علت‌های خونریزی چشم و راه‌های درمان آن

عوامل خونریزی چشم و درمان آن

خونریزی چشم چیست؟

خونریزی چشم عارضه‌ای است که در اثر پاره شدن یا شکسته شدن رگ‌های خونی در چشم ایجاد می‌شود. معمول‌ترین نوع خونریزی در زیر ملتهمه‌ی چشم ایجاد می‌شود که عارضه‌ای بی ضرر است و بدون تاثیر بر بینایی فرد بعد از چند روز از بین می‌رود.

علائم خونریزی چشم چیست؟

خونریزی در چشم با قرمز شدن قسمت سفید رنگ چشم بروز می‌کند. این التهاب و پارگی ممکن است در یک قسمت کوچک چشم و به صورت نقطه‌ای ایجاد شود یا این‌که کل چشم را فرا بگیرید. با مشاهده‌ی عکس خونریزی چشم می‌توانید متوجه نشانه‌های این عارضه شوید.

انواع خونریزی چشم کدام است؟

خونریزی در چشم بر اساس محل ایجاد خونریزی و علائم آن به سه نوع  تقسیم بندی می‌شود.

خونریزی ملتهمه

ملتهمه بخش شفاف و سفید رنگ چشم است که بیرونی‌ترین قسمت چشم را تشکیل می‌دهد. رگ‌های خونی ریزی که در قسمت زیر ملتهمه قرار دارد به‌علت‌های مختلفی ممکن است دچار پارگی و آسیب شود و چشم قرمز شود. این نوع از خونریزی نسبت به انواع دیگر بی‌خطر است و خود بخود بهبود می‌یابد.

خونریزی هایفما

خونریزی بین عنبیه و مردمک چشم خونریزی هایفما است که موجب آسیب و پارگی در رگ‌های خونی می‌شود. مشخصه‌ی اصلی این خونریزی دردناک بودن آن است، علامتی که در خونریزی ملتحمه احساس نمی‌شود.

خونریزی عمیق چشم

مواقعی که زجاجیه یا لکه‌ی زرد که بخشی از شبکیه است دچار خونریزی شود چشم متورم می‌شود، فرد احساس پری و فشار در چشم دارد و دید رنگ‌ها با مشکل مواجه می‌شود.

علت خونریزی چشم

علت خونریزی چشم چیست؟

خونریزی چشم به دلایل مختلف ایجاد می‌شود و نمی‌توان یک علت را برای آن در نظر گرفت. موارد زیر دلایل خونریزی چشم است.

خونریزی چشم به علت گرد و غبار

اجسام خارجی ریز و گرد و غباری که وارد چشم می‌شود ناخودآگاه باعث می‌شود دستانمان را به سمت چشم ببریم و چشم‌ها را بمالیم. در اثر این مالش ممکن است رگ‌های خونی زیر ملتهمه چشم دچار آسیب شود و خونریزی خفیفی کند. بر اثر این خونریزی چشم قرمز می‌شود ولی بعد از چند ساعت یا چند روز قرمزی از بین می‌رود.

خونریزی چشم به‌علت تلاش برای بهتر دیدن

افرادی که به جایی خیره می‌شوند و برای بهتر دیدن اجسام بر روی نقطه‌ای تمرکز می‌کنند در واقع به رگ‌های خونی فشار می‌آورند. فشار ایجاد شده در رگ‌ها باعث شکسته شدن یا پاره شدن آن‌ها و ایجاد خونریزی می‌شود.

خونریزی چشم در اثرگریه گردن

گریه کردن و فشار به چشم در اثر خروج اشک باعث سوزش چشم و سرخی آن می‌شود. در واقع رگ‌های خونی زیر ملتهمه با گریه دچار التهاب می‌شوند و باعث تغییر در رنگ ملتهمه می‌شود.

خونریزی چشم در اثر بلند کردن اجسام سنگین

بلند کردن اجسام سنگین که خارج از توان فرد باشد علاوه بر این‌که باعث فشار به مهره‌های ستون فقرات و درد ماهیچه‌ها می‌شود، سبب ایجاد فشار مضاعف بر رگ‌های خونی چشم هم می‌شود.

خونریزی چشم در اثر آلرژی

آلرژن‌ها یا مواد حساسیت‌زا باعث بروز واکنش بدن می‌شود. این واکنش‌ها شامل عطسه، سرفه، آبریزش از چشم و بینی و سرخی چشم‌ها است. خونریزی در اثر آلرژی یک عارضه‌ی خفیف است و با مصرف داروهای آنتی‌هیستامین و دوری از عوامل آلرژن بعد از چند روز از بین می‌رود.

خونریزی چشم در اثر تغییر فشار چشم

بالا رفتن فشار چشم سبب گشاد شدن عروق خونی زیر ملتهمه و پاره شدن آن‌ها می‌شود. فشار چشم در اثر موارد زیر بالا می‌رود.

 • بالا رفتن در ارتفاع با پرواز هوایی یا ترن هوایی
 • انجام حرکات یوگا و فشار به چشم در اثر بسته بودن طولانی مدت چشم
 • خونریزی چشم به علت پر فشاری خون

بالا رفتن فشار خون در رگ‌ها عارضه‌ی خطرناکی است که موجب آسیب‌های قلبی عروقی در بدن می‌شود. علاوه بر آن پر فشاری خون بر مغز، کلیه و حتی چشم تاثیر دارد. این عارضه باعث صدمه به ساختارهای چشم که رگ خونی دارند مانند شبکیه و ملتحمه می‌شود، حتی ممکن است بافت عدسی را هم که فاقد رگ خونی است را تحت تاثیر قرار بدهد. خونریزی شبکیه چشم در اثر فشار خون بالا اگر مورد بی‌توجهی قرار بگیرد بینایی فرد را از بین می‌برد.

