خبرهاگوش، حلق و بینی

عمل جراحی بینی گوشتی ، همه ی آنچه میخواهید بدانید !

زیبایی ، تناسب و سلامت. مفاهیم آشنایی که این روزها رنگ و تعریف جدیدی به خود گرفته اند. گرچه نمیتوان تاثیر مدرنیسم بر این تحولات را ندیده انگاشت اما باید تاثیرات محسوسی که عوامل اجتماعی ، اقتصادی و سیاسی بر تفکرات انسان های قرن بیستم میگذارد را نیز در نظر گرفت. حالا که صحبت از راه های زیبایی به ویژه عمل جراحی بینی گوشتی نگرانی و سوال های زیادی را برانگیخته است ، تصمیم داریم تا هرآنچه که باید بدانید را در اختیار شما بگذاریم…

زیبایی از دیدگاه روانشناسی

کانت روانشناس برجسته آلمانی ایده ی جالبی درباره ی زیبایی دارد ، او میگوید زیبایی از چهار وجه قابل بررسی است. کیفیت ، کمیت ، رابطه و نسبت و جهت. او میگوید زیبایی آن چیزیست که ماندگار باشد.

افلاطون زیبایی را هماهنگی کل با اجزا میداند. او بیان میکند زیبایی به معنای عام نسبی است و زیبایی که به دست بشر ساخته میشود مطلق.


Advertisement

تصمیم داریم امروزه که زیبایی بیشتر جنبه ی روانشناختی به خود گرفته است و عوامل روانی و اجتماعی زیادی بر روی آن تاثیر گذار است تمامی جنبه های یکی از مهم ترین و شایع ترین انواع جراحی های زیبایی را برای شما بیان کنیم.

اگر در جراحی بینی خود مصمم هستید ما به شما توصیه میکنیم پیش از عمل هر آنچه که میخواهید و لازم است بدانید را مطالعه کنید.

در این مطلب سعی کردیم تمامی موارد مهم عمل بینی گوشتی را برای شما تشریح کنیم.

بینی گوشتی یا استخوانی؟

ساختار بینی هر کس به شکلی است که به طور کلی آن را در دو دسته گوشتی و استخوانی تعریف میکنند.

بینی گوشتی با چند ویژگی از قبیل ضخیم تر بودن پوسته ی روی بینی و ضعیف تر بودن غضروف آن شناخته میشود.

به بیانی ساده اگر :

 • پوست بینی شما ضخیم است
 • قسمت تحتانی یعنی نوک بینی پهنی دارید که استخوانی در زیر آن احساس نمیشود
 • پوست بینی شما چرب و منافذ روی بینی شما بزرگ است
 • پره های بینی شما بلند تر ، پهن تر و ضخیم است ، بینی شما از انواع بینی گوشتی به حساب می آید.
همه چیز درباره ی عمل بینی گوشتی

چرا باید عمل جراحی بینی گوشتی را انجام دهم؟

بینی به عنوان نقطه ای در مرکز صورت تاثیر بسیار زیبایی در زیبایی کل صورت هر فرد ایجاد میکند. حتی اگر تمامی اجزای صورت فردی تناسب لازم را داشته باشد ، بینی نامتناسب و زشت مانع از بروز سایر زیبایی های صورت میشود.

عمل بینی گوشتی

مدت هاست در ذهن همه ی آنهایی که تصمیم گرفته اند بینی گوشتی خود را جراحی کنند این تصور شکل گرفته است که عمل بینی گوشتی قابل برگشت است و یا این عمل بسیار سخت است و یا ابهامات دیگری که در مورد این نوع جراحی وجود دارد…

مطلب مرتبط
جراحی زیبایی زنان

در اینجا میخواهیم این اطمینان را به شما بدهیم که روش ها و متد های جراحی بینی آنقدر پیشرفته شده اند که تمامی این کاستی هارا پوشش داده اند.

