کاهش و درمان قطعی درد پریود بانوان

درد دوران پریود بانوان، علل اصلی ابتلا و راه های درمان خانگی و دارویی آن

کاهش درد پریود

همه ی خانم ها از سن بلوغ درگیر فرآیندی طبیعی به نام پریود می شوند. پریود و یا قاعدگی در اغلب خانم ها همراه با درد است. اما شدت این درد در افراد مختلف متفاوت است. برای کاهش درد به روش های صحیح می توانید به پزشک مراجعه کنید. ما نیز در ادامه این مقاله راهکار هایی را در اختیار شما قرار خواهیم داد با ما همراه باشید.

درد پریود چیست؟

در هر ماه، رحم برای نگه داشتن بچه یک لایه محافظ می سازد. در صورت عدم بارداری این لایه به تدریج ضعیف می شود و خون و بافت جایگزین آن می شود. این پدیده که هر ۲۸ روز یک بار اتفاق می افتد را پریود و یا قاعدگی می گویند. برای حذف این لایه رحم شروع به انقباض می کند و این عمل باعث ایجاد درد پریود می شود.

این درد در نواحی پایین شکم و کمر یا ران احساس می شود. با وجود این که اکثر خانم ها این درد را تجربه می کنند در صورت شدت زیاد بهتر است به پزشک مراجعه کنید. یا از هزاران پزشک آنلاین متخصص زنان و زایمان سامانه پذیرش۲۴، به صورت متنی و تلفنی مشاوره آنلاین بیماری های زنان بگیرید.

برای کاهش درد و درمان قطعی درد پریود بانوان با دکتر آنلاین پریود صحبت کنید

عوامل درد پریود 

هنگامی که دیواره داخلی رحم منقبض می شود، عروق فشرده شده و باعث کاهش انتقال اکسیژن می شود و درد را آغاز می کند. در هنگام پریودی رحم هورمون هایی که باعث انقباض خود می شوند را جمع آوری می کند و هر چه میزان این هورمون ها بیشتر باشد درد پریود بیشتر است. این هورمون ها در بقیه بافت های عضله جمع می شوند و موجب تهوع، استفراغ و اسهال می شوند. می توانید با متخصص زنان و زایمان صحبت کنید .

علل درد پریود

اگر درد پریود بسیار شدید باشد ممکن است به علت بیماری های رحمی و دستگاه تناسلی باشد. در ادامه چند مورد از آن ها را شرح خواهیم داد.

این بیماری هنگامی اتفاق می افتد که دیواره رحم در جایی در خارج رحم رشد می کند. هنگامی که این دیواره شکسته می شود همراه با درد و خون ریزی از رحم خارج می شود.

یک باکتری عفونتی را از طریق رابطه جنسی منتقل می کند.

کیست های تخمدان، کیسه هایی پر از مایع بر روی تخمدان ها هستند. اگر کیست فولیکولی باشد اکثرا هیچ علائمی ندارد،اما گاهی اوقات سبب درد پریود می شوند. این کیست ها اکثرا خطری ندارند و فقط تعداد محدودی از آن ها سرطانی می شوند. احتمال سرطان با بالا رفتن سن زیاد می شود. همه ی خانم ها هر ماه یک فولیکول در رحم شان آزاد می کنند و اگر آن ها بزرگ نشوند کاملا طبیعی می باشد. در صورت کیست تخمدان با توجه به تجویز پزشک می توانید از قرص های ضد بارداری استفاده کنید تا تخمک گذاری را متوقف کرده و مانع از ایجاد کیست جدید شود. اگر این کیست ها دارای علائم باشند معمولا همراه با نفخ و درد در ناحیه زیر شکم هستند. اگر شدت درد خیلی زیاد باشد احتمال دارد کیست پاره شده باشد و در صورتی که همراه با تهوع باشد نشانه آن است که کیست باعث چرخش رحم شده است.

 • تنگی رحم

تنگ بودن دهانه رحم اجازه نمی دهد جریان قاعدگی به درستی ادامه یابد و آن را محدود می کند.

تومور هایی که در درون یا روی دیواره رحم رشد می کنند را فیبر می گویند. در اغلب موارد آن ها غیر سرطانی هستند. تعدادی از خانم ها که دچار این بیماری هستند، درد های لگنی و خون ریزی از واژن را در دورانی به غیر از پریودی تجربه می کنند. فیبروم ها به صورت تکی و یا گروهی در رحم رشد می کنند.

دریافت مشاوره برای کاهش و درمان قطعی درد پریود بانوان با دکتر آنلاین پریود

میزان شیوع درد پریود

اکثریت خانم ها دچار درد پریود می شوند اما میزان درد در آن ها متفاوت است. این درد در ابتدای بلوغ و در سن ۲۰ سالگی به اوج خود می رسد. با بالارفتن سن و همچنین افزایش تعداد زایمان شدت آن کاهش می یابد.

