کاهش و درمان قطعی درد پریود بانوان

درد دوران پریود بانوان، علل اصلی ابتلا و راه های درمان خانگی و دارویی آن

کاهش درد پریود

همه ی خانم ها از سن بلوغ درگیر فرآیندی طبیعی به نام پریود می شوند. پریود و یا قاعدگی در اغلب خانم ها همراه با درد است. اما شدت این درد در افراد مختلف متفاوت است. برای کاهش درد به روش های صحیح می توانید به پزشک مراجعه کنید. ما نیز در ادامه این مقاله راهکار هایی را در اختیار شما قرار خواهیم داد با ما همراه باشید.

درد پریود چیست؟

در هر ماه، رحم برای نگه داشتن بچه یک لایه محافظ می سازد. در صورت عدم بارداری این لایه به تدریج ضعیف می شود و خون و بافت جایگزین آن می شود. این پدیده که هر ۲۸ روز یک بار اتفاق می افتد را پریود و یا قاعدگی می گویند. برای حذف این لایه رحم شروع به انقباض می کند و این عمل باعث ایجاد درد پریود می شود.

این درد در نواحی پایین شکم و کمر یا ران احساس می شود. با وجود این که اکثر خانم ها این درد را تجربه می کنند در صورت شدت زیاد بهتر است به پزشک مراجعه کنید. یا از هزاران پزشک آنلاین متخصص زنان و زایمان سامانه پذیرش۲۴، به صورت متنی و تلفنی مشاوره آنلاین بیماری های زنان بگیرید.

برای کاهش درد و درمان قطعی درد پریود بانوان با دکتر آنلاین پریود صحبت کنید

عوامل درد پریود 

هنگامی که دیواره داخلی رحم منقبض می شود، عروق فشرده شده و باعث کاهش انتقال اکسیژن می شود و درد را آغاز می کند. در هنگام پریودی رحم هورمون هایی که باعث انقباض خود می شوند را جمع آوری می کند و هر چه میزان این هورمون ها بیشتر باشد درد پریود بیشتر است. این هورمون ها در بقیه بافت های عضله جمع می شوند و موجب تهوع، استفراغ و اسهال می شوند. می توانید با متخصص زنان و زایمان صحبت کنید .

علل درد پریود

اگر درد پریود بسیار شدید باشد ممکن است به علت بیماری های رحمی و دستگاه تناسلی باشد. در ادامه چند مورد از آن ها را شرح خواهیم داد.

این بیماری هنگامی اتفاق می افتد که دیواره رحم در جایی در خارج رحم رشد می کند. هنگامی که این دیواره شکسته می شود همراه با درد و خون ریزی از رحم خارج می شود.

یک باکتری عفونتی را از طریق رابطه جنسی منتقل می کند.

کیست های تخمدان، کیسه هایی پر از مایع بر روی تخمدان ها هستند. اگر کیست فولیکولی باشد اکثرا هیچ علائمی ندارد،اما گاهی اوقات سبب درد پریود می شوند. این کیست ها اکثرا خطری ندارند و فقط تعداد محدودی از آن ها سرطانی می شوند. احتمال سرطان با بالا رفتن سن زیاد می شود. همه ی خانم ها هر ماه یک فولیکول در رحم شان آزاد می کنند و اگر آن ها بزرگ نشوند کاملا طبیعی می باشد. در صورت کیست تخمدان با توجه به تجویز پزشک می توانید از قرص های ضد بارداری استفاده کنید تا تخمک گذاری را متوقف کرده و مانع از ایجاد کیست جدید شود. اگر این کیست ها دارای علائم باشند معمولا همراه با نفخ و درد در ناحیه زیر شکم هستند. اگر شدت درد خیلی زیاد باشد احتمال دارد کیست پاره شده باشد و در صورتی که همراه با تهوع باشد نشانه آن است که کیست باعث چرخش رحم شده است.

 • تنگی رحم

تنگ بودن دهانه رحم اجازه نمی دهد جریان قاعدگی به درستی ادامه یابد و آن را محدود می کند.

تومور هایی که در درون یا روی دیواره رحم رشد می کنند را فیبر می گویند. در اغلب موارد آن ها غیر سرطانی هستند. تعدادی از خانم ها که دچار این بیماری هستند، درد های لگنی و خون ریزی از واژن را در دورانی به غیر از پریودی تجربه می کنند. فیبروم ها به صورت تکی و یا گروهی در رحم رشد می کنند.

دریافت مشاوره برای کاهش و درمان قطعی درد پریود بانوان با دکتر آنلاین پریود

میزان شیوع درد پریود

اکثریت خانم ها دچار درد پریود می شوند اما میزان درد در آن ها متفاوت است. این درد در ابتدای بلوغ و در سن ۲۰ سالگی به اوج خود می رسد. با بالارفتن سن و همچنین افزایش تعداد زایمان شدت آن کاهش می یابد.

