زنان و زایمانبیماری

کاهش و درمان قطعی درد پریود بانوان

درد دوران پریود بانوان، علل اصلی ابتلا و راه های درمان خانگی و دارویی آن

کاهش درد پریود

همه ی خانم ها از سن بلوغ درگیر فرآیندی طبیعی به نام پریود می شوند. پریود و یا قاعدگی در اغلب خانم ها همراه با درد است. اما شدت این درد در افراد مختلف متفاوت است. برای کاهش درد به روش های صحیح می توانید به پزشک مراجعه کنید. ما نیز در ادامه این مقاله راهکار هایی را در اختیار شما قرار خواهیم داد با ما همراه باشید.

درد پریود چیست؟

در هر ماه، رحم برای نگه داشتن بچه یک لایه محافظ می سازد. در صورت عدم بارداری این لایه به تدریج ضعیف می شود و خون و بافت جایگزین آن می شود. این پدیده که هر ۲۸ روز یک بار اتفاق می افتد را پریود و یا قاعدگی می گویند. برای حذف این لایه رحم شروع به انقباض می کند و این عمل باعث ایجاد درد پریود می شود.

این درد در نواحی پایین شکم و کمر یا ران احساس می شود. با وجود این که اکثر خانم ها این درد را تجربه می کنند در صورت شدت زیاد بهتر است به پزشک مراجعه کنید. یا از هزاران پزشک آنلاین متخصص زنان و زایمان سامانه پذیرش۲۴، به صورت متنی و تلفنی مشاوره آنلاین بیماری های زنان بگیرید.

برای کاهش درد و درمان قطعی درد پریود بانوان با دکتر آنلاین پریود صحبت کنید

عوامل درد پریود 

هنگامی که دیواره داخلی رحم منقبض می شود، عروق فشرده شده و باعث کاهش انتقال اکسیژن می شود و درد را آغاز می کند. در هنگام پریودی رحم هورمون هایی که باعث انقباض خود می شوند را جمع آوری می کند و هر چه میزان این هورمون ها بیشتر باشد درد پریود بیشتر است. این هورمون ها در بقیه بافت های عضله جمع می شوند و موجب تهوع، استفراغ و اسهال می شوند. می توانید با متخصص زنان و زایمان صحبت کنید .

Advertisement

علل درد پریود

اگر درد پریود بسیار شدید باشد ممکن است به علت بیماری های رحمی و دستگاه تناسلی باشد. در ادامه چند مورد از آن ها را شرح خواهیم داد.

این بیماری هنگامی اتفاق می افتد که دیواره رحم در جایی در خارج رحم رشد می کند. هنگامی که این دیواره شکسته می شود همراه با درد و خون ریزی از رحم خارج می شود.

یک باکتری عفونتی را از طریق رابطه جنسی منتقل می کند.

کیست های تخمدان، کیسه هایی پر از مایع بر روی تخمدان ها هستند. اگر کیست فولیکولی باشد اکثرا هیچ علائمی ندارد،اما گاهی اوقات سبب درد پریود می شوند. این کیست ها اکثرا خطری ندارند و فقط تعداد محدودی از آن ها سرطانی می شوند. احتمال سرطان با بالا رفتن سن زیاد می شود. همه ی خانم ها هر ماه یک فولیکول در رحم شان آزاد می کنند و اگر آن ها بزرگ نشوند کاملا طبیعی می باشد. در صورت کیست تخمدان با توجه به تجویز پزشک می توانید از قرص های ضد بارداری استفاده کنید تا تخمک گذاری را متوقف کرده و مانع از ایجاد کیست جدید شود. اگر این کیست ها دارای علائم باشند معمولا همراه با نفخ و درد در ناحیه زیر شکم هستند. اگر شدت درد خیلی زیاد باشد احتمال دارد کیست پاره شده باشد و در صورتی که همراه با تهوع باشد نشانه آن است که کیست باعث چرخش رحم شده است.

Advertisement
 • تنگی رحم
بیشتر بدانید  یائسگی زودرس چیست و چگونه از آن جلوگیری کنیم؟

تنگ بودن دهانه رحم اجازه نمی دهد جریان قاعدگی به درستی ادامه یابد و آن را محدود می کند.

تومور هایی که در درون یا روی دیواره رحم رشد می کنند را فیبر می گویند. در اغلب موارد آن ها غیر سرطانی هستند. تعدادی از خانم ها که دچار این بیماری هستند، درد های لگنی و خون ریزی از واژن را در دورانی به غیر از پریودی تجربه می کنند. فیبروم ها به صورت تکی و یا گروهی در رحم رشد می کنند.

