دلایل خارش پوست بدن و روش‌های تسکین آن

اطلاعات کامل در مورد خارش پوست بدن

خارش پوست بدن یکی از مشکلاتی است که گاهی اوقات بدون هیچ دلیل خاصی بروز می‌کند و در مواقع دیگر نشانه‌ی بروز یک بیماری است. این عارضه ممکن است اینقدر شدید و آزار دهنده باشد که کیفیت زندگی را مختل کند. در این مطلب قصد داریم به بررسی علت خارش پوست بدن و راه‌های درمان آن بپردازیم.

پوست به چه علتی دچار خارش می‌شود؟

پوست یکی از عوامل محافظتی بدن در برابر عوامل خارجی است و می‌تواند بدن را در برابر آسیب‌ ویروس‌ها، باکتری‌ها و عوامل بیماری‌زا محافظت کند. پس وقتی یک عامل ناشناخته در برابر پوست قرار می‌گیرد، یک واکنش ایجاد می‌شود و قرمزی و خارش پوست بروز می‌کند. حتی ممکن است در برخی مواقع خارش پوست بدن همراه با جوش یا بثورات قرمز باشد و فرد درگیر را دچار زحمت کند. موارد زیر علت‌های مختلف خارش پوست هستند.

خشکی پوست و خارش

یکی از شایع‌ترین علت‌های خارش پوست صورت و بدن اگزما یا خشکی پوست است. در صورتی‌که هیچ علامتی از قرمزی یا جوش روی پوست مشاهده نشود، اما به شدت دچار خارش پوست شوید یا پوسته پوسته‌هایی را در قسمت‌های مختلف بدن مشاهده کنید، احتمالاً دچار خشکی پوست شده‌اید.

خارش پوست در سرما و گرمای شدید هم به علت خشک شدن پوست ایجاد می‌شود، به همین دلیل به این افراد توصیه می‌شود برای جلوگیری از خارش از دستکش یا از مرطوب کننده استفاده کنند.

بیماری‌های کبد علت خارش پوست

خارش پوست و کبد ارتباط بسیار نزدیکی به هم دارند. زیرا کبد در تصفیه‌ی سموم از بدن نقش بسیار مهمی دارد و اگر نتواند مواد زائد را از بدن دفع کند، پوست بدن دچار خارش می‌شود. با توجه به میزان آسیب کبدی میزان خارش هم ممکن است کم یا زیاد شود.

کسانی که در اثر نارسایی کبد دچار خارش بدن می‌شوند، در دوران پیش از قاعدگی و شب‌ها این عارضه‌ را شدیدتر تجربه می‌کنند.

دکتر آسیب شناسی پوست یا درماتوپاتولوژی در زمینه سلامت پوست، مو و ناخن تخصص دارد و می‌تواند با تجزیه و تحلیل نمونه‌های بافتی، سلولی و مایعات بدن علت بروز بیماری‌ها را تشخیص دهد.

خارش پوست بدن
خارش دست

آلرژی علت خارش پوست بدن

گروهی از افراد با قرار گرفتن در معرض آلرژن‌ها دچار واکنش‌های آلرژیک و التهاب می‌شوند. شایع‌ترین علامت‌های این عارضه خارش پوست بدن، قرمزی یا راش‌های ریز پوستی، سرفه و عطسه است.عوامل مختلفی باعث بروز واکنش‌های آلرژیک می‌شود، به طور مثال موی حیوانات، گرده گل و گیاه، یا مصرف برخی از ادویه‌ها می‌تواند موجب خارش پوست شکم، صورت و قسمت‌های دیگر بدن شود.

خارش پوست گردن نشانه چیست؟

برخی از خانم‌ها در اثر تماس پوست با گردنبندهای حاوی نیکل دچار خارش پوست گلو و گردن می‌شوند. این علائم نشان دهنده‌ی آلرژی به نیکل است. این افراد نباید از این زیورآلات استفاده کنند و در صورت بروز راش پوستی باید برای درمان خارش پوست از کرم و پماد استفاده کنند.