چگونگی تشخیص درد پریود

 تعداد زیادی تست برای تشخیص این بیماری وجود دارد که پزشک با توجه به آن ها به شدت بیماری و نوع آن در شما پی می برد. در ادامه چند مورد از این تست ها را نام خواهیم برد.

 • برداشتن ترشحات از رحم به عنوان نمونه برای تشخیص بیماری های آمیزشی
 • تست بارداری برا تشخیص حاملگی خارج از رحم
 • آنتی ژن سرطان
 • سونوگرافی از رحم
 • عکس رنگی از رحم

علائم شروع دوره پریود

علائم پریود در بانوان

علائم پریودی در بانوان متفاوت است. ما تعدادی از رایج ترین آن ها را در ادامه ذکر خواهیم کرد.

درد شکم رایج ترین درد پریود است. این درد از روز های قبل از قاعدگی شروع شده و تا چند روز در طی قاعدگی طول می کشد. میزان این درد ممکن است جزئی و یا بسیار شدید باشد و در زندگی روزانه اختلال ایجاد کند. درد پریود در پایین شکم احساس می شود. و در کمر و ران نیز گاهی حس می شود.
از اولین روز شروع قاعدگی میزان ترشح استروژن افزایش می یابد و موجب رشد سلول های شیری در پستان می شود. این امر باعث بزرگ شدن غده های پستانی می شود و باعث ایجاد درد در پستان در طول و یا قبل دوره پریود می شود.

در یک هفته قبل از شروع پریود اکثر خانم با افزایش جوش مواجه می شوند. این جوش ها بیشتر در چانه و فک به وجود می آیند اما در سایر نقاط صورت و بدن هم می توانند تشکیل شوند.

 • خستگی

با نزدیک شدن قاعدگی، ترشح هورمون ها کاهش یافته و سبب خستگی می شود.

 • نفخ شکمی

اگر چند روزی قبل از پریودی احساس بزرگی شکم می کنید احتمالا نفخ شکم دارید. تغییر مکرر در سطح هورمون ها باعث حفظ زیادی آب و نمک می شود و در نتیجه سبب نفخ شکم می گردد. در مواردی ممکن است وزن بدن نیز بالا برود.

 • اختلالات روده ای

با توجه به این که روده به تغییرات هورمونی حساس است احتمال دارد عادت های دستشویی شما در طول دوره یا قبل از پریودی تغییر کند. این تغییرات می تواند موجب: اسهال، یبوست، تهوع و… شوند. هورمون ها می توانند سبب درد میگرن شوند. بانوانی که مبتلا به میگرن هستند ممکن است در قبل یا طول دوره قاعدگی، این بیماری آن ها افزایش یابد.

 • تغییرات خلق و خو

در بسیاری از خانم تغییرات روانی و عاطفی بسیار صورت می گیرد ممکن است دچار افسردگی، استرس و.. شوند

انقباضات رحمی می تواند سبب گرفتگی عضلات در ناحیه کمر شوند.

 • اختلالات خواب

اگر شما در قاعدگی دچار درد شکم، سردرد و یا کمر درد باشید نمی توانید خواب راحتی داشته باشید و خواب شما دشوار می شود.

اگر میزان درد در شما زیاد است بهتر است به پزشک مراجعه کنید و با انجام تست های مرتبط از سالم بودن بدن خود مطمئن شوید و در صورت بروز بیماری نیز درمان را به موقع انجام دهید.

درمان سردرد موقع پریود

درمان های خانگی درد پریود

برای کاهش درد پریود می توان از درمان های خانگی استفاده کرد برخی از آنان درد را سریعا کاهش می دهد و برخی درد دوره های بعدی را کم می کند. در ادامه با ما همراه باشید تا چند روش درمانی را برای شما توضیح دهیم.

 کاهش سریع درد پریود

 

 • قرص مسکن

داروهایی مثل ژلوفن و مفنامیک اسید می توانند درد سریعا کاهش دهند. از ژلوفن به ندرت و فقط هنگامی که درد شدید است استفاده کنید. مفنامیک اسید را به صورت مرتب در دو روز اول استفاده کنید تا درد را کاهش دهد. اگر درد شما بسیار شدید بود با مراجعه به پزشک یا مراجعه به پزشک آنلاین زنان و زایمان  و تجویز آن می توانید از مسکن های قوی تری نیز استفاده کنید.

 • گرم کردن

گرم کردن کمر و شکم به کاهش درد کمک می کند. حمام دوش آب گرم نیز بسیار موثر است. استفاده از کیسه آب گرم نیز یکی دیگر از گزینه ها است.

 • تغذیه تان را تغییر دهید.

