و کمردرد دارم . آیا ممکنه پریود باشه یا لکه تخمک گذاری هست

Darya
Darya
9 ماه قبل

سلام خسته نباشید من ۱۶ سالمه و حدود ده ماهه که اقدام به بارداری کردم برای بچه اول آیا جای نگرانی هست ؟ به پزشک مراجعه کنم و اینکه دوره قاعدگی من ۳۵ روزه است آیا طبیعی؟ و اینکه خیلیی استرس دارم آیا استرسی که دارم تاثیر گذاره؟

Sara
Sara
در پاسخ به  Darya
9 ماه قبل

سلام خانوم دکتر من برای دوقلوی دکتر اول ازم سونا گرفت فیلکول داشتم گفت قرص کلومفین بخورم به محض خوردن اون قرص الان ٨ماه است که دیگه فیلیکول ندارم ٢ماه که آمپول hcgمیزنم بازم فیلکول ندارم چه کار کنم واینکه امکان داره بخاطر دست کاری کردن روز فیلکول رو گم کرده باشم چه جوری بفهمم روز فیلکولم کیه من دورهام ٢۶/٢٧روده است وقرص تیروعید هم میخورم میشه کمکم کنید

Gfjjxsr
Gfjjxsr
9 ماه قبل

عادت ماهانم ۸ روزس
و من روز پنجم فقط لک داشتم
و ب اسرار همسرم رابطه داشتیم
همون خانوم ۱۷ ساله هستم

Gfjjxsr
Gfjjxsr
9 ماه قبل

سلام خانوم دکتر خسته نباشین
۱۷ سالمه و ۱ساله تو اقدامم برای بارداری اما بارداری اتفاق نیوفتاده.
عادت ماهانه هامم نامنظمه به صورتی م این ماه ۵ بشم ماه دیگه ۱۰م میشم.و زمان تخمک گذاریو نمیدونم.

۴روز از پریودیم گذشته و پاک شدم. حالادوطرف لگنم درد خفیفی دارم و احساس سنگینی میکنم
به نظرتون درد تخمک گذاریه؟
امکان داره بخاطر نامنظم بودن پریودیم الان تخمک گذاریم باشه؟

Darya
Darya
در پاسخ به  Gfjjxsr
9 ماه قبل

نرم افزار تقویم من رو نصب کن بهت روز تخمک گذاری تو میگه

ابراهیمی
ابراهیمی
9 ماه قبل

سلام ، من در زمان تخمک گذاری دو روز لکه بینی دارم ، سونو و آزمایش دادم که فقط پرولاکتینم بالا بود و با قرص درمان شد و پایین اومد اما مشکل لکه بینی که دقیقا در زمان تخمک گذاری هست رفع نشده
ممنون از شما

نسیم
نسیم
9 ماه قبل

سلام خسته نباشید دکتر برام روز ۱۲سنو نوشته درسمت راستم۲۰و۲۲در سمت چپ۲۰و ۲۳ فولیکول هست احتمال بارداری بافولیکول۲۳هست آخرین پریودمم ۲این ماه بود و ۱۲این ماه سنو دادم میشه بگید روز تخمک گذاری ام کی هست

دکمه بازگشت به بالا