چگونگی تشخیص درد پریود

 تعداد زیادی تست برای تشخیص این بیماری وجود دارد که پزشک با توجه به آن ها به شدت بیماری و نوع آن در شما پی می برد. در ادامه چند مورد از این تست ها را نام خواهیم برد.

 • برداشتن ترشحات از رحم به عنوان نمونه برای تشخیص بیماری های آمیزشی
 • تست بارداری برا تشخیص حاملگی خارج از رحم
 • آنتی ژن سرطان
 • سونوگرافی از رحم
 • عکس رنگی از رحم

علائم شروع دوره پریود

علائم پریود در بانوان

علائم پریودی در بانوان متفاوت است. ما تعدادی از رایج ترین آن ها را در ادامه ذکر خواهیم کرد.

درد شکم رایج ترین درد پریود است. این درد از روز های قبل از قاعدگی شروع شده و تا چند روز در طی قاعدگی طول می کشد. میزان این درد ممکن است جزئی و یا بسیار شدید باشد و در زندگی روزانه اختلال ایجاد کند. درد پریود در پایین شکم احساس می شود. و در کمر و ران نیز گاهی حس می شود.
از اولین روز شروع قاعدگی میزان ترشح استروژن افزایش می یابد و موجب رشد سلول های شیری در پستان می شود. این امر باعث بزرگ شدن غده های پستانی می شود و باعث ایجاد درد در پستان در طول و یا قبل دوره پریود می شود.

در یک هفته قبل از شروع پریود اکثر خانم با افزایش جوش مواجه می شوند. این جوش ها بیشتر در چانه و فک به وجود می آیند اما در سایر نقاط صورت و بدن هم می توانند تشکیل شوند.

 • خستگی

با نزدیک شدن قاعدگی، ترشح هورمون ها کاهش یافته و سبب خستگی می شود.

 • نفخ شکمی

اگر چند روزی قبل از پریودی احساس بزرگی شکم می کنید احتمالا نفخ شکم دارید. تغییر مکرر در سطح هورمون ها باعث حفظ زیادی آب و نمک می شود و در نتیجه سبب نفخ شکم می گردد. در مواردی ممکن است وزن بدن نیز بالا برود.

 • اختلالات روده ای

با توجه به این که روده به تغییرات هورمونی حساس است احتمال دارد عادت های دستشویی شما در طول دوره یا قبل از پریودی تغییر کند. این تغییرات می تواند موجب: اسهال، یبوست، تهوع و… شوند. هورمون ها می توانند سبب درد میگرن شوند. بانوانی که مبتلا به میگرن هستند ممکن است در قبل یا طول دوره قاعدگی، این بیماری آن ها افزایش یابد.

 • تغییرات خلق و خو

در بسیاری از خانم تغییرات روانی و عاطفی بسیار صورت می گیرد ممکن است دچار افسردگی، استرس و.. شوند

انقباضات رحمی می تواند سبب گرفتگی عضلات در ناحیه کمر شوند.

 • اختلالات خواب

اگر شما در قاعدگی دچار درد شکم، سردرد و یا کمر درد باشید نمی توانید خواب راحتی داشته باشید و خواب شما دشوار می شود.

اگر میزان درد در شما زیاد است بهتر است به پزشک مراجعه کنید و با انجام تست های مرتبط از سالم بودن بدن خود مطمئن شوید و در صورت بروز بیماری نیز درمان را به موقع انجام دهید.

درمان سردرد موقع پریود

درمان های خانگی درد پریود

برای کاهش درد پریود می توان از درمان های خانگی استفاده کرد برخی از آنان درد را سریعا کاهش می دهد و برخی درد دوره های بعدی را کم می کند. در ادامه با ما همراه باشید تا چند روش درمانی را برای شما توضیح دهیم.

 کاهش سریع درد پریود

 

 • قرص مسکن

داروهایی مثل ژلوفن و مفنامیک اسید می توانند درد سریعا کاهش دهند. از ژلوفن به ندرت و فقط هنگامی که درد شدید است استفاده کنید. مفنامیک اسید را به صورت مرتب در دو روز اول استفاده کنید تا درد را کاهش دهد. اگر درد شما بسیار شدید بود با مراجعه به پزشک یا مراجعه به پزشک آنلاین زنان و زایمان  و تجویز آن می توانید از مسکن های قوی تری نیز استفاده کنید.

 • گرم کردن

گرم کردن کمر و شکم به کاهش درد کمک می کند. حمام دوش آب گرم نیز بسیار موثر است. استفاده از کیسه آب گرم نیز یکی دیگر از گزینه ها است.

 • تغذیه تان را تغییر دهید.