اگرچه در گذشته به دلیل سنتی تر بودن این عمل به واقع شکل بینی پس از عمل دچار تغییر میشد اما امروزه با متد های جدیدی که در انجام این عمل پیاده میشود جراحان زیبایی این اطمینان را برای بیماران به وجود اورده اند که شکل بینی پس از جراحی به شکل قبل از عمل باز نخواهد گشت.

در صورتی که جراح تشخیص بدهد برای نازک تر و بهتر کردن فرم سر بینی باید چربی زیر بینی برداشته شود ، اگر برداشتن چربی با دقت ، حوصله و به صورت یکنواخت انجام نپذیرد میتواند منجر به بدفرمی در ناحیه سر بینی شده و در صورتی که این کار به دقت انجام نشود و بیش از اندازه برداشته شود باعث اختلال در خونرسانی نوک بینی شده و عوارض بدی را برای بیمار به همراه خواهد داشت.

در نظر داشته باشید انتخاب یک جراح متبهر و باتجربه برای مشاوره پیش از جراحی و عمل بینی گوشتی احتمال این خطرات را به صفر میرساند و تجربه ای خوب از جراحی برای شما به وجود می آورد.

بینی گوشتی به شکل قبل از عمل باز نخواهد گشت!

بینی گوشتی بافت پوستی ضخیم تر و در عوض استخوان بندی و غضروف های ضعیف تری نسبت به سایر انواع بینی ها دارد.

از آنجایی که بیشتر حجمی که در جراحی تحت تاثیر قرار میگیرد قسمت پوست و پره های بینی است این امکان وجود دارد که با توجه به ضعف غضروف های قسمت پایین بینی ، پس از گذشت مدتی از جراحی ، سر بینی به سمت پایین متمایل شود.

جراح برای پیشگیری از این مشکل قسمتی از غضروف بینی و یا گوش را به قسمت پایین بینی پیوند میدهد تا تقویت شده و بافت و فرم پوست بینی به زیبایی بر روی آن بنشیند. و تا جایی که ممکن است سعی میشود تغییری در بافت پوست بینی انجام نشود.

سن مناسب برای عمل بینی گوشتی

عمل زیبایی بینی باید زمانی انجام شود که رشد اجزای صورت و به خصوص بینی پایان یافته باشد ، بنابر این اگر انگیزه ی انجام جراحی بینی برای درمان و رفع نقص مانند عیوب مادرزادی و یا انسداد یا انحراف بینی نباشد باید تا پایان بلوغ برای انجام این جراحی صبر کرد.

گرچه برای دختران بعد از ۱۴ سالگی و برای پسران بعد از ۱۶ سالگی میتوان این عمل را انجام داد اما معمولا بهترین نتیجه بعد از ۱۸سالگی برای افراد رقم میخورد زیرا رشد اجزای صورت پایان گرفته و بینی شکل نهایی خود را گرفته است.

هزینه عمل جراحی بینی گوشتی

جراحی بینی گوشتی به دلیل ظرافت هایی که در حین عمل نیاز دارد ، سخت تر از سایر عمل های تلقی میشود. هزینه ی این عمل بسته به نوع بینی گوشتی و نوع جراحی که نیاز دارد طبق نظر متخصص برآورد میشود.در نظر داشته باشید هرگز برای هزینه ی پایین تر در انجام جراحی های زیبایی به خصوص عمل بینی سلامت و زیبایی خود را به خطر نیندازید. در این خصوص نمی توان هزینه عمل جراحی بینی گوشتی را به صورت دقیق محاسبه نمود، بلکه این موضوع نیازمند بررسی و معاینه پزشک دارد.

مطلب مرتبط
مراقبت های بعد از عمل بینی را درست انجام دهیم!