پذیرش ۲۴ برای کسانی که امکان رفت و آمد به مطب را ندارند، یا می‌خواهند در هزینه‌ها صرفه جویی کنند، شرایط مشاوره با دکتر پوست آنلاین را فراهم کرده است. متقاضیان استفاده از شیوه می‌توانند بدون محدودیت زمان و مکان علت بیماری را شناسایی و درمان کنند.

خارش پوست به دلیل اگزما

اگزما یکی از علت‌های شایع خارش بدن و صورت در کودکان است. علت بروز این عارضه از بین رفتن بافت محافظ پوست است. پس درصورتی‌که افراد مبتلا به اگزما هر چه زودتر درمان خارش پوست را شروع نکنند، ممکن است در معرض بروز عفونت یا التهاب قرار بگیرند.

علت‌های روانی خارش پوست بدن

به جز عوامل فیزیکی و محیطی که باعث بروز خارش بدن می‌شود، اختلالات روانی هم ممکن است این عارضه را ایجاد کند. به طور مثال برخی از افراد مبتلا به اضطراب، افسردگی یا اختلال وسواس به شدت دچار خارش پوست پوست می‌شوند. این افراد برای درمان خارش پوست باید قبل از هر چیز اختلال روانی را شناسایی و درمان کنند.

خارش پوست بعد از لیزر

یکی از عوارض شایعی که بعد از رفع موهای زائد برای اغلب افراد ایجاد می‌شود، خارش پوست است. حتی کسانی هم که با لیزر اقدام به رفع موهای زائد می‌کنند ممکن است دچار خارش پوست شوند و این مسئله آن‌ها را نگران کند. اما واقعیت این است که خارش بعد از لیزر یک اثر طبیعی است و جای نگرانی ندارد.

این عارضه معمولاً ۲۴ ساعت بعد از لیزر از بین می‌رود، اما برای کاهش شدت خارش پوست می‌توان از کمپرس سرد روی محل استفاده کرد.

آیا خارش پوست در بارداری خطرناک است؟

بسیاری از خانم‌ها در دوران بارداری به خصوص بعد از سه ماهه دوم دچار خارش پوست می‌شوند که معمولاً به دلیل تغییرات هورمونی است و جای نگرانی ندارد. همچنین خارش پوست شکم و سینه در خانم‌های باردار به دلیل بزرگ شدن اندام‌ها رخ می‌دهد که با استفاده از پماد ضد خارش پوست می‌توان این عارضه را کاهش داد.

کمبود کدام ویتامین باعث خارش بدن می‌شود؟

کمبود ویتامین به طور مستقیم باعث بروز خارش پوست بدن نمی‌شود، اما بهتر است بدانید کمبود ویتامین B12 اگر چه به طور مستقیم موجب ایجاد خارش پوست نمی‌شود، اما بر سلامت پوست تاثیر زیادی دارد. به همین دلیل در خیلی از مواقع برای درمان افرادی که دچار خشکی پوست شدید می‌شوند یا روی پوست آن‌ها بثورات و قرمزی مشاهده می‌شود از ویتامین B12  استفاده می‌شود.

دکتر پوست با مشاهده‌ی وضعیت پوست بیمار و بررسی بثورات زیر جلدی یا جوش روی پوست علت بروز خارش را شناسایی می‌کند و سعی می‌کند بهترین روش درمان خارش پوست را به بیمار توصیه کند.

خارش بدن
خارش و التهاب پوست

خارش پوست به دلیل گزش حشرات

یکی دیگر از علت‌های خارش پوست نواحی مختلف بدن گزش حشرات است. معمولاً بعد از نیش حشرات فرد متوجه بروز بثورات پوستی، تورم و قرمزی و خارش شدید می‌شود. حتی در برخی مواقع با گزش پشه یا عنکبوت همان لحظه نیش حشره احساس می‌شود.

شپش هم یکی دیگر از حشراتی است که موجب ایجاد خارش در پوست سر یا موهای ناحیه‌ی تناسلی می‌شود.

راه‌های درمان خارش پوست بدن چیست؟

برای درمان خارش پوست راه‌های مختلفی وجود دارد، که باید متناسب با علت بروز خارش انتخاب شود. درمان‌های دارویی، درمان خانگی از جمله روش‌های مفید و کاربردی برای کم کردن خارش بدن و صورت هستند.