دریافت مشاوره برای کاهش و درمان قطعی درد پریود بانوان با دکتر آنلاین پریود

میزان شیوع درد پریود

اکثریت خانم ها دچار درد پریود می شوند اما میزان درد در آن ها متفاوت است. این درد در ابتدای بلوغ و در سن ۲۰ سالگی به اوج خود می رسد. با بالارفتن سن و همچنین افزایش تعداد زایمان شدت آن کاهش می یابد.

چگونگی تشخیص درد پریود

 تعداد زیادی تست برای تشخیص این بیماری وجود دارد که پزشک با توجه به آن ها به شدت بیماری و نوع آن در شما پی می برد. در ادامه چند مورد از این تست ها را نام خواهیم برد.

 • برداشتن ترشحات از رحم به عنوان نمونه برای تشخیص بیماری های آمیزشی
 • تست بارداری برا تشخیص حاملگی خارج از رحم
 • آنتی ژن سرطان
 • سونوگرافی از رحم
 • عکس رنگی از رحم

علائم شروع دوره پریود

علائم پریود در بانوان

علائم پریودی در بانوان متفاوت است. ما تعدادی از رایج ترین آن ها را در ادامه ذکر خواهیم کرد.

درد شکم رایج ترین درد پریود است. این درد از روز های قبل از قاعدگی شروع شده و تا چند روز در طی قاعدگی طول می کشد. میزان این درد ممکن است جزئی و یا بسیار شدید باشد و در زندگی روزانه اختلال ایجاد کند. درد پریود در پایین شکم احساس می شود. و در کمر و ران نیز گاهی حس می شود.
از اولین روز شروع قاعدگی میزان ترشح استروژن افزایش می یابد و موجب رشد سلول های شیری در پستان می شود. این امر باعث بزرگ شدن غده های پستانی می شود و باعث ایجاد درد در پستان در طول و یا قبل دوره پریود می شود.

در یک هفته قبل از شروع پریود اکثر خانم با افزایش جوش مواجه می شوند. این جوش ها بیشتر در چانه و فک به وجود می آیند اما در سایر نقاط صورت و بدن هم می توانند تشکیل شوند.

 • خستگی

با نزدیک شدن قاعدگی، ترشح هورمون ها کاهش یافته و سبب خستگی می شود.

 • نفخ شکمی

اگر چند روزی قبل از پریودی احساس بزرگی شکم می کنید احتمالا نفخ شکم دارید. تغییر مکرر در سطح هورمون ها باعث حفظ زیادی آب و نمک می شود و در نتیجه سبب نفخ شکم می گردد. در مواردی ممکن است وزن بدن نیز بالا برود.

 • اختلالات روده ای

با توجه به این که روده به تغییرات هورمونی حساس است احتمال دارد عادت های دستشویی شما در طول دوره یا قبل از پریودی تغییر کند. این تغییرات می تواند موجب: اسهال، یبوست، تهوع و… شوند. هورمون ها می توانند سبب درد میگرن شوند. بانوانی که مبتلا به میگرن هستند ممکن است در قبل یا طول دوره قاعدگی، این بیماری آن ها افزایش یابد.

 • تغییرات خلق و خو
بیشتر بدانید  علت آمنوره اولیه یا پریود نشدن چیست؟ راه های تشخیص و درمان

در بسیاری از خانم تغییرات روانی و عاطفی بسیار صورت می گیرد ممکن است دچار افسردگی، استرس و.. شوند

انقباضات رحمی می تواند سبب گرفتگی عضلات در ناحیه کمر شوند.

 • اختلالات خواب

اگر شما در قاعدگی دچار درد شکم، سردرد و یا کمر درد باشید نمی توانید خواب راحتی داشته باشید و خواب شما دشوار می شود.

اگر میزان درد در شما زیاد است بهتر است به پزشک مراجعه کنید و با انجام تست های مرتبط از سالم بودن بدن خود مطمئن شوید و در صورت بروز بیماری نیز درمان را به موقع انجام دهید.

درمان سردرد موقع پریود

درمان های خانگی درد پریود

برای کاهش درد پریود می توان از درمان های خانگی استفاده کرد برخی از آنان درد را سریعا کاهش می دهد و برخی درد دوره های بعدی را کم می کند. در ادامه با ما همراه باشید تا چند روش درمانی را برای شما توضیح دهیم.