مصرف چربی ها را کم کنید و سبزیجات را جایگزین آن ها کنید. برای کاهش درد پریود منیزیم بیشتری مصرف کنید تا از گرفتگی عضلات جلوگیری کند. منیزیم در بادام و اسفناج به مقدار زیادی وجود دارد. آب فراوان بنوشید تا آب بدنتان خشک نشود. از مصرف برخی غذا ها مانند: الکل، کافئین، غذاهای شور و نوشابه های گاز دار بپرهیزید.

برای کاهش درد پریود چه بخوریم؟

برای کاهش درد پریود می توانید از روش های سنتی و گیاهان دارویی استفاده کنید. این روش درمان هیچ گونه ضرری برای بدن ندارد. در ادامه چند نوع از آن ها را معرفی خواهیم کرد.

 • دارچین

دارچین ماده ای مسکن برای درد است. دارچین به کاهش انقباضات رحمی کمک خواهد کرد و باعث تسکین درد می شود.

 • شکلات تلخ

شکلات تلخ ماهیچه ها را به سرعت آزاد می کند و سبب تسکین درد می شود. 

 • زنجبیل

زنجبیل میزان ترشح هورمون های درد بدن را کاهش می دهد و انرژی شما را نیز افزایش می دهد.

 • آب بنوشید

با نوشیدن آب فراوان می توانید از درد و نفخ شکم جلوگیری کنید. بهتر است آب گرم بنوشید تا با افزایش جریان خون گرفتگی عضلات را آرام کند.

 • رازیانه

یک مسکن برای درد می باشد. روزی دو باز و در سه روز قبل از پریودی استفاده کنید.

 • جعفری

این سبزی به کاهش درد شما کمک زیادی می کند.

 • اسید چرب مصرف کنید

مصرف غذایی مانند ماهی، آجیل هایی مانند گردو و بادام و کنجد را که دارای اسید های چرب هستند افزایش دهید تا به تسکین درد پریود کمک کند.

کاهش درد پریود با ماساژ

یکی از روش های کاهش درد ماساژ می باشد. ماساژ با روغن های گیاهی و گرم نگه داشتن تأثیر زیادی در کاهش درد پریود دارند. تحقیقات نشان داده است که  علاوه بر این که با ماساژ شدت درد کاهش می یابد بلکه اثرات یک ماساژ آرامش بخش تا شش هفته بعد از آن نیز ادامه می یابد. یکی از بهترین روش های ماساژ در دوران پریودی، ماساژ متمرکز بر رحم و عضلات است. انجام ماساژ را ده روز قبل و در طول دوره قاعدگی برای تسکین درد پیشنهاد می کنیم.

درد وحشتناک پریود با قرص

مسکن های قوی برای درد پریود

اگر درد پریود شما شدید بهتر است با مراجعه به پزشک مراحل درمانی را طی کنید. در ادامه ما بهترین قرص برای کاهش درد پریود را ذکر می کنیم که بهتر است با تجویز پزشک مصرف شوند.

این دارو با داشتن خاصیت ضد التهابی می تواند به کاهش درد پریود کمک کند. این دارو یک مسکن قوی برای درد است. از مصرف بی مورد و زیادی این دارو بپرهیزید زیرا استفاده زیادی آن موجب سکته مغزی می شود. و می تواند باعث بروز زخم معده نیز شود.

ناپروکسن یک داروی ضد التهابی برای تسکین درد است. این دارو علاوه بر درد پریود، درد های سایر نقاط بدن را نیز آرام می کند.

برای کاهش درد پریود بسیار موثر است اما از شهرت کم تری برخوردار است.

مسکنی برای درد های خفیف است. برای درد پریود نیز مفید می باشد. کاربرد اصلی آن برای جلوگیری از سکته قلبی و مغزی می باشد.

مصرف نوافن برای درد پریود

این دارو یک مسکن قوی برای کاهش درد پریود می باشد. علاوه بر تسکین دهندگی باعث کاهش میزان خونریزی شدید قاعدگی می باشد. این قرص ترکیبی از استامینوفن، ایبوپروفن و کافئین است. هورمون های درد را در بدن کاهش می دهد. از مصرف زیاد این قرص بپرهیزید و آن را تحت نظر پزشک مصرف کنید.

درد پریود تجربه ای ناخوشایند برای هر خانمی می تواند باشد که هر ماه تکرار می شود. با دادن اطلاعاتی به شما در این زمینه سعی کردیم به درمان این درد کمکی کرده باشیم. شما می توانید به راحتی با روش های ذکر شده درد را کاهش دهید و دوره ای بدون درد را تجربه کنید. همچنین می توانید با مشورت با پزشک سطح درمان را به طور صحیح انجام دهید. با آرزوی نشاط و سلامتی همیشگی شما عزیزان.