مصرف چربی ها را کم کنید و سبزیجات را جایگزین آن ها کنید. برای کاهش درد پریود منیزیم بیشتری مصرف کنید تا از گرفتگی عضلات جلوگیری کند. منیزیم در بادام و اسفناج به مقدار زیادی وجود دارد. آب فراوان بنوشید تا آب بدنتان خشک نشود. از مصرف برخی غذا ها مانند: الکل، کافئین، غذاهای شور و نوشابه های گاز دار بپرهیزید.

برای کاهش درد پریود چه بخوریم؟

برای کاهش درد پریود می توانید از روش های سنتی و گیاهان دارویی استفاده کنید. این روش درمان هیچ گونه ضرری برای بدن ندارد. در ادامه چند نوع از آن ها را معرفی خواهیم کرد.

 • دارچین

دارچین ماده ای مسکن برای درد است. دارچین به کاهش انقباضات رحمی کمک خواهد کرد و باعث تسکین درد می شود.

 • شکلات تلخ

شکلات تلخ ماهیچه ها را به سرعت آزاد می کند و سبب تسکین درد می شود. 

 • زنجبیل

زنجبیل میزان ترشح هورمون های درد بدن را کاهش می دهد و انرژی شما را نیز افزایش می دهد.

 • آب بنوشید

با نوشیدن آب فراوان می توانید از درد و نفخ شکم جلوگیری کنید. بهتر است آب گرم بنوشید تا با افزایش جریان خون گرفتگی عضلات را آرام کند.

 • رازیانه

یک مسکن برای درد می باشد. روزی دو باز و در سه روز قبل از پریودی استفاده کنید.

 • جعفری

این سبزی به کاهش درد شما کمک زیادی می کند.

 • اسید چرب مصرف کنید

مصرف غذایی مانند ماهی، آجیل هایی مانند گردو و بادام و کنجد را که دارای اسید های چرب هستند افزایش دهید تا به تسکین درد پریود کمک کند.

کاهش درد پریود با ماساژ

یکی از روش های کاهش درد ماساژ می باشد. ماساژ با روغن های گیاهی و گرم نگه داشتن تأثیر زیادی در کاهش درد پریود دارند. تحقیقات نشان داده است که  علاوه بر این که با ماساژ شدت درد کاهش می یابد بلکه اثرات یک ماساژ آرامش بخش تا شش هفته بعد از آن نیز ادامه می یابد. یکی از بهترین روش های ماساژ در دوران پریودی، ماساژ متمرکز بر رحم و عضلات است. انجام ماساژ را ده روز قبل و در طول دوره قاعدگی برای تسکین درد پیشنهاد می کنیم.

درد وحشتناک پریود با قرص

مسکن های قوی برای درد پریود

اگر درد پریود شما شدید بهتر است با مراجعه به پزشک مراحل درمانی را طی کنید. در ادامه ما بهترین قرص برای کاهش درد پریود را ذکر می کنیم که بهتر است با تجویز پزشک مصرف شوند.

این دارو با داشتن خاصیت ضد التهابی می تواند به کاهش درد پریود کمک کند. این دارو یک مسکن قوی برای درد است. از مصرف بی مورد و زیادی این دارو بپرهیزید زیرا استفاده زیادی آن موجب سکته مغزی می شود. و می تواند باعث بروز زخم معده نیز شود.

ناپروکسن یک داروی ضد التهابی برای تسکین درد است. این دارو علاوه بر درد پریود، درد های سایر نقاط بدن را نیز آرام می کند.

برای کاهش درد پریود بسیار موثر است اما از شهرت کم تری برخوردار است.

مسکنی برای درد های خفیف است. برای درد پریود نیز مفید می باشد. کاربرد اصلی آن برای جلوگیری از سکته قلبی و مغزی می باشد.

مصرف نوافن برای درد پریود

این دارو یک مسکن قوی برای کاهش درد پریود می باشد. علاوه بر تسکین دهندگی باعث کاهش میزان خونریزی شدید قاعدگی می باشد. این قرص ترکیبی از استامینوفن، ایبوپروفن و کافئین است. هورمون های درد را در بدن کاهش می دهد. از مصرف زیاد این قرص بپرهیزید و آن را تحت نظر پزشک مصرف کنید.

درد پریود تجربه ای ناخوشایند برای هر خانمی می تواند باشد که هر ماه تکرار می شود. با دادن اطلاعاتی به شما در این زمینه سعی کردیم به درمان این درد کمکی کرده باشیم. شما می توانید به راحتی با روش های ذکر شده درد را کاهش دهید و دوره ای بدون درد را تجربه کنید. همچنین می توانید با مشورت با پزشک سطح درمان را به طور صحیح انجام دهید. با آرزوی نشاط و سلامتی همیشگی شما عزیزان.