 کاهش سریع درد پریود

 

 • قرص مسکن

داروهایی مثل ژلوفن و مفنامیک اسید می توانند درد سریعا کاهش دهند. از ژلوفن به ندرت و فقط هنگامی که درد شدید است استفاده کنید. مفنامیک اسید را به صورت مرتب در دو روز اول استفاده کنید تا درد را کاهش دهد. اگر درد شما بسیار شدید بود با مراجعه به پزشک یا مراجعه به پزشک آنلاین زنان و زایمان  و تجویز آن می توانید از مسکن های قوی تری نیز استفاده کنید.

 • گرم کردن

گرم کردن کمر و شکم به کاهش درد کمک می کند. حمام دوش آب گرم نیز بسیار موثر است. استفاده از کیسه آب گرم نیز یکی دیگر از گزینه ها است.

 • تغذیه تان را تغییر دهید.

مصرف چربی ها را کم کنید و سبزیجات را جایگزین آن ها کنید. برای کاهش درد پریود منیزیم بیشتری مصرف کنید تا از گرفتگی عضلات جلوگیری کند. منیزیم در بادام و اسفناج به مقدار زیادی وجود دارد. آب فراوان بنوشید تا آب بدنتان خشک نشود. از مصرف برخی غذا ها مانند: الکل، کافئین، غذاهای شور و نوشابه های گاز دار بپرهیزید.

برای کاهش درد پریود چه بخوریم؟

برای کاهش درد پریود می توانید از روش های سنتی و گیاهان دارویی استفاده کنید. این روش درمان هیچ گونه ضرری برای بدن ندارد. در ادامه چند نوع از آن ها را معرفی خواهیم کرد.

 • دارچین

دارچین ماده ای مسکن برای درد است. دارچین به کاهش انقباضات رحمی کمک خواهد کرد و باعث تسکین درد می شود.

 • شکلات تلخ

شکلات تلخ ماهیچه ها را به سرعت آزاد می کند و سبب تسکین درد می شود. 

 • زنجبیل

زنجبیل میزان ترشح هورمون های درد بدن را کاهش می دهد و انرژی شما را نیز افزایش می دهد.

 • آب بنوشید

با نوشیدن آب فراوان می توانید از درد و نفخ شکم جلوگیری کنید. بهتر است آب گرم بنوشید تا با افزایش جریان خون گرفتگی عضلات را آرام کند.

 • رازیانه

یک مسکن برای درد می باشد. روزی دو باز و در سه روز قبل از پریودی استفاده کنید.

 • جعفری
بیشتر بدانید  همه چیز درباره رابطه جنسی در پریودی یا نزديكي در دوران قاعدگي

این سبزی به کاهش درد شما کمک زیادی می کند.

 • اسید چرب مصرف کنید

مصرف غذایی مانند ماهی، آجیل هایی مانند گردو و بادام و کنجد را که دارای اسید های چرب هستند افزایش دهید تا به تسکین درد پریود کمک کند.

کاهش درد پریود با ماساژ

یکی از روش های کاهش درد ماساژ می باشد. ماساژ با روغن های گیاهی و گرم نگه داشتن تأثیر زیادی در کاهش درد پریود دارند. تحقیقات نشان داده است که  علاوه بر این که با ماساژ شدت درد کاهش می یابد بلکه اثرات یک ماساژ آرامش بخش تا شش هفته بعد از آن نیز ادامه می یابد. یکی از بهترین روش های ماساژ در دوران پریودی، ماساژ متمرکز بر رحم و عضلات است. انجام ماساژ را ده روز قبل و در طول دوره قاعدگی برای تسکین درد پیشنهاد می کنیم.

درد وحشتناک پریود با قرص

مسکن های قوی برای درد پریود

اگر درد پریود شما شدید بهتر است با مراجعه به پزشک مراحل درمانی را طی کنید. در ادامه ما بهترین قرص برای کاهش درد پریود را ذکر می کنیم که بهتر است با تجویز پزشک مصرف شوند.

این دارو با داشتن خاصیت ضد التهابی می تواند به کاهش درد پریود کمک کند. این دارو یک مسکن قوی برای درد است. از مصرف بی مورد و زیادی این دارو بپرهیزید زیرا استفاده زیادی آن موجب سکته مغزی می شود. و می تواند باعث بروز زخم معده نیز شود.