دکتر بیماری های پوست علت بروز بیماری‌های پوستی را شناسایی می‌کند و با انتخاب بهترین شیوه درمان به بازیابی سلامت و زیبایی پوست کمک می‌کند.

درمان دارویی خارش پوست

بهترین دارو برای خارش بدن کرم و پماد ضد خارش است که تا حد زیادی می‌تواند عارضه را کنترل کند. پمادهای آنتی هیستامین، کلسینوئورین خارش پوست و قرمزی را کاهش می‌دهند. استفاده از شامپوهای ضد قارچ می‌تواند از بروز خارش و عفونت قارچی جلوگیری کند.

همچنین برای درمان خارش بدن می‌توان از داروهای خوراکی مانند کلاریتین، زیرتک و بنادریل، تربینافین یا لامیزیل برای بهبود علائم استفاده کرد.

البته به خاطر داشته باشید داروها را خودسرانه مصرف نکنید و حتماً برای تشخیص دقیق و تجویز دارو به دکتر خارش مراجعه کنید.

درمان خانگی خارش بدن

درمان‌های خانگی خارش پوست دست و بدن این مزیت را دارد که ساده و ارزان است و تمام افراد می‌توانند به راحتی از آن استفاده کنند. موارد زیر بهترین درمان خانگی برای خارش پوست است.

  • در مواردی که علت خارش پوست ساعد، دست یا صورت خشکی باشد، استفاده‌ی روزانه از کرم مرطوب کننده می‌تواند خارش را بهبود بخشد.
  • برای شستشوی صورت و بدن از شامپوی غیر معطر استفاده کنید تا خارش پوست کمر و بدن کمتر شود.
  • بهترین روغن برای خارش پوست روغن نارگیل، بادام و روغن زیتون است. روغن‌های گیاهی در چرب کردن پوست و جلوگیری از خارش پوست بسیار تاثیرگذار است.

برای درمان خارش پوست چه بخوریم؟

یکی از نکات مهمی که در درمان خانگی خارش بدن باید به آن توجه شود این است که فقط استفاده از داروهای موضعی یا خوراکی برای کنترل خارش کافی نیست، بلکه فرد بیمار باید رژیم غذایی خاصی را رعایت کند. مصرف غذاهایی مانند ماهی، بادمجان، تخم مرغ یا مواد غذایی دارای افزودنی و ادویه‌های تند می‌تواند علائم خارش دست و صورت و بدن را تشدید کند. همچنین کسانی که مبتلا به خارش پوست بدن هستند باید مصرف نوشیدنی‌های الکلی را محدود کنند.

بهترین میوه برای خارش پوست چیست؟

افراد مبتلا به خارش پوست بدن بهتر است توت فرنگی، موز، کیوی، خربزه، هندوانه، آناناس، انگور سفید را از رژیم غذایی روزانه حذف کنند و سیب، گلابی را جایگزین کنند.

دکتر خارش پوست
خارش بدن

برای خارش پوست بدن چه زمانی به پزشک مراجعه کنیم؟

بیشتر مواقع خارش به دلیل خشکی پوست بدن ایجاد می‌شود و با مصرف مرطوب کننده یا دوش آب گرم از بین می‌رود، اما اگر  با رعایت بهداشت شخصی و به کار بردن درمان خانگی از شدت خارش‌ها کم نشد، بهتر است به پزشک مراجعه کنید و علت اصلی خارش را پیدا کنید.

 

ویزیت آنلاین متخصص پوست و مو

۳.۵/۵ (۱۸ نظر)

منبع
drvaeztheconversationchildrenscoloradocloroxverywellhealth

تیم تولید محتوای پزشکی و سلامتی پذیرش۲۴

تیم تحریریه پذیرش۲۴ متشکل از پزشکان متخصص و پرستاران دارای مجوز، مترجمان و نویسندگان با تجربه در حوزه تولید محتوای پزشکی و سلامتی تمام تلاش خود را در جهت اطلاع رسانی و آگاهی سازی کامل و جامع در خصوص داروها، بیماری‌ها و سایر اطلاعات سلامتی برای استفاده عمومی کاربران پذیرش۲۴ از منابع معتبر علمی به کار می‌بندد.
guest
76 پرسش و پاسخ
بیشترین امتیاز
جدیدترین قدیمی ترین
Inline Feedbacks
نمایش همه نظرات
بیژن روزگار
بیژن روزگار
11 ساعت قبل