خونریزی چشم به علت مشکلات گوارشی

اختلالات در دستگاه گوارش مانند استفراغ ، گرفتگی‌های شکمی و مسمومیت‌های غذایی یکی دیگری از علت‌های خونریزی و پاره شدن رگ‌های خونی چشم است.

خونریزی چشم به علت دیابت

خونریزی چشم دیابتی در اثر بالا رفتن قند خون ایجاد می‌شود. در بیماری دیابت بدن توانایی استفاده و سوزاندن قندخون را ندارد به همین دلیل میزان بالای قند خون باعث ورم شبکیه و آسیب به آن می‌شود. کنترل نکردن میزان قند خون ممکن است باعث رتینوپاتی دیابتی شود که در آن رگ‌های اضافی در شبکیه ایجاد می‌شود و خونریزی این رگ‌ها حتی بینایی چشم را هم از بین می‌برد.

تزریق داخل چشمی برای افراد مبتلا به دیابت

گروهی از افراد مبتلا به رتینوپاتی دیابتی نیاز به تزریق داخل چشمی دارند. در این روش از آمپول خونریزی چشم در قسمت پشت شبکیه برای بهبود عارضه‌های عروقی و التهابی چشم استفاده می‌شود.

آیا خونریزی چشم و کرونا ارتباطی به هم دارند؟

کویید ۱۹ عامل ویروسی بیماری کرونا است که به تازگی به صورت پاندمی تعداد زیادی از افراد را مبتلا کرده و موجب مرگ و میر گسترده‌ای شده است. کرونا یک بیماری تنفسی است و با نشانه‌هایی شبیه به سرما خوردگی بروز می‌کند. افراد مبتلا به کرونا تب و لرز، خستگی، درد اعضای بدن، سردرد، گرفتگی گلو و اسهال دارند. بین ۱ تا ۳ درصد مبتلایان هم دچار قرمزی چشم به علت خونریزی می‌شوند.

تشخیص علت خونریزی چشم

تشخیص علت خونریزی چشم چگونه است؟

تشخیص علت خونریزی چشم توسط پزشک انجام می‌شود. اولین اقدام پزشک تهیه‌ی شرح حال از بیمار است. برای این‌کار پزشک سوالات زیر را از بیمار می‌پرسد.

 • از چه زمانی چشم‌ها سرخ هستند؟
 • آیا قبلا هم سابقه‌ی قرمزی چشم‌ها را داشته اید؟
 • آیا دارویی مصرف می‌کنید یا بیماری خاصی دارید؟
 • آیا ضربه یا آسیبی به چشم شما وارد شده است؟

متخصص چشم پزشکی بعد از جمع بندی پاسخ سوالات فوق  فشار خون بیمار را اندازه گیری می‌کند و چشم را معاینه می‌کند. معاینه چشم با گشاد کردن مردمک چشم با قطره، سونوگرافی چشم و سی تی اسکن انجام می‌شود.

راه‌های درمان خونریزی چشم چگونه است؟

خونریزی چشم درصورتی که با درد همراه نباشد عارضه‌ای خطرناک نیست و نیاز به درمان‌های تخصصی ندارد، بااین‌حال برای سرعت بخشیدن به درمان می‌توان اقداماتی را انجام داد.

درمان خانگی خونریزی چشم

درمان خونریزی چشم را می‌توانید بدون مراجعه به پزشک در منزل انجام دهید. روش‌های زیر برای کاهش خونریزی خفیف و رفع سرخی چشم پیشنهاد می‌شود.

درمان خونریزی چشم با کمپرس سرد

کمپرس سرد می‌تواند خونریزی را تسکین دهد و قرمزی چشم‌ها را رفع کند. در این روش یک تکه یخ را داخل پلاستیک و روی چشم بسته بگذارید یا یک قاشق را به مدت ۱۵ دقیقه داخل فریزر قرار دهد و بعد از سرد شدن روی چشم بسته فشار دهید. البته فشار خیلی کم باشد و موجب آسیب بیشتر به چشم نشود و فقط سرما را انتقال دهد.

درمان خونریزی چشم با خیار

یکی از درمان‌های گیاهی موثر که التهاب و سرخی چشم را کم می‌کند خیار است. برای استفاده از این روش چند حلقه خیار آماده کنید، دراز بکشید و چشمان خود را ببندید و حلقه‌های خیار را روی چشم قرار دهید. این کار را به مدت ۱۵ دقیقه انجام دهید.

درمان خونریزی چشم با چای سبز

چای سبز گیاهی است که حاوی آنتی‌اکسیدان بالایی است. چکاندن چند قطره از آن داخل چشم می‌تواند التهاب و خونریزی چشم را رفع کند. پس کمی چای سبز دم کنید و بعد از سرد شدن دو قطره از آن را داخل چشم بچکانید و چشم را به مدت ۱۰ دقیقه بسته نگه دارید.

یک روش دیگر هم استفاده از چای کیسه‌ای است. کیسه‌ی چای سبز را به مدت نیم ساعت داخل فریزر قرار دهید تا خنک شود و بعد آن را خارج کنید و به مدت نیم ساعت روی پلک بسته قرار دهید.

درمان خونریزی چشم

درمان خونریزی چشم با گلاب

گلاب خاصیت ضد باکتری دارد و برای درمان عارضه‌ی چشمی و پوستی موثر است. ممکن است استفاده از آن داخل چشم مشکلات و آسیب‌ها را بیشتر کند، بنابراین توصیه می‌کنیم یک پنبه‌ی آغشته به گلاب را روی پلک بسته به مدت ۱۵ دقیقه قرار دهید. این روش را دو مرتبه در روز صبح‌ها و شب‌ها انجام دهید.

درمان خونریزی چشم با شیر

استفاده از پنبه‌ی آغشته به شیر بر روی پلک‌های بسته هم یک روش درمان فوری خونریزی چشم است. با ملتهب شدن چشم‌ها می‌توانید از این روش استفاده کنید.