ناپروکسن یک داروی ضد التهابی برای تسکین درد است. این دارو علاوه بر درد پریود، درد های سایر نقاط بدن را نیز آرام می کند.

برای کاهش درد پریود بسیار موثر است اما از شهرت کم تری برخوردار است.

مسکنی برای درد های خفیف است. برای درد پریود نیز مفید می باشد. کاربرد اصلی آن برای جلوگیری از سکته قلبی و مغزی می باشد.

مصرف نوافن برای درد پریود

این دارو یک مسکن قوی برای کاهش درد پریود می باشد. علاوه بر تسکین دهندگی باعث کاهش میزان خونریزی شدید قاعدگی می باشد. این قرص ترکیبی از استامینوفن، ایبوپروفن و کافئین است. هورمون های درد را در بدن کاهش می دهد. از مصرف زیاد این قرص بپرهیزید و آن را تحت نظر پزشک مصرف کنید.

درد پریود تجربه ای ناخوشایند برای هر خانمی می تواند باشد که هر ماه تکرار می شود. با دادن اطلاعاتی به شما در این زمینه سعی کردیم به درمان این درد کمکی کرده باشیم. شما می توانید به راحتی با روش های ذکر شده درد را کاهش دهید و دوره ای بدون درد را تجربه کنید. همچنین می توانید با مشورت با پزشک سطح درمان را به طور صحیح انجام دهید. با آرزوی نشاط و سلامتی همیشگی شما عزیزان.

چه زمانی به پزشک مراجعه کنیم؟

اگر درد پریود شما شدید و غیر طبیعی بود و همچنین چند روز ادامه دار شد به پزشک متخصص زنان مراجعه کنید تا در صورت لزوم آزمایش های لازم را انجام دهید و مراحل درمانی را طی کنید.همچنین شما عزیزان می‌توانید از پزشکان سامانه پذیرش۲۴، به صورت متنی و تلفنی مشاوره آنلاین زنان و زایمان، برای کاهش و درمان درد پریود خود بگیرید.

مشاوره آنلاین پزشکی پذیرش۲۴ در هر زمان و مکان دسترسی شما بیمار گرامی را به پزشک متخصص فراهم آورده است.

دریافت مشاوره برای کاهش و درمان قطعی درد پریود بانوان با دکتر آنلاین پریود

منبع: https://www.paziresh24.com/blog/

منبع
uptodatewomenshealthaz

تیم تولید محتوای پزشکی و سلامتی پذیرش24

تیم تحریریه پذیرش24 متشکل از پزشکان متخصص و پرستاران دارای مجوز، مترجمان و نویسندگان با تجربه در حوزه تولید محتوای پزشکی و سلامتی تمام تلاش خود را در جهت اطلاع رسانی و آگاهی سازی کامل و جامع در خصوص داروها، بیماری‌ها و سایر اطلاعات سلامتی برای استفاده عمومی کاربران پذیرش24 از منابع معتبر علمی به کار می‌بندد.

نوشته های مشابه

guest
258 پرسش و پاسخ
بیشترین امتیاز
جدیدترین قدیمی ترین
Inline Feedbacks
نمایش همه نظرات
توکلی

برای درد زیاد پریودی چکار کنینم
چه غذایی بخوریم
استامینوفن خوب هست بخوریم

نجیب الله

ازدواج برای دردشکم فایده داره

مریم

سلام
خانم دکتر میشه بگی چبکار کنم من از اولین باری که پریود شدم تا الان که ۱۸سالمه اولین روزه پریودیم از همون لحضه‌ای که پریود میشم یه دل درد میگرم که فقط ارزوی مرگ میکنم نه میتونم بلند شم نه میتونم چیزی بخورم خیلی بده الانم که دارم اینو میمویسم همین حالو دارم تروخدا بگین چیکار کنم
قرصم نمیخام بخورم اینجوری بهش وابسته میشم
واینکه وقتی به خانوادم میگم اینقدر درد دارم باور نمیکنن
الانم از درد دارم گریه میکنم حتی نمیتونم مدرسه هم برم

الینا

سلام خوبین میشه باهام ارتباط بشین خیلی ضروری کار تان دارم

زهرامدبری

سلام من هفده سالم امروزپریودشدم پهلوم خیلی به شدت دردمیکنه چی بخورم اروم بشه استرس امتحاناتم هم هست