سلام من دوروزهست بدنم افتاده روخارش انگارزیرپوستم چیزی راه میرود، بایدچیکارکنم ممنون میشم، تاحالا اینطوری نبودم

مریم
مریم
1 روز قبل

سلام من حدود ۲ماه است درکارخانه کار میکنم دستگاهی که باهاش کار میکنم ضد وان داره دستام خیلی جوشهای بدی زده وتمام بدنم خارش شدیدی داره تنگی نفس گرفتم وسرفه های شدید تورا خدا راهنماییم کنید

فاطمه
فاطمه
3 روز قبل

من ۲ سال که خوارش کل پوست بدن دارم.
ومشکل کبد هم دارم،میخواستم بپرسم برای درمان باید چیکار کنم؟

فاطمه
فاطمه
3 روز قبل

کل بدنم میخاره و مریضی کبد دارم میخواستم بپرسم با چه راه حلی میتونم درمان شوم؟

فاطمه
فاطمه
در پاسخ به  فاطمه
3 روز قبل

میشه جواب بدین

کیانوش
کیانوش
6 روز قبل

سلام هروقت عرق میکنم یا سرما پوستم قرمز میشه خارش میگیره

محی
محی
6 روز قبل

سلام دکترجان خسته نباشید،من دو روزه خارش گرفتم فک میکنی ی چیزی تو زیر پوستم راه میره قسمتای مختلف بدنم میتونه از چی باشه؟
داروهای مصرف میکنم برای معدم

علی رضا
علی رضا
9 روز قبل

سلام خسته نباشید یه چندروزی هس بدنم خیلی خارش میدهد یه راهنمای می خاستم

سیما
سیما
9 روز قبل

با سلام من مدت یک ماهی هست که دردوپاهام خارش و قرمزی پیوستم شروع شده صورتم و دستام مسخره ولی قرمز نشده چه دلیلی میتونه داشته باشه البته اوایل کم بود به مرور زیاد شد خارش و قرمزی.

مقصود
مقصود
در پاسخ به  سیما
7 روز قبل

باعرض سلام چند وقتیه شب ها لباس در می آورم هر جفت پاهم از پایین زانوها خارش شدید میکنه از چی میتونه باشه تشکر از راهنمایی شما

سید علی
سید علی
12 روز قبل

سلام خسته نباشید
دو هفته ای هست که بدنم بدجور به خارش افتاده از سر تا پام شبها بیشتر میشه درحدی که نمیتونم بخوابم ، یک هفته تو باشگاه از مکمل و قرص دیانابول استفاده کردم و بدنم شروع کرد به خارش بعد دیگه نخوردم و قطع کردم بهتر شدم ولی کامل رفع نشد.
لطفا میشه راهنماییم کنین……

Sama
Sama
12 روز قبل

سلام من حدودا دوماه هست ک خارش شدید پوست دارم بیشتر تو قسمت ران ها تا ساق پا و میزان شدت خارش تو شب ها زیاد میشه چیکار کنم خیلی اذیت میشم لطفا راهنمایی نید

رضا
رضا
در پاسخ به  Sama
12 روز قبل

من پلاکت خون پایین امده بدنم هنگام خواب به شدت داغ وحرارت بالا می‌رود وبدن شروع بخارش مکنه

محمد سردار موسی
محمد سردار موسی
14 روز قبل

من بدن وقتیکه یه فعالیت انجام میدم میخاره یجور سیخ سیخ میزنه بدنم نمیدونم چرا

ترانه
ترانه
14 روز قبل

سلام من به مدت شش ماه خارش شدید پوستی داشتم بطوریکه تمام بدنم زخم و باعث ایجاد لکه شد. دوتا دکتر پوست رفتم گفتند اگزماست و درمان دائمی نداره و میتونم قرص کورتون مصرف کنم برا متوقف شدن خارش. یه بنده خدایی یه دمنوش گیاهی معرفی کرد که باعث شد خارش کلا متوقف بشه. با متوقف شدن خارش زخم ها و لکه ها بهبود پیدا کردند. دمنوش گیاه تاج خروس رو هرروز یه لیوان بخورین و مطمئن باشین کمتر از یک هفته نتیجه ش رو میبینین. اگه نظر من رو بخواین حداقل دوماه این دمنوش رو استفاده کنین. کلی خاصیت داره. میتونین سرچ کنین. امیدوارم همه سلامتی رو مجددا بدست بیارین چون خودم خیلی اذیت شدم امیدوار بودم این پیام کمکی باشه به دوستان گلم