چه زمانی به پزشک مراجعه کنیم؟

اگر درد پریود شما شدید و غیر طبیعی بود و همچنین چند روز ادامه دار شد به پزشک متخصص زنان مراجعه کنید تا در صورت لزوم آزمایش های لازم را انجام دهید و مراحل درمانی را طی کنید.همچنین شما عزیزان می‌توانید از پزشکان سامانه پذیرش۲۴، به صورت متنی و تلفنی مشاوره آنلاین زنان و زایمان، برای کاهش و درمان درد پریود خود بگیرید.

مشاوره آنلاین پزشکی پذیرش۲۴ در هر زمان و مکان دسترسی شما بیمار گرامی را به پزشک متخصص فراهم آورده است.

دریافت مشاوره برای کاهش و درمان قطعی درد پریود بانوان با دکتر آنلاین پریود

۳.۹/۵ (۷۵ نظر)

منبع
uptodatewomenshealthaz

تیم تولید محتوای پزشکی و سلامتی پذیرش۲۴

تیم تحریریه پذیرش۲۴ متشکل از پزشکان متخصص و پرستاران دارای مجوز، مترجمان و نویسندگان با تجربه در حوزه تولید محتوای پزشکی و سلامتی تمام تلاش خود را در جهت اطلاع رسانی و آگاهی سازی کامل و جامع در خصوص داروها، بیماری‌ها و سایر اطلاعات سلامتی برای استفاده عمومی کاربران پذیرش۲۴ از منابع معتبر علمی به کار می‌بندد.
guest
437 پرسش و پاسخ
بیشترین امتیاز
جدیدترین قدیمی ترین
Inline Feedbacks
نمایش همه نظرات
فرناز
فرناز
8 ماه قبل

اخه خدا چرا باید مادخترا اینقدر درد بکشیم
دارم میمیرم
دو تا مسکن خوردم بازم درد دارم
فاک بهش

Alem
Alem
در پاسخ به  فرناز
6 ماه قبل

والا بخدا من ک هر سری پریود میشم میمیرم از درد

زهرا
زهرا
در پاسخ به  Alem
6 ماه قبل

منم

262
262
در پاسخ به  Alem
4 ماه قبل

منم از نه ساله گی پریود شدم

من
من
در پاسخ به  262
1 ماه قبل

قدت چقدره؟

یاس
یاس
در پاسخ به  Alem
4 ماه قبل

منم☹

mohammad
mohammad
در پاسخ به  فرناز
6 ماه قبل
262
262
در پاسخ به  فرناز
4 ماه قبل

برای این که میخوای بچه دارشی رحمت باز باشه که بچه بزرگ میشه اذیت نشی میدونم خیلی درد داره ولی همه ی خون های اضافی میاد بیرون

فاطمه
فاطمه
در پاسخ به  فرناز
3 ماه قبل

آویشن دم کن با نبات بخور یا چای دارچین بخور یا چای زنجبیل قرص مفنامیک یادت نره اینا ک گفتم عالیه

زهرا
زهرا
9 ماه قبل

سلام مک خیلی درددل کمردرد میشم چکارکنم

مریم
مریم
11 ماه قبل

سلام
خانم دکتر میشه بگی چبکار کنم من از اولین باری که پریود شدم تا الان که ۱۸سالمه اولین روزه پریودیم از همون لحضه‌ای که پریود میشم یه دل درد میگرم که فقط ارزوی مرگ میکنم نه میتونم بلند شم نه میتونم چیزی بخورم خیلی بده الانم که دارم اینو میمویسم همین حالو دارم تروخدا بگین چیکار کنم
قرصم نمیخام بخورم اینجوری بهش وابسته میشم
واینکه وقتی به خانوادم میگم اینقدر درد دارم باور نمیکنن
الانم از درد دارم گریه میکنم حتی نمیتونم مدرسه هم برم

الینا
الینا
در پاسخ به  مریم
11 ماه قبل

سلام خوبین میشه باهام ارتباط بشین خیلی ضروری کار تان دارم

زهرامدبری
زهرامدبری
در پاسخ به  مریم
10 ماه قبل

سلام من هفده سالم امروزپریودشدم پهلوم خیلی به شدت دردمیکنه چی بخورم اروم بشه استرس امتحاناتم هم هست

تکجه
تکجه
در پاسخ به  مریم
7 ماه قبل

شیاف ایندومتاسین۱۰۰ استفاده کن دردت رو آروم میکنه عزیزم

ساحل
ساحل
در پاسخ به  تکجه
2 ماه قبل

شیاف استفاده نکن داروهم همچنین نازایی میاره

مبینا
مبینا
در پاسخ به  ساحل
1 ماه قبل

شیاف نازایی اصلاااا نمیاره و ضرر نداره اینو خود شخص دکتر ب من گقت فقط قرص خوب نیس ولی هیچ چیزی از مسکن ها نازایی دیگ نمیارن:///