فرشته

سلام . قرص سایتوتیک مصرف کردم درد کمر و دل درد دارم ولی پریود نشدم چیکار کنم

عسل

سلام من ۱۵ سالمه و از ۱۳ سالگی مریض میشه هر دفعه کلی درد میکشم هر سری و هر روز انواع قرص هارو میخورم ولی هیچی نمیکنن باید چیکار کنم ؟
واینکه میشه در این دوران حموم رفت؟

جقتایی

س خانم دکتر من هنگام پریود دل درد و پهلو دردشدید دارملطف کنید بگید چی بخورم تا خوب بشم

فاطمه

سلام من ۱۷ سالمه و وقتی که پریود میشم درد شدیدی توی کمرم میپیچه
و پریود نامنظم دارم
اگه کسی میتونه بهم کمک کنه

پرچکانی

سلام من پرچکانی هستم ۱۵ سالم از ۱۱ سالگی پریود میشم درد زیر شکمه شدید دارم ولی متهلم وقتی قرص جلو گیری استفاده میکردم نه دردی داشتم هم پریودم کم تر شده بودالان دیگه قرص مسرف نمکنم باز درد شدیدی دارم و پریودم بشتر شوده من چی مسرف کنم که دردی نداشته باشم ممنون میشم از کمکتون

حانیه

سلام خسته نباشید مریض ماهانه هستم خیلی دردشدیدزیرشکم دارم چه قرصی بخورم دردش خوب بشه ممنونم

سمانه

من ۱۰سالگی پریود شدم وقتی ۱۱سالم شد یک روز از شدت درد داشتم می مردم و بعد بی هوش شدم از شدت درد تا الات شب هایی که پریودم شکمم دل شد بس که درد رو تحمل کرد با قرص و دارو هم نشد لطفا بگید برای شکم درد چی بخوریم

میرزایی

سلام من ۱۵ سالمه هر ماه ک عادت میشم ی روزشو دل درد شدید میگیرم جوری ک حس میکنم اعضای بدنم داره از هم جدا میشه آرزوی مرگ میکنم اگه میشه راهنمایم کنید ک از شدش خلاص شم ممنون

......

دقیقا منم همینطوریم

رایا

من۱۲ سالمه و از ۱۱ سالگی پریود میشدم اینقدر دل درد میگیرم که گریه میکنم لطفا کمکم کنید

زهرا

سلام من ۱۴ سالمه و از ۱۳ سالگی پریود میشم پریودم یک ماه انجام نشد و دو ماهه که انجام میشه درد دارم قبلا نداشتم و قبل پریود شدن پهلوهام درد می کرد ایا من مشکلی دارم ؟ میشه کمکم کنید ؟

خدایا کمکم کن

سلام. ۱۵ سالمه. بعضی اوقات درد من آن قدر شدید می شه که احساس غش و تشنج میکنم. بدنم می لرزد و به صورت غیر ارادی و غیر طبیعی ، باید مدام در حال حرکت باشم.
بقیه مواقع هم درد زیادی دارم ؛ کلا از درس خواندن و زندگی می افتم.
به متخصص داخلی مراجعه کردم، همش میگه : عادیه !
ولی درد من خیلیییییییییییییی شدیده اصلا نمی تونم تحمل کنم
خواهشا راهنمایی کنید خواهش میکنم خواهش میکنم خواهش میکنم راهنمایی کنید

فرشته

سلام. من ۴۲ساله هستم وقتی هم پریود می شوم از روز اول تا روز چهارم یا پنجم درد خیلژ شدیدی دارم طوری که با مسکن هم ارام نمیشوم در ضمن دختر هستم. تشکر میکنم کمکم کنید چون الان هم خیلی درد دارم. با تشکر.
فرشته

مریم

سلام من ۱۶سالم دخترم هستم
پریودم عقب افتادکمرمم دردمیکنه شکمم کارنمیکن چه داروی مصرف کنم؟

معصومه

سلام خانم دکتر من پریودم وپاهام خیلی درد میکنه و زیر شکمم هرچقدر هم چای بابونه میخورم درست نمیشم

معصومه

سلام شما فامیلتون چیه

دهقانی

علت لکه بینی قبل ازپریودی ودردکمرو

نسرین

موقع پریود بیش از اندازه درد دارم و۳روز اول بی نهایت خونریزی همراه با درد یعنی درد برابر با مرگ

محنا

سلام
من سری پیش پریودم یک ماه تاخیر داشت و بعد ک شدم درد و خونریزی زیادی داشتم.
و الان هم بعد ۲۱ روز پریود شدم آیا مشکلی داره؟!
و اینکه ۱۳ سالمه چ مسکنی خوبه؟!

