promote
بازگشت به سوالات

گوش درد و گلو درد در کرونا

سوال شده 23 فروردین 1399 در

عفونی

توسط زهرا
307258 بازدید

سلام من یک روزه که گلودرد و گوش درد دارم! توی گلوم احساس چرک میکنم و گوشمم درد میکنه! تنگی نفس و تب و سرفه ندارم! ایا این نگران کنندست؟!

مخفی کردن نظرات کاربران
08 آذر 1399

سلام آزیترو مایسین برای درمان گلو درد منعی نداره؟

 

15 آذر 1399

سلام منم دارم،شما کرونا داشتین؟

16 دی 1399
مادر من زیر حلقش طرف سمت راست و چپ گلویش درد میکنه آیا کرونا است یا نه؟؟
قبل
گوش درد از علائم کرونا هست؟: سلام وقت به خیر،من حدود چهارروز هست گوش درد شدید دارم یک طرف صورتم گوشم وگلوم به شدت درد داره،حتی نمیتونم به صورت وگوشم دست بزنم،حالت تهوع واستفراغ دارم،تب 37/7درجه،لرز شدید و سردرد،اینا علائم عفونت گوش هست یاکرونا
قبل
گلو درد و گوش درد در کرونا:

با سلام من پنج روز هست تست کرونام مثبته و گلودرد و گوش درد امانمو بریده دیگه هیچی نمیتونم بخورم این درد تا کی ادامه داره؟ 

نمایش 90 نظر قبلی
نظر
پاسخ به این سؤال
اگر اقدامی روی این پاسخ انجام گرفت مرا از طریق ایمیل باخبر کن
نظر شما برای این سوال:
اگر اقدامی روی این پاسخ انجام گرفت مرا از طریق ایمیل باخبر کن

3 پاسخ
طب سنتی
4.5
( 5 نظر )
به 1148 سؤال پاسخ داده

+3 امتیاز
با سلام. در مرحله جدید بیماری کرونا برخی از بیماران با گوش درد و عارضه های کاهش شنوایی مواجه می‌شوند اما به تنهایی نمی‌تواند علامت کرونا باشد و در کنار سایر علائم کرونا خود را نشان می‌دهد. در حال حاضر بین ۱۰ تا ۱۵ درصد بیماران کرونایی دچار این علامت می‌شوند و برای اظهار نظر قطعی در مورد ابتلا به بیماری کرونا نیاز به در نظر گرفتن مجموعه علائم بالینی و تست های تشخیصی این بیماری است.
مخفی کردن نظرات کاربران
01 بهمن 1399
عفونت لوزه هست این منم شدم باید حتما به پزشک مراجعه کنید چون بیشتر میشه
01 بهمن 1399
منم همین مشکل دوستان را داشتم،دکترهم رفتم خوب نشد،آب نمک غرغره کردم بعدازمدتی دونه سفید نبود،بعدازچندروزتب ولرز وسرفه داشتم رفتم دکترگفت تست کرونا بگیر گرفتم مثبت بود،بعدازدوروزکه متوجه شدم کرونا گرفتم باز این دونه نمایان شد ولوزم هم کبودشد
01 بهمن 1399
باسلام منم همین علائم را دارم .دوبار دکتر شنوایی رفتم ولی بهم پیشنهاد آزمایش نداده و منم انجام ندادم فقط دارو تجویز کردن .تا بحال هم سابقه نداشتم این سه ماه تابستون واقعا تا الان که مهر ماه است از ناحیه گلو وگوش وکیپ شدن گوشم عذاب می کشم .دوبار هم پیش متخصص عمومی رفتم .ولی فرقی نکردم .
01 بهمن 1399
کسی که کرونا میگیره همه علایمی که شایع شده داره مثلا گلو درد ،سرفه، گوش درد ،حالت تهوه ،تنگی نفس، درد پا، تب ولرز ،عطسه، سوزش چشم، گرفتگی بینی، کوفتگی وخستگی،آبریزش بینی،درد بدن و... رو داره یا فقط چند تاشون؟
01 بهمن 1399
سه روزه که گوش درد و گلو درد دارم بعضی ساعتها بهترم اما بیشتر روز ناراحتم،معمولا یه گوشم و یه طرف گلوم ناراحته اما گاهی دو طرف هم‌درگیر میشه.بعضی ساعتها هم شونه هام و پشتم درد دارم یه درد فشاریه تو یه نقطه که اونم در تمام‌روز نیست، خیلی کم بیرون‌میرم ولی اگه برم حتما ماسک‌میزنم و نکات بهداشتی رو رعایت میکنم میتونه این علایمی که گفتم کرونا باشه؟
داخلی
4.5
( 5 نظر )
به 15 سؤال پاسخ داده

+1 امتیاز
سلام علایم فوق ارتباط زیادی با بیماری کووید19 و کرونا ندارد . بهتر است جهت بررسی تکمیلی و معاینات کامل تر به پزشک مراجعه نمایید .
مخفی کردن نظرات کاربران
01 بهمن 1399
سلام،خواستم بگم بهتره برين دكتر و گوشتون رو شستشو بدين،من هم همين مشكل رو حتي حادتر داشتم با شستشوي گوش درست شد .خيلي آزاردهنده بود.
01 بهمن 1399
سلام منم فقط گلودردم بنظرتون کرونا هستش
01 بهمن 1399
دختر۶ساله ام ۲هفته است سردرد وشکم درد داره ایاعلایم کروناست ؟دکترکواموکسی کلاو۳۱۲ وایپوپروفن بهش داد خوب نشد
01 بهمن 1399
منم دوروز که گلو درد دارم نمیتونم چیزی رو قورت بدم آیا نشانه کروناست؟
01 بهمن 1399
اصلا نگران نباشید بخاطر فصل پاییز گوش درد گلو درد من که هر سال پاییز این گوش درد لعنتی میاد سراغم واقعا یه نوع عذابه چند روز باهاش درگیرم، خودتون درمان کنید و توکل به خدا کنید خوب میشه انشاالله
4.5
( 5 نظر )
به 3 سؤال پاسخ داده

0 امتیاز

سلام دوست عزیز

گوش درد همراه گلو درد نشانه این است که عفونت گلو شدید بوده و به گوش ها سرایت کرده در این صورت پزشکان برای درمان گوش درد و گلودرد سراغ آنتی بیوتیک های قوی تر و تزریقی برای درمان سریع تر و بهتر می روند. 

همانطور که خانم دکتر زارع خاطر نشان کردند، از علائم جدید بیماری کرونا که در تعدادی از بیماران پیدا شده است گوش درد و کاهش سطح شنوایی است. گفتنی است در بیمارانی که بهبود یافته اند این کاهش شنوایی در مدت زمانی بین دو یا سه هفته بهبود یافته و بیمار شنوایی خود را بازیافته است.

در هر حال جهت حصول اطمینان، بهتر است تست های مرتبط را گرفته و برای اطلاعات بیشتر پیشنهاد می‌کنیم مقاله مجله پزشکی پذیرش24 در مورد روش درمان گوش درد را مطالعه فرمایید.

پیرمردی که گوش درد دارد

مخفی کردن نظرات کاربران