توصیه های قبل از انجام عمل جراحی بینی گوشتی

به توجه به حساسیت بالایی که جراحی های زیبایی و به ویژه جراحی بینی گوشتی دارد ، چند نکته را در نظر داشته باشید :

 • در انتخاب پزشک جراح خود نهایت دقت را به کار بگیرید. و از مشاوره های پیش از عمل بهره ببرید.
 • عمل جراحی بینی گوشتی باید مطابق با سایر اجزای صورت شما انجام بگیرد تا در نهایت فرم صورت شما زیبا و طبق استاندارد های زیبایی باشد.
 • داشتن توقع و تصویری منطقی از آنچه که در نظر دارید در جراحی شما پیاده شود به شما کمک میکند تا شکل و اندازه ی بینی شما به شکل معقول و درستی تغییر پیدا کند.
 • شما باید بدانید یک جراحی بی نقص بینی میتواند به اصلاح بقیه ی اجزای صورت شما کمک کند ، پس در انتخاب پزشک متخصص خود نهایت دقت خود را به کار بگیرید.

متخصصین زیبایی پذیرش۲۴ به عنوان بهترین جراحان زیبایی به شما کمک خواهند کرد تا بتوانید بهترین عمل جراحی بینی گوشتی را تجربه کنید.

مراقبت های عمل بینی گوشتی

مراقبت های بعد از عمل جراحی بینی گوشتی

مدت زمان جراحی زیبایی بینی حدود دو تا سه ساعت ، بسته به نوع عمل و نوع بینی متفاوت است.

بیمار بعد از عمل جراحی بینی گوشتی و در صورت نرمال بودن شرایط عمومی بدن میتواند ۶ تا ۸ ساعت بعد از عمل مرخص شود. نکاتی که در زیر به آن اشاره می کنیم به شما کمک میکند تا نتیجه ی مطلوبی از جراحی خود گرفته و تا حدودی عوارض عمل بینی را کاهش دهید.

 • تا دو روز بعد از عمل بینی استفاده از کمپرس سرد کمک میکند تا تورم صورت و بینی شما بهبود پیدا کند.
 • کبودی دور چشم ، احساس درد در گلو و ترشحات خونی تا چند روز اول بعد از جراحی و همچنین احساس بی حسی در ناحیه اطراف بینی تا ۳ هفته طبیعی بوده و نگران کننده نیست.
 • توصیه میشود تا ۳ الی ۴ روز پس از عمل در هنگام خوابیدن سر بالاتر از بقیه ی بدن قرار بگیرد. و تا دو هفته از خوابیدن به پهلو خودداری شود زیرا در صورت فشار بالش به بینی میتواند باعث تغییر شکل بینی و یا تشدید تورم شود.
 • در روهای اولیه بهتر از غذاهای مایع و نرم برای خوراک استفاده شود تا جابجایی صورت و فک به حداقل برسد. همچنین در این روزها از خوردن غذاهای تند ، پر ادویه ، داغ و چای ، قهوه یا نوشیدنی داغ خودداری شود.
 • در هنگام عطسه سعی کنید دهان را بیشتر باز کنید تا فشار کمتری به بینی وارد شود
 • از فین کردن و تخلیه بینی با فشار پرهیز کنید. میتوانید از پنبه و یا سرنگ برای تمیز کردن بینی کمک بگیرید.
 • از وارد شدن ضربه به بینی جلوگیری کنید. تا جای ممکن از لباس های دکمه دار یا زیپی استفاده شود تا در هنگام پوشیدن و در آوردن به بینی ضربه ای وارد نشود.
 • استخر ، سونا و جکوزی ، شیرجه ، پرش از ارتفاع و آفتاب گرفتن تا ۲ ماه به طور کلی ممنوع است.
 • برای مصرف مسکن ها حتما با پزشک متخصص خود مشورت کنید. داروهایی مانند آسپیرین ، بروفن و ایپوبروفن به دلیل کاهش انعقاد پذیری خون میتواند باعث ایجاد خونریزی شود.
 • تا دو هفته بعد از عمل میتوانید پیاده روی سبک را انجام دهید اما انجام ورزش ها سنگین را بهتر است تا ۲ ماه به تعویق بیندازید.
 • تا ۲ هفته بعد از عمل از قرار گرفتن در برابر نور خورشید و گرما مثل اجاق گاز یا بخاری خودداری کنید زیرا حرارت میتواند باعث تورم بینی شود.
مطلب مرتبط
مراقبت های بعد از عمل بینی را درست انجام دهیم!