درمان خونریزی چشم با آب گل یاسمن

گل یاسمن تسکین‌دهنده‌ی خونریزی داخل چشم است. برای استفاده از آن باید چند عدد گل یاسمن را به مدت ۱۰ساعت داخل یک لیوان بیندازید و بعد از این زمان گل‌ها را خارج کنید و چند قطره از آب را داخل چشم بچکانید.  این روش را سه بار در روز و هر بار دو قطره داخل چشم انجام دهید.

درمان پزشکی خونریزی چشم

پزشک برای رفع خونریزی که خفیف است و فقط چشم را سرخ کرده است از قطره‌‌ی فنیل افرین استفاده می‌کند. در مواردی هم که علت بیماری‌های دیگر مانند فشار خون بالا یا دیابت باشد داروهایی برای کنترل این بیماری‌ها به فرد می‌دهد.  قطره‌های بی‌حس کننده‌ی درد یا آنتی‌بیوتیک برای کنترل عفونت چشمی هم از موارد دیگری است که در صورت نیاز تجویز می‌شود.

در مواردی هم ممکن است مجرای اشک یا قسمتی از چشم نیاز به جراحی داشته باشد.

کسانی که خونریزی چشم دارند چه داروهایی را نباید استفاده کنند؟

استفاده از برخی داروها موجب تشدید خونریزی می‌شود، بنابراین برای قطع خونریزی چشم  نباید داروهای زیر را استفاده کنید.

چگونه از بروز خونریزی چشم پیشگیری کنیم؟

پیشگیری از خونریزی چشم با اقدامات و روش‌های ساده صورت می‌گیرد.

 • قبل از خواب لنز را از چشم خارج کنید.
 • از لنز آلوده استفاده نکنید و حتما آن را استریل کنید.
 • دست آلوده به چشم نزنید.
 • فشار خون و قند خون را کنترل کنید.
 • هنگام خوابیدن سر را بالاتر از بدن قرار دهید.

برای خونریزی چشم چه زمانی به پزشک مراجعه کنیم؟

خونریزی چشم عارضه‌ای است که خودبخود بعد از چند روز از بین می‌رود. اما اگر طی این زمان قرمزی چشم‌ها برطرف نشود و با آسیب‌ها و علائم زیر همراه باشد باید نزد پزشک با تخصص‌هایی مثل متخصص بیماری‌های سطح چشم یا متخصص بیماری‌های قرنیه و خارج چشمی بروید.

 • صدمه و آسیب فیزیکی به چشم وارد شود.
 • فرد بیمار سابقه‌ی فشار خون بالا داشته باشد.
 • تغییرات در بینایی مانند تاری دید یا دوبینی
 • قرمزی در هر دو چشم همزمان رخ دهد.
 • چشم‌ها به لمس حساس شوند.
 • کبودی یا تورم در چشم‌ها مشاهده شود.
 • درد چشم همراه با خونریزی احساس شود.

استفاده از سایت و اپلیکیشن پذیرش ۲۴ بسیار ساده است و برای همه قابل استفاده است. درصورتی‌که مشکل خونریزی چشم دارید و امکان مراجعه حضوری نزد پزشک ندارید می‌توانید از طریق پلتفرم مشاوره آنلاین پذیرش ۲۴ با پزشک آنلاین چشم پزشک مشورت کنید و از راه‌های درمان این عارضه مطلع شوید.

گفتگوی آنلاین با متخصص چشم

۳.۱/۵ (۱۰ نظر)

منبع
case.eduehlion.comen-med.tau.ac.ilwww.asriran.comwww.nayrika.comretinclinic.com

تیم تولید محتوای پزشکی و سلامتی پذیرش۲۴

تیم تحریریه پذیرش۲۴ متشکل از پزشکان متخصص و پرستاران دارای مجوز، مترجمان و نویسندگان با تجربه در حوزه تولید محتوای پزشکی و سلامتی تمام تلاش خود را در جهت اطلاع رسانی و آگاهی سازی کامل و جامع در خصوص داروها، بیماری‌ها و سایر اطلاعات سلامتی برای استفاده عمومی کاربران پذیرش۲۴ از منابع معتبر علمی به کار می‌بندد.
guest
90 پرسش و پاسخ
بیشترین امتیاز
جدیدترین قدیمی ترین
Inline Feedbacks
نمایش همه نظرات
زارعی
زارعی
9 ماه قبل

سلام و عرض ادب مادرم در اثر فشار خون بالا و ناراحتی چشمش دچار خونریزی شدا و لکه قرمز رنگی درون چشمش هست ایا با مصرف قطره نفازولین حل میشود ؟؟؟؟ راه درمانش چیست ؟؟

رشیدی
رشیدی
در پاسخ به  زارعی
9 ماه قبل

سلام دیشب. پدرم. در خواب چشمش خونی شده چیکار باید بکنیم؟

مهدی
مهدی
در پاسخ به  رشیدی
4 ماه قبل

سلام اقای دکتر وقت بخیر الان دو روز یک لک خونی قسمت سفیدی چشم دارم درد نمی کنه سابقه چنین عارضه را اصلان نداشتم من الان در یک موقعیت غیر قابل دسترسی به پزشک چشم دارم هم از نظر مالی دچار مشکل هستم دور از وطنم هستم خواهشا من را رهنمایی کنید با تشکر فراوان کوچک شما مهدی

غفاری
غفاری
در پاسخ به  مهدی
3 ماه قبل

با سلام و احترام
من از ۹مهرماه داخل چشم راستم(مردمک) لکه‌ای سیاه رنگ بوجود آمده که با حرکت به هر طرف حرکت می‌کند و به نظر مایع میباشد و چند جلسه به پزشک شبکیه مراجعه کردم ولی داروئی نداده اند و می‌گویند که باید خونریزی فروکش نماید تا علت خونریزی مشخص شودو داخل چشم دیده شود و تا امروز که ۲۶ مهر میباشد تغییری نکرده و با چشم چپم هم کمی تار میبینم من داروی آسپرین۸۰ و کاردیلول۶.۲۵وچربی خون و نقرس و تیروکسین۰.۱مصرف میکنم اما پزشک سوال نکرده است که بدانم مصرف کنم یا نه