چه زمانی به پزشک مراجعه کنیم؟

اگر درد پریود شما شدید و غیر طبیعی بود و همچنین چند روز ادامه دار شد به پزشک متخصص زنان مراجعه کنید تا در صورت لزوم آزمایش های لازم را انجام دهید و مراحل درمانی را طی کنید.همچنین شما عزیزان می‌توانید از پزشکان سامانه پذیرش۲۴، به صورت متنی و تلفنی مشاوره آنلاین زنان و زایمان، برای کاهش و درمان درد پریود خود بگیرید.

مشاوره آنلاین پزشکی پذیرش۲۴ در هر زمان و مکان دسترسی شما بیمار گرامی را به پزشک متخصص فراهم آورده است.

دریافت مشاوره برای کاهش و درمان قطعی درد پریود بانوان با دکتر آنلاین پریود

۳.۷/۵ (۳۸ نظر)

منبع: https://www.paziresh24.com/blog/

منبع
uptodatewomenshealthaz

تیم تولید محتوای پزشکی و سلامتی پذیرش۲۴

تیم تحریریه پذیرش۲۴ متشکل از پزشکان متخصص و پرستاران دارای مجوز، مترجمان و نویسندگان با تجربه در حوزه تولید محتوای پزشکی و سلامتی تمام تلاش خود را در جهت اطلاع رسانی و آگاهی سازی کامل و جامع در خصوص داروها، بیماری‌ها و سایر اطلاعات سلامتی برای استفاده عمومی کاربران پذیرش۲۴ از منابع معتبر علمی به کار می‌بندد.
guest
352 پرسش و پاسخ
بیشترین امتیاز
جدیدترین قدیمی ترین
Inline Feedbacks
نمایش همه نظرات
Mahi
Mahi
1 ماه قبل

سلام من ۱۶ سالمه وقتی که پریود شدم کلاس هفتم بودم اوایل دوبار شدم درد نداشتم بعد دردم شروع شد و انقدر زیر شکمم درد میگیره که میخوام جیغ بزنم و احساس میکنم تو پام مار راه میره من باید چیکار کنم

یلدا
یلدا
1 ماه قبل

من خیلی درد دارم باید چیکار کنم

Mahsa
Mahsa
در پاسخ به  یلدا
1 ماه قبل

منم مثل شما میتونید برا کم تر شدن از کیسه آب گرم استفاده کنید یا اگه خیلی درد دارید به پزشک مراجعه کنید

فرناز
فرناز
2 ماه قبل

اخه خدا چرا باید مادخترا اینقدر درد بکشیم
دارم میمیرم
دو تا مسکن خوردم بازم درد دارم
فاک بهش

Alem
Alem
در پاسخ به  فرناز
29 روز قبل

والا بخدا من ک هر سری پریود میشم میمیرم از درد

زهرا
زهرا
در پاسخ به  Alem
14 روز قبل

منم

mohammad
mohammad
در پاسخ به  فرناز
10 روز قبل
زهرا
زهرا
3 ماه قبل

سلام مک خیلی درددل کمردرد میشم چکارکنم

مریم
مریم
5 ماه قبل

سلام
خانم دکتر میشه بگی چبکار کنم من از اولین باری که پریود شدم تا الان که ۱۸سالمه اولین روزه پریودیم از همون لحضه‌ای که پریود میشم یه دل درد میگرم که فقط ارزوی مرگ میکنم نه میتونم بلند شم نه میتونم چیزی بخورم خیلی بده الانم که دارم اینو میمویسم همین حالو دارم تروخدا بگین چیکار کنم
قرصم نمیخام بخورم اینجوری بهش وابسته میشم
واینکه وقتی به خانوادم میگم اینقدر درد دارم باور نمیکنن
الانم از درد دارم گریه میکنم حتی نمیتونم مدرسه هم برم

الینا
الینا
در پاسخ به  مریم
5 ماه قبل

سلام خوبین میشه باهام ارتباط بشین خیلی ضروری کار تان دارم

زهرامدبری
زهرامدبری
در پاسخ به  مریم
4 ماه قبل

سلام من هفده سالم امروزپریودشدم پهلوم خیلی به شدت دردمیکنه چی بخورم اروم بشه استرس امتحاناتم هم هست

تکجه
تکجه
در پاسخ به  مریم
1 ماه قبل

شیاف ایندومتاسین۱۰۰ استفاده کن دردت رو آروم میکنه عزیزم

مانا
مانا
در پاسخ به  مریم
1 ماه قبل

من۴۵ سالمه مثل ماربه خودم میپیچیدم ولی ۴ ساله قرص مفنامیک اسید میخورم رااااحت شدم اصلا نگران نباش عوارض خاصی نداره ولی به محض اینکه حس کردی داری پریودمیشی بخور و گرنه اگه دردت زیاد شه دیگه تاثیر نمیزاره