مانا
مانا
در پاسخ به  مریم
6 ماه قبل

من۴۵ سالمه مثل ماربه خودم میپیچیدم ولی ۴ ساله قرص مفنامیک اسید میخورم رااااحت شدم اصلا نگران نباش عوارض خاصی نداره ولی به محض اینکه حس کردی داری پریودمیشی بخور و گرنه اگه دردت زیاد شه دیگه تاثیر نمیزاره

Sarina
Sarina
در پاسخ به  مریم
6 ماه قبل

سلام ببین احتمالا کیست داری منم مثل شما شدم و به دکتر رفتم گفت کیست داری حتما برو دکتر یهو اگر دیر کنی خدایی نکرده مشکلداخل بارداریت به وجود میاد

نهان
نهان
در پاسخ به  مریم
5 ماه قبل

سلام خانم دکتر, من وقتی پرید می گیرم خیلی درد دارم اصلن نمی تونم غذا بخورم بخوابم حالا چیکار کنم از چی قرصی استفاده کنم؟

مینا
مینا
در پاسخ به  مریم
2 ماه قبل

سلام من ۴۲ ساله هستم ۹ساله که عملکردم لوله ام رو بستن ولی الان جند ماهی میشه که موقع پریود هم خونریزی زیاد دارم هم درد شدید لطفا راهنمایی کنید چکار کنم

بب نام
بب نام
1 ماه قبل

داشتم از درد به خودم میپیچیدم که اومدم ببینم برای درد چیکار کنم
که یهو چشمم به نظرات افتاد چقد ما خانوما درد میکشیم همه دردا برای ماس
من الان نخام حامله شم کیو باید ببینم؟
اینهمه درد برای بچه بکشی نه ماه تو شکمت باشه از گوشت و استخونت تغذیه کنه که تهش دوستدخترتو یا دوسپسرشو به مادرش ترجیح بده

زهرا
زهرا
1 ماه قبل

من یازده سالگی پریود شدم البته دوستانم پریود شدن اون ها هم یازده سالشون من خدارو شکر درد ندارم و همچنین خدارو شکر میکنم که قدم ۱۶۵ چون هنوز کوچیکم ۲ ماه یک بار میشم مامانم هم میگه اشکال ندارم وقتی بزرگ شدی ازدواج کردی باید هر ماه بشی بعد اونایی که خیلی دلشون درد می‌کنه چایی نبات بخورن چون گرمه و برای پریودی خوبه

مریم
مریم
1 ماه قبل

سلام
از قرص یا شیاف دیکلوفناک هم میشه استفاده کرد؟

Zahra
Zahra
1 ماه قبل

داشتم پیاماتونو میخوندم خیلی باحال بود البته ن اینکه درد داشته باشین برام باحال باشه ها ولی مثلا اون پسره که گفت پریود نشدم و بعدش اون یکیم گفت اره عادی نیست برو دکتر شاید حامله نشی برام خیلی طنز بود منم داشتم از دل درد میمردم اومدم مقاله رو خوندم بعد اومدم تو نظرا ببینم ک چی گفتین چیز بهتری برای دل درد پیشنهاد کردین یا نه که خدارو شکر بعد ۲۵/۳۰دقیقه دل دردم تموم شد همین الاننن تموم شدااااا بخاطر همین گفتم بگم ک شاید براتون جالب باشه
بعدشم من وقتی پریود میشم یه بار دومین روز دلم درد میگیره یه بار چهارمین روز
بعضی اوقاتم اولین روز دلم درد میگیره با چهارمین روز
و امروز چهارمین روزمه
و اینو میخواستم ساعت ۱۴:۳۶دقیقه بفرستم ک متأسفانه اینترنت ضعیف بود و اینکه ۱۴سالمه❤️

Last edited 1 ماه قبل by Zahra
بی نام
بی نام
2 ماه قبل

سلام بهترین درمان برای درد شدید پریود استفاده از دمنوش زنجبیل و دارچینه البته با نبات داغ .

هانی
هانی
2 ماه قبل

من دارم از درد میمیرم

طsahar
طsahar
2 ماه قبل

سلام منم دردقبل شروع ماهیانم دارم الان ‌ ۴ ماه بااین ماه بعد۱۴ ماه پریود میشم اخه مامان شدم و بعد زیمانم بااین ماه ۴ ماه ادتم شروع شد فقط نمیدونم چرا هیی عقب میفته و قبلش یک هفته دل درد شکمم بزرگ میشه و یبوست میگیرم ولی رفتم شیاف گرفتم . میزارم بعد یک ساعت خوب میشم اخه من قرص دارو ج نمیده