مریم محمدی

به نام خدا سلام
من مریم محمدی هستم
دختری ۱۴ ساله هم سن و سال خودت
یک نوع مسکن کپسولی هست که نصفش آبی و نصفش هم کرمی هست به دکتر همین رو بگی متوجه میشه اون قرص رو در پنج روز اول روزی یک عدد بخوری بسه

نرگس

سلام خانم دکتر من۱۶سالمه از ۱۳سالگی پریود میشم ولی هیچ درد شدیدی نداشتم جز یه بار تا امسال که دردام خیلی شدید شد و هیچی نمیتونم بخورم حالت تهوع دارم در حدی که دو سه بار استفراغ میکنم میشه کمکم کنید

لیندا

سلام خسته نباشید من ۱۸سالمه ب شدت موقع پریودی درد دارم حال تهو اسهال کمر درد پادرد پ زیر دلم مسکن خوردم دارو گیاهی دم میکنم با روغن چرب میکنم و با حوله گرم میبندم اما هیچ کدوم تاثیر نداره اولاش خوب بود اما الان اصلا با ایناهم اروم نمیشه بیشتر همه اسهال بودنم اذیتم میکنه چون مجبورم هر چند دقیقه برم سرویس بهداشتی میشع بگین چی بخورم که کمتر درد بکشم

تینا

سلام وقت بخیر ببخشید من ۱۵سالم هستم و همیشه دوران قاعدگی رحمم یک درد خیلی قابل. تحمل داره و به شدت خونریزی شدیدی دارم و اشتهام هم از دست میدم و این درد تا روز پنجم و حتی هفتم هم ادامه داره

نگار

سلام ببخشید ی سوال من سه سالا از زمان پریودم میگذر ولی تاحالا سابقه درد نداشتم یعنی اصلا.. ولی دیروز تاحالا یه درد شدید گرفتم زیر شکمم باد کرده انقد دردم شدیده که نمیتونم راه برم قرص خوردم اصن انگار فایده نداره باید چیکار کنم ۱۷ سالمه

ناشناس

سلمدتی معده درد داشتم و۵کیلو کاهش وزن داشتم توی ۱ماه که گفتن برای استرس هست روانپزشک مراجعه کردم ودارو آلپروزلام وسرترالین تجویز کردن ۴ ماه هست دارم میخورم اما ۲ ماه میشه که ۲بار درماه پریود میشم بخاطر مصرف قرص هست؟

فاطمه

سلام من در یکسالی که پریود میشم فقط چند سیکل درد داشتم و بقیه درد ندارن ایا این اشکالی داره؟
بازم درد میاد سراغم؟

Zahra

چرا باید مشکل داشته باشه خیلی افراد درد ندارن یا به ندرت توی چند سیکل درد دارن

مریم

سلام خلاصه عرض کنم که من انگار هر ماه یک بار مرگ رو با پریود تجربه میکنم

مریم محمدی

به نام خدا سلام
من مریم محمدی ۱۴ سالم هست
بله من هم پریود میشم دوسال هست
گاهی دردم خیلی زیاد میشه
اما میشه خوبش کرد برو پیش دکتر و بگو از اون مسکن هایی میخوام که نصف رنگ آبی و نصفش کرمی هست دکتر هم خودش متوجه میشه و اینکه خودت رو گرم کن و موقع درد حرکت نکن آه و ناله هم نکن تا بعد یک ربع خوب میشه بعد که خوب شد با تغذیه درست و حسابی و گرم کردن خودت دیگه نزار درد شروع بشه
با تشکر دوست عزیز

ملویس

عزیزم رو همه تاثیر نداره این دارد لطفا انقد تکرار نکن
و اینکه بعضیا با گرما بدتر میشن هرشخص باید خودش درمان خودش پیدا کنه ببینه چه میکنی بخوره آروم میشه یا چیکار کنه رفع میشه یا چی تزریق کنه اوکی میشه یا اصلا شاید باید تحمل کنه تا اون تایم برسه که رفع بشه.

...