آیا بینی من نیاز به عمل دارد؟

این سوالی است که اغلب کسانی که برای عمل بینی به پزشک مراجعه میکنند میپرسند. باید به شما بگوییم پزشک میتواند به شما کمک بکند تا تصمیم بهتری در انتخاب خود بگیرید ، مشاوره های پیش از عمل در آرامش روحی شما بسیار موثر است و درصد اشتباه شمارا کاهش میدهد.

اما در نهایت تصمیم گیرنده ی اصلی و نهایی خود شما هستید. شما باید بتوانید با دوری از توقعات بیجا و انتظارات دور از دسترس و همچنین آگاهی و پذیرش از زیبایی ها و کاستی های چهره ی خود بهترین و منطقی ترین تصمیم را اجرا کنید. تبلیغ های غیر واقعی و تصاویر دستکاری شده ای که در اینترنت منتشر شده اند با آنچه واقعیت دارد بسیار متفاوت است. تصاویر سه بعدی که هر پزشک از تغییرات بعد از عمل به شما ارائه میکند باید منطبق با واقعیت ، امکان پذیر و در تناسب با سایر اجزای صورت شما باشد.

در نظر داشته باشید ، هوش و دقتی که شما و پزشکتان در فرآیند عمل بینی گوشتی به کار میگیرید میتواند منجر به زیبایی دلخواه شما شده و اعتماد به نفس شما را تحت تاثیر مثبت خود قرار دهد. پذیرش۲۴ با در بر داشتن بیش از صدها پزشک از برترین و ماهر ترین جراحان زیبایی در تهران ، اصفهان ، یزد و تمامی نقاط کشور در کنار شماست تا بتوانید به راحتی نوبت بگیرید و از مشاوره ی بهترین و با تجربه ترین جراحان زیبایی کشور بهره مند شوید.

پذیرش۲۴ ، در وبسایت و اپلیکیشن به صورت کاملا رایگان ضمن معرفی بهترین جراح بینی در تهران ، اصفهان و سایر نقاط کشور ، بیوگرافی پزشکان و نظرات مراجعین را به شما نمایش داده و درگاهی امن برای دریافت نوبت شما فراهم کرده است.

برای خواندن سایر مطالب مرتبط با جراحی بینی می توانید به لینک های زیر مراجعه کنید.

تمام آنچه در مورد جراحی و عمل بینی باید بدانید

مراقبت های بعد از عمل بینی را درست انجام دهیم!

درمان ۰ تا ۱۰۰ انحراف بینی

عمل لیزر بینی ، فریب یا واقعیت ؟

پولیپ بینی را چگونه درمان کنیم ؟

جراحی بینی استخوانی و توصیه های مرتبط با آن!

عوارض عمل بینی و ۲۱ توصیه برای آن !


Advertisement

تیم تولید محتوای پزشکی و سلامتی پذیرش24

تیم تحریریه پذیرش24 متشکل از پزشکان متخصص و پرستاران دارای مجوز، مترجمان و نویسندگان با تجربه در حوزه تولید محتوای پزشکی و سلامتی تمام تلاش خود را در جهت اطلاع رسانی و آگاهی سازی کامل و جامع در خصوص داروها، بیماری‌ها و سایر اطلاعات سلامتی برای استفاده عمومی کاربران پذیرش24 از منابع معتبر علمی به کار می‌بندد.
guest
0 پرسش و پاسخ
Inline Feedbacks
نمایش همه نظرات
دکمه بازگشت به بالا