علی
علی
در پاسخ به  ترانه
13 روز قبل

خدا خیرت بده خانوم. انجام بدم ببینم خوب میشم یانه مرسی

خسرو
خسرو
در پاسخ به  علی
8 روز قبل

باسلام مدتیه کمرم وروی باسنم خارش داره لطفاراهنمایی بفرمایید

فریما
فریما
در پاسخ به  ترانه
9 روز قبل

خدا خیرتون بده خانم ترانه منم فردا میخرم ببینم چطور میشه ممنونم

مهدی
مهدی
20 روز قبل

سلام نزدیک به یکماه است که بدنم دونهای مختلف میزنه و خیلی خارش دارم مخصوصا شبها

مهدی هاشم الحسینی
مهدی هاشم الحسینی
در پاسخ به  مهدی
14 روز قبل

سلام چند روزی هست که دانه های ریز روی بدنم ظاهر شده که بیشتر شبها به شدت میخاره باید چکار کنم

سوفیا
سوفیا
22 روز قبل

نئوتادین خیلی خوبه

جواب چی
جواب چی
در پاسخ به  سوفیا
14 روز قبل

خارش پوست دارم مچ پا سر دست خشکی دست دارو باکتری معده نخورم چربی و مدفرمین

سوفیا
سوفیا
22 روز قبل

بچه ها اگه بدنتون میخاره نئوتادین بخورید

سید علی
سید علی
در پاسخ به  سوفیا
12 روز قبل

چی هست؟

سید رضا
سید رضا
در پاسخ به  سید علی
9 روز قبل

سلام بدن خانمم خارش داره قرمز میشه ودونه دونه زی زانوهایش هم برفکی شده خیلی اذیت

معصومه رضازاده هستم از چالوس
معصومه رضازاده هستم از چالوس
28 روز قبل

سلام تقریباً یک هفته هست هر دو دستام به علت پوست کندن نارنج شروع به خارش گرفت الآنم مثل سوختگی شد و شب روزم یکی کلافه شدم خیلی خارش داره لطفاً راهنمایی کنیم

معصومه رضازاده هستم از چالوس
معصومه رضازاده هستم از چالوس
در پاسخ به  معصومه رضازاده هستم از چالوس
28 روز قبل

سلام رضازاده هستم از چالوس الان یک هفته هست دستام بخاطر پوست کندن نارنج خارش گرفت لطفاً راهنمایی کنین ممنونم

شاهسان
شاهسان
در پاسخ به  معصومه رضازاده هستم از چالوس
22 روز قبل

قبل از اینکه نارنج پوست بکنید حتما دستای خودرو با روغن نارگیل یا بادام چرب کنید تا پیش امد بدی نداشته باشه

پیلدایه
پیلدایه
1 ماه قبل

سلام خسته نباشید پدرم کل تنش میخاره نه قرمزمیشه نه کهیرمیزنه فقط خارش داره تریاک مصرف میکنه علتش چیه یاداروش چیه

محمد
محمد
در پاسخ به  پیلدایه
28 روز قبل

بر حسب تجربه میگم علت عمده خارش بدن مربوط به درست کار نکردن کبد است که نمیتونه سموم خون رو تصفیه کنه برای درمان هم رب انار به همراه رب لیمو و رب زرشک و رب غوره و عسل از هر کدوم یک قاشق غذاخوری در یک لیتر آب حل شود و در طی ۵_۶ساعت مصرف شود و مرتب دفع ادرار شود تا سموم از بدن خارج شود تا حداقل ۴۰روز یا بیشتر