شکوفه
شکوفه
2 ماه قبل

سلام من قبلا پرویید منظم داشتم الان دوسالی هست که ۳ یا۴ روز زودتر میشم ودرد شدید زیر شکم دارم از ی هفته تا دو روز اول به نظرشما کیست دارم علتش چیه ۵۰ ساله

مبینا
مبینا
در پاسخ به  شکوفه
1 ماه قبل

کیست یا عفونت داری یرو دکتر

بهار
بهار
2 ماه قبل

سلام من حدودا چهار ماه پیش کیست تخمدانم ترکید و عملش کردم و از اون به بعد پریودم خیلی نامنظم مثلا شاید یه ماه نیاد یا دوماه نیاد و وقتی میاد خیلی خیلی درد میکشم به قدری که نمیدونم چیکار کنم

Last edited 2 ماه قبل by بهار
مریم
مریم
2 ماه قبل

سلام من ۲۴ سالمه وتا الان ذره ای از دردام کم نشدن قرص مسکن باعث تشدید درد و دمنوش هم باعث حالت تهوع ام میشه دکتر رفتم گفت طبیعه اما خیلی درد دارم هرماه، قرص آهن و شیره انگور هم میخورم اما بی فایده اس از کار و زندگی افتادم راه حل دیگه ای هست برای درمان؟

سوگند
سوگند
2 ماه قبل

سلام ۲تا ناپرکس ۲۵۰بخورم خیلی دل دردم

مبینا
مبینا
در پاسخ به  سوگند
1 ماه قبل

ن فقط میبینی موقت میشه قبل درد سریع شیاف استفاده کن معجزسسس

شیدا
شیدا
2 ماه قبل

سلام من سابقه پارگی کیست تخمدان داشتم و با قرص ال دی رفع شد کیستم… ولی حالت تهوع و اسهال و دردهای بد ران و کمرم کلافم میکنع… حتی نمیتونم ازجام بلندشم… من۲۰سالمع ومجردم

AidaAbdi
AidaAbdi
2 ماه قبل

من آیداعبدی هستم من ۱۵سالمه کلاس دهمم من از کلاس هشتم پریود شدم من خیلی درددارم حالا چی کارکنم؟

سارا
سارا
2 ماه قبل

من همه ی اینارو انجام میدادم بازم از درد پاره میشم چرا ما دخترا انقدر باید درد بکشیم

مبینا
مبینا
در پاسخ به  سارا
1 ماه قبل

همه یدبختی ها مال دختراسس:///

یه دختر
یه دختر
2 ماه قبل

سلام
من از ۱۲ سالگی پریود میشدم و فقط ماه اول که برای اولین بار بود پریود میشدم خیلی درد نداشتم
بعدش هر ماه درد بد تری سراغم میومد حالت تهوع دل درد کمر دردو اینا
یه دختریم که نه تاحالا چایی خوردم ن چیز دیگه ای و همیشه دردو میکشیدم اما یه سری چیزا خوبه برای کمتر کردن درد پریود اول قرص استامینوفن ،قرص استامینوفن عوارضی نداره و باعث کمتر شدن خونریزی یا بیشتر شدنش نمیشه،دوم اینکه اصلاااا حمام چه اونایی که درد دارن چه ندارن خوب نیس اصلاا دیگه گلاب زعفران درست کنید بزارید تو یخچال خنک بشه بعد بخورید خوشمزه هست عین ابمیوه هس فقط خیلی زعفران نریزید توش کیسه آب گرم هم خوبه کلا کیسه آب گرم برای کسی ضرر نداره اولش شاید برای بعضیا از جمله خودم دردو بیشتر میکنه اما بعدش خوب میشین و وقتی که حالت تهوع دارین حتما قرص زد تهوع بخورین
دیگه حالا میخواسم مثلا بگم که خودم درد دارم چی کار کنم ب غیر از این کارا؟

Mamali
Mamali
2 ماه قبل

سلام من پسرم ۲۳ سالمه تا الانم پریود نشدم .عادیه یا مشکلی چیزی دارم؟؟!

یاح
یاح
در پاسخ به  Mamali
2 ماه قبل

داداش عادی نیست اصلا برو دکتر ببین چی بت میگه شاید نتونی حامله شی

مبینا
مبینا
در پاسخ به  Mamali
1 ماه قبل

همسایمون یه خر داشت مثل تو شده یود خدابیامرز مرد

دیانا
دیانا
2 ماه قبل

من ۱۴سالمه خیلی درد داره ایی یه چیز قطعی تر بگید رفتم حموم فکر کردم تموم شده سرما بهم خورد درد گرفته