Sarina
Sarina
در پاسخ به  مریم
5 روز قبل

سلام ببین احتمالا کیست داری منم مثل شما شدم و به دکتر رفتم گفت کیست داری حتما برو دکتر یهو اگر دیر کنی خدایی نکرده مشکلداخل بارداریت به وجود میاد

زهرا
زهرا
1 روز قبل

سلام وقت بخیرببخشید من الان دوروز پریود شدم درد شدید دارم و خون ریزیم قطع شده و باعث شده دلم قلنبه قلنبه بشه در اصل بیشتر پریودی هام به همین صورت
ممنون میشم بگید چی کار کتم

سما
سما
17 روز قبل

سلام من ۱۷سالمه وقتی پریود میشم در حد مرگ درد دارم هیچ مسکنی هم عمل نمیکنه وقتی میخوابم دردم شدید تر میشه نه گرما ن سرما ن مسکن هیچی اثر نداره

سارینا
سارینا
21 روز قبل

۱۳ سالمه و درد بسیار شدیدی دارم و مادرم من رو دکتر نمیبره

مریم
مریم
22 روز قبل

دارم میمیرم از درد

فاطمه
فاطمه
23 روز قبل

سلام
ببخشید من امروز پریود شدم و اینقدر بدنم. داخل شکم وزیر نافم اینقدر درد می‌کنه که یه پتو پیچوندم دور خودم

سپیده
سپیده
23 روز قبل

سلام من ۲۰ سالمه و مردم الان دوساله که دو روز اوا پریودی رو درد شدید و فاجعه دار میگیرم چیکار کنم دردم اروم بشه؟

عسل
عسل
در پاسخ به  سپیده
18 روز قبل

قرص ال دی نخوردی؟
اگه خوردی عوارض اونه
اگه هم درد کمی داره که قابل تحمل هست مقدار کمی دارچین بریز تو چایی تازه و بخور بعد اگه اروم نشدی
و دردت بیشتر شد به دکتر زنان تو شهر خودتون مراجعه کن.

اسما شه بخش
اسما شه بخش
26 روز قبل

سلام ببخشید من خیلی درد قاعدگی شدید دارم قبلا همین جوری بودم رفتم دکتر معلوم شد کیست Pco داشتم بعد خوب شدم الان نزدیک به یک ساله که دوباره خیلی درد دارم ممکنه دوباره کیست درست شده باشه چون الان تحت نظر دکتر هستم ولی سنو نگرفتم فقط آزمایش گرفتم داروی هورمون مصرف میکنم از الان نمیدونم کیست دارم یادردم به خاطر اختلال هورمون هسته

سحر
سحر
28 روز قبل

سلام ببخشید ۲۵ سالمه متاهل هستم ویه دختر دارم عفونت وقارچ دارم میرم دکتر بهم غیر از واژینال بهم هیچی نمیدن چیکار کنم عفونت برطرف بشه ممنون دخترم یک سال وهفت ماه داره

Last edited 28 روز قبل by سحر
پروین پارسا
پروین پارسا
28 روز قبل

سلام من خانمی چهل ویک ساله هستم که دستگاه ای یو دی دارم الان دوباره که پریود میشم خیلی درد دل شدید دارم قبلاسابقه داشتم که در مرز سرطان رحم بودم ولی با ترزیق سه دوز واکسن خوب شدم ولی هر ماه سردرد وحالت تهوع دارم ولی دوباره خیلی شدید دل درد وکمر درد دارم به حدی که ران پاهام هم درد میگیره

هیچی
هیچی
1 ماه قبل

سلام من ۱۴ سالمه درد خیییلی شدیدی دارم احساس میکنم دارم میمیرم کلیه هامم داره میترکه قبلا ۲بار بعد از اینکه پریودم تموم شده یه نقطه خون ازم خارج شده دقیقا وقتی ک پریودم تموم شده تروووووو خدا کمکم کنین به مامانم میگم میگه هیچی نیست قرص هم نمیخوام بخورم

فاطمه زهرا
فاطمه زهرا
در پاسخ به  هیچی
17 روز قبل

حتما برو دکتر شاید مشکل داشته باشی

فاطی
فاطی
1 ماه قبل

قرص آرومم نمیکنه نمیتونم اصن جم بخورم دلم درد میکنههههه چکار کنممم

فاطی
فاطی
1 ماه قبل

درد دارم اصلا دلم میخواد رحممو بندازم جلو صگ و گربه تف تو این عادت

Azin
Azin
در پاسخ به  فاطی
30 روز قبل

آره بخدا منم همین نظررو دارم

سحر
سحر
در پاسخ به  فاطی
23 روز قبل

منم باهات موافقم جونم داره درمیاد ازدرد

Mahsa
Mahsa
1 ماه قبل

سلام من ۱۶ سالمه و از کلاس هفتم پریود میشم بارهای اول و دوم درد نداشتم ولی الان از شدت درد بالا میارم دست و پام شل میشه زیر دلم کمرم و پاهامم خیلی درد میگیره،انقد ک آرزوی مرگ میکنم هردفعه .تروخدا بگید چیکار کنم