فهیمه
فهیمه
در پاسخ به  غفاری
1 ماه قبل

سلام ببخشید منم هم همین مشکل شما رو دارم بهتر شدید شما چه درمانی انجام دادین

امیر علی
امیر علی
9 ماه قبل

من ۱۲ساله هستم پسر خاله ام با پا زد تو چشمم الان یکم خون ازش میاد مثل یه لکه هست.
به نظرتون خطرناک هست

احمد
احمد
در پاسخ به  امیر علی
9 ماه قبل

پسرم چشمش ضربه خورده خونریزی کرده بااستفاده ازچندتاقطره وآب مقطربعدازچندروز امروزسفیدی چشمش زردشده یعنی درحال بهبودهس ؟

مریم یاوری
مریم یاوری
11 ماه قبل

سلام وقت بخیر خانم یاوری هستم دیابت دارم یکسال پیش متوجه تاری دید شدم به پزشک مراجع کردم گفتن رگهای چشم خونریزی کرده ۵بار تا الان بیمارستان تزریق انجام دادم ولی دیدم بهتر نشده آیا بازم انجام بدم یا درمان دیگه ایی هست لطفا راهنمایی کنین

مریم یاوری
مریم یاوری
11 ماه قبل

سلام وقت بخیر من تاحالا۵بارتزریق چشم انجام دادم اماهنوزچشمم خوب نشده راه حل دیگه واسه درمان وجودنداره

مجید عبایی
مجید عبایی
9 روز قبل

سلام، همسرم دیابت دارن و خونریزی شبکیه چشم ولی الان چندماهی هست که مرتب وپشت سرهم چشماشون خونریزی میکنه تزریق و لیزر هم می‌کنند ولی بهبودی حاصل نشده لطفا راهنمایی بفرمایید، متشکرم

مجتبی راد
مجتبی راد
9 روز قبل

دروود
دوبار دچار پارگی پشت شبکیه شده بودم و بعد از مراجعه به پزشک پروپرانولول ۱۰ تجویز شده و هر بار بعد از گذشت تقریبا یک تا دو ماه خوب میشدم .چند سالی مشکل نداشتم ولی متاسفانه دوباره به همون مشکل برخوردم.آیا باید قرصمو دائم استفاده کنم یا نه
لطفا راهنمایی بفرمائید
ممنون

مریم
مریم
15 روز قبل

باسلام آقای خونریزی چشم به سردردهای میگرن مربوط میشه

فاطمه خواربار
فاطمه خواربار
24 روز قبل

سلام دکتررفتم گقتن که چشمم خونریزی کرده اگردیربرای آمپول چشم اگردیرتربشه بزنم خطرداره

فاطمه
فاطمه
1 ماه قبل

سلام من داداشم درهین تصادف ی چشمش دچاره افتادگی پلک شده واصلا دید نداره دکترا میگن رگ چشمش پاره شده ایادرمان داره؟

فاطمه علایی
فاطمه علایی
2 ماه قبل

باسلام و خدا قوت .برای از بین بردن خونریزی چشم از نوع هایفما برا آماده شدن ترزیق چه راهکاری وجود دارد.سپاس از شما

حسینی
حسینی
2 ماه قبل

سلام خسته نباشید بنده خانمی ۵۸ساله هستم حدود دوماه هست هر دو سه روز یک بار چشم من خونریزی می‌کند ‌داخل سفیدی پرخون می‌شود ‌قطره لوتومکس میریزم ‌کم می‌شود ‌دوباره شروع می‌شود بنده هفت تا دکتر چشم پزشک مراجعه کردم همه میگویند مشکلی نیست ولی خوب اگر مشکل ندارد ‌فشار خون ندارم فشار چشم هم ندارد پس مشکل چه هست ممنون میشوم راهنمایی بفرمایید متشکرم

هما ثمری ازاد
هما ثمری ازاد
2 ماه قبل

سلام دکتر تشخیص دکتر من خون ریزی داخل شبکیه هست و تا الان ۶ بار تزریق داخل چشم انجام دادم آیا این بیماری خوب میشه و امیدی ب خوب شدن هست

رها محمدی
رها محمدی
2 ماه قبل

سلام دکتر ببخشید مادربزرگ من چشمش پر خون هستش اگه میشه به من کمک کنید

زیور
زیور
3 ماه قبل

سلام من گلوکم دارم سه ماه است که عمل باز انجام داده ام وعملم هم به بهترین نوح انجام شد ولی امروز ناگهان گوشه ی چپ چشمم قرمرز شد به نظر خون ریرزی کرده درقسمت سفیده ی چشم لطفا بگویید دلیلش چیست

سبحان حسین بر
سبحان حسین بر
3 ماه قبل

سلام با عرض خسته نباشید خدمت شما زحمتکشان چشم بچه من در سه سالگی دچار پارگی شد ودو بار عمل شد ودید کمی داشت حالا بعد چند۶تا۷ سال گفت همه جا راتاریک میبینه بردمش پیش یک متخصص چشم ولی تو یک شهر کوچک که امکاناتی نداره طبق گفته پزشک میگه ضربه خورده وخونریزی کرده تا حدی که شعاع نور که از لامپ میاد میگه یک روشنی جزیی میبینم الان ۱۲ ساله است خواهشا اگر راه حل خانگی یا هر راهی داره ممنون میشم راهنمایی کنید باتشکر فراوان

کاظمی
کاظمی
4 ماه قبل

یک ماه قبل عمل بلفاروبرای پلک بالا انجام دادم همه چیز خوب بودتادوروزپبش
چشم چپم تغییرسایزدادوکوچیکترشدویکم خون افتاده وملتهبه میخواستم بدونم علتش چیه وایابایدبادارودرمان بشه ؟