سلام خانم دکتر خسته نباشید ببخشید من ۱۸ سالمه در دوران عادت ماهیانه زیر شکمم خیلی درد میکنه و بعضی اوقات ران و کمر هم درد میکنه چه قرصی پیشنهاد میکنید که خیلی ضرر نداشته باشه ممنون میشم راهنمایی کنیید

Last edited 3 ماه قبل by ...
دیانا

سلام .
من ۱۴ سالمه و از ۱۲ سالگی پریود میشم . اوایل درد پریودی رو میتونستم تحمل کنم ولی الان چند ماهی میشه که خیلی درد میکشم انقدر زیاده ک حتی گریم میگیره حتی نمیتونم یه جا بشینم . هیچکاری هم نمیتونم انجام بدم.
ممکنه بیمار شده باشم ؟؟

زهرا

سلام دخترم خیلی درد زیرشکم داره سنو بردو آزمایش هم داده هرنوع قرصی هم بگین دادم الان همین قرص های که به بیمارستان گفتین من بهش دادم هیچ تاثیری نداره یک راهنمایی کنید ممنون میشم ۱۵ سالشه یکساله مریض میشه

raha

سلام خسته نباشید من موقع پریودی شکمم خیلی درد می گیره حالت تهوع و کمر درد و پادرد همه چی کلا خیلی اذیت میشم دکترم ک رفتم دوتا امپول میزنن با ی سرم بنظرتون چیکار کنم انقد اذیت نشم موقع پریودی

پری

سلام،۱۳ سالمه و همش نا منظم پریود میشم و وقتی عقب میوفته خیلی درد دارم،برای اینکه منظم بشه پریود هام نیازی هست به دکتر مراجعه کنم؟

مارال

سلام وقتتون به خیر
من ۲۰سالمه و نزدیک به یک ساله که پریودی نامنظمی دارم.حدود۴۵روز یا۵۰ روز یکبار.آزمایش خون با بررسی کامل انجام دادم برای اینکه بدونم مشکلاتی مثل تیروئید دارم یا نه که سالم بود.الان باید چیکار کنم آیا طبیعیه یا آزمایشات هورمونی باید بدم؟

نازخاتون

پریود هستم شکم و پاهام خیلی شدید درد میکننن

ریحانه

سلام من ۱۴سالمه در دوران پریودی خیلی اذیت میشم دلم در حدی درد می‌کنه که می‌خوام بمیرم کمر درد حالت تهوع استخون درد شدید تا روز چهارم این درد ها ادامه داره در حدی اذیت میشم که یک هفته قبل پریودم گریه میکنم که چرا من این همه درد دارم میشه راهنماییم کنین خیلی ممنونتون میشم

اناهیتا

سلام
۱۳ سالمه و در دوران قاعدگی در روز اول دلدرد خیلی شدیدی میگیرم و بعضی مواقع روز چهارم هم میگیرم به هدی درد شدید میشه که می خواهم سرمو بکوبم به دیوار میشه لطفا یه راحل بگید

اناهیتا

سلام
۱۳ سالمه و در روز اول پریودم دلدرد خیلی شدیدی میگیرم و خیلی کلافم میکنه به هدی که می خواهم سر مو بکوبم به دیوار میشه لطف کنید و یک راحل بگید

سوژا

۱۴ساله هستم و پریود میکنم دردم عادیه ولی من تحملش را ندارم و امشب مهمان داریم

ساحل

سلام،در یکسالی که پریود میشم فقط چند دوره درد داشتم
بقیه بدون درد هستند این اشکالی داره؟

زهرا

سلام بیست سالمه درد پریودیم این مدت خیلی زیاد شده حدودا سه دفعه اس از درد زیاد توی روز اول دوره ی پریودیم ۲ عدد نوافن صبح و شب مصرف کردم مشکلی نداره؟

مریم

۱۵سالمه با درد شدیدی مواجه میشم کمرم خیلی شدیدع ب طوری که نمیتونم تحمل کنم میشه راهنماییم بکنین

لیلا

سلام حالتون خوبه من پریود شدم و اصلا حالم خوب نیس ببخشید بی ادبیه خیلی استفراغ میکنم و دلم خیلی درد میکنه پایینه نافم و اصلا نمیتونم هیچ چیزی بخوری چیکار کنم کمی دردم خوب بشه

سارا

سلام ۱۳ سالمه یسری پریود شدم اصلا درد نداشتم ولی الان خیلی کمر درد دارم و اینکه من ۴یا ۵ بار شدم ولی ماه پیش درد نداشتم

دکتر زهرا بهرامی

برخی سیکل ها بخصوص اگه تخمک گزاری باشه همراه درد هستن و برخی بدون درد
خیلی نگران نباشین

سارا

سلام من موقع پریود کمر درد دارم خیلی اذیت میشگ

کارشناس ارشد زهرا قربانی

درد کمر در زمان پریود در کل برای کمر نیست، درد رحم هست که به صورت ارجاعی در قسمت تحتانی شکم، کمر و ران‌ها احساس میشه. شما میتونید قبل از دوران پریودی و در حین پریود پوشش مناسب در ناحیه شکم و کمر داشته باشید، مواد غذایی با طبع سرد، فست فودها و مواد کافیین‌دار خودداری کنید. برای کاهش درد میتوانید مفنامیک اسید هر ۸ ساعت استفاده کنید.
سبک زندگی خوب در درد قاعدگی خیلی نقش داره. کپسول گیاهی منستروگل از شرکت گلدارو در کاهش دردهای قاعدگی موثر هستند.