Mobi
Mobi
در پاسخ به  Mahsa
18 روز قبل

من ۱۷ سالمه و هر دفعه که پریود میشم مث چی به خودم میپیچم الانم دارم میمیرم از درد. یکی بگه باید چیکار کنممممم

ام البنین
ام البنین
1 ماه قبل

سلام مح دختری ۱۵ سالمه وقتی پریود میشدم اصلا خیلی خونریزی نداشتم دردم نداشتم نمیدونم اینبار خیلی درد دل داشتم یعنی گریم میگیره خونریزی شدیدی دارم چرا نمیدونم میشه کمکم کنین!؟

ava
ava
1 ماه قبل

میتونم بگم که مامانم برام چایی نبات و اویشن درست میکنه بعدش بازم درد داری ولی خوب میشی

ava
ava
1 ماه قبل

من با چایی نبات و ی چیزه دیگه حالم رو خوب میکنم شما هارو نمیدونم اما چایی نبات و اوین بهتون کمک میکنه

Last edited 1 ماه قبل by ava
Narges
Narges
در پاسخ به  ava
10 روز قبل

عزیزم میزان ترشح پروستاگلاندین در بدن هر شخص متفاوت
خیلی ها مجبورا کترولاک تزریق میکنن

مبینا
مبینا
1 ماه قبل

سلام من خیلی درد دارم باید چیکار کنم

Last edited 1 ماه قبل by مبینا
Fatemeh
Fatemeh
1 ماه قبل

من ۱۴سالمه امروز پریود شدم کمرم و دلم خیلی درد می‌کنه جوری که دارم از درد میمیرم کیسه آبگرم هم تأثیر نداشته تروخدا یه قرص یه چیزی بگو بخورم دارم میمیرم

.. ـ
.. ـ
در پاسخ به  Fatemeh
26 روز قبل

ژلوفن خوردم بخور دیگه اصلا درد حس نمیکنی

المیرا
المیرا
در پاسخ به  Fatemeh
21 روز قبل

فولیک اسید بخور عوارضش کمتره. لواشک و بستنی اینام نخور. خودتو گرم نگه دار.

عسکری
عسکری
1 ماه قبل

سلام من۱۶سالمه خیلی درد زیر شکم دارم به حدی که زمین ب دندان میگیرم از شدت دل درد بالا میارم دست و پاهام شل میشه هر چیم که میخورم اثر زیادی ندارن بگید چیکار کنم

مینا
مینا
در پاسخ به  عسکری
1 ماه قبل

سلام مامان منم نوجون بود همین حالت هایی که شما داشتید رو داشته بعدا که رفته دکتر گفته فیبروم داره برو دکتر

امنه
امنه
1 ماه قبل

سلام من ۴۶ سالمه از امروز پریود شدم خیلی درد دارم باید چکار کنم لطفاً بگید

m.m
m.m
2 ماه قبل

سلام شیاف دیکلو فناک بگیرید از دارو خانه بدترین درد پریودو آروم میکنه

Maryam
Maryam
2 ماه قبل

سلام
من ¹³ سالمه از ¹¹ سالگی پریود شدم امروز روز دوم پریودیم هست ی قرص دارم اسمش(Hyotex) هست اگه بخورم دردم تموم میشه آخه خیلی خیلی درد دارم سری قبل هم درد زیاد داشتم به خاطر کم خونیم سرم زدم میشه کمکم کنید بخدا خیلی درد دارم

خانم دکتر ملکا کریمی متخصص زنان و زایمان
خانم دکتر ملکا کریمی متخصص زنان و زایمان
در پاسخ به  Maryam
2 ماه قبل

وا خب بخور هیچی نمشه ک اینا حرفه

فاطمه
فاطمه
2 ماه قبل

سلام ببخشید من ۱۴ سالمه خونریزیم زیاد نیس ولی خیلی درد دارم ثابقه نداشته تو دوران ماهیانه درد داشته باشم ریز شکمم ب شدت درد میکنه کیسه ابگ رم هم ندارم کلاس شنا ثبت نام کردم ایا مشگلی ایجاد نمیکنه روز اخر پریودی یا ی روز بعدش برم استخر؟؟؟؟؟؟؟؟

آرزو
آرزو
2 ماه قبل

سلام من پریود شدم دو روز پیش اما اصلا درد نداشت

احسان
احسان
در پاسخ به  آرزو
2 ماه قبل

خیلی خوب

منصوره
منصوره
2 ماه قبل

سلام من هفت روز پریود میشدم از زمانی واکسن زدم سه روز پریود میشم درد بسیار زیادی دارم دلم میخواد قرص الدی بخورم که دیگه پریودنشم که دیگه این جوری درد نکشم لطفاً راهنمایی کنین