تکتم اکبری
تکتم اکبری
5 ماه قبل

سلام وخسته نباشید چشم مادرم هم خونریزی کرده هم آب مروارید آورده گفتن تا خونریزیش خوب نشه عملش نمیکنن ولی دارویی هم واسه خونریزی چشمش ندادن

زهراعلی مددی
زهراعلی مددی
5 ماه قبل

ازدست دادن بینایی پس ازدوروزبعدعمل اب مرواریدعلت چیست

احسان
احسان
6 ماه قبل

سلام من پسرم دوساله بر اثر ضربه چوب به سفیدیه چشمش خون لخته شده چیکار باید بکنم؟

سیما
سیما
6 ماه قبل

با سلام خدمت شما چشم راستم هر پانزده روز دچار خون ریزی ملتحمه می‌شود به چشم پزشک مراجعه کردم و همه می‌گویند هیچ مشکلی نداردید از اشک مصنوعی چرب نیز استفاده میکنم قطره چشمی لوتماکس نیز استفاده کرده‌ام ولی مجدد خونریزی کرده لطفا راهنمایی بفرمایید ممنونم

نرگس ممی نژلدت
نرگس ممی نژلدت
7 ماه قبل

سلام خسته نباشید مادرمن ۴ روز پیش اردبیل چشم راستش گفتن شبکه چشمش خون ریزی کرده آمپول زدن الان ۴ روزه چشمس نمیبینه

سیدشاهپور رستم زاده
سیدشاهپور رستم زاده
در پاسخ به  نرگس ممی نژلدت
6 ماه قبل

سلام وقتتون بخیر.داخل سفیدی چشمشون خونریزی داشتن ایا؟خوب شدن یانه؟چیکار کردید؟ممنون میشم جواب بدید

زهرا حسین نژاد
زهرا حسین نژاد
7 ماه قبل

سلام خداقوت
ی مادر۶۱ساله هستم صبح بیدارشدم چشم سمت چپم دیدم خونریزی کرده وسنگینه توچشمم انگار ی لایه نازک روشو گرفته چ کنم عمل باز قلب سال۸۳کردمسالهای۸۷ و۹۰ و۱۴۰۰ من ۶تا فنر هم گذاشتم خواستم دلیلشو بدونم ممنونم

عموحسینی
عموحسینی
8 ماه قبل

باسلام ،شبتون بخیر.
همسربنده به علت زمین خوردن وضربه به سرشون وخونریزی سرشون ،چشمشون شدیدقرمز وسوزش وآبریزش دارند.خواستم علت روجویابشوم که خطری ایشون روتهدیدنمیکنه.ممنون میشوم پاسخگو باشین

برزیگر
برزیگر
در پاسخ به  عموحسینی
6 ماه قبل

سلام بابای من خونریزی عصب کرده چشمش بینایی خود از دست داده آیا درمان داره چشمش البته دیابت هم داره ممنون میشم جواب بدید

نوروزیان
نوروزیان
در پاسخ به  برزیگر
1 ماه قبل

سلام من چشمم داخلش خونریزی کرده و بالیزر سوزوندم ایا این کار خوبه یا ادامه ندم دیابت هم دارم ممنون میشم کمکم کنید

فاطمه قنبری
فاطمه قنبری
9 ماه قبل

سلام خسته نباشید خانوم دکتر من پدرم چشمش خون ریزی کرده پس سرشم درد داره الان دو روزه خون ریزیشم زیا ه

نظری
نظری
9 ماه قبل

سلام وقت بخیر من مادرم بعد از تزریق اواستین از جای امپول تا کل قسمت بالایی چشش قزمز و حالت خونی شده و درد داره خواستم ببینم مشکل خاصی هس وباید به پزشک مراجعه کنه؟سه روز از تزریق میگذره

سیدشاهپور رستم زاده
سیدشاهپور رستم زاده
در پاسخ به  نظری
6 ماه قبل

سلام مامان من هم همین مشکلو دارد چیکار کردید درست شد یانه؟سپاس

امیر علی
امیر علی
9 ماه قبل

من ۱۲ساله هستم پسر خاله ام با پا زد تو چشمم الان یکم خون ازش میاد مثل یه لکه هست.
به نظرتون خطرناک هست

جواد
جواد
در پاسخ به  امیر علی
5 ماه قبل

سلام صبح بیدارشدم داخل چشمم لکه خونی دیدم لطفا بفرماییدعلتش چیه وراه درمان هم بگین باتشکر

مهدی محمدی
مهدی محمدی
11 ماه قبل

سلام خسته نباشید ببخشید پسرم ۷سالش هست چشمش قرمزوخون میاد

مجتبی خسروی
مجتبی خسروی
11 ماه قبل

سلام من شبکیه چشم را عمل کردم البته ۵ سال پیش حالا هر چند وقت یک بار چشمم خونریزی میکن و تار میشد و بعد ازچند ساعت خوب می شود میخواستم بدونم علت چی

ندا
ندا
1 سال قبل

سلام،۸ماه پیش ب چشمم ضربه وارد شد بعد دچار خون ریزی شد بعد ۳ هفته ازبین رفت بازم یک نقطه خونی گوشه چشمم مونده هی کم رنگ میش وهی پرنگ الان ۸ ماه ممنون میشم راهنمایی کنید

بسم الله محمدی
بسم الله محمدی
1 سال قبل

سلام یک سال دیگر هم همین طور شد پیچکاری کردم بهتر شد اما باز هم همین قسم شد خط را نمیتوانم ببینم دکترا گفتند چشم ات خونریزی کرده