Last edited 28 روز قبل by محمد
شاهسان
شاهسان
در پاسخ به  پیلدایه
22 روز قبل

با سلام عرض ادب خدمت شما و پدر بزرگوارتون این ی چیز طبیعیه با مصرف مواد مخدر در بدن جریان خون بیشتر میشه و گولبول های قرمز دوبرابر ترش میشه کافیه یک قرص لتروزن بهش بدین تا از خارش رها بشه

مممم
مممم
در پاسخ به  پیلدایه
12 روز قبل

پدرتون چون نشئه تریاک میشه بدنش بخارش میفته کمتر بکشه خوب میشه فقط از روی تجربه میگم چون مورد داشتیم

علی
علی
1 ماه قبل

سوال خسته نباشید من داخل گرما یا ورزش کردن کار کردن کمر با پهلو هام ی خارش شدید میگیره قرمز هم میزنه بعد باید سری برم ی جای سرد باز تا حالتم درست بشه بعد قرمزی بدنم میره خوب میشه چند بار دکتر رفتم فایده نداشته

زهرا گودرزی
زهرا گودرزی
1 ماه قبل

سلام سه روز بدنم خارش داره از سرم تا پام پوستم خیلی خشگ تیروئید کم کارم دارم علتش چیه خصوصا شب ها بیشتر میشه

منوچهر
منوچهر
در پاسخ به  زهرا گودرزی
25 روز قبل

کلیه هات رسوب داره سیر رنده کن با آب بخور

شاهسان
شاهسان
در پاسخ به  زهرا گودرزی
22 روز قبل

با سلام احتمالا اگ لاغر باشین کبدتون دچار مشکل شده اگ زیر چشاتون کبود احتمال ۸۰ درصد باید ب پزشک مراجعه کنید

یوسف علیزاده
یوسف علیزاده
1 ماه قبل

تورا به خدا به من جواب بدهید من بدنم خارش.داره ۲۰ سال پیش رفته بودم دکتر گفته بود ادویه شیر ادویه روب گوجه فرنگی نخورید چه دارویی بخورم

موسی ازدزفول
موسی ازدزفول
در پاسخ به  یوسف علیزاده
27 روز قبل

سلام ۴ساله خارش بدن دارم هر۳روزیک بارشربت هیدروکسیزین یاسیتیریزین میخورم تاآروم بشه.دکتررفتم.کبدم چرب نیست.مدتی ادویه وغذاهای حساسیتزا هم نخوردم.فایده نداشت.چیکارکنم؟

ابوالفضل
ابوالفضل
1 ماه قبل

سلام خسته نباشید من یه چند روزه خارش پیدا کردم لبم ورم میکنه بدنم جوش میزنه بعد یه ربع تا بیست دقیقه بعد بهتر میشه بعد از بین میره و فقط شب ها اینجوری میشم ماهی یه بار بعضی وقتا ۳ بار در ماه اعصابم خورد شده یه دارویی بگید که از بین بره لطفا

سینا
سینا
در پاسخ به  ابوالفضل
1 ماه قبل

ممکنه به خاطر مصرف کافیین باشه

حسین اکبرنیا
حسین اکبرنیا
1 ماه قبل

سلام بدنم شدید میخواره مخصوصا شبها بعضی وقتا بدنم قرمز میشه و ملتحب بعضی وقتا لبم ورم میکنه بزگ میشه واقعا دارم عذاب میکشم

حسین
حسین
در پاسخ به  حسین اکبرنیا
30 روز قبل

خوب خودتو بخاردن

موسی ازدزفول
موسی ازدزفول
در پاسخ به  حسین اکبرنیا
27 روز قبل

سلام حسین کلیه هاتوچک کن.