‌...
‌...
در پاسخ به  منصوره
2 ماه قبل

منم از وقتی واکسن زدم سه یا چهار ماه بعدش خونریزیم کم شد و دردم نداشم ولی دوماه که خونریزیم کمه ولی دردم زیاده
و اینکه قرص ال دی نخورید چون باعث میشه که خونی که دفع میکنید لخته شه و بره تو مغزتون و دور از جونتون باعثه سکته مغزی شه مادر من هم خوردن و سکته مغزی کردن و بله گفتم اطلاع بدم که بقیه این خطارو نکنن

هههههه
هههههه
در پاسخ به  منصوره
2 ماه قبل

آره حتما بخور قطع می‌کنه
نمی‌ذاره پریود بشی

مهناز
مهناز
2 ماه قبل

سلام‌ خانم دکتر ، من وقتی پریود میشم پهلو درد به شدت‌ دارم که آرزوی مرگ میکنم بارها رفتم دکتر اما خوب نشدم خیلی درد دارم ۱۶ سالمه هست

پانیذ مرادی
پانیذ مرادی
2 ماه قبل

سلام خانم دکتر
من از سن ۱۰ سالگی پرید میشم در عرض ۵روز
من الان۱۱سالمه و پرید هستم درد بسیاری دارم آیا طبیعی

zahra
zahra
2 ماه قبل

سلام،خسته نباشید

من ۳۵سالمه دوران پریودیم نامنظم هست و این چند روز پریود شدم فقط روز اول که امد لباس زیرم کثیف کرد دیگه خبری نشد لطفا جواب بدید چکارکنم

خاتون زارعی
خاتون زارعی
2 ماه قبل

من ۴۶ سالمه ولی وقتی پریود می شوم روز دوم وسوم درد بسیار شدیدی دارم مسکن های مثل ژلفن،کافی پین ،نوافن وهر چه قویتر استفاده میکنم شدت درد ریر شکم باعث سوزش فرق سر وسردردم می ششود دسترسی به پزشک متخصص هم ندارم چه داروئی استفاده کنم؟

رها
رها
2 ماه قبل

سلام خانم دکتر۱۰سالم هست من امروز ۹ روزه که پریودم و خونریزی هم شدید دارم لطفا بگین ۰کار کنم

فاطمه زهرا
فاطمه زهرا
در پاسخ به  رها
17 روز قبل

عزیز پریودیت خطر ناکه زود برو دکتر خیلی خطر داره

یلدا
یلدا
2 ماه قبل

سلام خانم دکتر امروز ۸روزه که من پریودم و ۱۰ سالمم هستش لطفا بگین چکار کنم؟؟؟

asma
asma
3 ماه قبل

صلام
من ۱۲سالمه الان یک ساله ک پریود شدم زیر شکمم درد میکنه اما دردم خیلی بد نیس مثلا فوقش دو ساعت طول میکشه چه بخورم خوبه؟؟؟؟؟
لطفا جواب بدید

درد
درد
3 ماه قبل

سلام خانم دکتر وقت بخیر من دختر هستم و ۱۷ سالمه و زیر شکمم بشدت درد میکنه و همیشه تاریخ پریودیم نامنظمه چیکار کنم؟؟!

ذرذ
ذرذ
در پاسخ به  درد
23 روز قبل

باید برید پیش پزشک متخصص زنان و زایمان

رها
رها
3 ماه قبل

سلام من دختر هستم و در طول ماه توی مشکل ماهانم فوق العاده درد میکشم و هر چی دمنوش هم استفاده میکنم بی فایدس و توی دو روز شاید ۵ ساعت هم نتونم از درد بخوابم میشه راهکار بدید .؟

کوثر
کوثر
3 ماه قبل

سلام من ۱۴ سالمه بعد دو ماه پریود شدم و الان دارم میمیرم شکمم خیلی درد می‌کنه و خونم زیاده چیکار کنم

مریم
مریم
در پاسخ به  کوثر
1 ماه قبل

سلام من پریود شدم ب شدت کمرم و زیر دلم درد می‌کنه حتی شیاف دیکلو فناک هم آرومم نمیکنه. چیکار کنم

ازی
ازی
3 ماه قبل

سلام من ۳۸سالمه مجردم.ازوقتی یادمه همیشه دردای شدیدی دارم ازیک هفته قبل ازپریود دردام شروع میشن و موقع پریود هم درد دل شدید دارم با اسهال وحالت تهوع و دردپاها و کمر،فیبروم سابموکوزال دارم که گفتن چون سایزش کوچیکه نیاز به جراحی نداره.من بخاطر بیماری زخم روده قادر به مصرف مسکن نیستم جز استامینوفن که بی اثره.لطفا بگین چکار کنم الانم درد شدیدی دارم