مجتبی
مجتبی
1 سال قبل

سلام وقت بخیر بنده ۲۳ سالمه و ۳ ماه دچار قرمزی چشم شدم – ۳ بار به پزشک مراجعه کردم باور اول گفتن ورم متحمله و فشار چشمت لب مرز – اشک مصعنوعی ارتیپک و اپتیمول و لوتمکس و عکس oct تجویز کرد تقریبا چشمام خوب شد یعنی درد و اینچیزا نداشت ولی قرمزی کم نشد ثابت شد عکس oct هر دو چشم نرمال بود مجدد بعد از تمام شدن قطره بعد چند روز پشت سرم شروع به درد گرفتن کردن و چشمام سوزش داشتن دوباره رفتم فلوکورت و پماد و اشک مصنوعی تجویز کرد مجدد بعد از اتمام شروع قرمزی چشمام بیشتر شد بطوری که از ۳ ماه قبل تا الان قرمزی چشم مثلا اگر ۱ از ۱۰ الان ۷ از ۱۰ میخوام بدونم علت چیه که قرمزی چشمم هی بیشتر میشه استرس که قبلا زیاد بود اما الان خیلی کم شده نگاه کردن زیاد به لب تاب و گوشی که عینک بلوکنترل گرفتم- اینچیزای که حس میکردم علتشون – میتونه باشه حال نمیدونم علت الان نمیدونم قرمزی چشمم چرا هی بیشتر میشه علتشو نمی فهمم

راضیه
راضیه
1 سال قبل

با سلام
من مادرم چندروز پیش بالای سرش به درخت خورد
وبعد از ظهر همان روز جلوی چشمش چند لکه مثل تار مو میبینه دکتر رفتن میگه شبکیه پاره نشده اما خونریزی کرده و به مرور زمان خوب میشه هیچ دارویی هم تجویز نکردن مادرم فشار ودیابت ندارن
آیا تزریق لازمه؟و اینکه چه اقدامی انجام بدیم خیلی نگرانیم و اینکه چشمشون درد داره در ضمن مدت ۳هفته است کورتون میخورن

طاهره
طاهره
1 سال قبل

سلام من صبح از خواب بیدار شدم یه قطره خون از چشم چپم اومده بود از مجرای اشک خیلی ترسیدم لطفا راهنمایی کنید

زری
زری
1 سال قبل

مادرم حدود ۱ ماه و نیم قبل دندون پایین کشیده و بعدش چشم اش درد میکنه و میگه خوب نمی بینه آیا به کشیدن دندون ربط داره؟

رها
رها
1 سال قبل

صلام ی قطره از چشم بچه ۱ ساله خون اومدع دور چشمشم قرمز شدع و ی نقطه از چشمشم انگار خون اومده

پشتیبانی پذیرش24
پشتیبانی پذیرش24
در پاسخ به  رها
1 سال قبل

سلام دوست عزیز
با تشکر از ثبت مشکل شما
کامنت شما توسط پزشک متخصص دیده شد اما نیاز به شنیدن شرح بهتر و بیشتری از بیماری شما دارد.
لطفا از طریق این لینک با پزشک آنلاین متخصص چشم گفت و گو کنید .
مشاره آنلاین با متخصص چشم

مهدی
مهدی
1 سال قبل

سلام باعرض تشکر اینجانب دچار خون ریزی چشم شدم حدود دوسال پیش ب پزشک مراجعه وب صورت اورژانسی تزریق چشمی تجویز کردند ک ب دلیل ترس از سوزن انجام ندادم واطرافیا گفتند ک خونریزی ب مرور جذب میشود پس ازمدتی متاسفانه دچار کاهش دید شدم وب پزشک مراجعه کردم ک متوجه شدم ک سلول های چشمم مرده است ک راه درمانی نیست آیا واقعا راه درمانی نیست باتشکر از شما

پشتیبانی پذیرش24
پشتیبانی پذیرش24
در پاسخ به  مهدی
1 سال قبل

سلام دوست عزیز
با تشکر از ثبت مشکل شما
کامنت شما توسط پزشک متخصص دیده شد اما نیاز به شنیدن شرح بهتر و بیشتری از بیماری شما دارد.
لطفا از طریق این لینک با پزشک آنلاین متخصص چشم گفت و گو کنید .
مشاره آنلاین با متخصص چشم

حسن
حسن
در پاسخ به  پشتیبانی پذیرش24
11 ماه قبل

سلام خرده سرامیک خورده تو چشمم وسفیده چشمم دچار یکم‌ پارگی وسفیده ی چشمم خونریزی کرده وقرمز شده حالا باید چکار کنم

علی
علی
1 سال قبل

سلام چند روز پیش بر اثر دعوا یه مشت به چشم خورد خون لخته دور قرینه جمع شده الان کمی بهتر شده باید چه داروی استفاده کنم فقط نفازولین استفاده کردم

پشتیبانی پذیرش24
پشتیبانی پذیرش24
در پاسخ به  علی
1 سال قبل

سلام دوست عزیز
با تشکر از ثبت مشکل شما
کامنت شما توسط پزشک متخصص دیده شد اما نیاز به شنیدن شرح بهتر و بیشتری از بیماری شما دارد.
لطفا از طریق این لینک با پزشک آنلاین متخصص چشم گفت و گو کنید .
مشاره آنلاین با متخصص چشم

محمد
محمد
در پاسخ به  علی
7 ماه قبل

سلام خونریزی چشم بر اثر مصرف وارفارین را چگونه درمان کنیم

مهرداد اقبالی زاده
مهرداد اقبالی زاده
1 سال قبل

سلام لکه های چشم و رگ خونی که در چشم هست رو چطوری میشه درمان کرد

پشتیبانی پذیرش24
پشتیبانی پذیرش24
در پاسخ به  مهرداد اقبالی زاده
1 سال قبل

سلام دوست عزیز
با تشکر از ثبت مشکل شما
کامنت شما توسط پزشک متخصص دیده شد اما نیاز به شنیدن شرح بهتر و بیشتری از بیماری شما دارد.
لطفا از طریق این لینک با پزشک آنلاین متخصص چشم گفت و گو کنید .
مشاره آنلاین با متخصص چشم