لیلا

سلام دکتر پریودم خیلی درد دارم زیر نافم و پهلو هام و کمرم ب شدت درد میکنه الان ۳ سافته که دارم درد میکشم و اصلا خوب نمیشه حالت تهوع هم دارم

دکتر ندا اکتابانی

اگر همیشه موقع پریود همچنین دردی دارید میتوانید از شیاف دیکلوفناک هر ۸ ساعت استفاده کنید که درد را خیلی کمتر می‌کند.
قرص‌های اگنوگل هم خوب هستند، یکی دوماه شبی یک عدد بخورید.

دارابی

سلام. خسته نباشیدمن ۱۵ سالم هست ودر زمان پریودی درد شدیدی در ناحیه کمر. زیر دلم دارم بطوری که بعضی وقتا میرم زیر سرم و حالت تهوع و بی حالی دارم به نظر شما باید چکار کنم

دکتر سها میررضا

از قرص مفنامیک اسید استفاده کنید. به خصوص اگه پریودهای منظم دارین از سه روز قبل شروع پریود روزی یک عدد

خاطره

سلام من خاطره هستم ۱۷ سالمه الان ۴ ساله که پریود شدم فقط زانو درد دارم و شکم درد میشه بگی چه قرصی واسه زانو درد خوبه

من چند ساله که دارم این دردتو تحمل میکنم ولی دیگه نمیتونم حتی که پریود میشم و زانو درد میگیرم دیگه میزنم به گریه که خیلی درد دارم

اگه میشه بگین چه قرصی خوبه خیلی ممنون میشم ازتون

سمانه

شیاف استفاده کن

بی نام

من امروز پریود شدم دارم از دل درد و کمر دردمیمیرم
حالم هم بهم میخوره
اسهال و استفراغ هم دارم چیکار کنم
تب و لرز هم دارم

بدون نام

سلام من یک خانم ۴۳ ساله هستم سه تا زایمان داشتم و سه تا سقت حدود یک سال است که یک هفته مانده به پریود هام درد خیلی خیلی شدید دارم شبیه درد زایمان دارم کمرم درد و زیر شکمم
و سر درد میگرم میگرن هم دارم چیکار کنم

دکتر سها میررضا

سلام حتما سونو بشید

فریبا

سلام من بعد از زدن واکسن کرونا موقع پریودی خیلی درد دارم قبل از واکسن اینجوری نبودم الانم خیلی درد دارم میشه راهنمایی کنید

کارشناس ارشد زهرا قربانی

سلام در کل اختلالات قاعدگی به دنبال هم زدن واکسن کرونا و هم به ابتلا به خود کرونا شایع بوده است و ضعفی که به دنبال ابتلا به کرونا یا واکسن کرونا بر بدن وارد میشه استانه درد افراد را خیلی کاهش میدهد حتما از لحاظ جسمی خودتون رو تقویت کنید و سبک زندگیتون را اصلاح کنید به مرور زمان این مشکل برطرف میشود اما گاها ممکن هست واکسن کرونا بهانه باشد و این همزمانی واکسن کرونا و درد های قاعدگی باعث بشه که ما اینو به واکسن کرونا نسبت بدیم اگر درد خیلی زیاد هست حتما یک ارزیابی سونوگرافیک رو توضیه میکنم

مهنا

من ۱۵ سالمه و از ۱۴ سالگی پریود میشم و صورتم جوش میزنه و خجالت میکشم باید چیکار کنم

دکتر احیا خان احمدی

این حالت خیلی طبیعیه و خجالت نداره میتوانید از ژل های صد جوش مثل پن ژل استفاده کنید

فاطمه

سلام من زیر شکم به خاطر پریود خیلی درد میکنه و حتی نمی تونم بخوابم میشه بگید چیکار کنم

دکمه بازگشت به بالا