طاهره رباطجزی
طاهره رباطجزی
در پاسخ به  ازی
2 ماه قبل

سلام درد زیر شکم دارم کیست هم داشتم الان دردام خیلی شدیده چیکار کنم

fatemh
fatemh
3 ماه قبل

سلام!
من الان پریود هستم
درد هم دارم ولی خودمو عادی نشون میدم چون دوست ندارم بقیه رو نگرانکنم
خانم دکتر ببخشید شما چه قرصی رو پیشنهاد میکنید که من بدبخت از همه جا بیخبر خوب بشم دوست دارم همین الان بگیر سرمو بکوبم به دیوار
اونقدری که دیوار ترک بخوره که هیچ فرو هم بریزه
راستی ۱۳سالمه و این بدترین سنی بود که داشتم چون عدد ۳نحسه
خلاصه سرتونو درد نیارم خدافظ همگی

پریسا
پریسا
در پاسخ به  fatemh
3 ماه قبل

سلام وقتتون بخیر ، ببخشید من ۲۰ سالم هست و هر ماه در دوره قاعدگی درد بسیار زیادی رو تحمل میکنم جوری که از کار و درس میفتم ، حالت تهوع کنر درد و دل درد شدیدی دارم ، چرا این جوری میشم علتش چیه ؟

مبینا
مبینا
3 ماه قبل

سلام خانم دکتر خانم دکتر من ۱۴سالم وقتی پریود میشم خلیی درد دارم درحدی که فقط دلم میخواد بیمیرم تورخدا بگید چیکار کنم
مامانم ندارم

شیلا
شیلا
در پاسخ به  مبینا
3 ماه قبل

عزیزم کیسه آب گرم بزار و ایبوپروفن خیلی بهترت میکنه بدنتو ریلکس کن و نفس عمیق بکش

سارا
سارا
در پاسخ به  مبینا
3 ماه قبل

سلام عزیز دلم ببین شکن رو گرم نگهدار میشه آب داغ عالیه(اگه نداری یه پلاستیک فریزر آب گرم بزار روی شکمت ) اگر درس و اینا نداری بشین سریال ببین و سر خودت رو گرم کن

نجمه
نجمه
در پاسخ به  سارا
15 روز قبل

پلاستیک اب داع کردن بشدت خطرناکه . ممکنه پاره بشه و باعث سوختگی بشه . یه دفعه با چشمای خودم داخل بیمارستان دختری دیدم که حتی کیسه اب گرم موقع پریودی گداشته یود و درش باز شده و سوخته بود بشدت . مراقب باشیر

نینا
نینا
3 ماه قبل

سلام من هر ماه که پریود میشم این کار ها رو میکنم پیشنهاد میکنم امتحان کنید
شربت رازیانه . کیسه آب گرم اگر ندارید حوله رو روی بخاری گرم کنید. به هیچ وجه هندوانه و ماست و چیز های سرد نخورید. مصرف چای نبات که کمی زعفران داشته باشه زیاد نه که خطرناکه. به صورت باز بشینید چرا که وقتی دهانه رحم باز باشه درد کمتره. مسکن. مالش دادن زیر شکم و پوشیدن شلواری که خیلی کمرش تنگ نباشه

مهدیه
مهدیه
در پاسخ به  نینا
3 ماه قبل

شربت رازیانه چطور درست میشه عزیزم؟

fatemh
fatemh
در پاسخ به  مهدیه
3 ماه قبل

نیازی به درست کردن نداره امادش رو بگیر

مهری امامی
مهری امامی
3 ماه قبل

سلام خانم دکتر من ۴۳ساله هستم دوبار مریض میشم بادر د شدید دل درد

زهرا
زهرا
3 ماه قبل

من سونو هم پارسال رفتم گفتند سالم مشکلی نداری دردت طبیعی بس من چیکار کنم میمیرمو زنده میشم با خودم میگم یکدفعه دیدی من تو این درد میرم

زهرا
زهرا
3 ماه قبل

سلام ینی تا حد مرگ میرم و میام خیلی درد دارم ولی هیچ خونی ازم خارج نمیشه قرصم میخورم هونشو بند میاره نمی‌دونم چیکار کنم توروخدا لطفاً یه کمکی کنید به راه حلی بگید

زهرا
زهرا
4 ماه قبل

سلام من قست بارداری دارم والان هفت هشت ماه باردارنمیشم وپریودم گاهی وقت زودمیشم گاهی وقت هم دیرمیشم وشکم دردوکمرم دردمی کنه ووقتی پریودمیشم خون سیاه میاد

توکلی
توکلی
4 ماه قبل

برای درد زیاد پریودی چکار کنینم
چه غذایی بخوریم
استامینوفن خوب هست بخوریم

نجیب الله
نجیب الله
5 ماه قبل

ازدواج برای دردشکم فایده داره

دکمه بازگشت به بالا