ديانا
ديانا
2 ماه قبل

وای من نمیتونم نفس بکشم از درد پریود قلبمم درد گرفته

asma
asma
3 ماه قبل

ترووخدا من‌دارم میمیرم یکی بگه چیکارنمم

asma
asma
3 ماه قبل

سلام من ۱۶ سالمه از ۱۲ سالگی پریود شدم دردم خیییلی شددیده بیش از اندازه زیر شکمم کمرم رون پاهام به شدتت درد میکنن ب طوری که نمیتونم حتی یه ساعت بخوابم از درد اونقدر گریه میکنم تا خابم میبره نه میتونم راه برم ن‌میتونم بشینم خیلی حالم بده امروز روز اول پریودیمه و از درد شکمم داره میتترکه تروخدا یه راهنمایی بکنین یه بار هم‌نوشتن سونوگرافی نتونستم برم ۱۰ تا ۱۲ روز هم طول میکشه تا تموم بشم

Last edited 3 ماه قبل by asma
مریم
مریم
3 ماه قبل

آیا شیاف زدن در قاعدگی ضرر دا ه

درد بی درمون
درد بی درمون
3 ماه قبل

سلام من ۳ماه دیگه ۱۳سالم تموم میشه
و قدم ۱۵۰هست وزنم ۳۶
جمعه درد داشتم و یک لکه خون دیدم آیا قدم ۱۶۰میشه

آیلا
آیلا
3 ماه قبل

من قبلا پریودم تا سه روز بوده سر چهار روز خوب بودم الا یک هفته ای هست درگیرشم متاسفا خیلی هم شدیده چیکار کنم

مریم
مریم
3 ماه قبل

سلام من هر ماه ۵رو

ز زودتر پریودمیشم اول ماه ۲۸ پریود شدم ماه بعد ۲۳ تا رسید به ۱۵ موردی نداره به پزشک مراجعه کنم یا ن

فاطمه
فاطمه
4 ماه قبل

خیلی درد دارم اعلان چند وقته میشم دردم خیلی زیاده دراون حد زیاد نمیتونم پاشم
بعضی موقع ها زود دوره پریود تموم میشه بعضی موقع یک هفته طول میکشه

Fatmeh
Fatmeh
4 ماه قبل

من۱۴ سالمه ۲ روزه که خونریزی شدید دارم و دلمم درد نمیکنه وقت خونریزی دارم شدید چیکار کنم؟

مبینا
مبینا
در پاسخ به  Fatmeh
1 ماه قبل

آب آناناس بخور ۱۰۰ طبیعی یا کمپودشو

مریم
مریم
4 ماه قبل

سلام خسته نباشید خانم دکتر من زمان پریودی خیلی کمردرد دارم وهردو طرفه شکمم خیلی دردمیگیره داخل رحمم همینجور درد زیاد دارم الانم پریود هستم

نیلوفر
نیلوفر
4 ماه قبل

برای درد زیاد چی خوبه ؟

روژین
روژین
4 ماه قبل

سلام من چرا وقتی پریود میشم شکمم ک هیچ از درد پاهام میمیرم هر کاری میکنم بازم خب نمیشن خیلی درد دارم

یاسمن
یاسمن
4 ماه قبل

سلام خانم دکتر تو رحمم مثل سنگ شده و تیر میکشه اصلا نمی تونم راه برم و ۱۷ سالمه چیکار کنم تورخدا کمکم کنید وایییی

یاس
یاس
در پاسخ به  یاسمن
3 ماه قبل

عه پشمام منم ۱۷ سالمه اسمم یاسمنه
چقدر بیکارم پریودی زده ب مخم اومدم اینجا چرتو پرت میگم

Sisi
Sisi
در پاسخ به  یاس
2 ماه قبل

دقیقا منم از درد به خودم میپیچم و دارم پیامارو میخونم

مبینا
مبینا
4 ماه قبل

سلام من هر موقع که پریود میشم خیلی درد دارم طوری گریم میگیره میشه بگید باید چیکار کنم؟

Sisi
Sisi
در پاسخ به  مبینا
2 ماه قبل

یه هفته قبل پریودی روزی یه لیوان دمنوش بابونه با دارچین زنجبیل دم کن بخور آرومت می‌کنه

مبینا
مبینا
در پاسخ به  Sisi
1 ماه قبل

عه مبیناها سلامممم:||

سارا
سارا
4 ماه قبل

چرا ما هرماهه باید پریود شویم

...
...
در پاسخ به  سارا
3 ماه قبل

به جواب رسیدی به منم بگو

محدثه عابدی
محدثه عابدی
4 ماه قبل

سلام من ۲۲سالمه وقتی پریودمیشم دلم خیلی دردمیکنه همین اللنشم پریودشدم دلم دردمیکنه پیش پزشک رفتم کاری نکردگفت تنهاراهش قرص خوردنه توروخداکمکم کنید