حسن
حسن
2 ماه قبل

سلام من چندساله خارش پوست دارم هرموقع خارش کنه باید ان را خون کنم بعدرحات میشوم

صباح
صباح
2 ماه قبل

سلام ببخشید بدنم نکته نکته قرمز میشه خرشت داره چکار کنم تشکر

سعید
سعید
2 ماه قبل

سلام ..من ۳۶ساله هستم حدود چهار روزه بعضی وقتا بصورت پراکنده کل جاهای برنم ی جوری خیلی نارین یا کوچیک خارش پیدا میکنه میخاستم بپرسم چکار کنم

مژگان
مژگان
2 ماه قبل

سلام خسته نباشید من چهارروزه ازصورت وگلو وقفسه سینه ام خارش داره

شاهسان
شاهسان
در پاسخ به  مژگان
22 روز قبل

بخاطر لباسی ک پوشیدی و چهار روز درنیاوردی لباستو عوض کن بدنتو چرب کن با روغن بادام درست میشه

لیلا
لیلا
2 ماه قبل

سلام خسته نباشید پوست بدن مادر شوهرم قرمز شده وخیلی خارش داره دقیقا قفسه سینه اش،فقط اینطور شده دکتر هم رفتن ولی خوب نشده واسه درمانش چیکار کنن?

عدالت
عدالت
3 ماه قبل

سلام من جراحی صفرا کردم و قرص اوراسیا ۳۰۰ میخورم هم خارش دارم هم موی سرم میریزه چکار بکنم

سکینه شاهسون قره غونی
سکینه شاهسون قره غونی
4 ماه قبل

سلام خسته نباشید خارش بدن گرفتم شدیدروزها کم ولی شبها داِغ میشم روپام داِغ میشه خارش دارم دکترم رفتم بهترنشدم آمپول زده دارودادهنوزم همینطوری هستم احصاب منوخوردکرده شبها خواب ندارم

شاهسان
شاهسان
در پاسخ به  سکینه شاهسون قره غونی
22 روز قبل

لطفا برو زیر دوش اب سرد

سکینه شاهسون قره غونی
سکینه شاهسون قره غونی
4 ماه قبل

سلام من روزهابدنم کم خارش داردولی شبها زیاد

متین
متین
4 ماه قبل

سلام خسته نباشید دوتاپسرم دارم هردودوچار خارش شدن دکتر بردم امپول زدن ولی الان دوهفته هسته پسر کوچکم که ۹سالش هسته خیلی داره ادیت میشه کل بدنش ریخته باید چه کارکنم ممنون میشم کمکم کنید

شاهسان
شاهسان
در پاسخ به  متین
22 روز قبل

سلام از تخم مرغ و بادمجان تخم افتاب گردان و خوارکی های ک طب گرم دارن استفاده نکن مخصوص پفک و چیپس

حمید
حمید
4 ماه قبل

سلام نیمه شب تان بخیر روی شکم خارش زیادهست ران پاهایم خارش زیادحتی به خواب هم نمیروم مردهسم سن۶۰سال دارم خواهش می‌کنم راهنمایی کنیدمن را

رینا
رینا
4 ماه قبل

سلام شبتون بخیر، داداشم خارشبوستی شدیدی داره به طوری که خون میادچیکار کنیم تا خوب بشه

شاهسان
شاهسان
در پاسخ به  رینا
22 روز قبل

سلام چندسالشون و از چ خوارکی های استفاده میکنن؟

محمد مخمل باف
محمد مخمل باف
4 ماه قبل

با سلام حدود سه چهار ماهه که قسمت کوچکی از بدنم در پشت قفسه سینه کنار ستون مهره ها دچار خارش شده بدون هیچ جوش یا علامتی با تشکر

محمد مخمل باف
محمد مخمل باف
4 ماه قبل

با سلام مدت دوسه ماه میشود که قسمت پشت بدنم سمت راست ستون مهره ها دچار خارش شده بدون هیچ علامتی نه قرمزی نه جوش و به اندازه حدودا ده سانت . با تشکر

آقاجانی هستم
آقاجانی هستم
در پاسخ به  محمد مخمل باف
19 روز قبل

سلام تمام بدنم خارش گرفته حتی توی سرم اینقدر کله مو خارش دادم سوز میده چه بخورم آرام شم علت چی میتونه باشه تری گلیسرید بالاست کم خونی هم دارم.ممنون میشم راهنمایی کنید

آقاجانی هستم
آقاجانی هستم
در پاسخ به  آقاجانی هستم
19 روز قبل

سلام تمام بدنم خارش گرفته حتی توی سرم اینقدر کله مو خارش دادم سوز میده چه بخورم آرام شم علت چی میتونه باشه تری گلیسرید بالاست کم خونی هم دارم.ممنون میشم راهنمایی کنید

