پوست و مو و زیباییمحتوای سلامتی

جراحی بینی استخوانی و توصیه های مرتبط با آن!

جراحی بینی استخوانی 

این روزها عمل بینی یکی از دغدغه هایی است که اکثر افراد با آن روبرو هستند، در این میان درصدی از مردم دارای بینی با ساختار استخوانی هستند و اغلب سوالاتی از این قبیل ذهن آنها را به خود درگیر کرده است.اما قبل از انجام هر اقدامی برای عمل بینی پرسیدن نظر چند جراح بینی با تجربه ، آشنایی با ساختار کلی بینی و رویکردها و روش‌های مختلف عمل به شما کمک می کند تا روند مناسب تری را برای رسیدن به نتیجه ای مطلوب و شگفت انگیز طی کنید.

 در این مطلب از پذیرش۲۴ سعی داریم تا با ایجاد آگاهی بیشتر و با ایجاد مرجعی امن برای پاسخ به سوالاتتان شما را همراهی کنیم تا جراحی بینی ایمن و مورد رضایتی را تجربه نمایید.همچنین می‌توانید از طریق مشاوره آنلاین و ارتباط با صد ها پزشک آنلاین متخصص پوست، مو و جراحی زیبایی پذیرش۲۴، سوالات خود را در این زمینه از ایشان بپرسید.

عمل بینی استخوانی بهتراست یا بینی گوشتی؟

لازم به ذکر است که اصطلاح بینی استخوانی و بینی گوشتی تنها اصطلاحی عامیانه هستند و از نگاه تخصصی این عبارات معنای علمی ندارند.

امروزه با پیشرفت علم پزشکی تکنیک هایی که برای جراحی بینی مورد استفاده قرار می گیرد ، بسیار پیشرفت کرده و فرقی نمی کند که بینی از نوع استخوانی باشد یا گوشتی. حتی در خصوص بینی غضروفی نیز امکان جراحی زیبایی بینی با نتایجی قابل تحسین فراهم شده است. موضوع مهم و تفاوت عمده در خصوص جراحی بینی ضخامت پوست برروی بینی است که باید مدنظر گرفته شود. در واقع اگر بینی شما دارای پوست بسیار نازکی باشد کمی کار را دشوار می کند اما دررابطه با پوست ضخیم نتیجه بهتری حاصل می گردد. روی بینی های گوشتی را پوستی ضخیم و بینی‌های استخوانی را پوست نازکی می پوشاند .در واقع شکل پذیری بینی های گوشتی نسبت به بینی های استخوانی وکوچک کردن بینی های استخوانی نسبت به بینی های گوشتی بسیار راحت تر است. برای عمل به هر دو این موارد نیاز داریم، یعنی باید بتوان اطراف بینی را کوچک کرد که کار ساده‌ای است و نوک بینی را شکل داد که کار دشواری است.


Advertisement

 اگر بخواهیم به نتیجه جراحی بینی استخوانی و گوشتی بپردازیم به طور کلی عمل های گوشتی نتیجه سخت تری به دنبال خواهند داشت چرا که این نوع عمل با چالش بزرگی چون کم بودن نوک بینی همراه می باشد. اما اغلب نتایج جراحی زیبایی بینی استخوانی بسیار زیبا و ایده آل تر می باشد.

مطلب مرتبط
آبرسانی پوست با روش های مختلف

 معمولا با اولین نگاه می توان این نوع بینی را تشخیص داد اما ممکن است در مواردی خاص بینی فرد علاوه بر داشتن نشانه هایی از بینی استخوانی تا حدودی  شبیه به بینی گوشتی و یا چیزی بین یک بینی گوشتی و استخوانی باشد.

جراحی بینی استخوانی
جراحی بینی استخوانی

ویژگی های بینی استخوانی

اغلب تشخیص دقیق نوع بینی توسط جراح پلاستیک مشخص می شود.

 • دارای قوز و فرم منحنی است
 • پوستی نازک با انعطاف پذیری بالایی دارد
 • دارای استخوانی باریک است
 • از لحاظ بافتی وغضروفی بسیار مستحکم می باشد
 • لایه های چربی در آن ها بسیار نازک است
 • پره های آن کوچک و باریک هستند
 

فواید جراحی بینی استخوانی

 • رفع انحرافات بینی و استخوان بینی
 • رفع شکستگی و قوز روی بینی
 • رفع پولیپ یا گرفتگی بینی
 • کوچک کردن بینی
 •  بعد از عمل با تورم کمتری مواجه می شوند.
 • حین عمل بینی استخوانی، اگر تغییرات کمی ایجاد شود ، در نهایت نتایجی ایده آل حاصل می شود
 • اغلب در زیر پوست بینی های استخوانی چربی کمی انباشته شده است و در آخر به تزریق استروئید بعد از عمل به منظور جلوگیری از ایجاد بافت اسکار نیاز نیست.
 •  برای جلوگیری از بی‌نظمی و نامتقارنی بعد از عمل باید جراحی با دقت بسیار بالایی انجام شود
 • در عمل بینی استخوانی از پرکننده نوک بینی استفاده نمی‌شود، زیرا ممکن است لبه‌های آن از زیر پوست نازک نوک بینی دیده شود
 • به دلیل پوست نازک بینی استخوانی، استفاده از روش مناسب و دقت کامل در حین عمل توسط  جراح منجر به نتایج بسیاررضایت بخشی می شود.

گفت و گو با جراح زیبایی

توصیه های بعد از عمل بینی استخوانی

پس از انجام جراحی بینی استخوانی باید برای رسیدن به نتیجه ای مطلوب اقداماتی را انجام داد.