مریم
مریم
4 ماه قبل

علت درد پهلو و شکم وزیر شکم در قبل قاعدگی و دوران قاعدگی چیست

Yasna
Yasna
4 ماه قبل

سلام خسته نباشید ۱۴سالمه ببخشید من پریودیم نامنظمه و هر بار که پریود میشم انقدر شکمم درد میکنه که نمیتونم نفس بکشم الانم پریودم و دلم و کمرم بشدت درد میکنه و حالت تهوع شدید دارم تو رو خدا راهنمایی کنید دارم میمیرم

Sisi
Sisi
در پاسخ به  Yasna
2 ماه قبل

دمنوش بخور یه هفته قبل پریودی(بابونه ،دارچین و زنجبیل)

Amitis's
Amitis's
4 ماه قبل

سلام ببخشید خانم دکتر من الان ۵ روزه ک دل درد دارم پام هم درد میکنه کمر دردم دارم چیکار کنم اصن نمیتونم از جام بلند شم لطفا چیکار کنم خوب شم

الهام
الهام
در پاسخ به  Amitis's
3 ماه قبل

سلام اگه دل درد ماهانه چند روز طول بکشه باید چکار کنیم

Zeinab
Zeinab
4 ماه قبل

من ۳۴ سالمه،از۱۳ سالگی که پریود شدم تا الانش درد دارم درد شکم خیلی خیلی زیاد که نمیتونم نه بخابم نه بشینم،سونوگرافی کردم فیبروم ۱۵ میلی دارم،با هیچ داروی خوب نمیشم فقط شیاف دیکلوفناک یه کم آروم میشم تروخدا بگید چیکار کنم

طیبه
طیبه
5 ماه قبل

سلام من ک پریود میشم یک دفعه کمه دردش یک دفعه زیاده. دیگه من فقد درد دارم اصلان خونریزی ندارم چی کار کنم خانم دکتر لطفن جواب بده

Roya
Roya
5 ماه قبل

بگو خدا اخه این چ کوفتیه قربونت بخدا ارزو مرگ میکنم

غریبه
غریبه
در پاسخ به  Roya
3 ماه قبل

ولا این بد بختیه خدا با این کاراش حال ادمو میگیره بابا این مسخره بازی چیه

Roya
Roya
5 ماه قبل

سلام من ۱۸ سالمه ی ماه پیش ی بچه سقط کردوم الان پریود شدم از دل درد دارم گریه میکنم تو رو خدا بگین چیکار کنم.

حمید
حمید
در پاسخ به  Roya
2 ماه قبل

بهت نمیگیم چیکار کنی تا یاد بگیری ادم‌نکشی

مریم
مریم
در پاسخ به  حمید
2 ماه قبل

شاید دکتر دستور داده از کجا مطمئنی که قضاوت میکنی

رقیه
رقیه
5 ماه قبل

سلام من دوماه پیش کور تاژ شدم خونریزی زیادی داشتم بعد کورتاژ ۴۰ روز پرید نشدم موقع شدم درد شکم داشتم یک هفته شدم تا پرید پاک که شدم الان دوباره پرید شدم درد شکمی دارم

زهرا
زهرا
6 ماه قبل

سلام وقت بخیرببخشید من الان دوروز پریود شدم درد شدید دارم و خون ریزیم قطع شده و باعث شده دلم قلنبه قلنبه بشه در اصل بیشتر پریودی هام به همین صورت
ممنون میشم بگید چی کار کتم

سما
سما
6 ماه قبل

سلام من ۱۷سالمه وقتی پریود میشم در حد مرگ درد دارم هیچ مسکنی هم عمل نمیکنه وقتی میخوابم دردم شدید تر میشه نه گرما ن سرما ن مسکن هیچی اثر نداره

فاطمه
فاطمه
در پاسخ به  سما
4 ماه قبل

قرص ژلوفن چاره کاره

سارینا
سارینا
6 ماه قبل

۱۳ سالمه و درد بسیار شدیدی دارم و مادرم من رو دکتر نمیبره

مریم
مریم
6 ماه قبل

دارم میمیرم از درد

فاطمه
فاطمه
6 ماه قبل

سلام
ببخشید من امروز پریود شدم و اینقدر بدنم. داخل شکم وزیر نافم اینقدر درد می‌کنه که یه پتو پیچوندم دور خودم

سپیده
سپیده
6 ماه قبل

سلام من ۲۰ سالمه و مردم الان دوساله که دو روز اوا پریودی رو درد شدید و فاجعه دار میگیرم چیکار کنم دردم اروم بشه؟

عسل
عسل
در پاسخ به  سپیده
6 ماه قبل

قرص ال دی نخوردی؟
اگه خوردی عوارض اونه
اگه هم درد کمی داره که قابل تحمل هست مقدار کمی دارچین بریز تو چایی تازه و بخور بعد اگه اروم نشدی
و دردت بیشتر شد به دکتر زنان تو شهر خودتون مراجعه کن.

دکمه بازگشت به بالا