سبحانی
سبحانی
1 سال قبل

سلام علیکم
۵ روزه سفیدی چشمم خیلی قرمز شده شکل خون . کمی قرمزی کم شده ولی زرد شده یعنی سفیدی چشم مثل سابق نیست و زرد رنگه. یعنی قرمزی قسمتیش رفته و زرد شده
باید به دکتر مراجعه کنیم؟؟ درد و سوزش نداره. یا خود به خود خوب میشه؟؟
و بقیه سرخی خودش خوب میشه؟؟

دلیل زردی چیست؟؟

پشتیبانی پذیرش24
پشتیبانی پذیرش24
در پاسخ به  سبحانی
1 سال قبل

سلام دوست عزیز
با تشکر از ثبت مشکل شما
کامنت شما توسط پزشک متخصص دیده شد اما نیاز به شنیدن شرح بهتر و بیشتری از بیماری شما دارد.
لطفا از طریق این لینک با پزشک آنلاین متخصص چشم گفت و گو کنید .
مشاره آنلاین با متخصص چشم

سید رضا
سید رضا
1 سال قبل

سلام بنده به خاکر لکه ای که روی چشمم ویدم رفتم دکتر وبعد از معاینه گفت خونریری داره و دو قطره استریل هم داد لکه مثل چند شاخه مو لطفا رهنمایی کنید

پشتیبانی پذیرش24
پشتیبانی پذیرش24
در پاسخ به  سید رضا
1 سال قبل

سلام دوست عزیز
با تشکر از ثبت مشکل شما
کامنت شما توسط پزشک متخصص دیده شد اما نیاز به شنیدن شرح بهتر و بیشتری از بیماری شما دارد.
لطفا از طریق این لینک با پزشک آنلاین متخصص چشم گفت و گو کنید .

مهناز
مهناز
1 سال قبل

سلام اقای دکتر خواهرم کرونا گرفت چشمهاش در اثر قندوخون بالا خونریزی کرد لیزر انجام داده تزریق هم توی این هفته انجام داده اب مروارید هم داشته عمل کرده دیدش خیلی کمه ایا دیدش برمیگرده دکترش گفته پنجاه روز طول میکشه تا بیناییش رو کامل بدست بیار

پشتیبانی پذیرش24
پشتیبانی پذیرش24
در پاسخ به  مهناز
1 سال قبل

سلام دوست عزیز
با تشکر از ثبت مشکل شما
کامنت شما توسط پزشک متخصص دیده شد اما نیاز به شنیدن شرح بهتر و بیشتری از بیماری شما دارد.
لطفا از طریق این لینک با پزشک آنلاین متخصص چشم گفت و گو کنید .
مشاره آنلاین با متخصص چشم

حسین جلالی
حسین جلالی
در پاسخ به  مهناز
1 سال قبل

سلام من دوشب قبل چشم چپم خیلی قرمز شد رفتم دکتر گفت خونریزی کرده به مرور زمان خوب میشود که یک اشک مصنوعی یک پماد به ویک ژل برای شستن مژه به من داد دکتر جان تا چند روزممکن است قرمزی ادامه داشته باشد که در ضمن قند فشار خون درد چشم وتاری دید ندارم راهنمابی فرمایید ممنونم

حسن ونایی
حسن ونایی
1 سال قبل

سلام خون ریزی چشم ب اثر ضربه خطرناک هست

دکتر سعید رضا مشفقی
در پاسخ به  حسن ونایی
1 سال قبل

سلام خونریزی چشم بر اثر ضربه بسته به شدت ضربه میتونه خطرنک باشهلذا حتما معاینه شبکیه باید انجام بشه
خونریزی چشم اگر پایدار باشه در داخل اتاق قدامی داخل چشم که اصطلاحا بهش هایفما گفته میشه ممکنه با افزایش فشار چشم همراه باشه . لذا معاینه ی دوره ای الزامی هست

روناک
روناک
در پاسخ به  دکتر سعید رضا مشفقی
9 ماه قبل

سلام وقت بخیر ده روز پیش سفیدی چشمم یه لکه خون افتاد رفته رفته بیشتر شد و الان کل سفیدی چشمم قرمز تیره شده ،به پزشک مراجعه کردم سه تا قطره نوشته ولی مؤثر نبوده ،در ضمن گوشه سمت چپ چشمم یه ذائده به وجود اومده ،میخوام بدونم چقدر طول میکشه برطرف بشه و آیا نیاز هست مجدد به پزشک مراجعه کنم

مسعود
مسعود
1 سال قبل

سلام روز بخیر همسرم ١۴ روز هست که چشم چپش خونریزی کرده و تابحال دو بار هم به پزشک مراجعه کردیم وقطره tear lose تحویز کردن ولی هرروز وسعت خونریزی بیشتر شده و بعد از چهارده روز تازه یک لکه برجسته مثل لخته خون نزدیک گوشه چشمش ظاهر شده .ممنون میشم پزشک محترم راهنمایی بفرمایند . آیا خطری داره یا خیر؟

دکتر سعید رضا مشفقی
در پاسخ به  مسعود
1 سال قبل

سلام نیازی به قطره tear lose نیست خونریزی تحت ملتهمه ای هیچگونه خطر بینایی یا ساختاری برای چشم ندارد
طی دو سه روز اول ممکنه گسترش پیدا کنه و وسیع تر بشه اما نهایتا بعد دو تا سه هفته بسته به وسعتش بدون اینکه هیچ عارضه بینایی و ساختاری برای چشم ایجاد کند جذب میشه
فقط ارزیابی از نظر فشار خون الزامی هست در صورتی که به صورت تکرار شونده رخ بده ارزیابی های لازم از نظر انعقادی خون انجام بشه .