 •  تا جای ممکن سر خود را پایین نگه ندارید، به هنگام خواب از چند بالش برای زیر سرتان استفاده کنید تا سرتان بالاتر از سطح بدنتان قرار گیرد.
 • به مدت ۴۸ ساعت بعد از جراحی جهت کاهش درد ، تورم و کبودی از کمپرس سرد استفاده شود.
 • به منظور جلوگیری از احتمال خونریزی از خم شدن، بلندکردن وسایل سنگین و انجام فعالیت های سنگین اجتناب کنید.
 • بعد ازجراحی از بینی تان در مقابل هر گونه ضربه و آسیبی محافظت کنید.
 • دو ماه پس از جراحی بینی تان به علت حساس بودن پوست، به مدت ۲ ماه از قرار گیری در مقابل حرارت، نور آفتاب و سرمای مستقیم اجتناب کنید.
 • به مدت یک هفته پس از عمل از نفس کشیدن با بینی خودداری کنید.
 • پس از جراحی باید مراقب پانسمان بینی خود بوده و در صورت شل شدن آن  سریعا به پزشک خود مراجعه کنید.
 • از دستکاری بینی پرهیز کنید زیرا ممکن است باعث ایجاد  عفونت، خونریزی و یا تغییر شکل بینی شود.
 • در صورت ایجاد زخم درون بینی و یا اطراف سوراخ های بینی ، آن را با استفاده از هیدروژن پراکسید و یا آب اکسیژنه شستشو دهید.
 • در صورتی که برای جراحی بینی تان از نخ بخیه ای  جذبی استفاده شده ، آن را روزی ۴ بار با هیدروژن پراکسید شستشو دهید. همچنین می توانید از آکوافور و یا وازلین برای نرم کردن ومرطوب کردن بخیه ها استفاده کنید.
 • اگر بعد از عمل جراحی هر سوالی داشتید که پزشک مورد نظر شما در دسترس نبود برای مراجعه حضوری می‌توانید از طریق پذیرش۲۴، با صد ها پزشک آنلاین پوست، مو و جراحی زیبایی مشاوره آنلاین بگیرید و سوال خود را از ایشان بپرسید.
مطلب مرتبط
همه چیز درمورد لیفت بینی | مزایا و معایب

برگشت پذیری جراحی بینی استخوانی

برگشت پذیری و بازگشت برآمدگی و قوز بینی پس از جراحی بینی استخوانی بسیار نادر و غیر ممکن است . به جز در مواردی که بر اثر یک ضربه شدید، بینی دچار شکستگی در ساختمان غضروفی – اسکلتی شده باشد.

عمل جراحی زیبایی دماغ

کوچک کردن بینی استخوانی بدون عمل

افراد برای عمل جراحی زیبایی دلایل شخصی متفاوتی دارند که یکی از آن ها شامل کوچک کردن بینی می باشد که با توجه به میزان تبحر و توانایی جراح عمل زیبایی به دو صورت باز و بسته انجام می گیرد که برخی از افراد به علت ترس از تیغ جراحی  با توجه به جملات منفی که شنیده اند به دنبال راه هایی به جز جراحی برای کوچک شدن بینی هستند.در چنین مواقعی با راه هایی چون کوچک کردن بینی با لیزر ،ورزش ،طب سنتی و مواردی از این قبیل برخورد می کنند .جراحی بینی با لیزر صرفا یک جمله تبلیغاتی است و از نظر علمی چنین چیزی امکان پذیر نمی باشد .روش های دیگر نیز نتیجه ای ماندگارندارند. بهترین و منطقی ترین روش برای تغییر فرم بینی انجام عمل جراحی یا رینوپلاستی می باشد.

هرچند جراحی زیبایی با هدف بهبود زیبایی و فرم ظاهری بینی انجام می شود ،اما سیستم عملکرد بینی اولویت اصلی در عمل می باشد. زیرا در صورتی که عملکرد بینی آسیب ببیند ممکن است منجربه صدمات غیرقابل جبران شود. لذا توصیه میکینیم در اکثر افراد بر این باورند که چنانچه ساختار بینی استخوانی باشد، ایرادی پس از جراحی به وجود نیامده و نتیجه جراحی بینی بسیار چشمگیر و شگفت انگیز خواهد بود . در حالی که تنها مدل و ساختار بینی تعیین کننده موفقیت در جراحی نخواهد بود بلکه وجود جراحی متبحر و ماهر یکی از عوامل اصلی است که منجر به کسب نتیجه ای رضایت بخش می شود.

شما عزیزان می‌توانید، در صورت داشتن هرگونه سوالی درباره عمل جراحی زیبایی بینی، در قسمت نظرات برای ما بنویسید. پزشکان پوست ومو و زیبایی پذیرش ۲۴، به سوالات شما در سریعترین زمان ممکن پاسخ خواهند داد.
 • لطفا اگر این مقاله برای شما کاربردی بود، برای دوستان خود ارسال کنید. تا با کمک یکدیگر جامعه ای سالم تر داشته باشیم.
مطلب مرتبط
جراحی زیبایی زنان

دریافت مشاوره آنلاین پوست و مو

 


Advertisement
منبع
Cosmetic Surgery for the Nose

تیم تولید محتوای پزشکی و سلامتی پذیرش24

تیم تحریریه پذیرش24 متشکل از پزشکان متخصص و پرستاران دارای مجوز، مترجمان و نویسندگان با تجربه در حوزه تولید محتوای پزشکی و سلامتی تمام تلاش خود را در جهت اطلاع رسانی و آگاهی سازی کامل و جامع در خصوص داروها، بیماری‌ها و سایر اطلاعات سلامتی برای استفاده عمومی کاربران پذیرش24 از منابع معتبر علمی به کار می‌بندد.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.

دکمه بازگشت به بالا