ابوالحسن صانعی
ابوالحسن صانعی
5 ماه قبل

سلام و خسته نباشید… یکساله بدنم خارش گرفته و عصبیم کرده……ازمایش خون ۱ بار و تست تخصصی انجام دادم وسونوگرافی کلیه وکبد و…انجام دادم چیز خاصی ارولوژی یافت نکرد….
دکتر عمومی که پوست و مو هم هست رفتم ودوباره ازمایش انجام دادم و تست الرژی که به کلینیک معرفی بشم ولی چیزی یافت نشد….مقداری دارو تجویز کرد و مصرف کردم کمی بهتر شد ولی دوباره شروع شده وکلافه شدم….خودبخود پوست در نواخی مختلف خارش گرفته وقرمز میشه و با خاراندن دونه دونه میشه وهمراه با سوزش…….واقعا عصبیم کرده و نگران…..لطفا راهنمایی کنید..پماد لوسیون بتامتازون گرفتم وبه نواحی میمالم فعلا…..واقعا کلافه شدم….موندم چه کنم؟

یا علی
یا علی
در پاسخ به  ابوالحسن صانعی
3 ماه قبل

طب اسلامی درمان های خوبی داره در این مورد خیلی هم ارزان و در دسترس هست داروهاش
نمایندگی طب اسلامی در همه شهرها هست سرچ کنید میاد

مرضیه بدیعی
مرضیه بدیعی
5 ماه قبل

سلام خوبی خسته نباشید الآن به مدت یکسال هست که خارش کل بدن گرفتم اینقدر میخارونم که جوش می‌زنم خیلی اعصابم خورد شد ه

نرگس
نرگس
5 ماه قبل

دوستان روغن گلیسیرین برا تسکین خارش پوست خیلی خوبه

سپیده
سپیده
6 ماه قبل

سلام بدن من بشدت خارش داره قسمت تناسلی. مقعد گردن قسمت سینه داخل ارنج شکم و جای بخیه سزارین و زندگیم مختل شده نمیدونم چرا اینطوری شدم نزدیک یکسال لطفا راهنماییم کنید لطفا

ساناز
ساناز
در پاسخ به  سپیده
5 ماه قبل

سلام خسته نباشید یهو کل بدنم شروع کرده به خارش و‌کهیر کرونا هم گرفتم حس میکنم التهاب داذه بدنم چیکار کنم

سلام خسته نباشید من بدلیل گلو درد رفتم دکتر به من
سلام خسته نباشید من بدلیل گلو درد رفتم دکتر به من
در پاسخ به  ساناز
1 ماه قبل

من بعد از زدن دوعدد پنی سلین بعد از دوروز تمام بدنم خارش گرفته

Nzi.zarei
Nzi.zarei

حساسیت داشتی فک کنم

سعیده
سعیده
در پاسخ به  سپیده
23 روز قبل

سلام شاید به گلوتن حساسیت دارید یه آزمایش بدین

رضوانی
رضوانی
در پاسخ به  سعیده
17 روز قبل

سلام چند روز هست بدن من خارش می کند کدام دارو بهتر هست؟

سپیده
سپیده
6 ماه قبل

سلام میشه جواب بدین

مریم
مریم
در پاسخ به  سپیده
5 ماه قبل

سلام چندسال هست بدنم مخصوصاشباخارش داره مخصوصاپشت باسن وبازوهام علت چیست

شاهسان
شاهسان
در پاسخ به  مریم
22 روز قبل

اگ ورزش میکنی و اضافه وزن داری احتمالا داره چربی سوزی میکنه و لاغر میکنی توجه داشته باشی ایتم ورزش خودرو عوض کنید اگ خیلی اذیت میشید

طاها
طاها
در پاسخ به  سپیده
10 روز قبل

سلام
شبها بدنم پشت گوشم خارش شروع میشه تا کمر و باسن و ساعد دست ی دونه قرص هیدروکسی زین مصرف میکنم تا ۲ روز خارش برطرف میشه و حدود روز سوم خارش شروع میشه
لطفا جواب بدین دلیلش چی میتونه باشه

دکمه بازگشت به بالا