حامد
حامد
1 سال قبل

سلام خسته نباشید
الان دستم با ضرب خود تو چشم مامانم
چشماش کاملا قرمز شده لطفا ی راه حل بهم بدین

دکتر سعید رضا مشفقی
در پاسخ به  حامد
1 سال قبل

سلام احتمال خونریزی سطحی مطرح هست اما با توجه به اینکه ضربه به چشم رخ داده معاینه چشم جهت رد کردن صدمات احتمالی به قرنیه و شبکیه الزامیست
اما صرفا قرمزی چشم نگرانی نداره

محمدعیسی
محمدعیسی
1 سال قبل

سلام یک ماه شده چشم چپ من دیداش کم شده داکتررفتم میگه خون ریزی داخلی کرد بایدتذرق کونی آیاواقعت داره خوب میشه

دکتر سعید رضا مشفقی
در پاسخ به  محمدعیسی
1 سال قبل

خونریزی های داخل چشمی در زمینه های بیماری های زمینه ای مثل دیابت، فشارخونو برخی بیماری های شبکیه مثل نورگ زایی شبکیه ممکن اتفاق بیوفته
در بسیاری موارد تزریق داخل چشم داروی آغاسین میتونه باعث بهبود دید شود هرچند بازگشت دید ممکنه به صورت کامل اتفاق نیوفته اما به احتمال خیلی زیادی بهبود پیدا میکنه .

درگاهی
درگاهی
1 سال قبل

سلام خسته نباشید.من۴۰ سالمه و۱۸ ساله بیماری دیابت دارم وانسولین میزنم.اسفند سال قبل لیزر چشم وتزریق انجام دادم هردوتا چشمامو.الان چند روزه که وقتی چشمهامو میبندم احساس میکنم تو چشمام یچیزی مثل برق یا دونهای براق وجرقه میبینم.میشه راهنماییم کنید چکار باید بکنم.البته قندم تاحدی کنترله.ممنون

دکتر سعید رضا مشفقی
در پاسخ به  درگاهی
1 سال قبل

در اثر افزایش سن به علت از دست رفتن آب زجاجیه یا ژل داخل چشم از شبکیه جدا میشه و این اتفاق به خاطر کششی که روی شبکیه رخ میده ممکن باعث ایجاد جرقه یا نقطه های نورانی در میدان بینایی شود
لذا حتما معاینه شبکیه برای شما انجام بشه .

هادی
هادی
در پاسخ به  دکتر سعید رضا مشفقی
1 سال قبل

بعد از بیدار شدن از خواب تمام چشمم خون الود سرخ گشته مدت هشت ماه التهاب داشت داین اوخر بکلی خوب بود علت انرا نمدانم

پشتیبانی پذیرش24
پشتیبانی پذیرش24
در پاسخ به  هادی
1 سال قبل

سلام دوست عزیز
با تشکر از ثبت مشکل شما
کامنت شما توسط پزشک متخصص دیده شد اما نیاز به شنیدن شرح بهتر و بیشتری از بیماری شما دارد.
لطفا از طریق این لینک با پزشک آنلاین متخصص چشم گفت و گو کنید .
مشاره آنلاین با متخصص چشم

ندا
ندا
1 سال قبل

سلام خسته نباشید مدتیه چشم راست همسرم قرمزه و کمی تاری دیدو درد داره میشه لطفا راهنمایی کنید

دکتر شاهرخ میلان
در پاسخ به  ندا
1 سال قبل

سلام دلایل قرمزی چشم بسیار زیاد هست و شما حتما باید مراجعه کنید تا علت قرمزی چشم و تاری دید چی هست .

مرضیه
مرضیه
1 سال قبل

سلام چشمی که خونریزی کرده با تزریق امپول ایلیا دید چشم بهتر میشه

پشتیبانی پذیرش24
پشتیبانی پذیرش24
در پاسخ به  مرضیه
1 سال قبل

سلام دوست عزیز
با تشکر از ثبت مشکل شما
کامنت شما توسط پزشک متخصص دیده شد اما نیاز به شنیدن شرح بهتر و بیشتری از بیماری شما دارد.
لطفا از طریق لینک زیر با متخصص چشم پزشک به صورت آنلاین گفت و گو کنید .
پزشک آنلاین متخصص چشم

Nastaran
Nastaran
1 سال قبل

سلام خسته نباشید مادر من چندوقته چشاش خیلی قرمز میشه توش خون میوفته بعد الان ی قطره خون از چشمش اومد میخواستم بدونم این علتش چیه

دکتر شاهرخ میلان
در پاسخ به  Nastaran
1 سال قبل

سلام
معمولا عفونت ویروسی هست که آدینو ویروس نام دارد بعد از ۲۱ روز خوب میشه ولی با قطره و دارو سریعتر خوب می شود .

سمیه اسلامی
سمیه اسلامی
1 سال قبل

سلام .چشم مامانم خونریزی کرده .دکتر بهش گپگفت باید امپول تزریق کنه .اما نرفت .الان دوروزه که میگه چشمش چیزی نمیبینه

دکتر شاهرخ میلان
در پاسخ به  سمیه اسلامی
1 سال قبل

سلام
باید به چشم پزشک مراجعه کنید و برای پاکسازی خونریزی تزریق انجام بدید .

مجتبی
مجتبی
در پاسخ به  سمیه اسلامی
1 سال قبل

سلام چاقای دکتر دیابت دارم الان چند روزه چشم راستم کمی تار شده یه تیکه خاکستری می بینم علت چیه

دکتر سعید رضا مشفقی
در پاسخ به  مجتبی
1 سال قبل

از عوارض بیماری دیابت درگیری شبکیه به صورت ورم شبکیه یا خونریزی شبکیه یا خونریزی زجاجیه هست
با توجه به اینکه مبتلا به دیابت هستید حتما و حتما باید معاینه شبکیه از نظر وجود خونریزی یا درگیری مرکز بینایی انجام بشه

دکمه بازگشت به بالا